Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32020R1817

    Komisijas Deleģētā regula (ES) 2020/1817 (2020. gada 17. jūlijs), ar kuru Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011 papildina attiecībā uz satura minimumu skaidrojumā par to, kā etalonu noteikšanas metodoloģijā atspoguļoti vidiskie, sociālie un pārvaldības faktori (Dokuments attiecas uz EEZ)

    C/2020/4748

    OV L 406, 3.12.2020, p. 12–16 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_del/2020/1817/oj

    3.12.2020   

    LV

    Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

    L 406/12


    KOMISIJAS DELEĢĒTĀ REGULA (ES) 2020/1817

    (2020. gada 17. jūlijs),

    ar kuru Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011 papildina attiecībā uz satura minimumu skaidrojumā par to, kā etalonu noteikšanas metodoloģijā atspoguļoti vidiskie, sociālie un pārvaldības faktori

    (Dokuments attiecas uz EEZ)

    EIROPAS KOMISIJA,

    ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

    ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011 (2016. gada 8. jūnijs) par indeksiem, ko izmanto kā etalonus finanšu instrumentos un finanšu līgumos vai ieguldījumu fondu darbības rezultātu mērīšanai, un ar kuru groza Direktīvu 2008/48/EK, Direktīvu 2014/17/ES un Regulu (ES) Nr. 596/2014 (1), un jo īpaši tās 13. panta 2.a punktu,

    tā kā:

    (1)

    Parīzes nolīgumā, kurš pieņemts saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējo konvenciju par klimata pārmaiņām (turpmāk “Parīzes nolīgums”) un kuru Savienība apstiprināja 2016. gada 5. oktobrī (2), ir noteikts mērķis stiprināt reakciju uz klimata pārmaiņām, cita starpā pieskaņojot investīciju plūsmas izvirzītajam kursam uz mazām siltumnīcefekta gāzu emisijām un klimatnoturīgu attīstību.

    (2)

    2019. gada 11. decembrī Komisija pieņēma paziņojumu Eiropas Parlamentam, Eiropadomei, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai “Eiropas zaļais kurss” (3). Eiropas zaļais kurss ir jauna izaugsmes stratēģija, kuras mērķis ir pārveidot Savienību par taisnīgu un labklājīgu sabiedrību ar mūsdienīgu, resursefektīvu un konkurētspējīgu ekonomiku, kurā siltumnīcefekta gāzu neto emisijas 2050. gadā būtu nulle un ekonomiskā izaugsme būtu atsaistīta no resursu patēriņa. Eiropas zaļā kursa sekmīga īstenošana paredz, ka investoriem jādod skaidri ilgtermiņa signāli, lai novērstu aktīvu kļūšanu par balastu un piesaistītu ilgtspējīgu finansējumu.

    (3)

    Regulā (ES) 2016/1011 ir noteikts, ka etalonu administratoriem par katru sniegto un publicēto etalonu jāpublicē vai jādara pieejams skaidrojums par to, kā etalonu noteikšanas metodoloģijas pamatelementos atspoguļoti vidiskie, sociālie un pārvaldības (“VSP”) faktori.

    (4)

    Ja pastāvētu dažādi veidi, kā par katru etalonu vai etalonu grupu var izskaidrot, kā etalonu noteikšanas metodoloģijas pamatelementos atspoguļoti VSP faktori, etalonus nevarētu salīdzināt un būtu neskaidrs VSP faktoru tvērums un mērķi. Tāpēc ir nepieciešams noteikt šo skaidrojumu satura minimumu, kā arī izmantojamo veidni.

    (5)

    Lai investoriem sniedzamā informācija būtu labāk pielāgota, prasībā par katru sniegto un publicēto etalonu vai etalonu grupu izskaidrot, kā etalonu noteikšanas metodoloģijas pamatelementos atspoguļoti VSP faktori, būtu jāņem vērā pamatā esošie aktīvi, uz kuriem etaloni balstās. Šī regula nebūtu jāpiemēro etaloniem, kuri nebalstās uz pamatā esošajiem aktīviem, kas ietekmē klimata pārmaiņas, piemēram, procentu likmju etaloniem un ārvalstu valūtas etaloniem. Saskaņā ar Regulas (ES) 2016/1011 19. pantu šī regula nebūtu jāpiemēro preču etaloniem.

    (6)

    Skaidrojums par to, kā etalonu noteikšanas metodoloģijas pamatelementos atspoguļoti VSP faktori, būtu jāsniedz attiecībā uz agregēto svērto vidējo vērtību un nebūtu jāsniedz par katru etalona komponentu. Gadījumos, kad tas ir nozīmīgi un lietderīgi, etalonu administratoriem būtu jāparedz iespēja sniegt papildu informāciju par VSP.

    (7)

    Lai etalonu lietotājiem būtu nodrošināta pareiza un atjaunināta informācija, etalonu administratoriem būtu jāatjaunina veidnē sniegtā informācija, atspoguļojot visas metodoloģijā veiktās izmaiņas, un būtu jānorāda informācijas atjaunināšanas iemesli un datumi.

    (8)

    Lai investoriem nodrošinātu maksimālu pārredzamību, etalonu administratoriem būtu skaidri jānorāda, vai tie tiecas sasniegt VSP mērķus,

    IR PIEŅĒMUSI ŠO REGULU.

    1. pants

    Skaidrojums par to, kā etalonu noteikšanas metodoloģijā atspoguļoti VSP faktori

    1.   Etalonu administratori, izmantojot šīs regulas pielikumā sniegto veidni, izskaidro, kurus Komisijas Deleģētās regulas (ES) 2020/1816 (4) II pielikumā minētos vidiskos, sociālos un pārvaldības (VSP) faktorus tie ir ņēmuši vērā, izstrādājot savu etalonu noteikšanas metodoloģiju. Tie arī izskaidro, kā minētie faktori ir atspoguļoti minētās metodoloģijas pamatelementos, tostarp pamatā esošo aktīvu, svēruma koeficientu, metrikas un aizstājēju izvēlē.

    Pirmajā daļā noteikto prasību nepiemēro preču etaloniem.

    2.   Tā vietā, lai attiecībā uz konkrētiem etaloniem sniegtu visu šīs regulas pielikumā noteiktajā veidnē prasīto informāciju, etalonu administratori var minēto informāciju aizstāt ar sniegtajā skaidrojumā iekļautu hipersaiti uz tīmekļa vietni, kurā ietverta visa minētā informācija.

    3.   Ja etalonos kombinēti dažādi pamatā esošo aktīvu veidi, etalonu administratori skaidrojumu par VSP faktoru atspoguļošanu sniedz par katru attiecīgo pamatā esošo aktīvu.

    4.   Etalonu administratori sniegtajā skaidrojumā var ietvert papildu VSP faktorus un saistīto informāciju.

    5.   Etalonu administratori sniegtajā skaidrojumā skaidri norāda, vai tie tiecas sasniegt VSP mērķus.

    6.   Etalonu administratori sniegtajā skaidrojumā par katru VSP faktoru, par kuru sniegta informācija, ietver atsauci uz izmantotajiem datu avotiem un standartiem.

    2. pants

    Sniegtā skaidrojuma atjaunināšana

    Etalonu administratori atjaunina sniegto skaidrojumu ikreiz, kad etalonu noteikšanas metodoloģija tiek mainīta, un jebkurā gadījumā vismaz reizi gadā. Tie norāda atjaunināšanas iemeslus.

    3. pants

    Stāšanās spēkā un piemērošana

    Šī regula stājas spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

    Šī regula uzliek saistības kopumā un ir tieši piemērojama visās dalībvalstīs.

    Briselē, 2020. gada 17. jūlijā

    Komisijas vārdā –

    priekšsēdētāja

    Ursula VON DER LEYEN


    (1)  OV L 171, 29.6.2016., 1. lpp.

    (2)  Padomes Lēmums (ES) 2016/1841 (2016. gada 5. oktobris) par to, lai Eiropas Savienības vārdā noslēgtu Apvienoto Nāciju Organizācijas Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām ietvaros pieņemto Parīzes nolīgumu (OV L 282, 19.10.2016., 1. lpp.).

    (3)  COM(2019) 640 final.

    (4)  Komisijas Deleģētā regula (ES) 2020/1816 (2020. gada 17. jūlijs), ar kuru Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (ES) 2016/1011 papildina attiecībā uz paziņojumā par etalonu sniedzamo skaidrojumu par to, kā katrā sniegtajā un publicētajā etalonā atspoguļoti vidiskie, sociālie un pārvaldības faktori (skatīt šā Oficiālā Vēstneša 1. lpp.).


    PIELIKUMS

    VEIDNE SKAIDROJUMAM PAR TO, KĀ ETALONU NOTEIKŠANAS METODOLOĢIJĀ ATSPOGUĻOTI VIDISKIE, SOCIĀLIE UN PĀRVALDĪBAS (VSP) FAKTORI

    SKAIDROJUMS PAR TO, KĀ ETALONU NOTEIKŠANAS METODOLOĢIJĀ ATSPOGUĻOTI VSP FAKTORI

    1. postenis. Etalonu administratora nosaukums.

     

    2. postenis. Etalona vai etalonu grupas veids.

    Izvēlieties attiecīgo pamatā esošo aktīvu no saraksta, kas sniegts Deleģētās regulas (ES)2020/1816II pielikumā.

     

    3. postenis. Etalona vai etalonu grupas nosaukums.

     

    4. postenis. Vai attiecīgā etalona vai etalonu grupas metodoloģijā ir ņemti vērā VSP mērķi?

    ☐ Jā ☐ Nē

    5. postenis. Ja atbilde 4. postenī ir pozitīva, norādiet etalonu noteikšanas metodoloģijā atspoguļotos VSP faktorus par katru etalonu grupu, ņemot vērā Deleģētās regulas (ES) 2020/1816 II pielikumā uzskaitītos VSP faktorus.

    Paskaidrojiet, kā minētie VSP faktori tiek izmantoti pamatā esošo aktīvu atlasei, svēruma noteikšanai vai izslēgšanai.

    Informāciju par VSP faktoriem atklāj attiecībā uz agregēto svērto vidējo vērtību etalonu grupas līmenī.

    a)

    Vērā ņemto vidisko faktoru saraksts:

    Atlase, svēruma noteikšana vai izslēgšana:

    b)

    Vērā ņemto sociālo faktoru saraksts:

    Atlase, svēruma noteikšana vai izslēgšana:

    c)

    Vērā ņemto pārvaldības faktoru saraksts:

    Atlase, svēruma noteikšana vai izslēgšana:

    6. postenis. Ja atbilde 4. postenī ir pozitīva, norādiet etalonu noteikšanas metodoloģijā atspoguļotos VSP faktorus par katru etalonu, ņemot vērā Deleģētās regulas (ES) 2020/1816 II pielikumā uzskaitītos VSP faktorus, atkarībā no attiecīgā pamatā esošā aktīva.

    Paskaidrojiet, kā minētie VSP faktori tiek izmantoti pamatā esošo aktīvu atlasei, svēruma noteikšanai vai izslēgšanai.

    Informāciju par VSP faktoriem atklāj attiecībā uz etalona agregēto svērto vidējo vērtību, nevis pa etalona komponentiem.

    Alternatīvi visu šo informāciju var sniegt, šajā skaidrojumā iekļaujot hipersaiti uz etalonu administratora tīmekļa vietni. Tīmekļa vietnē sniegtajai informācijai jābūt viegli pieejamai. Etalonu administratori nodrošina, ka to tīmekļa vietnē publicētā informācija ir pieejama piecus gadus.

    a)

    Vērā ņemto vidisko faktoru saraksts:

    Atlase, svēruma noteikšana vai izslēgšana:

    b)

    Vērā ņemto sociālo faktoru saraksts:

    Atlase, svēruma noteikšana vai izslēgšana:

    c)

    Vērā ņemto pārvaldības faktoru saraksts:

    Atlase, svēruma noteikšana vai izslēgšana:

    Hipersaite uz informāciju attiecībā uz VSP faktoriem par katru etalonu:

     

    7. postenis. Izmantotie dati un standarti.

    a)

    Ievaddati

    i)

    Norādiet, vai dati tiek uzrādīti, modelēti vai iegūti iekšēji vai ārēji.

    ii)

    Ja dati tiek uzrādīti, modelēti vai iegūti ārēji, norādiet ārējā datu sniedzēja nosaukumu.

     

    b)

    Datu verificēšana un kvalitāte

    Aprakstiet, kā dati tiek verificēti un kā tiek nodrošināta šo datu kvalitāte.

     

    c)

    Atsauces standarti

    Norādiet etalonu noteikšanas metodoloģijā izmantotos starptautiskos standartus.

     

    Datums, kurā informācija pēdējoreiz atjaunināta, un atjaunināšanas iemesls:

     


    Top