EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32000D0541

Komisijas Lēmums (2000. gada 6. septembris) par valsts plānu novērtēšanas kritērijiem saskaņā ar Padomes Direktīvas 1999/13/EK 6. pantu (paziņots ar dokumenta numuru C(2000) 2473)

OV L 230, 12.9.2000, p. 16–19 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

Šis dokuments ir publicēts īpašajā(-os) izdevumā(–os) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2000/541/oj

32000D0541



Oficiālais Vēstnesis L 230 , 12/09/2000 Lpp. 0016 - 0019


Komisijas Lēmums

(2000. gada 6. septembris)

par valsts plānu novērtēšanas kritērijiem saskaņā ar Padomes Direktīvas 1999/13/EK 6. pantu

(paziņots ar dokumenta numuru C(2000) 2473)

(2000/541/EK)

EIROPAS KOPIENU KOMISIJA,

ņemot vērā Eiropas Kopienas dibināšanas līgumu,

ņemot vērā Padomes Direktīvu 1999/13/EK (1999. gada 11. marts) par gaistošu organisko savienojumu emisijas ierobežošanu no organiskiem šķīdinātājiem noteiktos darbības veidos un iekārtās [1], un jo īpaši tās 6. panta 5. punktu,

tā kā:

(1) Dalībvalstis var izstrādāt un īstenot valsts plānus emisijas samazināšanai noteiktos darbības veidos un iekārtās, uz kurām attiecas šī direktīva.

(2) Valsts plānu kritēriji ir svarīgi, lai nodrošinātu to, ka valsts plāni panāk emisijas samazināšanos, kas līdzvērtīga tai, ko iespējams sasniegt ieviešot emisijas robežvērtības.

(3) Komisijai, pamatojoties uz šiem kritērijiem, ir jālemj, vai dalībvalstu iesniegtie plāni uzskatāmi par pietiekamiem vai nepietiekamiem.

(4) Komisija par kritērijiem informēs padomdevēju komiteju, kas izveidota ar direktīvas 13. pantu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

Vienīgais pants

Valsts plānu novērtēšanai saskaņā ar Direktīvas 1999/13/EK 6. pantu piemēro šīs direktīvas pielikumā noteiktos kritērijus.

Briselē, 2000. gada 6. septembrī

Komisijas vārdā —

Komisijas locekle

Margot Wallström

[1] OV L 85, 29.3.1999., 1. lpp.

--------------------------------------------------

PIELIKUMS

Valsts plānu novērtēšanas kritēriji saskaņā ar Direktīvas 1999/13/EK 6. pantu

A. KRITĒRIJI, LAI PIERĀDĪTU, KA DALĪBVALSTĪM IR SĪKĀKA INFORMĀCIJA PAR PAŠREIZĒJO EMISIJU

1. Valsts plānam jāparāda, ka dalībvalstīm ir sīka informācija par pašreizējo emisiju.

Minimālie pieņemamie pierādījumi

Dalībvalstīm jāiesniedz rakstisks ziņojums, kas norāda darbību vai darbības, uz kurām attiecas šis plāns, klasificē saskaņā ar dokumentētu sistēmu, norāda iekārtu skaitu, uz kurām attiecas plāns, nosaka summāro emisiju no iekārtām, uz kurām attiecas šis plāns, konstatē jebkādu emisijas koeficientu un darbības statistikas avotu, ko izmanto emisijas noteikšanai, kā arī apraksta emisijas koeficienta noteikšanas metodes, piemēram, metodes, kuras izmanto mērījumu veikšanai.

B. KRITĒRIJI, LAI PAMATOTU VALSTS PLĀNA IZMANTOŠANU

2. Valsts plānam jāpamato situācija, kad tiek pieņemta atšķirīga pieeja 5. panta 2. un 3. punkta un II pielikuma noteikumiem.

Minimālie pieņemamie pierādījumi

Dalībvalstīm jāiesniedz rakstisks ziņojums, kurā izskaidro, kādi ir ieguvumi, izmantojot valsts plānu, un nevis 5. panta 2. un 3. punkta un II pielikuma noteikumus.

C. KRITĒRIJI, LAI PIERĀDĪTU, KA VALSTS PLĀNS IR SADERĪGS AR EIROPAS SAVIENĪBAS TIESĪBU AKTIEM, POLITIKU UN SPĒKĀ ESOŠĀM STARPTAUTISKĀM SAISTĪBĀM

3. Valsts plāns apstiprina atbilstību direktīvām, publicētai ES politikai, divpusējiem līgumiem, starptautiskiem līgumiem un nolīgumiem.

Minimālie pieņemamie pierādījumi

Dalībvalsts iesniedz rakstisku ziņojumu ar apstiprinošiem pierādījumiem, ka tā ņēmusi vērā valsts plāna atbilstību attiecīgajiem tiesību aktiem.

D. VĒRĀ ŅEMAMIE SĪKI IZSTRĀDĀTIE KRITĒRIJI, JA VALSTS PLĀNS ATBILST A, B UN C KRITĒRIJIEM

Ieteiktie minimālie pieļaujamie pierādījumi ir sīki izklāstīti no 4. līdz 26. kritērijam.

Kritēriji, lai pierādītu atbilstību Direktīvas 1999/13/EK 6. panta konkrētām prasībām.

4. Valsts plāns attiecas tikai uz esošām iekārtām (6. panta 1. punkts).

5. Valsts plāns neattiecas uz II A pielikuma 4. un 11. darbību (6. panta 1. punkts).

6. Valsts plāns neizslēdz no Direktīvas 1999/13/EK darbības jomas jebkuru darbību, kas uzskaitīta I pielikumā (6. panta 1. punkts).

7. Valsts plāns neatbrīvo esošās iekārtas no Direktīvā 96/61/EK izklāstīto noteikumu izpildes (6. panta 1. punkts).

8. Valsts plāns ietver paveikto vai veicamo pasākumu sarakstu, lai nodrošinātu 6. panta 1. punktā noteiktā mērķa sasniegšanu (6. panta 2. punkts).

9. Valsts plāns sīki izklāsta iesniegtā plāna monitoringa mehānismu (6. panta 2. punkts).

10. Valsts plāns nosaka saistošus pagaidu mērķus, pēc kuriem var konstatēt panākumus virzībā uz 6. panta 1. punktā noteikto mērķi (6. panta 2. punkts).

11. Valsts plāns nosaka darbību vai darbības, uz kurām attiecas šis plāns (6. panta 2. punkts).

12. Valsts plāns nosaka, ka emisiju samazināšana, kas paredzams sasniegt ar tādām darbībām, atbilst tai, kas būtu sasniegta piemērojot emisijas robežvērtības un/vai difūzās emisijas vērtības saskaņā ar 5. panta 2. un 3. punktu un II pielikumu (6. panta 2. punkts).

13. Valsts plāns uzskaita to iekārtu skaitu, uz kurām attiecas plāns, šo iekārtu summāro emisiju un katras darbības summāro emisiju (6. panta 2. punkts).

14. Valsts plāns apraksta dokumentu klāstu, ar kuru starpniecību tiks sasniegtas tā prasības, pierādījumi, ka šie dokumenti ir izpildāmi un informācija par līdzekļiem, ar kuriem tiks pierādīta atbilstība plānam (6. panta 2. punkts).

Kritēriji, lai pierādītu atbilstību citiem Direktīvas 1999/13/EK atbilstošiem noteikumiem

15. Valsts plāns nosaka vajadzīgos pasākumus, kuri ir tikuši vai tiks pieņemti, lai nodrošinātu to iekārtu, uz kurām attiecas plāns, atbilstību 5. pantam (izņemot 2. un/vai 3. punktu, ja plānā atļauts), 8. un 9. pantam un jebkādām plāna prasībām ne vēlāk kā līdz 2007. gada 31. oktobrim (4. panta 1. punkts).

16. Valsts plāns nosaka vajadzīgos pasākumus, kuri tikuši vai tiks pieņemti, lai nodrošinātu, ka iekārtas, uz kurām attiecas plāns tiks reģistrētas vai apstiprinātas vēlākais līdz 2007. gada 31. oktobrim (4. panta 2. punkts).

17. Valsts plāns nosaka vajadzīgos pasākumus, kas tikuši vai tiks pieņemti, lai nodrošinātu, ka iekārtas, uz kurām attiecas plāns, atbildīs monitoringa prasībām, kas izklāstītas 8. pantā.

18. Valsts plāns nosaka vajadzīgos pasākumus, kuri tikuši vai tiks pieņemti, lai nodrošinātu, ka iekārtas, uz kurām attiecas plāns, pierādīs atbilstību emisijas robežvērtībām un/vai difūzās emisijas vērtībām, kuras saskaņā ar 9. pantu nosaka valsts plāns.

19. Valsts plāns nosaka vajadzīgos pasākumus, kuri tikuši vai tiks pieņemti, lai nodrošinātu, ka iekārtas, uz kurām attiecas plāns, atbildīs 10. pantam, ja ir atklāts, ka direktīvas vai plāna prasības ir pārkāptas.

20. Valsts plāns apraksta, kā dalībvalstu ziņojumos, kuri saskaņā ar 11. pantu tiek sūtīti Komisijai, jāietver pietiekami reprezentatīvi dati, lai pierādītu, ka ir ievērotas 6. panta prasības(11. panta 2. punkts).

21. Valsts plāns apraksta vajadzīgos pasākumus, kuri ir tikuši vai tiks pieņemti, lai saskaņā ar 12. pantu nodrošinātu sabiedrības piekļuvi informācijai par iekārtām, uz kurām attiecas plāns.

Kritēriji, lai pierādītu ka plāns rada ikgadējās emisijas atbilstīgu samazināšanos

22. Valsts plāns nosaka pašreizējo gada emisiju daudzumu no iekārtām, uz kurām attiecas šis plāns.

23. Valsts plāns nosaka gada emisiju samazināšanas daudzumu no iekārtām, uz kurām attiecas plāns, kas būtu jāsasniedz piemērojot emisijas robežvērtības atgāzēm un/vai difūzās emisijas vērtības saskaņā ar 5. panta 2. un 3. punktu un II pielikumu.

24. Valsts plāns nosaka gada emisijas samazināšanas daudzumu no iekārtām, uz kurām attiecas plāns, ko sasniegs to īstenojot.

25. Valsts plāns pierāda, ka samazināšanai saskaņā ar 24. kritēriju jābūt vismaz tik lielai cik samazināšanai saskaņā ar 23. kritēriju.

Kritēriji to līdzekļu apstiprināšanai, ar kuriem tiks pierādīta atbilstība plānam, saskaņā ar 14. kritēriju un 6. panta 2. punktu

26. Valsts plāns norāda, ka līdzekļi, ar kuriem tiek pierādīta atbilstība plānam, ir skaidri noteikti, lai trešā persona varētu pārbaudīt atbilstību.

Minimālie pieņemamie pierādījumi 4. līdz 26. kritērija izpildei

Ir četras galvenās jomas, kurās jāsniedz pierādījumi:

i) dalībvalstis iesniedz izraudzīto iekārtu sarakstu, kas jāiekļauj valsts plānā un ko iedala atbilstoši vismaz darbību līmenim (kā norādīts II A pielikumā) un ieteicams Corinair/EMEP SNAP 2. līmenim;

ii) dalībvalstīm jāiesniedz informācija par to, kā valsts plānu īstenos to kompetentā iestāde, ieskaitot:

- kompetentās iestādes identifikāciju,

- kā kompetentā iestāde noteiks un uzraudzīs grafikus,

- kā kompetentā iestāde veiks katras iekārtas uzskaiti, kas jāiekļauj valsts plānā,

- kā iekārtu līmenī šajā uzskaitē ietvers attiecīgo darbību aprakstu, veiktos pasākumus, stundas, kuru laikā iekārtas darbojas, emisijas robežvērtības un/vai difūzās emisijas vērtības un/vai saistošos pagaidu mērķus, kas jāievēro, monitoringa/pierādīšanas līdzekļu atbilstību emisijas robežvērtībām un difūzās emisijas vērtībām,

- monitoringa, ziņu sniegšanas un pierādīšanas metožu atbilstību plānam. Dalībvalstīm jāizmanto masas bilances pieeja, saskaņā ar III pielikumu, vai mērījumu procedūras masas koncentrācijai un tilpuma plūsmas ātrumam saskaņā ar atzītiem starptautiskiem un Eiropas standartiem. Ja dalībvalstis piedāvā alternatīvus pierādīšanas līdzekļus, valsts plānam jānodrošina attiecīgi pamatīgi pierādījumi;

iii) dalībvalstīm jāiesniedz emisiju pārskats par visām iekārtām, uz kurām attiecas valsts plāns. Dalībvalstis sniedz pierādījumus reprezentatīvu datu un dokumentētu metožu veidā, lai veicinātu konkrētu emisiju neatkarīgu pārbaudi. Šim pārskatam jābūt atbilstošam, lai pierādītu atbilstību direktīvai, un dalībvalstis sniedz gada emisijas samazināšanas reprezentatīvus aprēķinus, kurus paziņo saskaņā ar 23. un 24. kritēriju, lai nodrošinātu aprēķina metožu neatkarīgu pārbaudi;

iv) dalībvalstīm jāapraksta, kā sabiedrībai būs pieejams valsts plāns, tā mērķi un atsevišķu iekārtu attīstība šo mērķu īstenošanai. Var būt gadījumi, kad konkrēto informāciju var uzskatīt par konfidenciālu un tādejādi sabiedrībai tā nav pieejama. Piemēri:

- informācija par militārām iekārtām,

- informācija, kas attiecas uz dažām iekārtām, kad ražošanas apjoma rādītāji var būt komerciāli svarīgi, piemēram, šķīdinātāja patēriņš, darbības laiks stundās un tilpuma plūsmas ātrumi.

--------------------------------------------------

Top