Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2015/031/06

    Razpis za zbiranje predlogov – EACEA 04/2015 v okviru programa Erasmus+ – „Celoviti politični okvirji za stalno poklicno izobraževanje in usposabljanje“

    UL C 31, 30.1.2015, p. 7–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    30.1.2015   

    SL

    Uradni list Evropske unije

    C 31/7


    RAZPIS ZA ZBIRANJE PREDLOGOV – EACEA 04/2015

    v okviru programa Erasmus+

    „Celoviti politični okvirji za stalno poklicno izobraževanje in usposabljanje“

    (2015/C 31/06)

    1.   Cilji in opis

    Cilj razpisa je podpirati razvoj javnih politik za usklajevanje na področju zagotavljanja visokokakovostnega, ustreznega in dostopnega stalnega poklicnega izobraževanja in usposabljanja ter zagotoviti bistveno povečanje sprejemanja možnosti za nadaljnje usposabljanje v okviru celovitih nacionalnih, regionalnih ali lokalnih strategij za pridobivanje znanj in spretnosti.

    Razpis spodbuja sodelovanje med nacionalnimi organi in vsemi ustreznimi deležniki, ki so vključeni v stalno poklicno izobraževanje in usposabljanje, vključno z razvojem znanj in spretnosti zaposlenih in prekvalifikacijo delavcev (kot je usposabljanje, ki ga zagotavljajo javni zavodi za zaposlovanje).

    Ta razpis je namenjen nacionalnim organom, ki so pristojni za politike glede stalnega poklicnega izobraževanja in usposabljanja v vseh državah, vključenih v program Erasmus+, ali organizacijam, ki jih zadevni organi imenujejo.

    Neposredna vključenost pristojnih nacionalnih organov (ministrstva ali enakovrednega organa) se zahteva, da bi se zagotovil učinkovit prispevek projektov k boljšemu razumevanju zagotavljanja usposabljanja in obstoječih politik na področju stalnega poklicnega izobraževanja in usposabljanja. Projekti bi morali prikazati, kako pristojni javni organi uporabljajo svojo usmerjevalno vlogo pri določanju strateških prednostnih nalog v zvezi z nacionalnimi, regionalnimi ali lokalnimi politikami za pridobivanje znanj in spretnosti ter povezanimi politikami na področju stalnega poklicnega izobraževanja in usposabljanja za oblikovanje podlage za sistemsko reformo. Vsak projekt bo temeljil na praksah iz ene ali več držav, vključenih v program Erasmus+, s čimer bo imel koristi od prenosa znanja in izkušenj. Dejavna vključenost nacionalnih, regionalnih ali lokalnih deležnikov, kot so socialni partnerji (organizacije delodajalcev in delavcev), izvajalci poklicnega izobraževanja in usposabljanja, posamezna podjetja in posredniške organizacije, bo pomemben element kakovosti predloga.

    2.   Upravičenci

    Ta razpis je namenjen nacionalnim organom, ki so pristojni za stalno poklicno izobraževanje in usposabljanje v vseh državah, vključenih v program Erasmus+.

    Vloge za nepovratna sredstva morata predložiti vsaj dva subjekta iz vsaj dveh različnih držav, vključenih v program Erasmus+.

    Upravičeni prijavitelj (koordinator) mora biti nacionalni organ ali organizacija, ki jo imenuje nacionalni organ, pristojen za poklicno izobraževanje in usposabljanje, vključno s stalnim poklicnim izobraževanjem in usposabljanjem, s sedežem v državi, vključeni v program.

    Upravičeni partnerji so lahko ministrstva in drugi deležniki, kot so socialni partnerji, podjetja, gospodarske zbornice, javni ali zasebni ponudniki poklicnega izobraževanja in usposabljanja, raziskovalni centri itd.

    Če je prijavitelj (koordinator) organizacija, ki jo imenuje nacionalni organ, mora biti zadevni nacionalni organ vključen v prijavo kot soprijavitelj (polnopravni partner) ali pridruženi partner, ki brezplačno sodeluje pri izvajanju.

    Fizične osebe ne izpolnjujejo pogojev za predložitev vloge.

    Upravičene države so:

    28 držav članic Evropske unije,

    države Efte in EGP: Islandija, Lihtenštajn in Norveška,

    državi kandidatki EU: Nekdanja jugoslovanska republika Makedonija in Turčija,

    potencialne države kandidatke EU: Albanija, Bosna in Hercegovina, Črna gora in Srbija.

    3.   Upravičene dejavnosti

    Nepovratna sredstva bodo podpirala prizadevanja nacionalnih organov za načrtovanje ali izvajanje ukrepov politike na področju stalnega poklicnega izobraževanja in usposabljanja, da bi zagotovili skladnost in ustreznost ponudbe ter bistveno povečali udeležbo odraslih v izobraževanju. V dejavnostih, pri katerih sodelujejo ustrezni nacionalni, regionalni ali lokalni deležniki, se upoštevajo nasveti in strokovno znanje kolegov iz ene ali več držav, ki so vključene v program Erasmus+ in se srečujejo s podobnimi izzivi ali imajo učinkovite politike in zagotavljanje stalnega poklicnega izobraževanja in usposabljanja.

    V okviru tega razpisa za zbiranje predlogov so upravičene naslednje vrste dejavnosti:

    študije izvedljivosti, pregledi nacionalnih/regionalnih/lokalnih predpisov o stalnem poklicnem izobraževanju in usposabljanju, analize stroškov in koristi,

    podrobni akcijski načrti za razvoj in izvajanje skladnega političnega okvira za stalno poklicno izobraževanje in usposabljanje,

    organizacija nacionalnih/regionalnih/lokalnih poslovnih forumov za pritegnitev delodajalcev k vlaganju v stalno poklicno izobraževanje in usposabljanje,

    organizacija in/ali sodelovanje na konferencah, seminarjih in v delovnih skupinah,

    kampanje ozaveščanja, vrednotenje in razširjanje rezultatov; dejavnosti, ki podpirajo trajnost projekta,

    izmenjave dobrih in/ali inovativnih praks med državami, na primer prek ciljnih študijskih obiskov,

    raziskovalne dejavnosti,

    pripravljalno delo za oblikovanje učinkovitih ukrepov na področju stalnega poklicnega izobraževanja in usposabljanja z uporabo sredstev Evropskega socialnega sklada (ESS) ali drugih ustreznih skladov,

    izkustvene skupnosti.

    Projekti trajajo 12 ali 24 mesecev. Vloge za projekte, za katere se načrtuje krajše ali daljše trajanje od obdobja, navedenega v tem razpisu za zbiranje predlogov, ne bodo sprejete.

    4.   Merila za dodelitev

    Vloge, ki izpolnjujejo pogoje za upravičenost, se bodo presojale na podlagi naslednjih meril:

    1.

    ustreznost projekta (največ 40 točk – minimalni prag 20 točk);

    2.

    kakovost zasnove in izvedbe projekta (največ 20 točk – minimalni prag 10 točk);

    3.

    kakovost konzorcija projekta in ureditve sodelovanja (največ 20 točk – minimalni prag 10 točk);

    4.

    učinek in razširjanje (največ 20 točk – minimalni prag 10 točk).

    Prag za predložitev predlogov ocenjevalni komisiji je najmanj 60 točk (od skupno 100 točk).

    5.   Proračun

    Ocenjeni skupni proračun, ki je na voljo za sofinanciranje projektov, je največ 4 200 000 EUR.

    Posamezni znesek nepovratnih sredstev bo znašal največ 150 000 EUR za enoletne projekte in največ 300 000 EUR za dvoletne projekte. Izvajalska agencija za izobraževanje, avdiovizualno področje in kulturo (v nadaljnjem besedilu: agencija) pričakuje, da bo financirala približno 15 predlogov.

    Nepovratna sredstva EU so omejena na najvišjo stopnjo sofinanciranja v višini 75 % upravičenih stroškov.

    Agencija si pridržuje pravico, da ne razdeli vseh razpoložljivih sredstev.

    6.   Rok za oddajo vlog

    Vloge morajo biti predložene najpozneje 30. aprila 2015 do 12. ure (opoldne) (po bruseljskem času).

    Vloge izpolnjujejo naslednje zahteve:

    predložiti jih je treba izključno na ustreznem uradnem spletnem prijavnem obrazcu,

    sestavljene morajo biti v enem od uradnih jezikov EU.

    Opozarjamo vas, da bodo obravnavane le vloge, predložene prek spleta na e-obrazcu.

    Če te zahteve ne bodo izpolnjene, bo vloga zavrnjena.

    7.   Podrobnejše informacije

    Navodila in prijavni obrazec so na voljo na naslednjem spletnem naslovu:

    http://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus_en

    Vloge morajo izpolnjevati vse pogoje iz navodil.


    Top