Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52010PC0053

Návrh nařízení Rady (EU) č. …/…, kterým se mění nařízení (ES) č. 479/2009, pokud jde o kvalitu statistických údajů v rámci postupu při nadměrném schodku

/* KOM/2010/0053 konecném znení - NLE 2010/0035 */

52010PC0053

Návrh nařízení Rady (EU) č. …/…, kterým se mění nařízení (ES) č. 479/2009, pokud jde o kvalitu statistických údajů v rámci postupu při nadměrném schodku /* KOM/2010/0053 konecném znení - NLE 2010/0035 */


[pic] | EVROPSKÁ KOMISE |

V Bruselu dne 15.2.2010

KOM(2010)53 v konečném znění

2010/0035 (NLE)

Návrh

NAŘÍZENÍ RADY (EU) č. …/…,

kterým se mění nařízení (ES) č. 479/2009, pokud jde o kvalitu statistických údajů v rámci postupu při nadměrném schodku

DŮVODOVÁ ZPRÁVA

Základ systému fiskálního dohledu EU je stanoven ve smlouvách a dále specifikován v právních předpisech EU, zejména prostřednictvím požadavků na kvalitu fiskálních statistik pro účely postupu při nadměrném schodku. Kvalita údajů v rámci fiskální statistiky závisí především na tom, zda členské státy řádně provádějí právní akty, které jsou důležité v kontextu postupu při nadměrném schodku, jako jsou nařízení Rady (ES) č. 2223/96[1] (ESA 95) a nařízení Rady (ES) č. 479/2009[2], která stanoví statistický referenční systém pro standardy, definice a ustanovení o účetnictví. Komise byla pověřena úkolem vykonávat dohled nad kvalitou oznamovaných fiskálních údajů. Ustanovení čl. 8 odst. 1 nařízení (ES) č. 479/2009 stanoví, že Komise (Eurostat) pravidelně vyhodnotí kvalitu jak skutečných údajů oznámených členskými státy, tak i souvisejících účtů sektoru vládních institucí sestavených podle ESA 95. Kvalitou skutečných údajů se rozumí soulad těchto údajů s účetními pravidly, úplnost, spolehlivost, včasnost a konzistence statistických údajů. Podle čl. 8 odst. 2 nařízení (ES) č. 479/2009 členské státy poskytnou Komisi (Eurostatu) co nejdříve příslušné statistické informace požadované pro účely hodnocení kvality údajů, aniž by tím byla dotčena ustanovení o statistické důvěrnosti.

V důsledku „případu Řecka“ v roce 2004 a následné žádosti Rady, aby se posílilo sledování kvality oznámených fiskálních údajů, Komise v roce 2005 navrhla změny platných právních předpisů, tj. nařízení Rady (ES) č. 3605/93, upravující kvalitu údajů v rámci postupu při nadměrném schodku. Změny v návrhu Komise z roku 2005[3] měly za cíl zvýšit transparentnost statistik týkajících se postupu při nadměrném schodku a za tímto účelem posílit pravomoci Eurostatu, pokud jde o kvalitu údajů. Konkrétně Komise navrhovala zavedení „návštěv zaměřených na hloubkovou kontrolu“. Spolu s obecným požadavkem, aby členské státy poskytly Komisi (Eurostatu) přístup k informacím požadovaným pro účely hodnocení kvality údajů, usiloval návrh o posílení působnosti týkající se kvality údajů. Další nástroje, které Komisi poskytlo nařízení Rady (ES) č. 2103/2005[4], však byly omezenější, než se původně požadovalo. Především neexistuje obecná povinnost, která by členským státům ukládala poskytnout Komisi (Eurostatu) přístup ke všem informacím požadovaným pro účely hodnocení kvality údajů, a rozsah metodických inspekcí (od přijetí uvedeného právního předpisu byla metodická inspekce provedena pouze v jednom členském státě) je omezen na výhradně statistickou oblast.

Nedávný vývoj a zejména statistické údaje o schodku veřejných financí a veřejného dluhu oznámené Řeckem v říjnu 2009[5] odhalily tato omezení a jejich naléhavost a ukázaly, že stávající systém fiskální statistiky nezmírňuje v požadované míře riziko například toho, že budou Komisi oznámeny nesprávné nebo nepřesné údaje.

Bez opatření, která by vyrovnala tento nedostatek, budou proto takové případy nedodržení pravidel jednotlivými členskými státy nadále ohrožovat spolehlivost systému řízení a správy jeho účastníky jak na evropské úrovni, tak na úrovni členských států. Z tohoto důvodu je v této fázi vhodné, a je to i v souladu s politikou, navrhnout určité změny rámce řízení a správy pro fiskální statistiku. Účelem pozměněného nařízení je umožnit Komisi a členským státům účinněji spolupracovat při zlepšování kvality a spolehlivosti statistiky veřejných financí, a to na základě dvoupilířového přístupu: zaprvé, častější a obsáhlejší pravidelné statistické návštěvy v rámci standardního postupu při nadměrném schodku; zadruhé, pokud hodnocení míry rizika odhalí specifické a závažné problémy, Eurostat může provést dodatečné metodické inspekce.

V rámci odstranění existujících nedostatků Komise proto považuje za nezbytné navrhnout doplnění platných pravidel s cílem posílit mechanismy monitorování údajů. Metodické inspekce se však budou provádět pouze v případech, kdy se zjistí podstatná rizika či možné problémy s kvalitou údajů, tak jak je tomu i v současné době podle platného právního rámce.

Pokud Eurostat jako statistický úřad musí být schopen skutečně ověřovat poskytnuté údaje, je nutné doplnit současný rámec v několika ohledech. Především je třeba uznat právo Eurostatu přímo zkoumat veřejné účty, pokud vzniknou závažné pochybnosti o spolehlivosti statistických údajů předložených vnitrostátním statistickým orgánem – spolu s odpovídající povinností vnitrostátních orgánů uchovávat a dát k dispozici veškeré příslušné zdroje informací. A dále je třeba, aby členské státy zajistily pomoc odborníků na národní účty, včetně pomoci při přípravě a konání metodických inspekcí.

2010/0035 (NLE)

Návrh

NAŘÍZENÍ RADY (EU) č. …/…,

kterým se mění nařízení (ES) č. 479/2009, pokud jde o kvalitu statistických údajů v rámci postupu při nadměrném schodku

RADA EVROPSKÉ UNIE,

s ohledem na Smlouvu o fungování Evropské unie, a zejména na čl. 126 odst. 14 třetí pododstavec této smlouvy,

s ohledem na návrh Evropské komise,

s ohledem na stanovisko Evropského parlamentu,

v souladu se zvláštním legislativním postupem,

vzhledem k těmto důvodům:

(1) Důvěryhodnost rozpočtového dohledu je zásadním způsobem závislá na spolehlivých rozpočtových statistikách. Je mimořádně důležité, aby údaje oznamované členskými státy podle nařízení (ES) č. 479/2009 o použití Protokolu o postupu při nadměrném schodku, připojeného ke Smlouvě o založení Evropského společenství[6] byly vysoké kvality

(2) Rámec správy a řízení Evropské unie pro fiskální statistiku se v uplynulých letech dále vyvíjel a aktualizovalo se institucionální uspořádání, zejména s cílem zlepšit monitorování veřejných účtů Komisí (Eurostatem).

(3) Revidovaný rámec správy a řízení pro fiskální statistiku celkově fungoval dobře a obecně poskytoval uspokojivé výsledky z hlediska vykazování příslušných fiskálních údajů o schodku veřejných financí a veřejném dluhu. Konkrétně členské státy převážně prokazovaly spolehlivou spolupráci v dobré víře a akceschopnost vykazovat fiskální údaje vysoké kvality.

(4) Nedávný vývoj však rovněž jasně prokázal, že stávající rámec správy a řízení pro fiskální statistiku stále ještě nesnižuje v nezbytné míře riziko záměrného oznámení nesprávných nebo nepřesných údajů Komisi.

(5) V této souvislosti by Komise (Eurostat) měla mít další práva na přístup k rozšířenému rozsahu informací potřebných pro posouzení kvality údajů.

(6) Při vykonávání monitorovacích návštěv v členském státě, jehož statistické informace se přezkoumávají, by Komise (Eurostat) měla mít právo na přístup k účtům vládních institucí na úrovni centrální, národní a místní a fondů sociálního zabezpečení, včetně poskytnutí souvisejících podrobných účetních informací, příslušných statistických šetření a dotazníků a dalších souvisejících informací, při současném dodržování právních předpisů o ochraně údajů a statistické důvěrnosti.

(7) Hlavním předmětem kontrol by měly být veřejné účty jednotlivých jednotek vládních institucí a rovněž veřejných jednotek zařazených mimo sektor vládních institucí a tyto veřejné účty by měly být posouzeny z hlediska jejich statistického použití.

(8) Členské státy by měly zajistit, aby úředníci odpovědní za oznamování skutečných údajů Komisi (Eurostatu) a souvisejících veřejných účtů plně dodržovali povinnosti související se statistickými zásadami.

(9) Nařízení (ES) č. 479/2009 by proto mělo být odpovídajícím způsobem změněno,

PŘIJALA TOTO NAŘÍZENÍ:

Článek 1

Nařízení (ES) č. 479/2009 se mění takto:

1) Vkládá se nový článek 2a, který zní:

„ Článek 2a

„Přístupem“ se rozumí možnost nahlédnout do jakéhokoli příslušného dokumentu na základě obdržení jeho kopie, nebo přímo na místě, včetně elektronické kopie, pokud je dostupná, a získat jakékoli příslušné informace. Požadované dokumenty a informace se poskytují okamžitě a, pokud je to možné, získávají se z dostupných záznamů či zdrojů.“

2) V článku 8 se odstavec 2 nahrazuje tímto:

„2. Členské státy poskytnou Komisi (Eurostatu) co nejdříve přístup ke všem informacím požadovaným pro účely hodnocení kvality údajů, včetně statistických informací, jako jsou údaje z národních účtů, soupisy, tabulky pro oznamování postupu při nadměrném schodku, další dotazníky a odůvodnění týkající se oznámení.

Podobu těchto dotazníků vymezí Komise (Eurostat) po konzultaci s Výborem pro měnovou a finanční statistiku a statistiku platební bilance (dále jen „CMFB“).“

3) V článku 11 se odstavec 3 nahrazuje tímto:

„3. Cílem metodických inspekcí je provést kontrolu postupů a ověřit účty, které jsou podkladem pro oznámené skutečné údaje, a vypracovat podrobné závěry o kvalitě oznamovaných údajů ve smyslu čl. 8 odst. 1.

Metodické inspekce se provádějí pouze ve výjimečných případech, kdy byla jasně stanovena závažná rizika či problémy s kvalitou údajů.“

4) V článku 12 se odstavec 1 nahrazuje tímto:

„1. Členské státy poskytnou na žádost Komise (Eurostatu) pomoc odborníků na národní účty, včetně pomoci při přípravě a konání metodických inspekcí. Při výkonu svých povinností poskytnou tito odborníci nezávislé odborné posudky. Seznam odborníků na národní účty musí vycházet z návrhů zaslaných Komisi (Eurostatu) vnitrostátními orgány odpovědnými za oznamování nadměrného schodku.

Komise stanoví pravidla a postupy týkající se výběru odborníků a jejich pracovních podmínek.“

5) V článku 12 se odstavec 2 nahrazuje tímto:

„2. V rámci metodických inspekcí má Komise (Eurostat) právo na přístup k účtům všech vládních institucí na centrální, národní a místní úrovni a úrovni fondů sociálního zabezpečení, včetně získání souvisejících podrobných účetních informací, jako jsou transakce a rozvahy, příslušná statistická šetření a dotazníky a další související informace, jako jsou analytické dokumenty a účetní údaje ostatních veřejných orgánů.

Členské státy učiní veškerá nezbytná opatření k usnadnění metodických inspekcí. Inspekce se mohou vykonávat ve vnitrostátních orgánech, které se podílejí na oznamování nadměrného schodku, a rovněž ve všech útvarech, které se přímo nebo nepřímo podílejí na předkládání veřejných účtů a dluhu. Členské státy zajistí, aby tyto vnitrostátní orgány a útvary, a v případě nutnosti jejich vnitrostátní orgány mající funkční odpovědnost za kontrolu veřejných účtů, poskytly úředníkům Komise nebo jiným odborníkům uvedeným v odstavci 1 pomoc nezbytnou ke splnění jejich povinností, včetně poskytnutí dostupných podkladů za účelem odůvodnění oznamovaných údajů o skutečném schodku a dluhu a souvisejících veřejných účtů. Důvěrné záznamy z národního statistického systému by měly být poskytovány pouze Komisi (Eurostatu).“

6) V článku 16 se odstavec 2 nahrazuje tímto:

„2. Členské státy přijmou všechna vhodná opatření zajišťující, aby úředníci odpovědní za oznámení skutečných údajů Komisi (Eurostatu) a souvisejících veřejných účtů byli zodpovědní a jednali v souladu se zásadami stanovenými v článku 2 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 223/2009 ze dne 11. března 2009 o evropské statistice*. Tato opatření musí být účinná, přiměřená a odrazující. Členské státy oznámí tato opatření Komisi nejpozději do 31. prosince 2011 a neprodleně ji uvědomí o jakýchkoliv následných změnách, které je ovlivní.“

Článek 2

Vstup v platnost

Toto nařízení vstupuje v platnost dvacátým dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie .

_______________________

( Úř. věst. L 87, 31.3.2009, s. 164.

Toto nařízení je závazné v celém rozsahu a přímo použitelné ve všech členských státech.

V Bruselu dne […].

Za Radu

předseda/předsedkyně

LEGISLATIVNÍ FINANČNÍ VÝKAZ

1. NÁZEV NÁVRHU

Návrh nařízení Rady, kterým se mění nařízení (ES) č. 479/2009, pokud jde o kvalitu statistických údajů v rámci postupu při nadměrném schodku

2. RÁMEC ABM / ABB

Oblast politiky a související aktivity, kterých se návrh týká:

Statistika (vypracování statistických informací; politická strategie a koordinace v oblasti politiky; administrativní podpora)

3. ROZPOČTOVÉ LINIE

3.1. Rozpočtové linie (provozní linie a související linie na technickou a administrativní pomoc) (ex – linie B.A) včetně okruhů:

29.0203 Statistický program Společenství 2008–2012

29.010401 Informační politika v oblasti statistiky – Výdaje na správu a řízení

3.2. Doba trvání akce a finančního dopadu:

Neurčitá

3.3. Rozpočtové charakteristiky:

Rozpočtová linie | Druh výdajů | Nové | Příspěvek ESVO | Příspěvky od kandidátských zemí | Okruh ve finančním výhledu |

29.020101 | Nepov | Rozl[7] | NE | ANO | NE | č. 1 |

29.010401 | Nepov | Nerozl[8] | NE | ANO | NE | č. 1 |

4. SHRNUTÍ ZDROJŮ

4.1. Finanční zdroje

4.1.1. Shrnutí položek závazků (PZ) a položek plateb (PP)

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

Druh výdajů | oddíl č. | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 a násl. | Celkem |

Provozní výdaje |

Položky závazků (PZ) | 8.1 | a |

Položky plateb (PP) | b |

Administrativní výdaje jako součást referenční částky |

Technická a administrativní pomoc (NP) | 8.2.4 | c | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

CELKOVÁ REFERENČNÍ ČÁSTKA |

Položky závazků | a+c |

Položky plateb | b+c |

Administrativní výdaje nezahrnuté do referenční částky |

Lidské zdroje a související výdaje (NP) | 8.2.5 | d | 1,709 | 1,709 | 1,709 | 1,709 | 1,709 | 1,709 | 1,709 |

Administrativní náklady, kromě nákladů na lidské zdroje a souvisejících nákladů, nezahrnuté do referenční částky (NP)* | 8.2.6 | e | 0,19 | 0,24 | 0,24 | 0,24 | 0,24 | 0,24 | 1,39 |

* Služební cesty

4.1.2. Soulad s finančním plánem

⎭ Návrh je v souladu se stávajícím finančním plánem.

4.1.3. Finanční dopady na straně příjmů

⎭ Návrh nemá žádné finanční dopady na příjmy.

4.2. Lidské zdroje – pracovníci na plný úvazek (včetně úředníků, dočasných zaměstnanců a externích pracovníků – viz podrobnosti v bodě 8.2.1)

Roční potřeba | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 a násl. |

Celkový objem lidských zdrojů | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |

5. CHARAKTERISTIKY A CÍLE

5.1. Potřeba, která má být uspokojena v krátkodobém nebo dlouhodobém horizontu

Nedávný vývoj a zejména statistické údaje o schodku veřejných financí a veřejného dluhu oznámené Řeckem[9] ukázaly, že stávající systém fiskální statistiky nezmírňuje v požadované míře riziko například toho, že budou Komisi oznámeny nesprávné nebo nepřesné údaje.

Bez opatření, která by vyrovnala tento nedostatek, budou proto takové případy nedodržení pravidel jednotlivými členskými státy nadále ohrožovat spolehlivost systému řízení a správy jeho účastníky jak na evropské úrovni, tak na úrovni členských států. Z tohoto důvodu se zdá, že je v této fázi vhodné, a je to i v souladu s politikou, navrhnout určité změny rámce správy a řízení pro fiskální statistiku.

5.2. Přidaná hodnota zásahu ze strany Společenství, provázanost návrhu s dalšími finančními nástroji a možná synergie

Komise má hlavní přímou odpovědnost za analyzování a posuzování údajů o schodku a dluhu pro účely řádného provádění Paktu o stabilitě a růstu a je odpovědná za poskytování statistik týkajících se postupu při nadměrném schodku na základě údajů oznámených členskými státy a kandidátskými zeměmi. Vzhledem k tomu, že členské státy představují zainteresovanou stranu, je úloha, kterou má Komise sehrávat, velmi důležitá.

Toto silnější zapojení Společenství rovněž povede k posílení harmonizace přístupů členských států a využije dostupné synergie na základě zapojení odborníků z jiných členských států do metodických inspekcí.

5.3. Cíle, očekávané výsledky a související ukazatele návrhu v kontextu rámce ABM

Komise má hlavní odpovědnost za poskytování nezávislého názoru na kvalitu údajů podle protokolu připojeného k Maastrichtské smlouvě a nařízení Rady (ES) č. 479/2009. Hlavním cílem je zavést nástroje pro kontrolu vnitrostátních systémů pro tvorbu rozpočtových statistik a minimalizovat případy nesprávného oznamování údajů o schodku a dluhu (jak dokládají případy Řecka v roce 2004 a 2009).

Očekává se, že výsledkem bude lepší kvalita údajů založená na spolehlivějším a jednotnějším přístupu. Případné zjištění strukturálních nedostatků v systému (systémové riziko) a nespolehlivých údajů budou svědčit o pokroku. Dvěma hlavními ukazateli bude počet výhrad a změn údajů v tiskové zprávě Eurostatu týkající se postupu při nadměrném schodku a také počet metodických inspekcí.

5.4. Způsob provádění (orientační)

⎭ Centralizované řízení

⎭ přímo ze strany Komise

6. MONITOROVÁNÍ A HODNOCENÍ

6.1. Monitorovací systém

Kvalita oznámených údajů bude monitorována v kontextu uplatnění ustanovení Evropského systému národních a regionálních účtů ve Společenství přijatého nařízením (ES) č. 2223/96 (ESA 95), který představuje základ pro oznamování a poskytování statistických údajů v rámci postupu při nadměrném schodku. Statistické systémy zavedené členskými státy a kandidátskými zeměmi budou posouzeny v porovnání se systémy, které již poskytují údaje v dobré kvalitě, jak je uvedeno v kodexu osvědčených postupů. Pravidelné zprávy o fungování systémů a výsledky procesu monitorování (navštívené země, zjištěné problémy a navrhovaná řešení) se budou předkládat Komisi, Evropskému parlamentu a Radě.

6.2. Hodnocení

6.2.1. Hodnocení předem (ex-ante)

Na nedávných zasedáních Rady se dospělo k závěru, že nezávislost a kvalitu statistik je třeba dále zlepšit, a Rada vyzvala Komisi, aby předložila návrhy týkající se této oblasti.

6.2.2. Opatření přijatá po průběžném / následném hodnocení (ex post) (na základě podobných zkušeností z minulosti)

Toto je nové opatření.

6.2.3. Podmínky a periodicita budoucího hodnocení

Eurostat bude pravidelně provádět hodnocení vhodnosti systému poskytujícího údaje o veřejných financích nezbytných pro účely uplatňování smluv.

7. OPATŘENÍ PROTI PODVODŮM

Samotný návrh lze mimo jiné považovat za opatření ke zjišťování a zmírňování jakéhokoli potenciálního nedodržování stanovených pravidel členskými státy / kandidátskými zeměmi. Kromě toho bude s cílem zajistit trvalou nezávislost a integritu inspekční způsobilosti zavedeno přísné pravidlo rotace zaměstnanců účastnících se metodických inspekcí v konkrétních členských státech a kandidátských zemích.

8. PODROBNOSTI O ZDROJÍCH

8.1. Cíle návrhu z hlediska jejich finanční náročnosti

8.2. Administrativní výdaje

8.2.1. Počet a druh lidských zdrojů

Pracovní místa | Zaměstnanci využití k řízení akce ze stávajících a/nebo dodatečných zdrojů (počet pracovních míst / plných pracovních úvazků) |

Rok 2011 | Rok 2012 | Rok 2013 | Rok 2014 | Rok 2015 | Rok 2016 |

Úředníci nebo dočasní zaměstnanci[10] (29 01 01) | A*/AD | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |

B*, C*/AST | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |

Zaměstnanci financovaní[11] podle čl. 29 01 02 01 (vyslaní národní odborníci) | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |

Zaměstnanci financovaní[12] podle čl. 29 01 02 02 (smluvní zaměstnanci) | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 |

CELKEM | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 | 20 |

Potřeby lidských zdrojů se pokryjí v rámci přídělů již poskytnutých na řízení této akce a/nebo přerozdělených v rámci GŘ, s případným doplněním o dodatečný příděl, který by mohl být poskytnut řídícímu generálnímu ředitelství v rámci postupu pro roční příděly v důsledku omezení rozpočtu.

8.2.2. Popis úkolů, které vyplývají z akce

Požadované lidské zdroje budou přiděleny na nové úkoly, které budou nařízením Rady svěřeny Komisi a které budou sestávat z provádění hloubkových metodických inspekcí v členských státech při současném zvýšení četnosti pravidelných návštěv. Metodické inspekce se budou provádět v případě důkazů či podezření z chybných hlášení a v době událostí významných pro členský stát v kontextu Paktu o stabilitě a růstu a postupu při nadměrném schodku (například: před vstupem do eurozóny).

Hlavním předmětem kontrol by byly veřejné účty jednotlivých jednotek vládních institucí a rovněž veřejných jednotek zařazených mimo sektor vládních institucí a tyto veřejné účty by byly kontrolovány z hlediska jejich statistického použití. Předmětem vykazování by konkrétně byly tyto otázky/postupy:

- věrné přenesení ze zdrojů údajů do národních účtů a do tabulek postupu při nadměrném schodku;

- posuzování souvisejících podrobných informací, včetně transakcí;

- určení, které zdroje údajů jsou auditovány na úrovni členského státu (uznávaným nezávislým auditním orgánem) a které ne. Je to velmi důležité, jelikož by se posouzení mohlo zaměřit na oblasti, které ještě nejsou auditovány na úrovni členského státu. Pro oblasti, které nejsou auditovány, by bylo zapotřebí určit jiné zdroje ujištění;

- podpora přijetí standardů veřejného účetnictví – poskytnout pomoc členským státům na jejich žádost při přechodu na systém auditovaných údajů a akruální účetnictví v případě jejich veřejných účtů, nejlépe na základě mezinárodních standardů.

8.2.3. Původ lidských zdrojů (statutární pracovní místa)

( Pracovní místa, o něž je třeba požádat v příštím procesu

( Pracovní místa, jež budou přerozdělena v rámci GŘ po prověření, které má být dokončeno do konce července 2010

8.2.4. Další administrativní výdaje zahrnuté v referenční částce (XX 01 04/05 – Výdaje na správu a řízení)

neuvedeno

8.2.5. Finanční náklady na lidské zdroje a související náklady nezahrnuté v referenční částce

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

Druh lidských zdrojů | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 a násl. |

Úředníci nebo dočasní zaměstnanci (29 01 01) | 0,732 | 0,732 | 0,732 | 0,732 | 0,732 | 0,732 |

Zaměstnanci financovaní podle čl. 29 01 02 01 a čl. 29 01 02 02 (vyslaní národní odborníci a smluvní zaměstnanci) | 0,977 | 0,977 | 0,977 | 0,977 | 0,977 | 0,977 |

Náklady na lidské zdroje a související náklady celkem (NEZAHRNUTÉ do referenční částky) | 1,709 | 1,709 | 1,709 | 1,709 | 1,709 | 1,709 |

Výpočet – Úředníci a dočasní zaměstnanci

Při průměrných nákladech na úředníka odhadovaných na 122 000 EUR/rok, činí finanční náklady na lidské zdroje a související náklady (nezahrnuté do referenční částky) celkem 732 000 EUR/rok.

Výpočet – Zaměstnanci financovaní podle článku 29 010201

Při průměrných nákladech na vyslaného národního odborníka z rozpočtu Evropské unie odhadovaných na 73 000 EUR/rok činí finanční náklady na lidské zdroje a související náklady (nezahrnuté do referenční částky) na zaměstnance financované podle článku 29 01 02 celkem 657 000 EUR/rok.

Při průměrných nákladech na smluvního zaměstnance odhadovaných na 64 000 EUR/rok činí finanční náklady na lidské zdroje a související náklady (nezahrnuté do referenční částky) na zaměstnance financované podle článku 29 01 02 celkem 320 000 EUR/rok.

Potřeby lidských zdrojů se pokryjí v rámci přídělů již poskytnutých na řízení této akce a/nebo přerozdělených v rámci GŘ, s případným doplněním o dodatečný příděl, který by mohl být poskytnut řídícímu generálnímu ředitelství v rámci postupu pro roční příděly v důsledku omezení rozpočtu.

8.2.6. Další administrativní výdaje nezahrnuté do referenční částky

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa) |

Rok n | Rok n+1 | Rok n+2 | Rok n+3 | Rok n+4 | Rok n+5 a násl. | CELKEM |

29 01 02 11 01 – Služební cesty | 0,05 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,55 |

29 01 02 11 02 – Schůze a konference | 0,14 | 0,14 | 0,14 | 0,14 | 0,14 | 0,14 | 0,84 |

29 01 02 11 03 – Výbory |

29 01 02 11 04 – Studie a konzultace |

29 01 02 11 05 – Informační systémy |

2 Ostatní výdaje na řízení celkem (29 01 02 11) |

3 Ostatní výdaje administrativního charakteru (upřesněte i s odkazem na rozpočtovou linii) |

Administrativní výdaje celkem, kromě nákladů na lidské zdroje a souvisejících nákladů (NEZAHRNUTÉ do referenční částky) | 0,19 | 0,24 | 0,24 | 0,24 | 0,24 | 0,24 | 1,39 |

Potřeby správních zdrojů se pokryjí v rámci přídělů již poskytnutých na řízení této akce a/nebo přerozdělených v rámci GŘ, s případným doplněním o dodatečný příděl, který by mohl být poskytnut řídícímu generálnímu ředitelství v rámci postupu pro roční příděly v důsledku omezení rozpočtu.

[1] Nařízení Rady (ES) č. 2223/96 ze dne 25. června 1996 o Evropském systému národních a regionálních účtů ve Společenství (Úř. věst. L 310, 30.11.1996, s. 1).

[2] Nařízení Rady (ES) č. 479/2009 ze dne 25. května 2009 o použití Protokolu o postupu při nadměrném schodku, připojeného ke Smlouvě o založení Evropského společenství (kodifikované znění) (Úř. věst. L 145, 10.6.2009, s. 1)

[3] KOM(2005) 71.

[4] Nařízení Rady (ES) č. 2103/2005 ze dne 12. prosince 2005, kterým se mění nařízení (ES) č. 3605/93, pokud jde o kvalitu statistických údajů v rámci postupu při nadměrném schodku (Úř. věst. L 337, 22.12.2005, s. 1).

[5] Zpráva Komise ze dne 8. ledna 2010 o řecké statistice schodku veřejných financí a veřejného dluhu (KOM(2010) 1 v konečném znění).

[6] Úř. věst. L 145, 10.6.2009, s. 1.

[7] Rozlišené položky.

[8] Nerozlišené položky, dále jen „NP“.

[9] Zpráva Komise ze dne 8. ledna 2010 o řecké statistice schodku veřejných financí a veřejného dluhu (KOM(2010) 1 v konečném znění).

[10] Tyto náklady NEJSOU zahrnuty v referenční částce.

[11] Tyto náklady NEJSOU zahrnuty v referenční částce.

[12] Tyto náklady NEJSOU zahrnuty v referenční částce.

Top