Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52010DC0221

Komisjoni aruanne Euroopa Parlamendile ja nõukogule teise põlvkonna Schengeni infosüsteemi (sis ii) arendamise kohta - Eduaruanne Juuli 2009 – detsember 2009

/* KOM/2010/0221 lõplik */

52010DC0221

Komisjoni aruanne Euroopa Parlamendile ja nõukogule teise põlvkonna Schengeni infosüsteemi (sis ii) arendamise kohta - Eduaruanne Juuli 2009 – detsember 2009 /* KOM/2010/0221 lõplik */


[pic] | EUROOPA KOMISJON |

Brüssel 6.5.2010

KOM(2010)221 lõplik

KOMISJONI ARUANNE EUROOPA PARLAMENDILE JA NÕUKOGULE

TEISE PÕLVKONNA SCHENGENI INFOSÜSTEEMI (SIS II) ARENDAMISE KOHTA

Eduaruanne

Juuli 2009 – detsember 2009

SISUKORD

1. Sissejuhatus 2

2. Projekti hetkeseis 3

2.1. Aruandeperioodil tehtud edusammud 3

2.1.1. Ülevaade 3

2.2. Ettevalmistused vahe-eesmärgi testideks 3

2.3. Ettevalmistused alternatiivseks tehniliseks lahenduseks 4

2.4. Ettevalmistused kasutuselevõtuks 4

2.5. Ettevalmistused migratsiooniks 5

2.5.1. Migratsiooni käsitlevad õigusaktid 5

2.6. SIS II võrk 5

2.7. Operatiivjuhtimine 6

2.8. Turvalisus ja andmekaitse 6

3. Juhtimine 6

3.1. Finantsmõju 6

3.2. Projektijuhtimine 7

3.2.1. Programmi üldjuhtimise nõukogu 7

3.2.2. SISVISi komitee (SIS II) 7

3.2.3. Riiklik kavandamine ja koordineerimine 8

3.2.4. Nõukogu 8

3.2.5. Euroopa Parlament 8

4. Järgmise aruandeperioodi prioriteedid 8

5. Kokkuvõte 9

1. SISSEJUHATUS

Käesolevas eduaruandes kirjeldatakse tööd 2009. aasta teisel poolaastal seoses teise põlvkonna Schengeni infosüsteemi (SIS II) väljatöötamisega ja migratsiooniga süsteemist SIS 1+ süsteemi SIS II. Eduaruanne esitatakse nõukogule ja Euroopa Parlamendile vastavalt nõukogu määruse (EÜ) nr 1104/2008 ja nõukogu otsuse 2008/839/JSK (mis käsitleb migratsiooni Schengeni infosüsteemist (SIS 1+) teise põlvkonna Schengeni infosüsteemi (SIS II)) artiklile 18. Käesolev aruanne kujutab endast ühtlasi aruannet testimise hetkeseisu kohta.

2. Projekti hetkeseis

2.1. Aruandeperioodil tehtud edusammud

2.1.1. Ülevaade

Kõnealuse ajavahemiku põhiülesandeks oli justiits- ja siseküsimuste nõukogu 4.–5. juuni ja 30. novembri 2009. aasta järeldustes antud suuniste rakendamine.

Nõukogu teatas oma 4.–5. juuni järeldustes, et süsteemi peaarendaja jätkab SIS II arendamist praeguse SIS II projekti alusel ja et SIS II saavutamise alternatiivne tehniline lahendus (SIS 1+RE) jääb varuvariandiks projekti toetamiseks vajaliku perioodi jooksul. Samuti leppis nõukogu kokku kahes vahe-eesmärgis, täpsustades tingimuste tehnilisi aspekte ja aktsepteerimise kriteeriume, mis tuleks täita praeguse SIS II projekti jätkamiseks. Nende vahe-eesmärkidega taheti tõendada SIS II kesksüsteemi stabiilsust, töökindlust ja jõudlust ning esmatähtsate põhifunktsioonide, nagu andmete ühtsuse ja usaldusväärse teadete edastamise nõuetekohast toimimist pärast SIS II projekti olulisi arendusetappe. Asjakohased testid algavad niipea, kui komisjon ja liikmesriigid teatavad oma valmisolekust ja Strasbourgis asuv tehnilise abi üksus (C.SIS) kinnitab, et SIS 1+ testivahendid on kõlblikud ja valmis.

Esimene vahe-eesmärk tuli saavutada süsteemi jõudlustestide järel, mis oli kavandatud 2009. aasta neljandasse kvartalisse. Nõukogu teatas aga oma 30. novembri järeldustes, et esimese vahe-eesmärgi testide lõpptähtaeg on hiljemalt 29. jaanuar 2010. Võttes arvesse esimese vahe-eesmärgi raames tehtud testide tulemust, algas 30. jaanuaril 2010 nõukogu kahekuuline analüüsiperiood testitulemuste hindamiseks.

Komisjon pani tihedas koostöös liikmesriikidega paika vajalikud elemendid, et täita nõukogu järeldustes esitatud suuniseid. Nii määrati kindlaks kolm põhilist töösuunda:

- ettevalmistused vahe-eesmärgi testideks;

- ettevalmistused alternatiivseks tehniliseks stsenaariumiks ning

- ettevalmistused kasutuselevõtuks.

2.2. Ettevalmistused vahe-eesmärgi testideks

Alustati kahest vahe-eesmärgi testist ühe tehniliste ettevalmistustega, et kontrollida, kas süsteemi alused on õiged. Tehniliste ettevalmistuste eesmärk oli eelkõige tagada, et kõik kõnealuse testi tegemiseks vajalikud eeltingimused on täidetud (testis osalevate riiklike süsteemide vastavus, testiandmete loomine, testivahendite kontroll, kesksüsteemi seadete reguleerimine ja testi üksikasjalik kirjeldamine). 2009. aasta lõpuks olid vastavuse saavutanud üksteist liikmesriiki ning SIS 1+ testivahendid olid kõlblikud ja valmis.

Juunis kohtunud nõukogu kutsus komisjoni üles tagama ka seda, et vahe-eesmärgid kuuluksid praeguse SIS II projekti lepingu kohaste lõppeesmärkide hulka, ning jõudma arendajatega koos arusaamisele, et nimetatud vahe-eesmärkide täitmata jätmine võib anda aluse kehtivate lepingute lõpetamiseks. Esimest vahe-eesmärki käsitlevale vastavale lepingumuudatusele kirjutasid pooled alla 13. oktoobril. Kõnealune muudatus sisaldas ka sätet, mille kohaselt oleks komisjonil õigus leping koheselt lõpetada, kui SIS II esimese vahe-eesmärgi testi nõukogu hinnangul ei läbita.

2.3. Ettevalmistused alternatiivseks tehniliseks lahenduseks

Selleks et valmistada ette alus võimalikuks üleminekuks alternatiivsele tehnilisele stsenaariumile SIS II funktsioonide rakendamiseks siis, kui hinnatakse, et mõnd vahe-eesmärki ei ole saavutatud, alustati Prantsusmaa ametiasutustega selgitavaid läbirääkimisi.

Prantsusmaale mis tahes volituste andmise põhielement hõlmaks migratsiooni käsitlevate õigusaktide muutmise ettepanekute (määruse ettepanek[1] ja esitatav ettepanek varem kolmanda samba raames vastuvõetud otsusega reguleeritud aspektide hõlmamiseks – vt punkti 2.5.1.) vastuvõtmist.

2.4. Ettevalmistused kasutuselevõtuks

Spetsialistist IT-konsultandi poolt 2009. aasta märtsist aprillini tehtud põhjalik arhitektuuri analüüs lubas SIS II ekspertidel saavutada ulatusliku konsensuse selles, et SIS II arhitektuuris ei ole suuri vigu. Sellest hoolimata esitati mitmed ülesehitust ja rakendamist käsitlevad soovitused, et täiustada süsteemi teatavaid aspekte, nagu jõudlust ja tarkvara skaleeritavust ning lihtsustada selle hooldust. Süsteemi toimimist käsitlevate teadete arhitektuuri peeti liiga keerukaks ja seda võiks lihtsustada. Nagu rõhutati eelmises aruandes, selgusid parandus- ja analüüsiperioodil mitmed valdkonnad, milles oleks võimalik süsteemi parandada.

Samaaegselt esimese vahe-eesmärgi testi ettevalmistamisega tegid komisjon, liikmesriikide eksperdid ja töövõtjad koostööd, et hinnata kasutuselevõetavas süsteemis kasutatava tarkvaraversiooni lõpliku tarnimise tehnilisi nõudeid. Selleks tööks kasutati uuringuid, praktikume, prototüüpe (kontseptsiooni tõestusi) ja arutelusid programmi üldjuhtimise nõukogus[2]. Viimatinimetatud üksus loodi komisjoni poolt selleks, et tagada SIS II projekti ja sellega kaasnevate meetmete tõhusam juhtimine ja koordineerimine, sealhulgas kesksüsteemi ja riiklike süsteemide arendamise sidusus.

Liikmesriikide ja süsteemi peaarendajaga koostööd tegev komisjon võttis ette mitmeid algatusi, et süsteemi spetsifikatsioone parandada. Sügavuti uuriti eelkõige järgnevaid valdkondi:

- suurte andmehulkade tõmmistamise viisi lihtsustamine (näiteks kui liikmesriik peaks looma keskandmebaasi riikliku tasandi koopia);

- andmete ühtse töötlemise lihtsustamine;

- teate vormingu ümberstruktureerimine;

- kannete loomise, ajakohastamise ja kustutamise funktsioonide ratsionaliseerimine punktis, kus need sisestatakse kesksüsteemi, et töötlemine toimuks samaaegselt ja seega ajatõhusamalt ning

- süsteemi erinevate versioonide käsitlemise protsesside ja menetluste ühtlustamine.

2009. aasta detsembris esitas süsteemi peaarendaja nelja eespool nimetatud nimekirja kuuluvat lõplikku punkti käsitleva nelja valge raamatu kavandid. Enne selle töö lõpetamist tuleks liikmesriikidega pidada täiendavaid arutelusid teatavate funktsionaalsusega mitteseotud nõuete teemal.

Lisaks on SISi suurem kasutamine liikmesriikide poolt viinud olukorrani, kus häirete arv süsteemis on märkimisväärselt kasvanud. Algselt prognoositud 22 miljonist häirest on viimastes prognoosides jõutud 73 miljoni häireni lähitulevikus. Olles juunist septembrini teinud täiendava mahuanalüüsi, peab komisjon jätkama koostööd liikmesriikide ekspertidega selles olulises nõuete muutumise küsimuses, mida tuleb arvesse võtta igasuguse tehnilise lahenduse puhul.

2.5. Ettevalmistused migratsiooniks

2.5.1. Migratsiooni käsitlevad õigusaktid

Migratsiooni süsteemist SIS 1+ süsteemi SIS II käsitlevates õigusaktides: nõukogu määruses[3] ja nõukogu otsuses[4] (edaspidi „migratsiooni käsitlevad õigusaktid”) on sätestatud komisjoni ning liikmesriikide ülesanded ja vastutus kõnealuse migratsiooni ettevalmistamisel, sealhulgas SIS II täiendaval arendamisel ja testimisel. Kuna praegu kehtivad õigusaktid sisaldavad kehtivuse tähtaega (30. juuni 2010), esitas komisjon nende muutmise ettepanekud, peamiselt eesmärgiga pikendada andmete süsteemist SIS 1+ süsteemi SIS II üleviimise tähtaega.

Sel ajal kui jätkusid läbirääkimised määruse ettepaneku[5] üle, muutus endise kolmanda samba raames tehtud nõukogu otsuse muutmise ettepanek Lissaboni lepingu jõustumise tõttu kehtetuks. Komisjon kavatseb esitada ettepaneku asjakohase menetluse raames 2010. aastal.

Mõlema ettepaneku eesmärk on luua ka ametlik, tehnilistest ekspertidest koosnev kooskõlastusorgan SIS II üldise arendustöö edasiseks juhtimiseks, nagu justiits- ja siseküsimuste nõukogu nõudis 4.–5. juunil 2009, ning tagada kooskõlas nõukogu lähenemisviisiga, mille eesmärk on säilitada projekti varuplaan, õigusraamistiku paindlikkus alternatiivse tehnilise stsenaariumi jaoks.

2.6. SIS II võrk

SIS II projekt hõlmab sellise laivõrgu paigaldamist, mis vastab kättesaadavusele, turvalisusele, geograafilisele katvusele ja teenuse tasemele esitatud nõuetele ning mis võimaldab riiklikel süsteemidel suhelda kesksüsteemiga.

Euroopa andmekaitseinspektori töötajad viisid Bratislavas asuvas võrgu juhtimiskeskuses läbi kontrolli. Kontrolli käigus ilmnes, et olukord on üldiselt rahuldav. Euroopa andmekaitseinspektor esitab tõenäoliselt mõned soovitused võrgu juhtimiskeskuse turvalisuse edasiseks parandamiseks ning andmekaitsesätete parema järgimise tagamiseks, näiteks teatades, et kasutusel on videoseiresüsteem.

Liikmesriikidega peeti süsteemi täiendavaid turvameetmeid käsitlev seminar. Liikmesriikidega suheldakse sellel teemal edasi küsimustiku abil, et selgitada välja põhilised kaalumist vajavad meetmed.

2.7. Operatiivjuhtimine

Strasbourgi süsteemi käitama värvatud töötajate koolitamine on peaaegu lõpule viidud. Biomeetrilise tuvastussüsteemi kasutuselevõtule ülemineku plaan on käivitatud ja Strasbourgis asuvad töötajad on biomeetrilise tuvastussüsteemi kasutamiseks nüüd praktiliselt valmis.

Nõukogu ja parlamendi ettevalmistavates organites on käimas läbirääkimised õigusaktide ettepanekute üle, mis käsitlevad ameti asutamist õiguse, vabaduse ja turvalisuse valdkonna suuremahuliste IT-süsteemide, sealhulgas SIS II, pikaajaliseks operatiivjuhtimiseks.

2.8. Turvalisus ja andmekaitse

Lisaks eespool punktis 2.6 nimetatud võrgu turvalisuse küsimusele jätkusid Euroopa andmekaitseinspektori ja komisjoni talituste töötajate regulaarsed kahepoolsed koosolekud, et arutada SIS IIga seonduvaid turva- ja andmekaitseküsimusi. 1. detsembril 2009 käisid Euroopa andmekaitseinspektori kaastöötajad Strasbourgis SIS II kesksüsteemi asukohas teabekogumiskülastusel. Külastuse raames keskenduti füüsilisele turvalisusele.

3. Juhtimine

3.1. Finantsmõju

Aruandeperioodi lõpuks moodustasid komisjoni SIS II projektiga seotud eelarvelised kulukohustused umbes 81,6 miljonit eurot. Asjaomased lepingud hõlmavad teostatavusuuringuid, SIS II kesksüsteemi arendamist, tuge ja kvaliteedi tagamist, SIS II võrku, operatiivjuhtimise ettevalmistamist Strasbourgis, turvalisust, ettevalmistusi biomeetriaga seotud küsimustes ja teabevahetust.

2009. aasta detsembri lõpuks oli sellest summast tegelikult välja makstud 50,2 miljonit eurot. Suurimad kulutused tehti arendamisele (24,3 miljonit eurot), võrgule (14,6 miljonit eurot) ning toele ja kvaliteedi tagamisele (6,3 miljonit eurot).

Eelarve täitmine |

2002. aastast kuni 2009. aasta detsembrini | 2009. aasta juulist detsembrini |

Kulukohustused | Maksed | Kulukohustused | Maksed |

Arendus | 37 458 059 | 24 260 603 | 1 530 908 | 1 812 342 |

Tugi ja kvaliteedi tagamine | 8 500 034 | 6 291 933 | 839 586 | 1 636 532 |

Võrk | 26 954 673 | 14 599 264 | 5 652 772 | 4 230 655 |

Operatiivjuhtimise ettevalmistamine | 6 083 613 | 3 818 929 | 1 136 768 | 1 336 466 |

Turvalisus | 869 275 | 143 909 | 0 | 24 889 |

Uuringud | 919 831 | 895 095 | 0 | 0 |

Muud | 834 483 | 160 778 | 0 | 64 253 |

KOKKU: | 81 619 969 | 50 170 511 | 9 160 034 | 9 105 137 |

Käesolevas aruandes käsitletud perioodil:

- tasuti umbes 9,1 miljonit eurot, peamiselt võrgu (4,2 miljonit eurot) ja igakuiste korduvkulude eest;

- oli aasta lõpuks kulukohustustega seotud umbes 9,2 miljonit eurot (st 34 % 2009. aasta üldeelarves SIS II-ga seotud tegevuseks ettenähtud assigneeringutest). Kavandatust väiksemad summad tulenevad asjaolust, et uute teenuste ja toodete tellimine lükati edasi, kuni arendamise käigus tekkinud tehnilised probleemid on lahendatud ja nõukogu on esitanud projekti jaoks uued suunised ning

- 2008. aasta detsembris läbiviidud süsteemi töövõimelisuse testide läbikukkumise tõttu määrati 390 000 euro suurune trahv.

3.2. Projektijuhtimine

3.2.1. Programmi üldjuhtimise nõukogu

Selleks et tagada projekti uues etapis liikmesriikide optimaalne kaasatus, võeti 2009. aasta jaanuaris kasutusele SIS II üldine programmijuhtimisstrateegia, mida nõukogu tunnustas 26.–27. veebruaril. 4.–5. juunil toimunud nõukogu istungil kutsuti komisjoni üles võtma arvesse kõnealuse programmijuhtimisstrateegia raames omandatud kogemusi ning strateegiat edasi arendama. Kõnealused muudatused juhtimisviisis on leidnud oma koha ka migratsiooni käsitlevate õigusaktide muutmise määruse ettepanekus.

Juhtimisnõukogu kohtus aruandeperioodi jooksul 22 korda. Kõnealune nõukogu on andnud positiivse panuse programmi juhtimisse ja taganud liikmesriikide suurema kaasatuse.

3.2.2. SISVISi komitee (SIS II)

SIS II arendamisel abistab komisjoni SISVISi komitee. 2009. aasta juulist kuni detsembrini kohtus SISVISi komitee viis korda, et arutada SIS II-ga seonduvaid küsimusi.

Lisaks SISVISi komitee korrapärastele koosolekutele kutsutakse kokku komitee töörühmi ja korraldatakse seminare liikmesriikide ekspertide osalusel, et arutada tehnilisi üksikasju. Sellistel koosolekutel keskendutakse peamiselt projekti lõppeesmärkidega seotud küsimustele:

- testimiste nõuanderühm esitab SISVISi komiteele arvamusi küsimustes, mis on seotud testide korraldamise, rakendamise ja tõlgendamisega. Aruandeperioodi jooksul kohtus nõuanderühm 23 korda;

- muudatusi hindav nõukogu annab nõu teatatud vigade parandamise liigituse, kvalifitseerimise ja võimaliku mõju kohta. Nimetatud töörühm, kes annab ka aru SISVISi komiteele, kohtus aruandeperioodi jooksul viis korda ning

- pärast migreerumise töörühma ettepanekute esitamist on korraldatud kolm SIS II migreerumisalast seminari, et anda nõu SISVISi komiteele ja jätkata selle olulise küsimusega seotud tööd.

3.2.3. Riiklik kavandamine ja koordineerimine

SISVISi komitee raames on loodud töörühm, mis koosneb liikmesriikide ja kasutajate projektijuhtidest. Töörühma koosolekute eesmärk on arutada kavandamise üksikasju, riske ja tegevust nii projekti üldtasandil kui ka riiklikul tasandil. Aruandeperioodi jooksul kohtus töörühm neli korda.

3.2.4. Nõukogu

Komisjon osaleb Schengeni infosüsteemi eest vastutavate nõukogu ettevalmistavate organite koosolekutel ja igal nõukogu istungil, mille päevakorras on SIS II. Neil kokkusaamistel esitas komisjon suulise ettekande SIS II projekti hetkeseisust, seotud riskidest ja järgmisena kavandatavatest sammudest.

3.2.5. Euroopa Parlament

Kõigist SIS II olulistest arengutest on teatatud asepresident Barrot' kirjas kodanikuvabaduste ning justiits- ja siseasjade komisjoni esimehele ja põhilistele raportööridele. Aruandeperioodil saadeti selliseid kirju neli.

Asepresident Barrot teavitas Euroopa Parlamendi liikmeid isiklikult iga kord, kui nõukogu istungitel arutleti SIS II üle. Aruandeperioodil arutleti SIS II üle kahel justiits- ja siseküsimuste nõukogu istungil.

Lisaks viibis komisjoni esindaja kõigil täiskogu ja komisjoni koosolekutel, et tegeleda SIS IIga seonduvate küsimustega otse: kokku toimus neli koosolekut ja asepresidendi kohtumine kodanikuvabaduste ning justiits- ja siseasjade komisjoni kuuluvate fraktsioonide juhtidega.

Komisjon osales ka parlamendi istungjärgul ning võttis vajalikul määral arvesse Euroopa Parlamendi 22. oktoobri 2009. aasta resolutsiooni teise põlvkonna Schengeni infosüsteemi ja viisainfosüsteemi edenemise kohta. Seejärel saatis asepresident kodanikuvabaduste ning justiits- ja siseasjade komisjoni esimehele kirja.

Komisjon vastas ka neljale parlamendis esitatud küsimusele SIS II kohta.

4. JÄRGMISE ARUANDEPERIOODI PRIORITEEDID

- Vahe-eesmärgi testimine;

- nõukogule sobiva sisendi andmine, mida saaks kasutada kahekuulisel analüüsiperioodil, kui vahe-eesmärgi testimise tulemused peaksid osutuma mitterahuldavaks;

- ettevalmistused alternatiivseks tehniliseks lahenduseks, kui nõukogu peaks paluma komisjonil praegune SIS II projekt peatada ning

- ettevalmistused kasutuselevõtuks.

5. Kokkuvõte

Kõnealusel ajavahemikul oli töö põhisuunaks tegevus justiits- ja siseküsimuste nõukogu 2009. aasta juuni ja novembri järeldustes antud suuniste järgimiseks.

Nii komisjon kui ka teised huvirühmad nõustusid, et nõukogu poolt juunis nõutud vahe-eesmärgi testid andsid tõendust kesksüsteemi stabiilsusest, usaldusväärsusest ja jõudlusest. Kõnealuste testide tulemused kujutavad endast olulist elementi aruteludes SIS II tulevase suuna üle.

Komisjon on teinud eespool nimetatud järelduste rakendamisel liikmesriikidega tihedat koostööd ja teavitanud Euroopa Parlamenti arengust. Eelkõige on komisjon taganud, et täielikult oleks paika pandud õiguslikud, tehnilised, korralduslikud ja lepingulised elemendid, et süsteemi peaarendaja saaks esimese vahe-eesmärgi testi läbi viia ideaalsetes tingimustes. Vastavalt nõukogu juuni suunistele lisas komisjon esimese vahe-eesmärgi süsteemi peaarendajaga sõlmitud lepingusse.

Nõukogu määras oma 30. novembri istungil esimese vahe-eesmärgi testi lõpetamise tähtajaks 29. jaanuari 2010. Piisav arv liikmesriike suutis näidata oma vastavust kõnealuses testis osalemise tingimustele.

Komisjon leppis kokku, et kui esimene vahe-eesmärgi test ei osutu edukaks, toetab ta nõukogu selle analüüsiprotsessis SIS II edasise suuna kohta, esitades kirjalikult vajaliku finants- ja eelarvealase teabe.

Prantsusmaa ametiasutustega alustati selgitavaid läbirääkimisi komisjoni võimaliku otsuse osas praegune SIS II projekt lõpetada ning jätkata SIS II funktsioonide rakendamist alternatiivse tehnilise stsenaariumi alusel, kui nõukogu hinnangul mõnd vahe-eesmärki ei saavutata.

Lisaks korraldas komisjon aruandes käsitletud perioodil vajaliku töö, et koos liikmesriikide ekspertidega oleks võimalik SIS II tehnilisi näitajaid ulatuslikult analüüsida, et tulevikus teha õigeid otsuseid.

I lisa

SISVISi komitee (SIS II) ja töörühmade koosolekud

a) Aruandeperioodil toimunud koosolekud

JUULI 2009 |

8, 13, 29 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

15 | Muudatusi hindav nõukogu / migratsiooni töörühm |

14 | Liikmesriikide projektijuhtide koosolek |

14 | SISVISi komitee (SIS II tehnilised küsimused) |

2, 9, 16, 31 | SIS II testimise nõuanderühm |

AUGUST 2009 |

12, 19, 26 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

06, 20, 28 | SIS II testimise nõuanderühm |

26 | Muudatusi hindav nõukogu / migratsiooni töörühm |

SEPTEMBER 2009 |

2, 9, 16, 22 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

15 | SISVISi komitee (SIS II tehnilised küsimused) |

3, 10, 17, 24 | SIS II testimise nõuanderühm |

OKTOOBER 2009 |

1 | Muudatusi hindav nõukogu |

20 | Liikmesriikide projektijuhtide koosolek |

20 | SISVISi komitee (SIS II tehnilised küsimused) |

27 | SISVISi komitee (SIRENE) |

1, 8, 15, 22, 29 | SIS II testimise nõuanderühm |

6, 13, 21, 28 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

NOVEMBER 2009 |

3, 11, 18, 24 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

25 | Liikmesriikide projektijuhtide koosolek |

25 | SISVISi komitee (SIS II tehnilised küsimused) |

3 | Muudatusi hindav nõukogu / migratsiooni töörühm |

5, 12, 19, 26 | SIS II testimise nõuanderühm |

DETSEMBER 2009 |

1, 9, 15, | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

16 | Liikmesriikide projektijuhtide koosolek |

16 | SISVISi komitee (SIS II tehnilised küsimused) |

10 | Migratsiooni töörühm / muudatusi hindav nõukogu |

3, 10, 17 | SIS II testimise nõuanderühm |

b) Järgmiseks aruandeperioodiks kavandatud koosolekud

JAANUAR 2010 |

20 | Liikmesriikide projektijuhtide koosolek |

20 | SISVISi komitee (SIS II tehnilised küsimused) |

14 | Muudatusi hindav nõukogu / migratsiooni töörühm |

6, 13, 20, 27 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

7, 14, 21, 28 | SIS II testimise nõuanderühm |

VEEBRUAR 2010 |

3, 10, 17, 24 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

24 | Liikmesriikide projektijuhtide koosolek |

18 | Muudatusi hindav nõukogu / migratsiooni töörühm |

24 | SISVISi komitee (SIS II tehnilised küsimused) |

20 | SISVISi komitee (SIRENE) |

4, 11, 18, 25 | SIS II testimise nõuanderühm |

MÄRTS 2010 |

3, 10, 17, 24, 31 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

24 | Liikmesriikide projektijuhtide koosolek |

24 | SISVISi komitee (SIS II tehnilised küsimused) |

18 | Migratsiooni töörühm / muudatusi hindav nõukogu |

4, 11, 18, 25 | SIS II testimise nõuanderühm |

APRILL 2010 |

7, 14, 21, 28 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

24 | Liikmesriikide projektijuhtide koosolek / SISVISi komitee (SIS II tehnilised küsimused) |

15 | Muudatusi hindav nõukogu / migratsiooni töörühm |

8, 15, 22, 29 | SIS II testimise nõuanderühm |

MAI 2010 |

5, 12, 19, 26 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

26 | SISVISi komitee (SIS II tehnilised küsimused) |

26 | Liikmesriikide projektijuhtide koosolek |

7, 21, 28 | SIS II testimise nõuanderühm |

20 | Migratsiooni töörühm / muudatusi hindav nõukogu |

JUUNI 2010 |

2, 9, 16, 30 | SIS II programmi üldjuhtimise nõukogu |

17 | Muudatusi hindav nõukogu / migratsiooni töörühm |

23 | Liikmesriikide projektijuhtide koosolek |

4, 11, 18, 25 | SIS II testimise nõuanderühm |

[1] Ettepanek: nõukogu määrus, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 1104/2008, mis käsitleb migratsiooni Schengeni infosüsteemist (SIS 1+) teise põlvkonna Schengeni infosüsteemi (SIS II, esimene sammas, KOM(2009) 508 (lõplik)).

[2] Vt punkt 3.2.1.

[3] Nõukogu määrus (EÜ) nr 1104/2008, 24. oktoober 2008, mis käsitleb migratsiooni Schengeni infosüsteemist (SIS 1+) teise põlvkonna Schengeni infosüsteemi (SIS II), ELT L 299, 8.11.2008, lk 1.

[4] Nõukogu otsus 2008/839, 24. oktoober 2008, mis käsitleb migratsiooni Schengeni infosüsteemist (SIS 1+) teise põlvkonna Schengeni infosüsteemi (SIS II), ELT L 299, 8.11.2008, lk 43.

[5] Ettepanek: nõukogu määrus, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 1104/2008, mis käsitleb migratsiooni Schengeni infosüsteemist (SIS 1+) teise põlvkonna Schengeni infosüsteemi (SIS II, esimene sammas, KOM(2009) 508 508 (lõplik)).

Top