Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

1982 m. Tarptautinė prekių pasienio kontrolės derinimo konvencija

 

DOKUMENTAI, KURIŲ SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Reglamentas (EEB) Nr. 1262/84 dėl Tarptautinės prekių pasienio kontrolės derinimo konvencijos sudarymo

Tarptautinė prekių pasienio kontrolės derinimo konvencija

KOKS YRA REGLAMENTO IR KONVENCIJOS TIKSLAS?

Šiuo reglamentu Europos ekonominės bendrijos (dabar ES) vardu patvirtinama Tarptautinė prekių pasienio kontrolės derinimo konvencija.

Šia konvencija:

  • siekiama supaprastinti administracines procedūras ir pašalinti tarpvalstybinės veiklos technines kliūtis;
  • taikoma visoms importuojamoms ar eksportuojamoms arba tranzitinėms prekėms, vežamoms per vieną ar daugiau jūrų, oro ar sausumos sienų;
  • yra išorės prekybos politikos dalis, išimtinės ES kompetencijos sritis.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Konvencijos šalys įsipareigojo supaprastinti administracines procedūras pasienyje ir sumažinti muitinių atliekamos kontrolės priemonių skaičių bei trukmę. Šis įsipareigojimas turėtų atsispindėti šiose srityse:

  • muitinių ir kitų prekių kontrolės tarnybų bendradarbiavimas bei koordinavimas;
  • kvalifikuoti darbuotojai su reikalinga įranga toje vietoje, kurioje bus atliekama kontrolė; tarnybinės instrukcijos pareigūnams, veikiantiems pagal tarptautines sutartis;
  • bendradarbiavimas su kompetentingomis tarptautinėmis institucijomis, kad būtų galima sudaryti naujus daugiašalius ar dvišalius susitarimus;
  • bendros kaimyninių valstybių, turinčių bendrą sieną, prekių ir dokumentų kontrolės organizavimas; turėtų atitikti pasienio postų darbo pradžios valandos, prekių kategorijos, transporto rūšys ir tarptautinės muitinio tranzito procedūros;
  • veiksmingi kontrolei reikalingos informacijos mainai;
  • dokumentai suderinti pagal Jungtinių Tautų dokumentų išdėstymo pavyzdį.

Konvencijos šalys susitaria, kad:

  • tranzitinės prekės bus paprastai ir greitai įformintos, kai jos vežamas tokiomis sąlygomis, kuriomis užtikrinamas tinkamas saugumas. Tačiau jei kyla grėsmė visuomenės saugumui*, jos gali atlikti kontrolę;
  • pratęsdamos darbo valandas veikiančiuose muitinės postuose ir išplėsdamos jų kompetenciją jos palengvins prekių, gabenamų pagal tarptautinę muitinio tranzito procedūrą, muitinį įforminimą.

Prekėms taikoma muitinės kontrolė, kaip aprašyta 1 priede. Ši kontrolė turi užtikrinti, kad bus laikomasi prie sienų galiojančių įstatymų ir taisyklių. Be to, gali būti atliekama kito tipo kontrolė, taip pat šalies vidaus punktuose.

Muitinės tarnybos atsakingos už bendradarbiavimą su kitomis prekių kontrolės tarnybomis ir koordinavimą, kad pagreitintų prekių pervežimą.

Informaciją apie šią kontrolę galima rasti toliau nurodytuose prieduose:

  • medicininis sanitarinis patikrinimas atliekamas žmonių gyvenimui ir sveikatai apsaugoti (II priedas);
  • veterinarinis patikrinimas taikomas gyvūnams ir gyvūnų produktams bei jų pervežimo sąlygoms (III priedas);
  • fitosanitarinis patikrinimas skirtas užkirsti kelią augalų ir augalų produktų kenkėjų platinimui bei jų įvežimui per valstybės sienas (IV priedas);
  • kontrolė, kaip prekės atitinka nacionalinius ir tarptautinius įstatymus bei taisykles (V priedas);
  • prekių kokybės kontrolė skirta užtikrinti, kad jos atitiktų minimalius tarptautinius arba nacionalinius kokybės apibrėžimus (VI priedas);
  • Derinimo konvencijos administracinio komiteto darbo tvarkos taisyklės, susijusios su konvencijos pakeitimo procedūra (VII priedas);
  • sienos kirtimo procedūrų palengvinimas tarptautiniam kelių transportui, įskaitant vizų išdavimą vairuotojams profesionalams, prekių, ypač skubių siuntų, kaip antai gyvūnų ir greitai gendančių prekių, pervežimo per sieną procedūrų ir kelių transporto techninės apžiūros pagreitinimas (nustatytas Tarybos sprendimu 2009/161/EB) (VIII priedas).

Draudimai arba apribojimai, susiję su importu, eksportu ar tranzitu gali būti taikomi visuomenės saugumo tikslais. Jei būtina, gali būti taikomos skubios priemonės.

Ši konvencija neužkerta kelio regioninės ekonominės integracijos organizacijų (pavyzdžiui, ES) teisei taikyti savo teisės aktus prie jų vidaus sienų. Ja leidžiama išlaikyti lengvatas ir finansines priemones, su sąlyga, kad jos nesumenkins pagal šią konvenciją taikomų lengvatų.

Ginčai tarp šalių turi būti sprendžiami derybomis arba savanoriškai perduodami arbitražui.

NUO KADA TAIKOMI ŠIS REGLAMENTAS IR KONVENCIJA?

Reglamentas taikomas nuo 1984 m. birželio 1 d. Konvencija taikoma nuo 1987 m. rugsėjo 12 d.

SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

Visuomenės saugumas: saugoti visuomenės saugumą reiškia apsaugoti visuomenės saugumą, moralę, sveikatą, aplinką, kultūros paveldą ir pramoninę, komercinę bei intelektinę nuosavybę.

PAGRINDINIAI DOKUMENTAI

1984 m. balandžio 10 d. Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 1262/84 dėl Tarptautinės prekių pasienio kontrolės derinimo konvencijos sudarymo (OL L 126, 1984 5 12, p. 1–2)

Tarptautinė prekių pasienio kontrolės derinimo konvencija (OL L 126, 1984 5 12, p. 3–19)

1982 m. spalio 21 d. Ženevoje priimtos Tarptautinės prekių pasienio kontrolės derinimo konvencijos (toliau – Derinimo konvencijos) pakeitimas (OL L 317, 2011 11 30, p. 13–15)

SUSIJĘ DOKUMENTAI

2008 m. rugsėjo 25 d. Tarybos sprendimas 2009/161/EB dėl Tarptautinės prekių pasienio kontrolės derinimo konvencijos 8 priedo patvirtinimo Bendrijos vardu (OL L 55, 2009 2 27, p. 21–39)

2004 m. balandžio 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 882/2004 dėl oficialios kontrolės, kuri atliekama siekiant užtikrinti, kad būtų įvertinama, ar laikomasi pašarus ir maistą reglamentuojančių teisės aktų, gyvūnų sveikatos ir gerovės taisyklių (OL L 165, 2004 4 30, p. 1–141)

Vėlesni Reglamento (EB) Nr. 882/2004 daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

paskutinis atnaujinimas 25.10.2018

Top