EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Radijo spektro politikos grupė

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Sprendimas, kuriuo įsteigiama Radijo spektro politikos grupė

KOKS ŠIO SPRENDIMO TIKSLAS?

  • Šiuo sprendimu įsteigiama Radijo spektro politikos grupė (RSPG), aukšto lygio patariamoji grupė, skirta padėti Europos Komisijai plėtoti radijo spektro politiką.
  • Ji atsižvelgia į techninius, ekonominius, politinius, kultūrinius, strateginius, sveikatos ir socialinius aspektus, taip pat į įvairius galimai prieštaringus radijo spektro naudotojų poreikius, kad užtikrintų teisingą, nediskriminacinę ir proporcingą pusiausvyrą.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Gavusi jų prašymą, RSPG padeda ir pataria Komisijai, Europos Parlamentui ir Europos Sąjungos Tarybai strateginiu lygmeniu dėl:

  • radijo spektro politikos ir jos požiūrių koordinavimo;
  • Komisijos, Europos Sąjungos (ES) valstybių narių ir atitinkamų institucijų koordinavimo ir bendradarbiavimo įgyvendinant galiojančius radijo spektro srities ES teisės aktus, programas ir politiką, įskaitant Direktyvą (ES) 2018/1972 (žr. santrauką), kuria nustatomas Europos elektroninių ryšių kodeksas, išplėtęs RSPG vaidmenį;
  • prireikus, sąlygų, susijusių su radijo spektro prieinamumu ir veiksmingu jo naudojimu, koordinavimo arba derinimo;
  • pasiūlymų dėl teisėkūros procedūra priimamų aktų, kuriais nustatomos daugiametės radijo spektro politikos programos, ir leidimo pasidalijamai naudoti suderintą radijo spektrą;
  • Komisijos rekomendacijų dėl reguliavimo sistemos taikymo radijo spektro srityje, nedarant poveikio Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucijos (BEREC), įsteigtos Reglamentu (ES) 2018/1971 (žr. santrauką) vaidmeniui.

RSPG nariai

RSPG nariai yra valstybių narių valdžios institucijos. Komisija dalyvauja visuose grupės posėdžiuose ir teikia grupei sekretoriato paslaugas. Kiekviena valstybė narė paskiria aukšto lygio atstovą, atsakingą už visą strateginę radijo spektro politiką.

RSPG gali kviesti dalyvauti stebėtojus iš:

Stebėtojams gali būti leidžiama dalyvauti grupės diskusijose ir dalytis ekspertinėmis žiniomis, tačiau jie neturi balsavimo teisės ir nedalyvauja formuluojant grupės rekomendacijas ar patarimus. RSPG taip pat gali pakviesti pramonės atstovus pateikti savo nuomonę.

Veikla

  • Vykdydama savo patariamąją funkciją, RSPG apima įvairius technologinius, rinkos ir reguliavimo pokyčius, susijusius su radijo spektro naudojimu atitinkamos ES vidaus rinkos politikos kontekste tokiose srityse kaip elektroniniai ryšiai, informacinė visuomenė ir kiti sektoriai bei veikla, pavyzdžiui, transporto, mokslinių tyrimų ir plėtros ar sveikatos.
  • Komisijos, Tarybos ir Europos Parlamento prašymu arba savo iniciatyva RSPG priima nuomones ir ataskaitas.
  • Jos yra grindžiamos bendru sutarimu arba paprasta balsų dauguma. Nariai, kurie balsavo prieš, turi teisę prie nuomonių ar ataskaitų pridėti pareiškimą, kuriame apibendrinamos jų pozicijos priežastys.
  • Komisija gali steigti pogrupius, kurių paskirtis – nagrinėti konkrečius klausimus ir užsakyti išorės tyrimus, kurie padėtų RSPG vykdyti savo veiklą. RSPG veiklos ir pogrupių dalyviams atlyginimas nemokamas.
  • RSPG plačiu mastu iš anksto konsultuojasi su rinkos dalyviais, vartotojais ir galutiniais naudotojais. Tokios konsultacijos vykdomos siekiant įtraukti visus susijusius suinteresuotuosius subjektus, radijo spektro naudotojus (komercinius ir nekomercinius) ir kitas suinteresuotąsias šalis. Be to, dėl daugumos RSPG darbo rezultatų vyksta oficialios viešosios konsultacijos.
  • RSPG skelbia metinę darbo programą, o dauguma oficialių RSPG rezultatų skelbiami viešai.

Panaikinimas

Šiuo sprendimu panaikinamas ir pakeičiamas Sprendimas 2002/622/EB, kuriuo iš pradžių buvo įsteigta RSPG.

NUO KADA TAIKOMAS ŠIS SPRENDIMAS?

Sprendimas taikomas nuo 2019 m. liepos 2 d.

KONTEKSTAS

Daugiau informacijos žr.:

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

2019 m. birželio 11 d. Komisijos sprendimas, kuriuo įsteigiama Radijo spektro politikos grupė ir panaikinamas Sprendimas 2002/622/EB (OL C 196, 2019 6 12, p. 16–21).

SUSIJĘ DOKUMENTAI

2018 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2018/1972, kuria nustatomas Europos elektroninių ryšių kodeksas (nauja redakcija) (OL L 321, 2018 12 17, p. 36–214).

Vėlesni Direktyvos (ES) 2018/1972 daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį dokumentą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

2018 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2018/1971, kuriuo įsteigiama Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucija (BEREC) ir BEREC paramos agentūra (BEREC biuras), iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2015/2120 ir panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 1211/2009 (OL L 321, 2018 12 17, p. 1–35).

paskutinis atnaujinimas 24.11.2021

Top