Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011PC0518

    Návrh NAŘÍZENÍ RADY kterým se zřizuje systém Společenství pro registraci dopravců radioaktivních látek

    /* KOM/2011/0518 v konečném znění - 2011/0225 (NLE) */

    52011PC0518

    Návrh NAŘÍZENÍ RADY kterým se zřizuje systém Společenství pro registraci dopravců radioaktivních látek /* KOM/2011/0518 v konečném znění - 2011/0225 (NLE) */


    DŮVODOVÁ ZPRÁVA

    1. ZDŮVODNĚNÍ A CÍL

    Na evropské úrovni se na dopravce radioaktivních látek vztahují právní předpisy o přepravě na základě Smlouvy o fungování Evropské unie a právní předpisy upravující zvláštní aspekty týkající se radiace včetně ochrany zdraví pracovníků a obyvatelstva na základě Smlouvy o založení Evropského společenství pro atomovou energii (Euratom).

    Právní předpisy na základě Smlouvy o fungování Evropské unie zjednodušila směrnice Evropského parlamentu a Rady 2008/68/ES ze dne 24. září 2008 o pozemní přepravě nebezpečných věcí, a to zkombinováním všech způsobů vnitrozemské přepravy.

    Směrnice Rady 96/29/Euratom ze dne 13. května 1996 stanoví základní bezpečnostní standardy na ochranu zdraví pracovníků a obyvatelstva před riziky vyplývajícími z ionizujícího záření. Podle článku 30 Smlouvy o založení Evropského společenství pro atomovou energii se těmito základními standardy rozumí:

    a) nejvyšší přípustné dávky poskytující dostatečnou bezpečnost;

    b) nejvyšší přípustné stupně ozáření a zamoření;

    c) základní zásady lékařského dohledu nad pracovníky.

    Podle článku 33 vydají členské státy vhodné předpisy k zajištění dodržování základních standardů.

    Za účelem ochrany zdraví pracovníků a obyvatelstva a pro lepší zaměření své práce potřebují orgány členských států vědět, které osoby, organizace nebo podniky mají kontrolovat. Proto články 3 a 4 uvedené směrnice požadují, aby členské státy určité činnosti zahrnující rizika vyplývající z ionizujícího záření podrobovaly režimu ohlašování (oznamování) a předchozího povolení, nebo aby tyto činnosti zakázaly.

    Směrnice 96/29/Euratom se vztahuje na všechny činnosti, které zahrnují riziko vyplývající z ionizujícího záření pocházejícího z umělého zdroje nebo z přírodního zdroje záření, a to včetně přepravy.

    Jelikož přeprava je jedinou „mobilní“ činností a vzhledem k časté přeshraniční povaze přepravních operací se může stát, že dopravce musí dodržovat tyto postupy ohlašování a povolování v několika členských státech. Členské státy navíc zavedly tyto postupy v rámci rozdílných systémů, čímž se složitost přepravních činností jako takových ještě více zvýšila.

    Nahrazení těchto vnitrostátních postupů ohlašování a povolování jediným registračním systémem pro provádění přepravy tudíž přispěje k zjednodušení celého postupu, sníží administrativní zátěž a odstraní překážky vstupu, přičemž zůstane zachována vysoká úroveň ochrany před zářením.

    Toto nařízení nahrazuje systémy ohlašování a povolování v členských státech stanovené v prováděcí směrnici Rady 96/29/Euratom jedinou registrací. Tímto nařízením se zřizuje evropský systém registrace dopravců. Dopravci by měli o registraci žádat prostřednictvím centrálního internetového rozhraní. Tyto žádosti prověří příslušný vnitrostátní orgán, který vydá registraci, pokud žadatel splňuje základní bezpečnostní standardy. Systém zároveň příslušným orgánům poskytuje lepší přehled o dopravcích, kteří v jejich zemi působí. Systém musí být k dispozici, odzkoušený a funkční, až toto nařízení vstoupí v platnost.

    Tímto nařízením se přijímá odstupňovaný přístup, jelikož dopravci, kteří přepravují výhradně zásilky, jež jsou předmětem výjimky, se registrovat nemusejí. Na druhé straně ponechává nařízení členským státům pravomoc doplnit další registrační požadavky pro dopravce štěpných a vysoce radioaktivních látek.

    Další právní předpisy Společenství a mezinárodní pravidla, které se týkají fyzické ochrany, bezpečnostních opatření a odpovědnosti za škody vůči třetím osobám, zůstávají i nadále v platnosti. To platí zejména o směrnici 2008/68/ES.

    2. PRÁVNÍ ZÁKLAD

    Ustanovení tohoto nařízení se týkají základních standardů na ochranu zdraví pracovníků a obyvatelstva. Zvoleným právním základem je proto Smlouva o založení Evropského společenství pro atomovou energii, a zejména její články 31 a 32.

    3. SUBSIDIARITA A PROPORCIONALITA

    Zásada subsidiarity se uplatňuje v rozsahu, v jakém tento návrh nespadá do výlučné pravomoci Společenství. Jelikož jsou legislativní pravomoci Společenství podle hlavy II kapitoly 3 Smlouvy o Euratomu svou podstatou výlučné, nepodléhají zásadě subsidiarity.

    Proporcionalita je rovněž zaručena. Podle posouzení dopadů provedeného v přípravné fázi zajišťuje navrhovaný mechanismus důkladnou vyváženost mezi účinnou ochranou pracovníků a veřejnosti při přepravě, oprávněnými zájmy příslušných zúčastněných subjektů a zájmy členských států. A především, upřednostňovaná možnost představuje minimum nezbytné k účelnému dosažení stanovených cílů při současném udržení nákladů v rozumných mezích.

    2011/0225 (NLE)

    Návrh

    NAŘÍZENÍ RADY

    kterým se zřizuje systém Společenství pro registraci dopravců radioaktivních látek

    RADA EVROPSKÉ UNIE,

    s ohledem na Smlouvu o založení Evropského společenství pro atomovou energii, a zejména na čl. 31 odst. 2 a článek 32 této smlouvy,

    s ohledem na návrh Komise vypracovaný po obdržení stanoviska skupiny osob jmenovaných Výborem pro vědu a techniku,

    s ohledem na stanovisko Evropského hospodářského a sociálního výboru[1],

    s ohledem na stanovisko Evropského parlamentu[2],

    vzhledem k těmto důvodům:

    (1) Článek 33 Smlouvy požaduje, aby členské státy vydaly vhodné předpisy k zajištění dodržování základních bezpečnostních standardů na ochranu zdraví pracovníků a obyvatelstva před riziky vyplývajícími z ionizujícího záření.

    (2) Tyto základní bezpečnostní standardy stanoví Směrnice Rady 96/29/Euratom ze dne 13. května 1996[3]. Uvedená směrnice se vztahuje na všechny činnosti, které zahrnují riziko vyplývající z ionizujícího záření pocházejícího z umělého nebo přírodního zdroje záření, a to včetně přepravy.

    (3) Aby bylo zajištěno dodržování základních standardů, je nezbytné stanovit, které osoby, organizace nebo podniky mají příslušné orgány členských států kontrolovat. Proto směrnice 96/29/Euratom požaduje, aby členské státy určité činnosti zahrnující rizika vyplývající z ionizujícího záření podrobovaly režimu ohlašování (oznamování) a předchozího povolení, nebo aby tyto činnosti zakázaly.

    (4) Jelikož přeprava je jedinou činností mající přeshraniční povahu, může se stát, že dopravci radioaktivních látek musí dodržovat požadavky, které se týkají systémů ohlašování a povolování v několika členských státech. Toto nařízení nahrazuje tyto systémy ohlašování a povolování v členských státech jediným registračním systémem, který platí v celém Evropském společenství pro atomovou energii (dále jen „Společenství“).

    (5) Pro letecké a námořní dopravce již takové systémy registrace a osvědčování existují. Nařízení Rady (EHS) č. 3922/91 ze dne 16. prosince 1991 o harmonizaci technických požadavků a správních postupů v oblasti civilního letectví[4] stanoví, že letečtí dopravci potřebují pro přepravu nebezpečných věcí zvláštní osvědčení provozovatele letecké dopravy. Pro námořní dopravu stanoví směrnice Evropského parlamentu a Rady 2002/59/ES ze dne 27. června 2002 kontrolní a informační systém Společenství pro provoz plavidel[5]. Má se za to, že osvědčení vydávaná příslušnými orgány civilního letectví a ohlašovací systém pro námořní plavidla uspokojivě splňují požadavky týkající se ohlašování a povolování, které jsou stanoveny směrnicí 96/29/Euratom. Registrace leteckých a námořních dopravců na základě tohoto nařízení proto není nezbytná, aby mohly členské státy zajistit dodržování základních standardů při těchto způsobech přepravy.

    (6) Na dopravce radioaktivních látek se vztahuje řada požadavků právních předpisů Unie a Euratomu, jakož i mezinárodních právních nástrojů. Předpisy Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) pro bezpečnou přepravu radioaktivních látek (TS-R-1) a předpisy pro jednotlivé druhy přepravy nebezpečných věcí i nadále přímo platí nebo jsou prováděny členskými státy na základě směrnice Evropského parlamentu a Rady 2008/68/ES ze dne 24. září 2008 o pozemní přepravě nebezpečných věcí[6] v oblasti přepravy po silnici, železnici a vnitrozemských vodních cestách. Touto směrnicí však není dotčeno použití jiných předpisů v oblasti bezpečnosti práce a ochrany zdraví a životního prostředí,

    PŘIJALA TOTO NAŘÍZENÍ:

    Článek 1 Předmět a oblast působnosti

    1)           Tímto nařízením se zřizuje systém Společenství pro registraci dopravců radioaktivních látek, který členským státům usnadňuje jejich úkol zajistit dodržování základních standardů na ochranu zdraví pracovníků a obyvatelstva před riziky vyplývajícími z ionizujícího záření stanovených ve směrnici 96/29/Euratom.

    2)           Toto nařízení se vztahuje na jakéhokoli dopravce převážejícího radioaktivní látky v rámci Společenství, ze třetích zemí do Společenství a ze Společenství do třetích zemí. Nevztahuje se na dopravce převážející radioaktivní látky letecky nebo po moři.

    Článek 2 Definice

    Pro účely tohoto nařízení se:

    1)           „dopravcem“ rozumí jakákoli osoba, organizace nebo veřejný podnik provádějící přepravu radioaktivních látek jakýmkoli dopravním prostředkem ve Společenství, a to včetně dopravců, kteří tyto činnosti provádějí na základě nájemního ujednání nebo ujednání o přepravě za úplatu;

    2)           „příslušným orgánem“ rozumí jakýkoli orgán určený členským státem k plnění úkolů v souladu s tímto nařízením;

    3)           „přepravou“ rozumí veškeré přepravní činnosti z místa původu do místa určení včetně nakládky, skladování během tranzitu a vykládky radioaktivních látek;

    4)           „radioaktivními látkami“ rozumí jakýkoli materiál obsahující radionuklidy, jestliže objemová aktivita a celková aktivita zásilky přesahuje hodnoty uvedené v odstavcích 402–407 předpisů MAAE pro bezpečnou přepravu radioaktivních látek, požadavků na bezpečnost č. TS-R-1 přijatých roku 2009 ve Vídni;

    5)           „vysoce rizikovými nebezpečnými věcmi – radioaktivními látkami“ rozumí radioaktivní látky, které lze zneužít k teroristickému útoku a které tudíž mohou mít závažné důsledky jako například velký počet obětí nebo rozsáhlou destrukci ve smyslu definic uvedených v dodatku A.9 dokumentu MAAE o jaderné bezpečnosti z řady publikací č. 9 s názvem „Bezpečnost při přepravě radioaktivních látek“, vydaného ve Vídni roku 2008;

    6)           „zásilkou, která je předmětem výjimky“ rozumí jakákoli zásilka, jejíž povolený radioaktivní obsah nepřesahuje hodnoty aktivity stanovené v tabulce V v oddílu IV předpisů pro bezpečnou přepravu radioaktivních látek č. TS-R-1, respektive jednu desetinu těchto limitů v případě zásilek přepravovaných poštou a označených kódovým číslem UN 2908, 2909, 2910 nebo 2911;

    7)           „štěpným materiálem“ rozumí uran 233, uran 235, plutonium 239 a plutonium 241 nebo jakákoli kombinace těchto radionuklidů.

    Článek 3 Obecná ustanovení

    1)           Dopravci radioaktivních látek musí mít platnou registraci získanou v souladu s článkem 5. Registrace dopravci umožní provádět přepravu v rámci celé Evropské unie.

    2)           Jednotlivé přepravní činnosti musí být doprovázeny kopií registračního osvědčení dopravce, respektive oprávněním či registrací získanými příslušným vnitrostátním postupem v případě přepravy uvedené v odstavci 3.

    3)           Držitel platných oprávnění nebo registrací vydaných v souladu se směrnicí 96/29/Euratom pro nakládání s radioaktivními látkami nebo pro používání vybavení obsahujícího radioaktivní látky nebo zdroje smí tyto látky nebo zdroje přepravovat bez registrace podle tohoto nařízení, pokud je přeprava zahrnuta v oprávněních nebo registracích pro všechny členské státy, kde přeprava probíhá.

    4)           Vnitrostátní požadavky týkající se ohlašování a povolování, které doplňují požadavky stanovené tímto nařízením, se mohou vztahovat pouze na dopravce těchto látek:

    – štěpného materiálu s výjimkou přírodního uranu nebo ochuzeného uranu, který vznikl pouze vyzářením v tepelném reaktoru,

    – vysoce rizikových nebezpečných věcí – radioaktivních látek.

    Článek 4 Elektronický systém pro registraci dopravců (ESCReg)

    1)           Pro účely dohledu a kontroly přepravy radioaktivních látek Komise zřídí a bude provozovat elektronický systém pro registraci dopravců (ESCReg). Komise vymezí další informace, jakož i technické specifikace a příslušné požadavky systému ESCReg.

    2)           Systém ESCReg musí příslušným orgánům členských států poskytovat omezený a zabezpečený přístup k seznamu registrovaných dopravců a k seznamu žadatelů, který podléhá příslušným ustanovením o ochraně osobních údajů stanoveným zejména směrnicí Evropského parlamentu a Rady 95/46/ES[7]. Příslušné orgány musí mít přístup ke všem údajům, jež jsou k dispozici.

    3)           Komise nezodpovídá za obsah a přesnost informací poskytovaných prostřednictvím systému ESCReg.

    Článek 5 Postup registrace

    1)           Dopravce požádá o registraci prostřednictvím systému ESCReg.

    2)           Dopravce žádající o registraci odešle vyplněný formulář elektronické žádosti uvedený v příloze I.

    3)           Po vyplnění a odeslání formuláře žádosti obdrží žadatel automatické potvrzení o přijetí žádosti a její číslo.

    4)           Pokud má žadatel sídlo v jednom nebo více členských státech, zpracuje žádost příslušný orgán toho členského státu, kde má žadatel své ústředí.

    5)           Pokud má žadatel sídlo ve třetí zemi, zpracuje žádost příslušný orgán toho členského státu, kde hodlá žadatel poprvé vstoupit na území Unie.

    6)           Příslušný orgán členského státu, který vydá první osvědčení o registraci dopravce, vydá rovněž nové osvědčení v případě změny údajů podle článku 6.

    7)           Do osmi týdnů od vydání potvrzení o přijetí žádosti vydá příslušný orgán osvědčení o registraci dopravce, pokud se domnívá, že jsou předložené informace úplné a splňují příslušné požadavky tohoto nařízení a směrnic 96/29/Euratom a 2008/68/ES.

    8)           Osvědčení o registraci dopravce musí obsahovat informace stanovené v příloze II a vydává se ve formě standardizovaného osvědčení o registraci prostřednictvím systému ESCReg.

    9)           Kopie osvědčení o registraci dopravce bude prostřednictvím systému ESCReg automaticky poskytnuta všem příslušným orgánům členských států, ve kterých hodlá dotyčný dopravce působit.

    10)         Pokud příslušný orgán odmítne vydat osvědčení o registraci dopravce, protože žádost není úplná nebo nesplňuje příslušné požadavky, odpoví žadateli písemně do osmi týdnů od vydání potvrzení o přijetí žádosti. Příslušný orgán uvede důvody zamítnutí žádosti.

    11)         Kopie zamítnutí žádosti spolu s uvedením příslušných důvodů bude prostřednictvím systému ESCReg automaticky poskytnuta všem příslušným orgánům členských států, ve kterých hodlá dotyčný dopravce působit.

    12)         V případě zamítnutí žádosti o vydání osvědčení o registraci dopravce se může žadatel odvolat postupem splňujícím požadavky příslušných vnitrostátních právních předpisů.

    13)         Platné osvědčení o registraci uznávají všechny členské státy.

    14)         Osvědčení o registraci dopravce je platné po dobu pěti let a lze je na základě žádosti dopravce obnovit.

    Článek 6 Změna údajů

    1)           Dopravce zodpovídá za zajištění neustálé přesnosti údajů poskytnutých ve formuláři žádosti o registraci dopravce ve Společenství, který odeslal do systému ESCReg.

    2)           V případě změny údajů obsažených v části A formuláře žádosti o registraci dopravce ve Společenství požádá dopravce o nové osvědčení.

    Článek 7 Zajištění dodržování příslušných požadavků

    1)           Pokud dopravce nedodržuje požadavky tohoto nařízení, příslušný orgán členského státu, ve kterém bylo nedodržování požadavků zjištěno, použije donucovací opatření v rámci právních předpisů dotyčného členského státu, jako jsou například písemné výzvy, opatření v oblasti odborné přípravy a vzdělávání, pozastavení platnosti, zrušení nebo změna registrace nebo soudní stíhání, v závislosti na bezpečnostní závažnosti dotyčného přestupku a na tom, jak daný dopravce dosud dodržoval příslušné požadavky.

    2)           Tento příslušný orgán informuje dopravce a ostatní dotčené příslušné orgány těch členských států, kde hodlal dotyčný dopravce přepravovat radioaktivní látky, o použitém donucovacím opatření a uvede důvody jeho použití. Pokud se dopravce nepodvolí donucovacímu opatření použitému podle odstavce 1, příslušný orgán členského státu, ve kterém má dopravce své ústředí, nebo – pokud má dopravce sídlo ve třetí zemi – příslušný orgán členského státu, kde měl žadatel v úmyslu poprvé vstoupit na území Společenství, registraci zruší.

    3)           Příslušný orgán oznámí zrušení registrace spolu s příslušnými důvody dopravci a ostatním dotčeným příslušným orgánům.

    Článek 8 Příslušné orgány a národní kontaktní místo

    1)           Členské státy určí příslušný orgán a národní kontaktní místo pro přepravu radioaktivních látek.

    2)           Nejpozději do jednoho měsíce od vstupu tohoto nařízení v platnost členské státy sdělí Komisi jména, adresy a veškeré informace nezbytné pro rychlou komunikaci s příslušnými orgány a s národním kontaktním místem pro přepravu radioaktivních látek, jakož i jakékoli následné změny těchto údajů.

    3)           Komise tyto informace a jakékoli jejich změny sdělí všem příslušným orgánům ve Společenství prostřednictvím systému ESCReg.

    Článek 9 Spolupráce mezi příslušnými orgány

    Příslušné orgány členských států navzájem spolupracují s cílem harmonizovat své požadavky týkající se vydávání registrací a zajistit harmonizované uplatňování a prosazování tohoto nařízení.

    Pokud je v jednom členském státu několik příslušných orgánů, musí být navzájem ve styku a úzce spolupracovat na základě právních nebo formálních dohod mezi nimi, které upravují oblasti odpovědnosti každého orgánu. Měly by spolu komunikovat a poskytovat informace sobě navzájem, národnímu kontaktnímu místu a dalším vládním i nevládním organizacím, které mají související oblasti odpovědnosti.

    Článek 10 Skupina odborníků

    Komise svým rozhodnutím zřídí skupinu odborníků na základě článku 135 Smlouvy o Euratomu.

    Tato skupina poskytuje Komisi rady a pomoc při plnění jejích úkolů stanovených v tomto nařízení.

    Skupina je složena z odborníků jmenovaných členskými státy a z odborníků jmenovaných Komisí a předsedá jí zástupce Komise.

    Článek 11 Vstup v platnost

    Toto nařízení vstupuje v platnost dvacátým dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.

    Použije se po uplynutí šesti měsíců od vstupu v platnost.

    Toto nařízení je závazné v celém rozsahu a přímo použitelné ve všech členských státech.

    V Bruselu dne […].

                                                                           Za Radu

                                                                           předseda/předsedkyně                                                                        […]

    PŘÍLOHA I FORMULÁŘ ŽÁDOSTI O REGISTRACI DOPRAVCE VE SPOLEČENSTVÍ

    TUTO ŽÁDOST ODEŠLETE POUZE PROSTŘEDNICTVÍM ZABEZPEČENÉHO ELEKTRONICKÉHO SYSTÉMU PRO REGISTRACI DOPRAVCŮ (ESCReg), KTERÝ JE SOUČÁSTÍ INTERNETOVÝCH STRÁNEK EVROPSKÉ KOMISE

    POKUD POŽÁDÁTE O ZMĚNU INFORMACÍ UVEDENÝCH V ČÁSTI A, JE NEZBYTNÁ NOVÁ REGISTRACE.

    Informace uvedené v tomto formuláři žádosti zpracuje Evropská komise v souladu s nařízením o Euratomu xxxxx.

             NOVÉ OSVĚDČENÍ O REGISTRACI

             ZMĚNA STÁVAJÍCÍ REGISTRACE

             OBNOVENÍ STÁVAJÍCÍ REGISTRACE

    Číslo osvědčení o registraci:

    Podrobně uveďte, proč žádáte o změnu stávající registrace.

    1. IDENTIFIKACE ŽADATELE:

    ČÁST A || ČÁST B

    NÁZEV SPOLEČNOSTI: ÚPLNÁ ADRESA: ČÍSLO NÁRODNÍ REGISTRACE: || 1. Jméno, funkce, úplná adresa, telefonní číslo a adresa elektronické pošty odpovědného zástupce organizace dopravce (osoby oprávněné přijímat závazky jménem organizace dopravce): 2. Jméno, funkce, úplná adresa, telefonní číslo a adresa elektronické pošty kontaktní osoby, na kterou se mohou obrátit příslušné orgány ohledně technických nebo správních záležitostí (která zodpovídá za dodržování předpisů upravujících činnosti prováděné společností dopravce): 3. Jméno, funkce a úplná adresa bezpečnostního poradce (pouze pro způsoby vnitrozemské přepravy a pokud se liší od osoby uvedené v bodech 1 nebo 2): 4. Jméno, funkce a úplná adresa osoby zodpovědné za provádění programu ochrany proti záření, pokud se liší od osoby uvedené v bodech 1, 2 nebo 3

    2. POVAHA PŘEPRAVY:

    ČÁST A || ČÁST B

           SILNIČNÍ        ŽELEZNIČNÍ        PO VNITROZEMSKÝCH VODNÍCH CESTÁCH  || 1 Zúčastněný personál vyškolený pro přepravu (informativně)        1 až 5 osob             5 až 10 osob           10 až 20 osob         více než 20 osob 2 Odvětví přepravy: obecný popis povahy zamýšlených přepravních činností (informativně)  pro zdravotnické účely         pro průmyslové účely, pro účely nedestruktivních zkoušek materiálů, pro účely výzkumu       pro účely jaderného palivového cyklu   odpad  vysoce rizikové nebezpečné věci – radioaktivní látky

    3. ZEMĚPISNÁ PŮSOBNOST

    V níže uvedeném seznamu prosím zaškrtněte členské státy, v nichž má přeprava radioaktivních látek probíhat, a vyberte odpovídající povahu dotyčné činnosti

    Pokud se dotyčné činnosti provádějí i v jiných členských státech než v členském státu, kde je podána žádost o registraci, uveďte podrobnější údaje pro každou zemi, tzn. zda se jedná pouze o tranzit, nebo která jsou hlavní místa nakládky či vykládky v dotyčné zemi, a uveďte rovněž četnost přepravy:

    ČÁST A || ČÁST B

    Belgie Bulharsko Česká republika Dánsko Estonsko Finsko Francie Irsko Itálie Kypr Litva Lotyšsko Lucembursko Maďarsko Malta Německo Nizozemsko Polsko Portugalsko Rakousko Rumunsko Řecko Slovensko Slovinsko Spojené království Španělsko Švédsko ||  tranzit  vykládka  nakládka hlavní místa nakládky: hlavní místa vykládky: četnost:  denně  týdně  měsíčně  méně často

    4. TYP ZÁSILEK

    Registrace je nezbytná pro:

    ČÁST A TYP ZÁSILKY – Klasifikace podle TS-R-1 || ČÁST B: Odhadovaný počet zásilek ročně

    UN 2908 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA, KTERÁ JE PŘEDMĚTEM VÝJIMKY – PRÁZDNÉ OBALY UN 2909 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA, KTERÁ JE PŘEDMĚTEM VÝJIMKY – VÝROBKY Z PŘÍRODNÍHO URANU nebo OCHUZENÉHO URANU nebo PŘÍRODNÍHO THORIA UN 2910 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA, KTERÁ JE PŘEDMĚTEM VÝJIMKY – OMEZENÉ MNOŽSTVÍ MATERIÁLU UN 2911 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA, KTERÁ JE PŘEDMĚTEM VÝJIMKY – PŘÍSTROJE nebo PŘEDMĚTY UN 2912 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY S NÍZKOU SPECIFICKOU AKTIVITOU (LSA-I), jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 2913 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, POVRCHOVĚ KONTAMINOVANÉ PŘEDMĚTY (SCO-I nebo SCO-II), jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 2915 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA TYPU A, jiné než zvláštní formy, jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 2916 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA TYPU B(U), jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 2917 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA TYPU B(M), jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 2919 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY PŘEPRAVOVANÝ NA ZÁKLADĚ ZVLÁŠTNÍHO UJEDNÁNÍ, jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 2977 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, HEXAFLUORID URANU, ŠTĚPNÝ MATERIÁL UN 2978 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, HEXAFLUORID URANU, jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 3321 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY S NÍZKOU SPECIFICKOU AKTIVITOU (LSA-II), jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 3322 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY S NÍZKOU SPECIFICKOU AKTIVITOU (LSA-III), jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 3323 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA TYPU C, jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 3324 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY S NÍZKOU SPECIFICKOU AKTIVITOU (LSA-II), ŠTĚPNÝ MATERIÁL UN 3325 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY S NÍZKOU SPECIFICKOU AKTIVITOU (LSA-III), ŠTĚPNÝ MATERIÁL UN 3326 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, POVRCHOVĚ KONTAMINOVANÉ PŘEDMĚTY (SCO-I nebo SCO-II), ŠTĚPNÝ MATERIÁL UN 3327 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA TYPU A, ŠTĚPNÝ MATERIÁL, jiné než zvláštní formy UN 3328 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA TYPU B(U), ŠTĚPNÝ MATERIÁL UN 3329 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA TYPU B(M), ŠTĚPNÝ MATERIÁL UN 3330 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA TYPU C, ŠTĚPNÝ MATERIÁL UN 3331 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY PŘEPRAVOVANÝ NA ZÁKLADĚ ZVLÁŠTNÍHO UJEDNÁNÍ, ŠTĚPNÝ MATERIÁL UN 3332 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA TYPU A, ZVLÁŠTNÍ FORMA, jiný než štěpný materiál nebo vyjmutý štěpný materiál UN 3333 – RADIOAKTIVNÍ LÁTKY, ZÁSILKA TYPU A, ZVLÁŠTNÍ FORMA, ŠTĚPNÝ MATERIÁL ||

    5. PROGRAM OCHRANY PROTI ZÁŘENÍ (RADIATION PROTECTION PROGRAMME = RPP)

    ČÁST A: Zaškrtnutím tohoto políčka: prohlašuji, že máme program RPP, který je zcela zaveden a důsledně dodržován || ČÁST B: referenční číslo a datum dokumentu popisujícího program RPP Nahrání programu RPP

    6. PROGRAM ZABEZPEČENÍ JAKOSTI (QAP)

    Tento program prokazování kvality (Quality Assurance Program = QAP) je k dispozici za účelem kontroly příslušným orgánem (podle článku 1.7.3 předpisu ADR)

    ČÁST A: Zaškrtnutím tohoto políčka prohlašuji, že máme program QAP, který je zcela zaveden a důsledně dodržován || ČÁST B: Referenční číslo a datum dokumentu  ISO 9002

    7. PROHLÁŠENÍ

     Já, dopravce, tímto potvrzuji, že splňuji požadavky všech příslušných mezinárodních předpisů, předpisů Společenství a vnitrostátních předpisů týkajících se přepravy radioaktivních látek.

     Já, dopravce, tímto potvrzuji, že informace uvedené v tomto formuláři jsou správné.

    Datum ………..         Jméno ………..…….. Podpis……… 

    PŘÍLOHA II ELEKTRONICKÉ OSVĚDČENÍ O REGISTRACI DOPRAVCE PRO PŘEPRAVU RADIOAKTIVNÍCH LÁTEK

    POZNÁMKA:

    KOPIE TOHOTO OSVĚDČENÍ O REGISTRACI MUSÍ DOPROVÁZET PŘEPRAVU KAŽDÉ ZÁSILKY SPADAJÍCÍ DO OBLASTI PŮSOBNOSTI TOHOTO NAŘÍZENÍ.

    Toto osvědčení o registraci je vydáno v souladu s nařízením Rady (Euratom) xxxxx.

    Toto osvědčení nezbavuje dopravce povinnosti dodržovat ostatní příslušné předpisy o přepravě.

    1) REFERENČNÍ ČÍSLO REGISTRACE: BE/ xxxx / dd-mm-rrrr

    2) NÁZEV ORGÁNU NEBO ZEMĚ:

    3) NÁZEV A ADRESA SPOLEČNOSTI

    4) ZPŮSOB PŘEPRAVY:

           SILNIČNÍ        ŽELEZNIČNÍ        PO VNITROZEMSKÝCH VODNÍCH CESTÁCH

    7) ČLENSKÉ STÁTY, ve kterých je osvědčení použitelné

    8) TYP ZÁSILKY – ČÍSLO UN (viz příloha 1 – stejný formát)

    9) DATUM

    ELEKTRONICKÝ PODPIS

    OBDOBÍ PLATNOSTI: 5 let od uvedeného data

    LEGISLATIVNÍ FINANČNÍ VÝKAZ PRO NÁVRHY S ROZPOČTOVÝM DOPADEM VÝLUČNĚ NA STRANĚ PŘÍJMŮ

    1.           NÁZEV NÁVRHU:

    Nařízení Rady, kterým se zřizuje systém Společenství pro registraci dopravců radioaktivních látek

    2.           ROZPOČTOVÉ LINIE:

    Kapitola a článek: 320102110005 - (E)-Développement système IT

    Částka vyčleněná v rozpočtu na příslušný rok: 350 000 EUR

    3.           FINANČNÍ DOPAD

    ¨      Návrh nemá žádné finanční dopady

    ¨      Návrh nemá finanční dopady na výdaje, má však finanční dopady na příjmy s následujícím účinkem:

    (v milionech EUR, zaokrouhleno na 1 desetinné místo)

    || ||

    Rozpočtová linie || Příjmy || Období 12 měsíců ode dne dd/mm/rrrr || [Rok n]

    Článek 4 || || || 0,35

    Situace po přijetí příslušného opatření

    || [n+1] || [n+2] || [n+3] || [n+4] || [n+5]

    Článek 4 || 0,05 || 0,05 || 0,05 || 0,05 || 0,05

    4.           OPATŘENÍ PROTI PODVODŮM

    5.           DALŠÍ POZNÁMKY

    [1]               Úř. věst C , , s. .

    [2]               Úř. věst. C , , s. .

    [3]               Úř. věst. L 159, 29.6.1996, s. 1.

    [4]               Úř. věst. L 373, 31.12.1991, s. 4.

    [5]               Úř. věst. L 208, 5.8.2002, s. 10.

    [6]               Úř. věst. L 260, 30.9.2008, s. 13.

    [7]               Úř. věst. L 281, 23.11.1995, s. 31.

    Top