EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52023XC0505(02)

Komisjoni teatis Komisjoni rakendusmääruse (EL) 2023/914 (millega rakendatakse nõukogu määrust (EÜ) nr 139/2004 kontrolli kehtestamise kohta ettevõtjate koondumiste üle ning tunnistatakse kehtetuks komisjoni määrus (EÜ) nr 802/2004) artikli 3 lõike 2, artikli 13 lõike 3 ning artiklite 20 ja 22 kohane teatis 2023/C 160/02

C/2023/2402

ELT C 160, 5.5.2023, p. 11–13 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

5.5.2023   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 160/11


KOMISJONI TEATIS

Komisjoni rakendusmääruse (EL) 2023/914 (millega rakendatakse nõukogu määrust (EÜ) nr 139/2004 kontrolli kehtestamise kohta ettevõtjate koondumiste üle ning tunnistatakse kehtetuks komisjoni määrus (EÜ) nr 802/2004) artikli 3 lõike 2, artikli 13 lõike 3 ning artiklite 20 ja 22 kohane teatis

(2023/C 160/02)

Komisjoni 20. aprilli 2023. aasta rakendusmääruse (EL) 2023/914 (millega rakendatakse nõukogu määrust (EÜ) nr 139/2004 kontrolli kehtestamise kohta ettevõtjate koondumiste üle) („rakendusmäärus“) (1) artikli 3 lõikes 2, artikli 13 lõikes 3 ning artiklites 20 ja 22 on nõutud, et teatised, põhjendatud ettepanekud, märkused komisjoni vastuväidete kohta, asjaomaste ettevõtjate pakutud kohustused ja vorm RM esitataks komisjonile vormis, mille komisjon on esitatud Euroopa Liidu Teatajas.

Komisjon täpsustab käesolevas dokumendis rakendusmääruse artikli 3 lõike 2, artikli 13 lõike 3 ning artiklite 20 ja 22 kohaselt vormi, milles tuleb esitada teatised, põhjendatud ettepanekud, märkused komisjoni vastuväidete kohta, asjaomaste ettevõtjate pakutud kohustused ja vorm RM (edaspidi „dokumendid“).

1.   Dokumentide komisjonile edastamise meetod

1.

Kui edastatavate dokumentide maht on väiksem kui 10 gigabaiti, tuleks need saata elektrooniliselt, kasutades dokumentide turvaliseks edastamiseks mõeldud komisjoni teabevahetuse veebiplatvormi EU Send (2). EU Sendi kasutamiseks tuleb eelnevalt registreeruda ja selle kaudu edastatavatele dokumentidele kehtivad mahupiirangud, mis võivad muutuda. Kui edastatavate dokumentide maht on väiksem kui 10 gigabaiti, kuid ületab EU Sendi piiranguid, tuleks need saata mitmes osas.

2.

EU Sendi kaudu edastatavatele dokumentidele peab olema lisatud EU Sendi edastusvorm. Edastusvorm tuleb täita nõuetekohaselt.

3.

Edastatavad dokumendid, mille maht on suurem kui 10 gigabaiti, võib edastada komisjoni konkurentsi peadirektoraadile käsipostiga või tähtsaadetisena Microsoft Windowsiga ühilduval USB 2.0 või 3.0 ühendusega välisel kõvakettal, kasutades tihendamata andmeid.

4.

Tähtsaadetisena või käsipostiga saadetud dokumendid tuleks saata konkurentsi peadirektoraadile konkurentsi peadirektoraadi veebisaidil (3) avaldatud aadressil. Dokumentide saatmisega teistele komisjoni talitustele võivad kaasneda viivitused.

2.   Dokumentide elektrooniline allkirjastamine

5.

Käesolevas jaos sätestatakse elektrooniliselt esitatud dokumentide allkirjastamise (kui allkiri on nõutav) tehniline kirjeldus. See käib nii EU Sendi kaudu saadetud kui ka välistel salvestusseadmetel komisjonile edastatud dokumentide kohta.

6.

Et elektrooniliselt esitatud dokumente saaks pidada kehtivaks, tuleb need allkirjastada, kasutades vähemalt ühte kvalifitseeritud e-allkirja, mis vastab määruses (EL) nr 910/2014 („eIDASe määrus“) sätestatud nõuetele (4). Ainult kvalifitseeritud e-allkirjal on kõikides liikmesriikides sõnaselgelt tunnustatud samaväärne õiguslik toime nagu omakäelisel allkirjal. Seetõttu ei aktsepteerita muud liiki e-allkirju, nagu skaneeritud allkirjad või eIDASe määruses sätestatud täiustatud e-allkirjad, mis ei vasta kvalifitseeritud e-allkirja nõuetele.

7.

Kvalifitseeritud e-allkirja vorming peab vastama ühele komisjoni rakendusotsuses (EL) 2015/1506 (5) osutatud vormingutest või nende uusimatele kirjeldustele, mille on avaldanud Euroopa Telekommunikatsioonistandardite Instituut.

8.

Kasutada võib kvalifitseeritud usaldusteenuseid, mida osutavad eIDASe määruses sätestatud kvalifitseeritud usaldusteenuse osutajad. Kvalifitseeritud usaldusteenuse osutajad on äriettevõtjad ja ELi usaldusteenuste süsteemi kvalifitseeritud liikmed. Kvalifitseeritud usaldusteenuse osutajad on loetletud usaldusnimekirjade koondnimekirjas (6).

9.

Kvalifitseeritud e-allkirja rakendamiseks kasutatud digivahendid või riistvara, näiteks kvalifitseeritud elektrooniliste sertifikaatide ja kvalifitseeritud e-allkirjadega seotud vahendid, peavad olema ostetud saatja poolt ja jääma tema vastutusalasse.

10.

Komisjon valideerib kvalifitseeritud e-allkirjaga dokumendid. Suurendamaks kindlust, et konkurentsi peadirektoraat valideerib kvalifitseeritud e-allkirja edukalt, on võimalik selle kehtivuse kontrollimiseks kaasata kvalifitseeritud usaldusteenuse osutaja, kes osutab tasulist kvalifitseeritud valideerimisteenust (7). Tõendamiseks võib kasutada ka komisjoni digiallkirja teenuste veebirakendust (8). Segaduse vältimiseks ei tohi seda platvormi kasutada juhtumiga seotud dokumentide ega konfidentsiaalse või juhtumipõhise teabe esitamiseks.

11.

Allkirjastatud dokumendid ei tohi olla krüptitud ega sisaldada muid sertifikaate peale kvalifitseeritud e-allkirjaga seotud sertifikaatide.

12.

Kvalifitseeritud e-allkirja metaandmed peavad olema kooskõlas allkirja andja kontaktandmetega. Kui kasutate dokumendi allkirjastamiseks üht või mitut kvalifitseeritud e-allkirja, esitage teavitamise eesmärgil allkirja andja kontaktandmed ja lisage dokumendi lõppu märge „[allkirjastatud elektrooniliselt]“. E-allkirja visuaalne kujutamine ei ole kohustuslik ega anna täiendavat õigusjõudu.

13.

Allkirjastatud dokumendi muutmisega muutuvad kõik enne antud e-allkirjad kehtetuks. Seetõttu ei tohiks dokumenti pärast ühe või mitme kvalifitseeritud e-allkirja lisamist muuta.

14.

Kvalifitseeritud e-allkirjaga elektrooniliselt allkirjastatud dokumente ei tohi lukustada ega salasõnaga kaitsta. See võimaldab komisjonil spetsiaalse tarkvaraga dokumendile ligi pääseda ja kvalifitseeritud e-allkirja kehtivust kontrollida.

3.   Elektrooniliselt esitatavate dokumentide tehniline kirjeldus

15.

Käesolevas jaos esitatakse elektrooniliselt esitatavate dokumentide, sealhulgas EU Sendi kaudu saadetavate ja välistel mäluseadmetel edastatavate dokumentide tehnilised kirjeldused.

16.

Kõiki elektrooniliselt esitatavaid dokumente tuleb enne esitamist kontrollida, et need ei sisaldaks viirusi. Komisjon kustutab kõik viirusi sisaldavad failid ja likvideerib kõik viirusega nakatunud välisandmekandjad. Kustutatud või likvideeritud failide tõttu võib esitatud teave muutuda kehtetuks või mittetäielikuks.

17.

EU Signi abil esitatud dokumendid ei tohi olla krüptitud. Välistel mäluseadmetel edastatavate dokumentide puhul soovitatakse tungivalt krüptimist. Krüptida tuleks ainult mäluseade. Seadmes talletatavad üksikdokumendid ei tohiks olla salasõnaga kaitstud. Dekrüptimise salasõnad tuleks saata eraldi.

18.

Kõik dokumendid tuleb esitada porditavas dokumendivormingus (PDF) või tabelina (XLSX) (vastavalt punktile 21). PDF-dokumentides peab olema võimalik teha otsingut, seega peavad need olema loodud kas digitaalselt või skaneeritud optilise märgituvastuse (OCR) abil. XLSX-vormingus dokumendid tuleb esitada koos kõigi redigeerimata alusandmetega ning kõigi aluseks olevate valemite ja algoritmidega.

19.

Dokumendifaili nimi peaks olema selline, et vormi CO, lühivormi CO, vormi RS või vormi RM asjaomane jagu oleks kergesti tuvastatav. Iga dokumendifaili nimi peaks sisaldama ka selle menetluse numbrit, mille kohta teavet esitatakse. Dokumendifailide nimed ei tohi sisaldada erimärke ega muid kui ladina tähti ning kogu failitee võib sisaldada kuni 250 tähemärki.

20.

PDFi kõigile lehekülgedele tuleb märkida ettevõtte identifitseerimisnumber ja järjestikused dokumendi kontrollnumbrid (nt ABC-00000001).

4.   Vormi CO punkti 5.4 osana esitatud sisedokumentide täiendav tehniline kirjeldus

21.

Dokumendid tuleb esitada omavormingus (st neid ei teisendata vormi CO osana komisjonile esitamiseks PDF-vormingusse).

22.

E-kirjad ja muud failid tuleb esitada eraldi failidena (need ei tohiks olla laienditega .pst, .zip või .nsf). Laiendiga .nsf failid tuleks teisendada mis tahes ühe failina esitatavate e-kirjade vormingusse (nt .msg või .eml).

23.

Dokumendid tuleb edastada tervikuna ja redigeerimata. Kõik aluseks olevad metaandmed tuleb säilitada. Kasutada ei tohi dedubleerimise ega meililõime kohandamise tarkvara.

5.   Alternatiivsed meetodid dokumentide allkirjastamiseks ja konkurentsi peadirektoraadile esitamiseks

24.

Kui EU Send ei ole hoolduse tõttu või komisjonist sõltumatutel tehnilistel põhjustel kättesaadav, võtke viivitamata ühendust EU Sendi IT-toega (COMP-EU-SEND@ec.europa.eu). Ärge kasutage seda e-posti aadressi dokumentide esitamiseks ega konfidentsiaalse või juhtumipõhise teabe arutamiseks.

25.

Kui edastamine EU Sendi kaudu ei ole tehniliselt võimalik ja komisjon lubab erandkorras kasutada muid edastusvahendeid, võib dokumente, mille maht on väiksem kui 10 gigabaiti, edastada konkurentsi peadirektoraadile käsipostiga või tähtsaadetisena. Kasutada tuleks väliseid mäluseadmeid, näiteks Microsoft Windowsiga ühilduv USB-mälupulk, CD või DVD või USB 2.0 või 3.0 ühendusega väline kõvaketas, mis sisaldab tihendamata andmeid. Need dokumendid peavad olema elektrooniliselt allkirjastatud kvalifitseeritud e-allkirjaga.

26.

Kui kvalifitseeritud e-allkirjaga dokumentide allkirjastamine ei ole teostatav ja komisjon lubab erandkorras kasutada muid allkirjastamisvahendeid, võib täieliku esildise käsitsi allkirjastatud paberkandjal koopia kohale toimetada või saata tähitud kirjaga konkurentsi peadirektoraadile. Sellisel juhul peab esitatud teabele olema teavitamise eesmärgil lisatud kogu teavet sisaldavad kaks digitaalset koopiat välistel mäluseadmetel (nt Microsoft Windowsiga ühilduv USB-mälupulk, CD või DVD või USB 2.0 või 3.0 ühendusega väline kõvaketas, mis sisaldab tihendamata andmeid). Teabele peab olema lisatud ka käsitsi allkirjastatud deklaratsioon, milles on kinnitatud, et allkirjastatud paberkoopia ja digitaalsed koopiad on identsed.

6.   Kohaldamise kuupäev

27.

Käesolevas teatises esitatud juhiseid hakatakse kohaldama alates rakendusmääruse jõustumise kuupäevast.

(1)  ELT L 119, 5.5.2023, lk 22.

(2)  EU Sendi (teise nimega eTrustEx) kasutamise juhiseid vt aadressil https://ec.europa.eu/competition-policy/mergers/practical-information_en.

(3)  https://ec.europa.eu/competition-policy/mergers/practical-information_en

(4)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23. juuli 2014. aasta määrus (EL) nr 910/2014 e-identimise ja e-tehingute jaoks vajalike usaldusteenuste kohta siseturul ja millega tunnistatakse kehtetuks direktiiv 1999/93/EÜ (kättesaadav aadressil https://eur-lex.europa.eu/legal-content/ET/TXT/HTML/?uri=CELEX:32014R0910).

(5)  Komisjoni 8. septembri 2015. aasta rakendusotsus (EL) 2015/1506, millega kehtestatakse täiustatud e-allkirja ja täiustatud e-templi vormingu kirjeldus vastavalt Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 910/2014 (e-identimise ja e-tehingute jaoks vajalike usaldusteenuste kohta siseturul) artikli 27 lõikele 5 ja artikli 37 lõikele 5 (ELT L 235, 9.9.2015, lk 37).

(6)  Kvalifitseeritud usaldusteenuse osutajad on liikmesriikide kaupa loetletud siin: https://esignature.ec.europa.eu/efda/tl-browser/#/screen/home. Ainult need kvalifitseeritud usaldusteenuse osutajad, kelle juures on märge „QCert for ESig“, võivad anda e-allkirja kvalifitseeritud sertifikaadi, mida nõutakse kvalifitseeritud e-allkirja puhul.

(7)  Kvalifitseeritud usaldusteenuse osutajad on liikmesriikide kaupa loetletud siin: https://esignature.ec.europa.eu/efda/tl-browser/#/screen/home. Kvalifitseeritud usaldusteenuse osutajad, kelle juures on märge „QVal for QESig“ võivad osutada kvalifitseeritud e-allkirjade kvalifitseeritud valideerimisteenust.

(8)  Komisjoni digiallkirja teenuste veebirakendus: https://ec.europa.eu/cefdigital/DSS/webapp-demo/validation


Top