EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32016R0007

Komisijas Īstenošanas regula (ES) 2016/7 (2016. gada 5. janvāris), ar ko nosaka standarta veidlapu Eiropas vienotajam iepirkuma procedūras dokumentam (Dokuments attiecas uz EEZ)

OV L 3, 6.1.2016, p. 16–34 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2016/7/oj

6.1.2016   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 3/16


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS REGULA (ES) 2016/7

(2016. gada 5. janvāris),

ar ko nosaka standarta veidlapu Eiropas vienotajam iepirkuma procedūras dokumentam

(Dokuments attiecas uz EEZ)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 26. februāra Direktīvu 2014/24/ES par publisko iepirkumu un ar ko atceļ Direktīvu 2004/18/EK (1), un jo īpaši tās 59. panta 2. punktu, un ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 26. februāra Direktīvu 2014/25/ES par iepirkumu, ko īsteno subjekti, kuri darbojas ūdensapgādes, enerģētikas, transporta un pasta pakalpojumu nozarēs, un ar ko atceļ Direktīvu 2004/17/EK (2), un jo īpaši tās 80. panta 3. punktu,

tā kā:

(1)

Viens no Direktīvu 2014/24/ES un 2014/25/ES galvenajiem mērķiem ir samazināt administratīvo slogu līgumslēdzējām iestādēm, līgumslēdzējiem un ekonomikas dalībniekiem, kā arī maziem un vidējiem uzņēmumiem. Šo centienu pamatelements ir Eiropas vienotais iepirkuma procedūras dokuments (ESPD). Attiecīgi ESPD standarta veidlapa būtu jāizstrādā tādā veidā, lai izvairītos no nepieciešamības nodrošināt ievērojamu skaitu sertifikātu vai citu dokumentu, kas saistīti ar izslēgšanas un atlases kritērijiem. Ievērojot to pašu mērķi, standarta veidlapā būtu arī jāsniedz attiecīgā informācija par subjektiem, uz kuru spējām paļaujas ekonomikas dalībnieks, lai minētās informācijas pārbaudi varētu veikt kopā ar galvenā ekonomikas dalībnieka pārbaudi un saskaņā ar tiem pašiem nosacījumiem.

(2)

ESPD vajadzētu būt arī pieejamam izmantošanai līgumslēdzējiem, uz kuriem attiecas Direktīva 2014/25/ES un kuriem, piemērojot Direktīvā 2014/24/ES paredzētos izslēgšanas un atlases kritērijus, ir jārīkojas tādā pašā veidā un saskaņā ar tādiem pašiem nosacījumiem kā līgumslēdzējām iestādēm.

(3)

Lai līgumslēdzējām iestādēm un līgumslēdzējiem neradītu administratīvu slogu un lai izvairītos no iespējamām pretrunīgām norādēm dažādos iepirkuma dokumentos, informācija, kura ekonomikas dalībniekiem jāsniedz ESPD, līgumslēdzējām iestādēm un līgumslēdzējiem pirms iepirkuma izsludināšanas būtu skaidri jānorāda iepirkuma izsludināšanas paziņojumā vai minētajā paziņojumā izmantojot atsauces uz citām daļām iepirkuma dokumentācijā, ar ko ekonomikas dalībniekiem jebkurā gadījumā ir rūpīgi jāiepazīstas nolūkā piedalīties iepirkumā un iesniegt iespējamo piedāvājumu.

(4)

Turklāt ESPD būtu jāveicina papildu vienkāršošana ekonomikas dalībniekiem, līgumslēdzējām iestādēm un subjektiem, aizstājot dažādas un atšķirīgas valstu pašdeklarācijas ar vienu standarta veidlapu, kas noteikta Eiropas līmenī. Minētajam būtu arī jāpalīdz mazināt problēmas, kas saistītas ar oficiālu paziņojumu un piekrišanas apliecinājumu precīzu izstrādi, kā arī valodiskas problēmas, jo standarta veidlapa būs pieejama oficiālajās valodās. Līdz ar to ESPD būtu jāsekmē lielāka pārrobežu dalība publiskā iepirkuma procedūrās.

(5)

Jebkāda datu apstrāde un apmaiņa, kas veicama saistībā ar ESPD, būtu jāveic saskaņā ar valsts noteikumiem, ar kuriem īsteno Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 95/46/EK (3), un jo īpaši saskaņā ar valsts noteikumiem, ko piemēro tādu datu apstrādei, kas saistīti ar noziedzīgiem nodarījumiem, kriminālas vajāšanas gadījumiem vai drošības pasākumiem saskaņā ar minētās direktīvas 8. panta 5. punktu.

(6)

Jāatgādina, ka Komisija pārskata ESPD praktisko piemērošanu, ņemot vērā datubāzu tehnisko izstrādi dalībvalstīs, un ziņo par to Eiropas Parlamentam un Padomei līdz 2017. gada 18. aprīlim. Izpildot minēto, Komisija var ņemt vērā arī iespējamos ierosinājumus par datubāzu funkciju uzlabošanu, lai paplašinātu jo īpaši MVU iespējas pārrobežu līmenī piedalīties publiskajā iepirkumā vai lai nodrošinātu iespējamu vienkāršošanu atbilstoši Direktīvā 2014/24/ES noteiktajam; tāpat Komisija var arī apsvērt iespējamos aspektus, kas saistīti ar praksi, kuras ietvaros no visiem konkrētās iepirkuma procedūras dalībniekiem tiek sistemātiski pieprasīti sertifikāti vai cita veida dokumentāri pierādījumi, vai arī ar praksi, kura saistīta ar diskriminējošu atsevišķu ekonomikas dalībnieku izvēlēšanos šādas dokumentācijas pieprasīšanai.

(7)

Šajā regulā paredzētie pasākumi ir saskaņā ar Publiskā iepirkuma padomdevējas komitejas atzinumu,

IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

1. pants

Šīs regulas 2. pielikumā pievienoto standarta veidlapu izmanto Direktīvas 2014/24/ES 59. pantā paredzētā Eiropas vienotā iepirkuma procedūras dokumenta izstrādei, sākot ar valsts pasākumu, ar kuriem īsteno Direktīvu 2014/24/ES, spēkā stāšanās brīdi, taču ne vēlāk kā no 2016. gada 18. aprīļa. Minētās veidlapas lietošanas norādījumi ir izklāstīti šīs regulas 1. pielikumā.

2. pants

Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

Briselē, 2016. gada 5. janvārī

Komisijas vārdā –

priekšsēdētājs

Jean-Claude JUNCKER


(1)  OV L 94, 28.3.2014., 65. lpp.

(2)  OV L 94, 28.3.2014., 243. lpp.

(3)  Eiropas Parlamenta un Padomes 1995. gada 24. oktobra Direktīva 95/46/EK par personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (OV L 281, 23.11.1995., 31. lpp.).


1. PIELIKUMS

Norādījumi

Eiropas vienotais iepirkuma procedūras dokuments (ESPD) ir ekonomikas dalībnieku pašdeklarācija, kas sniedz sākotnējus pierādījumus, ar kuriem aizstāj publiskā sektora iestāžu vai trešo personu izdotus sertifikātus. Saskaņā ar Direktīvas 2014/24/ES 59. pantā noteikto tas ir oficiāls paziņojums par to, ka ekonomikas dalībnieks neatrodas nevienā no tādām situācijām, kurā ekonomikas dalībnieks ir jāizslēdz vai šādu dalībnieku var izslēgt, ka tas atbilst attiecīgajiem atlases kritērijiem un ka tas attiecīgā gadījumā atbilst objektīvajiem noteikumiem un kritērijiem, kuri ir noteikti, lai ierobežotu citādi kvalificētu kandidātu skaitu, kurus uzaicinās piedalīties. Minētā dokumenta mērķis ir samazināt administratīvo slogu, kas izriet no prasības nodrošināt ievērojamu skaitu sertifikātu vai citu dokumentu, kuri saistīti ar izslēgšanas un atlases kritērijiem.

Lai atvieglotu ekonomikas dalībniekiem ESPD aizpildīšanu, dalībvalstis var izdot norādījumus par ESPD izmantošanu, piemēram, izskaidrojot, kuras attiecīgās valsts tiesību normas attiecas uz III daļas A iedaļu (1), ka apstiprināto ekonomikas dalībnieku oficiālie saraksti vai līdzvērtīgi sertifikāti nav jānoformē vai jāizdod konkrētajā dalībvalstī, vai norādīt, kādas atsauces vai informācija ir jāsniedz, lai līgumslēdzējas iestādes vai līgumslēdzēji varētu attiecīgo sertifikātu iegūt elektroniski.

Sagatavojot iepirkuma procedūras dokumentus konkrētai iepirkuma procedūrai, līgumslēdzējām iestādēm un līgumslēdzējiem konkursa sludinājumā, konkursa sludinājumā minētajos iepirkuma procedūras dokumentos vai uzaicinājumos apstiprināt ieinteresētību ir jānorāda, kāda informācija tiem būs nepieciešama no ekonomikas dalībniekiem, tostarp jāiekļauj skaidrs paziņojums par to, vai ir/nav jāsniedz II un III daļā pieprasītā informācija (2) attiecībā uz apakšuzņēmējiem, uz kuru spējām ekonomikas dalībnieks nepaļaujas  (3). Šo uzdevumu ekonomikas dalībniekiem var arī atvieglot, norādot šo informāciju tieši ESPD elektroniskajā versijā, piemēram, izmantojot ESPD pakalpojumu (https://webgate.acceptance.ec.europa.eu/growth/tools-databases/ecertis2/resources/espd/index.html (4)), ko Komisijas dienesti bez maksas piedāvās līgumslēdzējām iestādēm, līgumslēdzējiem, ekonomikas dalībniekiem, elektronisko pakalpojumu sniedzējiem un citām ieinteresētajām personām.

Piedāvājumiem atklātās procedūrās un pieteikumiem dalībai slēgtās procedūras, konkursa procedūrās ar sarunām, konkursa dialogos vai inovāciju partnerībās ir jāpievieno ESPD, ko ekonomikas dalībnieki ir aizpildījuši, lai sniegtu vajadzīgo informāciju (5). Pretendents, kuram paredzēts piešķirt līguma slēgšanas tiesības, iesniedz atjauninātus sertifikātus un apliecinošos dokumentus, izņemot attiecībā uz konkrētiem līgumiem, kuru pamatā ir pamatnolīgums.

Dalībvalstis var noteikt regulējumu vai ļaut līgumslēdzējām iestādēm un līgumslēdzējiem pašiem lemt par to, vai ESPD ir jāizmanto arī tādās iepirkuma procedūrās, uz kurām pilnībā vai daļēji neattiecas Direktīvas 2014/24/ES vai 2014/25/ES sīki izstrādātie procedūras noteikumi, piemēram, iepirkumos, kuri nepārsniedz noteiktas robežvērtības, vai iepirkumos, uz kuriem attiecas īpaši noteikumi sociālo vai citu īpašu pakalpojumu jomā (“atvieglots režīms”) (6). Tāpat dalībvalstis var noteikt regulējumu vai ļaut līgumslēdzējām iestādēm un līgumslēdzējiem pašiem lemt par to, vai ESPD ir jāizmanto arī saistībā ar koncesiju līgumu slēgšanas tiesību piešķiršanu, uz kuriem attiecas vai neattiecas Direktīvas 2014/23/ES noteikumi (7).

Līgumslēdzēja iestāde vai līgumslēdzējs jebkurā brīdī procedūras laikā var lūgt jebkuram pretendentam iesniegt visus vajadzīgos sertifikātus un apliecinošos dokumentus vai daļu no tiem, ja tas ir nepieciešams procedūras pareizas norises nodrošināšanai.

Ekonomikas dalībniekus var izslēgt no iepirkuma procedūras vai saukt tos pie atbildības saskaņā ar valsts tiesību normām gadījumos, kad informācija ir būtiski sagrozīta, aizpildot ESPD vai kopumā sniedzot informāciju, kas nepieciešama, lai pārbaudītu, vai nepastāv izslēgšanas iemesli un vai ir izpildīti atlases kritēriji, vai gadījumos, kad šāda informācija netiek izpausta vai kad ekonomikas dalībnieki nespēj iesniegt apliecinošos dokumentus.

Ekonomikas dalībnieki var atkārtoti izmantot informāciju, kas ir sniegta ESPD, kurš jau ir izmantots kādā no iepriekšējām iepirkuma procedūrām, kamēr vien šāda informācija joprojām ir pareiza un būtiska. Visvieglāk to var izdarīt, iekļaujot informāciju jaunajā ESPD ar attiecīgu funkciju palīdzību, kuras šajā nolūkā tiek piedāvātas iepriekš minētajā elektroniskajā ESPD pakalpojumā. Protams, informācijas atkārtota izmantošana būs iespējama, izmantojot arī citas informācijas pārkopēšanas metodes, piemēram, attiecībā uz ekonomikas dalībnieka informātikas līdzekļos (personālais dators, planšetdators, serveri … u. c.) uzkrāto informāciju.

Saskaņā ar Direktīvas 2014/24/ES 59. panta 2. punkta otro daļu ESPD sagatavo tikai elektroniskā formā; tomēr šā nosacījuma piemērošanu var atlikt vēlākais līdz 2018. gada 18. aprīlim (8). Tas nozīmē, ka līdz 2018. gada 18. aprīlimESPD var vienlaikus pastāvēt gan elektroniskā, gan papīra formā. Ekonomikas dalībnieki, izmantojot iepriekš minēto ESPD pakalpojumu, varēs aizpildīt savus ESPD elektroniski visos gadījumos, tādējādi ekonomikas dalībnieki varēs pilnībā izmantot visas piedāvātās priekšrocības (ne tikai atkārtotu informācijas izmantošanu). Lai ESPD izmantotu iepirkuma procedūrās, kurās ir atlikta elektronisko sakaru līdzekļu izmantošana (arī, iespējams, vēlākais līdz 2018. gada 18. aprīlim), ekonomikas dalībnieks ar ESPD pakalpojumu varēs izdrukāt savu elektroniski aizpildīto ESPD papīra dokumenta veidā, kuru pēc tam varēs pārsūtīt līgumslēdzējai iestādei vai līgumslēdzējam, izmantojot nevis elektroniskos, bet gan citus sakaru līdzekļus (9).

Kā jau iepriekš minēts, ESPD ietver ekonomikas dalībnieka oficiālu paziņojumu, ka attiecīgie izslēgšanas iemesli nepastāv un ka ir izpildīti attiecīgie atlases kritēriji, un tajā sniedz atbilstīgu informāciju, ko prasa līgumslēdzēja iestāde vai līgumslēdzējs.

Ja iepirkums ir sadalīts daļās un atlases kritēriji (10) katrai daļai ir atšķirīgi, ESPD aizpilda par katru daļu (vai par vairākām daļām ar vienādiem atlases kritērijiem).

ESPD arī norāda publiskā sektora iestādi vai trešo personu, kas atbildīga par apliecinošo dokumentu sagatavošanu (11), un iekļauj oficiālu paziņojumu par to, ka ekonomikas dalībnieks spēs pēc pieprasījuma un bez kavēšanās iesniegt minētos apliecinošos dokumentus.

Līgumslēdzējas iestādes vai līgumslēdzēji var izvēlēties ierobežot par atlases kritērijiem nepieciešamo informāciju tikai līdz vienam jautājumam par to, vai ekonomikas dalībnieki atbilst visiem nepieciešamajiem atlases kritērijiem ar iespējamo atbildi “jā” vai “nē”, vai arī šādu prasību var noteikt dalībvalstis (12). Šādas izvēles sekas var būt papildinformācijas un/vai dokumentācijas pieprasījumi, tomēr ir jācenšas izvairīties no pārmērīga administratīvā sloga radīšanas ekonomikas dalībniekiem, sistemātiski pieprasot sertifikātus vai citus dokumentārus apliecinājumus no visiem konkrētas iepirkuma procedūras dalībniekiem, tāpat arī jāizvairās no prakses, kura ir saistīta ar diskriminējošu to ekonomikas dalībnieku izvēlēšanos, no kuriem tiks pieprasīta šāda dokumentācija.

Pienākums līgumslēdzējām iestādēm un līgumslēdzējiem iegūt attiecīgo dokumentāciju, kas ir pieejama bez maksas, tieši no jebkādas dalībvalsts vietējās datu bāzes, attiecas arī gadījumā, ja sākotnēji pieprasītā informācija par atlases kritērijiem ietver tikai atbildi “jā” vai “nē”. Ja šāda elektroniskā dokumentācija ir pieprasīta, ekonomikas dalībnieki sniegs līgumslēdzējai iestādei vai līgumslēdzējam ziņas par to, kā iegūt attiecīgo dokumentāciju gadījumos, kad tiek pārbaudīti atlases kritēriji, nevis iekļaus šo informāciju tieši ESPD.

Ja izraksts no attiecīgā reģistra (piemēram, tiesu reģistrs) līgumslēdzējai iestādei vai līgumslēdzējam ir pieejams elektroniski, ekonomikas dalībnieks var norādīt, kur šo informāciju var atrast (piemēram, repozitorija nosaukums, tīmekļa adrese, lietas vai ieraksta numurs utt.), lai līgumslēdzēja iestāde vai līgumslēdzējs šo informāciju varētu iegūt. Norādot minēto informāciju, ekonomikas dalībnieks piekrīt, ka līgumslēdzēja iestāde vai līgumslēdzējs var iegūt attiecīgos dokumentus saskaņā ar valsts noteikumiem, ar kuriem īsteno Direktīvu 95/46/EK  (13) par personas datu apstrādi, un jo īpaši attiecībā uz īpašu kategoriju datiem, piemēram, par noziedzīgiem nodarījumiem, notiesājošiem spriedumiem krimināllietās vai drošības pasākumiem.

Saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2014/24/ES 64. pantu ekonomikas dalībnieki, kuri ir reģistrēti apstiprinātu ekonomikas dalībnieku oficiālajos sarakstos vai kuru rīcībā ir saskaņā ar publiskajām tiesībām vai privāttiesībām nodibinātu iestāžu izsniegti attiecīgie sertifikāti, var attiecībā uz III līdz V daļā pieprasīto informāciju iesniegt līgumslēdzējai iestādei vai līgumslēdzējam kompetentās iestādes izsniegtu reģistrācijas sertifikātu vai kompetentās sertifikācijas struktūras izsniegtu sertifikātu.

Ekonomikas dalībniekam, kas piedalās viens pats un kas nepaļaujas uz citu subjektu spējām, lai izpildītu atlases kritērijus, jāaizpilda viens ESPD.

Ekonomikas dalībniekam, kurš piedalās viens pats, bet paļaujas uz viena vai vairāku citu subjektu spējām, jānodrošina, ka līgumslēdzēja iestāde vai līgumslēdzējs saņem paša ekonomikas dalībnieka ESPD kopā ar atsevišķu ESPD, kurā izklāstīta atbilstīgā informācija (14) par katru attiecīgo subjektu.

Visbeidzot, ja ekonomikas dalībnieku grupas, tostarp pagaidu apvienības, kopā piedalās iepirkuma procedūrā, par katru iesaistīto ekonomikas dalībnieku ir jāiesniedz atsevišķs ESPD, norādot informāciju, kas pieprasīta II–V daļā.

Visos gadījumos, kad vairāk nekā viena persona ir ekonomikas dalībnieka administratīvās, pārvaldības vai uzraudzības struktūrvienības dalībniece vai kad vairāk nekā vienai personai tajā ir pārstāvības, lemšanas vai kontroles pilnvaras, katrai no šīm personām atkarībā no attiecīgajā valstī spēkā esošajiem noteikumiem, tostarp datu aizsardzības normām, var būt pienākums parakstīt vienu un to pašu ESPD.

Attiecībā uz ESPD parakstīšanu jāņem vērā, ka paraksts ESPD varbūt nav nepieciešams, ja ESPD nosūta kā daļu no dokumentu komplekta, kura autentiskums un kopums ir apliecināts ar izmantojamajos sakaru līdzekļos nodrošināto parakstu (15).

Iepirkuma procedūrās, par kurām uzaicinājums piedalīties konkursā ir publicēts Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī (ESOV), I daļā pieprasītā informācija tiks izgūta automātiski, ja vien ESPD izveidei un aizpildīšanai ir izmantots iepriekš minētais elektroniskais ESPD pakalpojums.
Ja ESOV nav publicēts uzaicinājums piedalīties konkursā, tad informācija ir jāievada līgumslēdzējai iestādei vai līgumslēdzējam, lai iepirkuma procedūru varētu skaidri identificēt. Ekonomikas dalībnieks norāda visu pārējo informāciju visās ESPD iedaļās.

ESPD ietver šādas daļas un iedaļas:

I daļa. Informācija par iepirkuma procedūru, līgumslēdzēju iestādi vai līgumslēdzēju.

II daļa. Informācija par ekonomikas dalībnieku.

III daļa. Izslēgšanas kritēriji.

A: ar krimināli notiesājošu spriedumu saistīti iemesli (šā kritērija piemērošana ir obligāta saskaņā ar Direktīvas 2014/24/ES 57. panta 1. punktu. Šā kritērija piemērošana līgumslēdzējām iestādēm ir obligāta arī saskaņā ar Direktīvas 2014/25/ES 80. panta 1. punkta otro daļu, savukārt līgumslēdzēji, kas nav līgumslēdzējas iestādes, var brīvi lemt par šā izslēgšanas kritērija piemērošanu).

B: ar nodokļu vai sociālā nodrošinājuma iemaksu maksājumiem saistīti iemesli (šā kritērija piemērošana ir obligāta saskaņā ar Direktīvas 2014/24/ES 57. panta 2. punktu galīga un saistoša lēmuma gadījumā. Tāpat kā iepriekš minēts, šā kritērija piemērošana līgumslēdzējām iestādēm ir obligāta arī saskaņā ar Direktīvas 2014/25/ES 80. panta 1. punkta otro daļu, savukārt līgumslēdzēji, kas nav līgumslēdzējas iestādes, var brīvi lemt par šā izslēgšanas kritērija piemērošanu. Lūdzu, ņemiet vērā, ka saskaņā ar noteiktu dalībvalstu tiesību normām izslēgšana var būt obligāta arī tāda lēmuma gadījumā, kas nav galīgs un saistošs).

C: ar maksātnespēju, interešu konfliktiem vai profesionālās darbības pārkāpumiem saistīti iemesli (skatīt Direktīvas 2014/24/ES 57. panta 4. punktu) (gadījumi, kuros ekonomikas dalībnieku var izslēgt; dalībvalstis var noteikt, ka līgumslēdzējām iestādēm ir obligāti jāpiemēro šie izslēgšanas iemesli. Saskaņā ar Direktīvas 2014/25/ES 80. panta 1. punktu visi līgumslēdzēji neatkarīgi no tā, vai tie ir/nav līgumslēdzējas iestādes, var nolemt piemērot šos izslēgšanas iemeslus, vai arī šādu pienākumu tiem var noteikt dalībvalsts).

D: citi izslēgšanas iemesli, kurus var noteikt līgumslēdzējas iestādes vai līgumslēdzēja dalībvalsts tiesību normās.

IV daļa. Atlases kritēriji  (16).

α: Vispārīga informācija par visiem atlases kritērijiem

A: piemērotība

B: saimnieciskais un finansiālais stāvoklis

C: tehniskās un profesionālās spējas.

D: kvalitātes nodrošināšanas shēmas un vides vadības standarti  (17)  (18).

V daļa. Kvalificētu kandidātu skaita samazināšana  (19).

VI daļa. Noslēguma apliecinājumi.


(1)  Piemēram, ka ekonomikas dalībniekiem, kuri ir bijuši notiesāti saskaņā ar attiecīgās valsts kriminālkodeksa x, y un z pantu, tas ir jānorāda, sniedzot informāciju par sodāmībām saistībā ar dalību noziedzīgā organizācijā vai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijā …

(2)  Informācija par izslēgšanas iemesliem.

(3)  Skatīt Direktīvas 2014/24/ES 71. panta 5. punkta trešo daļu un Direktīvas 2014/25/ES 88. panta 5. punkta trešo daļu.

(4)  Šī ir saite uz sākotnējo izstrādes stadijā esošo versiju. Saite uz pilnu galīgo versiju tiks ievietota vai citādi paziņota, tiklīdz tā būs pieejama.

(5)  Situācija ir daudz sarežģītāka attiecībā uz sarunu procedūrām bez iepriekšējas publicēšanas, kas ir paredzētas Direktīvas 2014/24/ES 32. pantā un Direktīvas 2014/25/ES 50. pantā, jo šie noteikumi attiecas uz ļoti atšķirīgiem gadījumiem.

ESPD pieprasīšana radītu nevajadzīgu administratīvo slogu vai būtu citādi neatbilstoša, ja 1) ir iespējams tikai viens jau iepriekš zināms dalībnieks (attiecīgi Direktīvas 2014/24/ES 32. panta 2. punkta b) apakšpunkts, 3. punkta b) un d) apakšpunkts un 5. punkts, Direktīvas 2014/25/ES 50. panta c), e), f) un i) apakšpunkts) un 2) steidzamības apsvērumu dēļ (attiecīgi Direktīvas 2014/24/ES 32. panta 2. punkta c) apakšpunkts, Direktīvas 2014/25/ES 50. panta d) un h) apakšpunkts), vai arī piegāžu, ko kotē un iegādājas preču tirgū, darījumu sevišķo īpatnību dēļ (Direktīvas 2014/24/ES 32. panta 3. punkta c) apakšpunkts un Direktīvas 2014/25/ES 50. panta g) apakšpunkts).

No otras puses, ESPD ir nozīmīgs un ir jāpieprasa visos pārējos gadījumos, kuros var piedalīties vairāk kā viens dalībnieks, un ja nepastāv steidzamības apsvērumi vai ar darījuma raksturu saistītas īpatnības; šie gadījumi ir paredzēti Regulas 2014/24/ES 32. panta 2. punkta a) apakšpunktā, 3. punkta a) apakšpunktā un 4. punktā, Direktīvas 2014/25/ES 50. panta a), b) un j) punktā.

(6)  Direktīvas 2014/24/ES un 2014/25/ES attiecīgi 74.–77. pants un 91.–94. pants.

(7)  Eiropas Parlamenta un Padomes 2014. gada 26. februāra Direktīva 2014/23/ES par koncesijas līgumu slēgšanas tiesību piešķiršanu (OV L 94, 28.3.2014., 1. lpp.).

(8)  Skatīt Direktīvas 2014/24/ES 90. panta 3. punktu.

(9)  ESPD varēs izveidot arī PDF dokumenta veidā, kuru pēc tam varēs elektroniski pārsūtīt kā pielikumu. Lai informāciju vēlāk varētu izmantot atkārtoti, ekonomikas dalībniekiem aizpildītais ESPD būs jāsaglabā atbilstošā elektroniskā formā (piemēram, kā.xml).

(10)  Tas varētu attiekties uz minimālo nepieciešamo apgrozījumu, kuru šādos gadījumos nosaka atkarībā no vienas daļas aplēstās maksimālās vērtības.

(11)  Ja vien līgumslēdzējas iestādes vai līgumslēdzēji nav norādījuši, ka pirmajā reizē pietiks ar vispārīgu informāciju (“jā”/“nē”) par prasību ievērošanu. Plašākus skaidrojumus par šo iespēju skatīt turpmāk.

(12)  Šādas prasības var būt vispārīgas vai arī piemērojamas tikai noteiktām situācijām, piemēram, tikai atklātām iepirkuma procedūrām vai divu posmu procedūrām, vai tikai gadījumiem, kuros visi minimālajām prasībām atbilstošie pretendenti tiks uzaicināti piedalīties procedūrā.

(13)  Eiropas Parlamenta un Padomes 1995. gada 24. oktobra Direktīva 95/46/EK par personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (OV L 281, 23.11.1995., 31. lpp.).

(14)  Skatīt II daļas C iedaļu.

(15)  Piemēram, ja piedāvājums un pievienotais ESPD atklātā iepirkuma procedūrā ir nosūtīts ar e-pastu, kurš ietver nepieciešamo elektronisko parakstu, tad papildu paraksti ESPD, iespējams, nav nepieciešami. E-paraksta izmantošana ESPD arī var nebūt nepieciešama, ja ESPD ir integrēts e-iepirkuma platformā un šādas platformas izmantošanai ir nepieciešama elektroniska autentifikācija.

(16)  Saskaņā ar Direktīvas 2014/25/ES 80. panta 2. punktu līgumslēdzēji neatkarīgi no tā, vai tie ir/nav līgumslēdzējas iestādes, var nolemt piemērot Direktīvas 2014/24/ES 58. pantā paredzētos atlases kritērijus (IV daļas A, B un C iedaļa).

(17)  Direktīvā 2014/25/ES nav skaidri noteikts, ka līgumslēdzējiem ir jāizmanto ESPD saistībā ar kvalitātes nodrošināšanas shēmu un vides vadības prasībām (IV daļas D iedaļa), tomēr šāda izmantošana ir pieļaujama praktisku apsvērumu dēļ, jo Direktīvas 2014/24/ES un 2014/25/ES attiecīgi 62. pants un 81. pants būtībā ir vienādi.

(18)  Saskaņā ar Direktīvas 2014/25/ES 77. panta 2. punktu un 78. panta 1. punktu līgumslēdzējiem dalībnieki jāizvēlas, pamatojoties uz objektīviem noteikumiem un kritērijiem. Kā jau iepriekš minēts, dažos gadījumos tie var būt Direktīvā 2014/24/ES paredzētie kritēriji vai arī ietvert būtībā līdzīgus noteikumus (skatīt 16. zemsvītras piezīmi). Tomēr katram konkrētajam līgumslēdzējam vai konkrētā iepirkuma procedūrā var būt īpaši objektīvie noteikumi un kritēriji. Taču šādi gadījumi var nebūt ietverti standarta veidlapā.

(19)  Direktīvā 2014/25/ES nav skaidri noteikts, ka līgumslēdzējiem ir jāizmanto ESPD saistībā ar kvalificētu kandidātu skaita samazināšanu (V daļa), tomēr šādai izmantošanai ir jābūt pieļaujamai praktisku apsvērumu dēļ, jo Direktīvas 2014/24/ES un 2014/25/ES attiecīgi 65. pants un 78. panta 2. punkts paredz, ka jebkādu šādu skaita samazināšanu veic saskaņā ar objektīviem un nediskriminējošiem kritērijiem un noteikumiem.


2. PIELIKUMS

STANDARTA VEIDLAPA EIROPAS VIENOTAJAM IEPIRKUMA PROCEDŪRAS DOKUMENTAM (ESPD)

I daļa. Informācija par iepirkuma procedūru un līgumslēdzēju iestādi vai līgumslēdzēju

Image

II daļa. Informācija par ekonomikas dalībnieku

Image

Image

Image

III daļa. Izslēgšanas iemesli

Image

Image

Image

Image

IV daļa. Atlases kritēriji

Image

Image

Image

Image

V daļa. Kvalificētu kandidātu skaita samazināšana

Image

VI daļa. Noslēguma apliecinājumi

Image


Top