Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 31980L0233

    1979 m. lapkričio 21 d. Komisijos direktyva, derinanti su technikos pažanga Tarybos direktyvą 76/756/EEB dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su apšvietimo ir apšvietimo-signalizavimo įtaisų įrengimu motorinėse transporto priemonėse ir jų priekabose, suderinimo

    OL L 51, 1980 2 25, p. 8–18 (DA, DE, EN, FR, IT, NL)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (EL, ES, PT, FI, SV, CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/10/2014; netiesiogiai panaikino 32009R0661

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dir/1980/233/oj

    31980L0233



    Oficialusis leidinys L 051 , 25/02/1980 p. 0008 - 0018
    specialusis leidimas suomių kalba: skyrius 13 tomas 10 p. 0192
    specialusis leidimas graikų k.: skyrius 13 tomas 9 p. 0108
    specialusis leidimas švedų kalba: skyrius 13 tomas 10 p. 0192
    specialusis leidimas ispanų kalba: skyrius 13 tomas 11 p. 0010
    specialusis leidimas portugalų kalba skyrius 13 tomas 11 p. 0010


    Komisijos direktyva

    1979 m. lapkričio 21 d.

    derinanti su technikos pažanga Tarybos direktyvą 76/756/EEB dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su apšvietimo ir apšvietimo-signalizavimo įtaisų įrengimu motorinėse transporto priemonėse ir jų priekabose, suderinimo

    (80/233/EEB)

    EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Europos ekonominės bendrijos steigimo sutartį,

    atsižvelgdama į 1970 m. vasario 6 d. Tarybos direktyvą 70/156/EEB dėl valstybių narių įstatymų, reglamentuojančių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų tipo patvirtinimą, suderinimo [1] su paskutiniais pakeitimais, padarytais Direktyva 78/547/EEB [2], ypač į jos 11, 12 ir 13 straipsnius,

    atsižvelgdama į 1976 m. liepos 27 d. Tarybos direktyvą 76/756/EEB dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su apšvietimo ir apšvietimo-signalizavimo įtaisų įrengimu motorinėse transporto priemonėse ir jų priekabose, suderinimo [3],

    kadangi, atsižvelgiant į įgytą patirtį ir šiuolaikines technologijas, dabar įmanoma sugriežtinti reikalavimus ir geriau juos suderinti su tikrosiomis bandymų sąlygomis;

    kadangi po šių pakeitimų turės būti padaryti dabar nagrinėjami papildomi pakeitimai, kurie sugriežtins tam tikrus reikalavimus, kad padidėtų transporto priemonių keleivių ir kitų eismo dalyvių sauga;

    kadangi šioje direktyvoje numatytos priemonės atitinka Direktyvų dėl techninių kliūčių panaikinimo motorinių transporto priemonių prekybos srityje derinimo su technikos pažanga komiteto nuomonę,

    PRIĖMĖ ŠIĄ DIREKTYVĄ:

    1 straipsnis

    Direktyva 76/756/EEB iš dalies pakeičiama taip:

    1. 2 ir 3 straipsniai pakeičiami tokiu nauju 2 straipsniu:

    "2 straipsnis

    1. Nuo 1980 m. gegužės 1 d. nė viena valstybė narė neturi teisės dėl su apšvietimo ir šviesos signalinių įtaisų (privalomų ir neprivalomų), išvardytų I priedo 1.5.7–1.5.20 punktuose, įrengimu transporto priemonėse susijusių priežasčių:

    - atsisakyti suteikti transporto priemonių tipui EEB tipo patvirtinimą, išduoti Direktyvos 70/156/EEB 10 straipsnio 1 dalies paskutinėje įtraukoje numatytą dokumentą arba suteikti nacionalinį tipo patvirtinimą,

    - uždrausti pradėti eksploatuoti transporto priemones,

    jei to tipo transporto priemonių apšvietimo ir šviesos signalinių įtaisų įrengimas atitinka šios direktyvos nuostatas.

    2. Nuo 1981 m. sausio 1 d. valstybės narės:

    - nebeišduoda Direktyvos 70/156/EEB 10 straipsnio 1 dalies paskutinėje įtraukoje numatyto dokumento transporto priemonių tipui, jei minėtų apšvietimo ir šviesos signalinių įtaisų įrengimas neatitinka šios direktyvos nuostatų,

    - gali atsisakyti suteikti nacionalinį tipo patvirtinimą transporto priemonių tipui, kurio minėtų apšvietimo ir šviesos signalinių įtaisų įrengimas neatitinka šios direktyvos nuostatų.

    3. Nuo 1982 m. spalio 1 d. valstybės narės gali uždrausti pradėti eksploatuoti transporto priemones, kurių liudijimai pagal Direktyvos 70/156/EEB 10 straipsnį dėl minėtų apšvietimo ir šviesos signalinių įtaisų buvo išduoti vėliau kaip 1979 m. spalio 1 d., jei tokių įtaisų įrengimas neatitinka šios direktyvos nuostatų."

    2. 4, 5, 6 ir 7 straipsniai tampa atitinkamai 3, 4, 5 ir 6 straipsniais.

    3. I ir II priedai iš dalies pakeičiami kaip nurodyta šios direktyvos priede.

    2 straipsnis

    Valstybės narės priima nuostatas, kurios, įsigaliojusios iki 1980 m. balandžio 30 d., įgyvendina šią direktyvą ir nedelsdamos apie tai praneša Komisijai.

    3 straipsnis

    Ši direktyva skirta valstybėms narėms.

    Priimta Briuselyje, 1979 m. lapkričio 21 d.

    Komisijos vardu

    Étienne davignon

    Komisijos narė

    [1] OL L 42, 1970 2 23, p. 1.

    [2] OL L 168, 1978 6 26, p. 39.

    [3] OL L 262, 1976 9 27, p. 1.

    --------------------------------------------------

    PRIEDAS

    Direktyvos 76/756/EEB priedų pakeitimai

    I PRIEDAS: APŠVIETIMO IR ŠVIESOS SIGNALINIŲ ĮTAISŲ ĮRENGIMAS

    1.3 poskyris iš dalies pakeičiamas taip:

    "1.3. Nepakrauta transporto priemonė

    "Nepakrauta transporto priemonė" – tai tinkama naudoti transporto priemonė, kaip apibrėžta Direktyvos 70/156/EEB I priedo 2.6 poskyrio informacinio dokumento pavyzdyje, tačiau be vairuotojo."

    1.5.3 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "1.5.3. Sugrupuotieji žibintai

    "Sugrupuotieji žibintai" – tai įtaisai, turintys atskirus sklaidytuvus ar atskiras sklaidytuvo dalis ir šviesos šaltinius, tačiau bendrą žibinto korpusą."

    1.5.4 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "1.5.4. Kombinuotieji žibintai

    "Kombinuotieji žibintai" – tai įtaisai, turintys atskirus sklaidytuvus ar atskiras sklaidytuvo dalis, tačiau bendrą šviesos šaltinį ir žibinto korpusą."

    1.5.20 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "1.5.20. Šviesos atšvaitas

    "Šviesos atšvaitas" – tai transporto priemonės buvimo vietai nurodyti naudojamas įtaisas, atspindintis šviesą, kurią spinduliuoja šviesos šaltinis, esantis ne transporto priemonėje, kai stebėtojas yra netoli šviesą spinduliuojančio šaltinio.

    Šioje direktyvoje šviesos atšvaitais nelaikomi tokie įtaisai:

    - šviesą atspindintys valstybinio numerio ženklai,

    - šviesą atspindintys ženklai, išvardyti Europos sutartyje dėl pavojingų krovinių, gabenamų tarptautinių vežimų keliais (ADR),

    - kiti numerio ir šviesą atspindintys ženklai, kurie turi būti taikomi tam, kad būtų laikomasi valstybės narės nustatytų specifikacijų tam tikrų kategorijų transporto priemonėms ir eksploatavimo būdams."

    1.6.1 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "1.6.1. Šviečiamasis apšvietimo įtaiso paviršius

    "Šviečiamasis apšvietimo įtaiso paviršius" (1.5.7–1.5.10 punktai) – tai visos reflektoriaus apertūros statmenoji projekcija į skersinę plokštumą. Jei apšvietimo įtaisas yra be reflektoriaus, taikomas 1.6.2 punkto apibrėžimas. Jeigu žibinto stiklas (arba stiklai) uždengia tik dalį visos reflektoriaus apertūros, tada atsižvelgiama tik į tos dalies projekciją.

    Jei tai yra artimosios šviesos žibintas, šviečiamasis paviršius atkarpos krašte apribojamas matomąja atkarpos linijos projekcija į sklaidytuvą. Jeigu reflektoriaus ir stiklo padėtį vienas kito atžvilgiu galima reguliuoti, jie nustatomi vidurinėje padėtyje."

    1.6.4 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "1.6.4. Regimasis paviršius

    "Regimasis paviršius", atsižvelgiant į nustatytą stebėjimo kryptį – tai statmenoji šviesą spinduliuojančio paviršiaus projekcija į plokštumą, kuri yra statmena stebėjimo krypčiai (žr. 2 priedėlio brėžinį) ir liečia labiausiai atsikišusį sklaidytuvo tašką."

    Po 1.6.4 punkto įrašomas toks naujas 1.6.5 punktas:

    "1.6.5. Šviesą skleidžiantis paviršius

    "Šviesą skleidžiantis paviršius" – tai visas ar dalis permatomo sklaidytuvo išorinio paviršiaus, už kurio yra apšvietimo ar šviesos signalinis įtaisas ir kuris leidžia laikytis fotometrinių ir kalorimetrinių reikalavimų."

    1.8 poskyris iš dalies pakeičiamas taip:

    "1.8. Atskaitos centras

    "Atskaitos centras" – tai atskaitos ašies susikirtimas su išoriniu šviesą skleidžiančiu paviršiumi. Atskaitos centrą nurodo žibinto gamintojas."

    1.9 poskyris iš dalies pakeičiamas taip:

    "1.9. Geometrinio apžvelgiamumo kampai

    "Geometrinio apžvelgiamumo kampai" – tai kampai, apibūdinantys mažiausią erdvinio kampo lauką, kuriame turi būti matomas regimasis žibinto paviršius. Tas erdvinio kampo laukas apibūdinamas rutulio, kurio centras sutampa su žibinto atskaitos centru, o ekvatorius lygiagretus su žeme, nuopjovomis. Tie rutulio segmentai apibrėžiami atsižvelgiant į atskaitos ašį. Horizontalieji kampai β atitinka ilgumą, o kryžminiai kampai α – platumą. Vidinėje geometrinio apžvelgiamumo kampų dalyje turi nebūti jokių kliūčių, trukdančių sklisti šviesai, kurią spinduliuoja bet kokia žibinto išorinio šviesą spinduliuojančio paviršiaus dalis.

    Jei matuojama arčiau žibinto, stebėjimo kryptis turi būti lygiagrečiai paslinkta, kad tikslumas išliktų toks pat.

    Geometrinio apžvelgiamumo kampų viduje neatsižvelgiama kliūtis, jei jos jau buvo patvirtinant žibinto tipą.

    Jei sumontavus žibintą, kurią nors jo regimojo paviršiaus dalį uždengia kokios nors tolimesnės transporto priemonės dalys, reikia pateikti įrodymą, kad kliūčių neuždengta žibinto dalis tebeatitinka prietaiso kaip optinio junginio patvirtinimui nustatytas fotometrines vertes (žr. paveikslą toliau)."

    +++++ TIFF +++++

    1.12 poskyris iš dalies pakeičiamas taip:

    "1.12. Vientisasis žibintas

    "Vientisasis žibintas" – tai bet koks dviejų arba daugiau vienodų arba skirtingų žibintų, turinčių tą pačią funkciją ir spinduliuojančių tokios pačios spalvos šviesą, derinys, jeigu tas žibintas sudarytas iš įtaisų, kurių jungtinių šviesą spinduliuojančių paviršių projekcija į nustatytą skersinę plokštumą apima 60 % arba daugiau mažiausio stačiakampio, apribojančio tų šviesą spinduliuojančių paviršių projekcijas, ploto, kai tas žibintų derinys, jeigu prašoma suteikti patvirtinimą, patvirtinamas kaip vienas žibintas.

    Tas galimas žibintų derinys netaikomas tolimųjų, artimųjų šviesų ir priekiniams rūko žibintams."

    1.14 poskyris iš dalies pakeičiamas taip:

    "1.14. Atstumas tarp dviejų žibintų

    "Atstumas tarp dviejų žibintų", atsuktų į tą pačią pusę – tai trumpiausias atstumas tarp statmenųjų projekcijų, esančių pagal 1.6 poskyryje nurodytą atvejį apibrėžtų dviejų šviečiamųjų paviršių kontūro atskaitos ašims statmenoje plokštumoje. Tačiau atstumas tarp dviejų žibintų gali būti išmatuotas ir tiksliai nenustačius šviečiamųjų paviršių kontūrų, jei jis akivaizdžiai didesnis nei reikia pagal būtiniausius šios direktyvos reikalavimus."

    Po 1.17 poskyrio įrašomas toks naujas 1.18 poskyris

    "1.18. Žemė

    "Žemė" – tai paviršius, ant kurio stovi transporto priemonė ir kuris turi būti iš esmės horizontalus."

    2.2.2 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "2.2.2. įtaisų, kuriuos gamintojas priskiria apšvietimo ir šviesos signaliniam įtaisui, sąrašas. Tame sąraše galima nurodyti kelis įtaiso, kuriuo atliekama kiekviena operacija, tipus. Kiekvienas įtaiso tipas turi būti tinkamai identifikuotas (pavyzdžiui, nurodomas sudėtinės dalies tipo patvirtinimo ženklas, gamintojo pavadinimas ir t. t.);"

    .2.2.4 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "2.2.4. kiekvieno atskiro žibinto išdėstymo brėžinys (-iai), kuriame (-iuose) nurodyti 1.6 poskyryje apibrėžti šviečiamieji paviršiai, 1.7 poskyryje apibrėžta atskaitos ašis ir 1.8 poskyryje apibrėžtas atskaitos centras."

    3.5.1 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "3.5.1. transporto priemonėje, atsižvelgiant į išilginę jos simetrijos plokštumą, įrengiami simetriškai (tai nustatoma remiantis išorine geometrine žibinto forma, o ne jos 1.6 poskyryje apibrėžto šviečiamojo paviršiaus kraštu);"

    .3.5.2 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "3.5.2. vienas kito atžvilgiu, atsižvelgiant į išilginę transporto priemonės simetrijos plokštumą, yra įrengti simetriškai; šis reikalavimas negalioja vidinei žibinto konstrukcijai;"

    .3.8 poskyris iš dalies pakeičiamas taip:

    "3.8. Didžiausias aukštis virš žemės matuojamas nuo aukščiausio taško, o mažiausias aukštis – nuo žemiausio šviečiamojo paviršiaus taško.

    Artimųjų šviesų priekinių žibintų mažiausias aukštis virš žemės matuojamas nuo reflektoriaus žemiausio krašto."

    Po 3.8 poskyrio įrašomas toks naujas 3.8.1 punktas:

    "3.8.1. Bendras plotis matuojamas nuo šviečiamojo paviršiaus krašto, kuris yra toliausiai nuo išilginės transporto priemonės simetrijos plokštumos, o atstumas tarp žibintų – nuo vidinio šviečiamojo paviršiaus krašto."

    3.10 poskyris iš dalies pakeičiamas taip:

    "3.10. Transporto priemonė į priekį iš 1.5 apibrėžtų žibintų negali šviesti raudonos spalvos šviesa, o į galą balta šviesa šviesti gali tik atbulinės eigos žibintas. Transporto priemonės vidui apšviesti naudojamų žibintų nepaisoma.

    Tariama, kad šio reikalavimo yra laikomasi, jeigu:"

    .3.10.1 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "3.10.1. nustatant, ar raudona šviesa matoma iš priekio: stebėtojas, judantis skersinės plokštumos, kuri yra 25 m atstumu nuo priekinės transporto priemonės dalies, 1 zonoje (žr. 3 priedėlio 1 paveikslą), tiesiogiai neturi matyti raudonos šviesos;"

    .3.10.2 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "3.10.2. nustatant, ar balta šviesa matoma iš galo: stebėtojas, judantis skersinės plokštumos, kuri yra 25 m atstumu nuo galinės transporto priemonės dalies, 2 zonoje (žr. 3 priedėlio 2 paveikslą), neturi matyti baltos šviesos;"

    . 3.11 poskyris iš dalies pakeičiamas taip:

    "3.11. Elektros jungtys turi būti sujungtos taip, kad priekinius ir galinius (šoninius) gabaritinius, transporto priemonės skersinio kontūro gabaritinius, jeigu jie įrengti, žibintus ir galinio valstybinio numerio ženklo žibintą būtų galima įjungti arba išjungti visus kartu.

    Šis reikalavimas negalioja, jei priekiniai ir galiniai (šoniniai) gabaritiniai žibintai naudojami kaip stovėjimo šviesos žibintai."

    3.15.3 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "3.15.3. Sugedus žibinto paslėpimo valdymo įtaisui arba įvykus kitiems 3.15.2.1 ir 3.15.2.2 papunkčiuose nurodytiems gedimams, tą paslėptą žibintą turi būti įmanoma nustatyti į naudojimo padėtį be įrankių."

    3.15.6 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "3.15.6. Kai žibinto paslėpimo temperatūra yra nuo – 30 °C iki + 50 °C, priekinis žibintas turi visiškai atsidaryti per 3 sekundes nuo to valdymo įtaiso paspaudimo."

    Po 3.15.6 punkto įrašomas toks naujas 3.16 poskyris:

    "3.16. Žibintų skaičius

    Transporto priemonėje įrengtų žibintų skaičius turi būti toks, koks nurodytas 4.1–4.17 antrose pastraipose."

    4.1.4.3 papunktis iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.1.4.3. Pagal gabaritinį ilgį:

    transporto priemonės priekyje ir įrengiamas taip, kad spinduliuojama šviesa nei tiesiogiai, nei netiesiogiai, kai ji atspindima galinio vaizdo veidrodžiais ir (arba) kitais šviesą atspindinčiais transporto priemonės paviršiais, nesukeltų vairuotojui nepatogumų."

    4.1.5 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.1.5. Geometrinis apžvelgiamumas

    Šviečiamojo paviršiaus apžvelgiamumas, įskaitant jo apžvelgiamumą tuose plotuose, kurie turi nebūti apšviesti atitinkamo stebėjimo kryptimi, turi būti užtikrintas erdvėje, apibrėžtoje sudaromosiomis linijomis, nubrėžtomis pagal šviečiamojo paviršiaus perimetrą ir su priekinio žibinto atskaitos ašimi sudarančiomis ne mažesnį kaip 5° kampą. Geometrinio apžvelgiamumo kampų viršūnė yra šviečiamojo paviršiaus projekcijos skersinėje plokštumoje, liečiančioje labiausiai atsikišusią priekinio žibinto sklaidytuvo dalį, perimetre."

    4.1.11 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.1.11. Signalinė lemputė

    Privaloma įrengti uždaros grandinės signalinę lemputę."

    4.2.5 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.2.5. Geometrinis apžvelgiamumas

    Apibrėžtas α ir β kampais, kaip nurodyta 1.9 poskyryje:

    α = 15° į viršų ir apačią,

    β = 45° į išorę ir 10° į vidų.

    Kadangi artimųjų šviesų priekinių žibintų reikalaujamos fotometrinės vertės netaikomos visam geometriniam regėjimo laukui, tipui patvirtinti likusioje erdvėje reikalaujama ne mažesnė kaip 1 cd vertė. Plokštės arba kiti įrangos įtaisai, esantys greta šviesos spindulių pluošto, turi nesukelti antrinių padarinių, galinčių trikdyti kitus kelių eismo dalyvius."

    4.2.11 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.2.11. Signalinė lemputė

    Signalinę lemputę įrengti neprivaloma."

    4.3.11 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.3.11. Signalinė lemputė

    Signalinės lemputės įrengti neprivaloma."

    4.4.11 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.4.11. Signalinė lemputė

    Signalinės lemputės įrengti neprivaloma."

    4.5.3 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.5.3. Išdėstymas

    A: 2 priekiniai posūkio rodiklio žibintai (1 kategorija).

    2 galiniai posūkio rodiklio žibintai (2 kategorija).

    2 šoniniai mirksintys posūkio rodiklio žibintai (5 kategorija).

    Kai sumontuoti žibintai, sudaryti iš priekinių posūkio rodiklio žibintų (1 kategorija) ir šoniniai mirksintys posūkio rodiklio žibintai (5 kategorija), galima įrengti du papildomus šoninius mirksinčius posūkio rodiklio žibintus (5 kategorija), kad būtų laikomasi 4.5.5 punkto matomumo reikalavimų.

    B: 2 galiniai posūkio rodiklio žibintai (2 kategorija)."

    4.5.4.1 papunktis iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.5.4.1. Pagal gabaritinį plotį:

    Nuo transporto priemonės išilginės simetrijos plokštumos labiausiai nutolęs šviečiamojo paviršiaus kraštas turi būti nutolęs nuo tolimiausio išorinio transporto priemonės krašto ne daugiau kaip 400 mm.

    Atstumas tarp dviejų šviečiamųjų paviršių vidinių kraštų turi būti ne mažesnis kaip 600 mm. Jeigu vertikalus atstumas tarp galinio posūkio rodiklio žibinto ir atitinkamo galinio (šoninio) gabaritinio žibinto nėra didesnis kaip 300 mm, atstumas tarp tolimiausio išorinio transporto priemonės krašto ir išorinio posūkio rodiklio žibinto krašto neturi daugiau kaip 50 mm viršyti atstumo tarp tolimiausio išorinio transporto priemonės krašto ir atitinkamo išorinio galinio (šoninio) gabaritinio žibinto krašto.

    Priekinių posūkio rodiklio žibintų šviečiamasis paviršius nuo šviečiamojo priekinių artimosios šviesos žibintų arba priekinių rūko žibintų, jeigu jie yra įrengti, paviršiaus turi būti ne arčiau kaip per 40 mm. Atstumas gali būti mažesnis, jei posūkio rodiklio žibinto šviesos stipris atskaitos ašyje yra bent 400 cd."

    4.5.8 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.5.8. Posūkio rodiklio žibinto negalima sujungti

    su kitu žibintu. Jį galima sujungti tik su kitos kategorijos posūkio rodiklio žibintais."

    4.5.11 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.5.11. Signalinė lemputė

    Signalinę lemputę privaloma įrengti priekiniams ir galiniams posūkio rodiklio žibintams. Signalinė lemputė gali būti optinė, garsinė arba ir optinė, ir garsinė. Jeigu įrengiamas optinė signalinė lemputė, ji yra mirksinčios šviesos įtaisas, kuris, sutrikus bet kuriam priekiniam ar galiniam posūkio rodiklio žibintui, užgęsta, dega nemirksėdamas arba mirksi aiškiai kitokiu dažniu. Jeigu įrengiama tik garsinė signalinė lemputė, ji turi būti aiškiai girdima, o sutrikus bet kuriam priekiniam ar galiniam posūkio rodiklio žibintui, jos signalo dažnis labai pasikeičia.

    Kai transporto priemonė turi įrangą priekabai vilkti, toje transporto priemonėje turi būti įrengta speciali priekabos posūkio rodiklio žibintams skirta optinė signalinė lemputė, nebent transporto priemonių junginio bet kurio posūkio rodiklio žibinto sutrikimą galima nustatyti naudojant velkančiosios transporto priemonės signalinę lemputę."

    4.6.10 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.6.10. Elektriniai sujungimai

    Šviesos signalas įjungiamas atskiru valdymo įtaisu, leidžiančiu, kad visi posūkio rodiklio žibintai mirksėtu vienodai."

    4.6.11 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.6.11. Signalinė lemputė

    Privaloma įrengti uždaros grandinės signalinę lemputę. Mirksinti įspėjamoji lemputė, kuri gali veikti kartu su 4.5.11 punkte nurodyta signaline lempute (-ėmis)."

    4.7.11 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "4.7.11. Signalinė lemputė

    Signalinės lemputės įrengti neprivaloma. Jeigu tokia signalinė lemputė įrengiama, ji turi turėti nemirksinčią lemputę, įsižiebiančią sutrikus stabdymo žibintams."

    2 priedėlis: brėžinys pakeičiamas tokiu brėžiniu:

    +++++ TIFF +++++

    II PRIEDAS

    15 punktas iš dalies pakeičiamas taip:

    "15. Prie šio tipo patvirtinimo liudijimo yra pridėti tokie dokumentai, turintys pirmiau nurodytą tipo patvirtinimo ženklą:

    ………. Įtaisų, kuriuos gamintojas pateikė kaip sudedamąsias apšvietimo ir šviesos signalinio junginio dalis, sąrašas (-ai); nurodomas kiekvieno įtaiso gamintojo ir sudėtinės dalies tipo patvirtinimo ženklas."

    Aiškiai pareikalavus, šie dokumentai turi būti pateikti kitų valstybių narių kompetentingoms institucijoms.

    --------------------------------------------------

    Top