EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52017DC0745

ДОКЛАД НА КОМИСИЯТА ДО ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И СЪВЕТА относно функционирането на системата от разплащателни агенции в селскостопанския сектор

COM/2017/0745 final

Брюксел, 12.12.2017

COM(2017) 745 final

ДОКЛАД НА КОМИСИЯТА ДО ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И СЪВЕТА

относно функционирането на системата от разплащателни агенции в селскостопанския сектор


СЪДЪРЖАНИЕ

1.Цел на доклада

2.Основна информация

3.Положение по отношение на операциите на разплащателните агенции

4.Надзор над акредитирането на разплащателните агенции

5.Заключения и бъдещи действия

Приложение I

Приложение II

Списък на разплащателните агенции за селското стопанство по линия на ЕФГЗ и ЕЗФРСР в ЕС

Разходи за последните три финансови години по разплащателни агенции и по фондове 

1.Цел на доклада

В член 7, параграф 2 от Регламент (ЕС) № 1306/2013 се изисква Комисията да представя на Европейския парламент и на Съвета доклад относно функционирането на системата от разплащателни агенции в Съюза, придружен, при целесъобразност, от законодателни предложения.

Компетентният орган е длъжен да докладва на Комисията относно извършените от него надзор и наблюдение на дейностите на разплащателните агенции. Докладът съдържа преглед на продължаващото изпълнение от страна на разплащателните агенции на критериите за акредитация, придружен от обобщение на предприетите действия за отстраняване на нередностите (член 2, параграф 1 от Регламент за изпълнение (ЕС) № 908/2014 на Комисията). Докладването се извършва на всеки три години.

В настоящия доклад са обобщени резултатите от анализа на докладите на компетентните органи, получени през юни 2016 г., и евентуалните по-нататъшни действия.

2.Основна информация

Изпълнението по Европейския фонд за гарантиране на земеделието (ЕФГЗ) и Европейския земеделски фонд за развитие на селските райони (ЕЗФРСР) се осъществява чрез система на споделено управление между държавите членки и Съюза, при която задачите по изпълнението се делегират на държавите членки, а Комисията носи крайната отговорност.

От държавите членки се изисква да предприемат всички необходими мерки, за да се гарантира, че действията, финансирани от бюджета на ЕС, се изпълняват правилно и ефективно и в съответствие с правилата на ЕС. Те са длъжни да имат въведени системи, чрез които се предотвратяват, разкриват и коригират нередности и измами; затова в съответствие с член 7, параграф 2 от Регламент (ЕС) № 1306/2013 на Европейския парламент и на Съвета държавите членки акредитират като разплащателни агенции отдели или органи, които разполагат с административна организация и система за вътрешен контрол, осигуряващи достатъчно гаранции, че плащанията са законни и редовни и че се отчитат надлежно. Разплащателните агенции спазват минимални изисквания за акредитация по отношение на вътрешната среда за контрол, контролните дейности, информацията и комуникацията, както и наблюдението, определени от Комисията.

Всяка държава членка ограничава броя на акредитираните от нея разплащателни агенции до не повече от една на национално равнище или на една за регион, където е приложимо. Въпреки това по силата на дерогация държавите членки могат да запазят броя на разплащателните агенции, които са били акредитирани преди 20 декември 2013 г.

Комисията възстановява единствено разходите, направени от акредитирани разплащателни агенции.

Когато определена акредитирана разплащателна агенция не отговаря или е престанала да отговаря на един или повече от критериите за акредитиране, в съответствие с член 7, параграф 5 от Регламент (ЕС) № 1306/2013 държавата членка оттегля акредитацията ѝ, освен ако разплащателната агенция не внесе необходимите промени в срок, който трябва да бъде определен в зависимост от сериозността на проблема.

В съответствие с член 1, параграф 2 от Регламент за изпълнение (ЕС) № 908/2014 на Комисията компетентният орган, определен от държавата членка, взема решение за издаването или за оттеглянето на акредитацията на разплащателната агенция на базата на проучване на критериите за акредитация. Компетентният орган е длъжен да осигурява постоянен надзор над разплащателните агенции и да проследява установените нередности.

3.Положение по отношение на операциите на разплащателните агенции

Към 1 октомври 2017 г. в ЕС съществуват 79 разплащателни агенции, които извършват плащания по линия на ЕФГЗ и ЕЗФРСР. В повечето от случаите разплащателната агенция извършва плащания и по двата фонда, макар че в някои случаи 1 разплащателната агенция работи само с един фонд.

В повечето държави членки има само една разплащателна агенция за страната. Някои държави имат повече от една разплащателна агенция: Австрия (2 разплащателни агенции), Белгия (2 разплащателни агенции), Германия (16 разплащателни агенции), Испания (18 разплащателни агенции), Франция (4 разплащателни агенции), Италия (11 разплащателни агенции), Румъния (2 разплащателни агенции) и Обединеното кралство (4 разплащателни агенции). Пълният списък на разплащателните агенции по линия на ЕФГЗ и ЕЗФРСР в ЕС е представен в приложение I.

Следва да се отбележи, че от 2013 г. насам е налице намаляване на броя на разплащателните агенции до настоящия им брой — 79. Дейностите на разплащателната агенция BIRB (BE01) бяха поети от двете регионални разплащателни агенции в Белгия, а двете разплащателни агенции в Нидерландия — Dienst Landelijk Gebied (NL01) и Dienst Regelingen (NL03) — бяха слети в една разплащателна агенция Ondernemend Nederland — RVO (NL04). От 1 септември 2017 г. в Полша съществува само една разплащателна агенция, тъй като Агенцията за селскостопанските пазари (PL02) престана да функционира като разплащателна агенция.

Равнището на разходите в отделните разплащателни агенции в ЕС се различава значително. През финансовата 2016 г. френската разплащателна агенция Agence de services et de paiement (FR19) е изразходвала най-много средства (6,6 милиарда евро), а германските разплащателни агенции Hamburg-Jonas (DE02) и SAISA (IT02) са извършвали само възстановявания на средства. Италианската разплащателна агенция ENR (IT03) не е извършвала разходи през последните три финансови години. Австрийската разплащателна агенция Zollamt Salzburg (AT03) почти не е извършвала разходи през последните три години. Равнището на разходите зависи от това дали разплащателната агенция е ангажирана с голям брой схеми/мерки или само с много конкретни схеми (например разходи за публично съхранение), поради което изпълнява ограничена функция. Разходите за последните три финансови години по разплащателни агенции и по фондове са представени в приложение II.

Актуални развития по отношение на броя на разплащателните агенции:

1)Австрия: органите обмислят закриване на разплащателната агенция Zollamt Salzburg (AT03), вероятно в края на финансовата 2017 година.

2)Германия: германските органи взеха решение да закрият разплащателната агенция Hamburg (DE09) веднага след приключването на програмите по ЕЗФРСР за периода 2007—2013 г. и на уравняването на сметките по ЕФГЗ за финансовата 2016 година. Според германските органи това се прави поради непрекъснато нарастващите разходи за тази разплащателна агенция, докато в същото време обемът на помощта за изплащане е намалял.

По отношение на разплащателните агенции могат да се направят следните заключения:

1)Брой на акредитираните разплащателни агенции в държавите членки: в член 7 от Регламент (ЕС) № 1306/2013 се изисква всяка държава членка да ограничи броя на акредитираните от нея разплащателни агенции до не повече от една на национално равнище или на една за регион, където е приложимо. Полша и Румъния имат съответно по две разплащателни агенции, макар че те не са свързани с конкретен регион. Полските органи са предприели стъпки за сливане на двете разплащателни агенции в страната. В Румъния всяка от разплащателните агенции управлява по един фонд — съответно ЕФГЗ и ЕЗФРСР; единното заявление и интегрираната система за администриране и контрол (ИСАК), приложими и за двата фонда, предполагат наличието само на една разплащателна агенция.

2)Причини за наличието на малки или неактивни разплащателни агенции: съгласно член 7 от Регламент (ЕС) № 1306/2013 държавите членки трябва да ограничат броя на разплащателните агенции. Ако дадена държава членка закрие разплащателна агенция, тя няма да може да открие нова разплащателна агенция в бъдеще. В резултат на това действащото законодателство, което следва да насърчава намаляването на броя на разплащателните агенции във всяка държава членка, в някои случаи има обратния ефект, изразяващ се в поддържане на функционирането на малки от гледна точка на разходите или дори неактивни агенции.

3)Намаляване на броя на разплащателните агенции: някои държави членки (Австрия, Германия и Полша) предприеха стъпки за намаляване на броя на разплащателните агенции.

4)Разходи за контрол, възникващи при управлението и контрола на фондовете на ЕС: държавите членки отчитат разходите за контрол пред Комисията, като в един случай (Hamburg (DE09)) отчетените разходи за контрол, включително административните разходи на разплащателната агенция, са по-високи от размера на средствата от ЕС, управлявани от разплащателната агенция, което поражда въпроса дали системата за управление и контрол в държавите членки е адекватна. Както беше посочено по-горе, високите разходи в сравнение с размера на управляваните средства са основанието, представено от германските органи, за закриване на разплащателната агенция в Хамбург.

4.Надзор над акредитирането на разплащателните агенции

Компетентният орган, определен от всяка държава членка, отговаря за издаването, преразглеждането и оттеглянето на акредитацията на разплащателните агенции. Освен това компетентният орган е длъжен да осигурява постоянен надзор над разплащателните агенции и да проследява установените нередности. Съгласно член 2, параграф 1 от Регламент за изпълнение (ЕС) № 908/2014 на Комисията компетентният орган е длъжен да докладва на Комисията относно извършените от него надзор и мониторинг на дейностите на разплащателните агенции. Докладът съдържа преглед на продължаващото изпълнение от страна на разплащателните агенции на критериите за акредитация, придружен от обобщение на предприетите действия за отстраняване на нередностите.

Последните доклади на компетентните органи обхващаха финансовите години 2013—2015 и представянето им на Комисията трябваше да бъде извършено на 30 юни 2016 г. Всички държави членки предоставиха изискваната информация, въпреки че в случая с две държави членки докладите бяха представени след крайния срок. Докладите обхващаха надзорните дейности на компетентните органи, извършвани пряко или непряко от сертифициращия орган и други външни органи, независими от разплащателните агенции, от името на компетентния орган. Освен това всеки компетентен орган изрази мнението си относно това дали броят на разплащателните агенции е бил достатъчен.

При настоящото положение не се наблюдават сериозни проблеми по отношение на изпълнението на изискванията. По отношение на продължаващото изпълнение на изискванията могат да бъдат направени следните заключения:

1)Изпълнение на критериите за акредитация: във всички случаи компетентният орган е посочил, че разплащателната агенция изпълнява критериите за акредитация. За 66 разплащателни агенции (от 80-те, за които бяха представени доклади през 2016 г.) изпълнението на критериите за акредитация беше оценено като много високо.

2)Оценка на дейността за надзор: компетентният орган съставя заключенията относно критериите за акредитация въз основа на работата, извършена от сертифициращия орган. В някои случаи цялата глава относно акредитирането е копирана от доклада на сертифициращия орган, поради което възникват съмнения дали целта на тази дейност е била разбрана.

3)Прегледът на сведенията, получени от компетентните органи по отношение на продължаващия надзор, в много случаи показа, че надзорът не е непрекъснат. По-скоро той представлява ad hoc дейност, която се извършва веднъж на всеки три години. Често компетентният орган просто възлага прегледа на друг външен орган или на частно дружество и след това препраща доклада на Комисията. В други случаи докладът относно продължаващото изпълнение на изискванията представлява само проследяване или актуализация на положението с неизпълнените препоръки, направени от сертифициращия орган в последния му годишен доклад. В тези случаи няма данни за текущия непрекъснат надзор или наблюдение, които е следвало да се прилагат.

4)В случая с неактивните разплащателни агенции за компетентния орган е трудно да се увери, че разплащателната агенция изпълнява критериите за акредитация, когато тя не е извършвала никакви плащания в продължение на няколко години. Във връзка с това възниква и въпросът колко бързо може да започне да функционира неактивната разплащателна агенция предвид различните практически фактори като остарели процедури и IT системи и липса на опитен персонал.

5.Заключения и бъдещи действия

Комисията приветства стъпките, предприети от някои държави членки за намаляване на броя на разплащателните агенции.

Въз основа на анализа на положението с функционирането на системата от разплащателни агенции в ЕС в селскостопанския сектор, Комисията възнамерява да предприеме следните действия:

1)Въпреки действащата дерогация по отношение на разплащателните агенции, съществуващи отпреди 20 декември 2013 г., Комисията може да започне обсъждания със засегнатите държави членки относно това дали въведената структура е подходяща и дали разплащателните агенции с малко или никакви разходи следва да продължат да съществуват.

2)Проследяване по отношение на съответните компетентни органи, за да се гарантира извършването на правилен и редовен надзор.

3)На настоящия етап да не се предлагат никакви изменения в действащите правни актове по отношение на създаването, броя и функционирането на разплащателните агенции.

(1)      Zollamt Salzburg (AT03), Hamburg-Jonas (DE02), Etablissement national des produits de l'agriculture et de la mer (FR05), Office du Développement Agricole et Rural de Corse (FR18), Etablissement national des produits de l'agriculture et de la mer (FR20), Servizio Autonomo Interventi Settore Agricolo (IT02), Агенция за финансиране на инвестиции в селските райони (RO01) и Агенция за плащания и интервенции в селското стопанство (RO02).
Top

Брюксел,12.12.2017

COM(2017) 745 final

ПРИЛОЖЕНИЯ

към

ДОКЛАД НА КОМИСИЯТА ДО ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ И СЪВЕТА

относно функционирането на системата от разплащателни агенции в селскостопанския сектор


ПРИЛОЖЕНИЕ I 

СПИСЪК НА РАЗПЛАЩАТЕЛНИТЕ АГЕНЦИИ ЗА СЕЛСКОТО СТОПАНСТВО ПО ЛИНИЯ НА ЕФГЗ И ЕЗФРСР В ЕС

Код на разплащателната агенция

Наименование на разплащателната агенция

AT01

Agrarmarkt Austria

AT03

Zollamt Salzburg, Zahlstelle Ausfuhrerstattungen (ZOSA) [Митническа служба на Залцбург, разплащателна агенция за възстановяване на суми при износ]

BE02

Departement Landbouw en Visserij [Министерство на земеделието и рибарството]

BE03

Département des Aides de la Direction générale opérationnelle Agriculture, Resources naturelles et Environnement

BG01

State Fund Agriculture [Държавен фонд „Земеделие“]

CY01

Κυπριακός Οργανισμός Αγροτικών Πληρωμών [Кипърска организация за селскостопански плащания]

CZ01

Státní zemědělský intervenční fond [Национален фонд за земеделско подпомагане]

DE01

Bundesanstalt für Landwirtschaft und Ernährung [Федерална агенция на Германия за селското стопанство и храните]

DE02

Hauptzollamt Hamburg-Jonas [Главна митническа служба Hamburg-Jonas]

DE03

Baden-Württemberg

DE04

Abteilung Ρ „Förderung und Zahlstelle" im Bayerischen Staatsministerium für Ernährung, Landwirtschaft und Forsten

DE07

Brandenburg und Berlin

DE09

EU-Zahlstelle der Freien und Hansestadt Hamburg

DE11

Mecklenburg-Vorpommern

DE12

EU-Zahlstelle Niedersachsen / Bremen

DE15

Der Direktor der Landwirtschaftskammer Nordrhein-Westfalen als Landesbeauftragter [директорът на селскостопанската камара на Северен Рейн-Вестфалия в качеството му на упълномощен държавен представител]

DE17

EGFL- und ELER-Zahlstelle Rheinland-Pfalz

DE18

Zahlstelle ELER/EGFL des Saarlandes

DE19

Zahlstelle des Sächsischen Staatsministeriums für Umwelt und Landwirtschaft

DE20

Zahlstelle des Landes Sachsen-Anhalt [Разплащателна агенция на Саксония-Анхалт]

DE21

Ministerium für Energiewende, Landwirtschaft, Umwelt und ländliche Räume (MELUR) des Landes Schleswig-Holstein

DE23

Freistaat Thüringen [Федерална провинция Тюрингия]

DE26

Landesbank Hessen-Thüringen Girozentrale (WIBank) - Geschäftsbereich „Wirtschafts- und Infrastrukturbank Hessen“

DK02

Landbrugsstyrelsen [Датска агенция по селско стопанство и рибарство (DAFA)]

EE01

Põllumајnduse Registrite ја Informаtsiooni Аmet [Естонски земеделски регистър и информационен съвет]

ES01

Dirección General de Fondos Agrarios de la Consejería de Agricultura, Pesca y Medio Ambiente de la Junta de Andalucía

ES02

Departamento de Agricultura, Ganadería y Medio Ambiente del Gobierno de Aragón

ES03

Organismo Pagador de la Comunidad Autónoma del Principado de Asturias

ES04

Fondo de Garantía Agraria y Pesquera de las Islas Baleares (FOGAIBA)

ES05

Organismo Pagador de Fondos Agrícolas Europeos de la Comunidad Autónoma de Canarias

ES06

Organismo Pagador de la Comunidad Autónoma de Cantabria

ES07

Consejería de Agricultura de la Junta de Comunidades de Castilla-La Mancha

ES08

Consejería de Agricultura y Ganadería de la Junta de Castilla y León

ES09

Departamento de Agricultura, Ganadería, Pesca, Alimentación y Medio Natural de la Generalidad de Cataluña

ES10

Consejería de Agricultura, Desarrollo Rural, Medio Ambiente y Energía de la Junta de Extremadura

ES11

Fondo Galego de Garantía Agraria (FOGGA)

ES12

Consejería de Medio Ambiente y Ordenación del Territorio de la Comunidad de Madrid

ES13

Consejería de Agricultura y Agua de la Región de Murcia

ES14

Departamento de Desarrollo Rural, Medio Ambiente y Administración Local del Gobierno de Navarra (DRMAyAL)

ES15

Departamento de Desarrollo Económico y Competitividad del Gobierno Vasco

ES16

Consejería de Agricultura, Ganadería y Medio Ambiente del Gobierno de la Rioja

ES17

Agencia Valenciana de Fomento y Garantía Agraria (AVFGA)

ES18

Fondo Español de Garantía Agraria

FI01

Maaseutuvirasto [Агенция по въпросите на селските райони]

FR05

Office de Développement de l'Economie Agricole des Départements d'Outre-Mer

FR18

Office du Développement Agricole et Rural de Corse

FR19

Agence de services et de paiement

FR20

Etablissement national des produits de l'agriculture et de la mer

GB05

The Department of Agriculture and Rural Development [Министерство на земеделието и развитието на селските райони]

GB06

The Scottish Government Rural Payments and Inspectorate Directorate [Правителство на Шотландия, дирекция „Плащания и инспекции за селските райони“]

GB07

The Welsh Government [Правителство на Уелс]

GB09

The Rural Payments Agency [Разплащателна агенция за селските райони]

GR01

Payment and Control Agency for Guidance and Guarantee Community Aids [Агенция за изплащане и контрол на помощите от Общността за ориентиране и гарантиране]

HR01

Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju [Разплащателна агенция за земеделие, рибарство и развитие на селските райони]

HU02

Hungarian State Treasury [Унгарска държавна хазна]

IE01

Department of Agriculture, Food and the Marine [Министерство на земеделието, храните и морското дело]

IT01

Agenzia per le Erogazioni in Agricoltura

IT02

Servizio Autonomo Interventi Settore Agricolo

IT03

Ente Nazionale Risi

IT05

Agenzia Veneta per i Pagamenti in Agricoltura

IT07

Agenzia Regionale Toscana per le Erogazioni in Agricoltura

IT08

Agenzia Regionale per le Erogazioni in Agricoltura per l'Emilia-Romagna

IT10

Agenzia Regionale Piemontese per l'Erogazione in Agricoltura

IT23

Organismo Pagatore Regionale Regione Lombardia

IT24

Organismo Pagatore della Provincia Autonoma di Bolzano

IT25

Agenzia Provinciale Pagamenti della Provincia di Trento

IT26

Agenzia della regione Calabria per le Erogazioni in Agricoltura

LT01

Nacionalinė mokėjimo agentūra [Национална разплащателна агенция]

LU01

Ministère de l'Agriculture, de la Viticulture et de la Protection des consommateurs

LV01

Rural Support Service [Служба за подкрепа на селските райони]

MT01

Agriculture and Rural Payments Agency [Разплащателна агенция в областта на земеделието и селските райони]

NL04

Rijksdienst voor Ondernemend Nederland [Нидерландска агенция за предприятията]

PL01

Аgenсја Restrukturyzаcji i Modernizаcji Rolnictwа [Агенция за преструктуриране и модернизация на селското стопанство]

PL02

Agencja Rynku Rolnego [Агенция за селскостопанските пазари] до 1.9.2017 г.

PT03

Instituto de Financiamento da Agricultura, Desenvolvimento Rural e Pescas

RO01

Agenţia pentru Finanțarea Investițiilor Rurale [Агенция за финансиране на инвестиции в селските райони]

RO02

Paying and Intervention Agency for Agriculture [Агенция за плащания и интервенции в селското стопанство]

SE01

Statens Jordbruksverk [Шведски съвет за селско стопанство]

SI01

Agencija Republike Slovenije za kmetijske trge in razvoj podeželja [Агенция за селскостопанските пазари и за развитието на селските райони на Република Словения]

SK01

Pôdohospodárska platobná agentúra [Разплащателна агенция за селското стопанство]

ПРИЛОЖЕНИЕ II

РАЗХОДИ ЗА ФИНАНСОВИТЕ ГОДИНИ 2014—2016 Г. ПО РАЗПЛАЩАТЕЛНИ АГЕНЦИИ И ПО ФОНДОВЕ

 

 

 

Финансова 2014 година

Финансова 2015 година

Финансова 2016 година

Държава членка

Код

Разплащателна агенция

ЕФГЗ

ЕЗФРСР

ЕФГЗ

ЕЗФРСР

ЕФГЗ

ЕЗФРСР

AU

AT01

AMA

676 286 055,94

544 468 367,78

696 081 917,41

558 793 313,42

675 728 274,74

394 613 682,01

AU

AT03

Zollamt Salzburg

2620,24

0,00

28 731,06

0,00

560 013,80

0,00

BE

BE01

BIRB

6 963 761,86

0,00

 Не се прилага

 Не се прилага

Не се прилага 

 Не се прилага

BE

BE02

ALV

310 855 276,06

16 783 607,72

327 544 428,74

31 457 011,90

284 260 592,01

11 217 225,24

BE

BE03

Rég. Wallonne

291 915 752,60

16 654 745,89

292 483 900,29

59 681 791,21

281 539 701,39

23 512 531,26

BG

BG01

State Fund Agriculture

599 955 628,56

395 493 074,51

659 650 091,29

412 810 551,59

726 576 063,42

128 659 829,66

CY

CY01

CAPO

56 158 531,84

22 567 015,08

57 276 537,11

22 958 412,01

56 082 868,30

7 177 698,67

CZ

CZ01

SAIF

893 292 195,64

326 067 553,26

895 742 857,33

395 051 377,98

851 003 406,06

203 695 541,97

DE

DE01

BLE

5 247 331,86

499 599,12

6 440 798,11

348 854,00

78 573 772,24

729 267,40

DE

DE02

Hamburg-Jonas

-6 466 834,33

0,00

-161 814 782,85

0,00

-238 347 962,14

0,00

DE

DE03

Baden-Württemberg

412 157 529,58

49 053 471,60

421 846 750,72

95 637 635,66

423 684 519,31

62 322 120,75

DE

DE04

Bayern StMLF

1 042 667 232,18

63 035 454,95

1 068 468 152,00

183 967 224,91

1 005 992 371,88

172 856 431,53

DE

DE07

Brandenburg MLUV

349 772 824,57

151 333 451,42

341 483 908,01

135 339 643,99

344 124 320,06

57 190 495,80

DE

DE09

Hamburg

63 526,06

1 756 006,08

99 697,95

1 750 067,73

0,00

0,00

DE

DE11

Mecklenburg-Vorpommern

387 870 907,90

132 709 585,60

380 419 915,66

131 321 073,18

362 394 448,14

32 907 654,46

DE

DE12

Niedersachsen

863 584 716,32

129 627 838,13

874 377 150,71

92 532 194,32

807 450 458,36

76 820 996,40

DE

DE15

Nordrhein-Westfalen

498 472 118,61

44 569 423,98

509 372 321,91

43 925 013,49

480 397 884,65

25 364 258,93

DE

DE17

Rheinland-Pfalz

191 594 981,94

32 302 560,60

199 700 255,45

36 804 461,06

214 866 572,26

15 188 966,33

DE

DE18

Saarland AAL

20 609 334,13

2 742 462,33

21 193 388,76

3 323 950,58

21 101 322,38

1 122 058,90

DE

DE19

Sachsen

279 592 928,51

161 853 097,22

276 996 362,08

159 246 090,64

255 747 417,20

46 901 778,47

DE

DE20

Sachsen-Anhalt

358 072 210,78

124 731 223,27

351 662 694,72

131 649 357,19

323 673 875,75

22 191 251,75

DE

DE21

Schleswig-Holstein

328 201 858,33

40 589 272,39

328 056 433,84

53 673 348,20

305 840 723,21

33 053 627,56

DE

DE23

Thüringen

235 245 109,84

79 390 804,77

230 544 272,17

89 916 505,72

211 621 316,28

59 151 936,46

DE

DE26

Helaba

211 075 249,68

30 449 586,72

216 457 524,98

24 827 961,58

216 721 879,65

24 377 087,84

DK

DK02

DAFA

920 737 426,76

82 998 289,85

907 649 247,35

84 507 779,53

851 575 318,10

73 344 445,33

EE

EE01

PRIA

99 973 102,75

107 441 165,78

118 570 682,91

68 334 452,69

119 781 045,31

83 763 325,16

ES

ES01

Andalucia FAGA

1 593 787 112,07

205 999 762,70

1 594 417 323,68

312 464 904,95

1 535 696 982,88

5 496 839,18

ES

ES02

Aragón

439 320 891,25

52 921 899,62

449 662 170,83

64 881 788,22

442 072 634,11

37 077 404,25

ES

ES03

Asturias

62 096 839,80

23 124 915,85

61 221 693,62

19 695 337,51

66 346 023,43

20 156 350,32

ES

ES04

FOGAIBA

25 647 393,48

6 760 223,26

26 761 953,01

6 534 269,26

34 742 807,51

0,00

ES

ES05

Islas Canarias

266 679 031,24

28 014 055,89

271 656 991,38

20 799 943,51

273 464 706,22

0,00

ES

ES06

Cantabria

40 156 373,86

11 673 899,78

40 085 331,68

12 429 430,51

44 256 136,20

11 977 164,85

ES

ES07

Castilla La Mancha

754 966 244,08

180 347 367,42

748 367 866,97

193 521 247,07

717 330 278,53

63 042 503,15

ES

ES08

Castilla y Léon

891 939 318,57

73 969 728,51

904 034 493,08

118 138 971,93

930 966 887,44

104 694 374,06

ES

ES09

Cataluña

294 970 256,06

52 139 699,74

309 532 463,43

47 872 695,93

316 964 960,63

18 159 285,51

ES

ES10

Extremadura

517 077 948,73

156 843 297,22

532 779 063,91

143 171 238,15

539 962 163,39

69 712 131,94

ES

ES11

Galicia

165 786 499,22

91 565 221,37

165 067 369,23

119 722 206,98

180 358 665,00

8 968 366,63

ES

ES12

Madrid

40 271 778,34

4 476 595,43

40 324 804,49

7 328 004,74

40 034 462,66

0,00

ES

ES13

Murcia

108 116 073,07

31 893 803,19

110 080 993,94

33 524 634,85

125 136 985,76

600 105,24

ES

ES14

Navarra

107 376 260,46

7 001 783,06

110 068 370,39

10 631 590,26

112 847 274,39

10 158 590,26

ES

ES15

País Vasco

55 124 170,18

11 360 172,72

55 625 383,91

4 693 283,04

57 489 532,56

1 396 864,03

ES

ES16

La Rioja

45 358 766,12

8 838 843,37

47 165 852,91

9 023 346,62

47 424 148,83

10 831 079,13

ES

ES17

Comunidad Valenciana

157 584 096,46

31 857 532,37

155 189 513,23

21 675 218,51

171 706 636,93

572 742,76

ES

ES18

FEGA

5 173 265,61

5 773 319,62

4 011 726,00

3 069 601,66

3 765 294,56

1 679 171,19

FI

FI01

MAVI

518 402 172,26

183 584 907,11

538 369 644,43

513 022 798,18

537 722 597,80

279 152 074,39

FR

FR05

ODEADOM

259 286 348,19

0,00

266 404 270,97

0,00

263 276 363,14

0,00

FR

FR18

ODARC

0,00

13 637 663,26

0,00

15 711 107,01

0,00

1 000 586,91

FR

FR19

ASP

7 243 090 190,40

785 215 811,35

7 097 744 580,73

1 223 078 283,80

6 375 463 212,30

209 027 212,63

FR

FR20

France Agrimer

445 759 187,26

 0,00

384 026 913,52

0,00

428 224 348,15

0,00

GB

GB05

DARD

318 359 403,01

61 921 949,43

320 190 585,69

50 082 832,52

320 472 920,26

28 130 955,88

GB

GB06

SGRPID

565 116 111,36

118 605 393,99

532 509 021,09

150 090 538,14

520 767 825,58

26 493 385,20

GB

GB07

WAG

300 628 826,06

53 920 344,45

268 630 388,83

49 334 363,68

258 870 588,36

41 128 704,54

GB

GB09

RPA

2 035 548 939,53

562 657 447,24

1 936 661 789,41

459 926 554,95

1 849 426 417,78

513 071 267,07

GR

GR01

OPEKEPE

2 073 942 293,84

552 785 544,73

2 026 923 435,50

377 142 003,83

1 931 266 283,90

230 990 348,26

HR

HR01

PAAFRD

96 423 778,67

0,00

165 210 965,71

54 740 205,68

189 069 655,09

130 642 964,35

HU

HU01

ARDA

1 330 785 197,64

550 321 317,91

1 311 850 189,94

596 879 874,27

1 317 869 300,83

208 468 099,99

IE

IE01

DAFM

1 224 363 225,59

179 326 161,10

1 215 973 716,18

412 628 841,98

1 100 232 600,17

203 978 965,76

IT

IT01

AGEA

2 272 891 654,23

766 614 763,43

2 263 111 913,38

943 374 743,62

2 257 178 649,57

244 238 660,42

IT

IT02

SAISA

3 069 536,61

0,00

-5896,46

0,00

-481 951,86

0,00

IT

IT03

ENR

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

0,00

IT

IT05

Veneto (AVEPA)

435 199 673,30

81 528 911,04

442 048 248,16

84 374 154,07

413 840 694,48

44 056 725,37

IT

IT07

Toscana (ARTEA)

187 189 422,71

58 921 922,19

191 339 059,15

75 016 759,24

180 496 350,92

15 473 747,31

IT

IT08

Emilia-Romagna (AGREA)

448 184 231,55

79 515 358,43

466 320 938,61

100 035 064,76

451 588 738,22

18 415 132,14

IT

IT10

ARPEA

336 773 700,62

58 633 519,29

352 408 463,56

66 446 622,59

365 719 554,24

5 113 543,78

IT

IT23

OPR Lombardia

507 876 246,99

64 999 720,96

525 874 650,92

51 167 885,83

518 417 304,27

15 958 139,98

IT

IT24

OPPAB

21 818 416,77

13 819 039,14

21 806 112,66

4 965 106,24

23 004 055,19

23 598 305,44

IT

IT25

APPAG

16 258 035,17

8 167 143,75

15 893 039,09

15 668 704,06

12 376 349,75

6 334 019,37

IT

IT26

ARCEA

272 405 330,25

77 467 416,73

261 090 512,51

104 912 640,50

253 817 999,87

35 281 803,08

LT

LT01

NMA

378 900 765,84

232 441 651,12

395 421 448,46

214 239 524,66

438 683 340,62

172 813 966,78

LU

LU01

Min. Agric.

33 194 729,35

6 858 402,21

32 275 082,07

15 298 674,93

28 963 594,31

6 945 887,80

LV

LV01

RSS

146 454 429,42

127 288 585,55

166 200 825,05

107 779 063,88

189 060 513,30

106 305 810,49

MT

MT01

MRRA

5 531 245,86

11 410 779,98

5 615 099,49

9 901 232,62

5 317 207,11

589 447,61

NL

NL01

DLG

745 838 491,67

24 836 169,23

Не се прилага 

Не се прилага 

Не се прилага 

Не се прилага 

NL

NL03

Dienst Regelingen

73 926 561,05

86 263 250,90

Не се прилага 

Не се прилага 

Не се прилага 

Не се прилага 

NL

NL04

RVO

 Не се прилага 

Не се прилага

741 369 266,22

80 325 050,94

618 414 657,81

33 528 096,93

PL

PL01

ARMA

3 171 476 743,93

1 700 780 302,65

3 390 670 949,94

2 148 129 123,67

3 399 880 615,91

454 725 264,81

PL

PL02

AMA

34 774 139,80

0,00

65 608 744,29

0,00

39 306 318,78

0,00

PT

PT03

IFAP

703 127 972,12

684 032 589,15

676 657 210,74

706 828 274,25

668 951 357,46

501 094 406,80

RO

RO01

PARDF

0,00

824 627 668,09

0,00

1 314 400 054,83

0,00

556 145 121,60

RO

RO02

PIAA

1 328 304 517,53

0,00

1 420 132 557,71

0,00

1 510 255 741,41

0,00

SE

SE01

SJV

689 891 887,12

264 374 589,77

696 399 384,16

257 643 681,60

677 120 048,81

190 974 384,34

Sl

SI01

AAMRD

144 306 816,72

129 408 871,46

139 556 508,94

121 684 127,67

140 789 748,39

76 080 128,11

SK

SK01

APA

379 797 357,10

148 343 717,70

436 709 901,57

230 587 102,62

430 776 343,03

105 008 846,90

 

 

Общо:

43 354 231 276,34

12 053 990 692,51

43 417 386 125,62

14 522 450 782,90

42 017 656 128,34

6 405 451 188,42

Top