Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 31970L0221

    1970 m. kovo 23 d. Tarybos direktyva dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su motorinių transporto priemonių ir jų priekabų skystųjų degalų bakais ir galinės apsaugos įtaisais, suderinimo

    OL L 76, 1970 4 6, p. 23–24 (DE, FR, IT, NL)
    specialusis leidimas anglų kalba: serija I tomas 1970(I) p. 192 - 193

    Kiti specialieji leidimai (DA, EL, ES, PT, FI, SV, CS, ET, LV, LT, HU, MT, PL, SK, SL, BG, RO, HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/10/2014; panaikino 32009R0661

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dir/1970/221/oj

    31970L0221



    Oficialusis leidinys L 076 , 06/04/1970 p. 0023 - 0024
    specialusis leidimas suomių kalba: skyrius 13 tomas 1 p. 0135
    specialusis leidimas danų kalba: serija I skyrius 1970(I) p. 0170
    specialusis leidimas švedų kalba: skyrius 13 tomas 1 p. 0135
    specialusis leidimas anglų kalba: serija I skyrius 1970(I) p. 0192
    specialusis leidimas graikų k.: skyrius 13 tomas 1 p. 0089
    specialusis leidimas ispanų kalba: skyrius 13 tomas 1 p. 0217
    specialusis leidimas portugalų kalba skyrius 13 tomas 1 p. 0217


    Tarybos direktyva

    1970 m. kovo 23 d.

    dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su motorinių transporto priemonių ir jų priekabų skystųjų degalų bakais ir galinės apsaugos įtaisais, suderinimo

    (70/221/EEB)

    EUROPOS BENDRIJŲ TARYBA,

    atsižvelgdama į Europos ekonominės bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 100 straipsnį,

    atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą,

    atsižvelgdama į Europos Parlamento nuomonę [1],

    atsižvelgdama į Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę [2],

    kadangi techniniai reikalavimai, kuriuos transporto priemonės turi atitikti pagal nacionalinius įstatymus, inter alia, siejasi su jų skystųjų degalų bakais ir galiniais apsaugos įtaisais;

    kadangi šie reikalavimai valstybėse narėse skiriasi; kadangi dėl to būtina, kad visos valstybės narės arba papildydamos, arba vietoj galiojančių jose nuostatų priimtų vienodus reikalavimus, ypač norint suteikti galimybę, kad EEB tipo patvirtinimo tvarka, kuri buvo 1970 m. vasario 6 d. Tarybos direktyvos dėl valstybių narių teisės aktų, reglamentuojančių motorinių transporto priemonių ir jų priekabų tipo patvirtinimą, suderinimo [3] objektas, galėtų būti taikoma kiekvienam transporto priemonės tipui,

    PRIĖMĖ ŠIĄ DIREKTYVĄ:

    1 straipsnis

    Šioje direktyvoje "transporto priemonė" – tai kiekviena keliuose naudoti skirta transporto priemonė su kėbulu arba be jo, kuri turi bent keturis ratus ir kurios didžiausias projektinis greitis viršija 25 km/h, bei jos priekabos, išskyrus bėgiais važiuojančias transporto priemones, žemės ūkio traktorius ir mašinas bei viešųjų darbų transporto priemones.

    2 straipsnis

    Jokia valstybė narė negali atsisakyti transporto priemonei suteikti EEB tipo patvirtinimą arba nacionalinį tipo patvirtinimą dėl priežasčių, susijusių su skystųjų degalų bakais arba galiniais apsaugos įtaisais, jeigu tie bakai ir apsaugos įtaisai atitinka priede nurodytus reikalavimus.

    3 straipsnis

    Būtini pakeitimai, kad priedo reikalavimai būtų sutvarkyti taip, jog būtų atsižvelgta į technikos pažangą, išskyrus I antraštėje nurodytus reikalavimus, priimami laikantis 1970 m. vasario 6 d. Tarybos direktyvos dėl motorinių transporto priemonių ir jų priekabų tipo patvirtinimo 13 straipsnyje numatytos tvarkos.

    4 straipsnis

    1. Valstybės narės per 18 mėnesių nuo pranešimo apie šią direktyvą dienos priima nuostatas, kuriomis nustato būtinus reikalavimus, kad įgyvendintų šią direktyvą, ir nedelsdamos apie tai praneša Komisijai.

    2. Valstybės narės užtikrina, kad šios direktyvos taikymo srityje jų priimtų pagrindinių nacionalinės teisės aktų nuostatų tekstai būtų perduoti Komisijai.

    5 straipsnis

    Ši direktyva yra skirta valstybėms narėms.

    Priimta Briuselyje, 1970 m. kovo 20 d.

    Tarybos vardu

    Pirmininkas

    P. Harmel

    [1] OL C 160, 1969 12 18, p. 7.

    [2] OL C 48, 1969 4 16, p. 16.

    [3] OL L 42, 1970 2 23, p. 1.

    --------------------------------------------------

    PRIEDAS

    I. Skystųjų degalų bakai ir atsarginiai bakai

    I.1. Degalų bakai turi būti pagaminti taip, kad jie būtų atsparūs korozijai. Degalų bakų sandarumo bandymų, kuriuos gamintojas atlieka naudodamas du kartus didesnį už darbinį degalų bako slėgį, tačiau kuris kiekvienu atveju nėra mažesnis kaip 1,3 baro, rezultatai turi atitikti nustatytus reikalavimus. Bet koks pernelyg didelis arba darbinį slėgį viršijantis slėgis turi būti automatiškai sumažintas tinkamais įtaisais (angomis, apsauginiais vožtuvais ir t. t.). Angos turi būti suprojektuotos taip, kad būtų pašalintas bet koks gaisro pavojus. Degalai neturi išbėgti per degalų bako kamštį arba slėgio sumažinimo įtaisus net ir tada, kai degalų bakas yra visiškai apverstas: leidžiama, kad degalai lašėtų.

    I.2. Degalų bakai turi būti sumontuoti taip, kad jie būtų apsaugoti nuo smūgio į priekinę arba galinę transporto priemonės dalį padarinių; greta degalų bakų neturi būti kyšančių dalių, aštrių briaunų ir t. t.

    II. Galiniai apsaugos įtaisai

    II.1. Važiuoklės galinės dalies per visą jos plotį arba pagrindinių kėbulo dalių važiuoklės prošvaisa turi būti ne didesnė kaip 70 cm, kai atstumas tarp galinės ašies centro ir paskutinio transporto priemonės taško yra didesnis kaip 1 m.

    II.2. Jeigu šio reikalavimo nėra laikomasi, galinės apsaugos įtaisas transporto priemonėje turi būti sumontuotas pagal toliau išvardytas technines sąlygas.

    II.3. Techninės galinės apsaugos įtaiso montavimo sąlygos:

    II.3.1. Apatinė galinės apsaugos įtaiso dalis, kai transporto priemonė nėra pakrauta, turi būti ne aukščiau kaip 70 cm virš žemės.

    II.3.2. Galinės apsaugos įtaiso plotis toje dalyje, kurioje yra pritvirtintas tas įtaisas, negali būti didesnis už transporto priemonės plotį arba iš abiejų transporto priemonės šonų negali būti daugiau kaip 10 cm mažesnis už transporto priemonės plotį.

    II.3.3. Galinis apsaugos įtaisas pagal galimybes turi būti montuojamas kuo arčiau galinės transporto priemonės dalies ir jokiu būdu to įtaiso negalima montuoti didesniu kaip 60 cm atstumu nuo pačio paskutinio transporto priemonės taško.

    II.3.4. Galinio apsaugos įtaiso kraštai negali būti užlenkti atgal.

    II.3.5. Galinis apsaugos įtaisas turi būti stipriai pritvirtintas prie šoninių važiuoklės sudedamųjų dalių arba kokių nors kitų jas atstojančių detalių.

    II.3.6 Galinio apsaugos įtaiso lenkimo atsparumas turi būti bent lygiavertis plieno strypo, kurio skersmens lenkimo atsparumo modulis yra 20 cm3, lenkimo atsparumui.

    II.4. Pirmiau minėtiems reikalavimams taikant išlygas galinių apsaugos įtaisų nereikia sumontuoti tokių tipų transporto priemonėms:

    - puspriekabių vilkikams,

    - priekaboms, kurios skirtos kybantiems (pakabintiems virvėmis arba lynais) kroviniams pervežti, ir kitoms panašioms priekaboms, skirtoms rąstams ar kitiems labai ilgiems kroviniams vežti,

    - transporto priemonėms, kurioms, atsižvelgiant į tų transporto priemonių eksploatavimą, negalima sumontuoti galinio apsaugos įtaiso.

    --------------------------------------------------

    Top