EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006R2013

Nariadenie Rady (ES) č. 2013/2006 z  19. decembra 2006 , ktorým sa menia a dopĺňajú nariadenia (EHS) č. 404/93, (ES) č. 1782/2003 a (ES) č. 247/2006, pokiaľ ide o odvetvie banánov

Ú. v. EÚ L 384, 29.12.2006, p. 13–19 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
Ú. v. EÚ L 335M, 13.12.2008, p. 775–794 (MT)

Tento dokument bol uverejnený v osobitnom vydaní (BG, RO, HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 20/03/2013; Nepriamo zrušil 32013R0228

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2006/2013/oj

29.12.2006   

SK

Úradný vestník Európskej únie

L 384/13


NARIADENIE RADY (ES) č. 2013/2006

z 19. decembra 2006,

ktorým sa menia a dopĺňajú nariadenia (EHS) č. 404/93, (ES) č. 1782/2003 a (ES) č. 247/2006, pokiaľ ide o odvetvie banánov

RADA EURÓPSKEJ ÚNIE,

so zreteľom na Zmluvu o založení Európskeho spoločenstva, a najmä na jej článok 37 a článok 299 ods. 2,

so zreteľom na návrh Komisie,

so zreteľom na stanovisko Európskeho parlamentu,

po porade s Európskym hospodárskym a sociálnym výborom,

keďže:

(1)

V súčasnosti je režim pre odvetvie banánov uvedený v nariadení Rady (EHS) č. 404/93 z 13. februára 1993 o spoločnej organizácii trhu s banánmi (1). Najmä režim pomoci pre banány je založený na zásadách, ktoré sa v ostatných spoločných organizáciách trhu už podstatne reformovali. S cieľom zabezpečiť uspokojivú životnú úroveň poľnohospodárskeho spoločenstva v regiónoch, v ktorých sa pestujú banány, cielenejšie využiť prostriedky na účely zlepšenia trhovej orientácie výrobcov, stabilizovať výdavky, zabezpečiť dodržiavanie medzinárodných záväzkov Spoločenstva, primerane zohľadniť osobitosti producentských regiónov, zjednodušiť správu režimu a zosúladiť zásady reformovaných spoločných trhových organizácií je nevyhnutné tento režim zmeniť.

(2)

V zmenách by sa mal zohľadniť aktuálny a potenciálny vývoj v režime, ktorým sa riadi dovoz banánov pestovaných v tretích krajinách do Spoločenstva, najmä prechod od systému založenom na colných kvótach k systému založenom výlučne na clách, s jedinou výhradou preferenčnej kvóty na banány pestované v krajinách AKP.

(3)

Banány sú jednou z hlavných poľnohospodárskych plodín určitých najvzdialenejších regiónov Únie, najmä francúzskych zámorských departementov Guadeloupe a Martiniku, Azor, Madeiry a Kanárskych ostrovov. Pestovanie banánov je znevýhodnené vzdialenou polohou, ostrovnou polohou, malou veľkosťou a nepriaznivým terénom týchto regiónov. Miestna produkcia banánov je dôležitým prvkom environmentálnej, sociálnej a ekonomickej rovnováhy vidieckych oblastí týchto regiónov.

(4)

Je potrebné zohľadniť sociálno-hospodársky význam odvetvia banánov v najvzdialenejších regiónoch, ako aj jeho prínos pre ciele hospodárskej a sociálnej súdržnosti, vďaka príjmom a zamestnanosti, ktoré vytvára, vďaka hospodárskym aktivitám, ktoré reguluje zhora nadol, a vďaka udržaniu ekologickej rovnováhy v krajine, na základe čoho je možné podporiť rozvoj cestovného ruchu.

(5)

Súčasný systém kompenzačnej pomoci Spoločenstva pre banány uvedený v hlave III nariadenia (EHS) č. 404/93 primerane nerešpektuje miestne osobitosti produkcie v jednotlivých najvzdialenejších regiónoch. Malo by sa preto stanoviť zastavenie platieb existujúcej kompenzačnej pomoci pre banány v súvislosti s týmito regiónmi, čo by umožnilo začlenenie pestovania banánov do podporných programov. Z tohto dôvodu je vhodné hľadať lepší nástroj na podporu pestovania banánov v týchto regiónoch.

(6)

V hlave III nariadenia Rady (ES) č. 247/2006 z 30. januára 2006 o osobitných opatreniach v oblasti poľnohospodárstva v najvzdialenejších regiónoch Únie (2) sa ustanovuje zriadenie podporných programov Spoločenstva pre najvzdialenejšie regióny, ktoré obsahujú osobitné opatrenia na pomoc miestnej poľnohospodárskej produkcii. Uvedeným nariadením sa ustanovuje ich preskúmanie najneskôr do 31. decembra 2009. V prípade zásadných zmien ekonomických podmienok ovplyvňujúcich životnú existenciu v najvzdialenejších regiónoch by Komisia mala predložiť správu skôr. Uvedený nástroj sa zdá byť najvhodnejší na podporu pestovania banánov v každom z dotknutých regiónov, lebo poskytuje flexibilitu a decentralizáciu mechanizmu podpory produkcie banánov. Možnosť začlenenia podpory pre banány do týchto podporných programov by mala posilniť súdržnosť stratégií na podporu poľnohospodárskej výroby v týchto regiónoch.

(7)

Rozpočtový príspevok na základe hlavy III nariadenia (ES) č. 247/2006 by sa mal preto primerane zvýšiť. K uvedenému nariadeniu by sa mali urobiť technické zmeny a doplnenia na uľahčenie prechodu z úprav podľa nariadenia (EHS) č. 404/93 na úpravy ustanovené týmto nariadením. Malo by sa najmä prijať ustanovenie o úprave existujúcich programov týkajúcich sa pomoci Spoločenstva. S cieľom poskytnúť nerušený prechod, takéto úpravy by sa mali uplatňovať odo dňa uplatňovania tohto nariadenia.

(8)

Pokiaľ ide o pestovanie banánov v Spoločenstve – okrem pestovania v najvzdialenejších regiónoch –, zdá sa, že vzhľadom na malý podiel z celkovej dotknutej produkcie Spoločenstva už nie je potrebné zavádzať osobitný režim pomoci pre banány.

(9)

Nariadením Rady (ES) č. 1782/2003 z 29. septembra 2003, ktorým sa stanovujú spoločné pravidlá režimov priamej podpory v rámci spoločnej poľnohospodárskej politiky a ktorým sa zavádzajú niektoré režimy podpory pre poľnohospodárov a ktorým sa menia a dopĺňajú určité nariadenia (3), sa ustanovuje systém podpory oddeleného príjmu pre poľnohospodárov (ďalej len „režim jednotnej platby“). Týmto systémom sa mal umožniť presun z podpory výroby na podporu výrobcov.

(10)

Informačné a infraštruktúrne opatrenia v prospech rozvoja vidieka musia hrať prvoradú úlohu počas konverzie pomoci pre pestovateľov, z tohto dôvodu je potrebné, aby sa produkcia a predaj banánov prispôsobili rôznym kvalitatívnym normám, ako sú normy spravodlivého obchodu, produktov ekologického poľnohospodárstva, miestnych druhov alebo osvedčenia o geografickom pôvode. V rámci turizmu v týchto regiónoch je tiež možné predávať banány ako miestnu špecialitu, čo môže vytvoriť vzťah spotrebiteľov k týmto banánom ako k identifikovateľne uprednostňovaným produktom.

(11)

Na účely konzistentnosti je vhodné zrušiť existujúci režim kompenzačnej pomoci na banány a začleniť ho do režimu jednotnej platby. Je preto nevyhnutné začleniť kompenzačnú pomoc na banány do zoznamu priamych platieb v súvislosti s režimom priamej platby uvedenom v nariadení (ES) č. 1782/2003. Členské štáty by mali tiež na základe reprezentatívneho obdobia vhodného pre trh s banánmi, primeraných cieľov a nediskriminačných kritérií určiť referenčné sumy a hektáre, na ktoré je možno poskytnúť podporu, v rámci režimu jednotnej platby. Plochy, na ktorých sa pestujú banány, ktoré sú trvalými plodinami, by sa nemali vyňať. Vnútroštátne stropy by sa mali primeraným spôsobom zmeniť a doplniť. Preto by sa malo stanoviť, aby Komisia prijala podrobné pravidlá a všetky nevyhnutné prechodné opatrenia.

(12)

V hlave II nariadenia (EHS) č. 404/93 sa ustanovujú organizácie výrobcov a mechanizmy koncentrácie. Pokiaľ ide o organizácie výrobcov, cieľom existujúceho režimu je zriadiť organizácie výrobcov, ktorých členmi by bol čo možno najväčší počet výrobcov, a obmedziť platby kompenzačnej pomoci na výrobcov, ktorí sú členmi uznaných organizácií výrobcov.

(13)

Režimom sa podarilo úspešne dosiahnuť prvý cieľ, lebo veľká väčšina výrobcov Spoločenstva sú novými členmi organizácií výrobcov. Druhý cieľ je obsolentný, lebo kompenzačný režim pomoci sa ruší. Nie je preto už viac potrebné udržiavať na úrovni Spoločenstva pravidlá o organizáciách výrobcov, ale ponechať pri ich prijímaní voľnú ruku členským štátom, v prípade potreby sú pravidlá zamerané na osobité situácie na ich území.

(14)

Režim, ktorým sa poskytuje pomoc na presadzovanie zakladania a administratívnej činnosti organizácií výrobcov, by sa preto mal zrušiť. V záujme právnej istoty a ochrany oprávnených očakávaní by sa však malo pokračovať v platbách takejto pomoci nedávno uznaným organizáciám výrobcov, ktoré už túto pomoc prijímajú.

(15)

Ustanovenia nariadenia (EHS) č. 404/93, ktorými sa umožňuje uznanie a činnosť skupín zahrňujúcich jednu alebo viac hospodárskych činností súvisiacich s produkciou, uvedením na trh alebo spracovaním banánov, nenašli žiadne praktické uplatnenie. Mali by sa preto zrušiť.

(16)

Na základe zmien režimu týkajúceho sa banánov už viac nie je potrebné, aby existoval samostatný Riadiaci výbor pre banány. Namiesto neho by sa mal primerane využiť Riadiaci výbor pre čerstvé ovocie a zeleninu ustanovený nariadením Rady (ES) č. 2200/96 z 28. októbra 1996 o spoločnej organizácii trhu s ovocím a zeleninou (4).

(17)

Viacero ustanovení obsiahnutých v nariadení (EHS) č. 404/93 je obsolentných, a v záujme jasnosti by sa preto mali zrušiť.

(18)

Nariadenia (EHS) č. 404/93, (ES) č. 1782/2003 a (ES) č. 247/2006 by sa preto mali primeraným spôsobom zmeniť a doplniť.

(19)

Mali by sa prijať ustanovenia, aby Komisia prijala všetky podrobné pravidlá nevyhnutné pre realizáciu zmien a doplnení ustanovených v tomto nariadení a prechodné opatrenia nevyhnutné na uľahčenie prechodu od existujúcich úprav k úpravám tohto nariadenia.

(20)

Akt o pristúpení Bulharska a Rumunska (ďalej len „Akt o pristúpení z roku 2005“), toto nariadenie a nariadenie (ES) č. 2011/2006 (5) (cukor a osivá) menia a dopĺňajú nariadenie (ES) č. 1782/2003 a tieto zmeny a doplnenia by mali nadobudnúť platnosť rovnakým dňom. V záujme právnej istoty by sa malo bližšie určiť poradie, v akom sa tieto zmeny a doplnenia uplatnia.

(21)

S cieľom vyhnúť sa zbytočnému predlžovaniu súčasného režimu pomoci na banány a v záujme jednoduchého a účinnej správy by sa zmeny a doplnenia ustanovené v tomto nariadení mali uplatniť, hneď ako to bude možné, konkrétne pre banány od hospodárskeho roku 2007,

PRIJALA TOTO NARIADENIE:

Článok 1

Zmeny a doplnenia nariadenia (EHS) č. 404/93

Nariadenie (EHS) č. 404/93 sa týmto mení a dopĺňa takto:

1.

hlavy II a III, články 16 až 20, článok 21 ods. 2, článok 25 a články 30 až 32 sa vypúšťajú;

2.

v článku 27 sa odsek 1 nahrádza týmto znením:

„1.   Komisii pomáha Riadiaci výbor pre čerstvé ovocie a zeleninu uvedený v článku 46 ods. 1 nariadenia (ES) č. 2200/96.

Odkazy na Riadiaci výbor pre banány sa chápu ako odkazy na výbor uvedený v prvom pododseku.“;

3.

článok 29 sa nahrádza týmto znením:

„Článok 29

Členské štáty poskytnú Komisii informácie, ktoré požaduje na vykonávanie tohto nariadenia.“;

4.

vkladá sa tento článok 29a:

„Článok 29a

Podrobné pravidlá uplatňovania tohto nariadenia sa prijmú v súlade s postupom uvedeným v článku 27 ods. 2.“.

Článok 2

Zmeny a doplnenia nariadenia (ES) č. 1782/2003

Nariadenie (ES) č. 1782/2003 v znení zmien a doplnení (vrátane zmien a doplnení účinných na základe Aktu o pristúpení z roku 2005 a nariadenia (ES) č. 2011/2006 (cukor a osivá) sa týmto mení a dopĺňa takto:

1.

v článku 33 ods. 1 sa písmeno a) nahrádza týmto znením:

„a)

ak sa im poskytla platba v referenčnom období uvedenom v článku 38 v rámci aspoň jedného režimu uvedenom v prílohe VI alebo v prípade olivového oleja v hospodárskych rokoch uvedených v druhom pododseku článku 37 ods. 1, alebo v prípade cukrovej repy, trstiny a čakanky, ak využívali trhovú podporu v reprezentatívnom období uvedenom v písmene K prílohy VII, alebo v prípade banánov, ak využívali náhradu straty výnosov v reprezentatívnom období uvedenom v písmene L prílohy VII.“;

2.

v článku 37 ods. 1 sa dopĺňa tento pododsek:

„Referenčná suma pre banány sa vypočíta a upraví v súlade s písmenom L prílohy VII.“;

3.

v článku 40 sa odsek 2 nahrádza týmto znením:

„2.   Ak bolo celé referenčné obdobie ovplyvnené vyššou mocou alebo výnimočnými okolnosťami, členský štát vypočíta referenčnú sumu na základe obdobia 1997 až 1999 alebo v prípade cukrovej repy, trstiny a čakanky na základe najbližšieho roka predchádzajúceho reprezentatívnemu obdobiu vybranému v súlade s písmenom K prílohy VII, alebo v prípade banánov na základe najbližšieho hospodárskeho roka predchádzajúceho reprezentatívnemu obdobiu vybranému v súlade s písmenom L prílohy VII. V takom prípade sa odsek 1 uplatní mutatis mutandis.“;

4.

v článku 43 ods. 2 sa písmeno a) nahrádza týmto znením:

„a)

v prípade podpory pre zemiakový škrob, sušené krmivá, osivo, olivové háje a tabak uvedené v prílohe VII počet hektárov, na ktorých produkciu sa v referenčnom období poskytla podpora, ako je vypočítané v písmenách B, D, F, H a I prílohy VII, v prípade podpory pre cukrovú repu, trstinu a čakanku počet hektárov vypočítaných v súlade s bodom 4 písm. K danej prílohy a v prípade banánov počet hektárov vypočítaný v súlade s písmenom L danej prílohy.“;

5.

v článku 44 ods. 2 druhom pododseku sa za slová „alebo plocha, ktorá musí dočasne ležať úhorom,“ vkladajú slová „alebo sa pestujú s banánmi“;

6.

v článku 51 písm. a) sa na konci za slovo „chmeľ“ dopĺňajú slová „či banány“;

7.

v článku 145 sa za bod d)b) vkladá tento bod:

„d)c)

podrobné pravidlá v súvislosti so začlenením podpory pre banány do režimu jednotnej platby.“;

8.

článok 155 sa nahrádza takto:

„Článok 155

Iné prechodné pravidlá

Ďalšie opatrenia požadované z dôvodu uľahčenia prechodu od úprav ustanovených v nariadeniach uvedených v článkoch 152 a 153, v nariadení (ES) č. 1260/2001 a v nariadení Rady (EHS) č. 404/93 (6) k úpravám tohto nariadenia, najmä tým, ktoré súvisia s uplatňovaním článkov 4 a 5 a prílohy k nariadeniu (ES) č. 1259/1999 a článku 6 nariadenia (ES) č. 1251/1999, a od ustanovení, ktoré súvisia s plánmi zlepšenia ustanovenými v nariadení (EHS) č. 1035/72, k úpravám uvedeným v článkoch 83 až 87 tohto nariadenia sa môžu prijať v súlade s postupom uvedeným v článku 144 ods. 2 tohto nariadenia. Nariadenia a články uvedené v článkoch 152 a 153 sa uplatňujú naďalej na účely stanovenia referenčných súm uvedených v prílohe VII.

9.

prílohy sa menia a dopĺňajú v súlade s prílohou k tomuto nariadeniu.

Článok 3

Zmena a doplnenie nariadenia (ES) č. 247/2006

Nariadenie (ES) č. 247/2006 sa týmto mení a dopĺňa takto:

1.

článok 23 sa mení a dopĺňa takto:

a)

odsek 1 sa nahrádza takto:

„1.   Opatrenia ustanovené v tomto nariadení s výnimkou opatrení uvedených v článku 16 predstavujú intervencie zamerané na stabilizáciu poľnohospodárskych trhov v zmysle článku 2 ods. 2 nariadenia Rady (ES) č. 1258/1999 zo 17. mája 1999 o financovaní spoločnej poľnohospodárskej politiky (7) na obdobie do 31. decembra 2006. Rovnaké opatrenia budú s účinnosťou od 1. januára 2007 predstavovať intervencie určené na reguláciu poľnohospodárskych trhov v zmysle článku 3 ods. 1 písm. b) alebo priame platby poľnohospodárom v zmysle článku 3 ods. 1 písm. c) nariadenia Rady (ES) č. 1290/2005 z 21. júna 2005 o financovaní spoločnej poľnohospodárskej politiky (8).

b)

odsek 2 sa nahrádza takto:

„2.   Spoločenstvo financuje opatrenia ustanovené v hlavách II a III tohto nariadenia až do týchto ročných maximálnych výšok:

(v mil. EUR)

 

Finančný rok 2007

Finančný rok 2008

Finančný rok 2009

Finančný rok 2010 a viac

Francúzske zámorské departementy

126,6

262,6

269,4

273

Azory a Madeira

77,9

86,6

86,7

86,8

Kanárske ostrovy

127,3

268,4

268,4

268,4“;

c)

v článku 23 sa odsek 4 nahrádza takto:

„4.   Ročné sumy uvedené v odsekoch 2 a 3 zahŕňajú akékoľvek náklady vzniknuté v súlade s nariadeniami uvedenými v článku 29.“;

2.

vkladá sa tento článok:

„Článok 24a

1.   Členské štáty predložia Komisii do 15. marca 2007 návrh zmien a doplnení k ich celkovému programu, ktoré odrážajú zmeny zahrnuté v nariadení (ES) č. 2011/2006 (9).

2.   Komisia prehodnotí navrhnuté zmeny a doplnenia a rozhodne o ich schválení najneskôr do štyroch mesiacov od ich predloženia v súlade s postupom uvedeným v článku 26 ods. 2.

3.   Odchylne od článku 24 ods. 3 sa zmeny a doplnenia uplatňujú od 1. januára 2007.

3.

v článku 28 sa odsek 3 nahrádza takto:

„3.   Komisia poskytne Európskemu parlamentu a Rade najneskôr do 31. decembra 2009 a potom každých päť rokov všeobecnú správu, v ktorej bude uvedený vplyv činnosti uskutočnenej na základe tohto nariadenia, aj v odvetví banánov, v prípade uplatniteľnosti spolu s primeranými návrhmi.“;

4.

do článku 30 sa vkladá tento odsek:

„Komisia v súlade s tým istým postupom môže tiež prijať opatrenia na uľahčenie prechodu od úprav ustanovených v nariadení Rady (EHS) č. 404/93 (10) k úpravám tohto nariadenia.

Článok 4

Prechodné opatrenia

1.   Bez toho, aby bol dotknutý článok 1 bod 1 tohto nariadenia:

členské štáty pokračujú v uplatňovaní článkov 5, 6 a 25 ods. 2 nariadenia (EHS) č. 404/93 na organizácie výrobcov, ktoré uznali najneskôr 31. decembra 2006 a ktorým sa pomoc vyplácala na základe článku 6 ods. 2 daného nariadenia už pred uvedeným dátumom, a

článok 12 uvedeného nariadenia sa naďalej uplatňuje vo vzťahu k režimu kompenzačnej pomoci na rok 2006.

2.   Podrobné pravidlá nevyhnutné na implementáciu odseku 1 sa prijmú v súlade s postupom uvedeným v článku 27 ods. 2 nariadenia (EHS) č. 404/93.

Článok 5

Nadobudnutie účinnosti

Toto nariadenie nadobúda účinnosť 1. januára 2007.

Toto nariadenie je záväzné v celom rozsahu a priamo uplatniteľné vo všetkých členských štátoch.

V Bruseli 19. decembra 2006

Za Radu

predseda

J. KORKEAOJA


(1)  Ú. v. ES L 47, 25.2.1993, s. 1. Nariadenie naposledy zmenené a doplnené Aktom o pristúpení z roku 2003.

(2)  Ú. v. EÚ L 42, 14.2.2006, s. 1. Nariadenie zmenené a doplnené nariadením (ES) č. 318/2006 (Ú. v. EÚ L 58, 28.2.2006, s. 1).

(3)  Ú. v. EÚ L 270, 21.10.2003, s. 1. Nariadenie naposledy zmenené a doplnené nariadením (ES) č. 1405/2006 (Ú. v. EÚ L 265, 26.9.2006, s. 1).

(4)  Ú. v. ES L 297, 21.11.1996, s. 1. Nariadenie naposledy zmenené a doplnené nariadením Komisie (ES) č. 686/2004 (Ú. v. EÚ L 106, 15.4.2004, s. 12).

(5)  Pozri stranu 1 tohto úradného vestníka.

(6)  Ú. v. ES L 47, 25.2.1993, s. 1.“;

(7)  Ú. v. ES L 160, 26.6.1999, s. 103. Nariadenie zrušené nariadením (ES) č. 1290/2005 (Ú. v. EÚ L 209, 11.8.2005, s. 1).

(8)  Ú. v. EÚ L 209, 11.8.2005, s. 1. Nariadenie naposledy zmenené a doplnené nariadením (ES) č. 320/2006 (Ú. v. EÚ L 58, 28.2.2006, s. 42).“

(9)  Pozri stranu 1 Ú. v. EÚ.“;

(10)  Ú. v. ES L 47, 25.2.1993, s. 1. Nariadenie naposledy zmenené a doplnené Aktom o pristúpení z roku 2003.“


PRÍLOHA

Prílohy k nariadeniu (ES) č. 1782/2003 sa týmto menia a dopĺňajú takto:

1.

v prílohe I sa vypúšťa riadok týkajúci sa banánov;

2.

k prílohe VI sa dopĺňa tento riadok:

„Banány

Článok 12 nariadenia (EHS) č. 404/93

Náhrada za stratu výnosov“

3.

do prílohy VII sa dopĺňa toto písmeno:

„L.   Banány

Členské štáty určia sumu, ktorá sa začlení do referenčnej sumy každého poľnohospodára na základe objektívnych a nediskriminačných kritérií, ako napríklad:

a)

množstvo banánov uvedené na trh príslušným poľnohospodárom, na ktoré sa vyplatila náhrada za stratu výnosov na základe článku 12 nariadenia (EHS) č. 404/93 počas reprezentatívneho obdobia medzi hospodárskymi rokmi 2000 a 2005;

b)

plochy, na ktorých sa banány uvedené v písmene a) pestovali; a

c)

suma náhrady za stratu výnosov vyplatená poľnohospodárovi počas obdobia uvedeného v písmene a).

Členské štáty vypočítajú uplatniteľné hektáre uvedené v článku 43 ods. 2 tohto nariadenia na základe objektívnych a nediskriminačných kritérií, ako sú napríklad plochy uvedené v písmene b) prvého odseku.“;

4.

Príloha VIII sa nahrádza takto:

„PRÍLOHA VIII

Vnútroštátne stropy uvedené v článku 41

v tis. EUR

Členský štát

2005

2006

2007

2008

2009

2010 a nasledujúce roky

Belgicko

411 053

580 376

593 395

606 935

614 179

611 805

Dánsko

943 369

1 015 479

1 021 296

1 027 278

1 030 478

1 030 478

Nemecko

5 148 003

5 647 175

5 695 607

5 744 240

5 770 254

5 774 254

Grécko

838 289

2 143 603

2 171 217

2 175 731

2 178 146

1 988 815

Španielsko

3 266 092

4 635 365

4 649 913

4 664 087

4 671 669

4 673 546

Francúzsko

7 199 000

8 236 045

8 282 938

8 330 205

8 355 488

8 363 488

Írsko

1 260 142

1 335 311

1 337 919

1 340 752

1 342 268

1 340 521

Taliansko

2 539 000

3 791 893

3 813 520

3 835 663

3 847 508

3 869 053

Luxembursko

33 414

36 602

37 051

37 051

37 051

37 051

Holandsko

386 586

428 329

833 858

846 389

853 090

853 090

Rakúsko

613 000

633 577

737 093

742 610

745 561

744 955

Portugalsko

452 000

504 287

571 377

572 368

572 898

572 594

Fínsko

467 000

561 956

563 613

565 690

566 801

565 520

Švédsko

637 388

670 917

755 045

760 281

763 082

763 082

Spojené kráľovstvo

3 697 528

3 944 745

3 960 986

3 977 175

3 985 834

3 975 849“

5.

v prílohe VIIIa sa stĺpec týkajúci sa Cypru nahrádza takto:

„Kalendárny rok

 

 

Cyprus

 

 

 

 

 

 

 

2005

 

 

8 900

 

 

 

 

 

 

 

2006

 

 

12 500

 

 

 

 

 

 

 

2007

 

 

17 660

 

 

 

 

 

 

 

2008

 

 

22 100

 

 

 

 

 

 

 

2009

 

 

26 540

 

 

 

 

 

 

 

2010

 

 

30 980

 

 

 

 

 

 

 

2011

 

 

35 420

 

 

 

 

 

 

 

2012

 

 

39 860

 

 

 

 

 

 

 

2013

 

 

44 300

 

 

 

 

 

 

 

2014

 

 

44 300

 

 

 

 

 

 

 

2015

 

 

44 300

 

 

 

 

 

 

 

2016 a nasledujúce roky

 

 

44 300“

 

 

 

 

 

 

 


Top