Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52005DC0712

Zpráva Komise Radě o použitelnosti rozhodnutí Rady, kterým Spojené království nabývá oprávnění povolit orgánům ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencí pro skopové maso a hovězí a telecí maso

/* KOM/2005/0712 konecném znení */

52005DC0712

Zpráva Komise Radě o použitelnosti rozhodnutí Rady, kterým Spojené království nabývá oprávnění povolit orgánům ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencí pro skopové maso a hovězí a telecí maso /* KOM/2005/0712 konecném znení */


[pic] | KOMISE EVROPSKÝCH SPOLEČENSTVÍ |

V Bruselu dne 9.1.2006

KOM(2005) 712 v konečném znění

ZPRÁVA KOMISE RADĚ

o použitelnosti rozhodnutí Rady, kterým Spojené království nabývá oprávnění povolit orgánům ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencípro skopové maso a hovězí a telecí maso

Návrh

ROZHODNUTÍ RADY

o prodloužení doby použitelnosti rozhodnutí 82/530/EHS, kterým Spojené království nabývá oprávnění povolit orgánům ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencí pro skopové maso a hovězí a telecí maso

(předložený Komisí)

ZPRÁVA KOMISE RADĚ

o použitelnosti rozhodnutí Rady, kterým Spojené království nabývá oprávnění povolit orgánům ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencí pro skopové maso a hovězí a telecí maso

Úvod

Tato zpráva byla vypracována podle článku 2 rozhodnutí Rady 82/530/EHS[1]. Tímto rozhodnutím se Spojenému království uděluje oprávnění povolit vládě ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencí pro produkty odvětví skopového masa a hovězího a telecího masa. Tento režim se uplatní tak, aby byla zajištěna rovnost zacházení pro všechny produkty bez ohledu na jejich původ a pro všechny dovozce a vývozce masa a zároveň aby byly pokud možno zachovány tradiční obchodní toky a zohledněny veterinární předpisy Společenství.

Základní právní rámec

Ostrov Man, který leží v Irském moři, není součástí Spojeného království, avšak je územím s vnitřní samosprávou závislým na britské koruně. Ostrov Man není členem EU, má s ní však zvláštní vztahy, které jsou stanoveny v protokolu 3 smlouvy o přistoupení[2]. V rámci těchto zvláštních vztahů s EU akceptuje ostrov Man volný pohyb zboží, nepřispívá však do fondů Společenství, ani z těchto fondů nemůže čerpat finanční prostředky. Ostrov je finančně samostatný a jeho opatření na podporu zemědělství financuje vláda ostrova Man z místních daní.

Podle protokolu 3 přijala Rada nařízení (EHS) č. 706/73 ze dne 12. března 1973 o předpisech Společenství vztahujících se na britské Normanské ostrovy a ostrov Man, pokud jde o obchod se zemědělskými produkty[3].

V souladu s čl. 1 odst. 2 protokolu 3 a nařízením (EHS) č. 706/73 stanovila Rada v rozhodnutí 82/530/EHS, že se vládě ostrova Man povolí uplatnit zvláštní dovozní režim pro skopové maso a hovězí a telecí maso pocházející z třetích zemí a členských států Společenství s cílem ochránit výrobu a zemědělský systém ostrova.

Odchylka pro dovozy na ostrov Man stanovená výše uvedeným rozhodnutím byla od vstupu v platnost v roce 1982 několikrát na omezenou dobu prodloužena. Naposledy byla prodloužena rozhodnutím Rady 2000/665/ES[4]. Vláda ostrova Man požádala o další prodloužení odchylky.

Situace na zemědělském trhu a organice trhu

Přibližně 2 % obyvatel ostrova Man v produktivním věku pracuje v zemědělství. Kolem 80 % celkové plochy ostrova se vyžívá pro zemědělské účely. Půdy nejsou obzvlášť dobré. Klima je mírné, ale vlhké, existují značné rozdíly, přičemž sever ostrova je sušší.

Obvykle se jedná o diverzifikované smíšené zemědělství, ačkoliv v důsledku obchodních tlaků došlo v průběhu let k většímu stupni specializace. Metody používané v zemědělství nejsou intenzivní. Zemědělství je na ostrově Man zaměřeno na tři hlavní oblasti: „fatstock“ (jateční dobytek - hovězí dobytek a ovce), mléčné produkty a obiloviny.

Vláda ostrova Man si stanovila za cíl poskytovat zemědělcům z ostrova stejný stupeň podpory, jaký se dostává zemědělcům z EU prostřednictvím společné zemědělské politiky (SZP). Opatření na podporu nejsou nutně stejná jako ve Spojeném království, jejich cílem však je zajistit producentům podobnou výši podpory. Tato opatření jsou zcela financována vládou ostrova Man. V současné době existuje řada režimů subvencí vytvořených a prováděných vládou ostrova Man (viz příloha 2).

V průběhu posledních pěti let od posledního prodloužení zvláštní odchylky pro dovozy se situace v odvětví jatečního dobytka na ostrově významně změnila. Počet ovcí a dobytka zůstává stabilní, stejný vývoj lze pozorovat i v odvětví výroby masa. Stupeň soběstačnosti je velmi vysoký: téměř 200 % pro hovězí maso a 400 % pro skopové maso. V letech 2003 a 2004 se vývozy živých zvířat v obou odvětvích zdvojnásobily, i přesto ale není množství dosud příliš velké. Během stejného období se produkční cena zvýšila v porovnání se třemi předchozími roky průměrně o 15 % v případě ovcí a o 10,5 % v případě hovězího dobytka (viz příloha 1).

Zemědělci prodávají své produkty uznávaným odbytovým sdružením. Uznávanou organizací založenou v rámci režimu pro jateční dobytek je Isle of Man Fatstock Marketing Association (FMA) , na níž jsou producenti smluvně vázáni a která musí vykoupit vše, co jí nabídnou producenti, s nimiž uzavřela smlouvy. FMA je nájemce jatek ostrova, která vlastní vláda.

V návrhu zákona vlády ostrova Man týkajícího se zemědělství se stanoví, že hospodářská zvířata určená na porážku budou moci být prodávána pouze místním jatkám. Jatka tedy budou jediným dodavatelem masa na ostrově Man. Zdá se, že zřizování dalších zpracovatelských zařízení je omezováno a není podporováno.

Vláda ostrova Man žádá o prodloužení odchylky na dovozy hlavně z toho důvodu, aby měla dostatek času na zlepšení účinnosti jatek. Z věcných informací vyplývá, že zpracovatelská zařízení v odvětví červeného masa jsou nyní v důsledku „ochrany“ poskytnuté odchylkou relativně méně konkurenceschopná v porovnání s podniky, které působí v méně chráněných poměrech.

Maloobchod je v současné době tvořen pěti supermarkety, z nichž čtyři jsou pobočkami obchodních řetězců se sídlem ve Spojeném království a jeden patří k řetězci se sídlem na ostrově Man. To vede k určité nadměrné kapacitě a konkurenci mezi supermarkety. Dnes existuje již jen 14 nezávislých maloobchodních řeznictví, přičemž v době posledního prodloužení odchylky jich ještě bylo 20.

Vláda ostrova Man bude provádět odchylku pro dovozy takto:

1. Povoleny nejsou dovozy skopového masa.

2. Na dovozy na ostrov se uplatňuje dovozní kvóta ve výši 20 % odhadované domácí spotřeby hovězího a telecího masa.

Pravidla týkající se vývozu, které zavedla vláda ostrova Man, omezují vývozy živých zvířat. K těmto překážkám patří zrušení nebo snížení přímých subvencí poskytovaných zemědělcům, vysoké veterinární poplatky, správní poplatky a neakceptovatelné poplatky za přepravu po moři (v činnosti je pouze jeden trajekt).

Hodnocení současných předpisů

V odvětvích, v nichž produkce dvakrát (hovězí a telecí maso) až čtyřikrát (skopové maso) převyšuje domácí spotřebu, je snaha o omezení dovozů pochopitelná. Několik hospodářských subjektů, zejména malá řeznictví a obchodníci, však poukázalo na zmenšení nabídky pro maloobchod a nedostatečný výběr pro spotřebitele v důsledku omezení dovozu.

Zdá se, že skutečnost, že spotřebitelské ceny jsou relativně vysoké a produkční ceny relativně nízké, poukazuje na nevýkonnost ve zpracovatelském / maloobchodním odvětví v důsledku nedostatečné konkurence.

Vysoký stupeň soběstačnosti na ostrově v případě produktů ze skopového masa a hovězího a telecího masa naznačuje, že zemědělská činnost byla na ostrově zachována. Odchylka pro dovozy je však časově omezená a znamená řadu negativních faktorů, jak již bylo uvedeno.

Pohyb zboží mezi ostrovem Man a ostatními částmi jednotného trhu by s sebou měl přinést výhody, zejména pokud jde o obchodní příležitosti a spokojenost spotřebitelů, které však mohou být značně sníženy současnými obchodními omezeními. Kromě toho směřují současné politiky EU a mezinárodní politiky k více tržně orientovanému zemědělství, a to nejen v zájmu lepšího vyhovění potřebám spotřebitelů, nýbrž i kvůli umožnění volného výběru zemědělcům.

V případě současného systému hrozí nebezpečí, že pro zemědělce z ostrova Man (vývozy do EU) nebudou vytvářeny další tržní příležitosti a že z místních zemědělců budou zajatci tohoto systému. Nedostatečná konkurence by mohla být překážkou v nezbytné restrukturalizaci dotyčných odvětví. Na druhé straně umožnil současný režim zemědělcům z ostrova Man zachovat produkci skopového masa a hovězího a telecího masa a přispívat k hospodářství ostrova.

Závěry

Zemědělství obecně a živočišná výroba obzvlášť mají pro životaschopnost a zachování venkovských oblastí na ostrově Man velký význam.

K zajištění dlouhodobé udržitelnosti bude nutné, aby se ostrov Man přizpůsobil vývoji zemědělství EU. Tržní orientace je velmi důležitou součástí nedávných reforem.

Zdá se, že na ostrově Man vedou současná omezení dovozů skopového a hovězího masa společně s monopolistickými tendencemi ve zpracovatelském odvětví a v odvětví dopravy k nevýkonnosti, která má za následek relativně vysoké spotřebitelské ceny a nízké produkční ceny. To by odporovalo vývoji v EU a mohlo by to ohrozit dlouhodobou udržitelnost.

Po důkladném zvážení různých bodů zprávy dospěla Komise k závěru, že zvláštní režim by neměl být prodloužen na neomezeně dlouhou dobu. Zúčastněné strany daných odvětví by měly vyvinout úsilí o střednědobé zlepšení konkurenceschopnosti.

Komise proto navrhuje naposledy prodloužit současný časově omezený zvláštní dovozní režim do dne 31. prosince 2010, aby byla umožněna řádná restrukturalizace odvětví skopového a hovězího masa.

Očekává se, že prodloužení odchylky přispěje k tomu, že se odvětví červeného masa na ostrově Man stane konkurenceschopnějším, aby mohlo v budoucnu obstát v konkurenci na jednotném trhu EU, aniž by bylo nutné odchylku znovu prodloužit.

V této souvislosti vyzývá Komise vládu ostrova Man, aby přijala nezbytná opatření na podporu odvětví při restrukturalizačním procesu.

PŘÍLOHA I

BILANCE SKOPOVÉHO A HOVĚZÍHO MASA – OSTROV MAN

(odhad z dubna 2005)

SKOPOVÉ MASO | jednotka | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 |

Počet ovcí v červnu | v tisících kusů | 176 | 169 | 171 | 169 | 171 |

Hrubá domácí produkce | tun | 1 417 | 1 401 | 1 291 | 1 419 | 1 362 |

Dovozy „živých zvířat“ | tun | 9 | 9 | 9 | 13 | 14 |

Vývozy „živých zvířat“ | tun | 119 | 114 | 103 | 267 | 234 |

Porážky | tun | 1 308 | 1 297 | 1 197 | 1 165 | 1 141 |

Dovozy „masa“ | tun | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |

Vývozy „masa“ | tun | 962 | 982 | 846 | 832 | 798 |

Spotřeba | tun | 347 | 316 | 353 | 334 | 344 |

Spotřeba na obyvatele | kg | 4,6 | 4,2 | 4,6 | 4,4 | 4,5 |

Stupeň soběstačnosti | % | 409 | 443 | 366 | 425 | 396 |

Cena – na 100 kg ekvivalentu hmotnosti jatečně upraveného těla | EUR | 283 | 286 | 281 | 334 | 317 |

HOVĚZÍ MASO | jednotka | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 |

Počet dobytka v červnu | v tisících kusů | 14 | 14 | 15 | 15 | 16 |

Hrubá domácí produkce | tun | 1 630 | 1 676 | 1 726 | 1 767 | 1 989 |

Dovozy „živých zvířat“ | tun | 59 | 78 | 85 | 114 | 124 |

Vývozy „živých zvířat“ | tun | 86 | 90 | 90 | 180 | 252 |

Porážky | tun | 1 604 | 1 664 | 1 721 | 1 701 | 1 861 |

Dovozy „masa“ | tun | 165 | 204 | 222 | 238 | 196 |

Vývozy „masa“ | tun | 792 | 830 | 828 | 1 074 | 995 |

Spotřeba | tun | 977 | 1 038 | 1 115 | 865 | 1 062 |

Spotřeba na obyvatele | kg | 12,9 | 13,7 | 14,7 | 11,4 | 14,0 |

Stupeň soběstačnosti | % | 167 | 161 | 155 | 204 | 187 |

Cena – na 100 kg ekvivalentu hmotnosti jatečně upraveného těla | EUR | 221 | 225 | 226 | 241 | 254 |

Zdroje: DAFF, Fatstock Marketing Association, Annual Census |

dovozy živých zvířat byly přepočítány na hmotnost jatečně upraveného těla ve výši 45 kg na kus přepočty na EUR byly provedeny za použití pevného směnného kurzu ve výši 70 p/EUR. |

PŘÍLOHA II

PŘEHLED O REŽIMECH SUBVENCÍ – OSTROV MAN

Režim prémií pro ovce

Podpora se poskytuje pro zvířata způsobilá pro podporu, která byla poražena na jatkách. Platby se liší podle jakostního roztřídění jatečně upravených těl, čímž má být dosaženo toho, aby nabídka lépe odpovídala potřebám trhu. Podpora se skládá z pevné částky za každé zvíře způsobilé pro podporu a variabilní částky, jež se vypočítává týdně jako procento průměrné tržní ceny Spojeného království.

Režim podpory pro horské ovce

Podpora se poskytuje na chov určitého počtu chovných bahnic za přirozených podmínek na schválených plochách v horském prostředí. Cílem tohoto režimu je zvýšit vliv spásání při správě horského prostředí neobyčejně bohatého na vřes, a to prostřednictvím důkladné kontroly hustoty pasoucích se hospodářských zvířat, která nesmí přesáhnout jednu chovnou bahnici na 2 akry (0,8 ha).

Režim prémií pro krávy chované na maso

Tento režim poskytuje podporu pro krávy, které rodí a chovají telata vhodná pro produkci hovězího masa. Cílem režimu je podpořit chov telat vhodných pro produkci hovězího masa, přičemž se vylučují mléčná plemena. Dodatečná částka se vyplácí za krávy chované na druhořadých plochách.

Režim pro hovězí dobytek

Tento režim poskytuje podporu pro hovězí dobytek způsobilý pro podporu v posledním stádiu výkrmu, který se poráží na jatkách. Platby se liší podle jakostního roztřídění jatečně upravených těl a sezónnosti nabídky, čímž má být dosaženo toho, aby nabídka lépe odpovídala potřebám trhu.

DŮVODOVÁ ZPRÁVA

Zpráva Komise Radě byla vypracována podle článku 2 rozhodnutí Rady 82/530/EHS a v návaznosti na žádost vlády ostrova Man o prodloužení zvláštní odchylky pro dovozy. Cílem zprávy je posoudit dopad odchylky pro dovozy na odvětví hovězího, telecího a skopového masa na ostrově Man a navrhnout další opatření.

Zpráva poskytuje přehled o právních souvislostech a organizaci zemědělského trhu a hodnotí situaci. Na jedné straně byla činnost v odvětví skopového a hovězího masa během období, kdy byla uplatňována odchylka pro dovozy, zachována a odvětví zůstalo nadále důležitou oblastí hospodářství ostrova. Na straně druhé je však možné zpochybnit výkonnost a tržní orientaci dotyčných odvětví, a sice vzhledem k monopolistickým tendencím v odvětví masa, které vedou k relativně vysokým spotřebitelským cenám a nízkým produkčním cenám. Vyskytují se obavy, že by to odporovalo vývoji společné zemědělské politiky (SZP) a nebylo by to dlouhodobě udržitelné.

Z toho důvodu se Komise domnívá, že zvláštní režim by neměl být prodloužen na neomezeně dlouhou dobu. Komise proto navrhuje naposledy prodloužit současný časově omezený zvláštní dovozní režim do dne 31. prosince 2010, aby byla umožněna řádná restrukturalizace odvětví skopového a hovězího masa na ostrově Man.

Návrh

ROZHODNUTÍ RADY

o prodloužení doby použitelnosti rozhodnutí 82/530/EHS, kterým Spojené království nabývá oprávnění povolit orgánům ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencí pro skopové maso a hovězí a telecí maso

RADA EVROPSKÉ UNIE,

s ohledem na Smlouvu o založení Evropského společenství,

s ohledem na protokol 3 aktu o přistoupení z roku 1972, a zejména na článek 1 a čl. 5 odst. 2 tohoto aktu,

s ohledem na návrh Komise,

vzhledem k těmto důvodům:

1. Pravidla Společenství, která se týkají obchodu se třetími zeměmi se zemědělskými produkty, na které se vztahuje společná organizace trhu, se uplatňují na ostrov Man v souladu s čl. 1 odst. 2 protokolu 3 aktu o přistoupení a nařízením Rady (EHS) č. 706/73 o předpisech Společenství vztahujících se na britské Normanské ostrovy a ostrov Man, pokud jde o obchod se zemědělskými produkty[5].

2. Živočišná výroba je na ostrově Man tradiční činností a v zemědělství ostrova hraje hlavní úlohu.

3. V souvislosti s právní úpravou obchodování s některými třetími zeměmi na základě společné organizace trhu, která se uplatňuje na ostrov Man, aniž jsou dotčeny předpisy Společenství, kterými se řídí vztah mezi ostrovem a Společenstvím, bylo žádoucí povolit orgánům ostrova Man uplatnit některá opatření na ochranu jejich vlastní výroby a fungování jejich vlastního režimu podpory zemědělství.

4. Rozhodnutím Rady 82/530/EHS[6] proto nabylo Spojené království oprávnění povolit vládě ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencí pro skopové maso a hovězí a telecí maso pocházející z třetích zemích a členských států Společenství, aniž jsou dotčena opatření týkající se obchodu se třetími zeměmi stanovená nařízením Rady (ES) č. 1254/1999 o společné organizaci trhu s hovězím a telecím masem[7] a nařízením Rady (ES) č. 2529/2001 o společné organizaci trhu se skopovým a kozím masem[8]. Toto oprávnění bylo uděleno na období do 31. prosince 2005.

5. Během uplatňování režimu byla činnost v odvětví skopového a hovězího masa na ostrově Man zachována. Komise však Radě podala zprávu o tom, že by strukturální problémy v daném odvětví mohly narušit dlouhodobou udržitelnost živočišné výroby na ostrově. Z toho důvodu se současný režim naposledy prodlužuje, aby byla umožněna restrukturalizace odvětví skopového a hovězího masa na ostrově Man.

6. K tomu, aby bylo zajištěno nepřetržité uplatňování režimu po 31. prosinci 2005, by den použitelnosti tohoto rozhodnutí měl být stanoven na 1. ledna 2006.

7. Rozhodnutí 82/530/ES by proto mělo být odpovídajícím způsobem změněno,

PŘIJALA TOTO ROZHODNUTÍ:

Článek 1

Článek 2 rozhodnutí 82/530/EHS se nahrazuje tímto:

„Toto rozhodnutí se použije do dne 31. prosince 2010.“

Článek 2

Toto rozhodnutí se použije ode dne 1. ledna 2006.“

Článek 3

Toto rozhodnutí je určeno Spojenému království Velké Británie a Severního Irska.

V Bruselu dne

Za Radu

předseda / předsedkyně

FINANČNÍ VÝKAZ |

1. | ROZPOČTOVÝ OKRUH: Čl. 05 02 14 Skopové a kozí maso Kap. 10 Zemědělské poplatky | POLOŽKY: pm. (PDB2006) 763,5 milionů EUR |

2. | NÁZEV: Návrh rozhodnutí Rady o prodloužení doby použitelnosti rozhodnutí 82/530/EHS, kterým Spojené království nabývá oprávnění povolit orgánům ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencí pro skopové maso a hovězí a telecí maso. |

3. | PRÁVNÍ ZÁKLAD: Protokol 3 aktu o přistoupení z roku 1972, a zejména článek 1 a čl. 5 odst. 2 Nařízení Rady (ES) č. 706/73 ze dne 12. března 1973 o předpisech Společenství vztahujících se na britské Normanské ostrovy a ostrov Man, pokud jde o obchod se zemědělskými produkty. |

4. | CÍLE: Toto rozhodnutí navrhuje prodloužení (bez jakýchkoliv změn) oprávnění uděleného Spojenému království povolit uplatnění režimu zvláštních dovozních licencí pro skopové maso a hovězí a telecí maso dovezené na ostrov Man ze Spojeného království nebo třetích zemí. Navrhuje se, aby se oprávnění použilo do dne 31. prosince 2010. |

5. | FINANČNÍ DOPADY | OBDOBÍ 12-MĚSÍCŮ (v milionech EUR) | BĚŽNÝ FINANČNÍ ROK 2005 (v milionech EUR) | NÁSLEDUJÍCÍ FINANČNÍ ROK 2006 (v milionech EUR) |

5.0 | VÝDAJE – FINANCOVANÉ Z ROZPOČTU ES (NÁHRADY / INTERVENCE) – VNITROSTÁTNÍCH ORGÁNŮ – JINÉ | – | – | – |

5.1 | PŘÍJMY – VLASTNÍ ZDROJE ES (DÁVKY / CLA) – VNITROSTÁTNÍ | – | – | – |

2007 | 2008 | 2009 | 2010 |

5.0.1 | ODHADOVANÉ VÝDAJE | – | – | – | – |

5.1.1 | ODHADOVANÉ PŘÍJMY | – | – | – | – |

5.2 | METODA VÝPOČTU: |

6.0 | MŮŽE BÝT PROJEKT FINANCOVÁN Z POLOŽEK ZAČLENĚNÝCH V PŘÍSLUŠNÉ KAPITOLE STÁVAJÍCÍHO ROZPOČTU? | nepoužije se |

6.1 | MŮŽE BÝT PROJEKT FINANCOVÁN PŘEVODEM MEZI KAPITOLAMI STÁVAJÍCÍHO ROZPOČTU? | nepoužije se |

6.2 | BUDE POTŘEBA DODATEČNÝ ROZPOČET? | ANO / NE |

6.3 | BUDE POTŘEBA ZAČLENIT POLOŽKY DO BUDOUCÍCH ROZPOČTŮ? | ANO / NE |

POZNÁMKY: Opatření nebude mít žádný finanční dopad na rozpočtové výdaje, ani na příjem rozpočtu. |

[1] Rozhodnutí Rady 82/530/EHS ze dne 19. července 1982, kterým Spojené království nabývá oprávnění povolit orgánům ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencí pro skopové maso a hovězí a telecí maso (Úř. věst. L 234, 9.8.1982, s. 7).

[2] Úř. věst. L 73, 27.3.1972, s. 1.

[3] Úř. věst. L 68, 15.3.1973, s. 1. Nařízení naposledy pozměněné nařízením (EHS) č. 1174/86 (Úř. věst. L 167, 24.4.1986, s. 1).

[4] Rozhodnutí Rady 2000/665/ES ze dne 23. října 2000 o prodloužení doby použitelnosti rozhodnutí 82/530/EHS, kterým Spojené království nabývá oprávnění povolit orgánům ostrova Man uplatnit režim zvláštních dovozních licencí pro skopové maso a hovězí a telecí maso (Úř. věst. L 278, 31.10.2000, s. 25).

[5] Úř. věst. L 68, 15.3.1973, s. 1. Nařízení naposledy pozměněné nařízením (EHS) č. 1174/86 (Úř. věst. L 167, 24.4.1986, s. 1).

[6] Úř. věst. L 234, 9.8.1982, s. 7. Rozhodnutí naposledy pozměněné rozhodnutím 2000/665/ES (Úř. věst. L 278, 31.10.2000, s. 25).

[7] Úř. věst. L 160, 26.6.1999, s. 21. Nařízení naposledy pozměněné nařízením Rady (ES) č. 1782/2003 (Úř. věst. L 270, 21.10.2003, s. 1).

[8] Úř. věst. L 341, 22.12.2001, s. 3. Nařízení naposledy pozměněné nařízením Rady (ES) č. 1782/2003 (Úř. věst. L 270, 21.10.2003, s. 1).

Top