EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32020R0283

A Tanács (EU) 2020/283 rendelete (2020. február 18.) a 904/2010/EU rendeletnek a héacsalás elleni küzdelem érdekében folytatott közigazgatási együttműködés megerősítésére irányuló intézkedések tekintetében történő módosításáról

ST/14128/2019/INIT

HL L 62., 2020.3.2, p. 1–6 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2020/283/oj

2.3.2020   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

L 62/1


A TANÁCS (EU) 2020/283 RENDELETE

(2020. február 18.)

a 904/2010/EU rendeletnek a héacsalás elleni küzdelem érdekében folytatott közigazgatási együttműködés megerősítésére irányuló intézkedések tekintetében történő módosításáról

AZ EURÓPAI UNIÓ TANÁCSA,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre és különösen annak 113. cikkére,

tekintettel az Európai Bizottság javaslatára,

a jogalkotási aktus tervezete nemzeti parlamenteknek való megküldését követően,

tekintettel az Európai Parlament véleményére (1),

tekintettel az Európai Gazdasági és Szociális Bizottság véleményére (2),

különleges jogalkotási eljárás keretében,

mivel:

(1)

A 904/2010/EU tanácsi rendelet (3) többek között bizonyos információk elektronikus úton történő tárolására és cseréjére vonatkozó szabályokat határoz meg a hozzáadottérték-adó (héa) területén.

(2)

Az elektronikus kereskedelem („e-kereskedelem”) növekedése megkönnyíti a termékeknek és a szolgáltatásoknak a végső fogyasztók részére történő, határokon átnyúló értékesítését a tagállamokban. Az említettösszefüggésben a határokon átnyúló e-kereskedelem olyan értékesítést jelent, amikor a héa az egyik tagállamban fizetendő, a terméket értékesítő, szolgáltatást nyújtó viszont egy másik tagállamban, harmadik területen vagy harmadik országban telepedett le. A valamely tagállamban, harmadik területen vagy harmadik országban letelepedett, csalást elkövető vállalkozások azonban arra használják fel az e-kereskedelem lehetőségeit, hogy héakötelezettségeik megkerülésével tisztességtelen piaci előnyre tegyenek szert. Amennyiben a rendeltetési helyen történő adóztatás elve alkalmazandó, mivel a fogyasztóknak nincs nyilvántartási kötelezettségük, a fogyasztás helye szerinti tagállamoknak megfelelő eszközökre van szükségük az ilyen, csalást elkövető vállalkozások felderítéséhez és ellenőrzéséhez. Fontos küzdeni a határokon átnyúló olyan héacsalás ellen, amelyet egyes vállalkozások csalárd magatartást megvalósítva követnek el a határokon átnyúló e-kereskedelem területén.

(3)

A héacsalás elleni küzdelmet szolgáló együttműködés általában a tagállamok adóhatóságai (a továbbiakban: az adóhatóságok) között ezidáig az adóztatandó ügyletben közvetlenül részt vevő vállalkozások nyilvántartásaira épült. Az e-kereskedelemben jellemző, határokon átnyúló kiskereskedelmi értékesítés esetében lehetséges, hogy az ilyen adatok nem mindig érhetők el közvetlenül., Az adóhatóságokat ezért új eszközökkel kell segíteni, hogy hatékonyabban legyenek képesek küzdeni a héacsalás ellen.

(4)

Az uniós fogyasztók által bonyolított, határokon átnyúló online vásárlások döntő többségénél a fizetés pénzforgalmi szolgáltatókon keresztül történik. A pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásához a pénzforgalmi szolgáltató egyedi információkkal rendelkezik az adott határokon átnyúló fizetés címzettjének vagy kedvezményezettjének azonosításához, továbbá adatokkal rendelkezik a fizetés időpontjára és összegére, valamint kezdeményezésének helye szerinti tagállamra vonatkozóan. Az adóhatóságoknak szükségük van ezekre az információkra ahhoz, hogy elláthassák a csalást elkövető vállalkozások felderítésével, valamint a határokon átnyúló végső fogyasztók részére történő értékesítéshez kapcsolódó héakötelezettségek megállapításával összefüggő alapfeladataikat. Szükséges és arányos tehát, hogy a tagállamok hozzáférjenek a pénzforgalmi szolgáltatók birtokában lévő héavonatkozású információkhoz és hogy az említett információkat a nemzeti elektronikus rendszerükben tárolják, valamint továbbítsák azokat a fizetési információk központi elektronikus rendszerébe annak érdekében, hogy felderítsék a határokon átnyúló héacsalásokat és küzdjenek ellenük, különös tekintettel a végső fogyasztó részére történő értékesítésre.

(5)

A héacsalás elleni hatékony küzdelmet szolgáló szükséges és arányos intézkedésnek tekintendő, hogy a tagállamok rendelkezzenek a pénzforgalmi szolgáltatók által nyújtott információk összegyűjtéséhez, tárolásához és átadásához szükséges eszközökkel, továbbá, hogy az Eurofisc-kapcsolattartók hozzáférjenek az említett információkhoz, amennyiben azok feltételezett héacsalásra vonatkozó vizsgálatokkal kapcsolatosak vagy héacsalás felderítéséhez szükségesek. Az említett eszközök alapvető fontosságúak, mivel az adóhatóságoknak szükségük van az említett információkra a héaellenőrzéshez, valamint az állami bevételek és a tagállamokban jogszerűen működő vállalkozások védelméhez, ami egyúttal a munkahelyek és az uniós polgárok védelmét is szolgálja.

(6)

Fontos, hogy a fizetésekkel kapcsolatos információk tagállamok általi kezelése arányos legyen a héacsalás elleni küzdelem céljával. Ezért a tagállamok nem gyűjthetnek, tárolhatnak és adhatnak át a fogyasztókkal vagy a fizető felekkel, valamint a gazdasági tevékenységhez valószínűleg nem kapcsolódó fizetésekkel kapcsolatos információkat.

(7)

A héacsalás elleni küzdelem céljának hatékonyabb megvalósítása érdekében létre kell hozni a fizetési információk központi elektronikus rendszerét (a továbbiakban: a CESOP). A CESOP-ba a tagállamok továbbítják az általuk nemzeti szinten összegyűjtött és tárolt fizetési információkat. E rendszernek az egyes kedvezményezettekre vonatkozóan tárolnia, összesítenie és elemeznie kell a tagállamok által a fizetésekkel kapcsolatban továbbított minden héavonatkozású információt. A CESOP-nak emellett teljesen áttekinthetővé kell tennie a tagállamokban elhelyezkedő fizető felektől a kedvezményezettekhez érkező fizetéseket, valamint az Eurofisc-kapcsolattartók számára hozzáférhetővé kell tennie az információk egyedi elemzésének eredményeit. A CESOP-nak érzékelnie kell, ha ugyanazt a fizetést többszörösen tartják nyilván – például amikor ugyanazt a fizetést lejelentheti egy adott fizető fél bankja és kártyakibocsátója is -, meg kell tisztítania a tagállamoktól kapott információkat – például. a kétszeresen nyilvántartott adatok eltávolításával és a hibás adatok javításával -, továbbá lehetővé kell tennie az Eurofisc-kapcsolattartók számára a fizetési információk egyeztetését a rendelkezésükre álló héainformációkkal, a rendszer lekérdezését a feltételezett héacsalásokkal kapcsolatos vizsgálatok és a héacsalások felderítése céljából, és lehetővé kell tennie kiegészítő információk bevitelét.

(8)

Az adóztatás az Unió és a tagállamok fontos, általános közérdekű célja, amelyet elismertek az (EU) 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendeletben (4) és az (EU) 2018/1725 európai parlamenti és tanácsi rendeletben (5) meghatározott jogokkal és kötelezettségekkel összefüggésben előírható korlátozások tekintetében. Az adatvédelemhez fűződő jogok korlátozása a pénzforgalmi szolgáltatóktól származó információk jellege és mennyisége miatt szükséges, és a korlátozást az (EU) 2020/284 tanácsi irányelvben (6) meghatározott konkrétfeltételek alapján kell alkalmazni. Mivel a fizetési információk rendkívül érzékenyek, az adatkezelés minden szakaszában egyértelművé tenni, hogy az (EU) 2016/679 és az (EU) 2018/1725 rendeletnek megfelelően ki az adatkezelő vagy adatfeldolgozó.

(9)

Ezért a 904/2010/EU rendelettel összhangban az érintett jogait érintő korlátozásokat szükséges alkalmazni. Az érintettek jogainak és kötelezettségeinek teljeskörű alkalmazása valójában jelentősen rontaná a héacsalás elleni küzdelem hatékonyságát, ezenkívül lehetővé tehetné az érintettek számára a folyamatban lévő elemzések és vizsgálatok akadályozását a pénzforgalmi szolgáltatók által átadott információk jelentős mennyisége, valamint az érintettek által a tagállamokhoz vagy a Bizottsághoz vagy a tagállamokhoz és a Bizottsághoz egyaránt benyújtott kérelmek lehetséges megszaporodása miatt. Az e rendelet szerint végrehajtandó megkeresések, elemzések, vizsgálatok és eljárások veszélyeztetésével mindez akadályozná az adóhatóságokat abban, hogy megvalósítsák e rendelet célját. Ezért az e rendelettel összhangban folytatott információfeldolgozás során az érintettek jogaira vonatkozó korlátozásokat kell alkalmazni. A héacsalás elleni küzdelem célja nem valósítható meg más, kevésbé korlátozó, de ugyanolyan hatékony eszközökkel.

(10)

A CESOP-ban tárolt fizetési információkhoz kizárólag az Eurofisc-kapcsolattartók számára és csak a héacsalás elleni küzdelem céljából indokolt hozzáférést biztosítani. Ezt az információt a héa megállapításán kívül a 904/2010/EU rendeletben foglaltak szerint más lefölözések, vámok és adók megállapítására is fel lehetne használni. Az említett információk nem használhatók fel más, például kereskedelmi célokra.

(11)

A fizetési információknak az e rendelettel összhangban történő kezelésekor minden tagállamnak tiszteletben kell tartania az arra vonatkozó korlátozásokat, hogy mi arányos és szükséges a feltételezett héacsalások kivizsgálása és a héacsalások felderítése céljából.

(12)

Az (EU) 2016/679 rendeletben meghatározott jogok és kötelezettségek biztosítékaként fontos, hogy a fizetésekkel kapcsolatos információk ne kerüljenek automatizált egyéni döntéshozatal céljából történő felhasználásra, és azokat minden esetben az adóhatóságok rendelkezésére álló egyéb adózási információkkal összevetve ellenőrizzék.

(13)

Annak érdekében, hogy segítsék a tagállamokat a héacsalás elleni küzdelemben és a csalást elkövetők felderítésében, szükséges és arányos, hogy a pénzforgalmi szolgáltatók a kedvezményezettekre és az általuk nyújtott pénzforgalmi szolgáltatásokkal kapcsolatos fizetésekre vonatkozó információkat három naptári évig megőrizzék. Az említett időszak elégséges ahhoz, hogy a tagállamok hatékony ellenőrzéseket végezhessenek, és kivizsgálhassák a feltételezett héacsalásokat vagy felderíthessék a héacsalásokat, továbbá arányos a fizetési információk jelentős mennyiségének és a személyes adatok védelmével összefüggő érzékenységének figyelembevételével is.

(14)

Míg az Eurofisc-kapcsolattartók számára lehetővé kell tenni, hogy a héacsalás elleni küzdelem céljából hozzáférjenek a CESOP-ban tárolt fizetési információkhoz, addig a Bizottság megfelelő felhatalmazással rendelkező képviselői számára kizárólag a CESOP fejlesztése és fenntartása céljára korlátozott mértékben indokolt hozzáférést biztosítani az említett információkhoz. Az említett információkhoz hozzáféréssel rendelkező minden személyre vonatkoznia kell a 904/2010/EU rendeletben meghatározott titoktartási szabályoknak.

(15)

mivel a CESOP létrehozása új technológiai fejlesztéseket igényel, e rendelet alkalmazását el kell halasztani annak érdekében, hogy a tagállamok és a Bizottság kifejleszthessék az említett technológiákat.

(16)

Ezen rendelet végrehajtása egységes feltételeinek biztosítása érdekében a Bizottságra végrehajtási hatásköröket kell ruházni a CESOP létrehozása és fenntartása, a Bizottságnak a CESOP technikai irányításával kapcsolatos feladatai, a nemzeti elektronikus rendszerek és a CESOP közötti kapcsolat és általános átjárhatóság biztosításához szükséges eszközök technikai részletei, a pénzforgalmi szolgáltatóktól származó információk összegyűjtéséhez szükséges egységes elektronikus űrlapok, az Eurofisc-kapcsolattartók információkhoz való hozzáférésének a technikai és egyéb részletei, a CESOP-hoz hozzáféréssel rendelkező Eurofisc-kapcsolattartók azonosítására vonatkozó gyakorlati szabályok, a CESOP fejlesztése és működése során a megfelelő technikai és szervezeti biztonsági intézkedések elfogadását biztosító eljárások, a tagállamok és a Bizottság mint az (EU) 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendelet és az (EU) 2018/1725 európai parlamenti és tanácsi rendelet szerinti adatkezelő és adatfeldolgozó szerepe és feladatai, valamint az Eurofisc eljárási szabályai vonatkozásában. Ezeket a 182/2011/EU európai parlameni és tanácsi rendeletnek (7) megfelelően kell gyakorolni.

(17)

A héacsalás problémája az összes tagállamot érinti, de az egyes tagállamok nem rendelkeznek azokkal a szükséges információkkal, amelyek segítségével biztosítani tudnák a héaszabályok helyes alkalmazását a határokon átnyúló e-kereskedelemben vagy felléphetnének a héacsalás ellen a határokon átnyúló e-kereskedelemben. Mivel e rendelet célját, nevezetesen a héacsalás elleni küzdelmet, a határokon átnyúló e-kereskedelem esetében a tagállamok nem tudják kielégítően megvalósítani, az Unió szintjén azonban az intézkedés terjedelme vagy hatása miatt e cél jobban megvalósítható, az Unió intézkedéseket hozhat az Európai Unióról szóló szerződés 5. cikkében foglalt szubszidiaritás elvének megfelelően. Az említett cikkben foglalt arányosság elvének megfelelően ez a rendelet nem lépi túl az e cél eléréséhez szükséges mértéket.

(18)

Ez a rendelet tiszteletben tartja az alapvető jogokat, és betartja az Európai Unió Alapjogi Chartájában elismert alapelveket, különösen a személyes adatok védelméhez fűződő jogot. E tekintetben ez a rendelet szigorúan korlátozza a tagállamok rendelkezésére bocsátható személyes adatok mennyiségét. Fizetési információ e rendelet alapján kizárólag a héacsalás elleni küzdelem céljából kezelhető.

(19)

Az európai adatvédelmi biztossal az (EU) 2018/1725 rendelet 42. cikkének (1) bekezdésével összhangban konzultációt folytattak, és a biztos 2019. március 14-én nyilvánított véleményt (8).

(20)

A 904/2010/EU rendeletet ezért ennek megfelelően módosítani kell,

ELFOGADTA EZT A RENDELETET:

1. cikk

A 904/2010/EU rendelet a következőképpen módosul:

1.

a 2. cikk a következő pontokkal egészül ki:

„s)

»pénzforgalmi szolgáltató«: az (EU) 2015/2366 európai parlamenti és tanácsi irányelv (*1) 1. cikke (1) bekezdésének a)–d) pontjában felsorolt pénzforgalmi szolgáltató bármely típusa vagy az említett irányelv 32. cikke alapján mentességet élvező természetes vagy jogi személy;

t)»

fizetés«: az (EU) 2015/2366 irányelv 3. cikkében felsorolt kivételekre tekintettel, az említett irányelv 4. cikkének 5. pontjában meghatározott fizetési művelet vagy az említett irányelv 4. cikkének 22. pontjában meghatározott készpénzutalás;

u)»

fizető fél«: az (EU) 2015/2366 irányelv 4. cikkének 8. pontjában meghatározott fizető fél;

v)»

kedvezményezett«: az (EU) 2015/2366 irányelv 4. cikkének 9. pontjában meghatározott kedvezményezett.

(*1)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2015/2366 irányelve (2015. november 25.) a belső piaci pénzforgalmi szolgáltatásokról és a 2002/65/EK, a 2009/110/EK és a 2013/36/EU irányelv és az 1093/2010/EU rendelet módosításáról, valamint a 2007/64/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről (HL L 337., 2015.12.23., 35. o.).”;"

2.

az V. fejezet a következőképpen módosul:

a)

az V. fejezet címe helyébe a következő szöveg lép:

MEGHATÁROZOTT INFORMÁCIÓK GYŰJTÉSE, TÁROLÁSA ÉS CSERÉJE”;

b)

a szöveg a 17. cikk előtt a következő címmel egészül ki:

1. Szakasz

Automatikus hozzáférés a nemzeti elektronikus rendszerekben tárolt meghatározott információkhoz ”;

c)

a szöveg a 24. cikk után a következő szakasszal egészül ki:

„2. Szakasz

A fizetési információk központi elektronikus rendszere

24a. cikk

A Bizottság kifejleszti, fenntartja, saját tárhelyén üzemelteti és technikailag irányítja a fizetési információk központi elektronikus rendszerét (a továbbiakban: CESOP) a feltételezett héacsalások kivizsgálása és a héacsalások felderítése céljából.

24b. cikk

(1)   Minden tagállam gyűjti a 2006/112/EK irányelv 243b. cikkében említett, kedvezményezettekkel és fizetésekkel kapcsolatos információkat.

Minden tagállam összegyűjti az első albekezdésben említett információkat a pénzforgalmi szolgáltatóktól:

a)

legkésőbb az azon naptári negyedévet követő hónap végéig, amelyre az információk vonatkoznak;

b)

egységes elektronikus űrlap útján.

(2)   Minden tagállam nemzeti elektronikus rendszerben tárolhatja az (1) bekezdésnek megfelelően gyűjtött információkat.

(3)   A központi kapcsolattartó irodának, a kapcsolattartó szerveknek vagy az egyes tagállamok illetékes hatóságai által kijelölt illetékes tisztviselőknek legkésőbb az azon naptári negyedévet követő második hónap tizedik napjáig, amelyre az információk vonatkoznak, továbbítaniuk kell a CESOP-nak az (1) bekezdéssel összhangban gyűjtött információkat.

24c. cikk

(1)   A CESOP-nak a 24b. cikk (3) bekezdésével összhangban továbbított információk tekintetében alkalmasnak kell lennie a következőkre:

a)

az információk tárolása;

b)

az információk kedvezményezettenkénti összesítése;

c)

a tárolt információk és az e rendelet alapján közölt vagy gyűjtött lényeges, célzott információk együttes elemzése;

d)

az e bekezdés a), b) és c) pontjában említett információk hozzáférhetővé tétele a 36. cikk (1) bekezdésében említett Eurofisc-kapcsolattartók számára.

(2)   A CESOP az (1) bekezdésben említett információkat legfeljebb az annak az évnek a végétől számított öt évig köteles megőrizni, amelyben az adott információt továbbították a rendszerbe.

24d. cikk

A CESOP-hoz kizárólag a 36. cikk (1) bekezdésében említett azon Eurofisc-kapcsolattartók kaphatnak hozzáférést, akik rendelkeznek személyes CESOP-felhasználói azonosítóval, és kizárólag abban az esetben, ha a hozzáférés feltételezett héacsalás kivizsgálásához vagy héacsalás felderítéséhez kapcsolódik.

24e. cikk

A Bizottság végrehajtási jogi aktusok útján fogadja el az alábbiakat a:

a)

a CESOP létrehozásával és fenntartásával kapcsolatos technikai intézkedések;

b)

a Bizottságnak a CESOP technikai irányításával kapcsolatos feladatai;

c)

a 24b. cikkben említett nemzeti elektronikus rendszerek és a CESOP közötti kapcsolat és általános átjárhatóság biztosításához szükséges infrastruktúra és eszközök technikai részletei;

d)

a 24b. cikk (1) bekezdése második albekezdésének b) pontjában említett egységes elektronikus űrlapok;

e)

a 24c. cikk (1) bekezdésének d) pontjában említett információkhoz való hozzáférés technikai és egyéb részletei;

f)

a CESOP-hoz a 24d. cikknek megfelelően hozzáféréssel rendelkező, a 36. cikk (1) bekezdésében említett Eurofisc-kapcsolattartók azonosítására vonatkozó gyakorlati szabályok;

g)

a Bizottság által folyamatosan használt, a CESOP fejlesztésére és működésére vonatkozó megfelelő technikai és szervezeti biztonsági intézkedéseket biztosító eljárások alkalmazása;

h)

a tagállamok és a Bizottság mint az (EU) 2016/679 európai parlamenti és tanácsi rendelet (*2) és az (EU) 2018/1725 európai parlamenti és tanácsi rendelet (*3) szerinti adatkezelő és adatfeldolgozó szerepe és feladatai.

Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat az 58. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.

24f. cikk

(1)   A CESOP létrehozásának, üzemeltetésének és fenntartásának költségei az Unió általános költségvetését terhelik. E költségek magukban foglalják a CESOP és a 24b. cikk (2) bekezdésében említett nemzeti elektronikus rendszerek közötti biztonságos kapcsolattal, valamint a 24c. cikk (1) bekezdésében felsorolt funkciók ellátásához szükséges szolgáltatásokkal összefüggő költségeket.

2.   A 24b. cikk (2) bekezdésében említett nemzeti elektronikus rendszerekkel összefüggésben szükséges mindennemű fejlesztés felelőssége és költsége a tagállamokat terheli.”;

(*2)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet) (HL L 119., 2016.5.4., 1. o.)."

(*3)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2018/1725 rendelete (2018. október 23.) a természetes személyeknek a személyes adatok uniós intézmények, szervek, hivatalok és ügynökségek általi kezelése tekintetében való védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 45/2001/EK rendelet és az 1247/2002/EK határozat hatályon kívül helyezéséről (HL L 295., 2018.11.21., 39. o.)."

3.

a 37. cikk helyébe a következő szöveg lép:

„37. cikk

(1)   Az Eurofisc elnöke éves jelentést nyújt be valamennyi tevékenységi területen elvégzett tevékenységről az 58. cikk (1) bekezdésében említett bizottságnak. Az éves jelentésnek tartalmaznia kell legalább a következőket:

a)

a CESOP-be történt belépések összesített száma;

b)

az Eurofisc-kapcsolattartók által azonosított, a 24d. cikk értelmében lekért és feldolgozott információkon alapuló operatív eredmények;

c)

a CESOP-ban feldolgozott adatok minőségi elemzése.

(2)   A Bizottság végrehajtási jogi aktusok útján elfogadja az Eurofisc-re vonatkozó eljárási szabályokat. Ezeket a végrehajtási jogi aktusokat az 58. cikk (2) bekezdésében említett vizsgálóbizottsági eljárás keretében kell elfogadni.”;

4.

az 55. cikk a következő bekezdéssel egészül ki:

„(1a)   Az V. fejezet 2. szakaszában említett információk kizárólag az (1) bekezdésben említett célokra használhatók fel és amennyiben azokat a tagállamok illetékes hatóságainak rendelkezésére álló egyéb adózási információkkal való összevetés útján ellenőrizték.”

2. cikk

Ez a rendelet az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő huszadik napon lép hatályba.

Ezt a rendeletet 2024. január 1-jétől kell alkalmazni.

Ez a rendelet teljes egészében kötelező és közvetlenül alkalmazandó valamennyi tagállamban.

Kelt Brüsszelben, 2020. február 18-án.

a Tanács részéről

az elnök

Z. MARIĆ


(1)  2019. december 17-i vélemény (a Hivatalos Lapban még nem tették közzé).

(2)  HL C 240., 2019.7.16., 29. o.

(3)  A Tanács 904/2010/EU rendelete (2010. október 7.) a hozzáadottérték-adó területén történő közigazgatási együttműködésről és csalás elleni küzdelemről (HL L 268., 2010.10.12., 1. o.).

(4)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2016/679 rendelete (2016. április 27.) a természetes személyeknek a személyes adatok kezelése tekintetében történő védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK irányelv hatályon kívül helyezéséről (általános adatvédelmi rendelet) (HL L 119., 2016.5.4., 1. o.).

(5)  Az Európai Parlament és a Tanács (EU) 2018/1725 rendelete (2018. október 23.) a természetes személyeknek a személyes adatok uniós intézmények, szervek, hivatalok és ügynökségek általi kezelése tekintetében való védelméről és az ilyen adatok szabad áramlásáról, valamint a 45/2001/EK rendelet és az 1247/2002/EK határozat hatályon kívül helyezéséről (HL L 295., 2018.11.21., 39. o.).

(6)  A Tanács (EU) 2020/284 irányelve (2020. február 18.) a 2006/112/EK irányelvnek a pénzforgalmi szolgáltatók számára egyes kötelezettségek bevezetése tekintetében történő módosításáról (lásd e Hivatalos Lap 7. oldalát).

(7)  Az Európai Parlament és a Tanács 182/2011/EU rendelete (2011. február 16.) a Bizottság végrehajtási hatásköreinek gyakorlására vonatkozó tagállami ellenőrzési mechanizmusok szabályainak és általános elveinek megállapításáról (HL L 55., 2011.2.28., 13. o.).

(8)  HL C 140., 2019.4.16., 4. o.


Top