Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52016PC0075

    Návrh ROZHODNUTÍ RADY, kterým se mění rozhodnutí Rady 2008/376/ES o přijetí výzkumného programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel a o víceletých technických základních směrech pro tento program

    COM/2016/075 final - 2016/047 (NLE)

    V Bruselu dne 18.2.2016

    COM(2016) 75 final

    2016/0047(NLE)

    Návrh

    ROZHODNUTÍ RADY,

    kterým se mění rozhodnutí Rady 2008/376/ES o přijetí výzkumného programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel a o víceletých technických základních směrech pro tento program


    DŮVODOVÁ ZPRÁVA

    1.SOUVISLOSTI NÁVRHU

    Cíle návrhu

    Smyslem tohoto návrhu je v návaznosti na pravidelné posouzení pravidel řízení výzkumného programu zaměřeného na uhelný a ocelářský průmysl změnit jeho právní základ, a naplnit tak tyto cíle:

    zajistit transparentní řízení programu, který je financovaný ze souhrnného rozpočtu EU a za který odpovídá Komise, a sice zavedením pravidel Komise, jež se vztahují na odborné skupiny,

    usnadnit příjemcům přístup k financování, a to zjednodušením pravidel a odpovídajícím sladěním s pravidly všeobecného výzkumného programu Horizont 2020, který již osoby zainteresované na programu pro uhelný a ocelářský průmysl znají,

    aktualizovat ustanovení právního základu, zejména ustanovení týkající se projednávání ve výborech.

    Obecné souvislosti

    Poté co v roce 2012 vypršela smlouva o Evropském společenství uhlí a oceli (ESUO), evropské členské státy na základě protokolu připojeného ke smlouvám o EU zřídily nový „Výzkumný fond pro uhlí a ocel“ a převedly na něj veškerá zbývající aktiva (zaniklého) ESUO.

    Program Výzkumného fondu pro uhlí a ocel poskytuje ročně na výzkum, vývoj a inovace v uhelném a ocelářském průmyslu zhruba 50 milionů EUR (27,2 % této částky jde uhelnému průmyslu, 72,8 % ocelářství). Sdružuje partnery z řad průmyslových podniků, malých a středních podniků, předních výzkumných středisek a univerzit z celé Evropské unie, aby rozvíjeli znalosti a podpořili inovace. Zahrnuje výrobní procesy, využívání a uchování zdrojů, zlepšování životního prostředí a bezpečnost práce v odvětvích spojených s uhelným a ocelářským průmyslem. Program je financován ze souhrnného rozpočtu EU a jeho příjmy jsou generovány aktivy převzatými z (zaniklého) ESUO. Řídí jej Komise, která za něj také odpovídá.

    Právní základ určující pravidla řízení Výzkumného fondu pro uhlí a ocel přijala Rada v roce 2003 1 a v roce 2007 byl revidován 2 . Stanoví systematické pravidelné přehodnocování relevantnosti programu a efektivity pravidel pro jeho řízení (víceleté technické základní směry).

    Soulad s platnými předpisy vztahujícími se na tuto oblast politiky

    Na revizi víceletých základních směrů Výzkumného fondu pro uhlí a ocel má vliv právní rámec týkající se programu Horizont 2020, programu Evropské unie pro výzkum a inovace (2014–2020), a zejména nařízení Evropského parlamentu a Rady, kterým se stanoví pravidla pro účast a šíření výsledků programu Horizont 2020, které má doplňovat akce realizované v rámcovém programu H2020 (článek 2 právního základu). Tato komplementarita se uplatňuje na různých úrovních (např. v tématech výzkumu, typu nástrojů použitých v programech, v rozpočtech apod.).

    Navrhovaný přezkum právního základu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel se zaměřuje na pravidla řízení programu fondu (kapitola III) a v co nejvyšší možné míře je slaďuje s postupy a koncepcemi uplatněnými v programu H2020, aby se titíž příjemci mohli snáze účastnit obou programů (Výzkumného fondu pro uhlí a ocel i H2020); zejména:

    různé kategorie aktérů financovaného projektu (účastníci, subdodavatelé, třetí strany), jejich způsobilost a povinnosti jsou definovány v souladu s definicemi použitými v programu H2020 (nový článek 29a),

    postup pro jmenování nezávislých odborníků hodnotících předložené návrhy, který se uplatňuje v programu H2020, se použije rovněž pro jmenování nezávislých odborníků v programu výzkumného fondu (článek 39),

    připouští se, aby si vlastníci malých a středních podniků a ostatní fyzické osoby nepobírající mzdu účtovaly jako způsobilé náklady částku stanovenou Komisí jako náklady na pracovníky (článek 33).

    Soulad s horizontálními pravidly Komise

    Aby se zamezilo střetům zájmů, je třeba vyjasnit, kdo přesně budou odborníci, které Komise jmenuje do poradních a technických skupin zřízených dle právního základu programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel. Revidovanými ustanoveními se provádí horizontální pravidla Komise týkající se jejích poradních skupin (sdělení předsedy Komise „Rámec pro skupiny odborníků Komise: horizontální pravidla a veřejný rejstřík“ K(2010) 7649).

    Za tím účelem byly zrevidovány složení a úkoly poradních skupin (články 21 a 22) a složení a úkoly technických skupin (článek 23). Pravomoci poradních skupin se zaměřují na pravidla a postupy řízení, zdůraznilo se rozdělení na poradenské skupiny a technické skupiny a vyjasnil se způsob jmenování jejich členů.

    2.PRÁVNÍ ZÁKLAD, SUBSIDIARITA A PROPORCIONALITA

    Odůvodnění revize

    Právní základ Výzkumného fondu pro uhlí a ocel stanoví dvě systematická pravidelná posouzení:

    posouzení relevantnosti programu: „Komise provádí sledování výzkumného programu, včetně hodnocení očekávaných přínosů. Zpráva o tomto sledování bude vydána koncem roku 2013 a potom každých sedm let.“ (článek 38 rozhodnutí Rady 2008/376/ES),

    posouzení efektivity pravidel jeho řízení: „Víceleté technické základní směry stanovené v kapitole III se přezkoumají každých sedm let, přičemž první období končí dnem 31. prosince 2014. Za tímto účelem, a nejpozději v prvních šesti měsících posledního roku každého sedmiletého období, Komise znovu posoudí funkčnost a účinnost víceletých technických pokynů a popřípadě navrhne změny.“ (článek 40 rozhodnutí Rady 2008/376/ES).

    Na základě toho Komise v roce 2013 dokončila sledování a hodnocení programu a v roce 2014 znovu posoudila víceleté technické pokyny uvedené v rozhodnutí 2008/376/ES.

    Ačkoliv sledování a hodnocení potvrdilo, že Výzkumný fond pro uhlí a ocel svou úlohu podporovat konkurenceschopnost uhelného a ocelářského průmyslu plní, z posouzení funkčnosti a účinnosti víceletých technických pokynů vyplynulo, že je potřeba provést určité změny, aby se zajistilo jeho transparentní, řádné a efektivní řízení a dosáhlo odpovídajícího zjednodušení.

    Subsidiarita a volba nástroje

    Dle právního základu je řízení programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel svěřeno pouze Komisi. Změny pravidel řízení programu lze provádět pouze na úrovni EU formou revize právního základu.

    Přiměřenost

    Ustanovení týkající se poradních a technických skupin byla sladěna s horizontálními pravidly Komise upravujícími transparentnost a zároveň zůstala zachována struktura právního základu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel (zůstal zachován počet skupin i jejich hlavní pravomoci) i záruky vysoké odborné způsobilosti, již Komise od těchto skupin očekává (složení skupin, způsob jmenování).

    3.KONZULTACE SE ZÚČASTNĚNÝMI STRANAMI

    Subjekty zainteresované na Výzkumném fondu pro uhlí a ocel se zapojily v rámci projednávání předběžného návrhu na několika ad hoc jednáních, na jednáních zvláštních poradních skupin (poradní skupiny pro uhlí, poradní skupiny pro ocel) a na jednáních Výboru pro uhlí a ocel (odpovídá programovému výboru Horizontu 2020). Členové těchto skupin dostali příležitost se k předběžnému návrhu vyjádřit, zatímco útvary Komise měly možnost vysvětlit důvody, které k předložení návrhu vedly, a zejména revidovaná pravidla upravující jmenování členů poradních a technických skupin, jež byla později během konzultace mezi útvary Komise ještě upřesněna.

    4.ROZPOČTOVÉ DŮSLEDKY

    Návrh nemá žádné rozpočtové důsledky.

    5.OSTATNÍ PRVKY

    Revize se týká výhradně kapitoly III právního základu (Víceleté technické základní směry). Cíle a rozsah programu se nemění.

    Úpravu vyžadují pouze tyto články: články 21, 22, 24, 25, 27, 28, 29, 33, 38, 39, 41, 42 a vkládá se nový článek 29a. Ostatní články se nemění.

    Největší změny, kromě drobných změn a aktualizací, jsou vysvětleny výše: pravidla transparentnosti vztahující se na odborné skupiny zřizované Komisí (články 21, 22, 24), účtování nákladů na pracovníky u vlastníků malých a středních podniků a ostatních fyzických osob nepobírajících mzdu (článek 33) a sladění s pravidly H2020 upravujícími podmínky účasti účastníků, subdodavatelů a třetích stran na financovaných projektech (článek 29a).

    2016/0047 (NLE)

    Návrh

    ROZHODNUTÍ RADY,

    kterým se mění rozhodnutí Rady 2008/376/ES o přijetí výzkumného programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel a o víceletých technických základních směrech pro tento program

    RADA EVROPSKÉ UNIE,

    s ohledem na Smlouvu o fungování Evropské unie,

    s ohledem na Protokol o finančních důsledcích uplynutí doby platnosti Smlouvy o ESUO a o Výzkumném fondu pro uhlí a ocel, připojený ke Smlouvě o fungování Evropské unie,

    s ohledem na rozhodnutí Rady 2003/76/ES ze dne 1. února 2003, kterým se stanoví opatření nutná k provedení Protokolu o finančních důsledcích uplynutí doby platnosti smlouvy o ESUO a o Výzkumném fondu pro uhlí a ocel, připojeného ke Smlouvě o založení Evropského společenství, 3 a zejména na čl. 4 odst. 3 uvedeného rozhodnutí,

    s ohledem na návrh Evropské komise,

    s ohledem na stanovisko Evropského parlamentu 4 ,

    vzhledem k těmto důvodům:

    (1)Horizont 2020 – rámcový program pro výzkum a inovace (2014–2020) zřízený nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1291/2013 5 („rámcový program Horizont 2020“) vyzývá k přezkoumání rozhodnutí Rady 2008/376/ES 6 s cílem zajistit, že výzkumný program Výzkumného fondu pro uhlí a ocel („program výzkumného fondu“) doplňuje rámcový program Horizont 2020 v odvětvích spjatých s uhelným a ocelářským průmyslem.

    (2)Aby se zajistil soudržný rámec pro účast jak v programu výzkumného fondu, tak v rámcovém programu Horizont 2020, je třeba některá pravidla účasti v programu výzkumného fondu sladit s pravidly platnými pro rámcový program Horizont 2020.

    (3)Je třeba revidovat pravidla upravující pravomoci a složení poradních a technických skupin, zejména ve vztahu k osobám jmenovaným Komisí jako odborníci, aby se zajistila větší transparentnost a soulad a slučitelnost s rámcovými předpisy pro odborné skupiny Komise a také co nejvyváženější zastoupení relevantních odborných zaměření a oblastí zájmu i optimální zastoupení mužů a žen.

    (4)Je vhodné zvážit jednodušší pravidla financování, která usnadní účast malých a středních podniků v programu výzkumného fondu a umožní vlastníkům malých a středních podniků a ostatním fyzickým osobám nepobírajícím mzdu používat k výpočtu nákladů na pracovníky jednotkové náklady.

    (5)Opatření nezbytná k provedení rozhodnutí 2008/376/ES by měla být přijata v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 182/2011 7 .

    (6)Rozhodnutí 2008/376/ES by proto mělo být odpovídajícím způsobem změněno,

    PŘIJALA TOTO ROZHODNUTÍ:

    Článek 1

    Rozhodnutí 2008/376/ES se mění takto:

    1) Článek 21 se nahrazuje tímto:

    „Článek 21

    Úkoly poradních skupin

    Jednotlivé poradní skupiny poskytují Komisi poradenství ohledně výzkumu a technického vývoje v odvětví uhlí a v odvětví oceli, a to z těchto hledisek:

    a)    celkový vývoj výzkumného programu, soubor informací, jak je uveden v čl. 25 odst. 3, a budoucí základní směry;

    b)    soulad a možné zdvojení s dalšími programy výzkumu a technologického vývoje ve Společenství a na vnitrostátní úrovni;

    c)    stanovení hlavních zásad pro sledování projektů výzkumu a technického vývoje;

    d)    relevantnost prací, které probíhají v rámci jednotlivých projektů;

    e)    cíle výzkumu výzkumného programu uvedené v oddílech 3 a 4 kapitoly II;

    f)    roční prioritní cíle uvedené v souboru informací, popřípadě prioritní cíle pro vyhrazená nabídková řízení, jak je uvedeno v čl. 25 odst. 2;

    g)    příprava příručky pro hodnocení a výběr projektů výzkumu a technického vývoje, jak je uvedena v článcích 27 a 28;    

    h)    pravidla a postupy hodnocení návrhů akcí výzkumu a technologického vývoje;

    i)    sestavení vyhrazených nabídkových řízení uvedených v č. 25 odst. 2;

    j)    další opatření na žádost Komise.“;

    2) Článek 22 se nahrazuje tímto:

    „Článek 22

    Složení poradních skupin

    1. Složení poradních skupin odpovídá tabulkám uvedeným v příloze. Členové poradních skupin jsou osoby jmenované generálním ředitelem Generálního ředitelství pro výzkum a inovace, aby zastupovali společné zájmy zúčastněných stran. Nezastupují jednu zúčastněnou stranu, avšak vyjadřují názor společný různým organizacím zúčastněných stran.

    Členové jsou jmenováni na dobu 42 měsíců. Členové, kteří již nejsou schopni efektivně přispívat k rozhodování skupiny, odstoupí nebo neplní své povinnosti dle článku 339 Smlouvy o fungování Evropské unie, přestávají být zváni k účasti na zasedáních poradních skupin a mohou být na zbývající část svého funkčního období nahrazeni.

    2. Členové poradních skupin jsou vybíráni z řad odborníků, kteří mají schopnosti v oblastech uvedených v kapitole II oddílu 3 a 4 a kteří odpověděli na veřejnou výzvu k podávání přihlášek. Odborníci mohou být rovněž jmenováni na návrh některého ze subjektů uvedených v tabulkách v příloze.

    Členové poradních skupin jsou v daném oboru činní a dbají na odvětvové priority.

    3. Komise se snaží zajistit, aby v každé poradní skupině byla pokud možno vysoká odborná způsobilost a také co nejvyváženější zastoupení relevantních odborných zaměření a oblastí zájmu i optimální zeměpisné zastoupení a zastoupení mužů a žen, s ohledem na konkrétní úkoly poradní skupiny, druh požadované odborné kvalifikace a výsledky výběrového řízení.“;

    3) Článek 24 se nahrazuje tímto:

    Článek 24

    Zřízení a úkoly technických skupin pro uhlí a ocel

    1. Technické skupiny pro uhlí a ocel (dále jen „technické skupiny“) poskytují podporu Komisi při sledování výzkumných, pilotních a ukázkových projektů.

    Členové technických skupin jsou jmenováni za svou osobu generálním ředitelem Generálního ředitelství pro výzkum a inovace.

    Členové, kteří již nejsou schopni efektivně přispívat k rozhodování skupiny, odstoupí nebo neplní své povinnosti dle článku 339 Smlouvy o fungování Evropské unie, přestávají být zváni k účasti na zasedáních technických skupin.

    2. Členové technických skupin jsou vybíráni z řad odborníků, kteří mají schopnosti na poli strategie výzkumu, řízení nebo výroby v oblastech uvedených v kapitole II oddílu 3 a 4 a kteří odpověděli na veřejnou výzvu k podávání přihlášek.

    Členové technických skupin jsou v daném oboru činní a odpovídají za strategii výzkumu, řízení nebo výrobu v příslušných oblastech.

    3. Komise se snaží zajistit, aby v každé technické skupině byla vysoká odborná způsobilost a pokud možno také co nejvyváženější zastoupení relevantních odborných zaměření, optimální zeměpisné zastoupení a zastoupení mužů a žen, s ohledem na konkrétní úkoly technické skupiny, druh požadované odborné kvalifikace a výsledky výběrového řízení.

    Komise zajistí stanovení pravidel a postupů nezbytných k zamezení a řádnému řešení střetu zájmů u členů technických skupin pověřených posouzením konkrétního projektu. Tyto předpisy rovněž zajistí rovné a spravedlivé zacházení po celou dobu sledování projektů.

    Schůze technických skupin se pokud možno konají na místech zvolených tak, aby bylo co nejlépe zajištěno sledování projektu a hodnocení výsledků.“;

    4) Článek 25 se nahrazuje tímto:

    „Článek 25

    Nabídkové řízení

    1. Nabídkové řízení se vyhlašuje každý rok. Datum zahájení podávání návrhů se zveřejňuje jako součást souboru informací uvedeného v odstavci 3. Není-li stanoveno jinak, je posledním dnem pro podání návrhů 15. září každého roku. Připadá-li 15. září na víkend nebo na pátek či pondělí, posouvá se termín automaticky na první pracovní den následující po 15. září. Datum posledního dne pro podávání návrhů se zveřejňuje jako součást souboru informací uvedeného v odstavci 3.

    2. Pokud se Komise v souladu s čl. 41 písm. d) a e) rozhodne upravit termín pro podání návrhů uvedený v odstavci 1 tohoto článku nebo vyhlásit vyhrazená nabídková řízení, zveřejní uvedené informace v Úředním věstníku Evropské unie.

    Vyhrazená nabídková řízení obsahují termíny a způsoby podání návrhů, včetně toho, zda budou jednokolová nebo dvoukolová, způsob hodnocení návrhů, priorit, typu způsobilých projektů, jak je uvedeno v článcích 14 až 18, a předpokládané financování.

    3. Komise zajistí, aby všichni potenciální účastníci měli v okamžiku zveřejnění výzvy k předkládání návrhů k dispozici dostačující pokyny a informace, a to zejména prostřednictvím souboru informací dostupného na internetové stránce Komise. Soubor informací lze také od Komise na požádání obdržet v tištěné formě.

    Soubor informací obsahuje podrobná pravidla účasti, metody správy návrhů a projektů, formuláře žádostí, pravidla pro podávání návrhů, vzorové grantové dohody, informace o způsobilých nákladech a maximálním povoleném finančním příspěvku, informace o metodách plateb a roční prioritní cíle výzkumného programu.

    Žádosti se podávají Komisi v souladu s pravidly stanovenými v souboru informací.“;

    5) V článku 27 se druhý odstavec nahrazuje tímto:

    „Komise zajistí, aby všichni potenciální účastníci měli k dispozici příručku pro hodnocení a výběr akcí výzkumu a technologického vývoje.“;

    6) V článku 28 se odstavec 3 nahrazuje tímto:

    „3. Komise vypracuje seznam přijatých návrhů, seřazených podle kvality.“;

    7) Vkládá se nový článek, který zní:

    „Článek 29a

    Provádění akcí

    1. Účastníci provádějí akci v souladu se všemi podmínkami a povinnostmi stanovenými tímto rozhodnutím, nařízením (EU, Euratom) č. 966/2012 (*) a nařízením (EU) č. 1268/2012(**), výzvou k předkládání návrhů a grantovou dohodou.

    2. Účastníci nepřijmou žádné závazky, které jsou neslučitelné s tímto rozhodnutím nebo s grantovou dohodou. Pokud některý účastník nesplní své povinnosti spojené s technickým prováděním akce, ostatní účastníci tyto povinnosti splní bez dalšího financování z prostředků Unie, ledaže je Komise této povinnosti výslovně zprostí. Účastníci zajistí, aby Komise byla včas informována o každé události, která by mohla podstatně ovlivnit provádění akce nebo zájmy Unie.

    3. Účastníci provedou akci a přijmou za tímto účelem všechna nezbytná a přiměřená opatření. Musí mít k dispozici vhodné zdroje potřebné k provedení akce, a to v době, kdy jsou potřebné. Je-li to nezbytné k provedení akce, mohou o provedení práce v rámci akce požádat třetí strany, včetně subdodavatelů. Účastníci jsou za provedenou práci nadále odpovědní vůči Komisi a vůči ostatním účastníkům.

    4. Zadávání subdodávek pro provedení některých složek akce je omezeno na případy stanovené v grantové dohodě a na řádně odůvodněné případy, které nebylo možné v době vstupu grantové dohody v platnost jednoznačně předvídat.

    5. Třetí strany jiné než subdodavatelé mohou provést práci v rámci akce za podmínek stanovených v grantové dohodě. Příslušná třetí strana a práce, kterou má vykonat, se stanoví v grantové dohodě.

    Náklady vzniklé těmto třetím stranám mohou být považovány za způsobilé, pokud daná třetí strana splní všechny tyto podmínky:

    a) byla by způsobilá pro financování, pokud by byla účastníkem;

    b) je přidruženým subjektem nebo má právní vazbu na účastníka, z níž vyplývá spolupráce, která není omezena na danou akci;

    c) je uvedena v grantové dohodě;

    d) dodržuje pravidla použitelná pro účastníka podle grantové dohody, pokud jde o způsobilost nákladů a kontrolu výdajů.

    6. Účastníci musí dodržovat vnitrostátní právní předpisy i etická pravidla v zemích, kde se akce bude provádět. Účastníci musí případně před zahájením akce obdržet souhlas příslušných celostátních nebo místních etických výborů.

    (*) Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU, Euratom) č. 966/2012 ze dne 25. října 2012, kterým se stanoví finanční pravidla o souhrnném rozpočtu Unie a o zrušení nařízení Rady (ES, Euratom) č. 1605/2002 (Úř. věst. L 298, 26.10.2012, s. 1).

    (**) Nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 1268/2012 ze dne 29. října 2012 o prováděcích pravidlech k nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU, Euratom) č. 966/2012, kterým se stanoví finanční pravidla o souhrnném rozpočtu Unie (Úř. věst. L 362, 31.12.2012, s. 1).“;

    8) Článek 33 se nahrazuje tímto:

    „Článek 33

    Náklady na pracovníky

    Způsobilé náklady na pracovníky zahrnují pouze hodiny skutečně odpracované osobami, které přímo vykonávají práci v rámci akce.

    Náklady na pracovníky vzniklé vlastníkům malých a středních podniků a fyzickým osobám, které nepobírají mzdu, lze nahradit na základě jednotkových nákladů.“;

    9) Článek 39 se nahrazuje tímto:

    „Článek 39

    Jmenování nezávislých a vysoce kvalifikovaných odborníků

    Na jmenování nezávislých a vysoce kvalifikovaných odborníků uvedených v článku 18, čl. 28 odst. 2 a v článku 38 se použijí obdobně ustanovení článku 40 nařízení (ES) č. 1290/2013 (*).

    (*) Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1290/2013 ze dne 11. prosince 2013, kterým se stanoví pravidla pro účast a šíření výsledků programu „Horizont 2020 – rámcový program pro výzkum a inovace (2014–2020)“ a zrušuje nařízení (ES) č. 1906/2006 ( Úř. věst. L 347, 20.12.2013, s. 81).“;

    10) V článku 41 se písmeno d) nahrazuje tímto:

    „d) změny termínu pro podání návrhů podle článku 25;“;

    11) V článku 42 se odstavec 2 nahrazuje tímto:

    „2. Odkazuje-li se na tento odstavec, použije se článek 5 nařízení (EU) č. 182/2011(*).

    (*) Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 182/2011 ze dne 16. února 2011, kterým se stanoví pravidla a obecné zásady způsobu, jakým členské státy kontrolují Komisi při výkonu prováděcích pravomocí (Úř. věst. L 55, 28.2.2011, s. 13).“

    Článek 2

    Toto rozhodnutí vstupuje v platnost dvacátým dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.

    V Bruselu dne

       Za Radu

       předseda

    (1) Rozhodnutí Rady 2003/78/ES ze dne 1. února 2003, kterým se stanoví víceleté technické základní směry pro výzkumný program Výzkumného fondu pro uhlí a ocel.
    (2) Rozhodnutí Rady 2008/376/ES ze dne 29. dubna 2008 o přijetí výzkumného programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel a o víceletých technických základních směrech pro tento program.
    (3) Úř. věst. L 29, 5.2.2003, s. 22.
    (4) Úř. věst. C, , s. .
    (5) Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1291/2013 ze dne 11. prosince 2013, kterým se zavádí Horizont 2020 – rámcový program pro výzkum a inovace (2014–2020) a zrušuje rozhodnutí č. 1982/2006/ES (Úř. věst. L 347, 20.12.2013, s. 948).
    (6) Rozhodnutí Rady 2008/376/ES ze dne 29. dubna 2008 o přijetí výzkumného programu Výzkumného fondu pro uhlí a ocel a o víceletých technických základních směrech pro tento program (Úř. věst. L 130, 20.5.2008, s. 7).
    (7) Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 182/2011 ze dne 16. února 2011, kterým se stanoví pravidla a obecné zásady způsobu, jakým členské státy kontrolují Komisi při výkonu prováděcích pravomocí (Úř. věst. L 55, 28.2.2011, s. 13).
    Top