EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32014D0304(01)

Решение на Бюрото на Европейския парламент от 29 март 2004 година за определяне на процедурите по прилагане на Регламент (ЕО) № 2004/2003 на Европейския парламент и на Съвета относно статута и финансирането на политически партии на европейско равнище

OB C 63, 4.3.2014, p. 1–34 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 29/06/2017; отменен от 32017D0629(01)

4.3.2014   

BG

Официален вестник на Европейския съюз

C 63/1


РЕШЕНИЕ НА БЮРОТО НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ

от 29 март 2004 година (1)

за определяне на процедурите по прилагане на Регламент (ЕО) № 2004/2003 на Европейския парламент и на Съвета относно статута и финансирането на политически партии на европейско равнище

2014/C 63/01

БЮРОТО НА ЕВРОПЕЙСКИЯ ПАРЛАМЕНТ,

като взе предвид Договора за създаване на Европейската общност, и по-специално член 191 от него,

като взе предвид Регламент (ЕО) № 2004/2003 на Европейския парламент и на Съвета от 4 ноември 2003 г. относно статута и финансирането на политически партии на европейско равнище (2), и по-специално член 9, параграф 1 от него,

като взе предвид Регламент (ЕС, Евратом) № 966/2012 на Европейския парламент и на Съвета от 25 октомври 2012 г. относно финансовите правила, приложими за общия бюджет на Съюза, и за отмяна на Регламент (ЕО, Евратом) № 1605/2002 на Съвета (3) (Финансовия регламент) и Делегиран регламент (ЕС) № 1268/2012 на Комисията от 29 октомври 2012 г. относно правилата за прилагане на Регламент (ЕС, Евратом) № 966/2012 на Европейския парламент и на Съвета относно финансовите правила, приложими за общия бюджет на Съюза (4) (Правилата за прилагане на Финансовия регламент),

като взе предвид член 23, параграф 11 от Правилника за дейността на Европейския парламент,

като има предвид, че:

(1)

Необходимо е да се определят условията и редът за отпускането и управлението на безвъзмездни средства, предназначени да допринасят за финансирането на политическите партии на европейско равнище (партиите) и на политическите фондации на европейско равнище (фондациите).

(2)

Финансовото подпомагане за партиите и за фондациите на европейско равнище представлява оперативни безвъзмездни средства по смисъла на член 121 от Финансовия регламент.

(3)

Финансовото подпомагане за фондациите се явява допълващо финансовото подпомагане за партиите, тъй като предпоставка за него е фондацията да е свързана с партия и да изпълнява допълваща роля за постигане на дългосрочните цели на партията. От съображения за добро финансово управление и прозрачност всяко отпускане на финансово подпомагане е предмет на решение на Бюрото, за което бенефициерът се уведомява,

ПРИЕ НАСТОЯЩОТО РЕШЕНИЕ:

Член 1

Предмет

С настоящото решение се определят процедурите за прилагане на Регламент (ЕО) № 2004/2003.

Освен ако изрично не е посочено друго, настоящото решение се прилага едновременно за партиите и за фондациите.

Член 2

Покана за представяне на предложения

Преди края на първото полугодие на годината, предхождаща годината, за която се искат безвъзмездни средства, Европейският парламент публикува покана за представяне на предложения за отпускането на безвъзмездни средства на партии и фондации.

Член 3

Заявление за финансиране

1.   За целите на прилагането на член 4 от Регламент (ЕО) № 2004/2003 всяка организация, която желае да получи безвъзмездни средства от общия бюджет на Съюза, представя писмено заявление до председателя на Европейския парламент преди 1 октомври на годината, която предхожда финансовата година, за която се искат безвъзмездните средства. Условията, предвидени в член 3 от Регламент (ЕО) № 2004/2003, трябва да са изпълнени към датата на представяне на заявлението и да се изпълняват по време на целия период на финансиране.

2.   Формулярът на заявлението за безвъзмездни средства е посочен в приложение 1. Той се намира на интернет сайта на Парламента.

3.   В заявлението за безвъзмездни средства трябва да се декларира приемането на общите условия, както са установени в приложение 2а (партии) и в приложение 2б (фондации).

4.   Всички нотификации по член 4, параграф 3 от Регламент (ЕО) № 2004/2003 се изпращат до председателя на Европейския парламент.

Член 4

Решение по заявлението за финансиране

1.   По предложение на генералния секретар Бюрото оценява заявленията за финансиране въз основа на критериите, определени в членове 3 и 4 от Регламент (ЕО) № 2004/2003, за да определи заявленията, които отговарят на условията за финансиране. В процеса на изготвяне на решението на Бюрото генералният секретар и Бюрото на Парламента могат да изискват от заявителя да представи в определен от тях срок допълнителни оправдателни документи или да разясни документите, приложени към заявлението.

2.   Преди 1 януари на финансовата година, за която се искат безвъзмездните средства, Бюрото съставя списък на бенефициерите и на размера на отпуснатите безвъзмездни средства. В случай на отхвърляне на заявление за безвъзмездни средства Бюрото мотивира отказа си в същото решение, по-специално въз основа на критериите, предвидени в членове 3 и 4 от Регламент (ЕО) № 2004/2003.

Срокът, предвиден в първа алинея, може да бъде удължен по изключение при невъзможност за навременно изготвяне на списъка на бенефициерите и размера на отпуснатите безвъзмездни средства, дължаща се на датата на последното заседание на Бюрото преди коледната парламентарна ваканция или на забавяне в бюджетната процедура на Съюза.

Бюрото приема решението си въз основа на оценката, предвидена в параграф 1. То отчита всички евентуално настъпили промени в положението на заявителя след подаването на заявлението въз основа на получените нотификации по член 4, параграф 3 от Регламент (ЕО) № 2004/2003 и промените, които са всеобщо известни.

Съгласно член 10, параграф 1, буква б) от Регламент (ЕО) № 2004/2003 безвъзмездните средства, отпускани на всяка партия, се определят въз основа на броя членове на Европейския парламент, които са членове на партията, подала заявление за финансиране, към крайната дата за подаване на заявления, освен когато броят членове на Европейския парламент се увеличи вследствие на присъединяването на нови държави членки.

В случаите, когато поради промяна в броя на организациите, подали заявление за финансиране, или в броя членове на Европейския парламент, които са станали членове на партията, подала заявление за финансиране, размерът на средствата за заявителите се различава значително от очаквания към момента на публикуване на поканата за представяне на предложения, генералният секретар уведомява Бюрото, което може да покани председателя на Европейския парламент да представи предложение до компетентната комисия с оглед коригиране на предоставените бюджетни кредити.

3.   Генералният секретар или надлежно оправомощено от него лице писмено информира заявителите за решенията, взети във връзка с техните заявления. В случай че заявлението е одобрено, уведомлението включва под формата на приложение решението на Бюрото за отпускане на безвъзмездни средства. В случай на отхвърляне на заявлението уведомлението включва мотивите на Бюрото за даване на отказ. Заявителите, чиито заявления са отхвърлени от Бюрото, се информират за това в срок от 15 календарни дни, считано от уведомяването на бенефициерите за решението за отпускане на безвъзмездни средства.

Член 5

Решение за отпускане на безвъзмездни средства

Отпускането на безвъзмездни средства за бенефициер се извършва въз основа на решение на Бюрото за отпускане на безвъзмездни средства, за което бенефициерът се уведомява в съответствие с член 121, параграф 1 от Финансовия регламент. Образците за проекти на решенията за отпускане на безвъзмездни средства са посочени в приложения 2а и 2б.

Член 6

Плащане

1.   Освен ако Бюрото реши друго, безвъзмездните средства се плащат на бенефициерите под формата на авансово финансиране на една вноска от 80 % от максималния размер на безвъзмездните средства в срок от 15 дни от датата на решението за отпускане на безвъзмездни средства. Позволява се 100 % авансово финансиране на максималния размер на безвъзмездните средства, при условие че бенефициерът предостави авансова гаранция в съответствие с член 206 от Правилата за прилагане на Финансовия регламент, която съответства на 40 % от отпуснатите безвъзмездни средства.

2.   Остатъкът се плаща след приключване на периода на допустимост за финансиране от Съюза въз основа на действително извършените от бенефициера разходи за изпълнение на работната му програма. Ако общата сума на предходните плащания надвишава окончателно определения размер на безвъзмездните средства, Парламентът си възстановява недължимо платените суми.

3.   До 15 май и най-късно до 30 юни след края на финансовата година бенефициерът представя окончателен доклад, за да може Парламентът да изплати остатъка от безвъзмездните средства: Окончателният доклад включва следните документи:

а)

доклад за изпълнението на работната програма, както е определено в приложение 1, раздел II, точка 2.1;

б)

финансов отчет за действително извършените допустими разходи въз основа на структурата на предварителния бюджет;

в)

подробен отчет за приходите и разходите, съответстващ на счетоводния отчет на бенефициера за периода на допустимост, за който се отнася решението за отпускане на безвъзмездни средства, който конкретизира, по отношение на партиите, каква част от излишъка се пренася от партията за следващата финансова година и каква част се предоставя за специален резерв;

г)

списъкът, предвиден в член 6, параграф 1, буква б) от Регламент (ЕО) № 2004/2003, уточняващ донорите и техните съответни дарения, надвишаващи 500 EUR на година и на донор;

д)

списък от договори, с изключение на договорите за наем на офиси и трудови договори на щатния персонал, надвишаващи 10 000 EUR, с уточняване на договорния партньор, неговия адрес и предназначението на стоките или услугите;

е)

доклад за външен одит на счетоводния отчет на бенефициера, извършен от независим орган или експерт, който според националното право е оправомощен да извършва одит на счетоводни отчети и е назначен от Парламента за всички партии и фондации.

4.   Целта на провеждания външен одит в съответствие с международните стандарти за одит е да удостовери, че:

а)

финансовите отчети са изготвени съобразно националното право, приложимо за бенефициера, не съдържат съществени грешки и дават достоверна и обективна оценка на финансовото състояние и оперативните резултати;

б)

финансовите документи, представени от бенефициера на Европейския парламент, отговарят на финансовите разпоредби на решението на Бюрото за отпускане на безвъзмездни средства;

в)

декларираните разходи са действително извършени;

г)

приходният отчет е изчерпателен;

д)

задълженията, които произтичат от Регламент (ЕО) № 2004/2003, са изпълнени;

е)

задълженията, произтичащи от решението за отпускане на безвъзмездни средства, по-конкретно от член II.7 и член II.11, са изпълнени;

ж)

(за партии) всеки остатък, пренесен за следващата финансова година, е бил усвоен през първото тримесечие на финансовата година съобразно член 6а от настоящото решение на Бюрото;

з)

задълженията, произтичащи от член 125, параграфи 5 и 6 от Финансовия регламент, са изпълнени;

и)

непаричните вноски действително са предоставени на бенефициера и са остойностени съгласно приложимите правила;

Одиторът следва да бъде оправомощен от Парламента, при спазване на условията за действащите тръжни процедури по силата на Финансовия регламент. Хонорарите на одитора се плащат от Парламента.

5.   При получаване на документите, посочени в параграф 3, и на всяка необходима на Парламента допълнителна информация Бюрото, по предложение на генералния секретар, одобрява окончателния доклад в тримесечен срок.

Бюрото, и когато решението на Бюрото се подготвя, генералният секретар могат да изискат от бенефициера да представи оправдателни документи или допълнителна информация, която Бюрото счита за необходима, за да може да одобри окончателния доклад.

След като изслуша представителите на съответния бенефициер, Бюрото може да отхвърли окончателния доклад и да поиска в срок от 15 дни да бъде представен нов доклад.

Ако Парламентът не отговори писмено в двумесечния срок, посочен в първа алинея, окончателният доклад се счита за одобрен. В случай че бъде изискана допълнителна информация, срокът за проверка се удължава с необходимото време за получаване и оценяване на съответната информация.

Член 6а

Излишък на приходите, пренос и специален резерв

Излишъкът на приходите за финансова година N може в съответствие с член 125 от Финансовия регламент да бъде пренесен за следващата финансова година и/или да бъде включен в специален резерв. Той се състои от разликата между общите допустими разходи и:

а)

размера на първоначалните безвъзмездни средства, предоставени от Парламента за финансовата година N, съгласно член 4, параграф 2; и

б)

собствените средства на партията, предназначени за покриване на допустими разходи, след като партията вече е покрила разходите, които не отговарят на критериите за допустимост, единствено със собствени средства; и

в)

всички приходи, пренесени от финансовата година N – 1.

а)

Излишъкът на приходи, който може да бъде пренесен за финансовата година N + 1, не може да надвишава 25 % от общите приходи, посочени в параграф 1, букви а) и б).

б)

Действително пренесеният размер се нанася в окончателния счетоводен баланс за финансовата година N като „провизия за пренасяне за финансовата година N + 1 за покриване на допустими разходи, извършени през първото тримесечие на година N + 1“. Пренасянето на средства към тази провизия представлява допустим разход за финансовата година N.

в)

Въпросната провизия се нанася в отчета за приходите и разходите за финансовата година N + 1. Междинно уравняване на сметки най-късно на 31 март на финансовата година N + 1 определя действително направените допустими разходи към тази дата. Ако провизията надвишава тези разходи, разликата между двете се изважда от безвъзмездните средства при определяне на окончателните безвъзмездни средства за година N в съответствие с член 7.

а)

Пасивите в окончателния счетоводен баланс могат да включват специална сметка за резерви, в която влиза единствено излишъкът на приходи, посочен в параграф 1.

б)

Излишъкът на приходи, влизащ в специалната сметка за резерви, не може да надвишава разликата между приходите, посочени в параграф 1, буква б), и минималната прогнозна част (15 %) собствени средства, необходими за покриване на действително направените или включени в провизията за пренос за финансовата година N + 1 допустими разходи.

в)

В специалната сметка за резерви за партиите не могат да влизат средства, с които сумата от средствата в нея надвишава референтната сума, посочена в член 125, параграф 6, трета алинея от Финансовия регламент, определена като средно аритметично от общите приходи за трите последни финансови години.

г)

Специалната сметка за резерви за фондациите се урежда от разпоредбите на член 125, параграф 5 от Финансовия регламент и член 184 от Правилата за прилагане на Финансовия регламент.

Член 7

Определяне на окончателния размер на безвъзмездните средства

1.   Независимо от впоследствие получената информация във връзка с проверките и одитите, след като изслуша представителите на бенефициера, които отправят искане да бъдат изслушани, Бюрото определя окончателния размер на безвъзмездните средства, които ще бъдат отпуснати на бенефициера, въз основа на документите, посочени в член 6, параграф 3, които Бюрото е одобрило.

2.   Общата сума, платена на бенефициера от Парламента, при никакви обстоятелства не може да надвишава:

а)

максималния размер на безвъзмездните средства, определен в член I.3.2 от решението за отпускане на безвъзмездни средства;

б)

85 % от действително направените допустими разходи.

3.   Безвъзмездните средства се ограничават до необходимия размер за изравняване на собствените ресурси и допустимите разходи на оперативния бюджет на бенефициера за изпълнение на работната програма. При никакви обстоятелства тя не може да води до печалба за бенефициера, както е определено в член 125 от Финансовия регламент. Всеки излишък поражда основание за съответно намаляване на размера на безвъзмездните средства.

4.   Въз основа на окончателния размер на безвъзмездните средства, определен в съответствие с параграфи 1 и 3, и кумулативния размер на преди това извършените плащания съгласно решението за отпускане на безвъзмездни средства, Бюрото определя размера на подлежащия на изплащане остатък, който е равен на все още дължимите на бенефициера суми. Ако кумулативният размер на преди това извършените плащания надвишава окончателния размер на безвъзмездните средства, генералният секретар или упълномощено от него лице издава нареждане за възстановяване на надплатената сума.

Член 8

Спиране и намаляване на безвъзмездните средства

По предложение на генералния секретар Бюрото спира плащанията и намалява безвъзмездните средства, и по целесъобразност оттегля решението за отпускане на безвъзмездни средства, както и може да изисква подходящо връщане на изплатени суми:

а)

в случай че безвъзмездните средства се използват за покриване на неразрешени от Регламент (ЕО) № 2004/2003 разходи;

б)

в случай че не е извършена нотификацията, предвидена в член 4, параграф 3 от Регламент (ЕО) № 2004/2003;

в)

в случай на неизпълнение на условията и задълженията, определени съответно в членове 3 и 6 от Регламент (ЕО) № 2004/2003;

г)

в случай на възникване на някое от обстоятелствата, описани в член 106 или член 107 от Финансовия регламент.

Преди да вземе решение, Бюрото предоставя на бенефициера възможност за представяне на бележки във връзка с установените нередности.

Член 9

Възстановяване на суми

1.   Ако на бенефициера са недължимо платени суми или ако има основания за процедура на възстановяване съгласно условията на решението за отпускане на безвъзмездни средства, бенефициерът връща съответните суми на Парламента в съответствие с определените от Парламента условия и срок.

2.   Ако бенефициерът не изплати дължимите суми до определения от Парламента срок, последният начислява върху тях лихва за забава в размера, определен в член II.13.3 от решението за отпускане на безвъзмездни средства. Лихвата за забава обхваща периода между определената дата за погасяване на задължението, без да се включва тази дата, и датата, на която Парламентът е получил изцяло дължимите суми, като тази дата се включва в периода, за който се начислява лихва.

Член 10

Проверки и одити

1.   Генералният секретар извършва редовната проверка, предвидена в член 5, параграф 1 от Регламент (ЕО) № 2004/2003.

2.   Бенефициерът предоставя цялата изисквана подробна информация на Парламента или на оправомощен от Парламента външен орган, така че Парламентът да може да провери правилното изпълнение на работната програма и на разпоредбите на решението за отпускане на безвъзмездни средства.

3.   Бенефициерът съхранява всички оригинални документи, по-конкретно счетоводни, банкови и данъчни документи, или – в надлежно обосновани изключителни случаи, заверени копия от свързаните с решението за отпускане на безвъзмездни средства оригинални документи, на разположение на Парламента. Срокът за съхранение изтича след пет години, считано от датата, на която е изплатен остатъкът от дължимите суми, както е посочено в член I.4.2 от решението за отпускане на безвъзмездни средства.

4.   Бенефициерът улеснява извършването от страна на Парламента, пряко от служители на Парламента или от оправомощен за целта от Парламента външен орган, на одит на начина, по който са използвани безвъзмездните средства. Такива одити могат да се извършват през целия срок на действие на решението за отпускане на безвъзмездни средства и до края на срока от пет години, считано от датата, на която е платен остатъкът от дължимите суми, съгласно посоченото в член I.4.2 от решението за отпускане на безвъзмездни средства. По целесъобразност констатациите от одита могат да водят до вземането от Бюрото на решения за възстановяване на суми.

5.   Решението за отпускане на безвъзмездни средства изрично предвижда извършване на одит по документи и на място от Парламента и Сметната палата на бенефициера, който е получил безвъзмездни средства от общия бюджет на Съюза.

Оправомощеният разпоредител с бюджетни кредити може да извършва последващи проверки, както е предвидено в член 66, параграф 6 от Финансовия регламент.

6.   Съгласно Регламент (ЕС, Евратом) № 883/2013 на Европейския парламент и на Съвета (5) OLAF също може да осъществява проверки и контрол на място в съответствие с процедурите, предвидени в правото на Съюза, с оглед защита на финансовите интереси на Съюза срещу измами и други нередности. По целесъобразност констатациите могат да водят до вземането от Бюрото на решения за възстановяване на суми.

Член 11

Техническа помощ

1.   По предложение на генералния секретар на Парламента Бюрото може да предоставя на партии и фондации техническа помощ в съответствие с измененото Решение на Бюрото от 14 март 2000 г. относно ползването на помещенията на Европейския парламент от външни лица, както и всякаква друга техническа помощ, предвидена в правила, които са приети впоследствие от Бюрото. Бюрото може да делегира на генералния секретар на Парламента правомощие за вземане на определени видове решения относно предоставянето на техническа помощ.

2.   Ежегодно в срок от три месеца след приключване на финансовата година генералният секретар на Парламента представя на Бюрото доклад с подробни данни за предоставената от Парламента техническа помощ на всяка партия или фондация. След това докладът се публикува на интернет сайта на Парламента.

Член 11а

Правила за провеждането на предизборни кампании

В подходящ срок преди провеждането на изборите за Парламент Бюрото може да приема правила относно допустимостта на разходите на партиите във връзка с провежданите от тях кампании в контекста на тези избори.

Член 12

Публичност

1.   През първите шест месеца на следващата финансова година Парламентът публикува на своя интернет сайт най-малко информацията, посочена в член 9а от Регламент (ЕО) № 2004/2003 и в член 191, параграф 1 от Правилата за прилагане на Финансовия регламент.

2.   До 30 септември след изтичане на финансовата година, по отношение на която са били предоставени безвъзмездните средства, бенефициерът публикува на своя интернет сайт или, когато не разполага с такъв – в подходящи средства за масова информация, най-малко информацията, уточнена в член 6, параграф 1 от Регламент (ЕО) № 2004/2003.

Член 13

Право на обжалване

Взетите решения съгласно настоящото решение могат да се обжалват пред Съда на Европейския съюз в съответствие с предвидените в Договора за функционирането на Европейския съюз условия.

Член 14

Влизане в сила

Измененията, приети от Бюрото на 13 януари 2014 г., се прилагат, считано от процедурата за отпускане на безвъзмездни средства за 2014 г.

Член 15

Публикуване

Настоящото решение се публикува в Официален вестник на Европейския съюз и на интернет сайта на Европейския парламент.


(1)  Изменено с решения на Бюрото от 1 февруари 2006 г., 18 февруари 2008 г., 2 февруари 2011 г. и 13 януари 2014 г. Настоящата публикация засяга консолидирания текст на решението на Бюрото от 29 март 2004 г., последно изменен с решение на Бюрото от 13 януари 2014 г.

(2)  ОВ L 297, 15.11.2003 г., стр. 1.

(3)  ОВ L 298, 26.10.2012 г., стр. 1.

(4)  ОВ L 362, 31.12.2012 г., стр. 1.

(5)  Регламент (ЕС, Евратом) № 883/2013 на Европейския парламент и на Съвета от 11 септември 2013 г. относно разследванията, провеждани от Европейската служба за борба с измамите (OLAF), и за отмяна на Регламент (ЕО) № 1073/1999 на Европейския парламент и на Съвета и Регламент (Евратом) № 1074/1999 на Съвета (ОВ L 248, 18.9.2013 г., стр. 1).


ПРИЛОЖЕНИЕ 1

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


ПРИЛОЖЕНИЕ 2А

(Партия)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

ПРИЛОЖЕНИЕ

Разбивка на прогнозния оперативен бюджет

Разходи

Допустими разходи

Бюджет

Изпълнение

А.1   Разходи за персонал

1.

Заплати

 

 

2.

Вноски

 

 

3.

Професионално обучение

 

 

4.

Командировъчни разходи на персонала

 

 

5.

Други разходи за персонал

 

 

A.2   Разходи за инфраструктура и оперативни разходи

1.

Наеми, такси и разходи за поддръжка

 

 

2.

Разходи, свързани с монтаж, функциониране и поддръжка на оборудване

 

 

3.

Обезценяване на движимо и недвижимо имущество

 

 

4.

Хартия и канцеларски материали

 

 

5.

Разходи за пощенски и съобщителни услуги

 

 

6.

Разходи за печат, писмен превод и възпроизвеждане

 

 

7.

Други инфраструктурни разходи

 

 

A.3   Административни разходи

1.

Разходи за документация (вестници, информационни агенции, бази данни)

 

 

2.

Разходи за проучвания и научни изследвания

 

 

3.

Разходи за правни услуги

 

 

4.

Разходи за счетоводни и одиторски услуги

 

 

5.

Подпомагане за трети страни (1)

 

 

6.

Разни административни разходи

 

 

A.4   Заседания и представителни разходи

1.

Разходи за заседания

 

 

2.

Участие на семинари и конференции

 

 

3.

Представителни разходи

 

 

4.

Разходи за покани

 

 

5.

Други разходи, свързани със заседанията

 

 

A.5   Разходи за информация и публикации

1.

Разходи за публикации

 

 

2.

Създаване и управление на интернет страници

 

 

3.

Разходи за реклама

 

 

4.

Съобщителна техника

 

 

5.

Семинари и изложби

 

 

6.

Предизборни кампании (1)

 

 

7.

Други разходи за информация

 

 

A.6

Разходи, свързани с непарични вноски

 

 

A.7

Заделени средства за „Провизии за покриване на допустими разходи, които следва да се извършат през първото тримесечие на година N + 1“  (1)

 

 

A.

ОБЩО ДОПУСТИМИ РАЗХОДИ

 

 

Б.1   Разходи, които не отговарят на критериите за допустимост

1.

Заделени средства за други провизии

 

 

2.

Финансови такси

 

 

3.

Загуби от обменни курсове

 

 

4.

Необслужвани вземания от трети страни

 

 

5.

Други (да се посочат)

 

 

Б.

ОБЩО РАЗХОДИ, КОИТО НЕ ОТГОВАРЯТ НА КРИТЕРИИТЕ ЗА ДОПУСТИМОСТ

 

 

В.

ОБЩО РАЗХОДИ

 

 


Приходи

 

Бюджет

Изпълнение

Г.1

Анулиране на „Провизии за покриване на допустими разходи, които следва да се извършат през първото тримесечие на година N“ (1)

 

 

Г.2

Безвъзмездни средства на Европейския парламент

 

 

Г.3

Членски внос

 

 

3.1

от партии членки

 

 

3.2

от отделни членове

 

 

Г.4

Дарения

 

 

4.1

надвишаващи от 500 EUR

 

 

4.2

ненадвишаващи 500 EUR

 

 

Г.5

Други собствени средства (за покриване на допустими разходи) (да се посочат)

 

 

 

 

 

Г.6

Непарични вноски

 

 

 

 

 

Г.

ПРИХОДИ (за покриване на допустими разходи)

 

 

 

 

 

Д.1

Други допълнителни собствени средства (за покриване на разходи, които не отговарят на критериите за допустимост) (да се посочат)

 

 

Д.

ПРИХОДИ (за покриване на разходи, които не отговарят на критериите за допустимост)

 

 

Е.1.

Лихви от предварително финансиране

 

 

Е.

ОБЩО ПРИХОДИ

 

 

Ж.

Печалба/загуба (Е–В)

 

 


З.1

Отпускане на собствени средства за специалната сметка за резерви

 

 

З.

Печалба/загуба за проверка на изпълнението на принципа за нестопанска цел (Ж–З.1)

 

 


(1)  Не се прилага за политическите фондации на европейско равнище.


ПРИЛОЖЕНИЕ 2Б

(Фондации)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

ПРИЛОЖЕНИЕ

Разбивка на прогнозния оперативен бюджет

Разходи

Допустими разходи

Бюджет

Изпълнение

А.1   Разходи за персонал

1.

Заплати

 

 

2.

Вноски

 

 

3.

Професионално обучение

 

 

4.

Командировъчни разходи на персонала

 

 

5.

Други разходи за персонал

 

 

A.2   Разходи за инфраструктура и оперативни разходи

1.

Наеми, такси и разходи за поддръжка

 

 

2.

Разходи, свързани с монтаж, функциониране и поддръжка на оборудване

 

 

3.

Обезценяване на движимо и недвижимо имущество

 

 

4.

Хартия и канцеларски материали

 

 

5.

Разходи за пощенски и съобщителни услуги

 

 

6.

Разходи за печат, писмен превод и възпроизвеждане

 

 

7.

Други инфраструктурни разходи

 

 

A.3   Административни разходи

1.

Разходи за документация (вестници, информационни агенции, бази данни)

 

 

2.

Разходи за проучвания и научни изследвания

 

 

3.

Разходи за правни услуги

 

 

4.

Разходи за счетоводни и одиторски услуги

 

 

5.

Подпомагане за трети страни (1)

 

 

6.

Разни административни разходи

 

 

A.4   Заседания и представителни разходи

1.

Разходи за заседания

 

 

2.

Участие на семинари и конференции

 

 

3.

Представителни разходи

 

 

4.

Разходи за покани

 

 

5.

Други разходи, свързани със заседанията

 

 

A.5   Разходи за информация и публикации

1.

Разходи за публикации

 

 

2.

Създаване и управление на интернет страници

 

 

3.

Разходи за реклама

 

 

4.

Съобщителна техника

 

 

5.

Семинари и изложби

 

 

6.

Предизборни кампании (1)

 

 

7.

Други разходи за информация

 

 

A.6

Разходи, свързани с непарични вноски

 

 

A.7

Заделени средства за „Провизии за покриване на допустими разходи, които следва да се извършат през първото тримесечие на година N + 1“ (1)

 

 

A.

ОБЩО ДОПУСТИМИ РАЗХОДИ

 

 

Б.1   Разходи, които не отговарят на критериите за допустимост

1.

Заделени средства за други провизии

 

 

2.

Финансови такси

 

 

3.

Загуби от обменни курсове

 

 

4.

Необслужвани вземания от трети страни

 

 

5.

Други (да се посочат)

 

 

Б.

ОБЩО РАЗХОДИ, КОИТО НЕ ОТГОВАРЯТ НА КРИТЕРИИТЕ ЗА ДОПУСТИМОСТ

 

 

В.

ОБЩО РАЗХОДИ

 

 


Приходи

 

Бюджет

Изпълнение

Г.1

Анулиране на „Провизии за покриване на допустими разходи, които следва да се извършат през първото тримесечие на година N“ (1)

 

 

Г.2

Безвъзмездни средства на Европейския парламент

 

 

Г.3

Членски внос

 

 

3.1

от партии членки

 

 

3.2

от отделни членове

 

 

Г.4

Дарения

 

 

4.1

надвишаващи от 500 EUR

 

 

4.2

ненадвишаващи от 500 EUR

 

 

Г.5

Други собствени средства (за покриване на допустими разходи) (да се посочат)

 

 

 

 

 

Г.6

Непарични вноски

 

 

 

 

 

Г.

ПРИХОДИ (за покриване на допустими разходи)

 

 

 

 

 

Д.1

Други допълнителни собствени средства (за покриване на разходи, които не отговарят на критериите за допустимост) (да се посочат)

 

 

Д.

ПРИХОДИ (за покриване на разходи, които не отговарят на критериите за допустимост)

 

 

Е.1

Лихви от предварително финансиране

 

 

Е.

ОБЩО ПРИХОДИ

 

 

Ж.

Печалба/загуба (Е–В)

 

 


З.1

Отпускане на собствени средства за специалната сметка за резерви

 

 

З.

Печалба/загуба за проверка на изпълнението на принципа за нестопанска цел (Ж–З.1)

 

 


(1)  Не се прилага за политическите фондации на европейско равнище.


Top