This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Bescherming van de euro tegen valsemunterij
Besluit 2001/887/JHA inzake de bescherming van de euro tegen valsemunterij
Dit besluit heeft als doel ervoor te zorgen dat er gedurende onderzoek naar eurovalsemunterij samenhangende en efficiënte analyses van de vermoedelijke valse valuta worden uitgevoerd en dat informatie wordt gedeeld tussen EU-landen.
Met dit besluit werd, met het oog op de invoering van de euro op , een aantal bestaande regels betreffende de bescherming van de euro tegen valsemunterij aangevuld, te weten:
Tijdens onderzoeken inzake valsemunterij moeten EU-landen erop toezien dat nationale analysecentra (NAC’s) het nodige onderzoek uitvoeren naar mogelijk valse eurobiljetten, terwijl nationale centra voor de analyse van muntstukken (NCAM's) dergelijk onderzoek uitvoeren naar mogelijke valse muntstukken. EU-landen moeten de resultaten van deze onderzoeken toezenden aan Europol.
De nationale centra die in de EU-landen verantwoordelijk zijn voor onderzoek naar eurovalsemunterij en hieraan gerelateerde strafbare feiten, moeten gecentraliseerde informatie over hun onderzoeken, inclusief informatie die zij hebben ontvangen van niet-EU-landen, aan Europol toezenden. De toegezonden informatie moet ten minste de volgende gegevens omvatten:
Om samen te werken in deze onderzoeken naar eurovalsemunterij en hieraan gerelateerde strafbare feiten dienen de bevoegde autoriteiten van EU-landen gebruik te maken van de voorzieningen van Eurojust.
Met Besluit 2005/37/EG van de Commissie werd het Europees Technisch en Wetenschappelijk Centrum opgezet, dat euromunten moet beschermen tegen valsemunterij. Hiertoe analyseert en classificeert het centrum valse euromunten en staat het nationale autoriteiten bij.
Het besluit is van toepassing sinds .
Zie voor meer informatie:
Besluit 2001/887/JBZ van de Raad van inzake de bescherming van de euro tegen valsemunterij (PB L 329 van , blz. 1-2)
laatste bijwerking