EUR-Lex El acceso al Derecho de la Unión Europea

Volver a la página principal de EUR-Lex

Este documento es un extracto de la web EUR-Lex

Documento 52011PC0910

Návrh NAŘÍZENÍ RADY kterým se rozšiřuje použitelnost nařízení Rady (EU) č. …/2012 o programu výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání („program Pericles 2020“) na nezúčastněné členské státy

/* KOM/2011/0910 v konečném znění - 2011/0446 (APP) */

52011PC0910

Návrh NAŘÍZENÍ RADY kterým se rozšiřuje použitelnost nařízení Rady (EU) č. …/2012 o programu výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání („program Pericles 2020“) na nezúčastněné členské státy /* KOM/2011/0910 v konečném znění - 2011/0446 (APP) */


DŮVODOVÁ ZPRÁVA

1. SOUVISLOSTI NÁVRHU

Tento návrh by měl rozšířit program Pericles na ty členské státy Evropské unie, které ještě neužívají euro jakožto jednotnou měnu.

Program Pericles je programem pro výměnu, pomoc a odborné vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání. Tento program byl vytvořen rozhodnutím Rady 2001/923/ES ze dne 17. prosince 2001 a působnost tohoto rozhodnutí byla rozšířena na členské státy EU, které nepřijaly euro jako svojí měnu, rozhodnutím Rady 2001/924/ES ze dne 17. prosince 2001. Následné novelizace těchto základních aktů rozhodnutími Rady 2006/75/ES, 2006/76/ES, 2006/849/ES a 2006/850/ES prodloužily platnost tohoto programu do 31. prosince 2013.

2. PRÁVNÍ STRÁNKA NÁVRHU

Používání programu Pericles bude rozšířeno na členské státy, které nepřijaly euro jako jednotnou měnu, návrhem na paralelní nařízení založené na článku 352 SFEU.

Právním základem programu Pericles, kterým je článek 133 SFEU, kde Smlouva stanoví možnost přijmout opatření na ochranu eura nezbytná pro jeho používání jakožto jednotné měny, je použitelný pouze v případě členských států, které přijaly euro jako jednotnou měnu.

3. ROZPOČTOVÉ DŮSLEDKY

Legislativní finanční výkaz přiložený k tomuto návrhu nařízení stanoví rozpočtové důsledky a potřebné lidské a administrativní zdroje. Tento finanční výkaz k rozpočtovým důsledkům je – kromě právního základu – totožný s finančním výkazem k návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. …/2012 o akčním programu výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání (program „Pericles 2020“).

2011/0446 (APP)

Návrh

NAŘÍZENÍ RADY

kterým se rozšiřuje použitelnost nařízení Rady (EU) č. …/2012 o programu výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání („program Pericles 2020“) na nezúčastněné členské státy

RADA EVROPSKÉ UNIE,

s ohledem na Smlouvu o fungování Evropské unie, a zejména na článek 352 této smlouvy,

s ohledem na návrh Evropské komise,

po postoupení návrhu legislativního aktu vnitrostátním parlamentům,

s ohledem na souhlas Evropského parlamentu[1],

v souladu se zvláštním legislativním postupem,

vzhledem k těmto důvodům:

(1) Při přijímání nařízení (EU) č. …/2012[2] Evropský parlament a Rada stanovily, že je použitelné v členských státech v souladu se Smlouvou.Článek 139 Smlouvy o fungování Evropské unie stanoví, že opatření týkající se používání eura podle článku 133 Smlouvy se nepoužijí na členské státy, na které se vztahuje výjimka.

(2) Výměna informací a zaměstnanců, jakož i podpůrná a vzdělávací opatření zavedená v rámci programu Pericles by však měla být jednotná na celém území Unie, a proto by měla být učiněna nezbytná opatření, aby byla zaručena stejná úroveň ochrany eura i v těch členských státech, v nichž euro není úřední měnou,

PŘIJALA TOTO NAŘÍZENÍ:

Článek 1

Použitelnost nařízení (EU) č. …/2012 se rozšiřuje na členské státy, které nejsou zúčastněnými členskými státy vymezenými v čl. 1 první odrážce nařízení Rady (ES) č. 974/98[3].

Příslušné orgány z těchto členských států budou ve smyslu článku 5 nařízení (EU) č. …/2012, kterým se zřizuje program Pericles 2020, považovány za způsobilé pro využívání prostředků.

Článek 2

Toto nařízení vstupuje v platnost dvacátým dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.

Použije se ode dne 1. ledna 2014.

Toto nařízení je závazné v celém rozsahu a přímo použitelné ve všech členských státech.

V Bruselu dne

                                                                       Za Radu

                                                                       předseda

LEGISLATIVNÍ FINANČNÍ VÝKAZ

1.           RÁMEC NÁVRHU/PODNĚTU

              1.1.    Název návrhu/podnětu

              1.2.    Příslušné oblasti politik podle členění ABM/ABB

              1.3.    Povaha návrhu/podnětu

              1.4.    Cíle

              1.5.    Odůvodnění návrhu/podnětu

              1.6.    Doba trvání akce a finanční dopad

              1.7.    Předpokládaný způsob řízení

2.           SPRÁVNÍ OPATŘENÍ

              2.1.    Pravidla pro sledování a podávání zpráv

              2.2.    Systém řízení a kontroly

              2.3.    Opatření k zamezení podvodů a nesrovnalostí

3.           ODHADOVANÝ FINANČNÍ DOPAD NÁVRHU/PODNĚTU

              3.1.    Okruhy víceletého finančního rámce a dotčené výdajové rozpočtové linie

              3.2.    Odhadovaný dopad na výdaje

              3.2.1. Odhadovaný souhrnný dopad na výdaje

              3.2.2. Odhadovaný dopad na operační prostředky

              3.2.3. Odhadovaný dopad na prostředky správní povahy

              3.2.4. Soulad se stávajícím víceletým finančním rámcem

              3.2.5. Příspěvky třetích stran

              3.3.    Odhadovaný dopad na příjmy

LEGISLATIVNÍ FINANČNÍ VÝKAZ

1. RÁMEC NÁVRHU/PODNĚTU

Nařízení Rady, kterým se rozšiřuje používání nařízení Rady (EU) č. …/2012 o programu výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání („program Pericles 2020“) na nezúčastněné členské státy.

1.1. Název návrhu/podnětu

Návrh nařízení Rady, kterým se rozšiřuje používání nařízení Rady (EU) č. …/2012 o programu výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání („program Pericles 2020“).

1.2. Dotčené politické oblasti podle členění ABM/ABB[4]

Oblast politiky: 24 – Boj proti podvodům

1.3. Povaha návrhu/podnětu

¨ Návrh/podnět se týká nové akce

¨ Návrh/podnět se týká nové akce následující po pilotním projektu / přípravné akci[5]

X Návrh/podnět se týká prodloužení stávající akce

¨ Návrh/podnět se týká akce přesměrované na jinou akci

1.4. Cíle 1.4.1. Víceleté strategické cíle Komise sledované návrhem/podnětem

Tento návrh je součástí balíčku opatření Komise souvisejícího s dalším víceletým finančním rámcem (spolufinancování programu EU v souvislosti s víceletým finančním rámcem na období 2014–2020).

Obecným cílem programu je podpořit a doplnit opatření přijatá členskými státy za účelem ochrany euro bankovek a mincí proti padělání a souvisejícím podvodům, a tudíž napomoci příslušným vnitrostátním a evropským orgánům v jejich úsilí o rozvinutí úzké a systematické spolupráce jednak mezi nimi a jednak s Evropskou komisí, rovněž za účasti třetích zemí a mezinárodních organizací.

1.4.2. Specifické cíle a dotčené aktivity ABM/ABB [číslo činnosti ABM/ABB 240202]

Krátkodobé cíle programu zahrnují:

(1) zvyšování povědomí o unijní a mezinárodní dimenzi eura; rozšiřování obecných znalostí týkajících se ochrany eura;

(2) podporu předcházení a přispívání k potlačování padělání eura a souvisejících podvodů díky specializovanému školení a podpoře v těchto oblastech;

(3) podporu sbližování odborného vzdělávání pro školitele na vysoké úrovni při zohlednění národních operativních strategií;

(4) podporu užší spolupráce mezi dotčenými strukturami a personálem, rozvíjení vzájemné důvěry a výměny informací, mj. o metodách činnosti, zkušenostech a pracovních postupech;

(5) podporu rozvoje konkrétní právní a soudní ochrany eura;

(6) zvyšování úrovně ochrany eura v těch zemích, které byly vyhodnoceny jako rizikové, podpořením nákupu specifického vybavení.

1.4.3. Očekávané výsledky a dopady

Upřesněte účinky, které by návrh/podnět měl mít na příjemce / cílovou skupinu obyvatelstva.

Adresáty návrhu jsou výlučně ty orgány členských států, které jsou příslušné pro ochranu eura. Cílovými skupinami činností programu jsou zaměstnanci ve veřejném a soukromém sektoru, kterých se ochrana eura týká.

Dopady zahrnují:

(1) pozitivní dopad na vnitrostátní a přeshraniční činnosti v oblasti prevence a potlačování padělání eura a souvisejících podvodů;

(2) vytvoření možnosti pro příslušné orgány členských států pro získání podpory při jejich úsilí o dosažení a udržení vysoké a rovnoměrné úrovně ochrany eurobankovek a euromincí;

(3) přínosy pro dotčené zaměstnance z rozšiřování všeobecných a konkrétních znalostí a rozvoje spolupráce a specializovaných sítí pro ochranu eurobankovek a euromincí;

(4) podporu členských států a třetích zemí při zlepšování jejich institucionálního a právního rámce pro harmonizovanou vysokou úroveň ochrany proti padělání peněz a souvisejícím podvodům.

1.4.4. Ukazatele výsledků a dopadů

Upřesněte ukazatele, podle kterých je možno sledovat uskutečňování návrhu/podnětu.

Hlavní ukazatele pro sledování dosahování konkrétního cíle:

– objem padělaných eurobankovek a euromincí;

– počet odhalených padělatelských dílen,

– zatčené osoby a

– uložené sankce

Pracovní programy dále upřesní konkrétní cíle a klíčové milníky pro plnění programu.

1.5. Odůvodnění návrhu/podnětu

Používání programu Pericles bude rozšířeno na členské státy, které nepřijaly euro jako jednotnou měnu, návrhem na paralelní nařízení založené na článku 352 SFEU.

Právní základ programu Pericles, kterým je článek 133 SFEU, kde smlouva stanoví možnost přijmout opatření na ochranu eura nezbytná pro jeho používání jakožto jednotné měny, platí jen pro členské státy, které přijaly euro jako jednotnou měnu.

1.5.1. Potřeby, které mají být uspokojeny v krátkodobém nebo dlouhodobém horizontu

Při zohlednění získaných zkušeností a výsledků při provádění programu Pericles se program Pericles 2020 zaměří na několik výzev v oblasti ochrany eura proti padělání:

– vznikají nové hrozby, neboť eurobankovky a euromince jsou nadále předmětem zájmu zločineckých skupin v rostoucím počtu třetích zemí. Program Pericles 2020 by měl být s to nabídnout přiměřenou podporu orgánům těchto zemí pro řešení této situace,

– zavedení nových sérií eurobankovek v následujících letech pravděpodobně zvýší poptávku po osvětě, jakož i po specializovaných školeních,

– nové státy přistoupí k EU a případně rovněž k eurozóně, což zvýší potřeby školení,

– poptávku po podpoře v rámci programu Pericles je třeba chápat rovněž v souvislosti s úsporami a krátícími se zdroji členských států.

1.5.2. Přidaná hodnota ze zapojení EU

Očekává se, že program Pericles 2020 přispěje k udržení a dalšímu zvýšení úrovně ochrany eura díky činnostem zaměřeným na zvyšování povědomí a specializovaným školením příslušného personálu; výměnami personálu a tím i podporou spolupráce a vytváření vazeb mezi příslušnými útvary členských států a třetích zemí; poskytováním technické podpory orgánům zapojeným do ochrany eura.

Očekává se, že tyto činnosti zvýší účinnost prevence a represe v oblasti padělání eura a souvisejících podvodů.

1.5.3. Závěry vyvozené z podobných zkušeností v minulosti

Program Pericles byl hodnocen dvakrát, a to v roce 2004 a 2011. Hodnocení prokázala, že program dosáhl svých cílů a všichni příjemci vyjádřili názor, že program musí pokračovat.

Hodnocení rovněž ukázala, že program by měl být zdokonalen, konkrétně v oblasti zjednodušení postupů, racionálnějšího využívání grantů a širší možnosti pomoci orgánům třetích zemí v jejich úsilí o ochranu evropské jednotné měny.

1.5.4. Provázanost a možná synergie s dalšími relevantními nástroji

Z posouzení dopadů plyne, že program Pericles je jediným programem EU, který je zaměřen přímo na ochranu eura proti padělání. Pericles by měl i nadále, během příslušného období (2014–2020) podporovat soubor činností, které doplňují činnosti pokryté jinými programy. Za tímto účelem bude nadále organizován dialog jak na vnitrostátní úrovni, tak i na úrovni EU za účelem odstranění případného překrývání činností a zajištění celkového souladu.

1.6. Doba trvání akce a finanční dopad

X Časově omezený návrh/podnět (7 let: 2014–2020)

– X  Návrh/podnět s platností od 1. ledna 2014 do 31. prosince 2020

– X  Finanční dopad od roku 2014 od roku 2023 (od roku 2021 do roku 2023 pouze pro prostředky na platby)

¨ Časově neomezený návrh/podnět

– Provádění s obdobím rozběhu od RRRR do RRRR,

– poté plné fungování.

1.7. Předpokládaný způsob řízení[6]

X Přímé centralizované řízení Komisí

¨ Nepřímé centralizované řízení ze strany následujících subjektů pověřených úkoly plnění rozpočtu:

– ¨  výkonných agentur

– ¨  subjektů zřízených Společenstvími[7]

– ¨  vnitrostátních veřejných subjektů / subjektů pověřených veřejnou službou

– ¨  osob pověřených prováděním zvláštních opatření podle hlavy V Smlouvy o Evropské unii a označených v příslušném základním právním aktu ve smyslu článku 49 finančního nařízení

¨ Sdílené řízení s členskými státy

¨ Decentralizované řízení s třetími zeměmi

¨ Společné řízení s mezinárodními organizacemi (upřesněte)

Pokud vyberete více způsobů řízení, upřesněte je v části „Poznámky“.

Poznámky

Postup pro stanovení nákladů, které ponese příjemce a Komise, byl ve srovnání s předchozí verzí programu zjednodušen.

2. SPRÁVNÍ OPATŘENÍ 2.1. Pravidla pro sledování a podávání zpráv

Upřesněte četnost a podmínky.

Viz článek 12 návrhu, podle kterého:

– roční informace o výsledcích, včetně souladu a skutečností, jak tento program doplňuje ostatní programy EU, budou poskytnuty Evropskému parlamentu a Radě,

– se předpokládá hodnocení provádění cílů programu (nejpozději 31. prosince 2017);

– bude dále do konce roku 2021 vypracována závěrečná zpráva pro rozpočtový orgán o pokroku při plnění cílů programu.

2.2. Systém řízení a kontroly 2.2.1. Zjištěná rizika

Úroveň rizika je pro grantové dohody považována za nízkou, neboť v 90 % případů jsou příjemci subjekty veřejné správy nebo donucovací orgány členských států.

U zakázek zadaných na základě zadávacího řízení jsou rizika omezená, neboť důležitá část výdajů je právně a finančně kryta rámcovou smlouvou, která se uzavírá na dobu 1 roku s možností jejího trojnásobného prodloužení.

V souladu s požadavky Komise bude každoročně provedeno hodnocení rizik.

– Důležitým rizikem zjištěným v oblasti grantů je příliš volný výklad grantových podmínek ze strany příjemce, pokud jde o způsobilost nákladů, které vznikly během provádění akce.

– Výdaje vykázané příjemcem, které nespadají do rozsahu grantové dohody.

– Personální náklady, které nejsou dostatečně doloženy.

2.2.2. Předpokládané metody kontroly

Kontrolní postupy pro obě části programu (granty a zakázky) jsou v souladu s finančním nařízením. Ověřování ex-ante (závazky a platby) U finančního plánu, který vypracovala Komise/OLAF, se jedná o částečně decentralizovaný model, v jehož rámci jsou všechna ověřování ex-ante prováděna v ústředním útvaru pro rozpočet. Všechny složky jsou ověřovány nejméně třemi úředníky (osobou zodpovědnou za složku, úředníkem zodpovědným za finanční ověření v útvaru pro rozpočet a úředníkem pro průběžné ověřování v útvaru zodpovědném za výdaj), než jsou přijaty pověřeným schvalujícím úředníkem. Každý vedoucí oddělení dostal pověření od generálního ředitele, a proto je každý vedoucí oddělení zodpovědný za provádění svojí části programu.

– Ex-ante kontroly jsou prováděny úředníkem zodpovědným za finanční ověření u každé transakce, u které je potřeba schválení dále pověřenou schvalující osobou. – Kontroly se týkají citlivých aspektů podle výsledků hodnocení rizik provedených v souvislosti se zprávou o kvalitě účetnictví (jako např. LE a BA, G/L účty, rozpočtové linie, částky a výpočty atd.). Ve všech případech, kdy je v rámci programu Pericles zadávána zakázka, je v den realizace opatření na místě přítomný zástupce úřadu OLAF, aby dohlédl na řádné vynakládání prostředků (např. na konferencích a školeních). Granty – Grantová dohoda podepsaná příjemci stanoví podmínky pro financování a činnosti v rámci grantu a obsahuje kapitolu o způsobech kontroly. – V závislosti na řadě faktorů (hodnota smlouvy, složitost případu) je prováděna následná kontrola na místě zástupci zodpovědnými za finanční spisy a provozní spisy. V rámci těchto kontrol je hodnocena kvalita, jakož i finanční dopad výstupu. Komise/OLAF zamýšlí provádět ročně zhruba 10 kontrol na místě. Zadávání veřejných zakázek – U každé zakázky je vypracován podrobný seznam výkonů a tento je základem konkrétní smlouvy. Opatření, která mají zabránit podvodům, jsou obsažena ve všech smlouvách uzavřených mezi úřadem OLAF a třetí stranou. – Úřad OLAF kontroluje všechny výsledky a dohlíží na veškeré činnosti a služby prováděné dodavatelem.

Dále se v souladu s článkem 13 návrhu nařízení Evropského parlamentu a Rady o programu výměny, pomoci a odborného vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání (program „Pericles 2020“) stanoví opatření na úrovni příjemců (podkladová dokumentace se předkládá Komisi). Audity je možné provádět během trvání smlouvy nebo dohody a po dobu pěti let po poslední platbě, aby případně Komise mohla přijmout rozhodnutí o zpětném vymáhání. Jsou stanovena přístupová práva zaměstnanců Komise, jakož i oprávněných externích zaměstnanců, přičemž Účetní dvůr a úřad OLAF požívají stejná práva.

Plánované kontroly umožní úřadu OLAF dostatečné zajištění kvality a oprávněnosti výdajů a sníží riziko nedodržení. Hloubka posouzení je v zásadě na úrovni 3 a v některých případech na úrovni 4, pokud je prováděna kontrola na místě[8]. Výše uvedené kontroly snižují možná rizika de facto na nulovou úroveň a týkají se 100 % příjemců.

Náklady na provádění výše uvedené kontrolní strategie činí 1,15 % rozpočtu. Tento odhad je založen na existujících kontrolních opatřeních pro program Pericles II.

Kontrolní strategie programu je považována za účinnou pro omezení rizika nedodržování předpisů a je přiměřená existujícím rizikům, vzhledem k omezenému rozpočtu.

2.3. Opatření k zamezení podvodů a nesrovnalostí

Upřesněte stávající či předpokládaná preventivní a ochranná opatření.

Viz čl. 13 odst. 2 návrhu. Komise v rámci tohoto programu provádí kontroly a inspekce na místě v souladu s nařízení Rady (Euratom, ES) č. 2185/96 a v případě potřeby vyšetřování provádí úřad OLAF v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1073/1999.

3. ODHADOVANÝ FINANČNÍ DOPAD NÁVRHU/PODNĚTU 3.1. Okruhy víceletého finančního rámce a dotčené výdajové rozpočtové linie

· Stávající rozpočtové linie výdajů

V pořadí okruhů víceletého finančního rámce a rozpočtových linií.

Okruh víceletého finančního rámce || Rozpočtová linie || Druh výdaje || Příspěvek

Číslo [název..…...….] || RP/NRP ([9]) || zemí ESVO[10] || kandidátských zemí[11] || třetích zemí || ve smyslu čl. 18 odst. 1 písm. aa) finančního nařízení

[1A] || 24.0202 Program Unie pro výměnu, pomoc a odborné vzdělávání za účelem ochrany eura proti padělání. || Rozl. || ANO || ANO || NE || NE

3.2. Odhadovaný dopad na výdaje 3.2.1. Odhadovaný souhrnný dopad na výdaje

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

Okruh víceletého finančního rámce: || Číslo || 1A Inteligentní růst podporující začlenění

GŘ OLAF || || || Rok 2014[12] || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 || Roky 2021-2023 || CELKEM

Ÿ Operační prostředky || || || || || || || || ||

24 02 02 || Závazky || (1) || 1,0 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,2 || || 7,7

Platby || (2) || 0,9 || 1 || 1 || 1 || 1 || 1 || 1 || 0,8 || 7,7

|| || || || || || || || || || ||

|| || || || || || || || || ||

Prostředky správní povahy financované z rámce na zvláštní programy[13] || || || || || || || || ||

Číslo rozpočtové linie || || (3) || || || || || || || || ||

CELKEM prostředky pro GŘ OLAF || Závazky || =1+1a +3 || 1,0 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,2 || || 7,7

Platby || =2+2a +3 || 0,9 || 1 || 1 || 1 || 1 || 1 || 1 || 0,8 || 7,7

Ÿ Operační prostředky CELKEM || Závazky || (4) || 1,0 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,2 || || 7,7

Platby || (5) || 0,9 || 1 || 1 || 1 || 1 || 1 || 1 || 0,8 || 7,7

Ÿ Prostředky správní povahy financované z rámce na zvláštní programy CELKEM || (6) || || || || || || || || ||

CELKEM prostředky z OKRUHU 1A víceletého finančního rámce || Závazky || =4+ 6 || 1,0 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,2 || || 7,7

Platby || =5+ 6 || 0,9 || 1 || 1 || 1 || 1 || 1 || 1 || 0,8 || 7,7

Má-li návrh/podnět dopad na více okruhů:

Ÿ Operační prostředky CELKEM || Závazky || (4) || || || || || || || || ||

Platby || (5) || || || || || || || || ||

Ÿ Prostředky správní povahy financované z rámce na zvláštní programy CELKEM || (6) || || || || || || || || ||

CELKEM prostředky z OKRUHU 1 až 4 víceletého finančního rámce (referenční částka) || Závazky || =4+ 6 || 1,0 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,1 || 1,2 || || 7,7

Platby || =5+ 6 || 0,9 || 1 || 1 || 1 || 1 || 1 || 1 || 0,8 || 7,7

Okruh víceletého finančního rámce: || 5 || „Správní výdaje“

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

|| || || Rok 2014[14] || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 || Roky 2021-2023 || CELKEM

GŘ OLAF ||

Ÿ Lidské zdroje || 0,191 || 0,191 || 0,191 || 0,191 || 0,191 || 0,191 || 0,191 || 0 || 1,337

Ÿ Ostatní správní výdaje || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0 || 0,105

GŘ OLAF CELKEM || Prostředky || || || || || || || || ||

CELKEM prostředky z OKRUHU 5 víceletého finančního rámce || (Závazky celkem = platby celkem) || 0,206 || 0,206 || 0,206 || 0,206 || 0,206 || 0,206 || 0,206 || 0 || 1,442

|| || || Rok 2014[15] || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 || Rok 2021-2023 || CELKEM

CELKEM prostředky z OKRUHU 1 až 5 víceletého finančního rámce || Závazky || 1,206 || 1,306 || 1,306 || 1,306 || 1,306 || 1,306 || 1,406 || 0 || 9,142

Platby || 1,106 || 1,206 || 1,206 || 1,206 || 1,206 || 1,206 || 1,206 || 0,800 || 9,142

3.2.2. Odhadovaný dopad na operační prostředky

– ¨  Návrh/podnět nevyžaduje využití operačních prostředků.

– X  Návrh/podnět vyžaduje použití operačních prostředků, jak je vysvětleno dále:

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

Uveďte cíle a výstupy ò || || || Rok 2014[16] || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 || CELKEM

VÝSTUPY

Druh výstupu || Průměrné náklady výstupu || Počet výstupů || Náklady || Počet výstupů || Náklady || Počet výstupů || Náklady || Počet výstupů || Náklady || Počet výstupů || Náklady || Počet výstupů || Náklady || Počet výstupů || Náklady || Celkový počet výstupů || Náklady celkem

SPECIFICKÝ CÍL Č. 1 || || || || || || || || || || || || ||

Zachování současné celkové úrovně školení a technické pomoci || || || || || || || || || || || || || || || || || ||

Činnost 1: Grantový program Pericles || || || 12 || 0,700 || 12 || 0,770 || 13 || 0,770 || 13 || 0,770 || 14 || 0,770 || 14 || 0,770 || 14 || 0,840 || 96 || 5,390

Výstup 1: Seminář || || || 7 || || 6 || || 6 || || 6 || || 7 || || 6 || || 7 || || 45 ||

Výstup 2: Výměna personálu || || || 4 || || 6 || || 7 || || 7 || || 7 || || 8 || || 6 || || 45 ||

Výstup 3: Studie || || || 1 || || || || || || || || || || || || 1 || || 2 ||

Výstup 4: Nákup zařízení || || || 1 || || 1 || || || || 1 || || 1 || || || || || || 4 ||

Akce 2: Zadávání veřejných zakázek || || || || 0,30 || || 0,330 || || 0,330 || || 0,330 || || 0,330 || || 0,330 || || 0,360 || 27 || 2,310

Výstup 1: Semináře || || || 4 || || 4 || || 4 || || 3 || || 3 || || 3 || || 3 || || 24 ||

Výstup 2: Výměna personálu || || || || || || || || || || || || || || || || || ||

Výstup 3: Studie || || || || || || || 1 || || || || || || 1 || || 1 || || 3 ||

|| || || || || || || || || || || || || || || || || ||

Mezisoučet za specifický cíl č. 1 || || 1,000 || || 1,100 || || 1,100 || || 1,100 || || 1,100 || || 1,100 || || 1,200 || 123 || 7,700

NÁKLADY CELKEM || || 1,000 || || 1,100 || || 1,100 || || 1,100 || || 1,100 || || 1,100 || || 1,200 || 7,700

3.2.3. Odhadovaný dopad na prostředky správní povahy 3.2.3.1. Shrnutí

– ¨  Návrh/podnět nevyžaduje využití prostředků správní povahy

– X  Návrh/podnět vyžaduje využití prostředků správní povahy, jak je vysvětleno dále:

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

|| Rok 2014[17] || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 a násl. || CELKEM

OKRUH 5 víceletého finančního rámce || || || || || || || ||

Lidské zdroje || 0,191 || 0,191 || 0,191 || 0,191 || 0,191 || 0,191 || 0,191 || 1,337

Ostatní správní výdaje || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,105

Mezisoučet za OKRUH 5 víceletého finančního rámce || || || || || || || ||

Mimo OKRUH 5[18] víceletého finančního rámce || || || || || || || ||

Lidské zdroje || || || || || || || ||

Ostatní výdaje správní povahy || || || || || || || ||

Mezisoučet mimo OKRUH 5 víceletého finančního rámce || || || || || || || ||

CELKEM || 0,206 || 0,206 || 0,206 || 0,206 || 0,206 || 0,206 || 0,206 || 1,442

3.2.3.2.  Odhadované potřeby v oblasti lidských zdrojů

– ¨  Návrh/podnět nevyžaduje využití lidských zdrojů.

– X  Návrh/podnět vyžaduje využití lidských zdrojů, jak je vysvětleno dále:

Odhad vyjádřete v přepočtu na plné pracovní úvazky

|| Rok 2014[19] || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 a násl.

Ÿ Pracovní místa podle plánu pracovních míst (místa úředníků a dočasných zaměstnanců) ||

24 01 06 – A3 01 01 (v ústředí a v zastoupeních Komise) || 1.5 || 1.5 || 1.5 || 1.5 || 1.5 || 1.5 || 1.5

XX 01 01 02 (při delegacích) || || || || || || ||

XX 01 05 01 (v nepřímém výzkumu) || || || || || || ||

10 01 05 01 (v přímém výzkumu) || || || || || || ||

Ÿ Externí zaměstnanci (v přepočtu na plné pracovní úvazky: FTE[20]) ||

24 01 02 01 (SZ, ZAP, VNO z celkového rámce) || || || || || || ||

XX 01 02 02 (SZ, DZ, MOD, MZ a VNO při delegacích) || || || || || || ||

XX 01 04 yy[21] || v ústředí [22] || || || || || || ||

Při delegacích || || || || || || ||

 01 05 02 (SZ, ZAP, VNO v nepřímém výzkumu) || || || || || || ||

10 01 05 02 (SZ, ZAP, VNO v přímém výzkumu) || || || || || || ||

Jiné rozpočtové linie (upřesněte) || || || || || || ||

CELKEM || 1.5 || 1.5 || 1.5 || 1.5 || 1.5 || 1.5 || 1.5

XX je oblast politiky nebo dotčená hlava rozpočtu.

Potřeby v oblasti lidských zdrojů budou pokryty ze zdrojů GŘ, které jsou již vyčleněny na řízení akce a/nebo byly vnitřně přeobsazeny v rámci GŘ, a případně doplněny z dodatečného přídělu, který lze řídícímu GŘ poskytnout v rámci ročního přidělování a s ohledem na rozpočtová omezení.

Popis úkolů:

Úředníci a dočasní zaměstnanci || 1,5 úředníka (0,75 AD, 0,75 AST) 1,5 x 127 000 =190 500

Externí zaměstnanci ||

3.2.4. Soulad se stávajícím víceletým finančním rámcem

– X  Návrh/podnět je v souladu se stávajícím víceletým finančním rámcem.

– ¨  Návrh/podnět si vyžádá úpravu příslušného okruhu víceletého finančního rámce.

Upřesněte požadovanou změnu, příslušné rozpočtové linie a odpovídající částky.

– ¨  Návrh/podnět vyžaduje použití nástroje pružnosti nebo změnu víceletého finančního rámce[23].

Upřesněte potřebu, příslušné okruhy a rozpočtové linie a odpovídající částky.

3.2.5. Příspěvky třetích stran

– X Návrh/podnět nepočítá se spolufinancováním od třetích stran

– Návrh/podnět počítá se spolufinancováním podle následujícího odhadu:

prostředky v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

|| Rok N || Rok N+1 || Rok N+2 || Rok N+3 || … vložit počet let podle trvání finančního dopadu (viz bod 1.6) || Celkem

Upřesněte spolufinancující subjekt || || || || || || || ||

Spolufinancované prostředky CELKEM || || || || || || || ||

3.3. Odhadovaný dopad na příjmy

– X  Návrh/podnět nemá žádný finanční dopad na příjmy.

– ¨  Návrh/podnět má tento finanční dopad:

– ¨         dopad na vlastní zdroje

– ¨         dopad na různé příjmy

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

Příjmová rozpočtová linie: || Prostředky použitelné v probíhajícím rozpočtovém roce || Dopad návrhu/podnětu[24]

Rok N || Rok N+1 || Rok N+2 || Rok N+3 || ... vložit tolik sloupců, kolik je třeba podle trvání finančního dopadu (viz bod 1.6)

Článek …. || || || || || || || ||

U účelově vázaných různých příjmů upřesněte dotčené výdajové rozpočtové linie.

Upřesněte způsob výpočtu dopadu na příjmy.

PŘÍLOHA k LEGISLATIVNÍMU FINANČNÍMU VÝKAZU

Název návrhu/podnětu:

Návrh NAŘÍZENÍ EVROPSKÉHO PARLAMENTU A RADY o programu PERICLES, programu Unie pro výměnu, pomoc a odborné vzdělávání při ochraně eura proti padělání

(1) POTŘEBNÉ LIDSKÉ ZDROJE a NÁKLADY NA TYTO ZDROJE

(2) VÝŠE JINÝCH VÝDAJŮ SPRÁVNÍ POVAHY

(3) METODY použité pro VÝPOČET NÁKLADŮ

Týkající se lidských zdrojů

Týkající se jiných správních výdajů

Tato příloha bude přiložena k legislativnímu finančnímu výkazu v průběhu konzultací mezi jednotlivými útvary.

Tabulky vložené do tohoto dokumentu slouží k vyplnění tabulek v legislativním finančním výkazu.

Tato příloha je interní dokument, který je určen pouze pro potřeby útvarů Komise.

(1) Potřebné lidské zdroje a náklady na tyto zdroje

X       Návrh/podnět vyžaduje využití lidských zdrojů, jak je popsáno dále:

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

OKRUH 5 víceletého finančního rámce || Rok 2014 || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 || CELKEM

FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky ||

Ÿ Pracovní místa podle plánu pracovních míst (místa úředníků a dočasných zaměstnanců) ||

24 01 06 – A3 01 01 (v ústředí a v zastoupeních Komise v členských státech) || AD || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 5.25 || 0.667 ||

AST || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 0,75 || 0.0953 || 5.25 || 0,667 ||

XX 01 01 02 (při delegacích) || AD || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

AST || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

Ÿ Externí pracovníci[25] ||

24 01 06 00 (celkový rámec) || SZ || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

ZAP || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

DZ || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

VNO || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

XX 01 02 02 (při delegacích) || SZ || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

ZAP || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

MOD || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

MZ || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

VNO || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. ||

Jiná rozpočtová linie (prosím upřesněte) || || || || || || || || || || || || || || || || || ||

Mezisoučet – OKRUH 5 víceletého finančního rámce || || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 10,5 || 1,337 ||

24 je oblast politiky nebo dotčená kapitola rozpočtu.

Mimo OKRUH 5 víceletého finančního rámce || Rok 2014 || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 || CELKEM

FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky

Ÿ Pracovní místa podle plánu pracovních míst (místa úředníků a dočasných zaměstnanců)

XX 01 05 01 (v nepřímém výzkumu) || AD || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

AST || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

10 01 05 01 (v přímém výzkumu) || AD || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

AST || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

Ÿ Externí pracovníci[26]

XX 01 04 yy Prostředky na externí zaměstnance schválené v bývalých liniích „BA“ || V ústředí || SZ || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

ZAP || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

VNO || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

Při delegacích || SZ || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

ZAP || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

MOD || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

MZ || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

VNO || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

XX 01 05 02 (v nepřímém výzkumu) || SZ || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

ZAP || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

VNO || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

10 01 05 02 (v přímém výzkumu) || SZ || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

ZAP || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

Mezisoučet – mimo OKRUH 5 víceletého finančního rámce || || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

        || Rok 2014 || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 || CELKEM

|| FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky || FTE || Prostředky

CELKEM za OKRUH 5 a mimo OKRUH 5 víceletého finančního rámce || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 1,5 || 0,191 || 10,5 || 1,337

Potřebné lidské zdroje budou pokryty z prostředků, které jsou již vyčleněny na řízení akce a/nebo byly vnitřně přeobsazeny, a případně doplněny z dodatečného přídělu, který lze řídícímu GŘ poskytnout v rámci ročního přidělování a s ohledem na rozpočtová omezení.

(2) Výše jiných výdajů správní povahy

X       Návrh/podnět vyžaduje využití prostředků správní povahy, jak je popsáno dále:

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

|| Rok 2014 || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 || CELKEM

OKRUH 5 víceletého finančního rámce || || || || || || || ||

                V ústředí: || || || || || || || ||

24 01 06 - A3 01 02 11 – výdaje na mise a reprezentaci || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,105

24 01 06 00 – konference a zasedání || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 – zasedání výborů[27] || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 – studie a konzultace || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 – řídící a informační IT systémy || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 – další odborná příprava || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 – vybavení a nábytek || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 04 – služby a další provozní výdaje || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

                Při delegacích: || || || || || || || ||

24 01 06 A3 01 02 11 – náklady na mise, konference a reprezentaci || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 – další odborná příprava zaměstnanců || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 – nákup, nájem a související výdaje || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 – vybavení, nábytek, dodávky a služby || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

Mezisoučet – OKRUH 5 víceletého finančního rámce || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,105

24 je oblast politiky nebo dotčená kapitola rozpočtu.

v milionech EUR (zaokrouhleno na 3 desetinná místa)

|| Rok 2014 || Rok 2015 || Rok 2016 || Rok 2017 || Rok 2018 || Rok 2019 || Rok 2020 || CELKEM

Mimo OKRUH 5 víceletého finančního rámce || || || || || || || ||

24 01 06 yy – správní a technická pomoc (kromě externích zaměstnanců) financovaná z operačních prostředků (bývalé linie „BA“) || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

– v ústředí || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

– při delegacích || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 – ostatní výdaje na řízení v oblasti nepřímého výzkumu || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 01 06 00 – ostatní výdaje na řízení v oblasti přímého výzkumu || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

Mezisoučet – mimo OKRUH 5 víceletého finančního rámce || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m. || p.m.

24 je oblast politiky nebo dotčená kapitola rozpočtu.

CELKEM za OKRUH 5 a mimo OKRUH 5 víceletého finančního rámce || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,015 || 0,105

Potřeby v oblasti správních prostředků budou pokryty z prostředků, které jsou již vyčleněny na řízení akce a/nebo byly vnitřně přerozděleny v rámci GŘ, a případně doplněny z dodatečného přídělu, který lze řídícímu GŘ poskytnout v rámci ročního přidělování a s ohledem na rozpočtová omezení.

(3) Metody výpočtu použité k odhadu nákladů

Týkající se lidských zdrojů

Uveďte podrobnosti týkající se metody výpočtu použité pro každou kategorii zaměstnanců (předpoklady, průměrné náklady apod.)

OKRUH 5 víceletého finančního rámce

Upozornění: Průměrné náklady pro každou kategorii zaměstnanců jsou k dispozici na webové stránce BudgWeb: http://www.cc.cec/budg/pre/legalbasis/pre-040-020_preparation_en.html#forms

Ÿ týkající se pracovních míst podle plánu pracovních míst (místa úředníků a dočasných zaměstnanců) – finanční manažeři a asistenti a referenti provozních spisů a asistenti – Administrativní podpora: 0,25 AD + 0,25 AST – Řízení programu: 0,50AD + 0,50 AST Použity byly současné průměrné sazby nákladů pro úředníky a dočasné zaměstnance: – Úředník: 127 000 EUR/rok – Dočasný zaměstnanec: 127 000 EUR/rok

Ÿ týkající se externích zaměstnanců Nepoužije se Použity byly současné průměrné sazby nákladů pro úředníky a dočasné zaměstnance: – Smluvní zaměstnanec: 64 000 EUR/rok – Technická podpora: 160 000 EUR/rok – Vyslaný národní odborník: 73 000 EUR/rok

Mimo OKRUH 5 víceletého finančního rámce

Ÿ týkající se pracovních míst podle plánu pracovních míst (úředníci a dočasní zaměstnanci ve výzkumu) neuvedeno

Ÿ týkající se externích zaměstnanců neuvedeno

Týkající se výdajů správní povahy

Uveďte podrobnosti týkající se metody výpočtu použité pro každou rozpočtovou linii,

výchozí předpoklady (např. počet zasedání ročně, průměrné náklady apod.)

OKRUH 5 víceletého finančního rámce

Mise: vychází se z předpokladu 15 misí ročně s průměrnými náklady 1 000 EUR za misi

Mimo OKRUH 5 víceletého finančního rámce

neuvedeno

[1]               Úř. věst C , , s. .

[2]               Viz strana ... tohoto Úředního věstníku.

[3]               Úř. věst. L 139, 11.5.1998, s. 1.

[4]               ABM: řízení podle činností (Activity-Based Management) – ABB: sestavování rozpočtu podle činností (Activity-Based Budgeting).

[5]               Uvedené v čl. 49 odst. 6 písm. a) nebo b) finančního nařízení.

[6]               Vysvětlení způsobů řízení spolu s odkazem na finanční nařízení jsou k dispozici na stránkách BudgWeb: http://www.cc.cec/budg/man/budgmanag/budgmanag_en.html.

[7]               Podle ustanovení článku 185 finančního nařízení.

[8]               Kontrola se zohledněním základní dokumentace a s přístupem k ní, která je v okamžiku kontroly k dispozici.

[9]               RP = rozlišené prostředky / NRP = nerozlišené prostředky

[10]             ESVO: Evropské sdružení volného obchodu.

[11]             Kandidátské země a případně potenciální kandidátské země západního Balkánu.

[12]             Rokem N se rozumí rok, kdy se návrh/podnět začíná provádět.

[13]             Technická a/nebo administrativní pomoc a výdaje na podporu provádění programů a/nebo akcí EU (bývalé linie „BA“), nepřímý výzkum, přímý výzkum.

[14]             Rokem N se rozumí rok, kdy se návrh/podnět začíná provádět.

[15]             Rokem N se rozumí rok, kdy se návrh/podnět začíná provádět.

[16]             Rokem N se rozumí rok, kdy se návrh/podnět začíná provádět.

[17]             Rokem N se rozumí rok, kdy se návrh/podnět začíná provádět.

[18]             Technická a/nebo administrativní pomoc a výdaje na podporu provádění programů a/nebo akcí EU (bývalé linie „BA“), nepřímý výzkum, přímý výzkum.

[19]             Rokem N se rozumí rok, kdy se návrh/podnět začíná provádět.

[20]             SZ = smluvní zaměstnanec; ZAP = zaměstnanec agentury práce; MOD = mladý odborník při delegaci; MZ = místní zaměstnanec; VNO = vyslaný národní odborník.

[21]             Dílčí strop na externí pracovníky z operačních prostředků (bývalé linie „BA“).

[22]             V podstatě na strukturální fondy, Evropský zemědělský fond pro rozvoj venkova (EZFRV) a Evropský rybářský fond (ERF).

[23]             Viz body 19 a 24 interinstitucionální dohody.

[24]             Pokud jde o tradiční vlastní zdroje (cla, dávky z cukru), je třeba uvést čisté částky, tj. hrubé částky po odečtení 25 % nákladů na výběr.

[25]             SZ = smluvní zaměstnanec; ZAP = zaměstnanec agentury práce; MOD = mladý odborník při delegaci; MZ = místní zaměstnanec; VNO = vyslaný národní odborník.

[26]             SZ = smluvní zaměstnanec; ZAP = zaměstnanec agentury práce; MOD = mladý odborník při delegaci; MZ = místní zaměstnanec; VNO = vyslaný národní odborník.

[27]             Uveďte druh výboru a dotčenou skupinu.

Arriba