Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32018R0941

Komisjoni rakendusmäärus (EL) 2018/941, 2. juuli 2018, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 669/2009, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 882/2004 seoses mitteloomse sööda ja toidu kõrgendatud rangusastmega ametliku kontrollimisega impordil, ning komisjoni rakendusmäärust (EL) nr 885/2014 (EMPs kohaldatav tekst)

C/2018/4066

ELT L 166, 3.7.2018, p. 7–16 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 13/12/2019; mõjud tunnistatud kehtetuks 32019R1793

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2018/941/oj

3.7.2018   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 166/7


KOMISJONI RAKENDUSMÄÄRUS (EL) 2018/941,

2. juuli 2018,

millega muudetakse määrust (EÜ) nr 669/2009, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 882/2004 seoses mitteloomse sööda ja toidu kõrgendatud rangusastmega ametliku kontrollimisega impordil, ning komisjoni rakendusmäärust (EL) nr 885/2014

(EMPs kohaldatav tekst)

EUROOPA KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 29. aprilli 2004. aasta määrust (EÜ) nr 882/2004 ametlike kontrollide kohta, mida tehakse sööda- ja toidualaste õigusnormide ning loomatervishoidu ja loomade heaolu käsitlevate eeskirjade täitmise kontrollimise tagamiseks, (1) eriti selle artikli 15 lõiget 5,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 28. jaanuari 2002. aasta määrust (EÜ) nr 178/2002, millega sätestatakse toidualaste õigusnormide üldised põhimõtted ja nõuded, asutatakse Euroopa Toiduohutusamet ja kehtestatakse toidu ohutusega seotud menetlused, (2) eriti selle artikli 53 lõike 1 punkti b alapunkti ii,

ning arvestades järgmist:

(1)

Komisjoni määruses (EÜ) nr 669/2009 (3) on sätestatud eeskirjad kõrgendatud rangusastmega ametliku kontrollimise kohta, mida tuleb teha selle määruse I lisas loetletud mitteloomse sööda ja toidu (edaspidi „nimekiri“) impordi korral määruse (EÜ) nr 882/2004 I lisas loetletud territooriumidele sisenemiseks määratud kohtades (edaspidi „määratud sisenemiskoht“).

(2)

Määruse (EÜ) nr 669/2009 kohaselt on juhul, kui liitu meritsi saabuvad saadetised laaditakse maha selleks, et laadida need teisele laevale saadetiste edasiveoks mõne teise liikmesriigi territooriumil asuvasse sadamasse (edaspidi „ümberlaaditud saadetised“), määratud sisenemiskohaks viimasena nimetatud sadam. Liidu piiridel ametliku kontrollimise tõhusa korraldamise ning inimeste, loomade ja taimede tervise kõrgetasemelise kaitse tagamiseks tuleks sama eeskirja kohaldada juhul, kui liitu kolmandast riigist õhutranspordiga sisenevad saadetised laaditakse ümber edasitoimetamiseks mõnda teise liidus asuvasse lennujaama. Sellistel juhtudel on määratud sisenemiskohaks viimasena nimetatud lennujaam. Sama põhjusel tuleks kõnealust eeskirja kohaldada ka juhul, kui saadetised laaditakse ümber edasitoimetamiseks samas liikmesriigis. Terminoloogiat, mida kasutati seoses ümberlaaditud saadetistega, tuleks muuta nii, et termini „edasivedu“ asemel kasutataks terminit „edasitoimetamine“, et kajastada ümberlaaditud saadetiste erinevat olukorda, võrreldes selliste saadetistega omaga, mille edasivedu lubati enne füüsilise kontrollimise tulemuste selgumist. Seepärast on asjakohane määrust (EÜ) nr 669/2009 vastavalt muuta.

(3)

Määrusega (EÜ) nr 882/2004 on nõutud, et pädevad asutused teavitavad komisjoni ja teisi liikmesriike saadetiste tagasilükkamisest piiril. Seoses pestitsiididega on asjakohane selgitada, et kui pädev asutus lükkab tagasi saadetise, mis sisaldab määruse (EÜ) nr 669/2009 I lisas loetletud sööta ja toitu, tuleks Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruses (EÜ) nr 396/2005 (4) sätestatud jääkide piirnormile mittevastavusest tingitud tagasilükkamisest teatada olenemata sellest, kas akuutne standarddoos on ületatud või ei.

(4)

Määruse (EÜ) nr 669/2009 artikliga 2 on ette nähtud, et kõnealuse määruse I lisas esitatud nimekirja tuleb ajakohastada korrapäraselt ning vähemalt kaks korda aastas, võttes arvesse selles artiklis osutatud teabeallikaid.

(5)

Viimasel ajal toidu- ja söödaalase kiirhoiatussüsteemi kaudu teatatud, toiduga seotud juhtumite sagedus ja olulisus, komisjoni tervise ja toiduohutuse peadirektoraadi tervise ja toidu valdkonna auditite ja analüüsi direktoraadi läbi viidud auditite tulemused kolmandate riikide kohta ning määruse (EÜ) nr 669/2009 artikli 15 kohaselt komisjonile esitatud liikmesriikide poolaastaaruanded mitteloomse sööda ja toidu saadetiste kohta viitavad sellele, et nimekirja tuleks muuta.

(6)

Eelkõige Hiinast pärit taralõnga marjade ning Liibanonist ja Süüriast pärit, äädika või äädikhappega toiduks valmistatud või konserveeritud naeri (edaspidi „konservnaeris“) saadetiste puhul ilmneb eespool nimetatud teabeallikatest, et on tekkinud uued ohud inimese tervisele, mistõttu tuleks kehtestada kõrgendatud rangusastmega ametlik kontrollimine. Seega tuleks nimekirja lisada kanded kõnealuste saadetiste kohta.

(7)

Eelkõige tuleks nimekirja muuta, jättes välja need tooted, mis kättesaadava teabe kohaselt vastavad üldjoontes rahuldavalt liidu õigusaktidega ette nähtud asjaomastele ohutusnõuetele ja mille puhul puudub seega vajadus jätkata kõrgendatud rangusastmega ametlikku kontrollimist. Seepärast tuleks nimekirjast välja jätta kanded seoses järgmisega: Hiinast pärit Brassica oleracea, Egiptusest pärit maasikad, Iraanist pärit kuivatatud viinamarjad, Keeniast pärit kaunadega herned, Taist pärit spargeload ning Ugandast pärit baklažaanid ja etioopia baklažaanid.

(8)

Lisaks tuleks nimekirja muuta, et vähendada identsus- ja füüsiliste kontrollide sagedust nende kaupade puhul, mille vastavus asjaomastele liidu õigusaktidega ettenähtud nõuetele on asjaomaste teabeallikate kohaselt üldiselt paranenud ning mille puhul ei ole praeguse sagedusega kontrollimine seepärast enam asjakohane. Seepärast tuleks vastavalt muuta nimekirja kandeid Beninist pärit ananasside ning Türgist pärit sidrunite ja granaatõunte kohta.

(9)

Nimekirja teatavate kannete kohaldamisala tuleks muuta nii, et see hõlmaks ka kauba muid vorme peale praegu loetletute, kui selliste muude vormidega kaasneb sama risk. Seepärast on asjakohane muuta olemasolevaid kandeid Vietnamist pärit söödava muskushibiski kohta, et need hõlmaksid ka külmutatud söödavat muskushibiski.

(10)

Selleks et kaitsta inimese tervist liidus, on komisjoni rakendusmääruses (EL) nr 885/2014 (5) sätestatud, et Indiast pärit söödava muskushibiski (toit, värske ja külmutatud) saadetistele peab olema lisatud terviseohutuse sertifikaat, milles kinnitatakse, et neist kaupadest on võetud proovid ja neid on analüüsitud pestitsiidide jääkide esinemise osas ning kolmanda riigi pädevad asutused tõendavad vastavust pestitsiidide jääkide piirmäärasid käsitlevatele liidu õigusaktidele. Rakendusmäärusega (EL) nr 885/2014 on liidu piiridel kehtestatud ka suurema sagedusega ametlik impordikontroll Indiast pärit söödava muskushibiski puhul. Kõnealuste kontrollide tulemustest ilmneb, et määrusega (EÜ) nr 396/2005 kehtestatud pestitsiidide jääkide piirnorme ületatakse kõnealuse kauba puhul harvemini, mis tõendab, et selle kauba impordiga seotud risk on märkimisväärselt vähenenud. Seepärast ei ole enam asjakohane kohaldada rakendusmääruses (EL) nr 885/2014 sätestatud impordi eritingimusi Indiast pärit söödava muskushibiski suhtes. Kõrgendatud rangusastmega ametlikku kontrollimist liidu piiridel tuleks teostada ka pärast rakendusmäärusega (EL) nr 885/2014 nõutud impordieelse proovide võtmise, analüüsimise ja sertifitseerimise lõpetamist. Rakendusmäärust (EL) nr 885/2014 ja määruse (EÜ) nr 669/2009 I lisa tuleks vastavalt muuta.

(11)

Määruse (EÜ) nr 669/2009 I lisa nimekirjas olevates Hiinast pärit teed käsitlevates kannetes on nõutud, et pädevad asutused peavad kõnealust toodet kontrollima trifluraliini suhtes. Liikmesriigid ei ole aga selles tootes kõnealuse pestitsiidi avastamisest teatanud ning määruse (EÜ) nr 178/2002 kohaselt loodud toidu- ja söödaalases kiirhoiatussüsteemis asjaomased teated puuduvad. Samas on teatatud, et Hiinast pärit tees on sageli avastatud tolfeenpüraadi. Samamoodi nagu trifluraliin ei ole ka see pestitsiid loetletud määruse (EÜ) nr 396/2005 artikli 29 lõikes 2 osutatud kontrolliprogrammis ning seepärast ei ole seda pestitsiidi määruse (EÜ) nr 669/2009 raames vaja kontrollida. Seepärast on asjakohane muuta määruse (EÜ) nr 669/2009 I lisas olevaid Hiinast pärit teed käsitlevaid kandeid ning jätta välja viide trifluraliinile ning nõuda, et pädevad asutused peavad kõnealust toodet kontrollima tolfeenpüraadi suhtes.

(12)

Määruse (EÜ) nr 669/2009 I lisas loetletud toote „muul viisil töödeldud või konserveeritud aprikoosid“ (aprikoosipulp) (CN-kood 2008 50 61) vaatides aseptilise pakendamise eripära on selline, et proovide võtmine määratud sisenemiskohas tooks kaasa tõsise toiduohutusriski või toote liiga ulatusliku kahjustumise. Seepärast on asjakohane muuta määruse (EÜ) nr 669/2009 I lisas olevaid kandeid toote „muul viisil töödeldud või konserveeritud aprikoosid“ (aprikoosipulp) kohta, kehtestamaks, et sellise toote saadetiste identsus- ja füüsilisi kontrolle võivad teha ühises sisenemisdokumendis märgitud sihtkoha pädevad asutused vajaduse korral toidukäitleja ruumides, kui kõnealuse määruse artikli 9 lõikes 2 osutatud tingimused on täidetud.

(13)

Järjepidevuse ja selguse huvides on asjakohane asendada määruse (EÜ) nr 669/2009 I lisa käesoleva määruse lisas esitatud tekstiga.

(14)

Määrust (EÜ) nr 669/2009 ja rakendusmäärust (EL) nr 885/2014 tuleks seepärast vastavalt muuta.

(15)

Käesoleva määrusega ettenähtud meetmed on kooskõlas alalise taime-, looma-, toidu- ja söödakomitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

Artikkel 1

Määruse (EÜ) nr 669/2009 muudatused

Määrust (EÜ) nr 669/2009 muudetakse järgmiselt.

1)

Artikli 3 punkti b viimane lause asendatakse järgmisega:

„Juhul kui kolmandast riigist liitu meritsi või õhutranspordiga saabuvad saadetised laaditakse maha selleks, et need samas sadamas või samas lennujaamas laadida vastavalt teisele laevale või teise õhusõidukisse saadetiste edasitoimetamiseks ühte määruse (EÜ) nr 882/2004 I lisas osutatud territooriumil asuvasse teise sadamasse või lennujaama, on määratud sisenemiskohaks viimasena nimetatud sadam või lennujaam;“.

2)

Artikkel 13 asendatakse järgmisega:

„Artikkel 13

Nõuetele mittevastavus

1.   Kui ametliku kontrollimise käigus tuvastatakse nõuetele mittevastavus, täidab pädeva asutuse vastutav ametnik ühise sisenemisdokumendi III osa ja võetakse määruse (EÜ) nr 882/2004 artiklite 19, 20 ja 21 kohased meetmed.

2.   Kui määratud sisenemiskoha pädev asutus ei luba I lisas loetletud sööta või toitu sisaldava saadetise sissetoomist määruses (EÜ) nr 396/2005 sätestatud jääkide piirnormidele mittevastavuse tõttu, teatab ta kohe sellisest piiril tagasilükkamisest vastavalt määruse (EÜ) nr 882/2004 artikli 19 lõikele 3.“

3)

I lisa asendatakse käesoleva määruse lisaga.

Artikkel 2

Rakendusmääruse (EL) nr 885/2014 muudatused

Rakendusmäärust (EL) nr 885/2014 muudetakse järgmiselt.

1)

Artikli 1 lõige 1 asendatakse järgmisega:

„1.   Käesolevat määrust kohaldatakse I lisas loetletud mitteloomset toitu sisaldavate saadetiste suhtes.“

2)

I lisa muudetakse vastavalt käesoleva määruse II lisale.

Artikkel 3

Käesolev määrus jõustub kolmandal päeval pärast selle avaldamist Euroopa Liidu Teatajas. Seda kohaldatakse alates 1. juulist 2018.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 2. juuli 2018

Komisjoni nimel

president

Jean-Claude JUNCKER


(1)  ELT L 165, 30.4.2004, lk 1.

(2)  EÜT L 31, 1.2.2002, lk 1.

(3)  Komisjoni 24. juuli 2009. aasta määrus (EÜ) nr 669/2009, millega rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrust (EÜ) nr 882/2004 seoses mitteloomse sööda ja toidu kõrgendatud rangusastmega ametliku kontrollimisega impordil ja muudetakse otsust 2006/504/EÜ (ELT L 194, 25.7.2009, lk 11).

(4)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23. veebruari 2005. aasta määrus (EÜ) nr 396/2005 taimses ja loomses toidus ja söödas või nende pinnal esinevate pestitsiidide jääkide piirnormide ja nõukogu direktiivi 91/414/EMÜ muutmise kohta (ELT L 70, 16.3.2005, lk 1).

(5)  Komisjoni 13. augusti 2014. aasta rakendusmäärus (EL) nr 885/2014, millega kehtestatakse eritingimused, mida kohaldatakse Indiast pärit söödava muskushibiski ja karrilehtede impordi suhtes, ja tunnistatakse kehtetuks rakendusmäärus (EL) nr 91/2013 (ELT L 242, 14.8.2014, lk 20).


I LISA

I LISA

Mitteloomne sööt ja toit, mille suhtes nähakse ette kõrgendatud rangusastmega ametlik kontrollimine määratud sisenemiskohas

Sööt ja toit

(kavandatud kasutusotstarve)

CN-kood (1)

TARICi alamrubriik

Päritoluriik

Oht

Identsus- ja füüsiliste kontrollide sagedus (%)

Ananassid

(Toit – värske või jahutatud)

0804 30 00

 

Benin (BJ)

Pestitsiidijäägid (2)  (3)

10

Koorimata maapähklid

1202 41 00

 

Boliivia (BO)

Aflatoksiinid

50

Kooritud maapähklid

1202 42 00

Maapähklivõi

2008 11 10

Muul viisil töödeldud või konserveeritud maapähklid

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

Sööt ja toit

 

Taralõnga (Lycium barbarum L.) marjad

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

ex 0813 40 95 ;

10

Hiina (CN)

Pestitsiidijäägid (2)  (4)

10

ex 0810 90 75 ;

10

Tee, lõhna- või maitseainetega või ilma

(Toit)

0902

 

Hiina (CN)

Pestitsiidijäägid (2)  (5)

10

Paprika (Capsicum annuum)

0709 60 10 ;

0710 80 51

 

Dominikaani Vabariik (DO)

Pestitsiidijäägid (2)  (6)

20

Piprad (v.a paprika) (Capsicum spp.)

ex 0709 60 99 ;

20

ex 0710 80 59 ;

20

Spargeload

(Vigna unguiculata spp. sesquipedalis, vigna unguiculata spp. unguiculata)

ex 0708 20 00 ;

10

ex 0710 22 00 ;

10

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

 

 

Paprika (Capsicum annuum)

0709 60 10 ;

 

Egiptus (EG)

Pestitsiidijäägid (2)  (7)

10

0710 80 51

 

Piprad (v.a paprika) (Capsicum spp.)

ex 0709 60 99 ;

20

ex 0710 80 59 ;

20

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

 

 

Koorimata sarapuupähklid

0802 21 00

 

Gruusia (GE)

Aflatoksiinid

20

Koorimata sarapuupähklid

0802 22 00

(Toit)

 

Palmiõli

(Toit)

1511 10 90 ;

 

(Ghana) GH

Sudaanvärvained (8)

50

1511 90 11 ;

 

ex 1511 90 19 ;

90

1511 90 99

 

Koorimata maapähklid

1202 41 00

 

Gambia (GM)

Aflatoksiinid

50

Kooritud maapähklid

1202 42 00

Maapähklivõi

2008 11 10

Muul viisil töödeldud või konserveeritud maapähklid

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

Sööt ja toit

 

Söödav muskushibisk

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

ex 0709 99 90 ;

20

India (IN)

Pestitsiidijäägid (2)  (9)

10

ex 0710 80 95 ;

30

Piprad (v.a paprika) (Capsicum spp.)

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

ex 0709 60 99 ;

20

India (IN)

Pestitsiidijäägid (2)  (10)

10

ex 0710 80 59 ;

20

Lehtseller (Apium graveolens)

(Toit – värske või jahutatud)

ex 0709 40 00 ;

20

Kambodža (KH)

Pestitsiidijäägid (2)  (11)

50

Spargeload

(Vigna unguiculata spp. sesquipedalis, vigna unguiculata spp. unguiculata)

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

ex 0708 20 00 ;

10

Kambodža (KH)

Pestitsiidijäägid (2)  (12)

50

ex 0710 22 00 ;

10

Naeris (Brassica rapa spp. rapa)

(Toit – äädika või äädikhappega toiduks valmistatud või konserveeritud)

ex 2001 90 97

11 ; 19

Liibanon (LB)

Rodamiin B

50

Piprad (v.a paprika) (Capsicum spp.)

(Toit – kuivatatud, röstitud, purustatud või jahvatatud)

ex 2008 99 99 ;

79

Sri Lanka (LK)

Aflatoksiinid

20

0904 21 10 ;

 

ex 0904 21 90 ;

20

ex 0904 22 00

11 ; 19

Koorimata maapähklid

1202 41 00

 

Madagaskar (MG)

Aflatoksiinid

50

Kooritud maapähklid

1202 42 00

Maapähklivõi

2008 11 10

Muul viisil töödeldud või konserveeritud maapähklid

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

Sööt ja toit

 

Seesamiseemned

(Toit – värske või jahutatud)

1207 40 90

 

Nigeeria (NG)

Salmonella (13)

50

Piprad (v.a paprika) (Capsicum spp.)

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

ex 0709 60 99 ;

20

Pakistan (PK)

Pestitsiidijäägid (2)

10

ex 0710 80 59

20

Vaarikad

(Toit – külmutatud)

0811 20 31 ;

 

Serbia (RS)

Noroviirus

10

ex 0811 20 11 ;

10

ex 0811 20 19

10

Koorimata maapähklid

1202 41 00

 

Sudaan (SD)

Aflatoksiinid

50

Kooritud maapähklid

1202 42 00

Maapähklivõi

2008 11 10

Muul viisil töödeldud või konserveeritud maapähklid

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

Sööt ja toit

 

Seesamiseemned

(Toit – värske või jahutatud)

1207 40 90

 

Sudaan (SD)

Salmonella (13)

50

Arbuusi (Egusi, Citrullus spp.) seemned ja nendest saadud tooted

(Toit)

ex 1207 70 00 ;

10

Sierra Leone (SL)

Aflatoksiinid

50

ex 1106 30 90 ;

30

ex 2008 99 99

50

Koorimata maapähklid

1202 41 00

 

Senegal (SN)

Aflatoksiinid

50

Kooritud maapähklid

1202 42 00

Maapähklivõi

2008 11 10

Muul viisil töödeldud või konserveeritud maapähklid

2008 11 91 ;

2008 11 96 ;

2008 11 98

Sööt ja toit

 

Naeris (Brassica rapa spp. rapa)

(Toit – äädika või äädikhappega toiduks valmistatud või konserveeritud)

ex 2001 90 97

11 ; 19

Süüria (SY)

Rodamiin B

50

Piprad (v.a paprika) (Capsicum spp.)

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

ex 0709 60 99 ;

20

Tai (TH)

Pestitsiidijäägid (2)  (14)

10

ex 0710 80 59

20

Kuivatatud aprikoosid

0813 10 00

 

Türgi (TR)

Sulfitid (16)

20

Muul viisil töödeldud või konserveeritud aprikoosid (15)

2008 50 61

(Toit)

 

Kuivatatud viinamarjad (sealhulgas katki lõigatud või pastaks purustatud kuivatatud täiendavalt töötlemata viinamarjad)

(Toit)

0806 20

 

Türgi (TR)

Ohratoksiin A

5

Sidrunid (Citrus limon, Citrus limonum)

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

0805 50 10

 

Türgi (TR)

Pestitsiidijäägid (2)

10

Granaatõunad

(Toit – värske või jahutatud)

ex 0810 90 75

30

Türgi (TR)

Pestitsiidijäägid (2)  (17)

10

Paprika (Capsicum annuum)

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

0709 60 10 ;

0710 80 51

 

Türgi (TR)

Pestitsiidijäägid (2)  (18)

10

Viinamarjalehed

(Toit)

ex 2008 99 99

11 ; 19

Türgi (TR)

Pestitsiidijäägid (2)  (19)

50

Seesamiseemned

(Toit – värske või jahutatud)

1207 40 90

 

Uganda (UG)

Salmonella (13)

50

Koorimata pistaatsiapähklid

0802 51 00

 

Ameerika Ühendriigid (US)

Aflatoksiinid

10

Koorimata pistaatsiapähklid

0802 52 00

 

Röstitud pistaatsiapähklid

(Toit)

ex 2008 19 13 ;

20

ex 2008 19 93

20

Kuivatatud aprikoosid

0813 10 00

 

Usbekistan (UZ)

Sulfitid (16)

50

Muul viisil töödeldud või konserveeritud aprikoosid (15)

2008 50 61

(Toit)

 

Koriandrilehed

ex 0709 99 90

72

Vietnam (VN)

Pestitsiidijäägid (2)  (20)

50

Basiilik (püha basiilik, vürtsbasiilik)

ex 1211 90 86

20

Münt

ex 1211 90 86

30

Aedpetersell

ex 0709 99 90

40

(Toit – värske või jahutatud)

 

 

Söödav muskushibisk

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

ex 0709 99 90

20

Vietnam (VN)

Pestitsiidijäägid (2)  (20)

50

ex 0710 80 95

30

Piprad (v.a paprika) (Capsicum spp.)

(Toit – värske, jahutatud või külmutatud)

ex 0709 60 99 ;

20

Vietnam (VN)

Pestitsiidijäägid (2)  (20)

50

ex 0710 80 59

20

Pitaia (draakonivili)

(Toit – värske või jahutatud)

ex 0810 90 20

10

Vietnam (VN)

Pestitsiidijäägid (2)  (20)

10


(1)  Kui mõne CN-koodi alla kuuluvate toodete hulgast on vaja kontrollida üksnes teatavaid tooteid ja asjaomase koodi all puudub vastav alajaotis, on CN-koodile lisatud märge „ex“.

(2)  Vähemalt nende pestitsiidide jäägid, mis on loetletud Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23. veebruari 2005. aasta määruse (EÜ) nr 396/2005 (taimses ja loomses toidus ja söödas või nende pinnal esinevate pestitsiidide jääkide piirnormide ja nõukogu direktiivi 91/414/EMÜ muutmise kohta) (ELT L 70, 16.3.2005, lk 1) artikli 29 lõike 2 kohaselt vastu võetud kontrolliprogrammis ja mida saab analüüsida mitme jäägi samaaegset määramist võimaldava GC-MSil ja LC-MSil põhineva meetodiga (pestitsiidide esinemist tuleb kontrollida ainult taimsetes toodetes või nende pinnal).

(3)  Etefoonijäägid.

(4)  Amitraasijäägid.

(5)  Tolfeenpüraadijäägid.

(6)  Järgmiste pestitsiidide jäägid: atsefaat, aldikarb (aldikarbi, selle sulfoksiidi ja sulfooni summa, väljendatud aldikarbina), amitraas (amitraas, sealhulgas 2,4-dimetüülaniliinijääki sisaldavad metaboliidid, väljendatud amitraasina), diafentiuroon, dikofool (p,p′- ja o,p′-isomeeri summa), ditiokarbamaadid (ditiokarbamaadid, väljendatud CS2-na, sealhulgas maneeb, mankotseeb, metiraam, propineeb, tiraam ja tsiraam) ning metiokarb (metiokarbi ning metiokarbsulfoksiidi ja -sulfooni summa, väljendatud metiokarbina).

(7)  Järgmiste pestitsiidide jäägid: dikofool (p,p′- ja o,p′-isomeeri summa), dinotefuraan, folpeet, prokloraas (prokloraasi ja selle 2,4,6-triklorofenooli sisaldavate metaboliitide summa, väljendatud prokloraasina), metüültiofanaat ja triforiin.

(8)  Käesolevas lisas tähistatakse nimetusega „sudaanvärvained“ järgmisi kemikaale: i) sudaan I (CASi number 842–07-9); ii) sudaan II (CASi number 3118-97–6); iii) sudaan III (CASi number 85–86-9); iv) sarlakpunane või sudaan IV (CASi number 85–83-6).

(9)  Diafentiuroonijäägid.

(10)  Karbofuraanijäägid.

(11)  Fentoaadijäägid.

(12)  Kloorbufaamijäägid.

(13)  Standardmeetod EN/ISO 6579-1 või meetod, mis on valideeritud nimetatud standardmeetodi alusel EN/ISO 16140 uusima versiooni või muu sarnase rahvusvaheliselt tunnustatud protokolli kohaselt.

(14)  Järgmiste pestitsiidide jäägid: formetanaat (formetanaadi ja selle soolade summa, väljendatud formetanaatvesinikkloriidina), protiofoss ja triforiin.

(15)  Identsus- ja füüsilisi kontrolle võib teha sisenemisdokumendil märgitud sihtkoha pädev asutus vajaduse korral sööda- ja toidukäitleja ruumides vastavalt käesoleva määruse artikli 9 lõikele 2.

(16)  Standardmeetodid: EN 1988-1:1998, EN 1988-2:1998 või ISO 5522:1981.

(17)  Prokloraasijäägid.

(18)  Järgmiste pestitsiidide jäägid: diafentiuroon, formetanaat (formetanaadi ja selle soolade summa, väljendatud formetanaatvesinikkloriidina) ja metüültiofanaat.

(19)  Järgmiste pestitsiidide jäägid: ditiokarbamaadid (ditiokarbamaadid, väljendatud CS2-na, sealhulgas maneeb, mankotseeb, metiraam, propineeb, tiraam ja tsiraam) ja metrafenoon.

(20)  Järgmiste pestitsiidide jäägid: ditiokarbamaadid (ditiokarbamaadid, väljendatud CS2-na, sealhulgas maneeb, mankotseeb, metiraam, propineeb, tiraam ja tsiraam), fentoaat ja kvinalfoss.


II LISA

Rakendusmääruse (EL) nr 885/2014 I lisas jäetakse välja kanne Indiast pärit söödava muskushibiski kohta:

„Söödav muskushibisk

(Toit – värske ja külmutatud)

ex 0709 99 90

20

India (IN)

Pestitsiidide jääke on analüüsitud meetodikombinatsioonidel GC-MS ja LC-MS põhineva multimeetodi või ühe jäägi meetodiga (2)

20


(2)  Päritoluriigi kinnitus ja liikmesriikide poolt tehtud impordikontroll, et tagada vastavus Euroopa Parlamendi ja nõukogu 23. veebruari 2005. aasta määrusele (EÜ) nr 396/2005 taimses ja loomses toidus ja söödas või nende pinnal esinevate pestitsiidide jääkide piirnormide ja nõukogu direktiivi 91/414/EMÜ muutmise kohta (ELT L 70, 16.3.2005, lk 1), eelkõige järgmiste pestitsiidide jääkide osas: atsefaat, metamidofoss, triasofoss, endosulfaan, monokrotofoss, metomüül, tiodikarb, diafentiuroon, tiametoksaam, fiproniil, oksamüül, atseetamipriid, indoksakarb, mandipropamiid.“


Top