Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32019D0612(01)

    Rozhodnutie Komisie z 11. júna 2019, ktorým sa zriaďuje skupina pre politiku rádiového spektra a zrušuje rozhodnutie 2002/622/ES (Text s významom pre EHP)

    C/2019/4147

    Ú. v. EÚ C 196, 12.6.2019, p. 16–21 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    12.6.2019   

    SK

    Úradný vestník Európskej únie

    C 196/16


    ROZHODNUTIE KOMISIE

    z 11. júna 2019,

    ktorým sa zriaďuje skupina pre politiku rádiového spektra a zrušuje rozhodnutie 2002/622/ES

    (Text s významom pre EHP)

    (2019/C 196/08)

    EURÓPSKA KOMISIA,

    so zreteľom na Zmluvu o fungovaní Európskej únie,

    keďže:

    (1)

    Rozhodnutím Európskeho parlamentu a Rady č. 676/2002/ES zo 7. marca 2002 o regulačnom rámci pre politiku rádiového frekvenčného spektra v Európskom spoločenstve (1) sa stanovuje právny rámec pre politiku rádiového spektra v Únii. Zaručuje sa ním koordinácia prístupov k tejto politike a v prípade potreby aj zjednotenie podmienok dostupnosti a efektívneho využívania rádiového spektra potrebných na vytvorenie a fungovanie vnútorného trhu v oblastiach politiky Únie, ako sú elektronické komunikácie, doprava a výskum a vývoj.

    (2)

    V rozhodnutí č. 676/2002/ES sa uvádza, že Komisia môže organizovať konzultácie, aby zohľadnila názory členských štátov, inštitúcií Únie, priemyslu a všetkých zainteresovaných užívateľov rádiového spektra (komerčných i nekomerčných), ako aj ostatných strán so záujmom o technologické, trhové a regulačné trendy, ktoré môžu súvisieť s využívaním rádiového spektra.

    (3)

    Rozhodnutím Komisie 2002/622/ES (2) bola zriadená poradná skupina – skupina pre politiku rádiového spektra (ďalej len „skupina“) – ktorá má pomáhať a radiť Komisii v otázkach politiky rádiového spektra. Myslí sa tým dostupnosť rádiového spektra, harmonizácia a prideľovanie rádiového spektra, poskytovanie informácií o prideľovaní, dostupnosti a využívaní rádiového spektra, spôsoby udeľovania práv na využívanie spektra, opakovateľného využitia (refarming), premiestnenia, hodnotenia a efektívneho využívania rádiového spektra, ako aj ochrana ľudského zdravia.

    (4)

    V decembri 2018 prijali Európsky parlament a Rada smernicu (EÚ) 2018/1972 (3), ktorou sa prepracoval a upravil regulačný rámec Únie pre elektronické komunikácie a pridali nové úlohy, ktoré má skupina plniť.

    (5)

    Skupina by mala výraznejšie prispievať k rozvoju politiky rádiového spektra v Únii, v ktorej sú zohľadnené nielen technické parametre, ale aj ekonomické, politické, kultúrne, strategické, zdravotné a sociálne aspekty, ako aj rôzne potenciálne konfliktné potreby užívateľov rádiového spektra, z hľadiska dosiahnutia spravodlivej, nediskriminačnej a proporcionálnej vyváženosti.

    (6)

    Členmi skupiny by mali byť vysokopostavení vládni odborníci z členských štátov. Súčasťou skupiny by mohli byť aj pozorovatelia, pričom by si skupina mohla pozývať iné osoby, aby sa v prípade potreby zúčastnili na jej zasadnutiach, vrátane regulátorov, orgánov na ochranu hospodárskej súťaže, účastníkov trhu a zástupcov užívateľov či spotrebiteľov.

    (7)

    V rámci svojho hlavného zamerania, t. j. riešiť problémy v rámci politiky rádiového spektra v kontexte všetkých príslušných politík Únie, by mala skupina udržiavať úzke vzťahy so špecifickými skupinami alebo výbormi zriadenými na účely vykonávania odvetvových politík Únie vrátane dopravnej politiky, politiky vnútorného trhu pre rádiové zariadenia, audiovizuálnej politiky, politiky kozmického priestoru a komunikácií.

    (8)

    Napriek tomu, že za rôzne súčasti rádiového spektra zodpovedajú rôzne vnútroštátne orgány verejnej správy, mali by mať v záujme zefektívnenia vzájomných diskusií jednotlivé národné delegácie, ktoré sa zúčastňujú na zasadnutí skupiny, ucelený a koordinovaný prehľad o všetkých politikách týkajúcich sa rádiového spektra v danom členskom štáte a súvisiacich nielen s vnútorným trhom, ale aj verejným poriadkom, verejnou bezpečnosťou, ochranou obyvateľstva a s obrannými politikami, keďže využívanie rádiového spektra môže v prípade týchto politík ovplyvňovať organizáciu rádiového spektra ako takého.

    (9)

    Skupina by mala konzultovať príslušných (komerčných i nekomerčných) užívateľov rádiového spektra, ako aj ostatné strany so záujmom o technologické, trhové a regulačné trendy, ktoré môžu súvisieť s využívaním rádiového spektra. Skupina by mala zaručiť, že tieto konzultácie budú rozsiahle a zamerané do budúcna.

    (10)

    Využívanie rádiového spektra nepozná hranice štátov, skupina by preto mala byť otvorená účasti pozorovateľov z pristupujúcich krajín a krajín Európskeho hospodárskeho priestoru.

    (11)

    Ako pozorovateľ pri činnostiach skupiny by mala byť prizvaná Európska konferencia poštových a telekomunikačných administratív (CEPT) preto, že každá z činností skupiny výrazne ovplyvňuje rádiové spektrum na celoeurópskej úrovni a že CEPT a jej pridružené orgány disponujú rozsiahlymi odbornými poznatkami v oblasti správy rádiového spektra. Využívanie poznatkov CEPT má svoj zmysel aj vzhľadom na mandáty udelené rozhodnutím o rádiovom frekvenčnom spektre s cieľom vypracovať technické vykonávacie opatrenia v oblastiach prideľovania rádiového spektra a dostupnosti informácií. Vzhľadom na význam európskej normalizácie pre rozvoj vybavenia využívajúceho rádiové spektrum je rovnako dôležité, aby sa ako pozorovateľ pridružil Európsky inštitút pre telekomunikačné normy (ETSI).

    (12)

    Po nadobudnutí účinnosti smernice (EÚ) 2018/1972 a nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2018/1971 (4) by sa úlohy skupiny mali prispôsobiť novému regulačnému rámcu a následne posilniť funkcia skupiny. Tým by sa mala zjednodušiť tvorba únijnej politiky rádiového spektra v rozličných oblastiach európskeho trhu s elektronickými komunikáciami, zvlášť pokiaľ ide o bezdrôtové širokopásmové pripojenie, zlepšovanie strategickej orientácie a transparentnosti politiky rádiového spektra a podporu strategického plánovania a koordinácie jednotlivých prístupov v rámci politiky rádiového spektra na úrovni Únie.

    (13)

    V súlade s novými úlohami, ktoré skupina na základe smernice (EÚ) 2018/1972, by skupina mala na požiadanie poskytovať poradenstvo Európskemu parlamentu a Rade v otázkach rádiového spektra. Toto rozhodnutie by malo byť okrem iného základom fungovania skupiny ako fóra pre koordináciu vykonávania záväzkov, ktoré členským štátom z danej smernice vyplývajú v súvislosti s rádiovým spektrom, vrátane partnerského hodnotenia, a aby bola kľúčovým hráčom v oblastiach vnútorného trhu, ako sú cezhraničná koordinácia rádiového spektra a tvorba noriem.

    (14)

    Vzhľadom na množstvo zmien, ktoré treba urobiť po nadobudnutí účinnosti smernice (EÚ) 2018/1972, by sa v záujme jednoznačnosti malo rozhodnutie 2002/622/ES zrušiť a nahradiť.

    (15)

    Stanoviť by sa mali aj pravidlá zverejňovania informácií členmi skupiny tak, aby boli v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1049/2001 (5), a osobné údaje by sa mali spracovávať v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2018/1725 (6).

    (16)

    Toto rozhodnutie by malo byť v súlade s horizontálnymi pravidlami stanovenými Komisiou v súvislosti s vytváraním a fungovaním expertných skupín Komisie (7), zvlášť pokiaľ ide o členstvo v skupine, pozorovateľov, účasť pozvaných expertov a náklady na organizáciu zasadnutí,

    ROZHODLA TAKTO:

    Článok 1

    Predmet úpravy

    Týmto sa zriaďuje poradná skupina pre oblasť politiky rádiového spektra nazvaná „Skupina pre politiku rádiového spektra“ (ďalej len „skupina“).

    Článok 2

    Úlohy

    1.   Skupina pomáha a radí Komisii:

    a)

    v strategických otázkach týkajúcich sa politiky rádiového spektra v Únii,

    b)

    pri koordinácii jednotlivých postupov v politikách týkajúcich sa rádiového spektra v Únii,

    c)

    vydávaním stanovísk k legislatívnym návrhom viacročných programov politiky rádiového spektra a na účely uvoľnenia harmonizovaného frekvenčného spektra, ktoré môže byť využívané spoločne a nie je viazané na individuálne práva,

    d)

    vydávaním stanovísk k odporúčaniam Komisie týkajúcim sa harmonizovaného uplatňovania ustanovení regulačného rámca pre elektronické komunikácie v oblasti rádiového spektra bez toho, aby bola dotknutá úloha Orgánu európskych regulátorov pre elektronické komunikácie (BEREC),

    e)

    v otázkach koordinácie a spolupráce medzi Komisiou, členskými štátmi a príslušnými orgánmi vo vzťahu k vykonávaniu platných právnych predpisov, programov a politík Únie týkajúcich sa rádiového spektra,

    f)

    v prípade potreby aj v otázkach jednotných podmienok dostupnosti a efektívneho využívania rádiového spektra potrebných na vytvorenie a fungovanie vnútorného trhu.

    2.   Skupina pomáha členským štátom pri vzájomnej spolupráci a spolupráci s Komisiou a na požiadanie aj s Európskym parlamentom a Radou v snahe podporiť strategické plánovanie a koordináciu jednotlivých prístupov k politike rádiového spektra v Únii, a to:

    a)

    vypracovaním najlepších postupov v záležitostiach týkajúcich sa rádiového spektra na účely vykonávania právnych predpisov Únie;

    b)

    uľahčovaním koordinácie medzi členskými štátmi pri vykonávaní právnych predpisov Únie a prispievaním k rozvíjaniu vnútorného trhu,

    c)

    koordinovaním prístupov členských štátov k prideľovaniu a povoľovaniu využívania rádiového spektra a zverejňovaním správ alebo stanovísk k záležitostiam týkajúcim sa rádiového spektra.

    3.   Skupina pomáha členským štátom pri cezhraničnej koordinácii využívania rádiového spektra tak, aby sa zaručilo, že rádiové spektrum bude na ich území využívané spôsobom, ktorý umožní inému členskému štátu využívať rádiové spektrum na svojom území v súlade s právnymi predpismi Únie, najmä ak ide o harmonizované rádiové spektrum, predovšetkým z dôvodu škodlivého rušenia medzi členskými štátmi.

    Na tento účel a na požiadanie ktoréhokoľvek z dotknutých členských štátov poskytuje skupina svoje služby pri riešení problémov alebo sporov medzi členskými štátmi, prípadne tretími krajinami v otázkach cezhraničnej koordinácie alebo cezhraničného škodlivého rušenia, ktoré členským štátom bráni vo využívaní rádiového spektra na svojom území.

    V prípade harmonizácie rádiového spektra môže skupina vydať stanovisko, v ktorom navrhne koordinovaný prístup k danému problému či sporu medzi členskými štátmi.

    4.   Skupina pomáha Komisii pri vypracovaní návrhov určených Rade a týkajúcich sa prijatia rozhodnutí v súlade s článkom 218 ods. 9 Zmluvy o fungovaní Európskej únie stanovujúcich pozície, ktoré sa majú zaujať v mene Únie k otázkam týkajúcim sa rádiového spektra v medzinárodných organizáciách.

    5.   Skupina môže organizovať zasadnutia, na ktorých sa národným regulačným úradom alebo iným príslušným orgánom na ich požiadanie umožní diskutovať, vymieňať si názory a skúsenosti s povoľovaním a podmienkami využívania rádiového spektra.

    6.   Bez toho, aby bolo dotknuté ustanovenie v odseku 5, skupina počnúc 21. decembrom 2020 zvolá v zmysle článku 35 smernice (EÚ) 2018/1972 zasadnutia zamerané na partnerské hodnotenie týkajúce sa rádiového spektra, ktoré podlieha harmonizovaným podmienkam stanoveným vykonávacími opatreniami vyplývajúcimi z rozhodnutia č. 676/2002/ES, aby bolo možné využívať rádiové spektrum pre bezdrôtové širokopásmové siete a služby, ak o to požiada národný regulačný orgán alebo iný príslušný orgán dotknutého členského štátu, alebo ak ide o výnimočné prípady uvedené v článku 35 ods. 2 kódexu z iniciatívy skupiny.

    Článok 3

    Členstvo

    Členmi skupiny sú zástupcovia orgánov členských štátov.

    Každý členský štát menuje vysokopostaveného zástupcu, ktorý zodpovedá za strategickú politiku rádiového spektra.

    Komisia sa na príslušnej úrovni zúčastňuje na všetkých zasadnutiach skupiny a zabezpečuje fungovanie sekretariátu skupiny.

    Článok 4

    Činnosť

    1.   Na žiadosť Komisie alebo z vlastnej iniciatívy skupina prijíma stanoviská a vypracúva správy adresované Komisii. Stanoviská a správy sa vypracúvajú na základe konsenzu a ak to nie je možné, tak na základe súhlasu jednoduchej väčšiny, pričom každý člen má jeden hlas. Členovia, ktorí hlasovali proti, sa môžu vyjadriť k stanoviskám alebo správam s tým, že k nim priložia dôvody svojho stanoviska.

    2.   Na základe žiadosti Európskeho parlamentu alebo Rady o stanovisko či správu skupiny k otázkam súvisiacim s politikou rádiového spektra v oblasti elektronických komunikácií, skupina prijme stanovisko alebo vypracuje správu v súlade s odsekom 1. Skupina svoje stanovisko a svoju správu predkladá inštitúcii, ktorá o to požiadala, ako aj Komisii. V prípade potreby môže stanovisko alebo správu ústne predniesť Európskemu parlamentu alebo Rade predseda skupiny alebo člen, ktorého skupina na tento účel určila.

    3.   Skupina volí predsedu spomedzi svojich členov. Komisia môže zriaďovať podskupiny na preskúmanie špecifických otázok na základe mandátu vymedzeného Komisiou. Podskupiny dodržujú horizontálne pravidlá stanovené Komisiou v súvislosti s vytváraním a fungovaním expertných skupín Komisie (8) a podávajú správy Komisii. Podskupiny sa rozpustia hneď po uplynutí ich mandátu.

    4.   Komisia môže cez svoj sekretariát a po súhlase predsedajúceho zvolať zasadnutia skupiny k akejkoľvek téme, ktorá spadá do jej kompetencie. Komisia tak robí vtedy, keď si to vyžaduje ustanovenie článku 2 ods. 2 tohto rozhodnutia.

    5.   Skupina prijíma svoj rokovací poriadok na návrh Komisie konsenzom alebo, ak sa nedosiahne konsenzus, jednoduchou väčšinou, pričom každý členský štát má jeden hlas. Rokovací poriadok schvaľuje Komisia.

    6.   Skupina si na svoje zasadnutia môže prizvať pozorovateľov z CEPT a ETSI vrátane pozorovateľov z krajín Európskeho hospodárskeho priestoru a krajín, ktoré sa uchádzajú o členstvo v Únii, a môže si tiež vypočuť názory expertov a zainteresovaných strán. Pozorovatelia menujú svojich zástupcov. Predsedajúci môže pozorovateľom a ich zástupcom povoliť, aby sa zúčastnili na diskusiách a poskytli svoje odborné poznatky. Pozorovatelia však nemajú hlasovacie práva a nemôžu sa zapojiť do vypracovania odporúčaní ani stanovísk skupiny. Ak skupina uzná za vhodné zhromaždiť dôkazy na vypracovanie stanoviska alebo správy, môže vyzvať relevantných zástupcov priemyselného odvetvia, aby na jej zasadnutiach prezentovali svoje stanoviská.

    7.   Ak to skupina uzná za vhodné, môže na svoje zasadnutia pozvať expertov z národných regulačných alebo iných príslušných orgánov, ako aj zástupcov BEREC.

    Na účely článku 35 smernice 2018/1972 skupina umožní účasť expertov z národných regulačných alebo iných príslušných orgánov uvedených v smernici (EÚ) 2018/1972, ako aj zástupcov BEREC.

    Na základe dohody s BEREC a Komisiou o podrobných pravidlách skupina umožní zástupcom BEREC účasť na svojich činnostiach týkajúcich sa regulácie trhu a hospodárskej súťaže v súvislosti s rádiovým spektrom, ktoré patria do právomoci orgánu BEREC.

    Článok 5

    Vzťah s Európskym parlamentom

    Bez toho, aby boli dotknuté ustanovenia v článkoch 2 a 4, sa na informácie podávané Európskemu parlamentu a účasť expertov z Európskeho parlamentu na zasadnutiach skupiny vzťahujú ustanovenia v bode 15 prílohy I a prílohy II k rámcovej dohode o vzťahoch medzi Európskym parlamentom a Európskou komisiou (9).

    Článok 6

    Konzultácie

    Skupina rozsiahle konzultuje na nižších stupňoch s účastníkmi trhu, spotrebiteľmi a koncovými používateľmi otvoreným a transparentným spôsobom.

    Článok 7

    Dôvernosť informácií

    Keď Komisia uvedie, že vyžiadané stanovisko alebo vznesená otázka majú dôverný charakter, členovia skupiny, ako aj pozorovatelia či akékoľvek iné osoby, ktoré sú účastníkmi zasadnutia skupiny, sú viazaní mlčanlivosťou o informáciách, s ktorými sa oboznámili pri svojej práci v skupine, jej podskupinách alebo v expertných skupinách. V takýchto prípadoch Komisia môže rozhodnúť o tom, že na zasadnutiach skupiny sa zúčastnia iba jej členovia.

    Článok 8

    Služobné tajomstvo a zaobchádzanie s utajovanými skutočnosťami

    Členovia skupiny a ich zástupcovia, ako aj prizvaní experti a pozorovatelia sú viazaní povinnosťou zachovávať služobné tajomstvo, ktorá sa v zmysle zmlúv a ich vykonávacích predpisov vzťahuje na všetkých členov inštitúcií a ich zamestnancov, ako aj bezpečnostnými predpismi Komisie o ochrane utajovaných skutočností Únie stanovenými v rozhodnutiach Komisie (EÚ, Euratom) 2015/443 (10) a (EÚ, Euratom) 2015/444 (11). Ak tieto povinnosti nedodržia, Komisia môže prijať všetky primerané opatrenia.

    Článok 9

    Transparentnosť

    1.   Skupina a podskupiny musia byť registrované v registri expertných skupín.

    2.   Pokiaľ ide o zloženie skupiny, v registri expertných skupín sa zverejnia tieto údaje:

    a)

    mená pozorovateľov;

    b)

    názvy orgánov členských štátov;

    c)

    názvy orgánov tretích krajín.

    3.   Všetky relevantné dokumenty vrátane programov zasadnutí, zápisníc a príspevkov účastníkov sa zverejnia buď priamo v registri expertných skupín, alebo prostredníctvom odkazu z registra na osobitné webové sídlo, kde sú tieto informácie k dispozícii. Prístup k osobitným webovým sídlam nemožno podmieniť registráciou používateľa ani iným obmedzením. Najmä program zasadnutia a iné relevantné súvisiace dokumenty sa uverejňujú v dostatočnom predstihu pred zasadnutím, po ktorom sa včas uverejní zápisnica. Výnimky z uverejňovania sú možné len v prípadoch, keď sa predpokladá, že by v dôsledku uverejnenia dokumentu mohlo dôjsť k porušeniu ochrany verejného alebo súkromného záujmu v zmysle článku 4 nariadenia (ES) č. 1049/2001.

    4.   Po dohode s Komisiou môže skupina jednoduchou väčšinou hlasov svojich členov rozhodnúť, že jej rokovania budú verejné.

    Článok 10

    Výdavky na zasadnutia

    1.   Účastníci podieľajúci sa na činnostiach skupiny a podskupín nie sú za poskytované služby odmeňovaní.

    2.   Pri účasti na zasadnutiach skupiny sa náhrada cestovných nákladov Komisiou obmedzuje na jednu osobu za členský štát. Komisia neuhrádza cestovné náklady pozorovateľom a expertom, prípadne zástupcom iných zainteresovaných strán uvedených v článku 4 ods. 6, ani v prípade stretnutia členov skupiny, jej predsedajúceho alebo jeho zástupcov so zainteresovanými stranami.

    3.   Náklady na organizáciu zasadnutí skupiny znáša Komisia v prípade, že sa konajú v Bruseli. Ak sa zasadnutia nekonajú v Bruseli, ale inde v Európskej únii, Komisia hradí iba cestovné náklady.

    4.   Komisia má právo zadávať vypracovanie externých štúdií prospešných pre prácu skupiny. V takom prípade má Komisia právo rozhodnúť o potrebe takejto štúdie, znáša náklady na jej vypracovanie a zodpovedá za správu týchto štúdií.

    5.   Náklady spojené so zriadením a správou webového sídla skupiny znáša Komisia.

    Článok 11

    Zrušenie

    Rozhodnutie 2002/622/ES sa zrušuje.

    V Bruseli 11. júna 2019

    Za Komisiu

    Mariya GABRIEL

    členka Komisie


    (1)  Rozhodnutie Európskeho parlamentu a Rady č. 676/2002/ES zo 7. marca 2002 o regulačnom rámci pre politiku rádiového frekvenčného spektra v Európskom spoločenstve (Ú. v. ES L 108, 24.4.2002, s. 1).

    (2)  Rozhodnutie Komisie 2002/622/ES z 26. júla 2002, ktorým sa ustanovuje skupina pre politiku rádiového frekvenčného spektra (Ú. v. ES L 198, 27.7.2002, s. 49).

    (3)  Smernica Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2018/1972 z 11. decembra 2018, ktorou sa stanovuje európsky kódex elektronických komunikácií (Ú. v. EÚ L 321, 17.12.2018, s. 36).

    (4)  Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2018/1971 z 11. decembra 2018, ktorým sa zriaďuje Orgán európskych regulátorov pre elektronické komunikácie (BEREC) a Agentúra na podporu orgánu BEREC (Úrad BEREC), ktorým sa mení nariadenie (EÚ) 2015/2120, ktorým sa ustanovujú opatrenia týkajúce sa prístupu k otvorenému internetu, a ktorým sa zrušuje nariadenie (ES) č. 1211/2009 (Ú. v. EÚ L 321, 17.12.2018, s. 1).

    (5)  Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1049/2001 z 30. mája 2001 o prístupe verejnosti k dokumentom Európskeho parlamentu, Rady a Komisie (Ú. v. ES L 145, 31.5.2001, s. 43).

    (6)  Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2018/1725 z 23. októbra 2018 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov inštitúciami, orgánmi, úradmi a agentúrami Únie a o voľnom pohybe takýchto údajov, ktorým sa zrušuje nariadenie (ES) č. 45/2001 a rozhodnutie č. 1247/2002/ES (Ú. v. EÚ L 295, 21.11.2018, s. 39).

    (7)  Rozhodnutie Komisie z 30. 5. 2016, ktorým sa stanovujú horizontálne pravidlá vytvárania a fungovania expertných skupín Komisie, C(2016) 3301 final.

    (8)  Rozhodnutie Komisie z 30. 5. 2016, ktorým sa stanovujú horizontálne pravidlá vytvárania a fungovania expertných skupín Komisie, C(2016) 3301 final.

    (9)  Ú. v. EÚ L 304, 20.11.2010, s. 47.

    (10)  Rozhodnutie Komisie (EÚ, Euratom) 2015/443 z 13. marca 2015 o bezpečnosti v Komisii (Ú. v. EÚ L 72, 17.3.2015, s. 41).

    (11)  Rozhodnutie Komisie (EÚ, Euratom) 2015/444 z 13. marca 2015 o bezpečnostných predpisoch na ochranu utajovaných skutočností EÚ (Ú. v. EÚ L 72, 17.3.2015, s. 53).


    Top