Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2005/250/07

    Výzva k předkládání návrhů na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technologického rozvoje v rámci specifického programu (Euratom) pro výzkum a odborné vzdělávání v oblasti jaderné energie

    Úř. věst. C 250, 8.10.2005, p. 15–17 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    8.10.2005   

    CS

    Úřední věstník Evropské unie

    C 250/15


    Výzva k předkládání návrhů na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technologického rozvoje v rámci specifického programu (Euratom) pro výzkum a odborné vzdělávání v oblasti jaderné energie

    (2005/C 250/07)

    (Zrušuje a nahrazuje 2005/C 244/05 (Úř. věst. C 244, 4.10.2005, s. 5))

    1.

    V souladu s rozhodnutím Rady ze dne 3. června 2002 o šestém rámcovém programu Evropského společenství pro atomovou energii (Euratom) v oblasti jaderného výzkumu a vzdělávání, který rovněž přispívá k vytváření Evropského výzkumného prostoru (2002 až 2006) (1) přijala Rada dne 30. září 2002 specifický program (Euratom) pro výzkum a odborné vzdělávání v oblasti jaderné energie (2002 – 2006) (2) (dále jen „specifický program“).

    V souladu s čl. 5 odst. 1 specifického programu přijala Komise Evropských společenství (dále jen „Komise“) dne 6. prosince 2002 pracovní program (3) (dále jen „pracovní program“), který podrobně stanovuje cíle a priority specifického programu, časový plán jeho provádění a nástroje, které je nutno použít.

    V souladu s čl. 9 odst. 1 nařízení Rady ze dne 5. listopadu 2002 o pravidlech pro účast podniků, výzkumných středisek a vysokých škol k provádění šestého rámcového programu Evropského společenství pro atomovou energii (Euratom) (2002 až 2006) (4) (dále jen „pravidla pro účast“) se návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje předkládají v rámci výzev k předkládání návrhů.

    2.

    Tato výzva k předkládání návrhů na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje (dále jen „výzva“) zahrnuje tuto obecnou část a zvláštní podmínky popsané v příloze. Příloha stanoví zejména datum uzávěrky pro předkládání návrhů na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje, předběžné datum uzavření hodnocení, předběžný rozpočet, dotčené nástroje a oblasti, kritéria pro hodnocení návrhů na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje, minimální počet účastníků a jakákoli případná omezení.

    3.

    Fyzické a právnické osoby, které splňují podmínky uvedené v pravidlech pro účast a jichž se netýká žádný z důvodů pro vyloučení uvedených v pravidlech pro účast nebo v čl. 114 odst. 2 nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1605/2002 ze dne 25. června 2002, kterým se stanoví finanční nařízení o souhrnném rozpočtu Evropských společenství (5) (dále jen „navrhovatelé“), se vyzývají, aby Komisi předložily návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje podle podmínek stanovených v pravidlech pro účast a ve výzvě.

    Splnění podmínek účasti navrhovateli se ověří v rámci jednání o návrhu na nepřímou akci v oblasti výzkumu a vývoje. Předtím musí navrhovatelé podepsat čestné prohlášení o tom, že nejsou v žádné ze situací uvedených v čl. 93 odst. 1 finančního nařízení. Rovněž musí zaslat Komisi údaje uvedené v čl. 173 odst. 2 nařízení Komise (ES, Euratom) č. 2342/2002 ze dne 23. prosince 2002 o prováděcích pravidlech k nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1605/2002, kterým se stanoví finanční nařízení o souhrnném rozpočtu Evropských společenství (6).

    Evropské společenství se řídí politikou rovných příležitostí a z tohoto důvodu se vyzývají zejména ženy, aby buď předložily návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje, nebo se na jejich předkládání podílely.

    4.

    Komise dává navrhovatelům k dispozici příručku pro navrhovatele související s výzvou, která obsahuje informace k přípravě a předkládání návrhů na nepřímou akci v oblasti výzkumu a technického rozvoje. Komise rovněž dává k dispozici Pravidla pro hodnocení návrhů a výběrové postupy (7). Tuto příručku a pravidla, jakož i pracovní program a další informace související s výzvou, lze získat od Evropské komise, informační kanceláře FP6 generálního ředitelství pro výzkum a technický rozvoj na těchto adresách:

    European Commission

    The FP6 Information Desk

    Directorate General RTD

    BE-1049 Brussels

    Internetová adresa: www.cordis.lu/fp6-euratom

    5.

    Navrhovatelé se vyzývají, aby návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje předkládali pouze v elektronické podobě prostřednictvím on-line systému pro předkládání elektronických návrhů (EPSS (8)). Ve výjimečných případech však může koordinátor požádat Komisi o povolení předložit návrh před ukončením lhůty pro překládání návrhů v tištěné podobě. V takovém případě musí napsat na jednu z následujících adres:

    European Commission

    Directorate General RTD, unit J4

    CDMA 1/86

    BE-1049 Brussels

    E-mail: rtd-euratom@cec.eu.int

    Žádost o udělení výjimky musí být odůvodněna. Navrhovatelé, kteří si přejí předložit návrh v tištěné podobě, přebírají odpovědnost za to, že žádosti o udělení výjimky a související kroky budou ukončeny včas, aby byla dodržena lhůta pro předkládání návrhů stanovená ve výzvě.

    Všechny návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje musí sestávat ze dvou částí: tiskopisů (Část A) a obsahu (Část B).

    Návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje lze vypracovat off-line i on-line a následně předložit on-line. Část B návrhů na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje se musí předkládat ve formátu PDF („portable document format“, kompatibilním s Adobe, verze 3 a vyšší, s vloženými fonty). Komprimované („zazipované“) soubory budou vyloučeny.

    Softwarový nástroj EPSS (pro použití off-line i on-line) lze získat na webových stránkách Cordis www.cordis.lu.

    Návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje předkládané on-line, které jsou neúplné, nečitelné nebo obsahují viry, budou vyloučeny.

    Verze návrhů na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje předkládané na přenosných elektronických médiích (např. na CD-ROM, disketě), elektronickou poštou nebo faxem budou vyloučeny.

    Návrh na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje, u něhož bylo povoleno předložení v tištěné podobě a který je neúplný, bude vyloučen.

    Další podrobnosti k různým způsobům předkládání návrhů jsou uvedeny v příloze J Pravidel pro hodnocení návrhů a výběrové postupy.

    6.

    Návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje musí být Komisi doručeny nejpozději v den uzávěrky a v hodinu stanovenou v příslušné výzvě. Návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje, které budou doručeny po tomto dni a hodině, budou vyloučeny.

    Návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje, které nesplňují podmínky ohledně minimálního počtu účastníků stanoveného v příslušné výzvě, budou vyloučeny.

    To se týká i dalších kritérií způsobilosti uvedených v pracovním programu.

    7.

    V případě opakovaného předložení stejného návrhu na nepřímou akci v oblasti výzkumu a technického rozvoje bude Komise posuzovat poslední verzi přijatou před datem a hodinou uzávěrky stanovené v příslušné výzvě.

    8.

    Stanoví-li tak příslušná výzva, lze návrhy na nepřímé akce v oblasti výzkumu a technického rozvoje zhodnotit v rámci příštího hodnocení.

    9.

    Navrhovatelé se vyzývají, aby ve veškeré korespondenci související s výzvou (např. při žádostech o informace či předkládání návrhu na nepřímou akci v oblasti výzkumu a technického rozvoje) uváděli příslušný identifikátor výzvy.


    (1)  Úř. věst. L 232, 29.8.2002, s. 34.

    (2)  Úř. věst. L 294, 29.10.2002, s. 74.

    (3)  Rozhodnutí Komise K(2002)4881 pozměněné K(2003)4103, K(2004)4423 a K(2005)1674.

    (4)  Úř. věst. L 355, 30.12.2002, s. 35.

    (5)  Úř. věst. L 248, 16.9.2002, s. 1.

    (6)  Úř. věst. L 357, 31.12.2002, s. 1.

    (7)  K(2003)883 ze dne 27. března 2003, naposledy pozměněná K(2004)3337 ze dne 1. září 2004.

    (8)  EPSS je nástroj, který předkladatelům pomáhá vypracovat a předložit návrhy elektronickou cestou.


    PŘÍLOHA

    Informace o výzvě k předkládání návrhů „Program odborného vzdělávání Euratomu v oblasti jaderné syntézy“

    1.   Specifický program: Program Euratomu pro výzkum a odborné vzdělávání v oblasti jaderné energie

    2.   Činnosti: Vzdělávací program Euratomu v oblasti jaderné syntézy

    3.   Název výzvy: Tematická výzva v oblasti „Program Euratomu pro výzkum a odborné vzdělávání v oblasti jaderné energie“

    4.   Identifikátor výzvy: EURATOM CALL 2005-6 EFTS

    5.   Datum zveřejnění:

    6.   Datum/data uzávěrky: 31. ledna 2006 v 17.00 hod. (bruselský místní čas)

    7.   Celkový předběžný rozpočet: 8 milionů EUR

    8.   Oblasti výzvy a nástroje:

    Oblast

    Téma

    Nástroj

    2.4

    Akce na podporu a rozvoj lidských zdrojů a mobility

    SYNTÉZA-2005-2.4.2

    Program odborného vzdělávání

    9.   Minimální počet účastníků (1):

    Nástroj

    Minimální počet účastníků

    Program Euratom pro výzkum a odborné vzdělávání

    (Akce na rozvoj lidských zdrojů a mobility)

    Tři nezávislé právní subjekty usazené ve třech různých ČS nebo PS, z nichž alespoň dva musí být členské státy nebo přidružené kandidátské země.

    10.   Omezení účasti: Účast je omezena na členské státy a přidružené státy nebo přidružené kandidátské země.

    11.   Dohoda o založení konsorcia: Účastníci programů odborného vzdělávání Euratomu v oblasti jaderné syntézy podle této výzvy nemusí uzavírat dohodu o sdružení.

    12.   Hodnocení:

    Hodnocení proběhne jednostupňově.

    Návrhy nebudou hodnoceny anonymně.

    13.   Kritéria hodnocení: Kritéria pro jednotlivé typy nástrojů jsou stanovena v příloze IV pracovního programu (včetně jejich váhy, limitních hodnot a celkové limitní hodnoty).

    14.   Předběžný harmonogram hodnocení a uzavírání smluv:

    Výsledky hodnocení: výsledky hodnocení by měly být známy do tří měsíců po datu uzávěrky.

    Uzavření prvních smluv: odhaduje se, že první smlouvy vztahující se k této výzvě vstoupí v platnost před červnem 2006.


    (1)  ČS = členské státy EU; PS (včetně PKZ) = přidružené státy; PKZ = přidružená kandidátská země.

    Jediným účastníkem nepřímé akce může být pouze právnická osoba usazená v členském státu nebo v přidruženém státu, kterou tvoří požadovaný počet účastníků.


    Top