EVROPSKÁ KOMISE
V Bruselu dne 7.12.2016
COM(2016) 781 final
2016/0386(NLE)
Návrh
NAŘÍZENÍ RADY
kterým se na rok 2017 stanoví rybolovná práva pro některé populace ryb a skupiny populací ryb v Černém moři
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 52016PC0781
Proposal for a COUNCIL REGULATION fixing for 2017 the fishing opportunities for certain fish stocks and groups of fish stocks in the Black Sea
Návrh NAŘÍZENÍ RADY kterým se na rok 2017 stanoví rybolovná práva pro některé populace ryb a skupiny populací ryb v Černém moři
Návrh NAŘÍZENÍ RADY kterým se na rok 2017 stanoví rybolovná práva pro některé populace ryb a skupiny populací ryb v Černém moři
COM/2016/0781 final - 2016/0386 (NLE)
EVROPSKÁ KOMISE
V Bruselu dne 7.12.2016
COM(2016) 781 final
2016/0386(NLE)
Návrh
NAŘÍZENÍ RADY
kterým se na rok 2017 stanoví rybolovná práva pro některé populace ryb a skupiny populací ryb v Černém moři
DŮVODOVÁ ZPRÁVA
1.SOUVISLOSTI NÁVRHU
Odůvodnění a cíle návrhu
Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1380/2013 o společné rybářské politice, o změně nařízení Rady (ES) č. 1954/2003 a (ES) č. 1224/2009 a o zrušení nařízení Rady (ES) č. 2371/2002 a (ES) č. 639/2004 a rozhodnutí Rady 2004/585/ES si klade za cíl zajistit využívání živých vodních zdrojů za udržitelných hospodářských, environmentálních a sociálních podmínek. V tomto směru je jedním z důležitých nástrojů každoroční stanovování rybolovných práv.
Cílem tohoto návrhu je stanovit pro rok 2017 rybolovná práva členských států na komerčně nejvýznamnější populace ryb v Černém moři.
Obecné souvislosti
Populace v Černém moři využívané Bulharskem a Rumunskem jsou sdíleny se třetími zeměmi, např. s Tureckem, Ukrajinou, Gruzií a Ruskou federací. Mezi členskými státy EU a třetími zeměmi však na regionální úrovni neexistují žádné celkové přípustné odlovy (TAC). Aby Evropská unie pomohla zajistit uplatňování pravidel společné rybářské politiky (SRP), stanovuje od roku 2008 každým rokem autonomní kvóty pro populace pakambaly velké a šprota obecného.
Lov šprota obecného má pro země při pobřeží Černého moře velký socioekonomický význam. Z posouzení, jež pro Černé moře na období 2015–2016 vypracoval Vědeckotechnický a hospodářský výbor pro rybářství (VTHVR), vyplývá, že podíl členských států EU na oficiálních ohlášených vykládkách šprota obecného odloveného v tomto moři činil 4 % v roce 2014 oproti 14 % v roce 2013 a 9 % v roce 2012. Podle zprávy ze zasedání Generální komise pro rybolov ve Středozemním moři (GFCM) z roku 2016 je populace šprota obecného v Černém moři využívána udržitelným způsobem.
Socioekonomicky velmi významný je pro země při pobřeží Černého moře i lov pakambaly velké. V posouzení, jež pro Černé moře na období 2015–2016 vypracoval výbor VTHVR, se konstatuje, že populace pakambaly velké je vážně vyčerpávána. Na nadměrné využívání populace pakambaly velké v Černém moři poukazuje rovněž zpráva ze zasedání komise GFCM z roku 2016. V roce 2014 se země EU na oficiálních ohlášených vykládkách pakambaly velké odlovené v Černém moři a na odhadovaném nezákonném, nehlášeném a neregulovaném rybolovu tohoto druhu podílely 7 %. V roce 2013 činil jejich podíl 5,5 % a v roce 2012 pak 4,6 %. Jednou z priorit Komise v posledních letech proto bylo vypracovat pro předmětnou populaci v celém Černém moři mezinárodní program obnovy. V tomto ohledu se dosáhlo pokroku na výročním zasedání komise GFCM v roce 2015, kde byl schválen návrh EU týkající se opatření k předcházení, potírání a odstranění nezákonného, nehlášeného a neregulovaného rybolovu pakambaly velké v Černém moři 1 , a na výročním zasedání komise GFCM v roce 2016, kde došlo k přijetí návrhu EU na vědecké sledování, řízení a kontrolu rybolovu pakambaly velké v Černém moři 2 .
Rozdělení úlovků mezi pobřežními zeměmi se radikálně změnilo kvůli nedávnému připojení Krymu k Ruské federaci, neboť v Černém moři došlo k novému vymezení výlučných ekonomických zón.
Souvislosti tohoto návrhu jsou nastíněny ve sdělení Komise o konzultacích k rybolovným právům pro rok 2016 (COM(2015) 239 final).
Pro tento rok se nelze opírat o shromážděné údaje, protože chybí údaje o zdrojích mimo EU. Výbor VTHVR tedy na svém zasedání naplánovaném na září 2016 nebude vydávat vědecké doporučení ohledně rybolovných práv v Černém moři pro rok 2017 a jeho zasedání bylo z výše uvedeného důvodu odloženo na neurčito. Vědecká doporučení, která jsou v této fázi dostupná, odpovídají vyhodnocení dotčených populací, jež provedl v loňském roce výbor VTHVR a v březnu 2016 Pracovní skupina pro posuzování stavu populací komise GFCM. Vzhledem k znepokojivému stavu populace pakambaly velké potvrzenému v roce 2016 komisí GFCM zůstane klasifikace stavu této populace stejná: je nadměrně využívána.
Vydají-li nakonec výbor VTHVR nebo Pracovní skupina pro posuzování stavu populací komise GFCM nová doporučení a informace, návrh bude zapotřebí aktualizovat. Posouzení této pracovní skupiny nebude komisí GFCM schváleno dříve než ve 2. čtvrtletí roku 2017. Výsledky, jichž tato skupina dosáhla, by tedy mohly být orientační, nelze je však považovat za oficiální konsolidované vědecké doporučení.
Platné předpisy vztahující se na oblast návrhu
Rybolovná práva a jejich rozdělení mezi členské státy jsou předmětem každoročních nařízení. Posledním z nich je nařízení Rady (EU) 2016/73 3 ze dne 18. ledna 2016, kterým se na rok 2016 stanoví rybolovná práva pro některé populace ryb v Černém moři.
Kromě ročních rybolovných práv je třeba zmínit níže uvedená opatření relevantní pro druhy rybolovu v Černém moři, na něž se vztahuje tento návrh:
–Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 227/2013 ze dne 13. března 2013 4 , kterým se mění nařízení Rady (ES) č. 850/98, kterým se mění nařízení Rady (ES) č. 850/98 o zachování rybolovných zdrojů pomocí technických opatření na ochranu nedospělých mořských živočichů a nařízení (ES) č. 1434/98, kterým se stanoví podmínky vykládky sledě obecného pro jiné průmyslové účely než k přímé lidské spotřebě, stanoví minimální velikosti pro zachování zdrojů a minimální velikosti ok v souvislosti s lovem pakambaly velké v Černém moři.
–Doporučení GFCM/37/2013/2, kterým se zavádí soubor minimálních norem pro rybolov pakambaly velké tenatovou sítí pro lov při dně a pro ochranu kytovců v Černém moři, přijaté Generální komisí pro rybolov ve Středozemním moři na jejím 37. zasedání (v květnu 2013 ve Splitu).
–Doporučení GFCM/39/2015/3, kterým se zavádí soubor opatření k předcházení, potírání a odstranění nezákonného, nehlášeného a neregulovaného rybolovu pakambaly velké v Černém moři, přijaté Generální komisí pro rybolov ve Středozemním moři na jejím 39. zasedání (v květnu 2015 v Miláně).
–Doporučení GFCM/39/2015/4, kterým se zavádějí opatření pro řízení rybolovu ostrouna obecného v Černém moři, přijaté Generální komisí pro rybolov ve Středozemním moři na jejím 39. zasedání (v květnu 2015 v Miláně).
–Doporučení GFCM/40/2016/6 ohledně vědeckého sledování, řízení a kontroly rybolovu pakambaly velké v Černém moři, přijaté Generální komisí pro rybolov ve Středozemním moři na jejím 40. zasedání (v květnu–červnu 2016 v St. Julianu).
Soulad s ostatními politikami a cíli Unie
Navrhovaná opatření jsou v souladu s cíli a pravidly společné rybářské politiky a s politikou Unie v oblasti udržitelného rozvoje.
2.VÝSLEDKY KONZULTACÍ SE ZÚČASTNĚNÝMI STRANAMI A POSOUZENÍ DOPADŮ
Sběr a využití výsledků odborných konzultací
Hlavní konzultované organizace / odborníci
Konzultovanou vědeckou organizací je Vědeckotechnický a hospodářský výbor pro rybářství (VTHVR).
Unie tento výbor každý rok žádá o vědecké doporučení týkající se stavu důležitých rybích populací. Výbor VTHVR vydává svá doporučení na základě mandátu uděleného Komisí. Nejnovější a nejpřesnější doporučení dostupné během projednávání tohoto návrhu v Radě bude pokrývat všechny populace v Černém moři, pro které se navrhují kvóty.
Hlavním cílem je dosáhnout takových úrovní populací, jež umožní získávat maximální udržitelný výnos, a tyto úrovně udržet. Tento cíl byl výslovně zapracován do nového základního nařízení pro SRP, jehož čl. 2 odst. 2 stanoví, že tohoto cíle „bude pokud možno […] dosaženo […] do roku 2015 a pro všechny populace […] do roku 2020“. Stanovení tohoto cíle reflektuje závazek, jejž Unie přijala v souvislosti se závěry Světového summitu o udržitelném rozvoji v Johannesburgu (2002) a se souvisejícím prováděcím plánem.
Konzultace zúčastněných stran
Zúčastněné strany byly konzultovány prostřednictvím sdělení Komise o konzultacích k rybolovným právům pro rok 2017. Vědecké podklady k návrhu poskytne výbor VTHVR. Všechny zprávy tohoto výboru jsou k dispozici na internetových stránkách GŘ pro námořní záležitosti a rybolov.
Posouzení dopadů
Na základě vědeckého doporučení povedou navržená opatření k zachování stávajících rybolovných práv v Černém moři pro rybářská plavidla Unie (počítáno v objemu odlovů). Riziko negativního dopadu na obnovu populace je omezeno dodatečnými kontrolními opatřeními, která zavedly a provádějí Rumunsko a Bulharsko při plnění závazků, jež si tyto členské státy stanovily v souvislosti s přijetím nařízení, kterým se na rok 2016 stanoví rybolovná práva pro některé populace ryb v Černém moři.
V návrhu se neodrážejí pouze krátkodobé obavy, ale je také součástí dlouhodobějšího přístupu, jenž spočívá v postupném upravování míry rybolovu na dlouhodobě udržitelné úrovně.
Přístup přijatý v tomto návrhu by proto ve středně- až dlouhodobém výhledu mohl vést ke snížení intenzity rybolovu, ale v dlouhodobém horizontu by mohl přinést stabilní nebo zvyšující se kvóty. Mezi očekávané dlouhodobé výsledky tohoto přístupu tedy patří jednak snížení dopadu na životní prostředí díky úpravě intenzity rybolovu, jednak stejné nebo zvýšené vykládky. Udržitelnost rybolovné činnosti se v dlouhodobém horizontu zvýší.
3.PRÁVNÍ STRÁNKA NÁVRHU
Shrnutí navrhovaných opatření
Návrh upravuje omezení odlovů v Černém moři pro rybářská plavidla Unie, aby se dosáhlo cíle společné rybářské politiky, kterým je zajistit provozování rybolovu na biologicky, hospodářsky a sociálně udržitelných úrovních.
Právní základ
Právním základem návrhu je čl. 43 odst. 3 Smlouvy o fungování Evropské unie.
Závazky Unie k udržitelnému využívání živých vodních zdrojů vyplývají z povinností, které jsou stanoveny v článku 2 základního nařízení SRP.
Zásada subsidiarity
Návrh spadá do výlučné pravomoci Unie podle čl. 3 odst. 1 písm. d) Smlouvy o fungování Evropské unie. Zásada subsidiarity se proto neuplatní.
Zásada proporcionality
Návrh je v souladu se zásadou proporcionality z tohoto důvodu:
Společná rybářská politika je společnou politikou. Podle čl. 43 odst. 3 SFEU musí Rada přijmout opatření ke stanovení a přidělení rybolovných práv.
Navrhované nařízení Rady přiděluje členským státům rybolovná práva. S ohledem na čl. 16 odst. 6 a 7 a článek 17 nařízení č. 1380/2013 mohou členské státy taková práva plavidlům plujícím pod jejich vlajkou volně přidělit tak, jak považují za vhodné. Členské státy mají tudíž široký manévrovací prostor pro rozhodování o tom, jaký sociální a ekonomický model si pro využívání přidělených rybolovných práv zvolí.
Návrh nemá žádné nové finanční dopady na členské státy. Jelikož Rada toto nařízení přijímá každý rok, jsou už veřejné i soukromé nástroje pro jeho provádění zavedeny.
Volba nástrojů
Navrhované nástroje: nařízení.
Jedná se o návrh týkající se řízení rybolovu na základě čl. 43 odst. 3 SFEU a v souladu s článkem 16 nařízení (EU) č. 1380/2013.
4.ROZPOČTOVÉ DŮSLEDKY
Návrh nemá žádné důsledky pro rozpočet Unie.
5.NEPOVINNÉ PRVKY
Zjednodušení
Tímto návrhem se dále zjednodušují administrativní postupy veřejných orgánů (unijních nebo vnitrostátních), jelikož obsahuje podobná ustanovení jako nařízení o rybolovných právech v Černém moři pro rok 2016.
Přezkum / revize / ustanovení o skončení platnosti
Jedná se o návrh ročního nařízení pro rok 2017. Z tohoto důvodu v něm není obsaženo ustanovení o revizi.
Podrobné vysvětlení
Předmětný návrh stanoví na rok 2017 rybolovná práva, pokud jde o některé populace ryb nebo skupiny populací ryb, pro členské státy lovící v Černém moři.
Povinnost vykládky populací ulovených v rámci některých druhů rybolovu platí od 1. ledna 2015. V Černém moři zahrnují tyto druhy rybolovu drobný pelagický rybolov, jmenovitě pak rybolov šprota obecného, jenž patří mezi populace podléhající kvótám podle tohoto nařízení. Od 1. ledna 2017 se bude povinnost vykládky vztahovat na všechny úlovky druhů, které jsou pro rybolov v Černém moři charakteristické.
Se zavedením povinnosti vykládky v souladu s čl. 16 odst. 2 nařízení (EU) č. 1380/2013 již navržená rybolovná práva nebudou odrážet vyložené objemy, ale objemy ulovené. Děje se tak na základě obdrženého vědeckého doporučení ohledně populací ryb lovených v rámci druhů rybolovu uvedených v čl. 15 odst. 1 nařízení (EU) č. 1380/2013. Rybolovná práva by měla být rovněž stanovena v souladu s čl. 16 odst. 1 (odkazujícím na zásadu relativní stability) a čl. 16 odst. 4 (odkazujícím na cíle společné rybářské politiky a pravidla uvedená ve víceletých plánech). Navrhovaná čísla reflektují vědecké doporučení a rámec pro stanovování kvót vymezený ve sdělení Komise o konzultacích k rybolovným právům pro rok 2016.
Vzhledem k úmyslu Komise zajistit udržitelné využívání rybolovných zdrojů v souladu s politikou Unie a mezinárodními závazky a zároveň zachovat stabilitu rybolovných práv jsou roční změny rybolovných práv při zvážení stavu dané populace pokud možno omezeny.
Jelikož mezi zeměmi při pobřeží Černého moře nebyl dohodnut celkový přípustný odlov, jsou v příloze navrhovaného nařízení uvedeny autonomní kvóty EU přidělené členským státům.
V souladu s článkem 2 nařízení Rady (ES) č. 847/96 5 se navrhuje, aby se na populace, na něž se vztahuje toto nařízení, neuplatňovaly články 3 a 4. Nicméně v souladu s čl. 15 odst. 9 nařízení (EU) č. 1380/2013 se na populace, na které se vztahuje povinnost vykládky, uplatní jím předpokládaná meziroční flexibilita.
2016/0386 (NLE)
Návrh
NAŘÍZENÍ RADY
kterým se na rok 2017 stanoví rybolovná práva pro některé populace ryb a skupiny populací ryb v Černém moři
RADA EVROPSKÉ UNIE,
s ohledem na Smlouvu o fungování Evropské unie, a zejména na čl. 43 odst. 3 této smlouvy,
s ohledem na návrh Evropské komise,
vzhledem k těmto důvodům:
(1)V čl. 43 odst. 3 Smlouvy se stanoví, že Rada přijme na návrh Komise opatření ke stanovení a přidělení rybolovných práv.
(2)Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1380/2013 6 požaduje, aby opatření pro zachování zdrojů byla přijímána s přihlédnutím k dostupným vědeckým, technickým a hospodářským doporučením, včetně případných zpráv vypracovaných Vědeckotechnickým a hospodářským výborem pro rybářství (VTHVR).
(3)Rada je povinna přijmout opatření ke stanovení a přidělení rybolovných práv podle druhu rybolovu nebo skupin druhů rybolovu v Černém moři, a to v příslušných případech včetně některých podmínek, jež jsou s nimi funkčně spojeny. Podle čl. 16 odst. 1 a 4 nařízení (EU) č. 1380/2013 by rybolovná práva měla být rozdělena mezi členské státy tak, aby byla zajištěna relativní stabilita rybolovných činností každého členského státu pro každou populaci nebo druh rybolovu a aby byl zajištěn soulad s cíli společné rybářské politiky stanovenými v čl. 2 odst. 2 uvedeného nařízení.
(4)Rybolovná práva by měla být stanovena na základě dostupných vědeckých doporučení a s ohledem na biologické a sociálně-ekonomické aspekty, přičemž by měla všem odvětvím rybolovu zajistit spravedlivé zacházení; zároveň by se měla vzít v úvahu stanoviska vyjádřená během konzultací se zúčastněnými stranami.
(5)V případě lovu šprota obecného platí od 1. ledna 2015 povinnost vykládky uvedená v čl. 15 odst. 1 nařízení (EU) č. 1380/2013. V čl. 16 odst. 2 uvedeného nařízení se stanoví, že při zavedení povinnosti vykládky pro určitou populaci ryb jsou rybolovná práva stanovena s ohledem na to, že ze způsobu stanovení rybolovných práv na základě vykládky se přešlo na způsob stanovení těchto práv na základě úlovků.
(6)Na využívání rybolovných práv stanovených v tomto nařízení se vztahuje nařízení Rady (ES) č. 1224/2009 7 , a zejména jeho články 33 a 34 o zaznamenávání úlovků a oznamování údajů o vyčerpání rybolovných práv. Je proto nutno upřesnit kódy, které budou členské státy používat, když budou Komisi zasílat údaje o vykládkách populací, na něž se vztahuje toto nařízení.
(7)V souladu s článkem 2 nařízení Rady (ES) č. 847/96 8 musí být určeny populace, na něž se vztahují různá opatření, která jsou v něm zmiňována.
(8)Aby se předešlo přerušení rybolovných činností a zajistila se obživa rybářů Unie, je důležité otevřít dotčená loviště v Černém moři dne 1. ledna 2017. Z důvodu naléhavosti by mělo toto nařízení vstoupit v platnost ihned po svém vyhlášení.
(9)Při využívání rybolovných práv by měly být plně dodržovány příslušné právní předpisy Unie,
PŘIJALA TOTO NAŘÍZENÍ:
KAPITOLA I
Předmět, oblast působnosti a definice
Článek 1
Předmět
Tímto nařízením se na rok 2017 stanoví rybolovná práva pro rybářská plavidla Unie plující pod vlajkou Bulharska a Rumunska, pokud jde o určité populace ryb v Černém moři.
a) Pakambala velká (Psetta maxima)
b) Šprot obecný (Sprattus sprattus)
Článek 2
Oblast působnosti
Toto nařízení se vztahuje na rybářská plavidla Unie působící v Černém moři.
Článek 3
Definice
Pro účely tohoto nařízení se rozumí:
a)„GFCM“ Generální komise pro rybolov ve Středozemním moři;
b)„Černým mořem“ zeměpisná podoblast 29 vymezená v příloze I nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1343/2011 9 ;
c)„rybářským plavidlem“ jakékoli plavidlo vybavené pro účely obchodního využívání mořských biologických zdrojů;
d)„rybářským plavidlem Unie“ rybářské plavidlo plující pod vlajkou některého z členských států a zapsané v Unii;
e) „populací“ mořský biologický zdroj, který se vyskytuje v určité oblasti řízení;
f)„autonomní kvótou Unie“ omezení úlovků samostatně přidělené rybářským plavidlům Unie, když neexistuje žádný dohodnutý celkový přípustný odlov;
g)„analytickým posouzením“ kvantitativní posouzení trendů v dané populaci založené na údajích o biologii a využívání této populace, které mají podle vědeckého přezkumu dostatečnou kvalitu, aby z nich vycházela vědecká doporučení o možnostech budoucích úlovků.
KAPITOLA II
Rybolovná práva
Článek 4
Přidělení rybolovných práv
Autonomní kvóty EU pro rybářská plavidla Unie, jejich přidělení jednotlivým členským státům a v příslušných případech podmínky, které jsou s nimi funkčně spojeny, jsou stanoveny v příloze.
Článek 5
Zvláštní ustanovení o přidělení
Přidělením rybolovných práv jednotlivým členským státům, jak je stanoveno v tomto nařízení, nejsou dotčeny:
a)výměny prováděné podle čl. 16 odst. 8 nařízení (EU) č. 1380/2013;
b)odpočty a přerozdělení prováděné podle článku 37 nařízení (ES) č. 1224/2009;
c)odpočty prováděné podle článků 105 a 107 nařízení (ES) č. 1224/2009.
Článek 6
Podmínky pro vykládku úlovků a vedlejších úlovků, jež nepodléhají povinnosti vykládky
Úlovky a vedlejší úlovky získané při lovu pakambaly velké se uchovávají na palubě nebo vykládají pouze tehdy, pokud byl odlov proveden rybářskými plavidly Unie plujícími pod vlajkou členského státu, jenž má kvótu a tato kvóta dosud nebyla vyčerpána.
KAPITOLA III
Závěrečná ustanovení
Článek 7
Předávání údajů
Když členské státy podle článků 33 a 34 nařízení (ES) č. 1224/2009 Komisi zasílají údaje o vykládkách objemů odlovených populací, používají kódy populací stanovené v příloze tohoto nařízení.
Článek 8 Vstup v platnost
Toto nařízení vstupuje v platnost prvním dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.
Použije se od 1. ledna 2017.
Toto nařízení je závazné v celém rozsahu a přímo použitelné v členských státech.
V Bruselu dne
Za Radu
předseda/předsedkyně
EVROPSKÁ KOMISE
V Bruselu dne 7.12.2016
COM(2016) 781 final
PŘÍLOHA
návrh
NAŘÍZENÍ RADY,
kterým se na rok 2017 stanoví rybolovná práva pro některé populace ryb a skupiny populací ryb v Černém moři
PŘÍLOHA
návrh
NAŘÍZENÍ RADY,
kterým se na rok 2017 stanoví rybolovná práva pro některé populace ryb a skupiny populací ryb v Černém moři
RYBOLOVNÁ PRÁVA PRO RYBÁŘSKÁ PLAVIDLA UNIE Níže uvedené tabulky stanoví kvóty (v tunách živé hmotnosti) podle populace a podmínky, které jsou s nimi funkčně spjaty.
Populace ryb jsou vyjmenovány v abecedním pořadí podle latinského názvu druhů. Pro účely tohoto nařízení se použije následující srovnávací tabulka latinských a obecných názvů:
Vědecký název |
Třímístný písmenný kód |
Obecný název |
||||||||||||
Psetta maxima |
TUR |
Pakambala velká |
||||||||||||
Sprattus sprattus |
SPR |
Šprot obecný |
||||||||||||
Druh: |
Pakambala velká |
Oblast: |
vody Unie v Černém moři |
|||||||||||
Psetta maxima |
(TUR/F3742C) |
|||||||||||||
Bulharsko |
43,2 |
Analytické doporučení ohledně populace Nepoužije se článek 3 nařízení (ES) č. 847/96. Nepoužije se článek 4 nařízení (ES) č. 847/96. |
||||||||||||
Rumunsko |
43,2 |
|||||||||||||
Unie |
86,4 |
(1) |
||||||||||||
TAC |
Irelevantní/Nedohodnuto |
|||||||||||||
_________ |
||||||||||||||
(1) Od 15. dubna do 15. června 2017 není povolena žádná rybolovná činnost, včetně překládky, přijímání na palubu, vykládky a prvního prodeje. |
||||||||||||||
Druh: |
Šprot obecný |
Oblast: |
vody Unie v Černém moři |
|||||||||||
Sprattus sprattus |
(SPR/F3742C) |
|||||||||||||
Bulharsko |
8 032,5 |
Analytické doporučení ohledně populace Nepoužije se článek 3 nařízení (ES) č. 847/96. Nepoužije se článek 4 nařízení (ES) č. 847/96. |
||||||||||||
Rumunsko |
3 442,5 |
|||||||||||||
Unie |
11 475 |
|||||||||||||
TAC |
Irelevantní/Nedohodnuto |