Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2015/186/05

    Veřejná výzva k předkládání návrhů – GP/DSI/ReferNet_FPA/001/15 – ReferNet – Evropská síť pro informace o odborném vzdělávání a přípravě při středisku Cedefop

    Úř. věst. C 186, 5.6.2015, p. 5–6 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    5.6.2015   

    CS

    Úřední věstník Evropské unie

    C 186/5


    Veřejná výzva k předkládání návrhů – GP/DSI/ReferNet_FPA/001/15

    ReferNet – Evropská síť pro informace o odborném vzdělávání a přípravě při středisku Cedefop

    (2015/C 186/05)

    1.   Cíle a popis

    Za účelem zřízení evropské sítě pro informace o odborném vzdělávání a přípravě – ReferNet – je cílem této výzvy vybrat z každé způsobilé země (členské státy EU, Island a Norsko) jednoho žadatele, se kterým Cedefop uzavře čtyřletou rámcovou dohodu o partnerství.

    Evropské středisko pro rozvoj odborného vzdělávání (Cedefop), které bylo zřízeno v roce 1975 a od roku 1995 má sídlo v Řecku, je agenturou Evropské unie (EU). Středisko je uznáváno za směrodatný zdroj informací a odborných znalostí v oblasti odborného vzdělávání a přípravy, dovedností a kvalifikací a jeho posláním je podporovat rozvoj evropské politiky odborného vzdělávání a přípravy a přispívat k jejímu provádění.

    ReferNet je evropská síť střediska Cedefop pro informace o odborném vzdělávání a přípravě. Posláním sítě ReferNet je podporovat středisko Cedefop prostřednictvím podávání zpráv o vnitrostátních systémech odborného vzdělávání a přípravy a o vývoji vnitrostátních politik a prostřednictvím zvyšování viditelnosti odborného vzdělávání a přípravy a produktů střediska Cedefop. Síť má 30 členů, kteří jsou označováni jako národní partneři sítě ReferNet, z členských států EU, Islandu a Norska. Národními partnery sítě ReferNet jsou klíčové instituce činné v oblasti odborného vzdělávání a přípravy nebo politik trhu práce v zemi, kterou zastupují.

    Rámcové dohody o partnerství se provádějí prostřednictvím zvláštních ročních grantových dohod. Po podpisu rámcové dohody o partnerství na roky 2016 až 2019 budou tedy úspěšní žadatelé vyzváni k předložení žádosti o grant na činnosti v roce 2016 (která může vést k podpisu zvláštní grantové dohody na rok 2016). Žadatel musí prokázat svou schopnost provádět všechny činnosti předpokládané na dané čtyřleté období a zajistit pro provádění požadovaných úkolů vhodné spolufinancování.

    2.   Rozpočet a doba trvání projektu

    Odhadovaný rozpočet, který je k dispozici pro čtyřleté trvání rámcových dohod o partnerství, činí 4 000 000 EUR v závislosti na každoročních rozhodnutích rozpočtového orgánu.

    Celkový rozpočet, který je k dispozici pro roční plán činnosti na rok 2016 (trvání projektu: 12 měsíců), bude činit pro 30 partnerů (z 28 členských států EU, Islandu a Norska) 980 000 EUR.

    Grant se liší podle počtu obyvatel dané země a je poskytován na provádění ročního plánu činnosti. Celkový rozpočet na plán činnosti na rok 2016 bude rozdělen na základě tří skupin zemí podle počtu obyvatel:

    skupina zemí 1: Estonsko, Chorvatsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Malta, Slovinsko a Island. Maximální výše grantu: 23 615 EUR

    skupina zemí 2: Rakousko, Belgie, Bulharsko, Česká republika, Dánsko, Finsko, Řecko, Maďarsko, Irsko, Nizozemsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovenská republika, Švédsko a Norsko. Maximální výše grantu: 33 625 EUR

    skupina zemí 3: Francie, Německo, Itálie, Polsko, Španělsko, Spojené království. Maximální výše grantu: 43 620 EUR

    Grant Unie je finančním příspěvkem na náklady příjemce (a/nebo spolupříjemců), který musí doplnit vlastní finanční příspěvek a/nebo místní, regionální, národní či soukromé příspěvky. Celkový příspěvek Unie nepřekročí 70 % způsobilých nákladů.

    Středisko Cedefop si vyhrazuje právo neposkytnout veškeré prostředky z rozpočtu, který je k dispozici.

    3.   Kritéria způsobilosti

    Aby žadatelé byli způsobilí, měli by splňovat následující požadavky:

    (a)

    být veřejnou nebo soukromou organizací s právním statutem a právní subjektivitou (způsobilé nejsou fyzické osoby – tj. jednotlivci);

    (b)

    mít sídlo v zemi, kde je grant použit, tj. v jedné z těchto:

    EU-28 (Rakousko, Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Česká republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Lucembursko, Malta, Nizozemsko, Polsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovenská republika, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Spojené království,

    přidružené země (Island a Norsko).

    4.   Lhůta

    Žádosti o rámcovou dohodu o partnerství musí být podány nejpozději 21. srpna 2015.

    5.   Další informace

    Podrobnosti výzvy k předkládání návrhů, formulář žádosti a její přílohy budou dostupné od 8. června 2015 na internetové stránce střediska Cedefop na této adrese:

    http://www.cedefop.europa.eu/en/about-cedefop/public-procurement

    Žádosti musí splňovat požadavky uvedené v úplném znění výzvy a musí být předkládány na poskytnutých oficiálních formulářích.

    Hodnocení návrhů bude vycházet ze zásad transparentnosti a rovného zacházení.

    Všechny podané způsobilé žádosti vyhodnotí výbor odborníků podle kritérií pro způsobilost, vyloučení, výběr a udělení vymezených v úplném znění výzvy.


    Top