Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52009PC0651

    Предложение за регламент на Съвета за откриване и управление на автономни тарифни квоти на Общността за някои селскостопански и промишлени продукти

    /* COM/2009/0651 окончателен */

    52009PC0651

    Предложение за регламент на Съвета за откриване и управление на автономни тарифни квоти на Общността за някои селскостопански и промишлени продукти /* COM/2009/0651 окончателен */


    [pic] | КОМИСИЯ НА ЕВРОПЕЙСКИТЕ ОБЩНОСТИ |

    Брюксел, 30.11.2009

    COM(2009)651 окончателен

    Предложение за

    РЕГЛАМЕНТ НА СЪВЕТА

    за откриване и управление на автономни тарифни квоти на Общността за някои селскостопански и промишлени продукти

    Контекст на предложението

    Основания и цели на предложението

    Необходими са автономни тарифни квоти на Общността за продукти, чието производство в Общността е недостатъчно, за да отговори на нуждите на промишлеността на Общността за текущия квотен период. В отговор на исканията на няколко държави-членки Комисията разгледа заедно със съответните правителствени експерти въпроса дали да бъдат открити нови автономни тарифни квоти за някои селскостопански и промишлени продукти.

    Общ контекст

    На 20 декември 1996 г. Съветът прие Регламент (ЕО) № 2505/96 за откриване и управление на тарифните квоти на Общността за определени селскостопански и промишлени продукти, за да бъде задоволено при най-благоприятни условия търсенето на въпросните продукти в Общността. Предвид многобройните изменения на този регламент и политиката за прозрачност на Комисията, регламентът следва да бъде заменен с настоящото предложение.

    Следва да бъдат открити тарифни квоти на Общността с намалени или нулеви ставки на автономните мита по Общата митническа тарифа за съответните количества, без това да нарушава пазара на съответните продукти. Разискванията на срещите на Групата по икономически и тарифни въпроси показаха, че държавите-членки са готови да открият квоти за продуктите, посочени в предложението за регламент, без това да наруши пазара на тези продукти.

    Действащи разпоредби в областта на предложението

    Регламент (ЕО) № 2505/96 (ОВ L 345, 31.12.1996 г., стр. 1), последно изменен с Регламент (ЕО) № 563/2009 (ОВ L 168, 30.6.2009 г., стр. 1).

    Съгласуваност с другите политики и цели на Съюза

    Предложението е в съответствие с политиките в областта на селското стопанство, търговията, предприемачеството, развитието и външните отношения. По-специално, настоящото предложение не е за сметка на страните, ползващи се с преференциални търговски споразумения с ЕС (напр. Общата система за преференции — ОСП, режима на Споразумението за партньорство със страните от Африка, Карибите и Тихоокеанския басейн — АКТБ, споразуменията с държавите кандидатки и потенциалните държави кандидатки от Западните Балкани).

    Консултация със заинтересованите страни и оценка на въздействието

    Консултация със заинтересованите страни

    Методи на консултация, основни целеви сектори и общ профил на участниците в консултацията

    Проведена бе консултация с Групата по икономически и тарифни въпроси, която представлява предприятията на всяка държава-членка.

    Обобщение на отговорите и на начина, по който те са взети предвид

    Всички изброени квоти отговарят на споразумението, договорено от Групата.

    Събиране и използване на експертни становища

    Научна или експертна област

    Експерти, представляващи държавите-членки в Групата по икономически и тарифни въпроси.

    Използвана методология

    Открита консултация.

    Основни организации/експерти, с които са проведени консултации

    Експерти, определени от всяка една от държавите-членки.

    Обобщение на получените и използваните становища

    Не бе споменато съществуването на потенциално сериозни рискове с необратими последици.

    Споразумение на Групата по икономически и тарифни въпроси.

    Използвани методи за предоставяне на резултатите от консултациите с експертите на широката общественост

    Публикуване на предложението.

    Оценка на въздействието

    Не се прилага.

    Предложението не фигурира в законодателната и работна програма на Комисията за 2010 г.

    Правни елементи на предложението

    Резюме на предлаганото действие

    Прилагане на регламент на Съвета за откриване и управление на автономни тарифни квоти на Общността за някои селскостопански и промишлени продукти

    Правно основание

    Член 26 от Договора за създаване на ЕО.

    Принцип на субсидиарност

    Предложението попада в обхвата на изключителната компетентност на Общността. Поради тази причина принципът на субсидиарност не се прилага.

    Принцип на пропорционалност

    Предложението е в съответствие с принципа на пропорционалност поради следните причини.

    Този набор от мерки съответства на принципите за опростяване на процедурите за икономическите оператори, осъществяващи външна търговия, и на Съобщението на Комисията от 1998 г. относно автономните мерки за тарифно суспендиране и квоти (C 128, 25.4.1998 г., стр. 2).

    Избор на инструменти

    Предложени инструменти: регламент

    Други инструменти не биха били подходящи поради следните причини:

    По силата на член 26 от Договора за ЕО автономните тарифни квоти се одобряват от Съвета с квалифицирано мнозинство въз основа на предложение на Комисията.

    Отражение върху бюджета

    Несъбрани мита на обща стойност -37 163 112 EUR.

    Допълнителна информация

    Предложение за

    РЕГЛАМЕНТ НА СЪВЕТА

    за откриване и управление на автономни тарифни квоти на Общността за някои селскостопански и промишлени продукти

    СЪВЕТЪТ НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ,

    като взе предвид Договора за създаване на Европейската общност, и по-специално член 26 от него,

    като взе предвид предложението на Комисията,

    като има предвид, че:

    1. Производството в Общността на някои селскостопански и промишлени продукти е недостатъчно за задоволяване на специфичните изисквания на промишлените сектори в Общността, които използват посочените продукти. Съответно доставката на тези продукти в Общността зависи до голяма степен от вноса от трети страни. Неотложното търсене в Общността на въпросните продукти следва да бъде задоволено незабавно при най-благоприятни условия. Съответно следва да бъдат открити тарифни квоти на Общността при преференциални ставки на митата с размери в рамките на съществуващите нужди, като в същото време не се нарушава пазара на тези продукти, нито се възпрепятства откриването или развиването на производството им в Общността.

    2. Необходимо е да се осигури равен и постоянен достъп на всички вносители от Общността до посочените квоти, както и непрекъснатото прилагане на ставките, предвидени за тези квоти, за всеки внос на въпросните продукти във всички държави-членки, до изчерпване на квотите.

    3. В Регламент (ЕИО) № 2454/93 на Комисията от 2 юли 1993 г. за определяне на разпоредби за прилагане на Регламент (ЕИО) № 2913/92 на Съвета за създаване на Митнически кодекс на Общността[1] се предвижда система за управление на тарифните квоти, която осигурява равен и постоянен достъп до квотите и непрекъснато прилагане на ставките и следва хронологичния ред на датите на приемане на декларациите за допускане за свободно обращение. Следователно е целесъобразно откритите с настоящия регламент квоти да бъдат управлявани от Комисията и държавите-членки в съответствие с тази система.

    4. Размерът на квотите се изразява основно в тонове. За някои продукти, за които е открита автономна тарифна квота, размерът на квотата е изразен в друга мерна единица. Когато за споменатите продукти не е определена допълнителна мерна единица в Комбинираната номенклатура, съдържаща се в приложение І към Регламент (ЕИО) № 2658/87 на Съвета от 23 юли 1987 г. относно тарифната и статистическа номенклатура и Общата митническа тарифа[2], може да има несигурност по отношение на използваната мерна единица. Следователно, за по-голяма яснота и по-добро управление на квотите, е необходимо да се предвиди, че за ползването на посочените автономни тарифни квоти в „Клетка 41: Допълнителни единици“ от декларацията за допускане за свободно обращение трябва да се впише точното количество на внасяните продукти, изразено в мерната единица на размера на квотата, определена за тези продукти в приложението към настоящия регламент.

    5. Регламент (ЕО) № 2505/96 на Съвета от 20 декември 1996 г. за откриване и управление на автономни тарифни квоти на Общността за определени селскостопански и промишлени продукти[3] е изменян многократно. За постигане на повече прозрачност той следва да бъде напълно заменен.

    6. Мерките, които са необходими за приемането на други изменения на настоящия регламент, дължащи се на изменения в Комбинираната номенклатура и кодовете по ТАРИК, се приемат съгласно Решение 1999/468/ЕО на Съвета от 28 юни 1999 г. за определяне на условията за упражняването на изпълнителните правомощия, предоставени на Комисията[4].

    7. Тъй като тарифните квоти ще се прилагат от 1 януари 2010 г., настоящият регламент следва да се прилага от същата дата и да влезе в сила незабавно,

    ПРИЕ НАСТОЯЩИЯ РЕГЛАМЕНТ:

    Член 1

    За продуктите, изброени в приложението, се откриват автономни тарифни квоти на Общността, в рамките на които митата по Общата митническа тарифа се суспендират при ставките на митата и за периодите, посочени в приложението, както и до определените там размери.

    Член 2

    Посочените в член 1 тарифни квоти се управляват от Комисията в съответствие с членове 308а, 308б и 308в от Регламент (ЕИО) № 2454/93.

    Член 3

    Когато се представя декларация за допускане за свободно обращение за продукт, споменат в настоящия регламент, квотата за който е изразена в мерна единица, различна от теглото в тонове или килограми и различна от стойността, за продукти, за които не е посочена допълнителна мерна единица в Комбинираната номенклатура, съдържаща се в приложение І към Регламент (ЕИО) № 2658/87 на Съвета, в „Клетка 41: Допълнителни единици“ от посочената декларация се вписва точното количество на внасяните продукти чрез използване на мерната единица на размера на квотата за тези продукти съгласно приложението към настоящия регламент.

    Член 4

    Измененията и техническите адаптации, произтичащи от изменения на Комбинираната номенклатура и кодовете по ТАРИК, се приемат в съответствие с процедурата по член 5, параграф 2.

    Член 5

    1. Комисията се подпомага от Комитета по Митническия кодекс, създаден по силата на член 248а от Регламент (ЕИО) № 2913/92.

    2. При позоваване на настоящия член се прилагат членове 4 и 7 от Решение 1999/468/ЕО.

    Срокът, предвиден в член 4, параграф 3 от Решение 1999/468/ЕО, се определя на три месеца.

    Член 6

    Регламент (ЕО) № 2505/96 се отменя.

    Член 7

    Настоящият регламент влиза в сила в деня на публикуването му в Официален вестник на Европейския съюз .

    Настоящият регламент се прилага от 1 януари 2010 г.

    Настоящият регламент е задължителен в своята цялост и се прилага пряко във всички държави-членки.

    Съставено в Брюксел на … година.

    За Съвета

    Председател

    ПРИЛОЖЕНИЕ

    Пореден номер | Код по КН | ТАРИК | Описание | Период за квотата | Размер на квотата | Мито за квотата(%) |

    09.2849 | ex 0710 80 69 | 10 | Гъби от вида Auricularia polytricha (неварени или варени във вода или на пара), замразени, предназначени за производството на готови храни (1) (2) | 1.1.-31.12. | 700 тона | 0 % |

    09.2913 | ex 2401 10 35 ex 2401 10 70 ex 2401 10 95 ex 2401 10 95 ex 2401 10 95 ex 2401 20 35 ex 2401 20 70 ex 2401 20 95 ex 2401 20 95 ex 2401 20 95 | 91 10 11 21 91 91 10 11 21 91 | Естествен суров необработен тютюн, дори нарязан в правилна форма, с митническа стойност, не по-ниска от 450 Евро за 100 kg нетно тегло, предназначен за използване като покриващи или обвиващи листа при производството на стоки от подпозиция 2402 10 00 (1) | 1.1-31.12. | 6 000 тона | 0 % |

    09.2841 | ex 2712 90 99 | 10 | Смеси от 1-алкени, съдържащи тегловно 80 % или повече 1-алкени, с дължина на веригата от 20 до 22 въглеродни атома | 1.1.-31.12. | 10 000 тона | 0 % |

    09.2703 | ex 2825 30 00 | 10 | Ванадиеви оксиди и хидроксиди предназначени изключително за производството на сплави (1) | 1.1.-31.12. | 13 000 тона | 0 % |

    09.2806 | ex 2825 90 40 | 30 | Волфрамов триоксид, в това число син волфрамов оксид | 1.1.-31.12. | 12 000 тона | 0 % |

    09.2611 | ex 2826 19 90 | 10 | Калциев флуорид, с общо съдържание на алуминий, магнезий и натрий 0,25 mg/kg или по-малко, под формата на прах | 1.1.-31.12. | 55 тона | 0 % |

    09.2837 | ex 2903 49 80 | 10 | Бромхлорметан | 1.1.-31.12. | 600 тона | 0 % |

    09.2933 | ex 2903 69 90 | 30 | 1,3-Дихлорбензен | 1.1.-31.12. | 2 600 тона | 0 % |

    09.2950 | ex 2905 59 98 | 10 | 2-Хлоретанол, за производството на течни тиопласти от подпозиция 4002 99 90 (1) | 1.1.-31.12. | 15 000 тона | 0 % |

    09.2851 | ex 2907 12 00 | 10 | O-Kрезол с чистота не по-малка от 98,5 % тегловно | 1.1.-31.12. | 20 000 тона | 0 % |

    09.2767 | ex 2910 90 00 | 80 | Алилглицидилетер | 1.1.-31.12. | 2 500 тона | 0 % |

    09.2624 | 2912 42 00 | Етилванилин (3-етокси-4-хидроксибензалдехид) | 1.1.-31.12. | 600 тона | 0 % |

    09.2972 | 2915 24 00 | Оцетен анхидрид | 1.1.-31.12. | 20 000 тона | 0 % |

    09.2769 | ex 2917 13 90 | 10 | Диметилсебацат | 1.1.-31.12. | 1 300 тона | 0 % |

    09.2634 | ex 2917 19 90 | 40 | Додекандиова киселина, с чистота повече от 98,5 % тегловно | 1.1.-31.12. | 4 600 тона | 0 % |

    09.2808 | ex 2918 22 00 | 10 | o-Ацетилсалицилова киселина | 1.1.-31.12. | 120 тона | 0 % |

    09.2975 | ex 2918 30 00 | 10 | Бензофенон-3,3',4,4'-тетракарбоксилов дианхидрид | 1.1.-31.12. | 1 000 тона | 0 % |

    09.2632 | ex 2921 22 00 | 10 | Хексаметилендиамин | 1.1.-31.12. | 35 000 тона | 0 % |

    09.2602 | ex 2921 51 19 | 10 | о-Фенилендиамин | 1.1.-31.12. | 1 800 тона | 0 % |

    09.2977 | 2926 10 00 | Акрилонитрил | 1.1.-31.12. | 30 000 тона | 0 % |

    09.2002 | ex 2928 00 90 | 30 | Фенилхидразин | 1.1.-31.12. | 1 000 тона | 0 % |

    09.2917 | ex 2930 90 13 | 90 | Цистин | 1.1.-31.12. | 600 тона | 0 % |

    09.2603 | ex 2930 90 99 | 79 | Бис(3-триетоксисилилпропил)тетрасулфид | 1.1.-31.12. | 9 000 тона | 0 % |

    09.2810 | 2932 11 00 | Тетрахидрофуран | 1.1-31.12. | 20 000 тона | 0 % |

    09.2955 | ex 2932 19 00 | 60 | Флуртамон (ISO) | 1.1.-31.12. | 300 тона | 0 % |

    09.2812 | ex 2932 29 85 | 77 | Хексан-6-олид | 1.1.-31.12. | 4 000 тона | 0 % |

    09.2615 | ex 2934 99 90 | 70 | Рибонуклеинова киселина | 1.1.-31.12. | 110 тона | 0 % |

    09.2945 | ex 2940 00 00 | 20 | D-Kсилоза | 1.1.-31.12. | 400 тона | 0 % |

    09.2908 | ex 3804 00 00 | 10 | Натриев лигносулфонат | 1.1.- 31.12. | 40 000 тона | 0 % |

    09.2889 | 3805 10 90 | Терпентиново масло, получено при производството на целулоза по сулфатен метод | 1.1.-31.12. | 20 000 тона | 0 % |

    09.2935 | ex 3806 10 00 | 10 | Колофони и смолни киселини от балсамова смола | 1.1.- 31.12. | 280 000 тона | 0 % |

    09.2814 | ex 3815 90 90 | 76 | Катализатор, съдържащ титанов диоксид и волфрамов триоксид | 1.1.-31.12. | 1 600 тона | 0 % |

    09.2829 | ex 3824 90 97 | 19 | Твърд екстракт, неразтворим в алифатни разтворители, остатък получен при екстракцията на колофон от дървен материал, имащ следните характеристики: — тегловно съдържание на смолна киселина непревишаващо 30 %, — киселинно число непревишаващо 110, и — точка на топене 100° C или повече | 1.1.-31.12. | 1 600 тона | 0 % |

    09.2914 | ex 3824 90 97 | 26 | Воден разтвор, съдържащ не по-малко от 40 % тегловно сух бетаинов екстракт и между 5 % и 30 % тегловно органични или неорганични соли | 1.1.-31.12. | 5 000 тона | 0 % |

    09.2986 | ex 3824 90 97 | 76 | Смес от третични амини съдържаща: — 60 % тегловно или повече додецилдиметиламин, — 20 % тегловно или повече диметил(тетрадецил)амин, — 0,5 % тегловно или повече хексадецилдиметиламин, предназначена за производството на оксиди на амините (1) | 1.1.-31.12. | 14 315 тона | 0 % |

    09.2907 | ex 3824 90 97 | 86 | Смес от фитостероли, в прахообразна форма, с тегловно съдържание на: — стероли – 75 % или повече, — станоли – не повече от 25 %, използвана за производството на станолови/стеролови естери (1) | 1.1.-31.12. | 2 500 тона | 0 % |

    09.2140 | ex 3824 90 97 | 98 | Смес от третични амини, съдържаща тегловно: — 2.0-4.0 % N,N-диметил-1-октанамин — минимум 94 % N,N-диметил-1-деканамин — максимум 2 % N,N-диметил-1-додеканамин | 1.1.-31.12. | 4 500 тона | 0 % |

    09.2992 | ex 3902 30 00 | 93 | Пропилен-бутиленов съполимер, съдържащ тегловно не по-малко от 60 %, но не повече от 68 % пропилен и не по-малко от 32 %, но не повече от 40 % бутилен, с вискозитет на стопилката, непревишаващ 3 000 mPa при 190° C, определен по метод ASTM D 3236, предназначен за употреба като лепило при производство на продукти от подпозиция 4818 40 (1) | 1.1.-31.12. | 1 000 тона | 0 % |

    09.2947 | ex 3904 69 90 | 95 | Поли(винилиденфлуорид), под формата на прах, предназначен за приготвяне на бои или лакове за нанасяне върху метал (1) | 1.1.-31.12. | 1 300 тона | 0 % |

    09.2604 | ex 3905 30 00 | 10 | Поли(винил алкохол), частично ацетализиран с натриева сол на 5-(4-азидо-2-сулфобензилиден)-3-(формилпропил)-роданин | 1.1.-31.12. | 100 тона | 0 % |

    09.2616 | ex 3910 00 00 | 30 | Полидиметилсилоксан със степен на полимеризация 2 800 мономерни звена (± 100) | 1.1.-31.12. | 1 300 тона | 0 % |

    09.2816 | ex 3912 11 00 | 20 | Целулозен ацетат под формата на люспи за производството на кабели от изкуствени нишки от целулозен ацетат (1) | 1.1.-31.12. | 37 000 тона | 0 % |

    09.2807 | ex 3913 90 00 | 86 | Нестерилен натриев хиалуронат | 1.1.-31.12. | 110 000 g | 0 % |

    09.2813 | ex 3920 91 00 | 94 | Съекструдиран трислоен филм от поли(винилбутирал) без градуирана цветна лента, съдържащ тегловно 29 % или повече, но не повече от 31 % 2,2’-етилендиоксидиетил бис(2-етилхексаноат) като пластификатор | 1.1.-31.12. | 2 000 000 m² | 0 % |

    09.2818 | ex 6902 90 00 | 10 | Огнеупорни тухли с — дължина на ръба над 300 mm и — тегловно съдържание на TiO2 не повече от 1 % — тегловно съдържание на Al2O3 не повече от 0,4 % — изменение на обема по-малко от 9 % при 1700° C | 1.1.-31.12. | 75 тона | 0 % |

    09.2815 | ex 6909 19 00 | 70 | Подложки за катализатори или филтри, съставени от пореста керамика, изготвена главно от алуминиеви и титанови оксиди; с общ обем не повече от 65 литра и с поне един канал (отворен в единия или и в двата края) на cm² от напречното сечение | 1.1. - 31.12. | 380 000 броя | 0 % |

    09.2628 | ex 7019 52 00 | 10 | Мрежеста тъкан от стъклени влакна, обвити с пластмаса, с тегло 120 g/m² (± 10 g/m²), от вида на използваните за производство на трансперанти и мрежи с фиксирана рамка против насекоми | 1.1.-31.12. | 350 000 m² | 0 % |

    09.2799 | ex 7202 49 90 | 10 | Ферохром, съдържащ тегловно 1,5 % или повече, но не повече от 4 % въглерод и не повече от 70 % хром | 1.1.-31.12. | 50 000 тона | 0 % |

    09.2629 | ex 7616 99 90 | 85 | Алуминиеви телескопични дръжки, предназначени да бъдат използвани в производството на куфари и пътни чанти (1) | 1.1.-31.12. | 240 000 броя | 0 % |

    09.2763 | ex 8501 40 80 | 30 | Променливотоков комутаторен еднофазен електродвигател, с мощност над 750 W, с работна мощност над 1 600 W, но не повече от 2 700 W, с външен диаметър над 120 mm (± 0,2 mm), но не повече от 135 mm (± 0,2 mm), с номинални обороти над 30 000 rpm, но не повече от 50 000 rpm, снабден със засмукващ вентилатор и използван в производството на прахосмукачки (1) | 1.1.- 31.12. | 2 000 000 броя | 0 % |

    09.2633 | ex 8504 40 81 | 30 | Електрически адаптер с мощност не повече от 1 kVA, предназначен за използване при производството на апарати за епилация (1) | 1.1.-31.12. | 4 500 000 броя | 0 % |

    09.2620 | ex 8526 91 20 | 20 | Сглобка за GPS система с функция определяне на местоположение | 1.1.-31.12. | 3 000 000 броя | 0 % |

    09.2003 | ex 8543 70 90 | 63 | Честотен генератор, управляем с напрежение, състоящ се от активни и пасивни елементи, монтирани върху печатна платка, затворена в корпус с външни размери непревишаващи 30 x 30 mm | 1.1.-31.12. | 1 400 000 броя | 0 % |

    09.2631 | ex 9001 90 00 | 80 | Стъклени лещи, призми и залепени елементи без държатели, използвани за производство на стоки с кодове по КН 9005, 9013 и 9015 (1) | 1.1.-31.12. | 5 000 000 броя | 0 % |

    (1) | Освобождаването от или намаляването на митата се предоставят при изпълнение на съответните разпоредби на Общността с оглед на митническия контрол относно специфичното предназначение на тези стоки (в.ж. Член 291 до 300 на Регламент на Комисията (EИО) 2454/93 (OВ L 253, 11. 10. 1993, стр. 1)). |

    (2) | Въпреки това, мярката не се разрешава, когато обработката се извършва от търговци на дребно или от предприятия за кетъринг. |

    ПРАВЕН ФИНАНСОВ РАЗЧЕТ ЗА ПРЕДЛОЖЕНИЯ С БЮДЖЕТНО ОТРАЖЕНИЕ, СТРОГО ОГРАНИЧЕН ДО ПРИХОДНАТА ЧАСТ

    1. НАИМЕНОВАНИЕ НА ПРЕДЛОЖЕНИЕТО:

    Регламент на Съвета за откриване и управление на автономни тарифни квоти на Общността за някои селскостопански и промишлени продукти

    2. БЮДЖЕТНИ РЕДОВЕ:

    Глава и статия: глава 12, статия 120

    Сума, предвидена в бюджета за 2010 година: 14 079 700 000 EUR (ППБ 2010 г.)

    3. ФИНАНСОВО ВЪЗДЕЙСТВИЕ

    x( Предложението няма финансово въздействие върху разходите, но финансовото въздействие върху приходите е, както следва:

    (в милиони евро, до един знак след десетичната запетая)

    Бюджетен ред | Приходи[5] | 12-месечен период, считано от дд/мм/гггг | [Година 2010] |

    Статия 120 | Въздействие върху собствените ресурси | 1.1.2010 г. | - 37,2 |

    4. МЕРКИ ЗА БОРБА С ИЗМАМИТЕ

    Разпоредбите, свързани с управлението на тарифните квоти, включват мерките, необходими за предотвратяване и защита от измами и нередности.

    ПРИЛОЖЕНИЕ

    Описание на продукта | Размер на квотата (броя/тонове/грамове) | Прогнозна цена (€ за брой/тон/грам m²/ | Мито (в %) (Обща митническа тарифа 2010 г.) | Мито за квотата (%) | Очаквана загуба на приходи (в €) |

    09.2849 Гъби | 700 t | 751 EUR/t | 14,4 | 0 | 75 700 |

    09.2913 Тютюн | 6 000 t | 594 EUR/t | 11,2 | 0 | 399 168 |

    09.2841 Смеси | 10 000 t | 600 EUR/t | 2,2 | 0 | 132 000 |

    09.2703 Ванадий | 13 000 t | 2708 EUR/t | 5,5 | 0 | 1 936 220 |

    09.2806 Волфрам | 12 000 t | 16 875 EUR/t | 4,6 | 0 | 9 315 000 |

    09.2611 Калций | 55 t | 33 850 EUR/t | 5,3 | 0 | 98 673 |

    09.2837 Метан | 600 t | 2557 EUR/t | 5,5 | 0 | 84 381 |

    09.2933 Бензен | 2 600 t | 3 062 EUR/t | 5,5 | 0 | 437 866 |

    09.2950 Етанол | 15 000 t | 733 EUR/t | 5,5 | 0 | 604 725 |

    09.2851 Крезол | 20 000 t | 896 EUR/t | 2,1 | 0 | 376 320 |

    09.2767 Етер | 2 500 t | 4 500 EUR/t | 5,5 | 0 | 618 750 |

    09.2624 Ванилин | 600 t | 16 129 EUR/t | 5,5 | 0 | 532 257 |

    09.2972 Анхидрид | 20 000 t | 800 EUR/t | 5.5 | 0 | 880 000 |

    09.2769 Себацат | 1 300 t | 2 600 EUR/t | 6 | 0 | 202 800 |

    09.2634 DDC киселина | 4 600 t | 3 696 EUR/t | 6,3 | 0 | 1 071 101 |

    09.2808 o-ацетилсалицилова киселина | 120 t | 2 700 EUR/t | 6,5 | 0 | 21 060 |

    09.2975 Бензофенон | 1 000 t | 11 134 EUR/t | 6,5 | 0 | 723 710 |

    09.2632 Диамин | 35 000 t | 1304 EUR/t | 6,5 | 0 | 2 966 600 |

    09.2602 Диамин | 1 800 t | 3 500 EUR/t | 6,5 | 0 | 409 500 |

    09.2977 ACN | 30 000 t | 900 EUR/t | 6,5 | 0 | 1 755 000 |

    09.2002 Хидразин | 1 000 t | 3875 EUR/t | 6,5 | 0 | 251 875 |

    09.2917 Цистин | 600 t | 14 142 EUR/t | 6,5 | 0 | 551.538 |

    09.2603 Сулфид | 9 000 t | 400 EUR/t | 6,5 | 0 | 234 000 |

    09.2810 Фуран | 20 000 t | 1538 EUR/t | 6,5 | 0 | 1 999 400 |

    09.2955 Флуртамон | 300 t | 20 833 EUR/t | 6,5 | 0 | 406 244 |

    09.2812 Олид | 4 000 t | 2040 EUR/t | 6,5 | 0 | 530 400 |

    09.2615 RN киселина | 110 t | 150 000 EUR/t | 6,5 | 0 | 1 072 500 |

    09.2945 Ксилоза | 400 t | 2 100 EUR/t | 6,5 | 0 | 54 600 |

    09.2908 Сулфонат | 40 000 t | 43 EUR/t | 5 | 0 | 86 000 |

    09.2889 Терпентин | 20 000 t | 677 EUR/t | 3,2 | 0 | 433 280 |

    09.2935 Колофон | 280 000 t | 33 EUR/t | 5 | 0 | 462 000 |

    09.2814 Катализатор | 1 600 t | 4 500 EUR/t | 6,5 | 0 | 468 000 |

    09.2829 Екстракт | 1 600 t | 4 600 EUR/t | 6,5 | 0 | 478 400 |

    09.2914 Разтвор | 5 000 t | 350 EUR/t | 6,5 | 0 | 113 750 |

    09.2986 Амини | 14 315 t | 1470 EUR/t | 6,5 | 0 | 1 367 798 |

    09.2907 Стероли | 2 500 t | 13 500 EUR/t | 6,5 | 0 | 2 193 750 |

    09.2140 Амини | 4 500 t | 2222 EUR/t | 6,5 | 0 | 649 935 |

    09.2992 Съполимери | 1 000 t | 2075 EUR/t | 6,5 | 0 | 134 875 |

    09.2947 Флуорид | 1 300 t | 9 000 EUR/t | 6,5 | 0 | 760 500 |

    09.2604 Алкохол | 100 t | 16 666 EUR/t | 6,5 | 0 | 108 329 |

    09.2616 Силоксан | 1 300 t | 3253 EUR/t | 6,5 | 0 | 274 879 |

    09.2816 Люспи | 37 000 t | 933 EUR/t | 6,5 | 0 | 2 243 865 |

    09.2807 Хиалуронат | 110 000 g | 173 081 EUR/kg | 6,5 | 0 | 1 237 529 |

    09.2813 Фолио | 2 000 000 m² | 6 EUR/m² | 6,1 | 0 | 732 000 |

    09.2818 Тухли | 75 t | 18 000 EUR/t | 2 | 0 | 27 000 |

    09.2815 Подложки | 380 000 броя | 100 EUR/брой | 5 | 0 | 1 900 000 |

    09.2628 Мрежа | 350 000 m² | 1 EUR/m² | 7 | 0 | 24 500 |

    09.2799 Ферохром | 50 000 t | 1 611 EUR/t | 7 | 0 | 5 638 500 |

    09.2629 Дръжки | 240 000 броя | 2,32 EUR/брой | 6 | 0 | 33 408 |

    09.2763 Двигатели | 2 000 000 броя | 4,80 EUR/брой | 2,7 | 0 | 259 200 |

    09.2633 Адаптери | 4 500 000 броя | 1,02 EUR/брой | 3,3 | 0 | 151 470 |

    09.2620 GPS | 3 000 000 броя | 10,36 EUR/брой | 3,7 | 0 | 1 149 960 |

    09.2003 Генератори | 1 400 000 броя | 10 EUR/брой | 3,7 | 0 | 518 000 |

    09.2631 Лещи | 5 000 000 броя | 2,50 EUR/брой | 2,9 | 0 | 362 500 |

    Общо загуба на приходи за квотен период една година:(49 550 816 EUR – 12 387 704 EUR ) = - 37 163 112 EUR нето.

    [1] OВ L 253, 11.10.1993 г., стр. 1.

    [2] OВ L 256, 7.9.1987 г., стр. 1.

    [3] OВ L 345, 31.12.1996 г., стр. 1.

    [4] ОВ L 184, 17.7.1999 г., стр. 23.

    [5] По отношение на традиционните собствени ресурси (селскостопански мита, налози върху захарта, мита) посочените суми следва да бъдат нетни, т.е. след приспадането от брутните суми на 25 % разходи по събирането.

    Top