EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52018DC0800

KOMISIJAS PAZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM, PADOMEI, EIROPAS EKONOMIKAS UN SOCIĀLO LIETU KOMITEJAI UN REĢIONU KOMITEJAI Komisijas 2019. gada darba programma Solījumu izpilde un gatavošanās nākotnei

COM/2018/800 final

Strasbūrā, 23.10.2018

COM(2018) 800 final

KOMISIJAS PAZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM, PADOMEI, EIROPAS EKONOMIKAS UN SOCIĀLO LIETU KOMITEJAI UN REĢIONU KOMITEJAI EMPTY








Komisijas 2019. gada darba programma



Solījumu izpilde un gatavošanās nākotnei

































































I.Solījumu izpilde un gatavošanās nākotnei

Nākamie mēneši mūsu Eiropas Savienībai būs izšķiroši. Nākošgad maijā Eiropas iedzīvotāji balsos Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Kā savā runā par stāvokli Savienībā 2018. gada 12. septembrī uzsvēra Komisijas priekšsēdētājs, lēmumi, ko pieņems iedzīvotāji, atspoguļos viņu ticību Eiropas Savienības spējai rast risinājumus uzdevumiem, kurus neviena no dalībvalstīm, rīkojoties individuāli, nevar atrisināt.

Tāds uzdevums kā, piemēram, nodrošināt, ka Eiropas atgriešanās pie ekonomikas izaugsmes patiešām dod labumu visiem, kas nozīmē ieguldīt nākotnes darbvietās un pāreju uz digitālajām tehnoloģijām un mazoglekļa ekonomiku pārvēršanu iespējā. Ar migrāciju saistītās problēmas, kaut arī krietni mazākas nekā krīzes laikā 2015. un 2016. gadā, kādu laiku būs mūsu dzīves sastāvdaļa, un tām ir nepieciešami ilgtspējīgi Eiropas risinājumi. Izaicinājumi mūsu demokrātiskajai sabiedrībai, mūsu vērtībām un mūsu drošībai, kas rodas teroristu un kiberuzbrukumu, kā arī arvien biežāk dezinformācijas kampaņu rezultātā. Problēmas, kas izriet no arvien nestabilākas situācijas pasaulē, kurā demogrāfijas, konkurences attiecībā uz resursiem un klimata pārmaiņu jomā nepieciešami kopīgi centieni panākt ilgtspēju, kamēr daži apšauba savu uzticību iestādēm un noteikumiem, kas ir pēdējo 50 gadu laikā ir labvēlīgi ietekmējuši pasaules kārtību.

Vairāk nekā jebkad agrāk Eiropai ir jāparāda, ka mūsu Savienība ir vienota, stipra un demokrātiska un ka tikai kopā mēs varam rast risinājumus šīm problēmām un tādējādi aizsargāt savus iedzīvotājus, dot viņiem iespējas un aizstāvēt viņus.

Mūsu gada darba programmā kopš pilnvaru termiņa sākuma šī Komisija ir koncentrējusies uz lielākajām problēmām, kurās, mūsuprāt, Eiropas līmeņa rīcība var radīt pārmaiņas. Ņemot vērā iniciatīvas, ar kurām nācām klajā līdztekus runai par stāvokli Savienībā, mēs tagad esam iesnieguši visus tiesību aktu priekšlikumus, kas vajadzīgi, lai panāktu pozitīvas pārmaiņas Eiropas Komisijas visās desmit prioritātēs 2014. –2019. gadam. Kopā ar Eiropas Parlamentu un Padomi mēs esam panākuši vienošanos par gandrīz pusi no šiem priekšlikumiem, un vēl 20 procenti priekšlikumu ir krietni pavirzījušies uz priekšu likumdošanas procesā. Prioritātei tagad jābūt pārvērst tiesību aktos atlikušos priekšlikumus, tostarp visus prioritāros priekšlikumus, kas norādīti kopīgajās deklarācijās, un tad tos efektīvi īstenot. Dialogs, kas Komisijai ir bijis ar Eiropas Parlamentu un Padomi šīs darba programmas sagatavošanas laikā, ir apliecinājis, ka pastāv kopīga apņēmība saglabāt un vēl vairāk palielināt šo impulsu. Tagad ir laiks parādīt, ka kopā mēs spējam panākt rezultātus.

Lai saglabātu uzmanību uz to, kas jau ir iesniegts, Komisija šā gada darba programmā nāk klajā tikai ar ierobežotu skaitu jaunu iniciatīvu, kas kopā ar iniciatīvām, kuras iesniegtas reizē ar runu par stāvokli Savienībā, ir vitāli svarīgas, lai pilnībā īstenotu 10 prioritātes. Šīs iniciatīvas pievēršas neatrisinātajām problēmām, kam nepieciešama kopīga un izlēmīga rīcība: darba pabeigšana migrācijas jomā; ekonomiskās un monetārās savienības padziļināšana; arvien lielākas spriedzes novēršana pasaules tirdzniecības sistēmā; pastāvīgo problēmu risināšana tiesiskuma jomā dažās dalībvalstīs un vienošanās panākšana ar Apvienoto Karalisti par tās izstāšanos no Savienības. Komisija arī vērsīs uzmanību uz pieņemto tiesību aktu īstenošanu un spēkā esošā acquis izvērtēšanu, lai sagatavotos nākotnei, un mēs ierosinām atsaukt vai atcelt virkni novecojušu priekšlikumu un tiesību aktu.

Visbeidzot, šajā darba programmā ir pilnveidots “Ceļvedis līdz Sibiu”, kas saņēma spēcīgu atbalstu Eiropas Parlamentā un tika iekļauts Vadītāju programmā. Sibiu samits notiks Eiropas dienā 2019. gada 9. maijā – sešas nedēļas pēc Brexit un divas nedēļas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Tas būs izšķirošs brīdis 27 dalībvalstu Eiropas Savienībai, kurā veidot savu nākotni 2025. gadam. Paturot to prātā, līdz Sibiu samitam ir svarīgi panākt politisku vienošanos par Komisijas priekšlikumu par vienkāršāku un elastīgāku nākotnes budžeta sistēmu. Papildus tam, Komisija nākamo mēnešu laikā dos nākotnē vērstu ieguldījumu, lai sagatavotos samitam tā, lai ES vadītāji var nodrošināt atjaunotu pārliecību par 27 dalībvalstu Savienības nākotni.

II.Junkera vadītās Komisijas 10 prioritāšu pilnīga īstenošana līdz Eiropas Parlamenta vēlēšanām    

Jauns impulss nodarbinātībai, izaugsmei un ieguldījumiem

Eiropas ekonomika uzrāda labus rezultātus. Izaugsme 2017. gadā sasniedza augstāko rādītāju 10 gados. Nodarbinātība un investīcijas ir atgriezušās pirmskrīzes līmenī, un publisko finanšu stāvoklis ir ievērojami uzlabojies. Tomēr ekonomiskais, sociālais un fiskālais stāvoklis dalībvalstīs joprojām ir nevienmērīgs. Mainoties pasaules ekonomikas laikapstākļiem, mums ir jāizmanto pašreizējais impulss un jāturpina sekmēt tāda rīcībpolitika, kas ļauj mums izmantot jaunas ekonomiskās iespējas un sagatavo ekonomiku tam, lai tā spētu pārvarēt nākotnes problēmas, ar kurām mēs saskarsimies.

Tas nozīmē turpināt ieguldīt reformās, kas vajadzīgas, lai Savienība turpinātu piedzīvot stabilu un ilgtspējīgu izaugsmi. Komisijas mūsdienīgie, taisnīgie un līdzsvarotie priekšlikumi 27 dalībvalstu Savienības nākamajai daudzgadu finanšu shēmai būs pamatā Savienības kopējo mērķu sasniegšanai nākamajos desmit gados. Tie ir vērsti uz tām jomām, kurās saskaņā ar ES vadītāju vienošanos Bratislavā un Romā Savienība spēj vislabāk panākt rezultātus. Tie mums ļaus risināt tādas būtiskas problēmas kā jauniešu bezdarbs, migrācija, drošība, tehnoloģiskā un digitālā pārveide, kā arī pāreja uz ilgtspējīgāku mazoglekļa ekonomiku. Sibiu samitā būtu jāapstiprina politiska vienošanās par turpmāko budžetu. Tas parādītu, ka 27 dalībvalstu Savienība ir vienota, tai ir skaidra izpratne par virzienu un tā ir gatava un spējīga virzīt savu likteni un panākt rezultātus saviem iedzīvotājiem.

Valsts naudai ir sava loma atbilstošu investīciju veidu stimulēšanā, taču galu galā uzņēmumi ir tie, kas rada darbvietas un izaugsmi. Tāpēc mums ir jāturpina piesaistīt pieejamos resursus. Investīciju plāns Eiropai – Junkera plāns – jau ir ģenerējis papildu investīcijas 344 miljardu euro apmērā, tādējādi pārsniedzot sākotnējo mērķi – 315 miljardus euro, un paredzams, ka tas radīs 1,4 miljonus darbvietu un līdz 2020. gadam palielinās ES iekšzemes kopproduktu par 1,3 %. Junkera plāns ir papildināts un paplašināts, lai līdz 2020. gada beigām papildu investīcijās mobilizētu aptuveni 500 miljardus euro. Komisija izvērtēs panākto progresu un noteiks papildu veidus, kā palielināt investīcijas, tostarp topošās InvestEU programmas ietvaros.

Mums ir arī jāvienojas par atlikušajiem priekšlikumiem, lai virzītu pāreju uz aprites ekonomiku, kas atbalsta inovāciju, darbvietas un izaugsmi un sekmē nepietiekamo resursu ilgtspējīgu izmantošanu. Lai samazinātu kaitīgās plastmasas daudzumu, kas nokļūst mūsu okeānos un jūrās, un dotu uzņēmumiem spēcīgu stimulu meklēt ilgtspējīgas un novatoriskas alternatīvas, ir nepieciešama ātra vienošanās attiecībā uz priekšlikumu par vienreizlietojamo plastmasu. Tas stimulēs Eiropas inovāciju un izvirzīs Eiropas uzņēmumus tehnoloģiskajās līderpozīcijās salīdzinājumā ar to pasaules konkurentiem, tādējādi palielinot ilgtspējīgu izaugsmi un nodarbinātību nākotnē.

Savienots digitālais vienotais tirgus

Digitālais vienotais tirgus Eiropas iedzīvotājiem jau sniedz priekšrocības: viesabonēšanas maksas ir likvidētas, lai kur tie atrastos Eiropas Savienībā, iedzīvotāji tagad var piekļūt filmu, sporta, mūzikas, videospēļu un e-grāmatu abonementiem, un no šā gada decembra viņi varēs iepirkties tiešsaistē, nesaskaroties ar nepamatotu diskrimināciju tikai savas dzīves vietas dēļ.

No 30 leģislatīvajām iniciatīvām, ko Komisija ir izstrādājusi saistībā ar digitālo vienoto tirgu, 18 iniciatīvas ir pieņemtas kā tiesību akti. Tagad ir ļoti svarīgi pabeigt izskatīt atlikušos priekšlikumus, tostarp par autortiesībām, e-privātumu un līgumtiesībām. Ir svarīgi ātri izveidot Eiropas Industriālo, tehnoloģisko un pētniecisko kiberdrošības kompetenču centru kopā ar Nacionālo koordinācijas centru tīklu, lai palīdzētu ES saglabāt un pilnveidot tehnoloģiskās un industriālās spējas kiberdrošības jomā, kas ir vajadzīgas, lai padarītu drošu mūsu digitālo vienoto tirgu.

Mēs turpināsim darbu pie jaunās mākslīgā intelekta problēmas, dodot iespēju koordinēti rīkoties visā Eiropas Savienībā un veicot turpmākus pasākumus saistībā ar šogad iepriekš paziņotajām dažādajām darbībām. Komisija un augstā pārstāve arī iesniegs jaunu kopīgu rīcības plānu, lai risinātu tiešsaistes dezinformācijas uzmācīgo izplatību Eiropā, kas iedragā Eiropas iedzīvotāju uzticēšanos demokrātijas procesiem un iestādēm, kā arī mūsu neatkarīgajiem un brīvajiem plašsaziņas līdzekļiem. Tas ir jautājums, kas ir īpaši svarīgs, lai tam pievērstos pirms nākamā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Mēs arī sagatavosim ieteikumu izveidot Eiropas elektronisko pacienta medicīnisko karšu apmaiņas formātu. Tas atvieglos pārrobežu apmaiņu ar pacientu datiem. Tas būs ieguvums pacientiem un veselības aprūpes nodrošinātājiem un palīdzēs sekmēt medicīnas attīstību ar veselības aprūpes pakalpojumu digitalizācijas palīdzību. Sabiedrības veselības jomā mēs arī izvirzīsim visaptverošu regulējumu par endokrīnajiem disruptoriem.

Noturīga enerģētikas savienība, kurā īsteno uz nākotni vērstu klimata pārmaiņu politiku

Pēdējo četru gadu laikā ES ir ieguldījusi enerģētikas savienībā, lai sekmētu ilgtspējīgu, neatkarīgu un drošu apgādi iedzīvotājiem. Mēs esam vadījuši globālo cīņu pret klimata pārmaiņām un esam vienīgā lielā ekonomika, kas pieņem tiesību aktus, lai atbilstīgi Parīzes nolīgumam līdz 2030. gadam samazinātu siltumnīcefekta gāzu emisiju par vismaz 40 %.

Mums ir jāturpina darbs pie tā, lai panāktu līdztiesīgo likumdevēju vienošanos par atlikušajiem priekšlikumiem paketē “Tīru enerģiju ikvienam Eiropā”. Lai uzlabotu ES iekšējo enerģijas tirgu un palielinātu solidaritāti dalībvalstu starpā, līdztiesīgajiem likumdevējiem ir arī svarīgi vienoties par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz gāzes cauruļvadiem, kas ienāk Eiropas gāzes tirgū, un pabeigt jauno tiesību aktu izstrādi par elektroenerģijas tirgiem. Mums ir arī vajadzīga vienošanās par Komisijas priekšlikumiem “Eiropa kustībā” mobilitātes paketēs, lai nodrošinātu mūsu drošas, tīras un satīklotas mobilitātes programmas savlaicīgu īstenošanu, un par Komisijas priekšlikumiem par ilgtspējīgu finansējumu, lai mobilizētu privāto kapitālu, kas vajadzīgs ES klimata un ilgtspējīgas attīstības programmas atbalstīšanai.

Šo pasākumu savlaicīga pieņemšana nodrošinās, ka ir ieviesti ES 2030. gada klimata politikas atbalsta instrumenti un tiesiskais regulējums. Kopā šī klimata un enerģētikas politika panāks to, ka līdz 2030. gada siltumnīcefekta gāzu emisija kopumā tiek samazināta par aptuveni 45 %, pārsniedzot ES saistības saskaņā ar Parīzes nolīgumu līdz 2030. gadam samazināt emisiju par vismaz 40 % salīdzinājumā ar 1990. gadu. Tā arī dos mums iespēju līdz 2050. gadam sasniegt emisijas prognozēto samazinājumu par aptuveni 60 %. Tomēr ar to vien nepietiek, lai ES varētu dot ieguldījumu Parīzes nolīgumā noteikto temperatūras mērķu sasniegšanā. Jaunākajā Klimata pārmaiņu starpvaldību padomes īpašajā ziņojumā viennozīmīgi apstiprināta klimata pārmaiņu negatīvā ietekme, un, ņemot to vērā, Komisija, gatavojoties Katovices Klimata pārmaiņu konferencei 2018. gada decembrī, ierosinās ES stratēģiju ilgtermiņa siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšanai. Mēs arī ziņosim par enerģētikas savienības stāvokli, kā arī par progresu, kas panākts sekmējot Eiropas spējas, ieņemot vadošo lomu akumulatoru nozarē.

Padziļināts un taisnīgāks iekšējais tirgus ar spēcīgāku rūpniecisko pamatu

2018. gads iezīmē vienotā tirgus 25. gadadienu. Vienotais tirgus, kas veido piekto daļu no pasaules ekonomikas, ir unikāls un Eiropas ietekmīgākais aktīvs, lai radītu ekonomikas izaugsmi un palīdzētu Eiropas uzņēmumiem plaukt, radīt novatoriskus risinājumus un darbvietas. Mūsu kolektīvā ietekme ļauj mums būt efektīviem standartu noteicējiem un globāla mēroga atsauces punktam tādos jautājumos kā datu aizsardzība, “lielie dati”, mākslīgais intelekts un automatizācija, un līdz ar to eksportēt mūsu vērtības un veidot pasaules ekonomiku.

Tagad mums ir jāpilda solījums maksimāli izmantot vienotā tirgus potenciālu visās tā dimensijās. Ir sevišķi svarīgi panākt vienošanos par vēl nepieņemtajiem priekšlikumiem tiesību aktu kopumos par precēm un pakalpojumiem. Mums ir jāpalielina pūles vienoties par kopēju konsolidēto uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzi un par priekšlikumiem attiecībā uz taisnīgu un efektīvu nodokļu uzlikšanu digitālajā ekonomikā tā, lai visi uzņēmumi – gan lieli, gan mazi – maksātu savu taisnīgu tiesu nodokļu tur, kur tiek gūta viņu peļņa. Ir arī laiks panākt vienošanos par taisnīgiem un efektīviem pievienotās vērtības nodokļa priekšlikumiem, vienkāršot sistēmu jo īpaši mazajiem uzņēmumiem, panākt, ka tā ir nodrošināta pret krāpšanu, un modernizēt sistēmu pievienotās vērtības nodokļa samazinātu likmju noteikšanai. Vienošanās būtu jāpanāk arī par uzņēmējdarbības tiesību priekšlikumiem, lai nodrošinātu, ka uzņēmumu tiesības pārcelties un attīstīties pāri valsts robežām daži neizmanto ļaunprātīgi nolūkā izvairīties no nodokļiem vai iedragāt darba ņēmēju tiesības. Vienošanās būtu steidzami jāpanāk arī par tiesību aktu priekšlikumiem par jauno, uz patērētājiem orientēto kursu. Šis jaunais kurss modernizēs un vienkāršos patērētāju aizsardzības tiesību aktus un ieviesīs spēcīgāku individuālo tiesisko aizsardzību ar pārstāvības prasību palīdzību.

Pilnībā funkcionējoša kapitāla tirgu savienība ar padziļinātiem un likvīdiem tirgiem ir izšķiroši svarīga finanšu stabilitātei, lai atbalstītu vienoto tirgu un dažādotu finansējuma avotus Eiropas uzņēmumiem, tostarp mazākiem uzņēmumiem. Ir pēdējais laiks panākt vienošanos par priekšlikumiem attiecībā uz Viseiropas privāto pensiju produktu, Eiropas tirgus infrastruktūras reformu, ES finanšu uzraudzības struktūras uzlabošanu un priekšlikumu par uzņēmumu maksātnespēju, pārstrukturēšanu un otro iespēju. Būtu jāpanāk vienošanās arī par citiem kapitāla tirgus savienības priekšlikumiem par kolektīvo finansēšanu, segtajām obligācijām, ieguldījumu fondu pārrobežu izplatīšanas atvieglošanu, MVU iekļaušanu biržas sarakstā publiskos tirgos un samērīgākiem un efektīvākiem noteikumiem attiecībā uz ieguldījumu brokeru sabiedrībām. Ņemot vērā nesenās nopietnās atklāsmes par nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu finanšu nozarē, ir vitāli svarīgi arī ātri vienoties par priekšlikumiem izveidot stingrāku nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanas pārraudzību, lai nodrošinātu, ka noteikumi tiek labāk uzraudzīti un ievēroti visā ES.

Vienotais tirgus ne tikai dod rezultātus uzņēmumiem, bet arī garantē augstus sociālos standartus un darba ņēmēju aizsardzību. Pirms gada Gēteborgas Sociālajā samitā Eiropas Parlaments, Eiropas Savienības Padome un Eiropas Komisija paziņoja par Eiropas sociālo tiesību pīlāru. Komisija savas kompetences jomā ir rīkojusies, lai to īstenotu ar konkrētām iniciatīvām. Tagad ir vajadzīga vienošanās par Eiropas Darba iestādes izveidi, kā arī par priekšlikumiem radīt labāku darba un privātās dzīves līdzsvaru un pārredzamākus un paredzamākus darba nosacījumus visiem, tostarp cilvēkiem, kas strādā, pamatojoties uz netipiskiem līgumiem. Mums ir jāvienojas pārskatīt noteikumus par dalībvalstu sociālā nodrošinājuma sistēmu koordinēšanu, par darba ņēmēju aizsardzību pret ķīmiskajām vielām, kas izraisa vēzi, kā arī par piekļuvi sociālajai aizsardzībai. Ir arī pēdējais laiks pabeigt Eiropas Pieejamības akta izstrādi, lai cilvēki ar invaliditāti varētu efektīvāk izmantot savas vienlīdzīgās tiesības pilnībā iesaistīties sabiedrībā un darba tirgū.

Vienotā tirgus uzturēšana, noteikumu ievērošana un tā padziļināšana ir nepārtraukts darbs. Mums ir jānovērš atlikušās nepilnības un jāuzlabo vienotā tirgus darbība. Tāpēc ārkārtīgi svarīga ir vienošanās par neizskatītajiem leģislatīvajiem dosjē un regulējuma pareiza īstenošana dalībvalstīs. Ņemot vērā vadītāju diskusiju decembra Eiropadomē, Komisija iesniegs paziņojumu, kas koncentrēsies uz atlikušo šķēršļu likvidēšanu un rīcības iespējām, lai nodrošinātu, ka Eiropa izmanto mainīgo globālo apstākļu jaunās iespējas.

Dziļāka un taisnīgāka ekonomiskā un monetārā savienība

2019. gada 1. janvārī mēs atzīmēsim vienotās valūtas 20. gadadienu. 340 miljoni Eiropas iedzīvotāju 19 dalībvalstīs ik dienas izmanto euro. Eurozona veido gandrīz 85 % no 27 dalībvalstu Savienības iekšzemes kopprodukta. Tā ir pārdzīvojusi visnopietnāko finanšu krīzi mūsu dzīves laikā un ir kļuvusi spēcīgāka. Tagad ir laiks nepārprotamāk pievērsties stratēģiskajai lomai, kas euro būtu jāieņem pasaules arēnā, un jānostiprina tās pamati. Kapitāla tirgu savienības izveides pabeigšana šajā kontekstā ir īpaši nozīmīga.

Izšķiroši svarīgi ir arī panākt rezultātu attiecībā uz priekšlikumiem, kas ir daļa no ceļveža Eiropas ekonomiskās un monetārās savienības padziļināšanai, t. sk. budžeta instrumentiem, kas ierosināti daudzgadu finanšu shēmas ietvaros. Tas ļaus ekonomiskajai un monetārajai savienībai – jo sevišķi Eiropas stabilizācijas funkcijai un reformu atbalsta programmai – nodrošināt lielāku makroekonomisko izturētspēju un veikt strukturālās reformas un nostiprināt konverģenci. 2018. gada jūnijā Eurosamitā, kurā piedalījās visas dalībvalstis, vadītāji vienojās pabeigt banku savienības izveidi, t. sk. izveidojot vienotajam noregulējuma fondam paredzētu kopīgu atbalsta mehānismu un panākot progresu Eiropas noguldījumu apdrošināšanas sistēmas izveidē. Viņi arī vienojās nostiprināt un pilnveidot Eiropas Stabilizācijas mehānisma kā krīzes pārvarēšanas instrumenta lomu. Šis darbs ir jāvirza kā prioritāte, bet tagad ir vajadzīga ātra vienošanās jo īpaši par priekšlikumiem par riska mazināšanu banku nozarē, kā arī paketi par ieņēmumus nenesošo kredītu samazināšanu. Izturētspējīgai eurozonai ir vajadzīgas izturētspējīgas dalībvalstis un atjaunota ekonomiskā un sociālā konverģence. Paturot prātā šo mērķi, Komisija turpinās stingrāk un mērķtiecīgāk vērst Eiropas pusgadu uz to, lai atbalstītu un virzītu dalībvalstis ilgtspējīgas, iekļaujošas un ilgtermiņa izaugsmes sasniegšanā.

Tirdzniecība: līdzsvarota un progresīva tirdzniecības politika globalizācijas izmantošanai

Mūsu mērogs, kopējās vērtības un mērķis nozīmē, ka Eiropas Savienība ir unikāla tajā ziņā, ka tai ir tirdzniecības nolīgumi ar 69 valstīm visā pasaulē, kas veido 40 % no pasaules iekšzemes kopprodukta. Taču arvien pieaugoša spriedze un lielāks paredzamības trūkums pasaules tirdzniecības kārtībā nozīmē, ka mums ir pastāvīgi jāapliecina sava apņemšanās saglabāt un nostiprināt uz noteikumiem balstītu starptautisko sistēmu. ES un Japānas ekonomisko partnerattiecību nolīguma – lielākā tirdzniecības nolīguma, par kādu Eiropas Savienība jebkad ir risinājusi sarunas, – ātra noslēgšana būs spēcīgs šādas apņemšanās signāls. Mēs strādāsim arī pie tā, lai nodrošinātu nolīgumu ar Singapūru un Vjetnamu ātru stāšanos spēkā un lai pabeigtu tās sarunas, kurās principiāla vienošanās jau ir panākta (Meksika) vai kuru virzība jau ir krietni progresējusi (piemēram, sarunas ar Čīli un MERCOSUR). Mums arī jāpanāk pēc iespējas lielāks progress citās notiekošās tirdzniecības sarunās, tostarp ar Austrāliju un Jaunzēlandi.

ES ir pamatots iemesls būt pārliecinātai un uzstājīgai tirdzniecības attiecībās, taču mēs nebūsim naivi. Svarīgi, ka līdztiesīgie likumdevēji ātri vienojas par priekšlikumu par ārvalstu tiešo ieguldījumu izvērtēšanu, lai uzraudzītu un novērstu ārvalsts īstenotu uzņēmumu pārņemšanu, kas kaitētu ES interesēm. Dalībvalstīm ir arī laiks pārvarēt strupceļu attiecībā uz priekšlikumu par starptautiskā iepirkuma aktu, lai mēs varētu novērst diskrimināciju pret ES uzņēmumiem trešo valstu iepirkuma tirgos, un vienoties reformēt divējāda lietojuma preču noteikumus, lai tirdzniecību nekad nevarētu ļaunprātīgi izmantot kā aizsegu precēm, kuras var izmantot pamata cilvēktiesību pārkāpšanai.

Tiesiskuma un pamattiesību telpa, kuras pamatā ir savstarpēja uzticēšanās

Pamattiesību un drošības garantēšana pēdējo četru gadu laikā ir bijusi galvenā prioritāte. Lai pabeigtu darbu pie efektīvas drošības savienības izveides, tagad ir izšķiroši svarīgi vienoties par priekšlikumiem par tiesībaizsardzības iestāžu pārrobežu piekļuvi elektroniskajiem pierādījumiem, par sprāgstvielu prekursoru tirdzniecību un lietošanu, par personu apliecinošu dokumentu drošības elementu uzlabošanu un par tiesībaizsardzības iestāžu pārrobežu piekļuves finanšu datiem atvieglošanu un šo datu izmantošanas veicināšanu. Mums ir arī vairāk jādara, lai liegtu teroristiem līdzekļus rīkoties, un jāvienojas par pasākumiem attiecībā uz teroristiska satura izplatīšanu tiešsaistē, un jāpaplašina Eiropas Prokuratūras pilnvaras, aptverot cīņu pret pārrobežu terorismu.

Lai nodrošinātu, ka drošībai, migrācijai un robežu pārvaldībai paredzētās Eiropas informācijas sistēmas sadarbojas viedāk un efektīvāk, būtu ātri jāvienojas par priekšlikumu par šo sistēmu savstarpējo sadarbspēju, kā arī par uzlabojumiem, piemēram, Eiropas Sodāmības reģistru informācijas sistēmā, Eurodac un Vīzu informācijas sistēmā.

“Dīzeļgeitas” un Luxleaks atklāsmes un “Panamas dokumentu” un Cambridge Analytica afēras ir parādījušas, ka trauksmes cēlējiem ir nozīmīga loma nelikumīgu darbību atklāšanā, kuras kaitē sabiedrības interesēm un iedzīvotāju labklājībai. Tāpēc mums ir jāvienojas par uzlabotu aizsardzību trauksmes cēlējiem, kuri ziņo par ES tiesību pārkāpumiem.

Mums ir arī jānodrošina, ka ES var efektīvāk sniegt palīdzību tiem, kurus skārušas dabas katastrofas, panākot vienošanos par priekšlikumu par Eiropas Savienības civilās aizsardzības mehānismu (rescEU).

Tiesiskuma ievērošana, kas ir viena no Savienības vērtībām, ir svarīga demokrātijai un pamattiesību ievērošanai. Tā ir arī būtiska darbības garantija Eiropas Savienībai – iekšējam tirgum un telpai, kurā tiesību akti tiek piemēroti vienādi un budžets tērēts pareizi, kurā dalībvalstis un to iedzīvotāji var savstarpējas uzticēšanās gaisotnē strādāt kopā kopēju mērķu labā. Līgumos noteiktā procedūra, lai noteiktu, vai pastāv nepārprotams risks, ka tiks pārkāptas vērtības un jo sevišķi tiesiskums, ir uzsākta attiecībā uz divām dalībvalstīm. Arī par dažām citām dalībvalstīm rodas arvien lielākas bažas. Līdz ar to pastāv arvien lielāka izpratne, ka Eiropas Savienībai un tās dalībvalstīm ir jādara vairāk, lai saglabātu un ievērotu tiesiskumu. Šajā kontekstā Komisija plāno nākt klajā ar iniciatīvu, kuras mērķis ir vēl vairāk nostiprināt 2014. gada Tiesiskuma mehānismu.

Ceļā uz jaunu politiku migrācijas jomā

Eiropas iedzīvotājiem, neraugoties uz faktu, ka krīze ir pārvarēta, būtiskas bažas joprojām raisa migrācijas spiediens. Pareiza migrācijas pārvaldība vēl daudzus gadus būs problemātiska, un tai ir nepieciešams vispusīgs risinājums.

Neatbilstīgo ieceļotāju skaits Eiropas Savienībā ir samazinājies par 95 %, salīdzinot ar augstāko rādītāju 2015. gada oktobrī. Taču šis gads ir arī pierādījis, cik svarīgi ir saglabāt modrību visos maršrutos – Vidusjūras centrālās daļas maršrutā tika novērots būtisks samazinājums, bet Vidusjūras austrumu daļas un jo īpaši Vidusjūras rietumu daļas maršrutos bija vērojams pieaugums. Migrācijas maršruti un to virzītāji pastāvīgi mainās, un mums ir jāsagatavojas nākotnei. Galvenā prioritāte joprojām ir vienoties par labi funkcionējošu kopējo Eiropas patvēruma sistēmu, kuras pamatā ir atbildības un solidaritātes principi. Par pieciem no septiņiem sākotnējiem priekšlikumiem reformēt šo sistēmu ir panākta provizoriska vai daļēja vienošanās, un tagad būtu jāveic pēdējie pasākumi ceļā uz to pieņemšanu, integrējot izmaiņas, lai nostiprinātu kopā ar runu par stāvokli Savienībā ierosinātās jaunās Eiropas Patvēruma aģentūras operatīvās spējas. Mums paralēli ir jākoncentrē pūles uz to, lai panāktu vienošanos par atlikušajiem diviem priekšlikumiem: Dublinas sistēmas reformu un patvēruma procedūru regulu.

Ticama migrācijas politika nozīmē sniegt iedzīvotājiem pārliecību, ka mēs efektīvi pārvaldām savas ārējās robežas un varam aizsargāt gan tos, kam ir nepieciešama palīdzība, gan sūtīt atpakaļ tos, kam tāda nav nepieciešama. Atgriešanas politikas saskanības un efektivitātes stiprināšana un neatbilstīgas migrācijas stimulu mazināšana ir izšķiroši svarīga, un Komisija ir iesniegusi vajadzīgos priekšlikumus, lai to panāktu. Tādā pašā garā mums ir ātri jāvienojas par atgriešanas direktīvas reformu un jāpalielina Eiropas Robežu un krasta apsardzes aģentūras kapacitāte, līdz 2020. gadam izveidojot pastāvīgu korpusu ar 10 000 ES robežsargu, nostiprinot tās pilnvaras atgriešanas jomā un ļaujot tai plašāk darboties partnervalstīs ārpus ES.

Vienlaikus Eiropai ir jādara vairāk jautājumā par likumīgo migrāciju. Mums ir jāspēj adekvāti risināt darba tirgus vajadzības un prasmju trūkumu nākotnē, vienlaikus tiecoties īstenot ES intereses. Tāpēc ir sevišķi svarīgi vienoties par pārskatīto ES zilās kartes shēmu, kas augsti kvalificētiem trešo valstu valstspiederīgajiem atvieglos un padarīs pievilcīgāku iespēju strādāt Eiropā un palīdzēs uzlabot mūsu ekonomikas rādītājus.

Komisija līdz 2018. gada decembrim publicēs paziņojumu par vīzu savstarpējību, lai izvērtētu stāvokli un iespējamos turpmākās rīcības veidus attiecībā uz situāciju, kad vīzu politikas jomā ASV neievēro savstarpējības principu.

Spēcīgāka pasaules mēroga dalībniece

Rīkojoties plecu pie pleca, Eiropai ir pietiekami liela ietekme, lai būtu spēcīga pasaules mēroga dalībniece, kas tiecas panākt mieru, ilgtspējīgu attīstību, drošību un stabilitāti, vienlaikus atbalstot demokrātiju, aizstāvot cilvēktiesības un sekmējot tiesiskumu.

Lai to nodrošinātu un līdztekus centieniem panākt vienošanos par ierosinātajām finanšu programmām, kas ir Eiropas pasaules mēroga dalībnieces lomas pamatā, Komisija turpinās aicināt veikt ātrus turpmākos pasākumus saistībā ar savu iniciatīvu ieviest lēmumu efektīvāku pieņemšanu ES kopējās ārpolitikas un drošības politikas jomā. Komisija arī turpinās strādāt pie tā, lai īstenotu ES globālo ārpolitikas un drošības politikas stratēģiju, jo īpaši attiecībā uz Indiju, Latīņameriku un Vidusāziju.

Tiks virzīta uz priekšu ierosinātās jaunās Āfrikas un Eiropas ilgtspējīgu investīciju un darbvietu alianses īstenošana. Šajā nolūkā ES Ārējo investīciju plāns tiks padarīts vēl funkcionālāks un īstenots, lai sasniegtu tā vērienīgo mērķi – līdz 2020. gadam ilgtspējīgās investīcijās piesaistīt līdz pat 44 miljardus euro.

Mūsu kaimiņattiecību politikas īstenošana gan austrumos, gan dienvidos joprojām būs nozīmīga prioritāte. Attiecībā uz ES paplašināšanos Komisija sniegs ikgadējos ziņojumus par progresu, kas panākts ar visiem attiecīgajiem partneriem. Turklāt Komisija izvērtēs un pieņems atzinumu par Bosnijas un Hercegovinas lūgumu kļūt par kandidātvalsti dalībai ES.

Demokrātisku pārmaiņu Savienība

Pēdējo četru gadu laikā Komisija ir tiekusies padarīt Eiropas Savienību demokrātiskāku, piemēram, paverot iespējas iedzīvotājiem dot savu ieguldījumu lēmumu pieņemšanā, palielinot Komisijas lēmumu pieņēmēju un interešu pārstāvju sanāksmju pārredzamību, publicējot tirdzniecības nolīgumu sarunu pilnvaras un iestrādājot labāka regulējuma principus politikas izstrādē. Noteikumos par Eiropas politisko partiju finansēšanu ir veiktas nozīmīgas izmaiņas, kas palielinās pārredzamību par saikni Eiropas politisko partiju un ar tām saistīto partiju starpā, uzlabos demokrātisko leģitimitāti, jo finansējums labāk atspoguļos elektorāta izvēli, un nostiprinās noteikumu ievērošanu, lai nepieļautu publisko izdevumu ļaunprātīgu izmantošanu.

Lai aizsargātu mūsu demokrātiskās vērtības, mums ir jāgarantē, ka nākamās vēlēšanas būs brīvas un taisnīgas, un tāpēc ārkārtīgi svarīgi, ka tiek ātri pieņemti priekšlikumi par mūsu demokrātisko procesu aizsardzību pret trešo valstu vai privāto interešu manipulācijām. Prioritārā kārtā būtu jāvienojas arī par priekšlikumu ļaut piemērot sankcijas Eiropas politiskajām partijām par personas datu aizsardzības pārkāpumiem, lai apzināti ietekmētu Eiropas Parlamenta vēlēšanu iznākumu.

Eiropas pilsoņu iniciatīvas piedāvā iedzīvotājiem unikālu un novatorisku veidu, kā piedalīties darba kārtības noteikšanā ES līmenī, tieši lūdzot Komisiju rīkoties jautājumā, kas tiem ir svarīgs. Lai padarītu šo instrumentu lietotājam ērtāku un dotu tam iespēju sasniegt savu potenciālu, ir svarīgi ātri vienoties par attiecīgās regulas reformu, lai iedzīvotājiem būtu vieglāk uzsākt un atbalstīt jaunas iniciatīvas. Mēs arī reaģējam uz iedzīvotāju vēlmēm, kas paustas sabiedriskajās apspriešanās, piemēram, ar priekšlikumu izbeigt laika maiņu divreiz gadā.

Kopš savu pilnvaru termiņa sākuma Komisija ir uzsvērusi nepieciešamību pēc tādas Savienības, kas vairāk koncentrējas uz svarīgiem jautājumiem, un nepieciešamību uzlabot Savienības darbības demokrātisko leģitimitāti. Būtisks aspekts šajā ziņā ir nodrošināt subsidiaritātes principa un proporcionalitātes principa ievērošanu. Komisija līdztekus šai darba programmai nāk klajā ar paziņojumu, kurā izklāstīts tas, kā mēs plānojam nostiprināt subsidiaritātes un proporcionalitātes principu lomu ES politikas veidošanā, kurā par pamatu izmantots Subsidiaritātes, proporcionalitātes un principa “Darīt mazāk, bet efektīvāk” jautājumu darba grupas bagātīgais ieguldījums. Saskaņā ar darba grupas viedokli tas tiks darīts plašākas labāka regulējuma programmas ietvaros, tai skaitā plānotajā izvērtējumā. Paziņojumu papildina gada ziņojumi par attiecībām starp Eiropas Komisiju un valstu parlamentiem un par subsidiaritātes principa un proporcionalitātes principa piemērošanu.

III.Spēcīgas nākotnes perspektīvas piedāvājums visiem Eiropas iedzīvotājiem

Sibiu samits 2019. gada 9. maijā notiks izšķirošā brīdī – sešas nedēļas pēc Brexit un divas nedēļas pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Tas būs brīdis, kad vadītāji nodrošinās atjaunotu pārliecību par jaunās 27 dalībvalstu Savienības nākotni. Komisija dos savu ieguldījumu procesā līdz Sibiu samitam un pēc tam, iesniedzot vairākus ziņojumus un paziņojumus ar 2025. gada perspektīvu. Tā ir iesniegusi vai izvirzīs iniciatīvas, kuru mērķis ir:

·nostiprināt euro starptautisko lomu globālajos centienos nostiprināt Eiropas suverenitāti;

·uzlabot kvalificēta vairākuma balsošanas izmantošanu un panākt lēmumu efektīvāku pieņemšanu tādās būtiskās jomās kā nodokļu un sociālā politika tā, lai ES vienotā tirgus tiesību akti atbilstu norisēm ekonomikā un sabiedrībā, kā arī vairākās mūsu ārējo attiecību mērķa jomās, lai piedāvātu pareizos lēmumu pieņemšanas rīkus kopējā ārpolitikā un drošības politikā;

·pārdomāt virzību uz ilgtspējīgu Eiropu līdz 2030. gadam, lai veiktu turpmākus pasākumus saistībā ar ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, t. sk. par Parīzes nolīgumu par klimata pārmaiņām;

·bruģēt ceļu jaunam institucionālajam satvaram enerģētikas un klimata politikā, ieskicējot risinājumus uzlabotai kvalificēta vairākuma balsošanai un Euratom līguma iespējamai reformai;

·vēl vairāk nostiprināt 2014. gada Tiesiskuma mehānismu;

·ieskicēt, kā padarīt Savienību vienotāku, stiprāku un demokrātiskāku informācijas sniegšanas aspektā.

IV.Brexit un sagatavotība

Kaut arī tiek ieguldīti ievērojami pūliņi, lai nodrošinātu, ka tiek noslēgts nolīgums par Apvienotās Karalistes sakārtotu izstāšanos no Eiropas Savienības un satvars turpmākajām ES un Apvienotās Karalistes attiecībām, būs vajadzīgi konkrēti pasākumi, lai neatkarīgi no sarunu iznākuma pielāgotu ES acquis saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos. Papildus sešiem leģislatīvajiem aktiem, kas jau ir iesniegti līdztiesīgajiem likumdevējiem, Komisija pieņems vēl divus ar sagatavotību Brexit saistītus tiesību aktu priekšlikumus, kas pievērsīsies attiecīgi Apvienotās Karalistes valstspiederīgo vīzas statusam pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās un primārā enerģijas patēriņa un enerģijas galapatēriņa skaitļu koriģēšanai energoefektivitātes tiesību aktos. Priekšlikumi tiks iesniegti 2018. gada novembrī tā, lai līdztiesīgajiem likumdevējiem atliktu pietiekami daudz laika to pieņemšanai līdz izstāšanās datumam.

Komisija līdz 2018. gada beigām arī iesniegs vairākus deleģētos un īstenošanas aktus, kas ir vajadzīgi saistībā ar sagatavotību Brexit. Tā turpinās cieši uzraudzīt sarunu attīstības situāciju un vajadzības gadījumā ierosinās papildu pasākumus, pienācīgi ņemot vērā laiku, kas nepieciešams līdztiesīgajiem likumdevējiem darba pabeigšanai.

V.Labāks regulējums un ES tiesību aktu īstenošana un izpilde

Kopš pilnvaru termiņa sākuma Komisija ir daudz ieguldījusi labākā regulējumā, kas tagad ir iestrādāts mūsu iestādes pašos pamatos. ESAO nesen atzina, ka centienos ieviest labāku regulējumu Komisija ir sasniegusi vienus no vislabākajiem rezultātiem. Lai vēl vairāk nostiprinātu šo progresu, mēs veicam mūsu labāka regulējuma politikas izvērtējumu un pavasarī ziņosim par rezultātiem un gūtajām atziņām. Tikmēr mēs pievērsīsim īpašu uzmanību tam, lai izmantotu mūsu labāka regulējuma rīkus ar nolūku pamatīgi izvērtēt spēkā esošās rīcībpolitikas un nodrošināt, ka tās arī turpmāk atbilst mērķim un nerada liekas izmaksas. Šīs darba programmas II pielikumā ir izklāstīti svarīgākie novērtējumi un atbilstības pārbaudes, ko mēs veiksim, to skaitā tie, kuros ņemti vērā REFIT platformas atzinumi. Platforma turpina darbu un paredzams, ka tā drīzumā pieņems papildu atzinumus, pēc kuriem Komisija sniegs detalizētu apskatu par turpmākajiem pasākumiem attiecībā uz visiem agrākiem un jauniem atzinumiem tiešsaistes REFIT rezultātu pārskatā, kā arī otrajā ikgadējā apsekojumā par slogu.

Jebkurš noteikums neatkarīgi no tā, cik rūpīgi izstrādāts un sagatavots, ir efektīvs tikai tad, ja tas tiek pareizi īstenots praksē. Tāpēc Komisija turpinās pievērst tikpat lielu uzmanību tam, lai nodrošinātu, ka tiesību akti tiek piemēroti pareizi, cik lielu uzmanību tā pievērš to izstrādei. ES tiesību aktu efektīvas īstenošanas pamatā ir cieša sadarbība un komunikācija starp Komisiju un dalībvalstīm. Mēs turpināsim iesaistīties dialogā ar dalībvalstīm, lai atbalstītu tās ES tiesību aktu īstenošanā. Turpmāko mēnešu laikā būs jāpieliek ievērojamas pūles attiecībā uz to tiesību aktu transponēšanu un īstenošanu, kuri ir nesen pieņemti vai tiks pieņemti. Tajā pašā laikā Komisija turpinās piešķirt prioritāti nopietniem ES tiesību aktu pārkāpumiem, kas apdraud ES noteikumu pievienoto vērtību, un vajadzības gadījumā veiks stingrus pasākumus, kā tas nesen tika darīts tādās jomās kā gaisa kvalitāte.

VI.Noslēgums

Šo pilnvaru termiņa atlikušie mēneši būs izšķiroši, lai parādītu iedzīvotājiem, ka mēs esam īstenojuši programmu nodarbinātībai, izaugsmei, taisnīgumam un demokrātiskām pārmaiņām. Komisijas darba programmā 2019. gadam ir ieskicēta skaidra un koncentrēta programma, lai pabeigtu darbu, ko apņēmāmies veikt šo pilnvaru termiņa sākumā. Komisija turpinās intensīvi strādāt kopā ar Eiropas Parlamentu un Padomi, lai pabeigtu šo programmu, pieņemot un īstenojot visus Komisijas iesniegtos priekšlikumus. Šie kopīgie Eiropas centieni ir izšķiroši, ja mēs vēlamies parādīt iedzīvotājiem, ka Eiropa var panākt pārmaiņas, rīkojoties mērķtiecīgi un efektīvi un panākot taustāmus rezultātus. 9. maijā Sibiu mēs arī spēsim parādīt, ka Eiropas Savienībai 27 dalībvalstu sastāvā ir skaidrs redzējums par nākotni un tā ir nostiprinājusi pamatus spēcīgai, vienotai un suverēnai Eiropai.

Top

Strasbūrā, 23.10.2018

COM(2018) 800 final

PIELIKUMI

dokumentam

KOMISIJAS PAZIŅOJUMS EIROPAS PARLAMENTAM, PADOMEI, EIROPAS EKONOMIKAS UN SOCIĀLO LIETU KOMITEJAI UN REĢIONU KOMITEJAI


Komisijas 2019. gada darba programma

Solījumu izpilde un gatavošanās nākotnei


I pielikums. Jaunas iniciatīvas

Nr.

Politikas mērķis

Iniciatīvas 1  

Jauns impulss nodarbinātībai, izaugsmei un ieguldījumiem

1.

Panākt investīciju atjaunošanos Eiropā

Paziņojums par Investīciju plānu Eiropai – situācijas apzināšana un turpmākie pasākumi (neleģislatīva, 2018. g. IV cet.)

2.

Ilgtspējīga Eiropas nākotne

Pārdomu dokuments “Ilgtspējīga Eiropa līdz 2030. gadam” par turpmākiem pasākumiem saistībā ar ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, t. sk. par Parīzes nolīgumu par klimata pārmaiņām (neleģislatīva, 2018. g. IV cet.)

Savienots digitālais vienotais tirgus

3.

Digitālā vienotā tirgus izveides pabeigšana

Koordinēts plāns mākslīgā intelekta attīstībai Eiropā (neleģislatīva, 2018. g. IV cet.); Rīcības plāns attiecībā uz dezinformāciju (neleģislatīva, 2018. g. IV cet.); Komisijas ieteikums izveidot Eiropas elektronisko pacienta medicīnisko karšu reģistra formātu (neleģislatīva, 2019. g. I cet.)

Spēcīga Enerģētikas savienība ar tālredzīgu klimata pārmaiņu politiku

4.

Parīzes nolīguma īstenošana

Stratēģija ilgtermiņa ES siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai saskaņā ar Parīzes nolīgumu (gatavojoties Katovices Klimata pārmaiņu konferencei 3.–14. decembrī) (neleģislatīva, 2018. g. IV cet.)

5.

Enerģētikas savienības izveides pabeigšana

Ceturtais Enerģētikas savienības stāvokļa apskats (neleģislatīva, 2019. g. I cet.); Ziņojums par Stratēģisko rīcības plānu akumulatoru jomā (neleģislatīva, 2019. g. I cet.)

6.

Enerģētikas un klimata politikas nākotne

Ceļā uz jaunu institucionālo satvaru mūsu enerģētikas un klimata politikai līdz 2025. gadam: risinājumi uzlabotai kvalificēta vairākuma balsošanai un iespējamai Euratom līguma reformai (neleģislatīva, 2019. g. I cet.)

7.

Energoefektivitātes mērķi – gatavošanās Brexit

Priekšlikums pielāgot atsauces uz ES energoefektivitātes mērķiem (izteikti absolūtos skaitļos) 2030. gadam 27 dalībvalstu Eiropas Savienībai (leģislatīva, LESD 194. pants, 2018. g. IV cet.) (sagatavotība Brexit)

Padziļināts un taisnīgāks iekšējais tirgus ar spēcīgāku rūpniecisko pamatu

8.

Taisnīgs un nākotnes prasībām atbilstošs vienotais tirgus

Paziņojums “Ceļā uz pilnībā funkcionējošu vienoto tirgu strauji mainīgā globālā vidē: šķēršļu likvidēšana un jaunu iespēju izmantošana iedzīvotāju un uzņēmumu labā” (neleģislatīva, 2018. g. IV cet.)

9.

Veselības aizsardzība

Paziņojums par visaptverošu Eiropas Savienības regulējumu attiecībā uz endokrīnajiem disruptoriem (neleģislatīva, 2018. g. IV cet.)

10.

Efektīvāka tiesību aktu pieņemšana vienotā tirgus jomā

Efektīvāka tiesību aktu pieņemšana nodokļu jomā: jomu noteikšana pārejai uz kvalificēta vairākuma balsošanu (neleģislatīva, 2019. g. I cet.); Efektīvāka tiesību aktu pieņemšana sociālās politikas jomā: jomu noteikšana uzlabotai pārejai uz kvalificēta vairākuma balsošanu (neleģislatīva, 2019. g. I cet.);



Padziļināta un taisnīgāka ekonomiskā un monetārā savienība

11.

Euro starptautiskās lomas stiprināšana

Paziņojums par euro starptautiskās lomas stiprināšanu (neleģislatīva, 2018. g. IV cet.)

Tiesiskuma un pamattiesību telpa, kuras pamatā ir savstarpēja uzticēšanās

12.

Tiesiskums

2014. gada Tiesiskuma mehānisma nostiprināšana (neleģislatīva, 2019. g. I cet.)

Ceļā uz jaunu migrācijas politiku

13.

Kopējās vīzu politikas īstenošana

Paziņojums par vīzu savstarpējību (neleģislatīva, 2018. g. IV cet.) 

14.

Vīzu politika – gatavošanās Brexit

Priekšlikums iekļaut Apvienoto Karalisti vai nu to trešo valstu sarakstā, kuru valstspiederīgajiem ir nepieciešama vīza, vai arī “bezvīzu režīma” sarakstā (leģislatīva, LESD 77. panta 2. punkts, 2018. g. IV cet.) (sagatavotība Brexit)

Demokrātisku pārmaiņu Savienība

15.

Informācijas sniegšana par Eiropu

Paziņojums par to, kā padarīt Savienību vienotāku, stiprāku un demokrātiskāku informācijas sniegšanas aspektā (neleģislatīva, 2019. g. II cet.)

II pielikums. REFIT iniciatīvas 2

Nr.

Nosaukums

Apraksts

Jauns impulss nodarbinātībai, izaugsmei un ieguldījumiem 

1.

Ūdens pamatdirektīvas un Plūdu direktīvas atbilstības pārbaude kopā ar Komunālo notekūdeņu attīrīšanas direktīvas novērtējumu

Ūdens pamatdirektīva 2000/60/EK ir visaptverošākais ES ūdens resursu politikas instruments un tās galvenais mērķis ir aizsargāt un uzlabot ES ūdens resursus, lai sasniegtu labu kvalitāti. Atbilstības pārbaudē tiks izvērtēta šī direktīva, divas citas direktīvas, kas ir tieši saistītas ar to (Direktīva 2006/118 par gruntsūdeņiem un Direktīva 2008/105 par vides kvalitātes standartiem), un Plūdu direktīva (2007/60), kas ir bijusi katalizators riska pārvaldības pieejas ieviešanai attiecībā uz plūdiem ES. Komunālo notekūdeņu attīrīšanas direktīva (91/271) ir cieši saistīta ar Ūdens pamatdirektīvu, ko tā ir būtiska minētās direktīvas mērķu sasniegšanai.

2.

Gaisa kvalitātes direktīvu atbilstības pārbaude

Atbilstības pārbaudē, kuru paredzēts pabeigt 2019. gadā, tiks aplūkoti ES Gaisa kvalitātes direktīvu (2008/50 un 2004/107) darbības rezultāti. Ar šīm direktīvām tiek noteikti gaisa kvalitātes standarti, kas jāievēro visā ES, un prasības, lai nodrošinātu, ka dalībvalstis adekvāti uzrauga un izvērtē gaisa kvalitāti savā teritorijā saskaņotā un salīdzināmā veidā.

3.

Regulas par atkritumu sūtīšanu novērtējums.

Regulas 1013/2006 novērtējumā tiks izvērtēti visi ar tās īstenošanu saistītie aspekti, tostarp jautājums par nelikumīgu tirdzniecību ar atkritumiem, kā arī norādīti turpmāki pasākumi attiecībā uz REFIT platformas atzinumu IX.3.a-c , kas pieņemts 2018. gada 19. martā un kurā REFIT platforma uzskata, ka “zaļajam sarakstam” būtu jāpievieno vēl trīs atkritumu veidi, un uzsver problēmu, kas rodas uzņēmumiem saistībā ar atkritumu pārvadātāju obligāto reģistrāciju visās dalībvalstīs. 

Padziļināts un taisnīgāks iekšējais tirgus ar spēcīgāku rūpniecisko pamatu

4.

Direktīvas par dizainparaugu tiesisko aizsardzību un regulas par Kopienas dizainparaugiem novērtējums.

Direktīvas 98/71 un Regulas 6/2002 novērtējums sniegs padziļinātu izvērtējumu par dizainparaugu aizsardzības sistēmas vispārējo darbību Eiropas Savienībā, t. sk. Savienības un valstu līmenī, jo īpaši ņemot vērā neseno ES preču zīmju pārskatīšanu, tādu jaunu tehnoloģiju izstrādi kā 3D drukāšana un rezerves daļu tirgu.

5.

Būvizstrādājumu regulas novērtējums

Regulas 305/2011 novērtējums ir saistīts ar  REFIT platformas atzinumu XII.8.b , kas pieņemts 2017. gada 7. jūnijā un kurā Komisija aicināta pārskatīt jautājumu par pienākumu glabāt ekspluatācijas īpašību deklarācijas 10 gadus, ņemot vērā nošķīrumu starp mazumtirgotājiem, kas pārdod uzņēmumiem un/vai patērētājiem, kā arī ar REFIT platformas 2017. gada 23. novembrī pieņemto atzinumu  XII.8.c  un 2016. gada 27. un 28. jūnijā pieņemto atzinumu  XII.8.a .

6.

Novērtējums par maksimāli pieļaujamajiem pesticīdu atlieku līmeņiem un augu aizsardzības līdzekļu atļauju piešķiršanu.

Šajā novērtējumā tiks aplūkota atļauju piešķiršanas procedūra un jo īpaši atļaujas piešķiršanas duālā sistēma aktīvajai vielai ES līmenī un augu aizsardzības līdzeklim valsts līmenī un aizkavēšanās laist tirgū; valsts līmeņa savstarpējā atzīšana, salīdzinošā sistēma, lai ļautu aizstāt ar mazāk bīstamām vielām, atlieku robežvērtību noteikšanas sistēma, tās ievērošanas nodrošināšana un sistēmas izmaksas. Novērtējums aptver Regulu 1107/2009 un Regulu 396/2005. Šajā novērtējumā tiks aplūkoti jautājumi, kas izvirzīti  REFIT platformas atzinumā XI.10.a  par dažāda izmantojuma/dažādu avotu vielām – hlorātu, kas pieņemts 2017. gada 7. jūnijā.

Padziļināta un taisnīgāka ekonomiskā un monetārā savienība

7.

Uzraudzības pārskatu iesniegšanas atbilstības pārbaude

Šajā atbilstības pārbaudē tiks analizētas starpnozaru ziņošanas prasības uzraudzības iestādēm, kas izriet no ES finanšu pakalpojumu tiesību aktiem (piem., Kapitāla prasību direktīvas – CRR/CRDIV, Finanšu instrumentu tirgu direktīvas – MiFID/MiFIR, Regulas par Eiropas tirgus infrastruktūru – EMIR, utt.). Tajā sniegtas atsauksmes saistībā ar  REFIT platformas atzinumu X.13.a , kas pieņemts 2016. gada 27. jūnijā.

8.

Korporatīvo pārskatu sniegšanas atbilstības pārbaude

Šajā atbilstības pārbaudē tiks novērtētas korporatīvo pārskatu sniegšanas prasības, t. sk. Grāmatvedības direktīva 2013/34, Nefinanšu ziņojumu sniegšanas direktīva 2014/95/EK, Pārredzamības direktīva 2013/50 un Starptautisko grāmatvedības standartu regula 1606/2002.

Tiesiskuma un pamattiesību telpa, kuras pamatā ir savstarpēja uzticēšanās 

9.

Direktīvas par vienādu darba samaksu par vienādu un vienādi vērtīgu darbu novērtējums

Direktīvas 2006/54/EK novērtējumā galvenā uzmanība tiks vērsta uz to, kā spēkā esošie noteikumi par vienādu darba samaksu ir darbojušies praksē, ES dalībvalstīs īstenotajām pieejām, cik efektīvi tie tiek pildīti un cik lielā mērā ir sasniegti to sākotnējie mērķi.

10.

Patēriņa kredīti (Direktīva 2008/48/EK) un patēriņa finanšu pakalpojumu tālpārdošana (Direktīva 2002/65/EK)

Direktīvas 2008/48/EK un Direktīvas 2002/65/EK novērtējumā tiks aplūkota patēriņa kredītu tirgus un patēriņa finanšu pakalpojumu tālpārdošanas darbība. Novērtējumā par patēriņa kredītu tirgu jo īpaši tiks izskatīti jautājumi, kurus REFIT platforma izvirzīja savā atzinumā (VI.4.a-f) , kas pieņemts 2017. gada 21. septembrī. 

III pielikums. Vēl nepieņemtie prioritārie priekšlikumi

Nr.

Dokuments

Pilns nosaukums 3

Atsauce

Jauns impulss nodarbinātībai, izaugsmei un ieguldījumiem

1.

Aprites ekonomikas tiesību aktu pakete

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par dzeramā ūdens kvalitāti (pārstrādāta redakcija)**

COM(2017)753 final
2017/0332 (COD) 
1.2.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par ūdens atkalizmantošanas minimālajām prasībām**

COM(2018)337 final
2018/0169 (COD) 
28.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par konkrētu plastmasas izstrādājumu vidiskās ietekmes samazināšanu**

COM(2018)340 final
2018/0172 (COD) 
30.5.2018.

2.

Zivsaimniecības kontrole

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Padomes Regulu (EK) Nr. 1224/2009 un attiecībā uz zivsaimniecības kontroli groza Padomes Regulas (EK) Nr. 768/2005, (EK) Nr. 1967/2006, (EK) Nr. 1005/2008 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1139**

COM(2018)368 final
2018/0193 (COD) 
30.5.2018.

3.

Ziņošanas pienākumu pielāgošana vides politikas jomā

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par ziņošanas pienākumu pielāgošanu vides politikas jomā un ar ko tāpēc groza Direktīvu 86/278/EEK, Direktīvu 2002/49/EK, Direktīvu 2004/35/EK, Direktīvu 2007/2/EK, Direktīvu 2009/147/EK un Direktīvu 2010/63/ES, Regulu (EK) Nr. 166/2006 un Regulu (ES) Nr. 995/2010, kā arī Padomes Regulu (EK) Nr. 338/97 un Padomes Regulu (EK) Nr. 2173/2005**

COM(2018)381 final
2018/0205 (COD) 
31.5.2018.

4.

Produktu un pakalpojumu pieejamības prasības

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par dalībvalstu normatīvo un administratīvo aktu tuvināšanu attiecībā uz produktu un pakalpojumu pieejamības prasībām*

COM(2015)615 final
2015/0278 (COD) 
2.12.2015.

5.

Daudzgadu finanšu shēma

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Reformu atbalsta programmas izveidi

COM(2018)391 final
2018/0213 (COD)

31.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido programmu InvestEU

COM(2018)439 final
2018/0229 (COD)

6.6.2018.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko nosaka Eiropas Savienības pašu resursu sistēmas īstenošanas pasākumus

COM(2018)327 final
2018/0132 (APP)

2.5.2018.

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS par Eiropas Savienības pašu resursu sistēmu

COM(2018)325 final
2018/0135 (CNS)

2.5.2018.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko izdara grozījumus Regulā (EEK, Euratom) Nr. 1553/89 par galīgajiem vienotajiem pasākumiem, lai iekasētu pašu resursus, ko veido pievienotās vērtības nodokļi

COM(2018)328 final
2018/0133 (NLE)

2.5.2018.

Priekšlikums – PADOMES REGULA par metodēm un procedūru, lai darītu pieejamus pašu resursus, kas pamatojas uz kopējo konsolidēto uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzi, Eiropas Savienības emisijas kvotu tirdzniecības sistēmu un nereciklēta izlietotā plastmasas iepakojuma daudzumu, un par pasākumiem, lai izpildītu kases vajadzības

COM(2018)326 final
2018/0131 (NLE)

2.5.2018.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko nosaka daudzgadu finanšu shēmu 2021.–2027. gadam

COM(2018)322 final
2018/0132 (APP)

2.5.2018.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko izveido kodoliekārtu izņemšanas no ekspluatācijas palīdzības programmu Ignalinas kodolelektrostacijai Lietuvā (Ignalinas programma) un atceļ Padomes Regulu (ES) Nr. 1369/2013

COM(2018)466 final
2018/0251 (NLE)

13.6.2018.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko izveido īpašu finansējuma programmu kodoliekārtu izņemšanai no ekspluatācijas un radioaktīvo atkritumu apsaimniekošanai un atceļ Padomes Regulu (Euratom) Nr. 1368/2013

COM(2018)467 final
2018/0252 (NLE)

13.6.2018.

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS, ar kuru groza Lēmumu 2007/198/Euratom, ar ko izveido Eiropas Kopuzņēmumu ITER un kodolsintēzes enerģētikas attīstības vajadzībām un piešķir tam priekšrocības

COM(2018)445 final
2018/0235 (NLE)

7.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un ar ko atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 508/2014

COM(2018)390 final
2018/0210 (COD)

12.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido vides un klimata pasākumu programmu (LIFE) un atceļ Regulu (ES) Nr. 1293/2013

COM(2018)385 final
2018/0209 (COD)

1.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Globalizācijas pielāgošanās fondu (EGF)

COM(2018)380 final
2018/0202 (COD)

30.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Sociālo fondu Plus (ESF+)

COM(2018)382 final
2018/0206 (COD)

30.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko sadarbībai muitas jomā izveido programmu “Muita”

COM(2018)442 final
2018/0232 (COD)

8.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko sadarbībai nodokļu uzlikšanas jomā izveido programmu “Fiscalis

COM(2018)443 final
2018/0233 (COD)

8.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido apmaiņas, atbalsta un mācību programmu euro aizsardzībai pret viltošanu (programmu “Perikls IV”) laikposmam no 2021. līdz 2027. gadam

COM(2018)369 final
2018/0194 (COD)

31.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Investīciju stabilizācijas funkcijas izveidi

COM(2018)387 final
2018/0212 (COD)

31.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par kopējās lauksaimniecības politikas finansēšanu, pārvaldību un uzraudzību un ar ko atceļ Regulu (ES) Nr. 1306/2013

COM(2018)393 final
2018/0217 (COD)

1.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 1308/2013, ar ko izveido lauksaimniecības produktu tirgu kopīgu organizāciju, Regulu (ES) Nr. 1151/2012 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu kvalitātes shēmām, Regulu (ES) Nr. 251/2014 par aromatizētu vīna produktu definīciju, aprakstu, noformējumu, marķējumu un ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu aizsardzību, Regulu (ES) Nr. 228/2013, ar ko ievieš īpašus pasākumus lauksaimniecības jomā attālākajiem Eiropas Savienības reģioniem, un Regulu (ES) Nr. 229/2013, ar ko nosaka īpašus pasākumus lauksaimniecībā par labu Egejas jūras nelielajām salām

COM(2018)394 final
2018/0218 (COD)

1.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA ar ko izveido noteikumus par atbalstu stratēģiskajiem plāniem, kuri dalībvalstīm jāizstrādā saskaņā ar kopējo lauksaimniecības politiku (KLP stratēģiskie plāni) un kurus finansē no Eiropas Lauksaimniecības garantiju fonda (ELGF) un no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA), un ar ko atceļ Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1305/2013 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1307/2013

COM(2018)392 final
2018/0216 (COD)

1.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumentu un atceļ Regulu (ES) Nr. 1316/2013 un (ES) Nr. 283/2014

COM(2018)438 final
2018/0228 (COD)

6.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Vienotā tirgus, uzņēmumu, tostarp mazo un vidējo uzņēmumu, konkurētspējas un Eiropas statistikas programmu un atceļ Regulu (ES) Nr. 99/2013, Regulu (ES) Nr. 1287/2013, Regulu (ES) Nr. 254/2014, Regulu (ES) Nr. 258/2014, Regulu (ES) Nr. 652/2014 un Regulu (ES) 2017/826

COM(2018)441 final
2018/0231 (COD)

7.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Savienības kosmosa programmu un Eiropas Savienības kosmosa programmas aģentūru un atceļ Regulu (ES) Nr. 912/2010, (ES) Nr. 1285/2013, (ES) Nr. 377/2014 un Lēmumu 541/2014/ES

COM(2018)447 final
2018/0236 (COD)

6.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Eiropas Aizsardzības fondu

COM(2018)476 final
2018/0254 (COD)

13.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss” un atceļ [Eiropas Solidaritātes korpusa regulu] un Regulu (ES) Nr. 375/2014

COM(2018)440 final
2018/0230 (COD)

11.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido programmu “Radošā Eiropa” (2021–2027) un atceļ Regulu (ES) Nr. 1295/2013

COM(2018)366 final
2018/0190 (COD)

30.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Savienības programmu izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā “Erasmus” un ar ko atceļ Regulu (ES) Nr. 1288/2013

COM(2018)367 final
2018/0191 (COD)

30.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko paredz kopīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu Plus, Kohēzijas fondu un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un finanšu noteikumus attiecībā uz tiem un uz Patvēruma un migrācijas fondu, Iekšējās drošības fondu un Robežu pārvaldības un vīzu instrumentu

COM(2018)375 final
2018/0196 (COD)

29.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Reģionālās attīstības fondu un Kohēzijas fondu

COM(2018)372 final
2018/0197 (COD)

30.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par mehānismu juridisku un administratīvu šķēršļu novēršanai pārrobežu kontekstā

COM(2018)373 final
2018/0198 (COD)

29.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par īpašiem noteikumiem attiecībā uz Eiropas teritoriālās sadarbības mērķi (Interreg), kas saņem atbalstu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda un ārējās finansēšanas instrumentiem

COM(2018)374 final
2018/0199 (COD)

29.5.2018.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko groza Padomes 2015. gada 13. jūlija Regulu (ES) 2015/1588 par to, kā piemērot Līguma par Eiropas Savienības darbību 107. un 108. pantu attiecībā uz dažu kategoriju valsts horizontālo atbalstu

COM(2018)398 final
2018/0222 (NLE) 
6.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par pētniecības un inovācijas pamatprogrammas "Apvārsnis Eiropa" izveidi un dalības un rezultātu izplatīšanas noteikumiem

COM(2018)435 final
2018/0224 (COD)

7.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS, ar ko izveido īpašo programmu, ar kuru īsteno pētniecības un inovācijas pamatprogrammu “Apvārsnis Eiropa”

COM(2018)436 final
2018/0225 (COD)

7.6.2018.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko izveido Eiropas Atomenerģijas kopienas pētniecības un mācību programmu 2021.–2025. gadam, kas papildina pētniecības un inovācijas pamatprogrammu “Apvārsnis Eiropa”

COM(2018)437 final
2018/0226 (NLE)

7.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko laikposmam no 2021. līdz 2027. gadam izveido Digitālās Eiropas programmu

COM(2018)434 final
2018/0227 (COD)

6.6.2018.

6.

Eiropas infrastruktūras savienošanas instruments 2014.–2020. gadam: Apvienotās Karalistes izstāšanās no Savienības (grozījumi Regulā (ES) Nr. 1316/2013)
(sagatavotība Brexit)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par grozījumiem Regulā (ES) Nr. 1316/2013 sakarā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Savienības

COM(2018)568 final
2018/0299 (COD)

1.8.2018.

7.

Kopīgi noteikumi un standarti attiecībā uz organizācijām, kas pilnvarotas veikt kuģu inspekcijas un apskates: Apvienotās Karalistes izstāšanās no Savienības (grozījumi Regulā (EK) Nr. 391/2009)
(sagatavotība Brexit)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulu (EK) Nr. 391/2009 groza attiecībā uz Apvienotās Karalistes izstāšanos no Savienības

COM(2018)567 final
2018/0298 (COD)
1.8.2018.

Savienots digitālais vienotais tirgus

8.

Digitālie līgumi

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par dažiem digitālā satura piegādes līgumu aspektiem*

COM(2015)634 final
2015/0287 (COD) 
9.12.2015.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par dažiem preču tiešsaistes un cita veida distances pārdošanas līgumu aspektiem*

COM(2015)635 final
2015/0288 (COD) 
9.12.2015.

9.

“.eu” augstākā līmeņa domēna ieviešana un darbība

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par .eu augšējā līmeņa domēna nosaukuma plašāku ieviešanu un darbību un ar kuru atceļ Regulu (EK) Nr. 733/2002 un Komisijas Regulu (EK) Nr. 874/2004**

COM(2018)231 final
2018/0110 (COD) 
27.4.2018.

10.

Publiskā sektora informācijas atkalizmantošana (pārstrādāta redakcija)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA [par] publiskā sektora informācijas atkalizmantošanu (pārstrādāta redakcija)**

COM(2018)234 final
2018/0111 (COD) 
25.4.2018.

11.

Taisnīguma un pārredzamības veicināšana komerclietotājiem paredzētos tiešsaistes starpniecības pakalpojumos

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par taisnīguma un pārredzamības veicināšanu komerciālajiem lietotājiem paredzētos tiešsaistes starpniecības pakalpojumos*

COM(2018)238 final
2018/0112 (COD) 
26.4.2018.

12.

Privātās dzīves neaizskaramība un personas datu aizsardzība elektronisko sakaru jomā (e-privātums)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par privātās dzīves neaizskaramību un personas datu aizsardzību elektronisko sakaru jomā un ar ko atceļ Direktīvu 2002/58/EK (Privātuma un elektronisko sakaru regula)*

COM(2017)10 final
2017/0003 (COD) 
10.1.2017.

13.

Kiberdrošība

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULAI par ENISA – ES Kiberdrošības aģentūru – un Regulas (ES) 526/2013 atcelšanu un par informācijas un komunikācijas tehnoloģiju kiberdrošības sertifikāciju (“Kiberdrošības akts”)*

COM(2017)477 final
2017/0225 (COD) 
13.9.2017.

 

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Eiropas Industriālo, tehnoloģisko un pētniecisko kiberdrošības kompetenču centru un Nacionālo koordinācijas centru tīklu (Eiropas Komisijas ieguldījums vadītāju sanāksmē Zalcburgā, 2018. gada 19.–20. septembrī)**

COM(2018)630 final
2018/0328 (COD) 
12.9.2018.

14.

Autortiesību pakete

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par autortiesībām digitālajā vienotajā tirgū*

COM(2016)593 final
2016/0280 (COD) 
14.9.2016.

 

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko paredz noteikumus, kā īstenojamas autortiesības un blakustiesības, kuras piemēro noteiktām raidorganizāciju tiešsaistes pārraidēm un televīzijas un radio programmu retranslācijām*

COM(2016)594 final
2016/0284 (COD) 
14.9.2016.

Spēcīga Enerģētikas savienība ar tālredzīgu klimata pārmaiņu politiku

15.

Mobilitātes un klimata pārmaiņu tiesību aktu pakete

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko nosaka CO2 emisijas standartus jauniem lielas noslodzes transportlīdzekļiem**

COM(2018)284 final
2018/0143 (COD)
17.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par emisiju standartu noteikšanu jauniem vieglajiem pasažieru automobiļiem un jauniem vieglajiem komerciālajiem transportlīdzekļiem saistībā ar Savienības integrēto pieeju mazas noslodzes transportlīdzekļu CO2 emisiju samazināšanai un ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 715/2007 (pārstrādāta redakcija)*

COM(2017)676 final
2017/0293 (COD) 
8.11.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 1073/2009 par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz piekļuvi starptautiskajam autobusu pārvadājumu tirgum*

COM(2017)647 final
2017/0288 (COD) 
8.11.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Padomes Direktīvu 92/106/EEK par kopīgu noteikumu ieviešanu dažiem kombinētā kravas transporta veidiem starp dalībvalstīm*

COM(2017)648 final
2017/0290 (COD) 
8.11.2017.

16.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2009/33/ES par “tīro” un energoefektīvo autotransporta līdzekļu izmantošanas veicināšanu*

COM(2017)653 final
2017/0291 (COD) 
8.11.2017.

17.

Kopīgi noteikumi attiecībā uz dabasgāzes iekšējo tirgu: cauruļvadi uz un no trešām valstīm

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2009/73/EK par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz dabasgāzes iekšējo tirgu**

COM(2017)660 final
2017/0294 (COD) 
8.11.2017.

18.

Tīras enerģijas pakete

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par riskgatavību elektroenerģijas sektorā un ar ko atceļ Direktīvu 2005/89/EK*

COM(2016)862 final
2016/0377 (COD) 
30.11.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Eiropas Savienības Energoregulatoru sadarbības aģentūru (pārstrādāta redakcija)*

COM(2016)863 final
2016/0378 (COD) 
30.11.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULAI par elektroenerģijas iekšējo tirgu (pārstrādāta redakcija)*

COM(2016)861 final
2016/0379 (COD) 
30.11.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par kopīgiem noteikumiem attiecībā uz elektroenerģijas iekšējo tirgu (pārstrādāta redakcija)*

COM(2016)864 final
2016/0380 (COD) 
30.11.2016.

19.

Pakete “Eiropa kustībā”

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par pasākumu racionalizēšanu ar mērķi veicināt Eiropas transporta tīkla ieviešanu**

COM(2018)277 final
2018/0138 (COD)

17.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Eiropas Jūras vienloga sistēmas vidi un atceļ Direktīvu 2010/65/ES**

COM(2018)278 final
2018/0139 (COD)

17.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par kravu pārvadājumu elektronisku informāciju**

COM(2018)279 final
2018/0140 (COD)

17.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2006/1/EK par bez transportlīdzekļa vadītājiem nomātu transportlīdzekļu izmantošanu kravu autopārvadājumiem*

COM(2017)282 final
2017/0113 (COD)

31.5.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 1999/62/EK par dažu infrastruktūru lietošanas maksas noteikšanu smagajiem kravas transportlīdzekļiem*

COM(2017)275 final
2017/0114 (COD)

31.5.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko attiecībā uz izpildes nodrošināšanas prasībām groza Direktīvu 2006/22/EK un attiecībā uz Direktīvu 96/71/EK un Direktīvu 2014/67/ES nosaka īpašus noteikumus autotransporta nozarē strādājošo transportlīdzekļu vadītāju norīkošanai darbā**

COM(2017)278 final
2017/0121 (COD)

31.5.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulu (EK) Nr. 561/2006 groza attiecībā uz minimālajām prasībām par maksimālajiem ikdienas un iknedēļas transportlīdzekļa vadīšanas laikiem, minimālajiem pārtraukumiem un ikdienas un iknedēļas atpūtas laikposmiem un ar ko Regulu (ES) Nr. 165/2014 groza attiecībā uz pozicionēšanu ar tahogrāfu palīdzību**

COM(2017)277 final
2017/0122 (COD)

31.5.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 1071/2009 un Regulu (EK) Nr. 1072/2009, lai tās pielāgotu norisēm nozarē*

COM(2017)281 final
2017/0123 (COD)
31.5.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par ceļu lietotāju nodevu elektroniskās iekasēšanas sistēmu savstarpēju izmantojamību un informācijas par ceļu lietošanas maksu nesamaksāšanu pārrobežu apmaiņas veicināšanu Savienībā (pārstrādāta redakcija) (Dokuments attiecas uz EEZ)*

COM(2017)280 final
2017/0128 (COD)

31.5.2017.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko attiecībā uz atsevišķiem noteikumiem par transporta nodokļiem groza Direktīvu 1999/62/EK par dažu infrastruktūru lietošanas maksas noteikšanu smagajiem kravas transportlīdzekļiem**

COM(2017)276 final
2017/0115 (CNS)

31.5.2017.

20.

Sezonālās laika maiņas pārtraukšana

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko pārtrauc sezonālo laika maiņu un atceļ Direktīvu 2000/84/EK**

COM(2018)639 final
2018/0332 (COD)

12.9.2018.

Padziļināts un taisnīgāks iekšējais tirgus ar spēcīgāku rūpniecisko pamatu

21.

Ilgtspējīga finansējuma tiesību aktu pakete

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par regulējuma izveidi ilgtspējīgu ieguldījumu veicināšanai**

COM(2018)353 final
2018/0178 (COD)
24.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par informācijas atklāšanu saistībā ar ilgtspējīgiem ieguldījumiem un ilgtspējas riskiem un ar ko groza Direktīvu (ES) 2016/2341**

COM(2018)354 final
2018/0179 (COD)
24.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (ES) 2016/1011 attiecībā uz mazoglekļa un labvēlīgas oglekļa ietekmes etaloniem**

COM(2018)355 final
2018/0180 (COD)
24.5.2018.

22.

Pārrobežu ieguldījumu fondi

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2009/65/EK un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2011/61/ES attiecībā uz kolektīvo ieguldījumu fondu pārrobežu izplatīšanu**

COM(2018)92 final
2018/0041 (COD)
12.3.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz riska darījumiem segto obligāciju veidā groza Regulu (ES) Nr. 575/2013**

COM(2018)93 final
2018/0042 (COD)

12.3.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par segto obligāciju emisiju un segto obligāciju publisko uzraudzību un ar ko groza Direktīvu 2009/65/EK un Direktīvu 2014/59/ES**

COM(2018)94 final
2018/0043 (COD)

12.3.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par kolektīvo ieguldījumu fondu pārrobežu izplatīšanas atvieglošanu un ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 345/2013 un Regulu (ES) Nr. 346/2013**

COM(2018)110 final
2018/0045 (COD)

12.3.2018.

23.

Kolektīvās finansēšanas pakalpojumi

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2014/65/ES par finanšu instrumentu tirgiem**

COM(2018)99 final
2018/0047 (COD)

8.3.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas kolektīvās finansēšanas pakalpojumu sniedzējiem (EKFPS) uzņēmumiem**

COM(2018)113 final
2018/0048 (COD)

8.3.2018.

24.

Zaudējumu seguma minimums nerezultatīviem riska darījumiem

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz zaudējumu seguma minimumu nerezultatīviem riska darījumiem groza Regulu (ES) Nr. 575/2013*

COM(2018)134 final
2018/0060 (COD)

14.3.2018.

25.

Grozījumi Regulā par Eiropas tirgus infrastruktūru

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulu (ES) Nr. 648/2012 groza attiecībā uz tīrvērtes pienākumu, tīrvērtes pienākuma piemērošanas apturēšanu, pārskatu iesniegšanas prasībām, risku mazināšanas paņēmieniem attiecībā uz ārpusbiržas atvasināto instrumentu līgumiem, kuriem tīrvērti nav veicis neviens centrālais darījumu partneris, darījumu reģistru reģistrēšanu un uzraudzību un darījumu reģistru pienākumiem**

COM(2017)208 final
2017/0090 (COD)

4.5.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru Regulu (ES) Nr. 1095/2010, ar ko izveido Eiropas Uzraudzības iestādi (Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādi), un Regulu (ES) Nr. 648/2012 groza attiecībā uz CCP atļauju piešķiršanā iesaistītajām procedūrām un iestādēm un trešo valstu CCP atzīšanas prasībām**

COM(2017)331 final
2017/0136 (COD)

20.9.2017.

26.

Viseiropas privāto pensiju produkts (PEPP)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Viseiropas privāto pensiju produktu (PEPP)**

COM(2017)343 final
2017/0143 (COD)

29.6.2017.

27.

Eiropas uzraudzības iestāžu uzdevumi, pārvaldība un finansēšana

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 1093/2010, ar ko izveido Eiropas Uzraudzības iestādi (Eiropas Banku iestādi), Regulu (ES) Nr. 1094/2010, ar ko izveido Eiropas Uzraudzības iestādi (Eiropas Apdrošināšanas un aroda pensiju iestādi), Regulu (ES) Nr. 1095/2010, ar ko izveido Eiropas Uzraudzības iestādi (Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādi), Regulu (ES) Nr. 345/2013 par Eiropas riska kapitāla fondiem, Regulu (ES) Nr. 346/2013 par Eiropas sociālās uzņēmējdarbības fondiem, Regulu (ES) Nr. 600/2014 par finanšu instrumentu tirgiem, Regulu (ES) Nr. 2015/760 par Eiropas ilgtermiņa ieguldījumu fondiem, Regulu (ES) 2016/1011 par indeksiem, ko izmanto kā etalonus finanšu instrumentos un finanšu līgumos vai ieguldījumu fondu darbības rezultātu mērīšanai, un Regulu (ES) 2017/1129 par prospektu, kurš jāpublicē, publiski piedāvājot vērtspapīrus vai atļaujot to tirdzniecību regulētā tirgū**

COM(2017)536 final
2017/0230 (COD)

20.9.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2014/65/ES par finanšu instrumentu tirgiem un Direktīvu 2009/138/EK par uzņēmējdarbības uzsākšanu un veikšanu apdrošināšanas un pārapdrošināšanas jomā (Maksātspēja II)**

COM(2017)537 final
2017/0231 (COD)

20.9.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (ES) Nr. 1092/2010 par Eiropas Savienības finanšu sistēmas makrouzraudzību un Eiropas Sistēmisko risku kolēģijas izveidošanu**

COM(2017)538 final
2017/0232 (COD)

20.9.2017.

28.

Prasības attiecībā uz ieguldījumu brokeru sabiedrībām un to uzraudzība

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par ieguldījumu brokeru sabiedrību prudenciālās uzraudzības prasībām un grozījumiem Regulā (ES) Nr. 575/2013, (ES) Nr. 600/2014 un (ES) Nr. 1093/2010**

COM(2017)790 final
2017/0359 (COD)

20.12.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par ieguldījumu brokeru sabiedrību prudenciālo uzraudzību un grozījumiem Direktīvās 2013/36/ES un 2014/65/ES**

COM(2017)791 final
2017/0358 (COD)

20.12.2017.

29.

Ienākuma nodokļa informācijas atklāšana

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2013/34/ES attiecībā uz ienākuma nodokļa informācijas atklāšanu, ko veic konkrēti uzņēmumi un filiāles**

COM(2016)198 final
2016/0107 (COD)

12.4.2016.

30.

ES īstenotās pārtikas ķēdes risku novērtēšanas caurredzamība un ilgtspēja

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par ES riska novērtēšanas pārredzamību un ilgtspēju pārtikas aprites ķēdē un ar ko groza Regulu (EK) Nr. 178/2002 [par pārtikas aprites tiesību aktu vispārīgiem principiem], Direktīvu 2001/18/EK [par ĢMO apzinātu izplatīšanu vidē], Regulu (EK) Nr. 1829/2003 [par ĢM pārtiku un barību], Regulu (EK) Nr. 1831/2003 [par barības piedevām], Regulu (EK) Nr. 2065/2003 [par kūpināšanas aromatizētājiem], Regulu (EK) Nr. 1935/2004 [par materiāliem, kas paredzēti saskarei ar pārtiku], Regulu (EK) Nr. 1331/2008 [par vienotu atļauju piešķiršanas procedūru pārtikas piedevām, fermentiem un aromatizētājiem], Regulu (EK) Nr. 1107/2009 [par augu aizsardzības līdzekļiem] un Regulu (ES) Nr. 2015/2283 [par jauniem pārtikas produktiem]**

COM(2018)179 final
2018/0088 (COD)

11.4.2018.

31.

Iekšējā tirgus sociālā dimensija

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Eiropas Darba iestādi**

COM(2018)131 final
2018/0064 (COD)

13.3.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2004/37/EK par darba ņēmēju aizsardzību pret risku, kas saistīts ar kancerogēnu vai mutagēnu iedarbību darbā (trešais saraksts)**

COM(2018)171 final
2018/0081 (COD)

5.4.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par pārredzamiem un paredzamiem darba nosacījumiem Eiropas Savienībā**

COM(2017)797
2017/0355 (COD)

21.12.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par darba un privātās dzīves līdzsvaru vecākiem un aprūpētājiem, un ar ko atceļ Padomes Direktīvu 2010/18/ES**

COM(2017)253 final
2017/0085 (COD)

26.4.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko dibina Eiropas Dzīves un darba apstākļu uzlabošanas fondu (Eurofound) un atceļ Padomes Regulu (EEK) Nr. 1365/75**

COM(2016)531 final
2016/0256 (COD)

23.8.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 883/2004 par sociālās nodrošināšanas sistēmu koordinēšanu un Regulu (EK) Nr. 987/2009, ar ko nosaka īstenošanas kārtību Regulai (EK) Nr. 883/2004 (Dokuments attiecas uz EEZ un Šveici)*

COM(2016)815 final
2016/0397 (COD)

13.12.2016.

32.

Kopēja pievienotās vērtības nodokļu sistēma: Īpašs režīms mazajiem uzņēmumiem

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko Direktīvu 2006/112/EK par kopējo pievienotās vērtības nodokļa sistēmu groza attiecībā uz īpašo režīmu mazajiem uzņēmumiem**

COM(2018)21 final
2018/0006 (CNS)

18.1.2018.

33.

Taisnīga nodokļu politika

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA par digitālo pakalpojumu nodokļa kopējo sistēmu attiecībā uz ieņēmumiem, ko rada konkrētu digitālo pakalpojumu sniegšana**

COM(2018)148 final
2018/0073 (CNS)

21.3.2018.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko paredz noteikumus par uzņēmumu nodokļa uzlikšanu nozīmīgas digitālas klātbūtnes gadījumā**

COM(2018)147 final
2018/0072 (CNS)

21.3.2018.

34.

Pievienotās vērtības nodokļa reformas pakete

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko Direktīvu 2006/112/EK groza attiecībā uz pievienotās vērtības nodokļa sistēmas atsevišķu noteikumu saskaņošanu un vienkāršošanu un galīgās nodokļa uzlikšanas sistēmas ieviešanu tirdzniecībā starp dalībvalstīm**

COM(2017)569 final
2017/0251 (CNS)

4.10.2017.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz sertificētu nodokļa maksātāju groza Regulu (ES) Nr. 904/2010|**

COM(2017)567 final
2017/0248 (CNS)

4.10.2017.

35.

Kopējā konsolidētā uzņēmumu ienākuma nodokļa bāze

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA par kopējo konsolidēto uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzi (KKUINB)**

COM(2016)683 final
2016/0336 (CNS)

25.10.2016.

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA par kopējo uzņēmumu ienākuma nodokļa bāzi**

COM(2016)685 final
2016/0337 (CNS)

25.10.2016.

36.

Akcīzes nodokļa piemērošanas vispārējais režīms

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko nosaka akcīzes nodokļa piemērošanas vispārēju režīmu (pārstrādāta redakcija)**

COM(2018)346 final
2018/0176 (CNS)

25.5.2018.

37.

Netaisnīga tirdzniecības prakse starpuzņēmumu attiecībās pārtikas piegādes ķēdē

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par netaisnīgu tirdzniecības praksi starpuzņēmumu attiecībās pārtikas piegādes ķēdē**

COM(2018)173 final
2018/0082 (COD)

12.4.2018.

38.

Papildu aizsardzības sertifikāts zālēm

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 469/2009 par papildu aizsardzības sertifikātu zālēm**

COM(2018)317 final
2018/0161 (COD)

28.5.2018.

39.

Tiesību aktu kopums par pakalpojumiem

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, kas attiecas uz to, kā īstenot Direktīvu 2006/123/EK par pakalpojumiem iekšējā tirgū, ar ko nosaka ar pakalpojumiem saistītu atļauju piešķiršanas sistēmu un prasību paziņošanas procedūru un ar ko groza Direktīvu 2006/123/EK un Regulu (ES) Nr. 1024/2012 par administratīvo sadarbību, izmantojot Iekšējā tirgus informācijas sistēmu**

COM(2016)821 final
2016/0398 (COD)

10.1.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par tiesisko un darbības regulējumu Eiropas pakalpojumu e-kartei, ko ievieš ar Regulu ... [EPK regulu]**

COM(2016)823 final
2016/0402 (COD)

10.1.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko ievieš Eiropas pakalpojumu e-karti un saistīto administratīvo nodrošinājumu**

COM(2016)824 final
2016/0403 (COD)

10.1.2017.

40.

Nosacījumi un procedūra, saskaņā ar kuru Komisija var pieprasīt uzņēmumiem sniegt informāciju

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULAI, ar kuru paredz nosacījumus un procedūru, saskaņā ar kuru Komisija var pieprasīt uzņēmumiem un uzņēmumu apvienībām sniegt informāciju attiecībā uz iekšējo tirgu un ar to saistītām jomām**

COM(2017)257 final
2017/0087 (COD)

2.5.2017.

41.

Preču tiesību aktu kopums

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko paredz noteikumus un procedūras attiecībā uz Savienības saskaņošanas tiesību aktu par produktiem atbilstību un izpildi un groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) Nr. 305/2011, (ES) Nr. 528/2012, (ES) 2016/424, (ES) 2016/425, (ES) 2016/426 un (ES) 2017/1369 un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2004/42/EK, 2009/48/EK, 2010/35/ES, 2013/29/ES, 2013/53/ES, 2014/28/ES, 2014/29/ES, 2014/30/ES, 2014/31/ES, 2014/32/ES, 2014/33/ES, 2014/34/ES, 2014/35/ES, 2014/53/ES, 2014/68/ES un 2014/90/ES**

COM(2017)795 final
2017/0353 (COD)

19.12.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par citā dalībvalstī likumīgi tirgotu preču savstarpēju atzīšanu**

COM(2017)796 final
2017/0354 (COD)

19.12.2017.

42.

Uzņēmējdarbības tiesību aktu kopums

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko attiecībā uz digitālo rīku un procesu izmantošanu sabiedrību tiesībās groza Direktīvu (ES) 2017/1132**

COM(2018)239 final
2018/0113 (COD)

25.4.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu (ES) 2017/1132 attiecībā uz pārrobežu reorganizāciju, apvienošanos un sadalīšanu**

COM(2018)241 final
2018/0114 (COD)

25.4.2018.

43.

Maksātnespējas un saistību dzēšanas procedūras

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par preventīvās pārstrukturēšanas regulējumu, otro iespēju un pārstrukturēšanas, maksātnespējas un saistību dzēšanas procedūru efektivitātes palielināšanas pasākumiem un ar ko groza Direktīvu 2012/30/ES**

COM(2016)723 final
2016/0359 (COD)

22.11.2016.

44.

ES tipa apstiprināšanas tiesību akti saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Savienības
(sagatavotība Brexit)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par ES tipa apstiprināšanas tiesību aktu papildināšanu saistībā ar Apvienotās Karalistes izstāšanos no Savienības

COM(2018)397 final
2018/0220 (COD)

4.6.2018.

Padziļināta un taisnīgāka ekonomiskā un monetārā savienība

45.

Ar valsts obligācijām nodrošināti vērtspapīri

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par ar valsts obligācijām nodrošinātiem vērtspapīriem*

COM(2018)339 final
2018/0171 (COD)

24.5.2018.

46.

Kredītu apkalpotāji, kredītu pircēji un nodrošinājuma atgūšana

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par kredītu apkalpotājiem, kredītu pircējiem un nodrošinājuma atgūšanu**

COM(2018)135 final
2018/0063 (COD)

14.3.2018.

47.

Strukturālo reformu atbalsts dalībvalstīs

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 17. decembra Regulu (ES) Nr. 1303/2013, ar ko paredz kopīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu, Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un vispārīgus noteikumus par Eiropas Reģionālās attīstības fondu, Eiropas Sociālo fondu, Kohēzijas fondu un Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fondu un atceļ Padomes Regulu (EK) Nr. 1083/2006*

COM(2017)826 final
2017/0336 (COD)

6.12.2017.

48.

Fiskālās atbildības un vidējā termiņa budžeta ievirzes stiprināšana dalībvalstīs

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko nosaka noteikumus par fiskālās atbildības un vidējā termiņa budžeta ievirzes stiprināšanu dalībvalstīs*

COM(2017)824 final
2017/0335 (CNS)

6.12.2017.

49.

 Banku pakete

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (ES) Nr. 575/2013 attiecībā uz sviras rādītāju, neto stabila finansējuma rādītāju, prasībām pašu kapitālam un atbilstīgajām saistībām, darījuma partnera kredītrisku, tirgus risku, riska darījumiem ar centrālajiem darījumu partneriem, riska darījumiem ar kolektīvo ieguldījumu uzņēmumiem, lieliem riska darījumiem, ziņošanas un informācijas atklāšanas prasībām un ar ko groza Regulu (ES) Nr. 648/2012*

COM(2016)850 final
2016/0360 (COD)

23.11.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulu (ES) Nr. 806/2014 groza attiecībā uz zaudējumu absorbcijas un rekapitalizācijas spēju kredītiestādēm un ieguldījumu brokeru sabiedrībām*

COM(2016)851 final
2016/0361 (COD)

23.11.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2014/59/ES par kredītiestāžu un ieguldījumu brokeru sabiedrību zaudējumu absorbcijas un rekapitalizācijas spēju un groza Direktīvu 98/26/EK, Direktīvu 2002/47/EK, Direktīvu 2012/30/ES, Direktīvu 2011/35/ES, Direktīvu 2005/56/EK, Direktīvu 2004/25/EK un Direktīvu 2007/36/EK*

COM(2016)852 final
2016/0362 (COD)

23.11.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Direktīvu 2013/36/ES attiecībā uz atbrīvotajām sabiedrībām, finanšu pārvaldītājsabiedrībām, jauktām finanšu pārvaldītājsabiedrībām, atalgojumu, uzraudzības pasākumiem un pilnvarām, kā arī kapitāla saglabāšanas pasākumiem*

COM(2016)854 final
2016/0364 (COD)

23.11.2016.

50.

Centrālo darījumu partneru atveseļošana un noregulējums

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par centrālo darījumu partneru atveseļošanas un noregulējuma režīmu un ar ko groza Regulas (ES) Nr. 1095/2010, (ES) Nr. 648/2012 un (ES) 2015/2365*

COM(2016)856 final
2016/0365 (COD)

28.11.2016.

51.

Eiropas noguldījumu apdrošināšanas sistēma

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (ES) Nr. 806/2014, lai izveidotu Eiropas noguldījumu apdrošināšanas sistēmu*

COM(2015)586 final
2015/0270 (COD)

24.11.2015.

52.

Eurozonas vienota pārstāvība Starptautiskajā Valūtas fondā

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS, ar kuru nosaka pasākumus ar mērķi pakāpeniski iedibināt eurozonas vienotu pārstāvību Starptautiskajā Valūtas fondā**

COM(2015)603 final
2015/250 (NLE)

21.10.2015.

53.

Cīņa pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu

Grozīts priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 1093/2010, ar ko izveido Eiropas Uzraudzības iestādi (Eiropas Banku iestādi), Regulu (ES) Nr. 1094/2010, ar ko izveido Eiropas Uzraudzības iestādi (Eiropas Apdrošināšanas un aroda pensiju iestādi), Regulu (ES) Nr. 095/2010, ar ko izveido Eiropas Uzraudzības iestādi (Eiropas Vērtspapīru un tirgu iestādi), Regulu (ES) Nr. 345/2013 par Eiropas riska kapitāla fondiem, Regulu (ES) Nr. 346/2013 par Eiropas sociālās uzņēmējdarbības fondiem, Regulu (ES) Nr. 600/2014 par finanšu instrumentu tirgiem, Regulu (ES) Nr. 2015/760 par Eiropas ilgtermiņa ieguldījumu fondiem, Regulu (ES) 2016/1011 par indeksiem, ko izmanto kā etalonus finanšu instrumentos un finanšu līgumos vai ieguldījumu fondu darbības rezultātu mērīšanai, Regulu (ES) 2017/1129 par prospektu, kurš jāpublicē, publiski piedāvājot vērtspapīrus vai atļaujot to tirdzniecību regulētā tirgū; un Direktīvu (ES) 2015/849/EK par to, lai nepieļautu finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai vai teroristu finansēšanai**

COM(2018)646 final

2017/0230 (COD)

12.9.2018.

54.

Eiropas Monetārais fonds

Priekšlikums – PADOMES REGULA par Eiropas Monetārā fonda izveidi*

COM(2017)827 final
2017/0333 (APP)

6.12.2017.

55.

Daudzgadu finanšu shēma

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar ko uz neiesaistītajām dalībvalstīm attiecina Regulas (ES) Nr. …/2018, ar ko izveido apmaiņas, atbalsta un mācību programmu euro aizsardzībai pret viltošanu, piemērošanu 2021.–2027. gadam (programma “Perikls IV”)

COM(2018)371 final
2018/0219 (APP)

31.5.2018.

Tirdzniecība. Līdzsvarota un progresīva tirdzniecības politika globalizācijas izmantošanai

56.

Ārvalstu tiešo ieguldījumu Eiropas Savienībā izvērtēšana

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido satvaru ārvalstu tiešo ieguldījumu Eiropas Savienībā izvērtēšanai*

COM(2017)487 final
2017/0224 (COD)

13.9.2017.

57.

Grozīts priekšlikums, trešo valstu preču un pakalpojumu piekļuve Eiropas Savienības iekšējam tirgum
(publiskais iepirkums ar trešām valstīm)

Grozīts priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par trešo valstu preču un pakalpojumu piekļuvi Eiropas Savienības publiskā iepirkuma iekšējam tirgum un par procedūrām, kas atbalsta sarunas par Savienības preču un pakalpojumu piekļuvi trešo valstu publiskā iepirkuma tirgiem**

COM(2016)34 final
2012/0060 (COD) 29.1.2016.

58.

Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) sarakstā iekļautās tarifu kvotas pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Savienības
(sagatavotība Brexit)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Savienības PTO sarakstā iekļauto tarifa kvotu sadalījumu pēc Apvienotās Karalistes izstāšanās no Savienības un ar ko groza Padomes Regulu (EK) Nr. 32/2000

COM(2018)312
2018/0158 (COD)

22.5.2018.

Tiesiskuma un pamattiesību telpa, kuras pamatā ir savstarpēja uzticēšanās

59.

Sprāgstvielu prekursoru tirdzniecība un izmantošana

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par sprāgstvielu prekursoru tirdzniecību un lietošanu, ar ko groza Regulas (EK) Nr. 1907/2006 XVII pielikumu un atceļ Regulu (ES) Nr. 98/2013 par sprāgstvielu prekursoru tirdzniecību un lietošanu**

COM(2018)209 final
2018/0103 (COD)

17.4.2018.

60.

Finanšu un cita veida informācijas izmantošana konkrētu noziedzīgu nodarījumu novēršanai, atklāšanai, izmeklēšanai vai saukšanai pie atbildības par tiem

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko paredz noteikumus, lai atvieglotu finanšu un citas informācijas izmantošanu noteiktu noziedzīgu nodarījumu novēršanai, atklāšanai, izmeklēšanai vai kriminālvajāšanai un ar ko atceļ Padomes lēmumu 2000/642/TI*

COM(2018)213 final
2018/0105 (COD)

17.4.2018.

61.

Krāpšanas un viltošanas apkarošana attiecībā uz bezskaidras naudas maksāšanas līdzekļiem

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par krāpšanas un viltošanas apkarošanu attiecībā uz bezskaidras naudas maksāšanas līdzekļiem un ar ko aizstāj Padomes Pamatlēmumu 2001/413/TI**

COM(2017)489 final
2017/0226 (COD)

13.9.2017.

62.

ES informācijas sistēmu sadarbspēja

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido satvaru ES informācijas sistēmu sadarbspējai (robežas un vīzas) un groza Padomes Lēmumu 2004/512/EK, Regulu (EK) Nr. 767/2008, Padomes Lēmumu 2008/633/IT, Regulu (ES) 2016/399 un Regulu (ES) 2017/2226*

COM(2017)793 final
2017/0351 (COD)

12.12.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido satvaru ES informācijas sistēmu sadarbspējai (policijas un tiesu iestāžu sadarbība, patvērums un migrācija)*

COM(2017)794 final
2017/0352 (COD)

12.12.2017.

63.

Teroristiska satura izplatīšanas novēršana tiešsaistē

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par to, kā novērst teroristiska satura izplatīšanu tiešsaistē (Eiropas Komisijas ieguldījums vadītāju sanāksmē Zalcburgā 2018. gada 19.–20. septembrī)**

COM(2018)640 final
2018/0331 (COD)

12.9.2018.

64.

Savienības civilās aizsardzības mehānisms

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES LĒMUMS, ar ko groza Lēmumu Nr. 1313/2013/ES par Savienības civilās aizsardzības mehānismu**

COM(2017)772 final
2017/0309 (COD)

23.11.2017.

65.

Patērētāju aizsardzība

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par pārstāvības prasībām patērētāju kolektīvo interešu aizsardzībai un Direktīvas 2009/22/EK atcelšanu**

COM(2018)184 final
2018/0089 (COD)

11.4.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko attiecībā uz ES patērētāju tiesību aizsardzības noteikumu labāku izpildi un modernizēšanu groza Padomes 1993. gada 5. aprīļa Direktīvu 93/13/EEK, Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 98/6/EK, Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2005/29/EK un Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvu 2011/83/ES**

COM(2018)185 final
2018/0090 (COD)

11.4.2018.

66.

Personas apliecību drošības stiprināšana

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Savienības pilsoņu personas apliecību un Savienības pilsoņiem un viņu ģimenes locekļiem, kuri izmanto brīvas pārvietošanās tiesības, izsniegto uzturēšanās dokumentu drošības uzlabošanu**

COM(2018)212 final
2018/0104 (COD)

17.4.2018.

67.

Trauksmes cēlēju aizsardzības priekšlikums

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par to personu aizsardzību, kuras ziņo par Savienības tiesību aktu pārkāpumiem**

COM(2018)218 final
2018/0106 (COD)

23.4.2018.

68.

Eiropas elektronisko pierādījumu sniegšanas un saglabāšanas rīkojumi elektronisko pierādījumu gūšanai krimināllietās

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas elektronisko pierādījumu sniegšanas un saglabāšanas rīkojumiem elektronisko pierādījumu gūšanai krimināllietās*

COM(2018)225 final
2018/0108 (COD)

17.4.2018.

69.

Eiropas Sodāmības reģistru informācijas sistēma

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Eiropas Sodāmības reģistru informācijas sistēmas (ECRIS-TCN sistēma) papildināšanai un atbalstam izveido centralizētu sistēmu tādu dalībvalstu identificēšanai, kurām ir informācija par notiesājošiem spriedumiem par trešo valstu valstspiederīgajiem un bezvalstniekiem (TCN), un ar ko groza Regulu (ES) 1077/2011*

COM(2017)344 final
2017/0144 (COD)

29.6.2017.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko groza Padomes Pamatlēmumu 2009/315/TI attiecībā uz informācijas apmaiņu par trešo valstu valstspiederīgajiem un attiecībā uz Eiropas Sodāmības reģistru informācijas sistēmu (ECRIS) un ar ko aizstāj Padomes Lēmumu 2009/316/TI*

COM(2016)7 final
2016/0002 (COD)

19.1.2016.

70.

ES Pagaidu ceļošanas dokuments

Priekšlikums – PADOMES DIREKTĪVA, ar ko nosaka ES pagaidu ceļošanas dokumentu un atceļ Lēmumu 96/409/KĀDP**

COM(2018)358
2018/0186 (CNS)

31.5.2018.

71.

Civillietas un komerclietas

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 1393/2007 par tiesas un ārpustiesas civillietu vai komerclietu dokumentu izsniegšanu dalībvalstīs (“dokumentu izsniegšana”)**

COM(2018)379 final
2018/0204 (COD)

31.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Padomes 2001. gada 28. maija Regulu (EK) Nr. 1206/2001 par sadarbību starp dalībvalstu tiesām pierādījumu iegūšanā civillietās un komerclietās**

COM(2018)378 final
2018/0203 (COD)

31.5.2018.

72.

Daudzgadu finanšu shēma

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Savienības budžeta aizsardzību vispārēju trūkumu gadījumā saistībā ar tiesiskumu dalībvalstīs

COM(2018)324 final
2018/0136 (COD)

2.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido ES Krāpšanas apkarošanas programmu

COM(2018)386 final
2018/0211 (COD)

30.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido programmu “Tiesības un vērtības”

COM(2018)383 final
2018/0207 (COD)

30.5.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido programmu “Tiesiskums”

COM(2018)384 final
2018/0208 (COD)

30.5.2018.

Ceļā uz jaunu migrācijas politiku

73.

Vīzu kodekss

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (EK) Nr. 810/2009, ar ko izveido Kopienas Vīzu kodeksu (Vīzu kodekss)**

COM(2018)252 final
2018/0061 (COD)

14.3.2018.

74.

Vīzu informācijas sistēmas

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko groza Regulu (EK) Nr. 767/2008, Regulu (EK) Nr. 810/2009, Regulu (ES) 2017/2226, Regulu (ES) 2016/399, Regulu XX/2018 [Sadarbspējas regula] un Lēmumu 2004/512/EK un atceļ Padomes Lēmumu 2008/633/TI**

COM(2018)302 final
2018/0152 (COD)

16.5.2018.

75.

Eiropas imigrācijas sadarbības koordinatoru tīkls

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas imigrācijas sadarbības koordinatoru tīkla izveidi (pārstrādāta redakcija)**

COM(2018)303 final
2018/0153 (COD)

16.5.2018.

76.

Robežkontroles pagaidu atjaunošana pie iekšējām robežām

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz noteikumiem, kuri piemērojami robežkontroles pagaidu atjaunošanai pie iekšējām robežām, groza Regulu (ES) 2016/399**

COM(2017)571 final
2017/0245 (COD)

27.9.2017.

77.

Eiropas Robežu un krasta apsardze

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Robežu un krasta apsardzi un ar ko atceļ Padomes Vienoto rīcību Nr. 98/700/JHA, Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) Nr. 1052/2013 un Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1624 (Eiropas Komisijas ieguldījums vadītāju sanāksmē Zalcburgā, 2018. gada 19.–20. septembrī)**

COM(2018)631 final
2018/0330 (COD)

12.9.2018.

78.

Atgriešanas politika

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par kopējiem standartiem un procedūrām dalībvalstīs attiecībā uz to trešo valstu valstspiederīgo atgriešanu, kas dalībvalstī uzturas nelikumīgi (pārstrādāta redakcija) (Eiropas Komisijas ieguldījums vadītāju 2018. gada 19.–20. septembra sanāksmē Zalcburgā)**

COM(2018)634 final
2018/0329 (COD)

12.9.2018.

79.

Trešo valstu valstspiederīgo ieceļošana un uzturēšanās augstprasmes nodarbinātības nolūkos (“Zilās kartes priekšlikums”)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA par trešo valstu valstspiederīgo ieceļošanu un uzturēšanos augstprasmes nodarbinātības nolūkos*

COM(2016)378 final
2016/0176 (COD)

7.6.2016.

80.

Kopēja Eiropas patvēruma sistēma

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Savienības Patvēruma aģentūru un par to, ka tiek atcelta Regula (ES) Nr. 439/2010

Grozīts priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas Savienības Patvēruma aģentūru un par to, ka tiek atcelta Regula (ES) Nr. 439/2010 (Eiropas Komisijas ieguldījums ES vadītāju sanāksmē Zalcburgā 2018. gada 19. un 20. septembrī)**

COM(2016)0271 final

COM(2018)633 final
2016/0131 (COD)
12.9.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par pirkstu nospiedumu salīdzināšanas sistēmas Eurodac izveidi, lai efektīvi piemērotu [Regulu (ES) Nr. 604/2013, ar ko paredz kritērijus un mehānismus, lai noteiktu dalībvalsti, kura ir atbildīga par trešās valsts valstspiederīgā vai bezvalstnieka starptautiskās aizsardzības pieteikuma izskatīšanu, kas iesniegts kādā no dalībvalstīm], lai identificētu trešās valsts valstspiederīgo vai bezvalstnieku, kurš uzturas nelikumīgi, un par dalībvalstu tiesībaizsardzības iestāžu un Eiropola pieprasījumiem veikt salīdzināšanu ar Eurodac datiem tiesībaizsardzības nolūkos (pārstrādāta redakcija)*

COM(2016)272 final
2016/0132 (COD)

4.5.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko paredz kritērijus un mehānismus, lai noteiktu dalībvalsti, kura ir atbildīga par trešās valsts valstspiederīgā vai bezvalstnieka starptautiskās aizsardzības pieteikuma izskatīšanu, kas iesniegts kādā no dalībvalstīm (pārstrādāta redakcija)* (Dublinas sistēmas reforma)

COM(2016)270 final
2016/0133 (COD)

4.5.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES DIREKTĪVA, ar ko nosaka standartus starptautiskās aizsardzības pieteikuma iesniedzēju uzņemšanai (pārstrādāta redakcija)*

COM(2016)465 final
2016/0222 (COD)

13.7.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par standartiem, lai trešo valstu valstspiederīgos vai bezvalstniekus kvalificētu kā starptautiskās aizsardzības saņēmējus, par bēgļu vai personu, kas tiesīgas saņemt alternatīvo aizsardzību, vienotu statusu, un par piešķirtās aizsardzības saturu, un ar ko veic grozījumus Padomes 2003. gada 25. novembra Direktīvā 2003/109/EK par to trešo valstu pilsoņu statusu, kuri ir kādas dalībvalsts pastāvīgie iedzīvotāji*

COM(2016)466 final
2016/0223 (COD)

13.7.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido kopīgu procedūru starptautiskajai aizsardzībai Savienībā un atceļ Direktīvu 2013/32/ES*

COM(2016)467 final
2016/0224 (COD)

13.7.2016.

81.

Daudzgadu finanšu shēma

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko tiek izveidots finansiāla atbalsta instruments robežu pārvaldībai un vīzām, kurš ir daļa no Integrētas robežu pārvaldības fonda

COM(2018)473 final
2018/0249 (COD)

12.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Patvēruma un migrācijas fonda izveidi

COM(2018)471 final
2018/0248 (COD)

12.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Iekšējās drošības fonda izveidi

COM(2018)472 final
2018/0250 (COD)

13.6.2018.

Spēcīgāka pasaules mēroga dalībniece

82.

Daudzgadu finanšu shēma

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Integrētās robežu pārvaldības fonda satvarā izveido finansiālā atbalsta instrumentu muitas kontroles iekārtām

COM(2018)474 final
2018/0258 (COD)

12.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Kaimiņattiecību, attīstības sadarbības un starptautiskās sadarbības instrumentu

COM(2018)460 final
2018/0243 (COD)

14.6.2018.

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS par aizjūras zemju un teritoriju asociāciju ar Eiropas Savienību, ietverot attiecības starp Eiropas Savienību, no vienas puses, un Grenlandi un Dānijas Karalisti, no otras puses (“Lēmums par aizjūras asociāciju”)

COM(2018)461 final
2018/0244 (CNS)

14.6.2018.

Priekšlikums – PADOMES REGULA, ar kuru izveido Eiropas Kodoldrošuma instrumentu, kas papildina Kaimiņattiecību, attīstības sadarbības un starptautiskās sadarbības instrumentu, pamatojoties uz Euratom līgumu

COM(2018)462 final
2018/0245 (NLE)

14.6.2018.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Pirmspievienošanās palīdzības instrumentu (IPA III)

COM(2018)465 final
2018/0247 (COD)

16.6.2018.

Savienības augstās pārstāves ārlietās un drošības politikas jautājumos priekšlikums Padomei, kas iesniegts ar Komisijas atbalstu, par Padomes lēmumu, ar ko izveido Eiropas Miera nodrošināšanas fondu (ārpusbudžeta fonds nākamās daudzgadu finanšu shēmas darbības laikā)

HR(2018)94



Demokrātisku pārmaiņu Savienība

83.

Komiteju procedūra

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko vairākus tiesību aktus, kuros paredzēta regulatīvās kontroles procedūras izmantošana, pielāgo Līguma par Eiropas Savienības darbību 290. un 291. pantam**

COM(2016)799 final
2016/0400 (COD)

14.12.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko vairākus tiesību aktus tiesiskuma jomā, kuros paredzēta regulatīvās kontroles procedūras izmantošana, pielāgo Līguma par Eiropas Savienības darbību 290. pantam.

COM(2016)798 final

2016/0399 (COD)

14.12.2016.

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Regulu (ES) Nr. 182/2011, ar ko nosaka normas un vispārīgus principus par dalībvalstu kontroles mehānismiem, kuri attiecas uz Komisijas īstenošanas pilnvaru izmantošanu

COM(2017)85 final
2017/035 (COD)

14.2.2017.

84.

Personas datu aizsardzība Eiropas Parlamenta vēlēšanu kontekstā

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko attiecībā uz pārbaudes procedūru saistībā ar personas datu aizsardzības noteikumu pārkāpumiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu kontekstā groza Regulu (ES, Euratom) Nr. 1141/2014 (Eiropas Komisijas ieguldījums vadītāju sanāksmei 2018. gada 19. un 20. septembrī Zalcburgā)**

COM(2018)636 final
2018/0336 (COD)

12.9.2018.

85.

Eiropas pilsoņu iniciatīva

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA par Eiropas pilsoņu iniciatīvu*

COM(2017)482 final
2017/0220 (COD)

13.9.2017.

IV pielikums. Atsaukumi 4

Nr.

COM/Iestāžu atsauce

Nosaukums

Atsaukšanas pamatojums

Ekonomikas un finanšu lietas, nodokļu politika un muita

1.

SEC(2008)2302 galīgā redakcija.

Ieteikums – PADOMES LĒMUMS, ar ko pilnvaro Komisiju risināt sarunas par nolīgumu ar Norvēģijas Karalisti par pasākumu piemērošanu, kas ir līdzvērtīgi pasākumiem, kuri paredzēti Padomes 2003. gada 3. jūnija Direktīvā 2003/48/EK par tādu ienākumu aplikšanu ar nodokļiem, kas gūti kā procentu maksājumi par uzkrājumiem

Novecojis: jautājums ir ietverts Kopējā ziņošanas standartā (KZS) par nodokļu jautājumiem, kas izstrādāts, reaģējot uz G20 lūgumu, un apstiprināts ESAO Padomē 2014. gada 15. jūlijā. Daudzpusējais nolīgums, ar ko īsteno KZS, aptver ES un Norvēģiju.

2.

COM(2009)644 galīgā redakcija

2008/0234 (CNS)

Grozīts priekšlikums – Padomes lēmums par sadarbības nolīguma parakstīšanu Eiropas Savienības vārdā starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Lihtenšteinas Firstisti, no otras puses, lai cīnītos pret krāpšanu un citām nelikumīgām darbībām, kas kaitē to finanšu interesēm, un lai nodrošinātu informācijas apmaiņu nodokļu jautājumos, un tā pagaidu piemērošanu

Novecojis: Šo jautājumu aptver ES un Lihtenšteinas nolīgums par ietaupījumu aplikšanu ar nodokļiem, kas grozīts 2015. gadā (“nolīgums par automātisku nodokļu informācijas apmaiņu”) un atbilst ESAO Kopējam ziņošanas standartam nodokļu jautājumos (KZS).

3.

COM(2009)648 galīgā redakcija

2008/0234 (CNS)

Grozīts priekšlikums – Padomes lēmums par sadarbības nolīguma noslēgšanu Eiropas Savienības vārdā starp Eiropas Savienību un tās dalībvalstīm, no vienas puses, un Lihtenšteinas Firstisti, no otras puses, lai cīnītos pret krāpšanu un citām nelikumīgām darbībām, kas kaitē to finanšu interesēm, un lai nodrošinātu informācijas apmaiņu nodokļu jautājumos

Novecojis: Šo jautājumu aptver ES un Lihtenšteinas nolīgums par ietaupījumu aplikšanu ar nodokļiem, kas grozīts 2015. gadā (“nolīgums par automātisku nodokļu informācijas apmaiņu”) un atbilst ESAO Kopējam ziņošanas standartam nodokļu jautājumos (KZS).

Jūrlietas un zivsaimniecība

4.

COM(2012)021 galīgā redakcija – 2012/0013 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar kuru groza Padomes 2008. gada 18. decembra Regulu (EK) Nr. 1342/2008, ar ko izveido ilgtermiņa plānu mencu krājumiem un šo krājumu zvejniecībai

Novecojis: Uz šo jautājumu attiecas jaunais Ziemeļjūras daudzgadu pārvaldības plāns (REGULA (ES) 2018/973, OV L 179, 16.7.2018.).

Drošība un migrācija

5.

COM(2016)491 final

2016/0236 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido Savienības sertifikācijas sistēmu attiecībā uz aviācijas drošības pārbaužu iekārtām

Pēc starpiestāžu diskusijām tika panākta kopīga izpratne, ka ES sertifikācijas sistēmas izveidi varētu labāk panākt, veicot grozījumus īstenošanas tiesību aktos, pamatojoties uz Regulas (EK) Nr. 300/2008 par kopīgiem noteikumiem civilās aviācijas drošības jomā 4. panta 3. punktu un 18. panta a) punktu. Komisija sāks sagatavošanās darbus Regulas (EK) Nr. 300/2008 īstenošanas tiesību aktu iespējamiem grozījumiem.

6.

COM(2015)452 final

2015/0211 (COD)

EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido ES kopējo drošu izcelsmes valstu sarakstu Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas 2013/32/ES par kopējām procedūrām starptautiskās aizsardzības statusa piešķiršanai un atņemšanai nolūkā un ar ko groza Direktīvu 2013/32/ES

Atjaunināta pieeja šim jautājumam ir izklāstīta priekšlikumā par patvēruma procedūru regulu (COM(2016)467 final), kas tiek izskatīts starpiestāžu procesā kopējās Eiropas patvēruma sistēmas reformas tiesību aktu paketes ietvaros.

7.

COM(2014)382 final

2014/0202 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko Regulu (ES) Nr. 604/2013 groza attiecībā uz tās dalībvalsts noteikšanu, kura ir atbildīga par tāda starptautiskās aizsardzības pieteikuma izskatīšanu, ko iesniedzis nepilngadīgais bez pavadības, kuram nav ģimenes locekļa, brāļa vai māsas vai radinieka, kas likumīgi atrodas dalībvalstī

Atjaunināta pieeja šim jautājumam ir izklāstīta priekšlikumā par Dublinas sistēmas reformu (COM(2016)270 final), kas tiek izskatīts starpiestāžu procesā kopējās Eiropas patvēruma sistēmas reformas tiesību aktu paketes ietvaros.

8.

COM(2015)450 final

2015/0208 (COD)

Priekšlikums – EIROPAS PARLAMENTA UN PADOMES REGULA, ar ko izveido krīzes pārcelšanas mehānismu un groza Eiropas Parlamenta un Padomes 2013. gada 26. jūnija Regulu (ES) Nr. 604/2013, ar ko paredz kritērijus un mehānismus, lai noteiktu dalībvalsti, kura ir atbildīga par trešās valsts valstspiederīgā vai bezvalstnieka starptautiskās aizsardzības pieteikuma izskatīšanu, kas iesniegts kādā no dalībvalstīm

Atjaunināta pieeja šim jautājumam ir izklāstīta priekšlikumā par Dublinas sistēmas reformu (COM(2016)270 final), kas tiek izskatīts starpiestāžu procesā kopējās Eiropas patvēruma sistēmas reformas tiesību aktu paketes ietvaros.

9.

COM(2018)167 final

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS, ar ko pilnvaro Komisiju Savienības vārdā apstiprināt globālo paktu par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju attīstības sadarbības jomā

Priekšlikums vairs nav vajadzīgs, jo globālā pakta pieņemšana notiks divu posmu procesā – sarunu rezultāts tiks pieņemts starpvaldību konferencē un pēc tam oficiāli apstiprināts ar ANO Ģenerālās asamblejas rezolūciju. Priekšlikums saistīts ar COM(2018) 168.

10.

COM(2018)168 final

Priekšlikums – PADOMES LĒMUMS, ar ko pilnvaro Komisiju Savienības vārdā apstiprināt globālo paktu par drošu, sakārtotu un likumīgu migrāciju imigrācijas politikas jomā

Priekšlikumi vairs nav vajadzīgi, jo pakta pieņemšana notiks divu posmu procesā, t. i., sarunu rezultāts tiks pieņemts starpvaldību konferencē un pēc tam oficiāli apstiprināts ar ANO Ģenerālās asamblejas rezolūciju.

V pielikums. Paredzamo atcelto tiesību aktu saraksts

Nr.

Politikas joma

Nosaukums

Atcelšanas iemesli

1.

Kapitāla tirgu savienība

Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīva 2001/34/EK (2001. gada 28. maijs) par vērtspapīru iekļaušanu fondu biržas oficiālajā sarakstā un par informāciju, kas jāpublicē par tādiem vērtspapīriem

Lielākā daļa šīs direktīvas prasību tagad aptver Direktīva 2013/50/ES (grozītā Pārredzamības direktīva) un Prospektu regula. Atlikušos piemērojamos Direktīvas 2001/34/EK noteikumus var atcelt.

2.

Nodokļu politika un muita

Komisijas Regula (EK) Nr. 964/2007 (2007. gada 14. augusts), ar ko nosaka sīki izstrādātus noteikumus tarifu kvotu atklāšanai un pārvaldīšanai, kuras paredzētas vismazāk attīstīto valstu izcelsmes rīsiem 2007./2008. un 2008./2009. tirdzniecības gadā

Novecojusi: tarifu kvotas, uz kurām attiecas šis akts, bija daļa no 2001. gada iniciatīvas “Viss, izņemot ieročus” īstenošanas laikposma. Tās vairs nepastāv, jo kopš 2009. gada tarifu kvotas vairs netiek izmantotas un rīsu tirdzniecība no šīm valstīm tagad notiek bez nodevām un kvotām.

3.

Nodokļu politika un muita

Komisijas Regula (EEK) Nr. 3512/80 (1980. gada 23. decembris), kas attiecībā uz Vidusamerikas kopējā tirgus valstīm paredz atkāpi no 1., 6. un 12. panta Komisijas 1980. gada 23. decembra Regulā (EEK) Nr. 3510/80 par izcelsmes izstrādājumu jēdziena definīciju, lai piemērotu tarifu atvieglojumus, ko Eiropas Ekonomikas kopiena piešķīrusi attiecībā uz dažiem jaunattīstības valstu izstrādājumiem

Novecojusi: šis tiesību akts attiecas uz izcelsmes noteikumiem saistībā ar Savienības vispārējo preferenču sistēmas (VPS) shēmām, kas ir novecojušas (Padomes 1980. gada 16. decembra Regula Nr. 3322/80). Tas atkāpjas no dažiem cita tiesību akta (Regula 3510/80) pantiem, kas jau ir atcelts.

4.

Nodokļu politika un muita

Komisijas Regula (EEK) Nr. 3513/80 (1980. gada 23. decembris), ar ko attiecībā uz valstīm, kuras parakstījušas Kartahenas vienošanos (Andu grupai), paredz atkāpi no 1., 6. un 12. panta Komisijas 1980. gada 23. decembra Regulā (EEK) Nr. 3510/80 par noteiktas izcelsmes izstrādājumu jēdziena definīciju, lai piemērotu tarifu atvieglojumus, ko Eiropas Ekonomikas kopiena piešķīrusi attiecībā uz dažiem jaunattīstības valstu izstrādājumiem

Novecojusi: šis tiesību akts attiecas uz izcelsmes noteikumiem saistībā ar Savienības vispārējo preferenču sistēmas (VPS) shēmām, kas ir novecojušas (Padomes 1980. gada 16. decembra Regula Nr. 3322/80). Tas atkāpjas no dažiem cita tiesību akta (Regula 3510/80) pantiem, kas jau ir atcelts.

5.

Pārtikas nekaitīgums

Padomes Direktīva 78/142/EEK (1978. gada 30. janvāris) par dalībvalstu tiesību aktu tuvināšanu attiecībā uz materiāliem un izstrādājumiem, kuri satur vinilhlorīda monomēru un kuri paredzēti saskarei ar pārtikas produktiem

Jautājumi, uz kuriem attiecas šī Padomes direktīva, ir iekļauti Komisijas Regulas (ES) Nr. 10/2011 par plastmasas materiāliem un izstrādājumiem, kas paredzēti saskarei ar pārtiku, darbības jomā un noteikumos. Līdz ar to Padomes direktīva ir novecojusi.

6.

Pārtikas nekaitīgums

Padomes Direktīva 85/572/EEK (1985. gada 19. decembris), ar ko nosaka sarakstu, kur uzskaitīti aizstājēji, kas izmantojami, lai pārbaudītu tādu plastmasas materiālu un izstrādājumu sastāvdaļu migrāciju, kas paredzēti saskarei ar pārtikas produktiem

Jautājumi, uz kuriem attiecas šī Padomes direktīva, ir iekļauti Komisijas Regulas (ES) Nr. 10/2011 par plastmasas materiāliem un izstrādājumiem, kas paredzēti saskarei ar pārtiku, darbības jomā un noteikumos. Līdz ar to Padomes direktīva ir novecojusi.

7.

Pārtikas nekaitīgums

Padomes Direktīva 82/711/EEK (1982. gada 18. oktobris), ar ko nosaka pamatnoteikumus, kuri ir nepieciešami, lai pārbaudītu tādu plastmasas materiālu un izstrādājumu sastāvdaļu migrāciju, kas paredzēti saskarei ar pārtikas produktiem

Jautājumi, uz kuriem attiecas šī Padomes direktīva, ir iekļauti Komisijas Regulas (ES) Nr. 10/2011 par plastmasas materiāliem un izstrādājumiem, kas paredzēti saskarei ar pārtiku, darbības jomā un noteikumos. Līdz ar to Padomes direktīva ir novecojusi.

(1)    Šajā pielikumā Komisija sniedz papildu informāciju, ciktāl tā ir pieejama, par darba programmā iekļautajām iniciatīvām saskaņā ar Iestāžu nolīgumu par labāku likumdošanas procesu. Pie katras iniciatīvas apraksta iekavās norādītā informācija ir orientējoša un sagatavošanas procesa gaitā var mainīties, jo īpaši ņemot vērā ietekmes novērtējuma procesa iznākumu. Pelēkā krāsā iekrāsotie elementi attiecas uz iniciatīvām, lai piešķirtu perspektīvu Savienības nākotnei.
(2)

 Šajā pielikumā izklāstīti svarīgākie novērtējumi un atbilstības pārbaudes, ko mēs veiksim, to skaitā vērtēšanas darbs, lai ņemtu vērā REFIT platformas atzinumus.

(3) * = priekšlikums minēts kopīgajā deklarācijā par ES likumdošanas prioritātēm 2018. un 2019. gadā, ko parakstījuši Eiropas Parlamenta, Padomes un Eiropas Komisijas priekšsēdētāji** = prioritārie dosjē 2018. gada Komisijas darba programma un 2018. gada nodomu vēstule
(4) Šajā sarakstā iekļauti vēl nepieņemto tiesību aktu priekšlikumi, kurus Komisija ir iecerējusi atsaukt sešu mēnešu laikā (līdz 2019. gada aprīlim).
Top