EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C:2013:235A:FULL

Úřední věstník Evropské unie, CA 235, 14. srpen 2013


Display all documents published in this Official Journal
 

ISSN 1977-0863

doi:10.3000/19770863.CA2013.235.cze

Úřední věstník

Evropské unie

C 235A

European flag  

České vydání

Informace a oznámení

Svazek 56
14. srpna 2013


Oznámeníč.

Obsah

Strana

 

V   Oznámení

 

SPRÁVNÍ ŘÍZENÍ

 

Evropský parlament

2013/C 235A/01

Oznámení o výběrovém řízení č. PE/170/S

1

PŘEHLED VÝBĚROVÝCH ŘÍZENÍ ZVEŘEJNĚNÝCH V ŘADĚ C A ÚŘEDNÍHO VĚSTNÍKU

Níže najdete seznam Úředních věstníků řady C A publikovaných v tomto roce.

Pokud není uvedeno jinak, jsou Úřední věstníky publikovány ve všech jazykových verzích.

5

 

27

(RO)

29

 

33

 

34

 

36

(DA)

41

(BG)

43

(EN)

49

(ET)

50

(HU)

51

(SL)

54

(DE/EN/FR)

58

(EN/GA)

75

 

81

 

82

 

88

(BG)

89

(CS)

94

 

104

 

109

 

111

 

112

(DE/EN/FR)

117

(ET)

118

 

120

 

131

 

143

 

160

(DE/EN/FR)

162

 

166

 

167

 

168

 

172

 

173

 

174

 

176

(BG/DE/EN/ET/FI/IT/LT/LV/MT/NL/PL/PT/SK/SL/SV)

180

(MT)

182

(DE/EN/FR)

183

(IT)

191

 

192

 

193

 

194

 

196

 

197

 

199

 

200

 

204

(DE/EN/FR)

210

(LV)

211

(PL)

219

 

227

 

231

 

235

 

CS

 


V Oznámení

SPRÁVNÍ ŘÍZENÍ

Evropský parlament

14.8.2013   

CS

Úřední věstník Evropské unie

CA 235/1


OZNÁMENÍ O VÝBĚROVÉM ŘÍZENÍ č. PE/170/S

(2013/C 235 A/01)

Evropský parlament pořádá výběrové řízení na základě kvalifikačních předpokladů a zkoušek za účelem vytvoření seznamu vhodných uchazečů pro obsazení jednoho pracovního místa:

VEDOUCÍ ODDĚLENÍ (AD 9)

Informační kancelář Evropského parlamentu na Kypru

(žena nebo muž)

Před podáním přihlášky si pozorně pročtěte pokyny pro uchazeče, které jsou přiloženy k tomuto oznámení o výběrovém řízení.

Tyto pokyny jsou nedílnou součástí oznámení o výběrovém řízení a pomohou vám pochopit pravidla týkající se postupů a podmínky pro podání přihlášky.

OBSAH

A.

PRACOVNÍ NÁPLŇ, PODMÍNKY ÚČASTI (POŽADOVANÝ PROFIL)

B.

PRŮBĚH ŘÍZENÍ

C.

PODÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK

PŘÍLOHA:

POKYNY PRO UCHAZEČE VE VÝBĚROVÝCH ŘÍZENÍCH, KTERÁ PŘIPRAVUJE EVROPSKÝ PARLAMENT

A.   PRACOVNÍ NÁPLŇ, PODMÍNKY ÚČASTI (POŽADOVANÝ PROFIL)

1.   Obecné podmínky

Orgán oprávněný ke jmenování rozhodl na základě čl. 29 odst. 2 služebního řádu úředníků Evropské unie o zahájení výběrového řízení na obsazení místa úředníka (AD, třída 9) pro svoji Informační kancelář na Kypru.

Evropský parlament uplatňuje politiku rovných příležitostí a přijímá přihlášky bez jakékoli diskriminace, např. na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, etnického nebo sociálního původu, genetických znaků, jazyka, náboženského vyznání nebo přesvědčení, politického nebo jiného názoru, příslušnosti k národnostní menšině, majetku, původu, zdravotního postižení, věku, sexuální orientace, rodinného stavu nebo rodinné situace.

2.   Pracovní náplň

Vedoucí oddělení bude podřízen řediteli pro informace a bude odpovědný za chod Informační kanceláře Evropského parlamentu na Kypru.

Vedoucí oddělení bude přidělen do Nikósie (1), bude řídit tým zaměstnanců a pravidelně cestovat do tří pracovních míst Evropského parlamentu (Brusel, Lucemburk a Štrasburk) i mimo tato místa.

Bude úzce spolupracovat s dalšími útvary generálního ředitelství pro komunikaci pro zajištění účinné a koherentní spolupráce mezi různými útvary na všech úrovních a bude svým nadřízeným poskytovat v příhodný okamžik veškeré příslušné rady a informace k otázkám v rámci jeho odpovědnosti.

Výkon této funkce vyžaduje schopnost předvídat, diplomatičnost, snadné navazování kontaktu s různými partnery z politické, ekonomické a sociální oblasti i schopnost týmového vedení a správy rozpočtu.

Důraz je kladen na schopnost uchazečů řešit různorodé a často komplexní problémy, rychle reagovat na změny okolností a účinně komunikovat. Uchazeči musí prokázat iniciativu, představivost a velkou motivaci. Musí být schopni pravidelně podávat intenzivní pracovní výkon, a to samostatně i v týmu, a přizpůsobit se práci v multikulturním a mnohojazyčném prostředí. Po celou dobu své kariéry mají snahu se profesně zdokonalovat.

Upozorňujeme uchazeče na skutečnost, že na toto pracovní místo se vztahují předpisy o politice mobility přijaté předsednictvem Evropského parlamentu dne 29. března 2004.

Hlavními úkoly jsou zejména:

V oblasti informací a komunikace

Navrhovat, pořádat a provádět komunikační akce pro občany, osoby významné pro utváření veřejného mínění a občanskou společnost.

Vést aktivní informační politiku ve vztahu k celostátním, regionálním a místním sdělovacím prostředkům v zájmu zajištění optimálního pokrytí činností Evropského parlamentu u osob významných pro utváření veřejného mínění, široké veřejnosti a občanské společnosti.

Navrhovat a rozvíjet komunikační a informační nástroje: internetové stránky, audiovizuální koprodukce, publikace pro širokou veřejnost, tiskové přehledy atd.

V oblasti vedení a řízení

Řídit, vést, motivovat a koordinovat tým zaměstnanců s cílem optimalizovat využití lidských zdrojů při současném zajištění kvality služeb.

Zajišťovat rozpočtové a finanční řízení veškerých činností informační kanceláře v souladu s platnými předpisy.

Zajišťovat informovanost centrálních útvarů generálního ředitelství a generálního sekretariátu o vývoji veřejného mínění o činnosti Evropského parlamentu a o specifických tématech národního zájmu.

Zajišťovat podporu orgánů Parlamentu při jejich činnostech v tomto členském státě (návštěvy předsednictva, schůze nebo návštěvy parlamentních výborů atd.) a zabezpečovat logistickou podporu poslancům, vedoucím představitelům a parlamentním delegacím.

Zajišťovat vztahy s celostátními a regionálními veřejnými orgány i se zastoupením Komise.

3.   Podmínky přijetí (požadovaný profil)

Ke dni uplynutí lhůty stanovené pro podávání přihlášek musí uchazeči splňovat tyto podmínky:

a)   Všeobecné podmínky

V souladu s článkem 28 služebního řádu úředníků Evropské unie musí uchazeč zejména:

být státním příslušníkem jednoho z členských států Evropské unie a požívat plných občanských práv,

splňovat veškeré zákonné povinnosti týkající se vojenské služby,

poskytovat morální záruky vyžadované pro předpokládanou pracovní náplň.

b)   Specifické podmínky

i)   Kvalifikační předpoklady, diplomy a požadované znalosti

Uchazeči musí mít vzdělání odpovídající úplnému cyklu vysokoškolského studia ukončeného diplomem oficiálně uznávaným v jednom z členských států Evropské unie v oboru souvisejícím s pracovní náplní popsanou v části A bodě 2 v délce:

nejméně čtyř let, pokud normální délka tohoto studia činí nejméně čtyři roky,

nebo

tří let s následnou odbornou praxí v oboru souvisejícím s náplní práce, je-li obvyklá délka vysokoškolského vzdělání nejméně tři roky. Tato roční odborná praxe nebude započítána do doby trvání praxe vyžadované podle části A bodu 3 písm. b) podbodu ii).

Výběrová komise zohlední v tomto ohledu různé vzdělávací systémy. Příklady minimálně požadovaných diplomů jsou uvedeny v tabule s pokyny pro uchazeče.

ii)   Požadovaná praxe

Uchazeči musí mít, vedle kvalifikačních předpokladů vyžadovaných v části A bodě 3 písm. b) podbodě i), minimálně desetiletou praxi v oboru souvisejícím s náplní práce, z toho nejméně tříletou praxi ve vedoucí funkci.

iii)   Jazykové znalosti

Uchazeči musí mít:

 

důkladnou znalost řeckého jazyka (jazyk 1)

a

 

velmi dobrou znalost německého, anglického nebo francouzského jazyka (jazyk 2).

Výběrová komise přihlédne ke znalosti dalších úředních jazyků (2) Evropské unie.

V souladu s rozsudkem Soudního dvora Evropské unie (velkého senátu) ve věci C-566/10 P, Italská republika/Komise, zdůvodňuje Evropský parlament níže omezení volby druhého jazyka na ohraničený počet úředních jazyků Unie.

Uchazeči jsou tedy informováni o tom, že druhý jazyk vybraný pro toto výběrové řízení byl stanoven s ohledem na zájem útvaru, který požaduje, aby byli nově přijatí pracovníci okamžitě schopni se zapojit do činnosti a efektivně komunikovat ve své každodenní práci. Účinné fungování orgánu by jinak mohlo být výrazně narušeno.

Vzhledem k dlouholeté zkušenosti orgánů a institucí Unie s jazyky, v nichž probíhá interní komunikace, a s přihlédnutím k potřebám útvarů zabývajících se vnější komunikací a zpracováváním spisů zůstávají nejvíce používanými jazyky angličtina, francouzština a němčina. Navíc jsou angličtina, francouzština a němčina zdaleka nejčastějšími druhými jazyky, které si uchazeči v konkurzech a jiných výběrových řízeních vybírají, když mají možnost zvolit si svůj druhý jazyk. To svědčí o úrovni vzdělání a odborných znalostí, které lze v současné době od uchazečů na pozice v orgánech a institucích Unie očekávat, totiž dobré ovládání alespoň jednoho z těchto jazyků. Proto je při zvažování zájmu útvaru a potřeb a schopností uchazečů – s ohledem na konkrétní oblast tohoto výběrového řízení – oprávněné pořádat zkoušky v těchto třech jazycích, a to s cílem zaručit, že bez ohledu na jejich první úřední jazyk budou všichni uchazeči ovládat alespoň jeden ze tří úředních jazyků na úrovni pracovního jazyka.

Kromě toho, v zájmu rovného zacházení musí každý uchazeč, i když je jeden z těchto tří jazyků jeho prvním úředním jazykem, složit zkoušky podle bodu 3 písm. b), c) a d) ve svém druhém jazyce, který si může zvolit z těchto tří jazyků. Hodnocení specifických dovedností umožňuje Evropskému parlamentu posoudit schopnost uchazečů ihned se zapojit do činnosti v prostředí, které je blízké tomu, v němž budou muset pracovat.

B.   PRŮBĚH ŘÍZENÍ

1.   Přijetí uchazeče k výběrovému řízení

Řízení se pořádá na základě kvalifikačních předpokladů a zkoušek .

a)

Orgán oprávněný ke jmenování sestaví seznam uchazečů, kteří předložili veškeré dokumenty v požadované podobě a lhůtě a splňují všeobecné podmínky uvedené v části A bodě 3 písm. a), a předá jej spolu s dokumentací výběrové komisi ( další podrobnosti naleznete v pokynech pro uchazeče) .

b)

Výběrová komise přezkoumá předložené dokumenty a sestaví seznam uchazečů, kteří splňují zvláštní podmínky uvedené v části A bodě 3 písm. b).

Při kontrole dokumentů vychází výběrová komise výhradně z informací uvedených v přihlášce, které jsou doloženy příslušnými doklady (další podrobnosti naleznete v pokynech pro uchazeče) .

2.   Posouzení kvalifikace

Výběrová komise provede na základě předem stanovených kritérií posouzení kvalifikace uchazečů přijatých do výběrového řízení a sestaví seznam dvanácti nejlepších uchazečů, kteří budou pozváni k písemným zkouškám.

Popis pracovní náplně (část A bod 2) klade důraz na schopnost uchazeče řídit veškeré činnosti Informační kanceláře Evropského parlamentu na Kypru a optimalizovat komunikaci mezi orgány Evropského parlamentu a vnitrostátními, regionálními a místními aktéry.

Proto při posuzování kvalifikace uchazečů vezme výběrová komise v úvahu zejména:

zkušenost v navrhování, pořádání a provádění komunikačních akcí prostřednictvím různých nástrojů (internetové stránky, audiovizuální produkce, publikace pro širokou veřejnost),

zkušenosti v oblasti pořádání akcí,

zkušenost s multikulturním prostředím,

znalost Evropské unie a/nebo mezinárodních věcí,

zkušenost v oblasti řízení, vedení, motivace a koordinace týmů,

zkušenost s řízením rozpočtových a finančních zdrojů.

Hodnocení: 0–20 bodů.

3.   Zkoušky

Písemné zkoušky

a)

Redakční zkouška v řečtině slouží k posouzení schopnosti analýzy a syntézy uchazečů a jejich schopnosti vytvořit tiskové sdělení.

Doba trvání zkoušky: 1 hodina.

Hodnocení: 0–30 bodů (požadované minimum: 15 bodů).

b)

Redakční zkouška v němčině, angličtině nebo francouzštině (jazyk 2) na základě nejvýše dvacetistránkové dokumentace slouží k ověření řídicích schopností uchazečů (znalost příslušných ustanovení vztahujících se na orgány Evropské unie, zejména v personální a finanční oblasti, schopnost administrativního řízení).

Doba trvání zkoušky: 3 hodiny.

Hodnocení: 0–40 bodů (požadované minimum: 20 bodů).

K ústní zkoušce bude pozváno 6 uchazečů, kteří získali za všechny písemné zkoušky nejvyšší počet bodů za předpokladu, že u každé ze zkoušek získali minimální požadované hodnocení.

Ústní zkouška

c)

Pohovor s výběrovou komisí v němčině, angličtině nebo francouzštině (jazyk 2) umožňující posoudit s ohledem na veškeré údaje uvedené ve složce uchazeče schopnosti uchazečů vykonávat řídicí funkce v orgánech Evropské unie a v multikulturním prostředí. Výběrová komise se může rozhodnout, že prověří jazykové znalosti uchazečů podle toho, jak byly uvedeny v přihlášce.

Maximální doba trvání zkoušky: 45 minut.

Hodnocení: 0–40 bodů (požadované minimum: 20 bodů).

d)

Diskuse ve skupině v němčině, angličtině nebo francouzštině jazyce (jazyk 2), která má výběrové komisi umožnit posouzení schopnosti uchazečů přizpůsobit se, jejich vyjednávací schopnosti, rozhodnost a chování v rámci skupiny.

Dobu trvání této zkoušky stanoví výběrová komise podle definitivního složení skupin.

Hodnocení: 0–20 bodů (požadované minimum: 10 bodů).

4.   Zařazení na seznam vhodných uchazečů

Seznam vhodných uchazečů bude obsahovat, v pořadí podle úspěšnosti, jména tří uchazečů, kteří získali v průběhu celého řízení nejvyšší počet bodů, a to za předpokladu, že získali alespoň minimum bodů požadované pro každou ze zkoušek.

Uchazeči budou o svých výsledcích informováni individuálně a seznam vhodných uchazečů bude vyvěšen na informačních tabulích v budovách Evropského parlamentu.

Úspěšní uchazeči uvedení na seznamu vhodných uchazečů budou pozváni k pohovorům v příslušném útvaru v rámci postupu obsazení místa vedoucího oddělení. Seznam vhodných uchazečů zůstane v platnosti až do konečného obsazení uvedeného místa a vybraný uchazeč bude přijat do platové třídy AD 9.

C.   PODÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK

Uchazeči musí použít formulář přihlášky v němčině, angličtině nebo francouzštině (originál nebo kopii) odpovídající tomuto oznámení o výběrovém řízení, který je obsažen v tomto Úředním věstníku vydávaném Úřadem pro publikace Evropské unie.

Uchazečům se doporučuje, aby si před vyplněním přihlášky pozorně pročetli pokyny pro uchazeče.

Lhůta pro podávání přihlášek

Přihláška a fotokopie dokumentů musí být povinně zaslány doporučenou poštou  (3) nejpozději do 16. září 2013 (rozhoduje datum poštovního razítka) na následující adresu:

PARLEMENT EUROPÉEN

Unité concours – MON 04 S 010

Procédure de sélection PE/170/S

(číslo výběrového řízení – procédure de sélection – musí být uvedeno)

Rue Wiertz 60

1047 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

Žádáme uchazeče, aby NETELEFONOVALI ohledně časového harmonogramu řízení.

Žádáme uchazeče, aby v případě, že neobdrží e-mailem do 30. listopadu 2013 dopis týkající se jejich přihlášky do výběrového řízení, zaslali fax (+32 2 2831717), e-mail (PE-170-S@ep.europa.eu) či dopis na adresu oddělení pro konkurzy a výběrová řízení, a to na základě povinnosti věnovat náležitou pozornost této věci, jež jim přísluší.


(1)  Zaměstnanec může být přidělen k výkonu práce v některém z ostatních pracovních míst Evropského parlamentu.

(2)  Úředními jazyky Evropské unie jsou: angličtina, bulharština, čeština, dánština, estonština, finština, francouzština, chorvatština, irština, italština, litevština, lotyština, maďarština, maltština, němčina, nizozemština, polština, portugalština, rumunština, řečtina, slovenština, slovinština, španělština a švédština.

(3)  Zaslání soukromou zásilkovou společností se považuje za doporučenou zásilku. V tomto případě je rozhodující datum uvedené na potvrzení o doručení.


PŘÍLOHA

 

Pokyny pro uchazeče ve výběrových řízeních, která připravuje Evropský parlament

1.

ÚVOD

Jak probíhá výběrové řízení?

2.

ETAPY VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

Přijímání přihlášek

Zkoumání všeobecných podmínek

Zkoumání zvláštních podmínek

Posouzení kvalifikace

Zkoušky

Seznam vhodných uchazečů

3.

JAKÝM ZPŮSOBEM SE PŘEDKLÁDÁ PŘIHLÁŠKA?

Obecné požadavky

Jak zaslat úplnou dokumentaci?

Které doklady je třeba přiložit?

Obecné požadavky

Doklady týkající se všeobecných podmínek

Doklady týkající se zvláštních podmínek a posouzení kvalifikace

4.

KOMUNIKACE

5.

OBECNÉ INFORMACE

Rovné příležitosti

Žádosti uchazečů o přístup k informacím, které se jich týkají

Ochrana osobních údajů

Výdaje na dopravu a pobyt

PŘÍLOHA I

PŘÍLOHA II

1.   ÚVOD

Jak probíhá výběrové řízení?

Výběrové řízení se skládá z několika etap, v nichž probíhá soutěž mezi uchazeči; mohou se ho zúčastnit všichni občané Evropské unie, kteří k datu pro předložení přihlášek splňují požadovaná kritéria. Výběrové řízení poskytuje všem uchazečům stejnou příležitost, aby prokázali své schopnosti, a umožňuje výběr na základě předností a dodržení zásady rovného zacházení.

Uchazeči, kteří jsou v průběhu řízení vybráni, jsou zapsáni na seznam vhodných uchazečů, z něhož bude Evropský parlament čerpat při obsazování místa, které je předmětem oznámení o výběrovém řízení.

Pro každé výběrové řízení je jmenována výběrová komise, kterou tvoří zástupci správních útvarů a výboru zaměstnanců. Činnost výběrové komise je neveřejná a probíhá v souladu s přílohou III služebního řádu úředníků.

Přímé nebo nepřímé ovlivňování výběrové komise ze strany uchazečů je přísně zakázáno. Orgán oprávněný ke jmenování si vyhrazuje právo vyloučit každého uchazeče, který by tento zákaz porušil.

Při rozhodování o přijetí přihlášky jednotlivých uchazečů výběrová komise důsledně zohledňuje podmínky účasti uvedené v oznámení o výběrovém řízení. Skutečnost, že se uchazeči účastnili dřívějších výběrových řízení, jim nedává žádné přednostní právo.

S cílem vybrat nejlepší uchazeče srovnává výběrová komise výkony kandidátů a posuzuje jejich schopnost zastávat pracovní místo popsané v oznámení o výběrovém řízení. Musí proto posoudit úroveň jejich znalostí, ale také určit na základě předností uchazečů, kteří z nich mají nejlepší kvalifikaci.

Orientačně může výběrové řízení trvat podle počtu uchazečů 6 až 9 měsíců.

2.   ETAPY VÝBĚROVÉHO ŘÍZENÍ

Výběrové řízení tvoří následující etapy:

přijímání přihlášek,

zkoumání všeobecných podmínek,

zkoumání zvláštních podmínek,

posouzení kvalifikace (připuštění ke zkouškám),

zkoušky,

seznam vhodných uchazečů.

Přijímání přihlášek

Uchazeči, kteří se rozhodnou podat přihlášku, musí zaslat úplnou dokumentaci obsahující vyplněnou a podepsanou přihlášku odpovídající oznámení o výběrovém řízení a všechny požadované doklady prokazující, že splňují všeobecné i zvláštní podmínky stanovené v oznámení o výběrovém řízení. V opačném případě bude uchazeč vyloučen. Dokumentaci je třeba zaslat doporučeně (zaslání soukromou zásilkovou službou se považuje za doporučenou zásilku. V tomto případě je rozhodující datum uvedené na potvrzení o doručení) do data stanoveného v oznámení o výběrovém řízení. Adresa a lhůta pro podání přihlášek jsou uvedeny v části C oznámení o výběrovém řízení.

Zkoumání všeobecných podmínek

Oddělení pro konkurzy a výběrová řízení zkoumá, zda může být přihláška přijata, tzn. byla-li předložena v souladu s formálními požadavky a ve lhůtě stanovené v oznámení o výběrovém řízení, a splňuje-li všeobecné podmínky pro účast.

Automaticky jsou proto vyřazeni uchazeči, kteří:

nezaslali přihlášku ve stanovené lhůtě (rozhodující je poštovní razítko nebo potvrzení soukromé zásilkové služby o doručení),

nezaslali dokumentaci doporučeně nebo prostřednictvím soukromé zásilkové služby,

nepoužili přihlášku odpovídající oznámení o výběrovém řízení nebo ji řádně nevyplnili,

přihlášku nepodepsali,

nesplňují všeobecné podmínky pro účast.

Uchazeči jsou o zamítnutí přihlášky informováni jednotlivě po uplynutí lhůty pro zaslání přihlášek.

Orgán oprávněný ke jmenování sestaví seznam uchazečů, kteří splňují všeobecné podmínky uvedené v oznámení o výběrovém řízení, a předá jej spolu s dokumentací výběrové komisi.

Zkoumání zvláštních podmínek

Výběrová komise zkoumá přihlášky a sestaví seznam uchazečů, kteří splňují zvláštní podmínky uvedené v oznámení o výběrovém řízení. Vychází přitom výhradně z informací uvedených v přihlášce, které osvědčují příslušné doklady .

V přihlášce je třeba co nejpodrobněji uvést studium, odborné vzdělání, jazykové znalosti a případnou praxi, a to:

u studia: datum zahájení a ukončení studia, druh diplomu/diplomů a studovaný obor,

u případné praxe: datum zahájení a ukončení práce a přesný popis svěřených úkolů.

Uchazeči, kteří uveřejnili studie, články nebo jiné texty související s příslušnou pracovní náplní, je musí v přihlášce uvést.

V této fázi jsou vyloučeni všichni uchazeči, kteří nesplňují zvláštní podmínky pro účast stanovené v oznámení o výběrovém řízení.

Každý uchazeč je písemně vyrozuměn o rozhodnutí výběrové komise o přijetí/zamítnutí jeho přihlášky ve výběrovém řízení.

Posouzení kvalifikace

Při výběru uchazečů, kteří budou pozváni ke zkouškám, výběrová komise posuzuje kvalifikaci uchazečů, jejichž přihlášky byly přijaty do výběrového řízení (viz výše). Vychází přitom výhradně z informací uvedených v přihlášce, které osvědčují příslušné doklady (viz bod 3 níže). Výběrová komise se řídí kritérii, která stanovila předem zejména s ohledem na kvalifikaci uvedenou v části B bodě 2 oznámení o výběrovém řízení.

Každý uchazeč je písemně vyrozuměn o rozhodnutí výběrové komise o svém přijetí/nepřijetí ke zkouškám.

Zkoušky

Všechny zkoušky jsou povinné a vyřazovací. Maximální počet uchazečů přijatých ke zkouškám je stanoven v části B bodě 2 oznámení o výběrovém řízení.

Z organizačních důvodů mohou být uchazeči pozváni ke všem písemným i ústním zkouškám. Tyto zkoušky se však hodnotí v pořadí, v němž jsou uvedeny v oznámení o výběrovém řízení. Pokud tedy uchazeč nezíská minimální požadovaný počet bodů u některé z vyřazovacích zkoušek, nebude výběrová komise následující zkoušky hodnotit.

Pokud uchazeč z výběrového řízení odstoupí, nebudou zkoušky hodnoceny.

Seznam vhodných uchazečů

Na seznam vhodných uchazečů je zapsán pouze maximální počet uchazečů stanovený v části B bodě 4 oznámení o výběrovém řízení.

Skutečnost, že jméno uchazeče je uvedeno na seznamu vhodných uchazečů, znamená, že uchazeč bude moci být pozván některým útvarem Parlamentu k pohovoru, nevyplývá z ní však žádný nárok nebo záruka, že uchazeč bude Parlamentem zaměstnán.

3.   JAKÝM ZPŮSOBEM SE PŘEDKLÁDÁ PŘIHLÁŠKA?

Obecné požadavky

Dříve, než předložíte přihlášku, musíte si pečlivě ověřit, zda splňujete všechny podmínky pro přijetí, a to jak všeobecné, tak zvláštní, což znamená, že se musíte předem seznámit s oznámením o výběrovém řízení a s těmito pokyny a souhlasit s jejich zněním.

Ačkoli se v oznámení o výběrovém řízení neuvádí věková hranice, upozorňujeme na věk pro odchod do důchodu stanovený ve služebním řádu úředníků Evropské unie (http://ec.europa.eu/civil_service/docs/toc100_fr.pdf).

Uchazeči musí vyplnit formulář přihlášky (originál nebo kopii) odpovídající oznámení o výběrovém řízení, který je uveden v tomto Úředním věstníku vydaném Úřadem pro publikace Evropské unie.

Doklady zaslané po uplynutí stanovené lhůty se neberou v úvahu.

Uchazeči se zdravotním postižením nebo nacházející se ve zvláštní situaci (např. těhotenství, kojení, zdravotní stav, léčba, kterou je třeba dodržovat, atd.), která by mohla ztížit průběh zkoušek, musí tuto skutečnost uvést ve své přihlášce a poskytnout všechny vhodné informace umožňující správním útvarům přijmout, je-li to možné, veškerá nezbytná opatření. Tito uchazeči by měli případně připojit k přihlášce na zvláštním listu podrobnosti týkající se opatření, která považují za nezbytná, aby se mohli účastnit zkoušek.

Jak zaslat úplnou dokumentaci?

1.

Vyplňte a podepište přihlášku odpovídající oznámení o výběrovém řízení.

2.

Připojte očíslovaný seznam všech dokladů, které jsou připojeny k vaší přihlášce.

3.

Přiložte všechny požadované doklady, které jste předem očíslovali.

4.

Zašlete dokumentaci způsobem uvedeným v oznámení o výběrovém řízení a ve stanovené lhůtě.

Které doklady je třeba přiložit?

Obecné požadavky

Nezasílejte originály, připojují se pouze neověřené kopie požadovaných dokladů. Za doklady nelze v tomto smyslu považovat odkazy na internetové stránky. Vytištěné internetové stránky se nepovažují za potvrzení, ale mohou být připojeny pouze jako informace doplňující tato potvrzení.

Upozorňujeme na skutečnost, že uchazeči zařazení na seznam vhodných uchazečů, kterým je nabídnuto pracovní místo, musí před nástupem předložit originály všech požadovaných dokladů.

Životopis se nepovažuje za doklad.

Uchazeči nemohou odkazovat na doklady, přihlášky nebo jiné dokumenty zaslané v některém z předešlých výběrových řízení (1).

Uchazečům se nevrací žádný ze zaslaných dokladů.

Doklady týkající se všeobecných podmínek

V této etapě se nepožaduje žádný doklad osvědčující, že:

uchazeči jsou státními příslušníky některého z členských států Evropské unie,

uchazeči požívají svých občanských práv,

uchazeči splnili veškeré zákonné povinnosti týkající se vojenské služby,

uchazeči mají morální způsobilost vyžadovanou pro předpokládanou pracovní náplň.

Uchazeči musí přihlášku podepsat. Tímto podpisem uchazeči zároveň čestně prohlašují, že splňují uvedené podmínky a že poskytnuté informace jsou pravdivé a úplné.

Doklady týkající se zvláštních podmínek a posouzení kvalifikace

Je povinností uchazečů poskytnout výběrové komisi všechny informace a doklady, které jí umožní ověřit pravdivost informací uvedených v přihlášce.

Diplomy nebo osvědčení o úspěšném ukončení studia

Uchazeči musí předložit kopie diplomů nebo osvědčení o dosažení úrovně vzdělání požadované v oznámení o výběrovém řízení.

Výběrová komise v této souvislosti vezme v úvahu odlišnost vzdělávacích systémů členských států Evropské unie.

U diplomů týkajících se postsekundárního vzdělání je třeba doplnit co nejpodrobnější informace, zejména pokud jde o délku studia a studovaný obor, aby mohla výběrová komise posoudit relevantnost diplomů pro předpokládanou pracovní náplň.

U odborného nebo dalšího odborného vzdělávání či v případě doplňujících nebo specializačních kurzů musí uchazeči uvést, zda šlo o celodenní studium, kurz ve zkráceném časovém rozsahu nebo večerní kurz, o jaké předměty šlo a jak dlouho oficiálně kurz trval.

Praxe

Pokud se v oznámení o výběrovém řízení požaduje praxe, bere se v úvahu pouze praxe uchazeče dosažená po získání požadovaného diplomu nebo osvědčení. Doklady musí prokazovat délku a úroveň praxe a povaha vykonávané práce musí být uvedena co nejpřesněji, aby mohla výběrová komise posoudit relevantnost praxe pro předpokládanou pracovní náplň.

Všechna dotčená období profesní činnosti musí být doložena, zejména:

prostřednictvím potvrzení bývalých zaměstnavatelů a stávajícího zaměstnavatele, kterými se dokládá praxe požadovaná pro účast ve výběrovém řízení,

pokud uchazeči s ohledem na důvěrnost nemohou předložit potřebná pracovní potvrzení, je nezbytné nahradit tato potvrzení kopiemi pracovní smlouvy nebo potvrzením o přijetí do zaměstnání nebo první a poslední výplatní páskou,

v případě pracovní činnosti, za niž nenáleží plat (živnostníci, svobodná povolání atd.), je možné přijmout místo dokladů faktury nebo objednávky s rozpisem poskytnutých služeb, nebo jiný vhodný oficiální doklad.

Jazykové znalosti

Požadované jazykové znalosti musí být doloženy diplomem, osvědčením nebo čestným prohlášením předloženým na zvláštním listu, v němž je uvedeno, jakým způsobem byla znalost jazyků získána.

Pokud se v kterékoli fázi výběrového řízení zjistí, že informace uvedené v přihlášce nejsou pravdivé, nejsou doloženy požadovanými doklady nebo neodpovídají všem podmínkám uvedeným v oznámení o výběrovém řízení, bude účast uchazeče prohlášena za neplatnou.

4.   KOMUNIKACE

Uchazeči musí v souladu s povinností věnovat této záležitosti náležitou pozornost přijmout všechna opatření, aby řádně vyplněná a podepsaná přihláška (originál nebo kopie) byla spolu se všemi doklady odeslána doporučeně (2) v požadované lhůtě, přičemž rozhoduje datum poštovního razítka.

Uchazeči mají zaslat oddělení pro konkurzy a výběrová řízení dopis, fax nebo e-mail (3), pokud jim do data uvedeného v posledním odstavci oznámení o výběrovém řízení nebyl doručen e-mailem dopis ohledně jejich přihlášky.

Ve veškeré korespondenci, kterou uchazeč zasílá v souvislosti s přihláškou podanou pod určitým jménem, je třeba uvést toto jméno a číslo výběrového řízení.

Veškerá korespondence, kterou zasílá Evropský parlament v souvislosti s výběrovým řízením, včetně pozvánek ke zkouškám, se zasílá elektronicky na adresu, kterou uchazeč uvede v přihlášce. Uchazeč je povinen pravidelně (nejméně dvakrát týdně) prohlížet svou e-mailovou schránku (včetně složky pro spam) a oznámit oddělení pro konkurzy a výběrová řízení případnou změnu svých osobních údajů.

Veškerou komunikaci týkající se tohoto výběrového řízení zasílejte elektronicky na adresu e-mailové schránky zřízené pro tento účel: PE-170-S@ep.europa.eu

Nemůžete-li nadále kontrolovat svou e-mailovou schránku, je vaší povinností informovat o tom neprodleně oddělení pro konkurzy a výběrová řízení a sdělit mu vaši novou elektronickou adresu.

Aby se zaručila jasnost a srozumitelnost textů obecné povahy a sdělení zasílaných uchazečům nebo obdržených od uchazečů, vystavují se pozvánky k jednotlivým zkouškám i veškerá korespondence mezi oddělením pro konkurzy a výběrová řízení a uchazeči výhradně v němčině, angličtině nebo francouzštině. Žádná korespondence se nevyřizuje v hlavním jazyce (1. jazyk) uchazeče.

Aby se zachovala nezávislost výběrové komise, je přísně zakázáno jakékoli, přímé či nepřímé, ovlivňování výběrové komise ze strany uchazečů. Nedodržení zákazu může vést k vyloučení z výběrového řízení.

Veškerá korespondence určená výběrové komisi stejně jako všechny žádosti o informace nebo jiná korespondence související s průběhem řízení musí být adresovány výhradně oddělení pro konkurzy a výběrová řízení (3), které je pověřeno komunikací s uchazeči až do uzavření výběrového řízení.

5.   OBECNÉ INFORMACE

Rovné příležitosti

Evropský parlament vědomě usiluje o to, aby v průběhu výběrového řízení nedošlo k žádné diskriminaci.

Uplatňuje politiku rovných příležitostí a přijímá přihlášky bez jakékoli diskriminace, např. na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, etnického nebo sociálního původu, genetických znaků, jazyka, náboženského vyznání nebo přesvědčení, politického nebo jiného názoru, příslušnosti k národnostní menšině, majetku, původu, zdravotního postižení, věku, sexuální orientace, rodinného stavu nebo rodinné situace.

Žádosti uchazečů o přístup k informacím, které se jich týkají

V souvislosti s výběrovým řízením se uchazečům přiznává zvláštní právo na přístup k určitým informacím, které se jich přímo a osobně týkají, a to za níže uvedených podmínek. Na základě tohoto práva může Evropský parlament sdělit uchazeči na jeho žádost následující dodatečné informace:

a)

uchazeči, kteří nebyli úspěšní u písemných zkoušek nebo nebyli pozváni k ústní zkoušce, si mohou vyžádat kopii těchto písemných zkoušek a kopii osobního hodnocení, v níž jsou uvedeny posudky formulované výběrovou komisí. Žádost je třeba podat do jednoho měsíce od data zaslání dopisu informujícího o rozhodnutí ukončit účast uchazeče ve výběrovém řízení;

b)

uchazeči, kteří byli pozváni k ústním zkouškám a jejichž jméno nebylo uvedeno na seznamu vhodných uchazečů, jsou informováni o počtech bodů, které u jednotlivých zkoušek získali, až po vypracování seznamu vhodných uchazečů výběrovou komisí. Rovněž tito uchazeči mohou za podmínek uvedených v písmenu a) obdržet kopii svých písemných zkoušek;

c)

uchazeči, kteří byli zařazeni na seznam vhodných uchazečů, jsou informováni pouze o skutečnosti, že úspěšně absolvovali výběrové řízení.

Žádosti se zpracovávají s přihlédnutím na neveřejnou činnost výběrové komise, kterou stanoví služební řád (příloha III článek 6) a při dodržení pravidel o ochraně fyzických osob při zpracovávání osobních údajů.

Ochrana osobních údajů

Evropský parlament, který odpovídá za organizaci výběrových řízení, dbá na to, aby při zpracovávání osobních údajů uchazečů bylo důsledně dodržováno nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 45/2001 ze dne 18. prosince 2000 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů orgány a institucemi Společenství a o volném pohybu těchto údajů (4), zejména pokud jde o důvěrnou povahu a bezpečnost těchto údajů.

Výdaje na dopravu a pobyt

Uchazečům pozvaným ke zkouškám se vyplácí příspěvek na cestovní výdaje a výdaje na pobyt. Zároveň s pozvánkou ke zkouškám obdrží informaci o způsobu úhrady a platných tarifech.

Adresa, kterou uchazeč uvedl v přihlášce, se považuje za výchozí bod pro uchazečovu cestu na místo, kam je ke zkouškám pozván. V této souvislosti nemůže být zohledněna změna adresy, kterou uchazeč oznámil po zaslání pozvánek ke zkouškám Evropským parlamentem, kromě případů, kdy okolnosti, které uchazeč uvede, znamenají, že jde o případ vyšší moci nebo o náhodnou událost.


(1)  Tyto podmínky platí pro všechny uchazeče, včetně úředníků a jiných zaměstnanců Evropské unie.

(2)  Zaslání soukromou zásilkovou službou se považuje za doporučenou zásilku. V tomto případě je rozhodující datum uvedené na potvrzení o doručení.

(3)  Adresa: PARLEMENT EUROPÉEN, Unité concours – MON 04 S 010, Procédure de sélection PE/170/S, Rue Wiertz 60, 1047 Bruxelles/Brussel, Belgique/België.

Fax: +32 2 28 31717. E-mailová adresa: PE-170-S@ep.europa.eu

(4)  Úř. věst. L 8, 12.1.2001, s. 1.

PŘÍLOHA I

Orientační tabulka diplomů umožňujících účast ve výběrových řízeních pro funkční skupinu AD (1)

ZEMĚ

Vysokoškolské vzdělání – nejméně 4leté

Vysokoškolské vzdělání – nejméně 3leté

Belgique/ België

Licence – Licentiaat

 

България

Диплома за висше образование

Бакалавър/Магистър

 

Česká republika

Diplom o ukončení vysokoškolského studia / Magistr

Diplom o ukončení Bakalářského studia

Danmark

Kandidatgrad

Bachelorgrad

Deutschland

Hochschulabschluss/Fachhochschulabschluss (8 Semester)/Master

Fachhochschulabschluss (6–7 Semester)/Bachelor

Eesti

Bakalaureusekraad (160 ainepunkti)/Magistrikraad

Bakalaureusekraad (<160 ainepunkti)

Éire/Ireland

University degree (4 years)

Bachelor's degree

Ελλάδα

Πτυχιο Α.Ε.Ι. (πανεπιστημίου, πολυτεχνείου, Τ.Ε.Ι. υποχρεωτικής τετραετούς φοίτησης)

 

España

Licenciatura

Diplomado/Ingeniero técnico

France

Maîtrise/Master

Licence

Hrvatska

Baccalaureus/Baccalaurea Magistar/Magistra

Baccalaureus/Baccalaurea

Italia

Laurea specialistica-LS/Laurea

Laurea -L(breve)

Κύπρος

Πανεπιστημιακό Πτυχιο

 

Latvija

Bakalaura diploms (160 kredīti)/Mağistra diploms

Bakalaura diploms (<160 kredīti)

Lietuva

Bakalauras (160 kreditas)/Magistras

Bakalauras (<160 kreditas)

Luxembourg

 

 

Magyarország

Egyetemi Oklevél

Föiskola Oklevél

Malta

University degree (4 years)

Bachelor's degree

Nederland

Doctoraal examen/Master

Bachelor

Österreich

Universitätsdiplom/Fachhochschuldiplom (8 Semester)/Magister (tra)

Fachhochschuldiplom (6–7 Semester)/Bakkalaureus(rea)

Polska

Magister/Magister Inżynier

Licencjat/Inżynier

Portugal

Licenciatura

Bacharelato

România

Diplomă de Licenţã (4 ans)

Diplomă de Licenţã

Slovenija

Univerzitetna diploma (4 leta ali več)

Univerzitetna diploma (najmanj 3 leta)

Slovensko

Diplom o ukončení vysokoškolského štúdia/Magister

Diplom o ukončení Bakalárského štúdia

Suomi/Finland

Maisterin tutkinto – Magisterexamen/Ammattikorkeakoulututkinto – Yrkeshögskoleexamen (min 160 opintoviikkoa – studieveckor)

Kandidaatin tutkinto – Kandidatexamen/Ammattikorkeakoulututkinto – Yrkeshögskoleexamen (min 120 opintoviikkoa – studieveckor)

Sverige

Magisterexamen (Akademisk examen omfattande minst 160 poäng varav 80 fördjupade studier i ett ämne + uppsats motsvarande 20 poäng eller två uppsatser motsvarande 10 poäng vardera)

Kandidatexamen (Akademisk examen omfattande minst 120 poäng varav 60 fördjupade studier i ett ämne + uppsats motsvarande 10 poäng)

United Kingdom

University degree (4 years)

Bachelor's degree

Diplomy získané mimo Evropskou unii musí být k datu ukončení lhůty pro předkládání přihlášek uznány příslušným vnitrostátním orgánem členského státu.


(1)  Pro uchazeče o pracovní místa funkční skupiny AD platové třídy 7 až 16 platí rovněž podmínka týkající se získání nejméně roční odpovídající praxe.

PŘÍLOHA II

ŽÁDOSTI O PŘEZKOUMÁNÍ – OPRAVNÉ PROSTŘEDKY – STÍŽNOSTI K EVROPSKÉMU VEŘEJNÉMU OCHRÁNCI PRÁV

Uchazeči, kteří se domnívají, že je určité rozhodnutí poškozuje, mohou požádat o přezkoumání tohoto rozhodnutí, využít opravných prostředků nebo podat stížnost u evropského veřejného ochránce práv (1).

Žádost o přezkoumání

Odůvodněnou žádost o přezkoumání je možno zaslat:

buď elektronicky na adresu e-mailové schránky zřízené pro účely tohoto výběrového řízení: PE-170-S@ep.europa.eu

nebo faxem na číslo: +32 2 28 31717

a to ve lhůtě deseti kalendářních dnů počínaje dnem, kdy oddělení pro konkurzy a výběrová řízení zaslalo elektronické sdělení o tomto rozhodnutí.

Odpověď bude žadateli zaslána co nejdříve.

Možnost podat žádost o přezkoumání se vztahuje pouze na etapy přijímání přihlášek do výběrového řízení a připuštění uchazečů k písemným a ústním zkouškám.

Opravné prostředky

Stížnosti podle čl. 90 odst. 2 služebního řádu úředníků Evropské unie lze podat na adresu:

M. le Secrétaire général

Parlement européen

Bât. Konrad Adenauer

2929 Luxembourg

LUXEMBOURG

Tuto možnost lze uplatnit v kterékoli etapě výběrového řízení.

Upozorňujeme, že orgán oprávněný ke jmenování není zmocněn měnit rozhodnutí výběrové komise, která má rozsáhlou posuzovací pravomoc a rozhoduje zcela nezávisle. Rozsáhlá posuzovací pravomoc výběrové komise podléhá kontrole pouze v případě zřejmého porušení pravidel, kterými se činnost této komisí řídí. V takovém případě lze na rozhodnutí výběrové komise podat žalobu přímo u Soudu pro veřejnou službu Evropské unie, aniž by bylo nutné předtím předložit stížnost ve smyslu čl. 90 odst. 2 služebního řádu úředníků Evropské unie.

Žaloba se podává na adrese:

Tribunal de la fonction publique de l'Union européenne

2925 Luxembourg

LUXEMBOURG,

podle článku 270 Smlouvy o fungování Evropské unie a článku 91 služebního řádu.

Tato možnost se týká pouze rozhodnutí výběrové komise.

Proti správním rozhodnutím, kterými se uchazeči vylučují z výběrového řízení na základě nesplnění podmínek přijetí do výběrového řízení, které jsou stanoveny v části B bodě 1 oznámení o výběrovém řízení, je možné podat žalobu u Soudu pro veřejnou službu Evropské unie až po předložení stížnosti za výše stanovených podmínek.

Pro podání žaloby u Soudu pro veřejnou službu Evropské unie je nutné být zastoupen advokátem oprávněným k výkonu advokacie podle práva některého členského státu Evropské unie nebo Evropského hospodářského prostoru.

Lhůty stanovené v článcích 90 a 91 služebního řádu úředníků (2), které se týkají těchto dvou typů opravných prostředků, začínají plynout buď počínaje oznámením o prvním rozhodnutí, které uchazeče poškozuje, nebo (pouze v případě žádosti o přezkoumání) počínaje datem oznámení první odpovědi výběrové komise na tuto žádost.

Stížnosti u evropského veřejného ochránce práv

Stížnost může předložit každý občan Evropské unie na adrese:

Médiateur européen

1, avenue du Président Robert Schuman

CS 30403

67001 Strasbourg Cedex

FRANCE

podle čl. 228 odst. 1 Smlouvy o fungování Evropské unie a v souladu s podmínkami stanovenými v rozhodnutí Evropského parlamentu 94/262/ESUO, ES, Euratom ze dne 9. března 1994 o pravidlech a všeobecných podmínkách pro výkon funkce veřejného ochránce práv (3).

Upozorňujeme uchazeče, že stížnosti podané u evropského veřejného ochránce práv nemají odkladný účinek, pokud jde o lhůtu stanovenou v článku 91 služebního řádu pro podávání opravných prostředků u Soudu pro veřejnou službu Evropské unie podle článku 270 Smlouvy o fungování Evropské unie.


(1)  Podání odvolání, využití opravného prostředku nebo podání stížnosti u evropského veřejného ochránce práv nepřerušuje práci výběrové komise.

(2)  Viz nařízení Rady (EHS, Euratom, ESUO) č. 259/68 (Úř. věst. L 56, 4.3.1968, s. 1) ve znění nařízení Rady (ES, Euratom) č. 723/2004 (Úř. věst. L 124, 27.4.2004, s. 1) a nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU, Euratom) č. 1080/2010 ze dne 24. listopadu 2010, kterým se mění služební řád úředníků Evropských společenství a pracovní řád ostatních zaměstnanců těchto společenství (Úř. věst. L 311, 26.11.2010, s. 1).

(3)  Úř. věst. L 113, 4.5.1994, s. 15.


 

Image

Image

Image

Image


 

Image

Image

Image

Image


 

Image

Image

Image

Image


Top