Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32001R0896

    2001 m. gegužės 7 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 896/2001, nustatantis Tarybos reglamento (EEB) Nr. 404/93 taikymo išsamias taisykles dėl bananų importavimo į Bendriją tvarkos

    OL L 126, 2001 5 8, p. 6–16 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 08/02/2006; panaikino 32006R0219

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2001/896/oj

    32001R0896



    Oficialusis leidinys L 126 , 08/05/2001 p. 0006 - 0016


    Komisijos reglamentas (EB) Nr. 896/2001

    2001 m. gegužės 7 d.

    nustatantis Tarybos reglamento (EEB) Nr. 404/93 taikymo išsamias taisykles dėl bananų importavimo į Bendriją tvarkos

    EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

    atsižvelgdama į 1993 m. vasario 13 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 404/93 dėl bendro bananų rinkos organizavimo [1] su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 216/2001 [2], ypač į jo 20 straipsnį,

    kadangi:

    (1) Taryba Reglamentu (EB) Nr. 216/2001 iš dalies pakeitė Reglamento (EEB) Nr. 404/93 IV antraštinėje dalyje numatytas bananų importavimo taisykles. Pirmiausia be Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) garantuotų 2200000 tonų ir papildomos 353000 tonų kvotos tuo reglamentu buvo pradėta taikyti atskira 850000 tonų C tarifinė kvota, skaičiuojant 300 eurų už toną muitą. Turėtų būti priimtos visos nuostatos, būtinos šioms taisyklėms įgyvendinti, įskaitant pereinamojo laikotarpio priemones, kurias pateisina 2001 m. liepos 1 d. įsigaliosiantis šis reglamentas, ir nuostatas dėl importo, kuriam taikoma Bendrojo muitų tarifų norma.

    (2) Remiantis Reglamento (EEB) Nr. 404/93 18 straipsnio 1 dalies paskutine pastraipa, kai nėra sudaryta susitarimo su Pasaulio prekybos organizacijos šalimis, suinteresuotomis bananų tiekimu, tiekiančiosioms šalims nebūtina skirti A ir B kvotas.

    (3) Reglamento (EEB) Nr. 404/93 19 straipsnyje yra numatyta, kad tarifinės kvotos gali būti paskirstomos remiantis tradiciniais prekybos srautais ("tradiciniai veiklos vykdytojai/naujokai") pagrįstu metodu ir (arba) kitais. Norint nuo 2001 m. antrojo pusmečio įgyvendinti naują tvarką, tarifines kvotas patartina taikyti tradiciniams veiklos vykdytojams, įsipareigojusiems referenciniu laikotarpiu savarankiškai pirkti iš trečiųjų šalių gamintojų šviežius produktus arba jų produkciją, išsiųsti juos į Bendrijos muitų teritoriją ir joje iškrauti. Šiame reglamente ši veikla vadinama "pirminiu importu".

    (4) Reikėtų nustatyti vieną tradicinių veiklos vykdytojų apibrėžimą visoms tarifinėms kvotoms, o jų referenciniai kiekiai turėtų būti nustatomi pagal tas pačias taisykles, bet atskirai pagal tai, ar šie veiklos vykdytojai referenciniu laikotarpiu pateikia Bendrijos rinkai bananus iš trečiųjų šalių, kurios nėra Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno (toliau – AKR) valstybės, ir netradicinį importą iš AKR valstybių, ar tradicinius AKR valstybių bananus, kaip apibrėžta Reglamento (EEB) Nr. 404/93 16 straipsnyje pateiktuose apibrėžimuose, taikytinuose prieš tai, kai Reglamentu (EB) Nr. 216/2001 buvo padarytas pakeitimas.

    (5) Referencinis laikotarpis, taikytinas apibrėžiant veiklos vykdytojų kategorijas ir tradiciniams veiklos vykdytojams nustatant referencinius kiekius, turėtų būti treji metai: nuo 1994 m. iki 1996 m. 1994–1996 m. – tai paskutinis laikotarpis, kurio Komisijos turimi pirminio importo duomenys yra pakankamai patikimi. Be to, šio laikotarpio taikymas dar gali padėti išspręsti jau keletą metų su Bendrijos prekybos partneriais užsitęsusį ginčą. Atsižvelgiant į 1998 m. pradėtų taikyti kvotų paskirstymo tikslais surinktus turimus duomenis, tradiciniams veiklos vykdytojams nebūtina registruotis.

    (6) Tam tikra tarifinių kvotų dalis turi būti palikta netradiciniams veiklos vykdytojams. Referenciniu laikotarpiu pirminio importo operacijų nevykdantiems veiklos vykdytojams ji turi suteikti galimybę tęsti prekybą bei prisitaikyti prie naujų taisyklių ir leisti naujiems veiklos vykdytojams įsijungti į šią su importu susijusią prekybą, taip paskatinant sveiką konkurenciją.

    (7) Kelių metų patirtis taikant Bendrijos bananų importo tvarką atveria būtinybę sugriežtinti netradiciniams veiklos vykdytojams keliamus reikalavimus ir naujiems veiklos vykdytojams taikyti tinkamumo kriterijus, kad nebūtų registruojami grynai fiktyvūs tarpininkai, o paskyrimai nebūtų suteikiami pateikus netikras arba spekuliatyvias paraiškas. Minimalios patirties importuojant šviežius bananus reikalavimas yra ypač pagrįstas. Be to, kad nebūtų paduodamos paraiškos gauti mažai su tikrosiomis veiklos vykdytojų galimybėmis susijusius metinius paskyrimus ir tokiu atveju nebūtų paduotos paraiškos atitinkamam kiekiui gauti importo licencijas, paduodant paraiškas metiniams paskyrimams taikomas reikalavimas pateikti užstatą vietoje importo licencijos užstato. Veiklos vykdytojams faktiškai išnaudojus savo metinius paskyrimus ir pateikus įrodymą apie prekių išsiuntimą, iškrovimą Bendrijoje ir išleidimą į laisvą apyvartą jų pačių sąskaita, šis užstatas turėtų būti nedelsiant grąžintas. Dėl tos pačios priežasties vėlesnių metų metinių paskyrimų sąlyga turėtų būti minimalus ankstesnių metinių paskyrimų išnaudojimas.

    (8) Veiklos vykdytojams reikėtų priminti, jog jie gali jungtis arba sudaryti grupes nacionaliniuose teisės aktuose apibrėžtomis sąlygomis, kad galėtų laikytis nustatytų įpareigojimų ir įgyvendinti teises, kylančias iš šio Reglamento.

    (9) Turėtų būti patvirtintos netradicinių veiklos vykdytojų įregistravimo bei jų metinių paskyrimų nustatymo taisyklės, nurodyti kompetentingų nacionalinių institucijų vykdytini patikrinimai, tam tikrų įsipareigojimų nesilaikymo atveju taikytini veiksmai, ypač kai šis nesilaikymas yra susijęs su registravimu bei deklaravimu siekiant gauti paskyrimus taikant importo tvarką.

    (10) Siekiant iki 2001 m. liepos 1 d. įgyvendinti tarifinių kvotų tvarką, reikia išlaikyti laikotarpiais paremtas paskirstymo taisykles, nustatytas 1998 m. spalio 28 d. Komisijos reglamentu (EB) Nr. 2362/98, nustatančiu Tarybos reglamento (EEB) Nr. 404/93 išsamias įgyvendinimo taisykles dėl bananų importavimo į Bendriją tvarkos [3], su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1632/2000 [4], prireikus iš dalies jas pakeitus. Šios taisyklės pirmiausia yra siejamos su indikacinių kiekių pirmiesiems trims ketvirčiams, atskirų paraiškų aukščiausios ribos, paraiškų licencijoms gauti pateikimo bei licencijų išdavimo dažnio ir licencijų išdavimo pakartotinam nepanaudotų kiekių panaudojimui nustatymu. Tačiau tai, kad, viena vertus, A ir B tarifinės kvotos ir, antra vertus, C tarifinės kvotos yra paskirstomos atskirai, turint omenyje tradiciniams veiklos vykdytojams skiriamą dalį, reiškia, kad paraiškas licencijoms gauti šie veiklos vykdytojai gali pateikti tik remiantis ta tarifinė kvota, pagal kurią jiems buvo paskirtas referencinis kiekis, apie kurį jiems pranešta.

    (11) Taikant Reglamento (EEB) Nr. 404/93 18 straipsnio 6 ir 7 dalis, reikia apibrėžti gamybos, vartojimo, importo ir eksporto balanso, kurį reikia nustatyti prieš tai, kai, padidėjus paklausai arba susiklosčius išskirtinėms aplinkybėms, turinčioms poveikio Bendrijos rinkos aprūpinimui, gali būti padidinta autonominė kvota, eilutes.

    (12) Išskyrus tuos atvejus, kai yra aiškiai numatytos išlygos, turėtų būti taikomas 2000 m. birželio 9 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1291/2000, nustatantis bendrąsias išsamias taisykles dėl importo ir eksporto licencijų beiišankstinio nustatymo sertifikatų sistemos taikymo žemės ūkio produktams [5], su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 369/2001 [6]. Remiantis to reglamento 9 straipsniu, licencijų nulemtas teises vienos licencijos arba jos išrašo atžvilgiu jų turėtojai gali perduoti tik vieną kartą per šių licencijų galiojimo laikotarpį.

    (13) Licencijų perdavimo taisyklės turėtų būti apibūdintos atsižvelgiant į šiame reglamente nustatytų veiklos vykdytojų kategorijų apibrėžimus. Perdavimas, vienam perėmėjui apribotas viena licencija arba jos išrašu, sudarys galimybę vystytis įvairių įregistruotų veiklos vykdytojų santykiams. Tačiau tai, kad netradiciniams veiklos vykdytojams leidžiama perduoti licenciją tradiciniams, neturėtų skatinti fiktyvios prekybos, spekuliavimo arba trikdyti įprastą prekybą.

    (14) Vykdant šį reglamentą, turėtų būti nustatyti visi būtini veiklos vykdytojų, valstybių narių ir Komisijos ryšiai, ypač siekiant nustatyti veiklos vykdytojams referencinius kiekius ir paskyrimus, pagal laikotarpius paskirstyti tarifines kvotas ir vykdyti rinkos monitoringą.

    (15) Taikant pereinamojo laikotarpio priemones, kurias nuo 2001 m. liepos 1 d. nulems naujos nuostatos, administracinėms taisyklėms dėl netradicinių veiklos vykdytojų įregistravimo tvarkaraščio ir su jų įregistravimu susijusių dokumentinių įrodymų perdavimu kompetentingoms nacionalinėms institucijoms reikėtų numatyti išlygas.

    (16) Be to, reikėtų nustatyti kiekius, kuriuos 2001 m. trečiąjį ketvirtį galima importuoti pagal tarifines kvotas, aukščiausią ribą, kuri gali būti nurodyta veiklos vykdytojų individualiose paraiškose licencijoms gauti, ir tikslų tų paraiškų padavimo tvarkaraštį.

    (17) Šiuo reglamentu padaryti bananų importavimo į Bendriją tvarkos pakeitimai, susiję su netradicinių veiklos vykdytojų apibrėžimu, reikalauja, kad kompetentingos nacionalinės institucijos atliktų patikrinimus. Prireikus šie veiksmai gali nulemti veiklos vykdytojams paskyrimų koregavimą. Iš to išplaukia, kad tie paskyrimai negali būti laikomi teisėtai suteiktomis teisėmis ir todėl veiklos vykdytojai negali įgyvendinti savo teisėtų lūkesčių.

    (18) Reglamentas (EB) Nr. 2362/98 turėtų būti panaikintas.

    (19) Remiantis Komisijos reglamento (EB) Nr. 395/2001 [7] 1 straipsniu, Reglamentas (EB) Nr. 216/2001 yra taikomas nuo 2001 m. liepos 1 d. Kad nuo tos datos veiklos vykdytojai galėtų pasinaudoti to reglamento suteikiamomis privilegijomis, reikėtų įteisinti pereinamojo laikotarpio priemones, kurios valstybėms narėms ir Komisijai leistų sukaupti visą reikalingą informaciją, užtikrinančią, kad licencijomis bus naudojamasi nuo 2001 m. liepos 1 d.

    (20) Bananų vadybos komitetas per jo pirmininko nustatytą laiką nepateikė nuomonės,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    I ANTRAŠTINĖ DALIS

    ĮVADINĖS NUOSTATOS

    1 straipsnis

    Šiame reglamente yra nustatytos išsamios bananų importavimo pagal Reglamento (EEB) Nr. 404/93 18 straipsnio 1 dalyje numatytas tarifines kvotas ir ne pagal kvotas priemonių taikymo taisyklės.

    2 straipsnis

    1 straipsnyje paminėtos tarifinės kvotos skiriamos:

    a) 83 % – 3 straipsnio 1 dalyje apibūdintiems "tradiciniams veiklos vykdytojams";

    b) 17 % – 6 straipsnyje apibūdintiems "netradiciniams veiklos vykdytojams".

    II ANTRAŠTINĖ DALIS

    TARIFINIŲ KVOTŲ VALDYMAS

    I skyrius

    Veiklos vykdytojų apibrėžimai

    I skirsnis: "Tradiciniai veiklos vykdytojai"

    3 straipsnis

    Šiame reglamente:

    1) "Tradiciniai veiklos vykdytojai" – tai ekonominiai tarpininkai, fiziniai asmenys arba juridinio asmens statusą turintys dariniai, pavieniai atstovai arba grupės, įsikūrę Bendrijoje tam laikotarpiui, kuriam jiems yra nustatyti referenciniai kiekiai, savo sąskaita iš gamintojų įsigiję minimalų trečiųjų šalių bananų kiekį, o atitinkamais atvejais ir auginantys juos, siunčiantys į Bendriją ir joje parduodantys.

    Ankstesnėje pastraipoje apibūdintos operacijos toliau vadinamos "pirminiu importu".

    Pirmoje pastraipoje minimas kiekis yra 250 tonų, importuotų per bet kuriuos vienerius referencinio laikotarpio metus. Parduodant arba importuojant 10 centimetrų ilgio ir trumpesnius bananus, minimalus kiekis yra 20 tonų;

    2) "Tradiciniai A/B veiklos vykdytojai" – tai tradiciniai veiklos vykdytojai, kurie įvykdė "trečiųjų šalių bananų" ir (arba) "netradicinių AKR bananų", kaip jie apibūdinti Reglamento (EEB) Nr. 404/93 16 straipsnyje su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1637/98 [8], minimalų pirminį importą;

    3) "Tradiciniai C veiklos vykdytojai" – tai tradiciniai veiklos vykdytojai, kurie įvykdė "tradicinių AKR bananų", kaip jie apibūdinti anksčiau minėtame 16 straipsnyje su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1637/98, minimalų pirminį importą.

    4 straipsnis

    1. Kiekvienam tradiciniam A/B veiklos vykdytojui, raštišką paraišką pateikusiam ne vėliau kaip 2001 m. gegužės 11 d., referencinis kiekis nustatomas remiantis trečiųjų šalių bananų ir (arba) netradicinių AKR bananų 1994, 1995 ir 1996 metų pirminio importo vidurkiu, į kurį buvo atsižvelgta pagal Reglamento (EEB) Nr. 404/93 19 straipsnio 2 dalies nuostatas, 1998 m. taikytinas to straipsnio 1 dalies a punkte nurodytai veiklos vykdytojų kategorijai, trečiųjų šalių bananams ir netradiciniams AKR bananams skirstant 1998 m. tarifines kvotas.

    2. Kiekvienam, ne vėliau kaip 2001 m. gegužės 11 d. raštišką paraišką pateikusiam tradiciniam C importuotojui, referencinis kiekis nustatomas remiantis tradicinių AKR bananų ir (arba) netradicinių AKR bananų 1994, 1995 ir 1996 metų pirminio importo vidurkiu, kuris kaip AKR bananų tradicinis kiekis buvo perkeltas į 1998 metus.

    3. Veiklos vykdytojai, atsiradę susijungus tradiciniams veiklos vykdytojams ir pagal šį reglamentą kiekvienas atskirai turintis nuosavas teises, perima buvusių veiklos vykdytojų teises.

    5 straipsnis

    1. Valstybės narės ne vėliau kaip 2001 m. gegužės 15 d. praneša Komisijai apie 4 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytų referencinių kiekių sumą.

    2. Komisija, pasinaudodama 1 dalyje minima informacija ir atsižvelgdama į bendrus pagal A/B ir C tarifines kvotas turimus kiekius, nustato vienodą kiekvieno veiklos vykdytojo referenciniam kiekiui taikytiną koeficientą.

    3. Taikydamos 2 dalį, kompetentingos institucijos ne vėliau kaip iki 2001 m. birželio 7 d. kiekvienam veiklos vykdytojui praneša apie jo referencinį kiekį, pakoreguotą taikant pritaikymo koeficientą.

    4. Valstybių narių kompetentingos institucijos yra nurodytos priede. Valstybių narių prašymu Komisija daro šio sąrašo pakeitimus.

    2 skirsnis: "Netradiciniai veiklos vykdytojai"

    6 straipsnis

    Šiame reglamente "netradiciniai veiklos vykdytojai" – tai ekonominiai tarpininkai, kurie jų įregistravimo metu buvo įsikūrę Bendrijoje ir kurie:

    a) vienerius metus per paskutinius dvejus metus prieš prašomą įregistravimą nepriklausomai ir savarankiškai vertėsi komercine veikla importuodami į Bendriją pagal KN 08030019 kodą klasifikuojamus šviežius bananus;

    b) versdamiesi savo veikla per a punkte nurodytą laiką importavo produkcijos, kurios deklaruota vertė yra 1200000 arba daugiau eurų, ir

    c) kaip ir tradicinis veiklos vykdytojas, kuriam taikoma tarifinė kvota, neturi paskirto referencinio kiekio, kuriuo remdamiesi jie prašo 7 straipsnyje reglamentuojamo įregistravimo, ir kurie kaip ir tradiciniai veiklos vykdytojai nėra fiziniai asmenys arba juridinio asmens statusą turintys dariniai, kaip apibrėžta Komisijos reglamento (EEB) Nr. 2454/93 [9] 143 straipsnyje.

    7 straipsnis

    1. Veiklos vykdytojai gali būti įregistruoti vienintelėje jų pasirinktoje valstybėje narėje kaip netradiciniai veiklos vykdytojai, kuriems taikoma A/B ir (arba) C tarifinė kvota.

    Tradiciniai veiklos vykdytojai, kuriems taikoma tarifinė kvota, gali būti įregistruojami kaip netradiciniai veiklos vykdytojai, kuriems taikoma tarifinė kvota, kurios atžvilgiu jiems nenustatomas referencinis kiekis.

    Tačiau C kategorijos tradiciniai veiklos vykdytojai gali būti įregistruojami kaip netradiciniai veiklos vykdytojai, kuriems taikoma A/B tarifinė kvota, tik tuo atveju, jei gali pateikti įrodymą, kad nurodytu laikotarpiu jie importavo 6 straipsnio b punkte nurodytos muitinei deklaruotos vertės trečiųjų šalių bananus ir (arba) netradicinius AKR bananus.

    2. Tam, kad būtų įregistruoti, veiklos vykdytojai į priede pateiktą sąrašą įtrauktai kompetentingai institucijai nusiunčia šiuos patvirtinamuosius dokumentus:

    a) įtraukimo į valstybės narės komercinį registrą arba kurį nors kitą minėtoms institucijoms priimtiną įrodymą ir

    b) panaudotas importo licencijas arba, kai jos neprivalomos, atitinkamus muitinės dokumentus, įrodančius, kad jie importavo bananus, kartu su

    c) nepriklausomo, atestuoto bei įregistruoto buhalterio liudijimo kopija, patvirtinančia 6 straipsnio b punkte reikalaujamos vertės importą, arba atitinkamų muitinės deklaracijų kopijomis su muitinės antspaudu.

    3. Paraiškos dėl įregistravimo paduodamos kiekvienais metais iki spalio 1 d.

    4. Norėdami atnaujinti įregistravimą, veiklos vykdytojai pateikia kompetentingoms institucijoms įrodymus, kad jie iš tikrųjų savo sąskaita importavo ne mažiau kaip 50 % einamiesiems metams jiems paskirto kiekio. Įregistravimą atnaujinant 2002 metams, šis kiekis yra lygus 30 %.

    Paraiškos atnaujinimui paduodamos kiekvienais metais iki spalio 1 d. kartu su panaudotų importo licencijų kopijomis, įrodymu apie muitinės formalumų užbaigimo dieną mokėtinų muitų sumokėjimą ir einamajam ketvirčiui išduotos importo licencijos (licencijų) kopija.

    5. Valstybės narės kiekvienais metais iki spalio 10 d. perduoda Komisijai veiklos vykdytojų padavusių prašymus dėl įregistravimo ir dėl įregistravimo atnaujinimo sąrašą ir, kai prašoma įregistravimą atnaujinti, panaudotų bei išduotų licencijų arba išrašų iš licencijų serijos numerius.

    Prireikus Komisija nusiunčia šiuos sąrašus kitoms valstybėms narėms, kad šioms būtų lengviau nustatyti veiklos vykdytojų neteisėtas pretenzijas arba jų išvengti.

    Kai kurią valstybių narių pranešimuose pateiktą informaciją Komisija gali paskelbti.

    8 straipsnis

    1. Prašydami įregistruoti arba atnaujinti įregistravimą veiklos vykdytojai tuo pačiu metu prašo metinio kvotos paskyrimo.

    Kad šie prašymai būtų priimti:

    a) juose nurodytas kiekis neturi sudaryti daugiau kaip 12,5 % netradiciniams veiklos vykdytojams kiekvienais metais skiriamo kiekio ir

    b) kartu su jais pateikiami įrodymai, kad remiantis Komisijos reglamento (EEB) Nr. 2220/85 [10] III dalimi buvo sumokėtas reikalaujamas 150 eurų užstatas už toną.

    2. Šio straipsnio 1 dalies b punkte paminėtas užstatas grąžinamas dalimis, proporcingai faktiškai importuotam kiekiui, jei veiklos vykdytojai pateikia įrodymus, kad jie savo sąskaita išsiuntė prekes į Bendrijos muitų teritoriją ir jas iškrovė. Force majeure atvejais užstatas negrąžinamas.

    Išsiuntimas įrodomas pateikiant važtaraštį ir laivo krovinio deklaraciją arba atitinkamais atvejais – kelių arba oro transporto dokumentą, veiklos vykdytojo vardu parengtą faktiškai importuojamam kiekiui.

    Koks yra faktiškai importuotas kiekis, įrodoma pateikiant panaudotų importo licencijų kopiją ir muitinės vertės apmokėjimo dokumentą.

    9 straipsnis

    1. Kompetentingos institucijos kasmet ne vėliau kaip iki spalio 10 d. perduoda Komisijai įregistruotų netradicinių veiklos vykdytojų sąrašą, nurodydamos kiekvieno iš jų prašomą paskyrimą.

    2. Jei bendras paskyrimų kiekis, kurio prašoma pagal tam tikras A/B arba C tarifines kvotas, viršija netradiciniams veiklos vykdytojams skirtą kiekį, Komisija nedelsdama nustato, kokiu procentu turi būti sumažintas kiekvienoje paraiškoje prašomas kiekis.

    Jei atlikus pirmoje pastraipoje aprašytą procedūrą, veiklos vykdytojui paskiriamas mažesnis metinis kiekis nei jis prašo, 8 straipsnio 1 dalies b punkte numatytas užstatas grąžinamas proporcingai sumažinimui.

    3. Kiekvienais metais ne vėliau kaip iki lapkričio 15 d. valstybių narių kompetentingos institucijos kiekvienam netradiciniam veiklos vykdytojui nustato kitiems metams skiriamą kiekį ir apie tai jam praneša.

    10 straipsnis

    1. Valstybės narės yra atsakingos už šio skirsnio nuostatų laikymosi užtikrinimą.

    Pirma, jos tikrina, ar prekiaudami veiklos vykdytojai yra aktyvūs kaip savarankiški 6 straipsnyje nurodyto sektoriaus prekių į Bendriją importuotojai ir kaip valdymo, personalo bei veiksmų atžvilgiu yra pakankamai nepriklausomi ekonominiai vienetai. Kai yra pagrindas įtarti, jog šių reikalavimų nesilaikoma, paraiškos dėl įregistravimo ir prašymai dėl metinio paskyrimo priimami tik tada, kai veiklos vykdytojas pateikia kompetentingas nacionalines institucijas tenkinantį minimų reikalavimų laikymosi įrodymą.

    2. Valstybės narės ir Komisija keičiasi su šio straipsnio taikymu susijusia informacija.

    11 straipsnis

    1. Kompetentingos nacionalinės institucijos netradiciniais veiklos vykdytojais įregistruoja visus atitinkamą paraišką pateikusius ekonominius tarpininkus, kurie yra fiziniai asmenys arba juridinį statusą turintys dariniai, pavieniai tarpininkai ar jų grupės, jei jie yra teisiškai pasirengę pagal aptariamos komercinės veiklos vykdymą reglamentuojančius nacionalinius teisės aktus ir laikosi šio reglamento nuostatų.

    Tarpininkų grupė gali būti įregistruota kaip netradicinis veiklos vykdytojas, jeigu šio reglamento reikalavimų laikosi visi jos nariai. Grupė remia kiekvieno savo nario teisių ir įsipareigojimų įgyvendinimą.

    2. Veiklos vykdytojai, atsiradę susijungus kitiems netradiciniams veiklos vykdytojams, kiekvienas iš jų turėdamas šiame reglamente numatytas teises dar įgyja ir buvusiųjų veiklos vykdytojų teises.

    12 straipsnis

    1. Jei netradiciniai veiklos vykdytojai nesilaiko įpareigojimo įsiregistruoti tik vienoje valstybėje narėje, atmetamos visos jų pateiktos paraiškos dėl įregistravimo ir panaikinami jau suteikti metiniai paskyrimai. Be to, dėl minėtos priežasties kitus metus po tų, kuriais buvo nustatytas pažeidimas, uždraudžiama pateikti bet kokias kitas paraiškas.

    2. Kai, siekiant gauti neteisėtą įregistravimą arba metinį paskyrimą, imamasi nesąžiningų manipuliacijų arba pateikiami suklastoti dokumentai, toks įregistravimas arba kiekių paskyrimas panaikinami nepažeidžiant visų susijusių nacionalinių teisės aktų taikymo. Tokiais atvejais grąžinamas visas 8 straipsnio 1 dalies b punkte nurodytas užstatas.

    Be to, šiais atvejais dvejus metus po tų metų, kuriais buvo nustatytas pažeidimas, veiklos vykdytojui uždraudžiama bet kurioje valstybėje narėje prašyti naujo įregistravimo.

    2 skirsnis

    Importo licencijų išdavimo taisyklės

    13 straipsnis

    1. Administruojant kvotas, Reglamento (EEB) Nr. 404/93 18 straipsnio 1 dalies a ir b punktuose nustatytų tarifinių A ir B kvotų kiekiai sudedami. A ir B kvotoms iš karto nagrinėjamos visos paraiškos.

    Anksčiau minėto reglamento 18 straipsnio 1 dalies c punkte numatyta tarifinė C kvota administruojama atskirai.

    2. Tradiciniai A/B veiklos vykdytojai paraiškas licencijoms gauti gali pateikti tik A/B tarifinei kvotai.

    Tradiciniai C veiklos vykdytojai paraiškas licencijoms gauti gali pateikti tik C tarifinei kvotai.

    Pagal kitą tarifinę kvotą pirmose dviejose pastraipose nurodyti tradiciniai veiklos vykdytojai gali pateikti paraiškas licencijai gauti pagal kitą tarifinę kvotą, jei tai kvotai jie yra įsiregistravę kaip netradiciniai veiklos vykdytojai.

    3. Netradiciniai veiklos vykdytojai gali pateikti paraiškas importo licencijai gauti A/B arba C tarifinėms kvotoms arba abiem, jei yra įsiregistravę A/B ir C kvotoms.

    14 straipsnis

    1. Importo licencijų išdavimo tikslais pirmiesiems trims metų ketvirčiams gali būti nustatytas indikacinis kiekis, išreikštas tuo pačiu kiekvienos tarifinės kvotos turimo kiekio procentu.

    2. Gali būti nuspręsta, kad pirmuosius tris metų ketvirčius konkretaus veiklos vykdytojo paraiškose licencijoms gauti nurodytas bendras kiekis neviršytų pagal 5 straipsnį nustatyto referencinio kiekio procento, sudarančio pagal 9 straipsnio 3 dalį nustatytą metinį paskyrimą.

    15 straipsnis

    1. Kiekvieną ketvirtį paraiškos importo licencijoms gauti pateikiamos šio reglamento priede išvardytoms valstybių narių kompetentingoms institucijoms per mėnesio, po kurio prasideda ketvirtis, kuriam bus išduotos licencijos, pirmąsias septynias dienas.

    Paraiškas importo licencijoms gauti tradiciniai veiklos vykdytojai pateikia referencinį kiekį nustačiusios valstybės narės kompetentingoms institucijoms, o netradiciniai – valstybės narės, kurioje jie yra įsiregistravę, kompetentingoms institucijoms.

    2. Pateiktose paraiškose licencijoms gauti nurodomos šios formuluotės:

    a) "Paraiška licencijai gauti, tradicinis A/B veiklos vykdytojas – Reglamentas (EB) Nr. 896/2001" – kai paraišką pateikia tradiciniai A/B veiklos vykdytojai;

    b) "Paraiška licencijai gauti, tradicinis C veiklos vykdytojas – Reglamentas (EB) Nr. 896/2001" – kai paraišką pateikia tradiciniai C veiklos vykdytojai;

    c) "Paraiška licencijai gauti, netradicinis A/B veiklos vykdytojas – Reglamentas (EB) Nr. 896/2001" arba "Paraiška licencijai gauti, netradicinis C veiklos vykdytojas – Reglamentas (EB) Nr. 896/2001" – kai paraišką pateikia netradiciniai veiklos vykdytojai.

    3. Veiklos vykdytojo pateiktos paraiškos licencijoms gauti priimamos tik tada, kai:

    a) jose yra įrašytos 2 dalyje nurodytos formuluotės;

    b) jose nurodyti kiekiai neviršija pagal juose nurodytą tarifinę kvotą skirtų kiekių, kurie periodiškai skelbiami prieš prasidedant paraiškų pateikimo laikotarpiui;

    c) jose nurodyti kiekiai neviršija tam ketvirčiui skirto kiekio, kurį nulemia 14 straipsnio 2 dalies nuostatos taikymas, arba to veiklos vykdytojo referencinio kiekio, arba metinio paskyrimo likučio.

    4. Šio straipsnio 2 dalyje nurodytos formuluotės įrašomos licencijų 20 langelyje.

    16 straipsnis

    Pasibaigus paraiškų pateikimo laikotarpiui, kompetentingos institucijos per dvi darbo dienas perduoda Komisijai informaciją apie paraiškose licencijoms gauti nurodytus kiekius.

    Šiame pranešime nurodomi prašomi kiekiai pagal A/B ir pagal C tarifines kvotas suskirstyti tradiciniams ir netradiciniams veiklos vykdytojams.

    17 straipsnis

    Kai konkrečiam ketvirčiui prašomi kiekiai pastebimai viršija kiekvieną pagal 14 straipsnį nustatytą indikacinį kiekį arba turimą kiekį, nustatomas prašomų dydžių mažinimo procentas.

    18 straipsnis

    1. Importo licencijas kompetentingos institucijos išduoda ne vėliau kaip to mėnesio, kurį paduota paraiška, 23 dieną. Kai ta diena nėra darbo diena, licencijos išduodamos ne vėliau kaip pirmąją po jos darbo dieną.

    2. Nepaisant Reglamento (EB) Nr. 1291/2000 23 straipsnio 1 dalies, importo licencijos pradeda galioti faktinę jų išdavimo dieną ir nustoja ketvirtojo po išdavimo mėnesio septintąją dieną. Faktinė išdavimo data įtraukiama į licencijos galiojimo laiką.

    19 straipsnis

    1. Nepanaudoti konkrečios licencijos kiekiai pateikus paraišką pakartotinai paskiriami tam pačiam veiklos vykdytojui – turėtojui arba asmeniui, kuriam jie buvo perleisti, – kad šis galėtų panaudoti juos kitą ketvirtį, bet tik tais metais, kuriais buvo išduota pirmoji licencija. Nepanaudoti kiekiai pakartotinai paskiriami bananų importui pagal kvotą, kuria remiantis buvo išduota pirmoji, visiškai arba iš dalies nepanaudota licencija.

    Užstatas už pirminę licenciją grąžinamas proporcingai nepanaudotiems kiekiams.

    2. Paraiškos dėl pakartotinio paskyrimo paduodamos per 15 straipsnio 1 dalyje nustatytą laiką, o kartu su jomis dar pateikiamas nepanaudotos arba iš dalies panaudotos licencijos (licencijų) originalas arba patvirtinta kopija ir įrodymas, kad yra pateiktas 24 straipsnyje nurodytas užstatas.

    Paraiškų dėl pakartotinio paskyrimo ir pakartotinio paskyrimo licencijų 20 langelyje įrašoma formuluotė "Pakartotinio paskyrimo licencija – Reglamento (EB) Nr. 896/2001 19 straipsnis" ir atitinkamai vienas iš šių keturių įrašų: "tradicinis A/B veiklos vykdytojas", "tradicinis C veiklos vykdytojas", "netradicinis A/B veiklos vykdytojas", "netradicinis C veiklos vykdytojas".

    3. Pateikiant paraiškas dėl pakartotinio paskyrimo netaikomas pagal 17 straipsnio nuostatas taikytinas mažinimo procentas.

    4. Kompetentingos institucijos per 16 straipsnyje nustatytą laiką praneša Komisijai apie gautuose paraiškose pakartotinio paskyrimo licencijoms gauti nurodytus kiekius.

    20 straipsnis

    1. Teisės, įgytos gavus pagal šio skyriaus nuostatas išduotas licencijas, perduodamos vieninteliam veiklos vykdytojui gavėjui Reglamento (EB) Nr. 1291/2000 9 straipsnyje nurodytomis sąlygomis, nepažeidžiant šio straipsnio 2 dalies nuostatų.

    2. Teisės gali būti perduodamos tik:

    a) vieno tradicinio veiklos vykdytojo kitam, remiantis viena tarifine kvota, A/B arba C;

    b) tradicinių veiklos vykdytojų netradiciniams veiklos vykdytojams, įregistruotiems pagal 7 straipsnio nuostatas, remiantis viena tarifine kvota, A/B arba C;

    c) vieno netradicinio veiklos vykdytojo kitam, įsiregistravusių pagal vieną tarifinę kvotą, A/B arba C.

    21 straipsnis

    1. Veiklos vykdytojai, nedelsdami, kol dar nesibaigė atitinkamų importo licencijų galiojimo terminas, kompetentingoms institucijoms deklaruoja visus į laisvą apyvartą išleistus ir po to iš Bendrijos reeksportuotus bananų kiekius. Šioms institucijoms jie grąžina susijusių importo licencijų originalus.

    2. Per mėnesį nuo kiekvieno ketvirčio pabaigos kompetentingos institucijos praneša Komisijai apie visus reeksportuotus kiekius, kiekvieną kartą nurodydamos veiklos vykdytojų, kuriems buvo išduotos licencijos, kategoriją (tradiciniai arba netradiciniai) ir atitinkamų licencijų arba išrašų iš licencijų serijos numerius.

    3. Kitą ketvirtį, tačiau neviršijant metų, kuriais buvo išduotas licencijos originalas (originalai), ribų, licencijos originalo turėtojui arba jos perėmėjui išduodama viena arba daugiau importo licencijų ne didesniam kiekiui negu buvo reeksportuotas.

    4. Kompetentingos institucijos patikrina, ar pagal šio straipsnio 1 dalį deklaruoti kiekiai iš tikrųjų buvo reeksportuoti iš Bendrijos.

    5. Apskaičiuojant referencinius kiekius tradiciniams veiklos vykdytojams ir paskyrimus netradiciniams veiklos vykdytojams, į reeksportuotų bananų kiekius neatsižvelgiama.

    Pirmosios pastraipos nuostata iki 1994 m. gruodžio 31 d. taikoma ir 1994 m. reeksportui iš valstybių narių į Austriją, Suomiją arba Švediją ir reeksportui iš paminėtų valstybių į trečiąsias šalis, įskaitant Bendriją.

    III ANTRAŠTINĖ DALIS

    BANANŲ IMPORTAVIMO NETAIKANT TARIFINIŲ KVOTŲ TAISYKLĖS

    22 straipsnis

    1. Paraiškos importo licencijoms gauti gali būti pateikiamos bet kurioje valstybėje narėje.

    2. Paraiškų licencijoms gauti ir licencijų 20 langelyje įrašoma šį formuluotė: "Importas, kuriam netaikoma kvota – Reglamento (EB) Nr. 896/2001 22 straipsnis".

    3. Licencijos išduodamos nedelsiant Reglamento (EB) Nr. 1291/2000 23 straipsnio 1 dalyje nustatyta tvarka. Licencijų galiojimo laikas – trys mėnesiai.

    4. Valstybės narės per mėnesį nuo kiekvieno ketvirčio pabaigos praneša Komisijai pagal šį straipsnį išduotose licencijose nurodytus kiekius.

    IV ANTRAŠTINĖ DALIS

    BENDROSIOS NUOSTATOS

    23 straipsnis

    Taikant Reglamento (EEB) Nr. 404/93 18 straipsnio 6 ir 7 straipsnius, balansas, kuriame nurodyta Bendrijos produkcija, suvartojimas, importas ir eksportas grindžiamas:

    a) turimais duomenimis apie Bendrijoje ankstesniais metais parduotus bananų kiekius, suskirstytus pagal kilmę;

    b) Bendrijos bananų numatoma produkcija ir pardavimu;

    c) įvairios kilmės bananų numatomu importu;

    d) numatomu suvartojimu, pirmiausia pagrįstu paskutinėmis vartojimo tendencijomis ir rinkos kainų kitimu.

    24 straipsnis

    1. Kartu su paraiškomis importo licencijoms gauti pateikiamas įrodymas, kad yra pateiktas Reglamento (EEB) Nr. 2220/85 III dalyje numatytas užstatas. Šio užstato dydis – 50 eurų už toną. Tačiau šis reikalavimas netaikomas netradicinių veiklos vykdytojų paraiškoms, pateiktoms remiantis II dalyje numatytomis importo priemonėmis.

    2. Kai licencijos išduodamos mažesniam kiekiui negu prašoma, nepaskirtą kiekį atitinkantis užstatas nedelsiant grąžinamas.

    25 straipsnis

    Reglamentas (EB) Nr. 1291/2000, išskyrus jo 5 straipsnio 1 dalį ir 8 straipsnio 4 bei 5 dalis, taikomas atsižvelgiant į šiame reglamente nurodytas išlygas.

    Nepaisant Reglamento (EB) Nr. 1291/2000 35 straipsnio 4 dalies, per 30 dienų nuo importo licencijos galiojimo pabaigos, išskyrus force majeure atvejus, pateikiami importo deklaracijos atitinkamiems kiekiams priėmimo įrodymai.

    26 straipsnis

    1. Muitinės, kurioms importo deklaracijos pateikiamos norint pagal tarifinę kvotą išleisti į laisvą apyvartą trečiųjų šalių bananus:

    a) pasilieka kiekvienos importo licencijos ir jos ištraukos kopiją, patvirtintą priimant su išleidimu į laisvą apyvartą susijusią deklaraciją, ir

    b) kas dvi savaites šio reglamento priede išvardytoms valstybių narių institucijoms, atsakingoms už licencijų išdavimą, perduoda kiekvienos licencijos ar jos ištraukos antrą patvirtintą kopiją. Gautų licencijų ir licencijų ištraukų kopijas tos institucijos kas dvi savaites perduoda minėtame priede išvardytoms šiuos dokumentus išdavusioms valstybių narių kompetentingoms institucijoms.

    2. Kai kyla abejonių dėl licencijų, jų ištraukų ar kokios nors dokumentuose nurodytos informacijos ar juose pateiktų parašų autentiškumo, dėl veiklos vykdytojų, atliekančių arba kurių sąskaita yra atliekami išleidimo į laisvą apyvartą formalumai, statuso ir kai įtariama, jog yra padaryti pažeidimai, muitinės, kurioms šie dokumentai buvo pateikti, nedelsdamos tolimojo ryšio priemonėmis apie tai informuoja valstybės narės, kurioje jos yra įsikūrusios, kompetentingas institucijas taip, kaip nurodyta šio straipsnio 1 dalyje. Šios tuoj pat tolimojo ryšio priemonėmis siunčia šią informaciją dokumentus išdavusioms kompetentingoms institucijoms ir Komisijai, kad šios ją kruopščiai patikrintų.

    Komisija siunčia valstybių narių muitinėms tradicinių ir netradicinių veiklos vykdytojų, kuriems taikomos importo priemonės ir kurie gali būti importo licencijos arba jos ištraukos turėtojai arba perėmėjai, sąrašą.

    3. Priede išvardytos valstybių narių kompetentingos institucijos, remdamosi pagal šio straipsnio 1 ir 2 dalių nuostatas gauta informacija, atlieka papildomus patikrinimus, būtinus norint užtikrinti, kad su tarifine kvota susijusios priemonės būtų taikomos tinkamai, ypač tikrina pagal minimas priemones importuotus kiekius, preciziškai lygindamos išduotas licencijas bei jų išrašus su naudojamomis licencijomis ir išrašais. Todėl jos ypač tikrina naudojamų dokumentų ir kitų dokumentų autentiškumą ir atitikimą ir tai, ar šiuos dokumentus naudoja pagal II dalies nuostatas įregistruoti veiklos vykdytojai.

    27 straipsnis

    Valstybės narės perduoda Komisijai šiuos statistinius ir ekonominius duomenis:

    a) kiekvieną trečiadienį: pagal kilmės šalis suskirstytas geltonųjų bananų didmenines kainas, ankstesnę savaitę užregistruotas Komisijos reglamento (EB) Nr. 3223/94 [11] 3 straipsnyje išvardytose tipinėse rinkose;

    b) detalią informaciją apie pagal kilmę suskirstytus pagal KN 08030019 kodą klasifikuojamų bananų kiekius, į laisvą apyvartą išleistus remiantis Reglamento (EEB) 2454/93 308d straipsniu, kad pagal tarifines kvotas ir kt. būtų galima kontroliuoti importą;

    c) kiekvieną dešimtą mėnesio dieną po tos, kurią pasibaigia kiekvienam ketvirčiui skirtos licencijos galiojimo laikas: išduotose licencijose nurodytus kiekius, panaudotose ir išdavusiai institucijai grąžintose licencijose nurodytus kiekius ir nepanaudotose licencijose nurodytus kiekius;

    d) paprašius: gamybos ir pardavimo prognozę.

    V ANTRAŠTINĖ DALIS

    PEREINAMOJO LAIKOTARPIO PRIEMONĖS

    28 straipsnis

    1. 2001 m. antrajam pusmečiui turimi šie kiekiai:

    - A/B tarifinėms kvotoms – 1137159 tonos,

    - C tarifinėms kvotoms – 509359 tonos.

    2. 2001 m. antrajam pusmečiui pagal 4 straipsnį kiekvienam tradiciniam veiklos vykdytojui nustatytas referencinis kiekis pritaikius 5 straipsnio 2 dalį dauginamas iš koeficiento 0,4454 (tradiciniams A/B veiklos vykdytojams) ir 0,5992 (tradiciniams C veiklos vykdytojams).

    Nepaisydamos 5 straipsnio 3 dalies, kompetentingos institucijos ne vėliau kaip 2001 m. birželio 7 d. kiekvienam veiklos vykdytojui praneša apie jų referencinius kiekius, pataisytus taikant korekcijos koeficientą.

    29 straipsnis

    1. Nepaisydami 7 straipsnio nuostatų, netradiciniai veiklos vykdytojai ne vėliau kaip iki 2001 m. gegužės 18 d. pateikia paraiškas dėl įregistravimo 2001 m. antrajam pusmečiui jų pasirinktoje valstybėje narėje.

    2. 7 straipsnio 5 dalyje reikalaujamą informaciją apie 2001 m. antrajam pusmečiui užsiregistravusius netradicinius veiklos vykdytojus valstybės narės perduoda ne vėliau kaip 2001 m. gegužės 29 d.

    3. Komisija, naudodamasi 2 dalyje minima gauta informacija, nustato netradiciniams veiklos vykdytojams 2001 m. antrąjį pusmetį skirtinus kiekius.

    4. Apie kiekvienam netradiciniam veiklos vykdytojui 2001 m. antrajam pusmečiui paskirtą kiekį kompetentingos institucijos praneša ne vėliau kaip birželio 7 d.

    30 straipsnis

    1. Nepaisydami 15 straipsnio nuostatų, veiklos vykdytojai nuo 2001 m. birželio 11 iki 14 d. pateikia paraiškas importo licencijoms gauti 2001 m. trečiajam ketvirčiui.

    Kad šios paraiškos licencijoms gauti būtų priimtos, vieno veiklos vykdytojo pateiktoje paraiškoje nurodytas bendras kiekis neturi viršyti:

    a) 54 procentų tradiciniams veiklos vykdytojams nustatyto referencinio kiekio;

    b) 54 procentų netradiciniams veiklos vykdytojams nustatyto kiekio.

    2. Importo licencijas kompetentingos nacionalinės institucijos išduoda ne vėliau kaip 2001 m. birželio 30 d.

    Importo licencijos yra skirtos išleidimui į laisvą apyvartą nuo 2001 m. liepos 1 d.

    Paraiškų licencijoms gauti ir licencijų 24 langelyje įrašoma ši formuluotė: "Išduota išleidimui į laisvą apyvartą nuo 2001 m. liepos 1 d."

    VI ANTRAŠTINĖ DALIS

    BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

    31 straipsnis

    Nuo 2001 m. liepos 1 d. Reglamentas (EB) Nr. 2362/98 panaikinamas.

    Tačiau jis ir toliau taikomas 2001 metams išduotoms importo licencijoms.

    32 straipsnis

    Šis reglamentas įsigalioja jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje dieną.

    Jis taikomas nuo 2001 m. liepos 1 d.

    Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje, 2001 m. gegužės 7 d.

    Komisijos vardu

    Franz Fischler

    Komisijos narys

    [1] OL L 47, 1993 2 25, p. 1.

    [2] OL L 31, 2001 2 2, p. 2.

    [3] OL L 293, 1998 10 31, p. 32.

    [4] OL L 187, 2000 7 26, p. 6.

    [5] OL L 152, 2000 6 24, p. 1.

    [6] OL L 55, 2001 2 24, p. 41.

    [7] OL L 58, 2001 2 27, p. 11.

    [8] OL L 210, 1998 7 28, p. 28.

    [9] OL L 253, 1993 10 11, p. 1.

    [10] OL L 205, 1985 8 3, p. 5.

    [11] OL L 337, 1994 12 24, p. 66.

    --------------------------------------------------

    PRIEDAS

    Valstybių narių institucijos, turinčios teisę sudaryti veiklos vykdytojų ir parduotų kiekių sąrašus:

    Belgija

    Bureau d’intervention et de restitution belge/Belgisch Interventie- en Restitutibureau

    Rue de Trèves, 82/Trierstraat 82

    B-1040

    Bruxelles/Brussel

    Danija

    Ministeriet for Fødevarer, Landbrug og Fiskeri

    Direktoratet for Fødevareerhverv; Eksportstøttekontoret

    Kampmannsgade 3

    DK-1780

    København V

    Vokietija

    Bundesanstalt für Landwirtschaft und Ernährung

    Referat 322

    Adickesallee, 40

    D-60322

    Frankfurt am Main

    Graikija

    Ministry of Agriculture

    GEDIDAGEP

    Directorate Fruits and Vegetables, Wine and Industrial Products

    241, Acharnon Street

    GR-10446

    Ispanija

    Ministerio de Economía

    Secretariá General de Comercio Exterior

    Paseo de la Castellana, 162

    E-28046

    Madrid

    Prancūzija

    Office de développement de l’économie agricole des départements d’outre-mer (ODEADOM)

    31, Quai de Grenelle

    F-75738

    Paris Cedex

    15

    Airija

    Department of Agriculture and Rural Development

    Horticulture Division

    Agriculture House (7W)

    Kildare Street

    Dublin 2

    Ireland

    Italija

    Ministero del Commercio con l’estero

    DG Politica commerciale e gestione regime scambi – Div. II

    Viale Boston, 25

    I-00144

    Roma

    Liuksemburgas

    Ministère de l’agriculture/Administration des services techniques de l’agriculture

    Service de l’horticulture

    16, Route d’Esch

    Boîte postale 1904

    L-1014

    Luxembourg

    Nyderlandai

    Produktschap Tuinbouw

    Louis Pasteurlaan 6

    Postbus 280

    2700 AG

    Zoetermeer

    Nederland

    Austrija

    Bundesministerium für Land- und Forstwirtschaft, Umwelt und Wasserschaft

    Abteilung III 5 – Handelspolitik und Außenhandel

    Stubenring 1

    A-1012

    Wien

    Portugalija

    Ministério da Economia

    Direcção-Geral das Relações Económicas Internacionais

    Direcção der Serviços de Licenciamento do Comércio Extreno

    Avenida da Repúblika, 79

    P-1069-059

    Lisboa

    Suomija

    Registration of operators

    Maa- ja Metsätalousministeriö

    Hallituskatu 3a, Valtioneuvosto-00023

    PL 30

    FIN-00023

    Helsinki

    Licencijos išduodamos:

    Tullihallitus

    Erottajankatu 2

    PL 512

    FIN-00101

    Helsinki

    Švedija

    Jordbruksverket

    Vallgatan 8–10

    S-551 82

    Jönköping

    Jungtinė Karalystė

    Intervention Board

    External Trade Division

    Lancaster House

    Hampshire Court

    Newcastle Upon Tyne

    NE99 1AW

    United Kingdom

    --------------------------------------------------

    Top