ISSN 1977-1045

doi:10.3000/19771045.CA2014.088.slv

Uradni list

Evropske unije

C 88A

European flag  

Slovenska izdaja

Informacije in objave

Zvezek 57
27. marec 2014


Obvestilo št.

Vsebina

Stran

 

V   Objave

 

UPRAVNI POSTOPKI

 

Evropski urad za izbor osebja (EPSO)

2014/C 088A/01

Razpis javnega natečaja – EPSO/AD/278/14 – Upravni uslužbenci (AD 7) na naslednjih področjih:

1

PREGLED NATEČAJEV UL C A

Spodaj je naveden seznam UL C A, objavljenih v tekočem letu.

Če ni drugače navedeno, so bili UL objavljeni v vseh jezikovnih različicah.

5

 

6

 

11

 

19

 

21

 

26

 

27

 

30

(PL)

35

 

41

(DE/EN/FR)

42

 

43

 

46

 

47

 

48

 

55

 

56

 

60

 

62

 

65

 

73

(DE/EN/FR)

74

 

81

 

88

 

SL

 


V Objave

UPRAVNI POSTOPKI

Evropski urad za izbor osebja (EPSO)

27.3.2014   

SL

Uradni list Evropske unije

CA 88/1


RAZPIS JAVNEGA NATEČAJA

EPSO/AD/278/14 – UPRAVNI USLUŽBENCI (AD 7)

na naslednjih področjih:

1.

DIGITALNA FORENZIKA

2.

OPERATIVNA ANALIZA

(2014/C 88 A/01)

Evropski urad za izbor osebja (EPSO) organizira javni natečaj, s katerim bo na podlagi kvalifikacij in preverjanj oblikoval rezervni seznam za zaposlovanje upravnih uslužbencev (1).

Namen tega natečaja je oblikovati rezervna seznama kandidatov za zapolnitev prostih delovnih mest uradnikov pri Evropskem uradu za boj proti goljufijam (OLAF) v Bruslju.

Kandidati se morajo obvezno seznaniti s splošnimi določbami za javne natečaje, ki so objavljene v Uradnem listu Evropske unije C 60 A z dne 1. marca 2014 , in na spletišču urada EPSO.

Določbe so sestavni del besedila natečaja ter bodo kandidatom pomagale razumeti pravila v zvezi z natečajnim postopkom in pogoje za prijavo.

KAZALO

I.

SPLOŠNO

II.

OPIS NALOG

III.

SPREJEMNI POGOJI

IV.

PRISTOPNI TESTI

V.

SPREJEM NA NATEČAJ IN IZBOR NA PODLAGI KVALIFIKACIJ

VI.

OCENJEVALNI CENTER

VII.

REZERVNA SEZNAMA

VIII.

PRIJAVA

I.   SPLOŠNO

1.

Število uspešnih kandidatov po področju

Področje 1 = 16

Področje 2 = 16

2.

Opombe

Razpis se nanaša na dve področji. Kandidati se lahko prijavijo samo za eno izmed področij.

Kandidati izberejo področje ob elektronski prijavi. Ko prijavo potrdijo in shranijo, izbire ne morejo več spremeniti.

II.   OPIS NALOG

Evropski urad za boj proti goljufijam (OLAF) ima tri naloge:

ščititi finančne interese Evropske unije s preiskovanjem primerov goljufij in korupcije ter vseh ostalih nezakonitih dejavnosti,

odkrivati in preiskovati hude nepravilnosti v zvezi z izvajanjem službenih dolžnosti članov in uslužbencev institucij in organov EU, na podlagi katerih bi se lahko začel disciplinski ali kazenski postopek,

podpirati Evropsko komisijo pri razvoju in izvajanju politike za preprečevanje goljufij ter odkrivanje nepravilnosti.

Generalni direktor urada OLAF ima zakonsko predpisano neodvisnost pri preiskovanju.

Urad OLAF lahko svoja pooblastila za neodvisno preiskovanje uveljavlja v vseh institucijah in organih EU, pa tudi pri gospodarskih subjektih v državah članicah in tretjih državah, katerih dejavnosti so povezane s proračunom Unije.

Iskani profili so opisani v prilogah.

III.   SPREJEMNI POGOJI

Kandidati morajo na zadnji dan roka za elektronsko prijavo izpolnjevati vse naslednje splošne in posebne pogoje:

1.

Splošni pogoji

(a)

Biti državljani države članice Evropske unije;

(b)

uživati vse državljanske pravice;

(c)

izpolnjevati vse zakonske obveznosti glede služenja vojaškega roka;

(d)

predložiti ustrezna potrdila, ki dokazujejo primernost za opravljanje predvidenega dela.

2.

Posebni pogoji

2.1

Kvalifikacije in diplome

Glej točko 2 prilog.

2.2

Delovne izkušnje

Glej točko 3 prilog.

2.3

Znanje jezikov (2)

Jezik 1

Glavni jezik

Temeljito znanje enega od uradnih jezikov Evropske unije.

Jezik 2

Drugi jezik (ki ne sme biti isti kot jezik 1)

Zadovoljivo znanje angleščine, francoščine ali nemščine.

Za zaposlitev pri Evropskem uradu za boj proti goljufijam na navedenih področjih (digitalna forenzika in operativna analiza) se zahteva dobro (slušno in bralno) razumevanje angleščine.

Angleščina je glavni jezik digitalnih forenzikov in operativnih analitikov, ki se na mednarodni ravni ukvarjajo s področjem boja proti korupciji in/ali finančnemu kriminalu. Zato je dobro znanje angleščine tako za predstavitve in razprave kot pisanje poročil nujno za zagotavljanje učinkovitega sodelovanja in izmenjav informacij z nacionalnimi organi držav članic in tretjih držav.

V skladu s sodbo Sodišča Evropske unije (veliki senat) v zadevi C-566/10 P, Italijanska republika proti Komisiji, morajo institucije Unije navesti razloge za omejitev izbire drugega jezika na tem javnem natečaju na omejeno število uradnih jezikov Unije.

Kandidate obveščamo, da so bile možnosti izbire drugega jezika na tem natečaju določene v skladu z interesom službe, saj morajo biti novo zaposleni uslužbenci sposobni nemudoma začeti opravljati delo ter se pri vsakdanjem delu učinkovito sporazumevati. V nasprotnem primeru bi bilo učinkovito delovanje institucij resno ogroženo.

Glede na dolgoletno prakso institucij Unije v zvezi z jeziki, ki se uporabljajo za notranje komuniciranje, ter ob upoštevanju potreb služb glede zunanjega komuniciranja in obravnave dokumentov so najpogosteje uporabljani jeziki še vedno angleščina, francoščina in nemščina. Poleg tega so angleščina, francoščina in nemščina najbolj razširjeni drugi jeziki v Evropski uniji, pa tudi največ ljudi se jih uči kot drugi jezik. To potrjuje trenutne izobraževalne in strokovne standarde, po katerih se šteje, da je treba za delovno mesto v institucijah Unije obvladati vsaj enega od teh jezikov. Zato skušamo uravnotežiti interes službe ter potrebe in sposobnosti kandidatov ter pri tem upoštevati posebno področje tega natečaja. V tem smislu je legitimno, da se preverjanja organizirajo v teh treh jezikih. S tem skušamo zagotoviti, da kandidati ne glede na izbiro prvega uradnega jezika vsaj enega od teh treh uradnih jezikov obvladajo tako dobro, da lahko opravljajo svoje delo. Ocena posebnih sposobnosti tako institucijam Unije omogoča, da v okolju, ki je podobno dejanskemu delovnemu okolju, ocenijo, ali so kandidati sposobni nemudoma začeti opravljati svoje delo.

Iz istih razlogov je omejena izbira jezika za komuniciranje med kandidati in institucijo ter jezika, v katerem se pripravi prijava. Prav tako ta zahteva omogoča primerjavo in preverjanje navedb kandidatov v njihovi prijavi.

Poleg tega morajo zaradi enake obravnave vsi kandidati, vključno s tistimi, ki enega od teh treh jezikov prijavijo kot prvi uradni jezik, nekatera preverjanja opraviti v svojem drugem jeziku, ki ga izberejo med temi tremi jeziki.

Navedeno ne vpliva na poznejše jezikovno usposabljanje, katerega namen je pridobiti sposobnost opravljanja dela v tretjem jeziku v skladu s členom 45(2) kadrovskih predpisov.

IV.   PRISTOPNI TESTI

Pristopne teste organizira urad EPSO in se opravljajo na računalniku. Komisija določi stopnjo težavnosti in potrdi vsebino testov, ki jih predlaga urad EPSO.

Računalniško podprti pristopni testi bodo organizirani samo, če bo število prijavljenih kandidatov presegalo določen prag. Ta prag določi direktor urada EPSO v svoji vlogi organa za imenovanja, in sicer po izteku roka za prijavo. Ta prag se lahko od področja do področja razlikuje. Kandidati bodo o njem obveščeni prek računa EPSO.

Sicer bodo pristopni testi organizirani v ocenjevalnem centru (glej točko 2 oddelka VI).

1.

Vabilo na teste

Na testiranje bodo povabljeni kandidati, ki bodo prijavo pravočasno potrdili (glej oddelek VIII).

Opozorilo:

1.

s potrditvijo prijave kandidati izjavljajo, da izpolnjujejo splošne in posebne pogoje iz oddelka III;

2.

za sodelovanje pri testih morajo kandidati rezervirati datum; to morajo obvezno storiti v roku, o katerem bodo obveščeni prek računa EPSO.

2.

Vrsta in ocenjevanje testov

Niz testov, sestavljenih iz vprašanj izbirnega tipa, za oceno kandidatovih sposobnosti razumevanja:

Test (a)

verbalno razumevanje

ocenjevanje: 0 do 20 točk

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno: 10 točk

Test (b)

numerično razumevanje

ocenjevanje: 0 do 10 točk

Test (c)

abstraktno razmišljanje

ocenjevanje: 0 do 10 točk

 

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno pri testih (b) in (c) skupaj: 10 točk

3.

Jezik testov

Jezik 1

V.   SPREJEM NA NATEČAJ IN IZBOR NA PODLAGI KVALIFIKACIJ

1.   Postopek

Na podlagi navedb kandidata v prijavi se najprej preveri, ali kandidat izpolnjuje splošne in posebne pogoje natečaja, nato pa se opravi izbor na podlagi kvalifikacij.

(a)

Na podlagi navedb kandidata v zvezi s splošnimi in posebnimi pogoji se odloči, ali je kandidat uvrščen na seznam kandidatov, ki izpolnjujejo vse pogoje za sprejem na natečaj.

Če bodo najprej organizirani pristopni testi, se izpolnjevanje splošnih in posebnih pogojev preveri po padajočem vrstnem redu števila dobljenih točk za posamezno področje, dokler ni doseženo število kandidatov (določi ga organ za imenovanja  (3) , ki:

so zbrali najmanjše število točk za zadovoljivo oceno in dosegli najvišje ocene pri pristopnih testih ter

izpolnjujejo pogoje za sprejem na natečaj.

Če bi za zadnje mesto več kandidatov doseglo enako oceno, se vsi ti kandidati uvrstijo v fazo izbora na podlagi kvalifikacij. Elektronski prijavni obrazci kandidatov pod tem pragom se ne preverjajo.

(b)

Komisija nato izmed kandidatov, ki izpolnjujejo pogoje za sprejem na natečaj, na podlagi njihovih kvalifikacij izbere tiste, katerih kvalifikacije (zlasti diplome in delovne izkušnje) najbolj ustrezajo nalogam in merilom izbora, opisanim v besedilu natečaja. Ta izbor temelji izključno na navedbah kandidatov iz odgovorov na vprašanja pod zavihkom „Preverjanje dodatnih sposobnosti“ („évaluateur de talent/talent screener/Talent Filter“) v elektronski prijavi, in sicer na naslednji način:

vsako merilo izbora se ponderira od 1 do 3 glede na pomembnost, ki mu jo pripiše komisija,

komisija pregleda odgovore kandidatov in vsak odgovor točkuje od 0 do 4 glede na kvalifikacije kandidatov. Te točke, pomnožene s ponderjem za posamezno vprašanje, se seštejejo v končno oceno.

Komisija razvrsti kandidate po teh končnih ocenah. V ocenjevalni center (4) je povabljenih največ trikrat več kandidatov (5) za posamezno področje od določenega števila uspešnih kandidatov. To število se objavi na spletišču urada EPSO (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

2.   Preverjanje navedb kandidatov

Navedbe kandidatov v elektronski prijavi se bodo preverjale po ocenjevanju v ocenjevalnem centru in na podlagi rezultatov iz tega centra. Na podlagi dokazil, ki jih predložijo kandidati, bo EPSO preverjal izpolnjevanje splošnih pogojev, komisija pa izpolnjevanje posebnih pogojev. Pri preverjanju kvalifikacij se bodo dokazila upoštevala samo za potrditev odgovorov iz zavihka „Preverjanje dodatnih sposobnosti“. Če se med preverjanjem ugotovi, da te navedbe (6) niso podprte z ustreznimi dokazili, bodo zadevni kandidati izključeni iz natečaja.

Preverjanje kandidatov, ki so zbrali najmanjše število točk za zadovoljivo oceno ter dosegli najvišje skupne ocene pri elementih (d), (f), (g) in (h) (glej točko 2 oddelka VI) v ocenjevalnem centru, se opravi po padajočem vrstnem redu uspešnosti. Ti kandidati morajo v tem primeru zbrati tudi najmanjše število točk za zadovoljivo oceno pri testih sposobnosti (a), (b) in (c) ter jezikovnega razumevanja (e). Preverjanje se nadaljuje, dokler ni doseženo število kandidatov, ki jih je mogoče vpisati na rezervni seznam in dejansko izpolnjujejo vse sprejemne pogoje. Dokazila kandidatov pod tem pragom se ne preverjajo.

VI.   OCENJEVALNI CENTER

1.

Vabilo

Kandidati, ki:

na podlagi navedb ob elektronski prijavi izpolnjujejo splošne in posebne pogoje iz oddelka III

in

so dosegli eno najvišjih ocen pri izboru na podlagi kvalifikacij,

bodo povabljeni v ocenjevalni center. Ta stopnja bo načeloma potekala v Bruslju (7) in bo trajala en dan ali dva dneva.

2.

Ocenjevalni center

Kandidati se bodo udeležili treh vrst preverjanj, katerih vsebino potrdi komisija:

sposobnosti razumevanja (če te še niso bile ocenjene na predhodno organiziranih pristopnih testih), ki se bodo preverjale na podlagi naslednjih testov:

(a)

testa verbalnega razumevanja;

(b)

testa numeričnega razumevanja;

(c)

testa abstraktnega razmišljanja,

posebnih sposobnosti, ki se bodo preverjale na podlagi naslednjih elementov:

(d)

strukturiranega razgovora o kandidatovi usposobljenosti na področju natečaja na podlagi odgovorov iz zavihka „Preverjanje dodatnih sposobnosti“ v prijavi;

(e)

testa jezikovnega razumevanja,

splošnih sposobnosti  (8), ki se bodo preverjale na podlagi naslednjih elementov:

(f)

študije primera;

(g)

skupinske vaje;

(h)

strukturiranega razgovora.

Vsaka od splošnih sposobnosti se bo testirala po spodnji predlogi:

 

Študija primera

Skupinska vaja

Strukturirani razgovor

Analitično mišljenje in reševanje problemov

x

x

 

Komunikacija

x

 

x

Kakovost in učinkovitost

x

 

x

Učenje in razvoj

 

x

x

Razporeditev in organizacija dela

x

x

 

Vzdržljivost

 

x

x

Skupinsko delo

 

x

x

Vodstvene sposobnosti

 

x

x

3.

Jeziki v ocenjevalnem centru

Jezik 1 za teste (a), (b) in (c).

Angleščina (EN) za test (e).

Jezik 2 za elemente (d), (f), (g) in (h).

4.

Ocenjevanje in ponderiranje

Sposobnosti razumevanja

(a)

verbalno razumevanje: 0 do 20 točk

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno: 10 točk

(b)

numerično razumevanje: 0 do 10 točk

(c)

abstraktno razmišljanje: 0 do 10 točk

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno pri testih (b) in (c) skupaj: 10 točk

Kandidate je mogoče izločiti na podlagi testov (a), (b) in (c), vendar se točke, dosežene pri teh testih, ne bodo prištele k točkam drugih elementov v ocenjevalnem centru.

Posebne sposobnosti (element (d) in test (e))

element (d): 0 do 100 točk

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno: 50 točk

test (e): 0 do 10 točk

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno: 5 točk

Kandidate je mogoče izločiti na podlagi testa (e), vendar se točke, dosežene pri tem testu, ne prištejejo k točkam drugih elementov preverjanja v ocenjevalnem centru.

ponderiranje: 60 % končne ocene

Splošne sposobnosti (elementi (f), (g) in (h))

0 do 80 točk za splošne sposobnosti skupaj (10 točk na sposobnost)

najmanjše število točk za zadovoljivo oceno:

 

3 točke za vsako sposobnost in

 

40 točk od 80 za vseh 8 splošnih sposobnosti skupaj

ponderiranje: 40 % končne ocene

VII.   REZERVNA SEZNAMA

1.

Vpis na rezervna seznama

Komisija vpiše na rezervna seznama imena kandidatov, ki:

so zbrali najmanjše število točk (9) za zadovoljivo oceno pri vseh elementih od (a) do (h) in dosegli eno najvišjih skupnih ocen pri elementih (d), (f), (g) in (h) v ocenjevalnem centru (glej število uspešnih kandidatov v točki 1 oddelka I)

ter na podlagi dokazil izpolnjujejo vse sprejemne pogoje, kot so opredeljeni v oddelkih III in IV tega natečaja.

2.

Razvrstitev

Za vsako področje se sestavi seznam po abecednem redu.

VIII.   PRIJAVA

1.

Elektronska prijava

Kandidati se prijavijo z elektronsko prijavo po postopku, navedenem na spletišču urada EPSO, natančneje v Navodilih za prijavo.

Rok (vključno s potrditvijo): 29. april 2014 do 12. ure (opoldne) po bruseljskem času.

2.

Prijavna dokumentacija

Kandidati, sprejeti v ocenjevalni center, predložijo (10) popolno prijavno dokumentacijo (podpisan obrazec za elektronsko prijavo in dokazila), ko pridejo v ocenjevalni center.

Podrobnosti: glej točko 2.1.7 veljavnih splošnih določb.


(1)  V tem natečaju se vsaka navedba osebe v moškem spolu šteje tudi kot navedba osebe v ženskem spolu.

(2)  Glej skupni evropski referenčni okvir za jezike – najnižja zahtevana stopnja: jezik 1 = C1, jezik 2 = B2, angleščina = B2

(http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessmentGrid.csp).

(3)  To število ustreza pragu iz drugega odstavka oddelka IV.

(4)  Kandidati, ki niso bili povabljeni v ocenjevalni center, bodo prejeli rezultate ocenjevanja ter ponderje, ki jih je komisija pripisala posameznemu vprašanju.

(5)  Če bi za zadnje mesto več kandidatov doseglo enako oceno, bodo vsi ti kandidati povabljeni v ocenjevalni center.

(6)  Te informacije se na podlagi dokazil preverijo pred sestavo rezervnega seznama (glej točko 1 oddelka VII in točko 2 oddelka VIII).

(7)  Iz organizacijskih razlogov se lahko testi sposobnosti organizirajo v izbirnih centrih držav članic, neodvisno od drugih elementov v ocenjevalnem centru.

(8)  Te sposobnosti so podrobno opisane v točki 1.2 veljavnih splošnih določb.

(9)  Če bi za zadnje mesto več kandidatov doseglo enako oceno, bodo vsi ti kandidati uvrščeni na rezervni seznam.

(10)  Datum preverjanj v ocenjevalnem centru bo kandidatom pravočasno sporočen prek računa EPSO.


PRILOGA I

PODROČJE 1: DIGITALNA FORENZIKA

1.   Opis nalog

Ta javni natečaj je razpisan za zaposlovanje upravnih uslužbencev (AD 7) na področju digitalne forenzike.

Glavne naloge so:

spremljati preiskovalce na misijah z namenom izvajanja dejavnosti digitalne forenzike pri nadzoru na kraju samem in inšpekcijah prostorov,

svetovati preiskovalcem o postopkih za zaščito skrbniške verige morebitnih dokazov na področju digitalne forenzike, da bodo ti na sodišču sprejemljivi,

pridobivati podatke v skladu s forenzičnimi postopki z vseh digitalnih medijev (računalniški spomin, trdi disk, trak, pametni telefon itd.),

izvajati postopke digitalne forenzike, na primer iskanje izbrisanih podatkov/dokumentov v nedodeljenem prostoru z namenom pridobivanja morebitnih digitalnih dokazov,

preiskovalcem zagotavljati morebitne digitalne dokaze s priklicem podatkov/dokumentov iz forenzičnega posnetka podatkov na podlagi iskanja po ključnih besedah in kronološkega iskanja ter z ostalimi, naprednejšimi raziskovalnimi tehnikami,

spremljati razvoj forenzične tehnologije (materiali in programska oprema), da bi imel OLAF na voljo najsodobnejšo forenzično opremo,

v angleščini sestavljati poročila o postopkih in strokovna poročila o digitalni forenziki, v podporo preiskavam urada OLAF,

z dovoljenjem generalnega direktorja pričati pred sodiščem ali pred disciplinsko komisijo.

2.   Kvalifikacije in diplome

Kandidati morajo imeti raven izobrazbe, ki ustreza vsaj štiriletnemu, z diplomo potrjenemu zaključenemu univerzitetnemu študiju v zvezi z navedenim področjem, ali odobreno poklicno usposabljanje/kvalifikacije, ki jih prizna/potrdi javni/mednarodni organ (na primer policijska akademija, carinska akademija, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners itn.), na enaki ravni in povezane z navedenim področjem.

ALI

Kandidati morajo imeti raven izobrazbe, ki ustreza vsaj triletnemu, z diplomo potrjenemu zaključenemu univerzitetnemu študiju v zvezi z navedenim področjem, ali odobreno poklicno usposabljanje/kvalifikacije, ki jih prizna/potrdi javni/mednarodni organ (na primer policijska akademija, carinska akademija, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners itn.), na enaki ravni in povezane z navedenim področjem, čemur morajo slediti enoletne delovne izkušnje, neposredno povezane z opisanimi nalogami.

Opomba: Te najmanj enoletne delovne izkušnje so sestavni del diplome in jih ni mogoče upoštevati pri delovnih izkušnjah, ki se zahtevajo v nadaljevanju.

3.   Delovne izkušnje

Vsaj šest let delovnih izkušenj na primerni ravni na delovnem mestu digitalnega forenzika za podporo preiskavam za boj proti javni korupciji in/ali finančnemu kriminalu.

Kandidati so morali delovne izkušnje pridobiti pri organu pregona države članice ali v mednarodni organizaciji.

Poleg tega morajo imeti potrjene praktične spretnosti IT na področju pridobivanja in poznavanja digitalnih naprav, zlasti izkušnje z orodji, kot so FTK, EnCase in X-Ways.

Navedene delovne izkušnje štejejo le, če so bile pridobljene po zaključenem študiju, s katerim je mogoče pristopiti k natečaju.

4.   Merila za izbor

Komisija bo pri izboru na podlagi kvalifikacij upoštevala naslednja merila:

1.

univerzitetna diploma, poleg diplome za pristop k natečaju, z enega naslednjih področij: digitalna forenzika, informatika, informacijske in komunikacijske tehnologije ali inženirstvo;

2.

kvalifikacije na področju digitalne forenzike in/ali na področjih uporabe posebnih orodij forenzičnega preiskovanja, kot so EnCase, FTK, X-Ways itn.

3.

delovne izkušnje pri zagotavljanju digitalne forenzične podpore pri upravnih in/ali kazenskih preiskavah, na primer pri policiji, carini ali službah za boj proti korupciji;

4.

digitalne forenzične misije za podporo preiskavam v tujini;

5.

delovne izkušnje na področju naprednih raziskovalnih tehnik (poleg iskanja po ključnih besedah ali kronološkega iskanja), ki se uporabljajo za izločanje forenzičnega posnetka podatkov morebitnih digitalnih dokazov;

6.

delovne izkušnje na področju pisanja poročil v zvezi z digitalno forenziko;

7.

delovne izkušnje z vzpostavitvijo ali uporabo informacijske infrastrukture digitalne forenzike;

8.

delovne izkušnje z vzdrževanjem informacijske infrastrukture digitalne forenzike;

9.

delovne izkušnje z organizacijo usposabljanj na področju digitalne forenzike;

10.

delovne izkušnje s predstavljanjem vprašanj v zvezi z digitalno forenziko na konferencah, seminarjih ali delavnicah;

11.

mednarodne delovne izkušnje na področju digitalne forenzike.


PRILOGA II

PODROČJE 2: OPERATIVNA ANALIZA

1.   Opis nalog

Ta javni natečaj je razpisan za zaposlovanje upravnih uslužbencev (AD 7) na področju operativne analize za podporo preiskavam urada OLAF.

Glavne naloge so:

preiskovalcem urada OLAF zagotavljati informacije in pomoč pri analizi za preiskave v pristojnosti Urada,

zbirati, hraniti, obdelovati, analizirati in izmenjevati informacije ter obveščevalne podatke,

pri preiskavah v skupnem interesu partnerjem v državah članicah, evropskim inštitucijam in mednarodnim organizacijam zagotavljati obveščevalne podatke in pomoč pri analizi,

z analiznimi orodji in metodami zagotavljati podporo operativnim generalnim direktoratom pri revizijskih strategijah na podlagi ocene tveganja,

v angleščini oblikovati ocene tveganja, strateške analize in splošna poročila v zvezi s pooblastili urada OLAF,

prispevati k političnim pobudam Evropske komisije, kot so strategija boja proti goljufijam ali akcijski načrt za boj proti tihotapljenju na vzhodni meji EU,

usposabljati preiskovalce urada OLAF za iskanje in analizo informacij iz komercialnih zbirk podatkov in javnih virov,

z dovoljenjem generalnega direktorja pričati pred sodiščem ali pred disciplinsko komisijo.

2.   Kvalifikacije in diplome

Kandidati morajo imeti raven izobrazbe, ki ustreza vsaj štiriletnemu, z diplomo potrjenemu zaključenemu univerzitetnemu študiju v zvezi z navedenim področjem, ali odobreno poklicno usposabljanje/kvalifikacije, ki jih prizna/potrdi javni/mednarodni organ (na primer policijska akademija, carinska akademija, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners itn.), na enaki ravni in povezane z navedenim področjem.

ALI

Kandidati morajo imeti raven izobrazbe, ki ustreza vsaj triletnemu, z diplomo potrjenemu zaključenemu univerzitetnemu študiju v zvezi z navedenim področjem, ali odobreno poklicno usposabljanje/kvalifikacije, ki jih prizna/potrdi javni/mednarodni organ (na primer policijska akademija, carinska akademija, International Association of Computer Investigative Specialists, International Society of Forensic Computer Examiners itn.), na enaki ravni in povezane z navedenim področjem, čemur morajo slediti enoletne delovne izkušnje, neposredno povezane z opisanimi nalogami.

Opomba: Te najmanj enoletne delovne izkušnje so sestavni del diplome in jih ni mogoče upoštevati pri delovnih izkušnjah, ki se zahtevajo v nadaljevanju.

3.   Delovne izkušnje

Vsaj šest let delovnih izkušenj na primerni ravni na delovnem mestu operativnega analitika za podporo preiskavam za boj proti javni korupciji in/ali finančnemu kriminalu.

Kandidati so morali delovne izkušnje pridobiti pri organu pregona države članice ali v mednarodni organizaciji.

Poleg tega morajo imeti potrjene praktične spretnosti IT na področju zbiranja in analize obveščevalnih podatkov, zlasti izkušnje s preverjanjem in upravljanjem zbirk podatkov z orodji, kot so MS-Access, SQL Server ali Oracle; prikazovanjem podatkov z aplikacijami, kot sta Business Objects ali Tableau; in uporabo posebnih obveščevalnih orodij, kot sta iBase ali Analyst Notebook.

Navedene delovne izkušnje štejejo le, če so bile pridobljene po zaključenem študiju, s katerim je mogoče pristopiti k natečaju.

4.   Merila za izbor

Komisija bo pri izboru na podlagi kvalifikacij upoštevala naslednja merila:

1.

univerzitetna diploma, poleg diplome za pristop k natečaju, z enega naslednjih področij: kriminalistika, ekonomija, finance, informacijske in komunikacijske tehnologije, pravo, matematika ali statistika;

2.

kvalifikacije na področju uporabe posebne obveščevalne programske opreme, kot so iBase, Analyst Notebook itn.;

3.

delovne izkušnje pri zagotavljanju operativne podpore pri upravnih in/ali kazenskih preiskavah, na primer pri policiji, carini ali službah za boj proti korupciji;

4.

delovne izkušnje na področju upravnih in/ali kazenskih preiskav, pri katerih so bila orodja za izločanje podatkov ali besedil uporabljena za analiziranje velikih količin operativnih podatkov;

5.

delovne izkušnje na področju pisanja poročil v zvezi z operativno analizo na področjih v pristojnosti urada OLAF;

6.

delovne izkušnje z vzpostavitvijo ali uporabo informacijske infrastrukture za zbiranje informacij in izmenjavo obveščevalnih podatkov;

7.

delovne izkušnje z vzdrževanjem informacijske infrastrukture za zbiranje informacij in izmenjavo obveščevalnih podatkov;

8.

delovne izkušnje z organizacijo usposabljanj za iskanje in analizo informacij iz komercialnih zbirk podatkov in javnih virov;

9.

delovne izkušnje s predstavljanjem rezultatov analiz na konferencah, seminarjih ali delavnicah;

10.

mednarodne delovne izkušnje na področju operativne analize.