ISSN 1977-0804

Uradni list

Evropske unije

L 209

European flag  

Slovenska izdaja

Zakonodaja

Letnik 61
20. avgust 2018


Vsebina

 

II   Nezakonodajni akti

Stran

 

 

SKLEPI

 

*

Sklep (EU, Euratom) 2018/1150 predstavnikov vlad držav članic z dne 25. julija 2018 o imenovanju sodnika Sodišča

1

 

 

SMERNICE

 

*

Smernica Evropske centralne banke (EU) 2018/1151 z dne 2. avgusta 2018 o spremembi Smernice ECB/2011/23 o zahtevah Evropske centralne banke za statistično poročanje na področju zunanje statistike (ECB/2018/19)

2

 

 

Popravki

 

*

Popravek Sporazuma o sodelovanju Republike Hrvaške v Evropskem gospodarskem prostoru in trije z njim povezani sporazumi ( UL L 170, 11.6.2014 )

29

SL

Akti z rahlo natisnjenimi naslovi so tisti, ki se nanašajo na dnevno upravljanje kmetijskih zadev in so splošno veljavni za omejeno obdobje.

Naslovi vseh drugih aktov so v mastnem tisku in pred njimi stoji zvezdica.


II Nezakonodajni akti

SKLEPI

20.8.2018   

SL

Uradni list Evropske unije

L 209/1


SKLEP (EU, Euratom) 2018/1150 PREDSTAVNIKOV VLAD DRŽAV ČLANIC

z dne 25. julija 2018

o imenovanju sodnika Sodišča

PREDSTAVNIKI VLAD DRŽAV ČLANIC EVROPSKE UNIJE SO –

ob upoštevanju Pogodbe o Evropski uniji in zlasti člena 19 navedene pogodbe,

ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije ter zlasti členov 253 in 255 navedene pogodbe,

ob upoštevanju Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti za atomsko energijo in zlasti člena 106a(1) navedene pogodbe,

ob upoštevanju naslednjega:

(1)

Mandat štirinajstih sodnikov in petih generalnih pravobranilcev Sodišča poteče 6. oktobra 2018. Zato bi bilo treba opraviti imenovanja na ta delovna mesta za obdobje od 7. oktobra 2018.

(2)

Sodniki in generalni pravobranilci so imenovani za šest let.

(3)

Za mesto sodnika Sodišča je bil predlagan Nuno José Cardoso da Silva Piçarra.

(4)

Odbor, ustanovljen na podlagi člena 255 Pogodbe o delovanju Evropske unije, je dal mnenje o ustreznosti Nuna Joséja Cardosa da Silve Piçarre za opravljanje nalog sodnika Sodišča –

SPREJELI NASLEDNJI SKLEP:

Člen 1

Nuno José Cardoso da Silva Piçarra se imenuje za sodnika Sodišča za obdobje od 7. oktobra 2018 do 6. oktobra 2024.

Člen 2

Ta sklep začne veljati dan po objavi v Uradnem listu Evropske unije.

V Bruslju, 25. julija 2018

Predsednik

N. MARSCHIK


SMERNICE

20.8.2018   

SL

Uradni list Evropske unije

L 209/2


SMERNICA EVROPSKE CENTRALNE BANKE (EU) 2018/1151

z dne 2. avgusta 2018

o spremembi Smernice ECB/2011/23 o zahtevah Evropske centralne banke za statistično poročanje na področju zunanje statistike (ECB/2018/19)

SVET EVROPSKE CENTRALNE BANKE JE –

ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije,

ob upoštevanju Statuta Evropskega sistema centralnih bank in Evropske centralne banke ter zlasti členov 3.1, 3.3, 5.1, 12.1 in 14.3 in člena 16 Statuta,

ob upoštevanju Uredbe Sveta (ES) št. 2533/98 z dne 23. novembra 1998 o zbiranju statističnih informacij s strani Evropske centralne banke (1) in zlasti člena 4 Uredbe,

ob upoštevanju naslednjega:

(1)

Analitične potrebe za namene denarne politike in finančne stabilnosti so zaradi finančne in gospodarske krize, posledic globalizacije (npr. finančni inženiring in vse večja kompleksnost multinacionalnih podjetij) ter finančnih inovacij vse večje, zato je treba dodatno izboljšati četrtletno statistiko plačilne bilance in stanja mednarodnih naložb. Poleg tega je treba dodatno povezati četrtletno statistiko plačilne bilance in stanja mednarodnih naložb ter statistiko nacionalnih računov (vključno s sektorskimi računi).

(2)

Sektor nefinančnih družb je ekonomsko zelo pomemben, vendar v Smernici ECB/2011/23 (2) še ni ločeno zajet. Še naprej se povečuje tudi pomembnost posameznih podsektorjev subjektov, ki niso denarne finančne institucije, za financiranje gospodarstva, s tem pa tudi pomembnost tega, da se zbirajo informacije o teh podsektorjih ter tako prispeva k preglednosti in boljši ekonomski in finančni analizi.

(3)

Tečajna tveganja in valutna neravnotežja so v povezavi z globalizacijo in finančno integracijo vse pomembnejša, kakor je bilo ugotovljeno v okviru pobude skupine G-20 glede podatkovnih vrzeli. Da bi prispevali k boljšemu razumevanju teh tveganj in bolje pojasnili spreminjanje relativne pomembnosti ključnih valut, bi morali zagotoviti četrtletno poročanje celovitih informacij o valuti denominacije stanja mednarodnih naložb.

(4)

Da bi lahko temeljito dvostransko analizirali transakcije in stanje mednarodnih naložb euroobmočja v razmerju do njegovih glavnih trgovinskih partneric, bi morali izboljšati geografske podrobnosti, tako da bodo posamično navedene vse države G-20. Poleg tega bi morali zaradi vidikov kakovosti podatkov, tj. analize dvostranske asimetričnosti, zbirati četrtletne podatke o dvostranskih transakcijah in stanju med vsemi državami članicami.

(5)

Pri prizadevanjih za izboljšanje kakovosti podatkov je nadvse pomembno, da se zagotovi skladnost med statistiko plačilne bilance in stanja mednarodnih naložb ter statistiko nacionalnih računov (vključno s sektorskimi računi). Metodologiji, po katerih se pripravljata ta niza podatkov, sta enaki; zaradi tega se podatki s teh statističnih področij pogosto združujejo za analitične namene. Zato je pomembno, da so v statistiki plačilne bilance in stanja mednarodnih naložb na voljo dovolj podrobni podatki po vrstah instrumentov, da je mogoče oba niza podatkov natančno združiti.

(6)

Poleg priprave in objave agregatov euroobmočja za vse nove zahteve za podatke bi morali celovito objaviti ustrezne nacionalne nize podatkov, da bi omogočili smiselno analizo teh informacij med državami. Nacionalni nizi podatkov, ki se bodo objavili, ne smejo vsebovati zaupnih statističnih informacij po Uredbi (ES) št. 2533/98.

(7)

Da bi zagotovili dovolj časa za pripravo na potrebne spremembe nacionalnih metod pripravljanja statističnih podatkov, bi morale nacionalne centralne banke držav članic, katerih valuta je euro, ravnati v skladu s to smernico od 1. marca 2021.

(8)

Zato je treba Smernico ECB/2011/23 ustrezno spremeniti –

SPREJEL NASLEDNJO SMERNICO:

Člen 1

Spremembe

Smernica ECB/2011/23 se spremeni:

1.

v členu 1 se točka 17 nadomesti z naslednjim:

„17.

‚nacionalni nizi podatkov za objavo‘ pomenijo nacionalne vrste podatkov, ki so navedene v tabelah 2 in 4 v Prilogi II v stolpcih z naslovom ‚podniz za objavo‘ in so podnizi podatkov, ki so prikazani v preostalih stolpcih teh tabel, ter ki niso zaupne statistične informacije v skladu z Uredbo (ES) št. 2533/98.“;

2.

v členu 2 se odstavek 1a črta;

3.

v členu 3a se odstavek 1 nadomesti z naslednjim:

„1.   ECB posreduje NCB agregate euroobmočja, ki jih objavi, in nacionalne nize podatkov za objavo.“;

4.

člen 6 se spremeni:

(a)

odstavek 1 se nadomesti z naslednjim:

„1.   Brez poseganja v naloge spremljanja, ki jih izvaja ECB in so določene v Prilogi V, NCB v sodelovanju z drugimi pristojnimi organi, kot je navedeno v členu 4 in kadar je to primerno, zagotavljajo spremljanje in ocenjevanje kakovosti statističnih informacij, ki so bile dane na voljo ECB. ECB ocenjuje te podatke na podoben način in pravočasno. Izvršilni odbor letno poroča Svetu ECB o kakovosti podatkov in da ta poročila na voljo javnosti.“;

(b)

odstavek 3 se nadomesti z naslednjim:

„3.   Kadar so podatki za postavko v tabelah 1 do 5 v Prilogi II zanemarljive ali nepomembne velikosti za statistiko euroobmočja in nacionalno statistiko, ali kadar podatkov za to postavko ni mogoče zbrati z razumnimi stroški, so dopustne najboljše ocene na podlagi zanesljivih statističnih metodologij, pod pogojem, da analitična vrednost statistike ni ogrožena. Poleg tega so najboljše ocene dopustne za naslednje razčlenitve v tabelah 1, 2, 4 in 6 v Prilogi II:

(a)

podpostavke primarnega dohodka od neposrednih naložb in drugih naložb;

(b)

podpostavke drugega primarnega dohodka in sekundarnega dohodka;

(c)

podpostavke kapitalskih transferjev v kapitalskem računu;

(d)

geografska razčlenitev obveznosti iz izvedenih finančnih instrumentov;

(e)

knjiženja v dobro reinvestiranih dohodkov od delnic investicijskih skladov brez kode ISIN;

(f)

knjiženja v dobro investicijskega dohodka od delnic investicijskih skladov s kodo ISIN (dokler se šteje, da je CSDB ustrezna za primerno izpeljavo te postavke);

(g)

razčlenitev čezmejnih pošiljk eurobankovcev po apoenski sestavi;

(h)

razčlenitev transakcij in stanja ‚gotovine in vlog‘ (imetja) ‚drugih sektorjev‘ po sektorjih;

(i)

razčlenitev stanja mednarodnih naložb po valuti denominacije in preostali zapadlosti.“;

5.

prilogi I in II se spremenita v skladu s Prilogo k tej smernici.

Člen 2

Začetek učinkovanja in izvedba

1.   Ta smernica začne učinkovati na dan, ko so o njej uradno obveščene nacionalne centralne banke držav članic, katerih valuta je euro.

2.   Centralne banke Eurosistema ravnajo v skladu s to smernico od 1. marca 2021.

Člen 3

Naslovniki

Ta smernica je naslovljena na vse centralne banke Eurosistema.

V Frankfurtu na Majni, 2. avgusta 2018

Za Svet ECB

Predsednik ECB

Mario DRAGHI


(1)  UL L 318, 27.11.1998, str. 8.

(2)  Smernica 2012/120/EU z dne 9. decembra 2011 o zahtevah Evropske centralne banke za statistično poročanje na področju zunanje statistike (UL L 65, 3.3.2012, str. 1).


PRILOGA

Prilogi I in II k Smernici ECB/2011/23 se spremenita:

1.

Priloga I se spremeni:

(a)

oddelek 1 se nadomesti z naslednjim:

„1.   Statistika plačilne bilance

Evropska centralna banka (ECB) zahteva statistiko plačilne bilance z dvema frekvencama: mesečno in četrtletno, glede na ustrezna referenčna koledarska obdobja. Letni podatki se pripravijo kot vsota četrtletnih podatkov, ki so jih države članice poročale za ustrezno leto. Statistika plačilne bilance mora biti, kolikor je mogoče, skladna z drugimi statistikami, ki se zagotavljajo za izvajanje denarne politike, zlasti s statistiko četrtletnih nacionalnih računov (vključno s sektorskimi računi) ter mesečno denarno in bančno statistiko.

1.1   Mesečna statistika plačilne bilance

Cilj

Cilj mesečne statistike plačilne bilance euroobmočja je prikaz glavnih postavk, ki vplivajo na denarne pogoje in devizne trge (glej tabelo 1 v Prilogi II).

Zahteve

Bistveno je, da so podatki primerni za uporabo pri izračunavanju plačilne bilance euroobmočja.

Glede na kratek rok za predložitev mesečnih podatkov plačilne bilance, njihovo visoko stopnjo agregiranja ter uporabo za namene denarne politike in za devizne operacije ECB dovoljuje določen odmik od mednarodnih standardov (glej člen 2(4)), če je to neizogibno. Pri zajemanju se ne zahteva strogo upoštevanje obračunskega ali transakcijskega načela. Če je to potrebno za izpolnitev v roku, bo ECB sprejela tudi ocene ali predhodne podatke, pod pogojem, da bistveno ne odstopajo od mednarodnih standardov in da se s predložitvijo takih ocen ali predhodnih podatkov zagotavlja zadostna kakovost podatkov.

Zahteva za vsako široko skupino transakcij so imetja in obveznosti (ali knjiženja v dobro in v breme za postavke tekočega računa). Na splošno morajo zato NCB pri mednarodnih transakcijah razlikovati med transakcijami z rezidenti drugih držav članic euroobmočja in transakcijami zunaj euroobmočja. NCB morajo to dosledno upoštevati.

Če pride do spremembe članstva v euroobmočju, morajo NCB ustrezno spremeniti opredelitev sestave euroobmočja po državah od datuma uveljavitve spremembe članstva. NCB euroobmočja v njegovi prejšnji sestavi in NCB novih držav članic euroobmočja morajo za zgodovinske podatke, ki se nanašajo na razširjeno euroobmočje, predložiti najboljše ocene.

Da bi se omogočilo smiselno agregiranje mesečnih podatkov za euroobmočje o naložbah v vrednostne papirje, je treba razlikovati med transakcijami z vrednostnimi papirji, ki so jih izdali rezidenti euroobmočja, in transakcijami z vrednostnimi papirji, ki so jih izdali rezidenti zunaj euroobmočja. Statistika o neto transakcijah iz naslova imetij euroobmočja iz naložb v vrednostne papirje se pripravi z agregiranjem poročanih neto transakcij z vrednostnimi papirji, ki so jih izdali rezidenti zunaj euroobmočja. Statistika o neto transakcijah iz naslova obveznosti euroobmočja iz naložb v vrednostne papirje se pripravi s konsolidacijo neto transakcij iz naslova skupnih nacionalnih obveznosti in neto transakcij z vrednostnimi papirji, ki so jih izdali in kupili rezidenti euroobmočja.

Podobna zahteva za poročanje in metoda pripravljanja agregatnih podatkov se uporabljata za dohodek od naložb v vrednostne papirje.

Za pripravo denarne predstavitve plačilne bilance morajo NCB predložiti podatke, ki so razčlenjeni po institucionalnih sektorjih. Za mesečno plačilno bilanco je sektorska razčlenitev naslednja:

za neposredne naložbe: (a) družbe, ki sprejemajo vloge, razen centralne banke; (b) skladi denarnega trga; (c) država; (d) drugi sektorji,

za imetja naložb v vrednostne papirje in druge naložbe: (a) centralna banka; (b) družbe, ki sprejemajo vloge, razen centralne banke; (c) skladi denarnega trga; (d) država; (e) drugi sektorji.

Za pripravo sektorske razčlenitve plačilne bilance, s čimer bi se omogočila priprava denarne predstavitve, bodo morale NCB posredovati podatke o neto transakcijah z vrednostnimi papirji pri naložbah v vrednostne papirje, ki so jih izdali rezidenti euroobmočja, razčlenjene po institucionalnem sektorju, ki mu izdajatelj pripada. Poleg tega bodo obveznosti iz naložb v vrednostne papirje vključevale razčlenitev po institucionalnem sektorju domačega izdajatelja.

Statistika o neto transakcijah iz naslova obveznosti euroobmočja iz naložb v vrednostne papirje, razčlenjenih po sektorjih, se nato pripravi s konsolidacijo neto skupnih nacionalnih obveznosti posameznih sektorjev in ustreznih neto transakcij z vrednostnimi papirji, ki so jih izdali in kupili rezidenti euroobmočja.

NCB (in drugi pristojni nacionalni organi, kjer je to primerno) zbirajo podatke o naložbah v vrednostne papirje v skladu z enim od modelov, določenih v tabeli v Prilogi VI.

1.2   Četrtletna statistika plačilne bilance

Cilj

Cilj četrtletne plačilne bilance euroobmočja je zagotoviti podrobnejše informacije za nadaljnjo analizo mednarodnih transakcij. Podatki iz četrtletne plačilne bilance so tudi podlaga za podrobno spremljanje gospodarstva držav.

Ta statistika pomembno prispeva k pripravljanju sektorskih in finančnih računov euroobmočja ter skupnemu objavljanju plačilne bilance Unije/euroobmočja v sodelovanju z Evropsko komisijo (Eurostatom).

Zahteve

Četrtletna statistika plačilne bilance je, kolikor je mogoče, v skladu z mednarodnimi standardi (glej člen 2(4)). Zahtevana razčlenitev četrtletne statistike plačilne bilance je prikazana v tabeli 2 v Prilogi II. Usklajeni koncepti in opredelitve, ki se uporabljajo v kapitalskem in finančnem računu, so določeni v Prilogi III.

Razčlenitev četrtletnega tekočega računa je podobna razčlenitvi, ki se zahteva za mesečne podatke. Vendar pa je za storitve in dohodke potrebna podrobnejša razčlenitev na četrtletni ravni.

V finančnem računu ECB v zvezi s postavko ‚druge naložbe‘ sledi zahtevam iz šeste izdaje priročnika Mednarodnega denarnega sklada (MDS) za plačilno bilanco in stanje mednarodnih naložb (Balance of Payments and International Investment Position Manual; v nadaljnjem besedilu: BPM6). Spremenjen je prikaz razčlenitve (tj. sektor kot prva prioriteta). Ta sektorska razčlenitev je podrobnejša, vendar še vedno združljiva z razčlenitvijo po BPM6, ki daje prednost instrumentom. Tako kot pri prikazu po BPM6 se gotovina in vloge razlikujejo od posojil in drugih naložb.

NCB morajo razlikovati med transakcijami z državami članicami euroobmočja in vsemi drugimi mednarodnimi transakcijami. Statistika o neto transakcijah iz naslova imetij euroobmočja iz naložb v vrednostne papirje se pripravi z agregiranjem poročanih neto transakcij z vrednostnimi papirji, ki so jih izdali rezidenti zunaj euroobmočja. Statistika o neto transakcijah iz naslova obveznosti euroobmočja iz naložb v vrednostne papirje se pripravi s konsolidacijo neto transakcij iz naslova skupnih nacionalnih obveznosti in neto transakcij z vrednostnimi papirji, ki so jih izdali in kupili rezidenti euroobmočja.

Podobna zahteva za poročanje in metoda pripravljanja agregatnih podatkov se uporabljata za dohodek od naložb v vrednostne papirje.

NCB morajo predložiti tudi četrtletne podatke, ki so razčlenjeni po institucionalnih sektorjih. Ta zahteva za podatke presega standardne elemente MDS. NCB morajo predložiti četrtletne podatke za naslednje sektorje: (a) centralne banke; (b) družbe, ki sprejemajo vloge, razen centralne banke; (c) skladi denarnega trga; (d) država; (e) investicijski skladi, razen skladov denarnega trga; (f) zavarovalne družbe in pokojninski skladi; (g) druge finančne institucije; (h) nefinančne družbe ter (i) gospodinjstva in nepridobitne institucije, ki opravljajo storitve za gospodinjstva.

Za pripravo statistike o neto transakcijah iz naslova obveznosti euroobmočja iz naložb v vrednostne papirje po sektorjih izdajateljev, ki so rezidenti euroobmočja, so zahteve za četrtletne podatke podobne zahtevam za podatke za mesečno plačilno bilanco.

V skladu s sistemom nacionalnih računov BPM6 priporoča, da se obresti zajamejo po obračunskem načelu. Ta zahteva vpliva na tekoči račun (investicijski dohodek) in na finančni račun.“;

(b)

oddelek 3 se nadomesti z naslednjim:

„3.   Statistika stanja mednarodnih naložb

Cilj

Stanje mednarodnih naložb je poročilo o zunanjih imetjih in obveznostih euroobmočja kot celote za potrebe analize denarne politike in deviznega trga. Zlasti prispeva k oceni zunanje občutljivosti držav članic in k spremljanju gibanj v zvezi z likvidnimi sredstvi, ki jih ima sektor imetnikov denarja v tujini. Te statistične informacije so ključne za pripravo računa tujine v četrtletnih finančnih računih euroobmočja. Četrtletna statistika stanja mednarodnih naložb je tudi podlaga za podrobno spremljanje gospodarstva držav, tudi v okviru postopka Evropske komisije v zvezi z makroekonomskim neravnotežjem (*1).

Zahteve

NCB morajo predložiti statistiko stanja mednarodnih naložb na četrtletni ravni glede na stanje ob koncu obdobja in prevrednotenja zaradi sprememb deviznega tečaja ali drugih sprememb cene.

Podatki o stanju mednarodnih naložb so, kolikor je mogoče, v skladu z mednarodnimi standardi (glej člen 2(4)). ECB pripravi stanje mednarodnih naložb za euroobmočje kot celoto. Razčlenitev stanja mednarodnih naložb za euroobmočje je prikazana v tabeli 4 v Prilogi II.

Stanje mednarodnih naložb prikazuje finančno stanje ob koncu referenčnega obdobja, vrednoteno po cenah ob koncu obdobja. Spremembe vrednosti stanj so lahko posledica naslednjih dejavnikov. Prvič, del sprememb vrednosti v referenčnem obdobju nastane zaradi finančnih transakcij, ki so se izvršile in so bile zajete v plačilni bilanci. Drugič, del sprememb stanj ob začetku in ob koncu posameznega obdobja je posledica sprememb cen prikazanih finančnih imetij in obveznosti. Tretjič, če je stanje denominirano v valutah, ki so različne od obračunske enote, uporabljene za prikaz stanja mednarodnih naložb, vplivajo na vrednosti tudi spremembe deviznih tečajev v razmerju do drugih valut. Končno, vse druge spremembe, ki jih ne povzročijo zgoraj navedeni dejavniki, se štejejo kot posledica drugih sprememb obsega v obdobju.

Za pravilno uskladitev finančnih tokov in stanja euroobmočja je treba razlikovati med spremembami vrednosti zaradi cen, zaradi sprememb deviznih tečajev in zaradi drugih sprememb obsega.

Zajetje podatkov o stanju mednarodnih naložb mora biti čim bolj usklajeno z zajetjem za četrtletne tokove plačilne bilance. Koncepti, opredelitve in razčlenitve so v skladu s tistimi, ki se uporabljajo za četrtletne tokove plačilne bilance.

Podatki o stanju mednarodnih naložb morajo biti, kolikor je mogoče, skladni z drugimi statistikami, zlasti z denarno in bančno statistiko ter finančnimi računi.

Kot pri mesečni in četrtletni plačilni bilanci morajo NCB v svoji statistiki stanja mednarodnih naložb razlikovati med imetji v razmerju do držav članic euroobmočja in vsemi drugimi mednarodnimi stanji. V računih naložb v vrednostne papirje se zahteva razlikovanje med imetji vrednostnih papirjev, ki so jih izdali rezidenti euroobmočja, in imetji vrednostnih papirjev, ki so jih izdali rezidenti zunaj euroobmočja. Statistika o imetjih euroobmočja iz naložb v vrednostne papirje se pripravi z agregiranjem poročanih imetij vrednostnih papirjev, ki so jih izdali rezidenti zunaj euroobmočja. Statistika o obveznostih euroobmočja iz naložb v vrednostne papirje se pripravi s konsolidacijo skupnih nacionalnih obveznosti in imetij vrednostnih papirjev, ki so jih izdali in kupili rezidenti euroobmočja.

Imetja in obveznosti iz naložb v vrednostne papirje v okviru stanja mednarodnih naložb se pripravijo izključno iz podatkov o stanjih.

NCB (in drugi pristojni statistični organi, kjer je to primerno) zbirajo najmanj četrtletna stanja iz naslova imetij in obveznosti iz naložb v vrednostne papirje po posameznih vrednostnih papirjih v skladu z enim od modelov, določenih v tabeli v Prilogi VI.

(*1)  Uredba (EU) št. 1174/2011 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 16. novembra 2011 o izvršilnih ukrepih za odpravljanje čezmernih makroekonomskih neravnotežij v euroobmočju (UL L 306, 23.11.2011, str. 8) in Uredba (EU) št. 1176/2011 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 16. novembra 2011 o preprečevanju in odpravljanju makroekonomskih neravnotežij (UL L 306, 23.11.2011, str. 25).“;"

2.

Priloga II se spremeni:

(a)

tabela 2 se nadomesti z naslednjim:

Tabela 2

Četrtletna plačilna bilanca

 

V dobro

V breme

Podniz za objavo

V dobro

V breme

1.

Tekoči račun (1)

Geo 4d (2)

Geo 1

Geo 4d

Geo 1

Blago

Geo 4

Geo 4

Geo 4d

Geo 4d

Splošno trgovsko blago na osnovi plačilne bilance

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Neto izvoz blaga za preprodajo

Geo 3

 

Geo 1

 

Blago, pridobljeno pri preprodaji (negativna vrednost v dobro)

Geo 3

 

 

 

Blago, prodano pri preprodaji

Geo 3

 

 

 

Nedenarno zlato

Geo 3

Geo 3

 

 

Prilagoditev zaradi blagovne znamke – neprave tranzitne trgovine

Geo 4

Geo 4

 

 

Storitve

Geo 4

Geo 4

Geo 4d

Geo 4d

Proizvodne storitve s fizičnimi vložki v lasti drugih

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Storitve vzdrževanja in popravil, ki niso vključene drugje

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Promet

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Potovanja

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Gradbeništvo

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Zavarovalne storitve in storitve pokojninskega zavarovanja

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Finančne storitve

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Izrecno zaračunane in druge finančne storitve

Geo 3

Geo 3

 

 

Posredno merjene storitve finančnega posredništva (PMSFP)

Geo 3

Geo 3

 

 

Nadomestila za uporabo intelektualne lastnine, ki niso vključena drugje

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Telekomunikacijske, računalniške in informacijske storitve

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Druge poslovne storitve

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Raziskovalne in razvojne storitve

Geo 3

Geo 3

 

 

Storitve strokovnega in podjetniškega svetovanja

Geo 3

Geo 3

 

 

Tehnične, s trgovino povezane in druge poslovne storitve

Geo 3

Geo 3

 

 

Osebne, kulturne in rekreacijske storitve

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Državno blago in storitve, ki niso vključeni drugje

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Primarni dohodek

Geo 4d

Geo 1

Geo 4d

Geo 1

Sredstva za zaposlene

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Investicijski dohodek

Geo 4d

Geo 1

Geo 4d

Geo 1

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d) (3)

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Neposredne naložbe

Geo 4d

Geo 4d

Geo 4d

Geo 4d

Lastniški kapital (dividende in reinvestirani dohodki)

Geo 4

Geo 4

Geo 2

Geo 2

Pri podjetjih z neposrednimi naložbami

Geo 3

Geo 3

 

 

Pri neposrednem vlagatelju (povratne naložbe)

Geo 3

Geo 3

 

 

Med sestrskimi podjetji

Geo 3

Geo 3

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Od tega: reinvestirani dohodki

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Dolžniški instrumenti

Geo 4

Geo 4

Geo 2

Geo 2

Pri podjetjih z neposrednimi naložbami

Geo 3

Geo 3

 

 

Pri neposrednem vlagatelju (povratne naložbe)

Geo 3

Geo 3

 

 

Med sestrskimi podjetji

Geo 3

Geo 3

 

 

Od tega: obresti pred razporeditvijo PMSFP

Geo 3

Geo 3

 

 

Od tega: obresti

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Naložbe v vrednostne papirje

Geo 4d

Geo 1

Geo 4d

Geo 1

Lastniški kapital in delnice investicijskih skladov

Geo 4

Geo 1

Geo 2

Geo 1

Lastniški vrednostni papirji

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Dividende

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

 

 

 

Delnice investicijskih skladov

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Dividende

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

 

 

 

Reinvestirani dohodki

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

 

 

 

Dolžniški vrednostni papirji

Geo 2

Geo 1

Geo 2

Geo 1

Kratkoročni

Geo 4

Geo 1

Geo 2

Geo 1

Obresti

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

 

 

 

Dolgoročni

Geo 4

Geo 1

Geo 2

Geo 1

Obresti

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

 

 

 

Druge naložbe

Geo 4

Geo 4

Geo 4d

Geo 4d

Dohodek, odtegnjen iz nepravih družb

Geo 3

Geo 3

 

 

Obresti

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Od tega: obresti na posebne pravice črpanja

 

Geo 1

 

 

Od tega: obresti pred razporeditvijo PMSFP

Geo 3

Geo 3

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Investicijski dohodek, ki ga je mogoče pripisati imetnikom polic v shemah zavarovanja, pokojninskih in standardiziranih jamstvenih shemah

Geo 3

Geo 3

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

Rezervna imetja

Geo 3

 

Geo 1

 

Od tega: obresti

Geo 3

 

 

 

Drugi primarni dohodek

Geo 4

Geo 4

Geo 2

Geo 2

Država

Geo 3

Geo 3

 

 

Davki na proizvodnjo in uvoz

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Davki na proizvode

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Drugi davki na proizvodnjo

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Subvencije

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Subvencije na proizvode

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Druge subvencije na proizvodnjo

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Najemnine

Geo 3

Geo 3

 

 

Drugi sektorji

Geo 3

Geo 3

 

 

Davki na proizvodnjo in uvoz

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Davki na proizvode

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Drugi davki na proizvodnjo

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Subvencije

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Subvencije na proizvode

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Druge subvencije na proizvodnjo

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Najemnine

Geo 3

Geo 3

 

 

Sekundarni dohodek

Geo 4

Geo 4

Geo 2

Geo 2

Država

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Tekoči davki na dohodke, premoženje itd.

Geo 3

 

 

 

Socialni prispevki

Geo 3

 

 

 

Socialni prejemki

 

Geo 3

 

 

Tekoče mednarodno sodelovanje

Geo 3, institucije Unije

Geo 3, institucije Unije

 

 

Raznovrstni tekoči transferji

Geo 3

Geo 3

 

 

Lastna sredstva Unije iz davka na dodano vrednost in bruto nacionalnega dohodka

 

Institucije Unije

 

 

Drugi sektorji

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Tekoči davki na dohodke, premoženje itd.

 

Geo 3

 

 

Socialni prispevki

Geo 3

Geo 3

 

 

Socialni prejemki

Geo 3

Geo 3

 

 

Neto premije neživljenjskega zavarovanja

Geo 3

Geo 3

 

 

Odškodnine iz neživljenjskega zavarovanja

Geo 3

Geo 3

 

 

Raznovrstni tekoči transferji

Geo 3

Geo 3

 

 

Od tega: osebni transferji (med rezidenčnimi in nerezidenčnimi gospodinjstvi)

Geo 3

Geo 3

 

 

Od tega: nakazila delavcev

Geo 4

Geo 4

Geo 1

Geo 1

Popravek za spremembo pokojninskih pravic

Geo 3

Geo 3

 

 

2.

Kapitalski račun

Geo 4

Geo 4

Geo 4d

Geo 4d

Bruto pridobitve/odtujitve neproizvedenih nefinančnih sredstev

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Kapitalski transferji

Geo 3

Geo 3

Geo 1

Geo 1

Država

Geo 3

Geo 3

 

 

Davki na kapital

Geo 3

 

 

 

Investicijske podpore

Geo 3

Geo 3

 

 

Drugi kapitalski transferji

Geo 3

Geo 3

 

 

Od tega: oprostitev dolga

Geo 3

Geo 3

 

 

Drugi sektorji

Geo 3

Geo 3

 

 

Davki na kapital

 

Geo 3

 

 

Investicijske podpore

Geo 3

 

 

 

Drugi kapitalski transferji

Geo 3

Geo 3

 

 

Od tega: oprostitev dolga

Geo 3

Geo 3

 

 


 

Neto pridobitev finančnih imetij

Neto prevzem obveznosti

Neto

Podniz za objavo

Neto pridobitev finančnih imetij

Neto prevzem obveznosti

Neto

3.

Finančni račun

Geo 2 (4)

Geo 1

Geo 1

Geo 2 (4)

Geo 1

Geo 1

Neposredne naložbe

Geo 4d

Geo 4d

 

Geo 4d

Geo 4d

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Lastniški kapital in delnice investicijskih skladov

Geo 4

Geo 4

 

Geo 2

Geo 2

 

Pri podjetjih z neposrednimi naložbami

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Pri neposrednem vlagatelju (povratne naložbe)

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Med sestrskimi podjetji

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

a.

Lastniški vrednostni papirji

 

 

 

 

 

 

Delnice, ki kotirajo na borzi

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Delnice, ki ne kotirajo na borzi, in drugi lastniški kapital

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

b.

Delnice investicijskih skladov

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Od tega: reinvesticija dohodkov

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Dolžniški instrumenti

Geo 4

Geo 4

 

Geo 2

Geo 2

 

Pri podjetjih z neposrednimi naložbami

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Pri neposrednem vlagatelju (povratne naložbe)

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Med sestrskimi podjetji

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Dolžniški vrednostni papirji

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Posojila

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Komercialni krediti in predujmi

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Drugi dolžniški instrumenti

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Naložbe v vrednostne papirje

Geo 4d

Geo 1

 

Geo 4d

Geo 1

 

Lastniški kapital in delnice investicijskih skladov

Geo 4

Geo 1

 

Geo 2

Geo 1

 

Lastniški vrednostni papirji

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

 

 

Delnice, ki kotirajo na borzi

Geo 2

Geo 1

 

 

 

 

Delnice, ki ne kotirajo na borzi

Geo 2

Geo 1

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Delnice, ki kotirajo na borzi

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Delnice, ki ne kotirajo na borzi

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

 

 

 

 

 

 

Delnice, ki kotirajo na borzi

Geo 2

 

 

 

 

 

Delnice, ki ne kotirajo na borzi

Geo 2

 

 

 

 

 

Delnice investicijskih skladov

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

 

 

 

 

 

Od tega: reinvesticija dohodkov

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Dolžniški vrednostni papirji

Geo 2

Geo 1

 

Geo 2

Geo 1

 

Kratkoročni

Geo 4

Geo 1

 

Geo 2

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

 

 

 

 

 

Dolgoročni

Geo 4

Geo 1

 

Geo 2

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 1

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

 

 

 

 

 

Izvedeni finančni instrumenti (razen rezerv) in delniške opcije za zaposlene

 

 

Geo 1

 

 

Geo 1

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

 

 

Geo 3

 

 

 

Druge naložbe

Geo 4

Geo 4

 

Geo 4d

Geo 4d

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2r)

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Drugi lastniški kapital

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Gotovina in vloge

Geo 2

Geo 2

 

Geo 2

Geo 2

 

Od tega: eurogotovina

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

 

 

 

 

 

 

Kratkoročne

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Od tega: terjatve/obveznosti znotraj Eurosistema

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Dolgoročne

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2r)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Kratkoročne

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Dolgoročne

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Posojila

Geo 2

Geo 2

 

Geo 2

Geo 2

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

 

 

 

 

 

 

Kratkoročna

Geo 3, MDS

Geo 3, MDS

 

 

 

 

Dolgoročna

Geo 3, MDS

Geo 3, MDS

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2r)

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Kratkoročna

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Dolgoročna

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Zavarovalne, pokojninske in standardizirane jamstvene sheme

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Komercialni krediti in predujmi

Geo 2

Geo 2

 

Geo 2

Geo 2

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

 

 

 

 

 

 

Kratkoročni

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Dolgoročni

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Od tega: nefinančne družbe

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Druge terjatve/obveznosti

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

 

 

 

 

 

 

Kratkoročne

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Dolgoročne

Geo 3

Geo 3

 

 

 

 

Posebne pravice črpanja

 

Geo 1

 

 

Geo 1

 

Rezervna imetja

Geo 3

 

 

Geo 1

 

 

4.

Izravnalne postavke

 

 

 

 

 

 

Saldo blaga in storitev

 

 

Geo 4

 

 

Geo 4d

Saldo tekočega računa

 

 

Geo 1

 

 

Geo 1

Neto posojanje (+)/neto izposojanje (–) (saldo tekočega in kapitalskega računa)

 

 

Geo 1

 

 

Geo 1

Neto posojanje (+)/neto izposojanje (–) (iz finančnega računa)

 

 

Geo 1

 

 

Geo 1

Neto napake in opustitve

 

 

Geo 1

 

 

Geo 1

5.

Pojasnjevalne postavke

 

 

 

 

 

 

Neposredne naložbe (razširjeno načelo smeri naložbe)

Izhodne

Vhodne

 

Izhodne

Vhodne

 

Investicijski dohodek

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

Finančne transakcije

Geo 1

Geo 1

 

Geo 1

Geo 1

 

(1)

Koncepti in opredelitve izbranih postavk so določeni v Prilogi III.

(2)

Podrobnosti o zahtevanih geografskih razčlenitvah so določene v tabeli 7.

(3)

Podrobnosti o zahtevanih razčlenitvah po institucionalnih sektorjih so določene v tabeli 8.

(4)

Vključno z neto transakcijami (neto pridobitev finančnih imetij minus neto prevzem obveznosti) z izvedenimi finančnimi instrumenti.“

(b)

tabela 2A se črta;

(c)

tabela 4 se nadomesti z naslednjim:

Tabela 4

Četrtletno stanje mednarodnih naložb

 

Imetja (/izhodne)

Obveznosti (/vhodne)

Neto

Podniz za objavo

Stanja

Stanja

Prevrednotenja zaradi sprememb deviznih tečajev

Prevrednotenja zaradi drugih sprememb cene

Stanja

Prevrednotenja zaradi sprememb deviznih tečajev

Prevrednotenja zaradi drugih sprememb cene

Prevrednotenja zaradi drugih sprememb cene

Imetja

Obveznosti

Neto

1.

Finančni račun  (1)

Geo 2 (2)

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 2

Geo 1

Geo 1 (5)

Neposredne naložbe

Geo 4d

 

 

Geo 4d

 

 

 

Geo 4d

Geo 4d

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d) (3)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Lastniški kapital in delnice investicijskih skladov

Geo 4

 

 

Geo 4

 

 

 

Geo 2

Geo 2

 

Pri podjetjih z neposrednimi naložbami

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Pri neposrednem vlagatelju (povratne naložbe)

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Med sestrskimi podjetji

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

a.

Lastniški vrednostni papirji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Delnice, ki kotirajo na borzi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Delnice, ki ne kotirajo na borzi, in drugi lastniški kapital

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

b.

Delnice investicijskih skladov

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Dolžniški instrumenti

Geo 4

 

 

Geo 4

 

 

 

Geo 2

Geo 2

 

Pri podjetjih z neposrednimi naložbami

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Pri neposrednem vlagatelju (povratne naložbe)

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Med sestrskimi podjetji

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Dolžniški vrednostni papirji

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Posojila

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

Komercialni krediti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

 

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

Drugi dolžniški instrumenti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Naložbe v vrednostne papirje

Geo 4d

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 4d

Geo 1

 

Lastniški kapital in delnice investicijskih skladov

Geo 4

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 2

Geo 1

 

Po valuti denominacije (Val 1) (4)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Lastniški vrednostni papirji

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Delnice, ki kotirajo na borzi

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Delnice, ki ne kotirajo na borzi

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Delnice, ki kotirajo na borzi

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

Delnice, ki ne kotirajo na borzi

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

Delnice investicijskih skladov

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

Dolžniški vrednostni papirji

Geo 2

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 2

Geo 1

 

Kratkoročni

Geo 4

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 2

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

Po valuti denominacije (Val 1)

Geo 2

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Dolgoročni

Geo 4

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 2

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 1

Geo 1

 

 

 

 

Z odkupom v enem letu ali prej

 

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Z odkupom po več kot enem letu

 

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po nasprotnem sektorju izdajatelja (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

 

 

 

Po valuti denominacije (Val 1)

Geo 2

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Izvedeni finančni instrumenti (razen rezerv) in delniške opcije za zaposlene

Geo 4

 

 

Geo 4

 

 

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Geo 1

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2r)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Druge naložbe

Geo 4

 

 

Geo 4

 

 

 

Geo 4d

Geo 4d

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

Geo 2

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po valuti denominacije (Val 1)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Drugi lastniški kapital

Geo 1

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 2

Geo 2

 

Geo 1

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 2

 

 

Geo 2

 

 

 

 

 

 

Gotovina in vloge

Geo 4

Geo 2

 

Geo 4

Geo 2

 

 

Geo 2

Geo 2

 

Od tega: eurogotovina

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kratkoročne

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Od tega: terjatve/obveznosti znotraj Eurosistema

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Dolgoročne

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2r)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Kratkoročne

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Dolgoročne

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po valuti denominacije (Val 1)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Posojila

Geo 4

Geo 2

 

Geo 4

Geo 2

 

 

Geo 2

Geo 2

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kratkoročna

Geo 3, MDS

 

 

Geo 3, MDS

 

 

 

 

 

 

Dolgoročna

Geo 3, MDS

 

 

Geo 3, MDS

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2r)

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Kratkoročna

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Dolgoročna

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po valuti denominacije (Val 1)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Zavarovalne, pokojninske in standardizirane jamstvene sheme

Geo 1

Geo 2

Geo 2

Geo 1

Geo 2

Geo 2

 

Geo 1

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Komercialni krediti in predujmi

Geo 4

Geo 2

 

Geo 4

Geo 2

 

 

Geo 2

Geo 2

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kratkoročni

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Dolgoročni

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Od tega: nefinančne družbe

 

 

 

 

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po valuti denominacije (Val 1)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Druge terjatve/obveznosti

Geo 1

Geo 2

 

Geo 1

Geo 2

 

 

Geo 1

Geo 1

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kratkoročne

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Dolgoročne

Geo 3

 

 

Geo 3

 

 

 

 

 

 

Posebne pravice črpanja

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

 

 

Geo 1

 

2.

Pojasnjevalne postavke

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celotni finančni račun (brez rezervnih imetij ter izvedenih finančnih instrumentov in delniških opcij za zaposlene)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po valuti denominacije (Val 1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Denarne finančne institucije (MFI)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Država

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Drugi sektorji

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Investicijski skladi razen skladov denarnega trga (SDT)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Zavarovalne družbe in pokojninski skladi

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Druge finančne institucije

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Nefinančne družbe

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Gospodinjstva in nepridobitne institucije, ki opravljajo storitve za gospodinjstva (NPISG)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

 

 

 

Zunanji dolg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bruto zunanji dolg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

Geo 1

 

 

 

 

Geo 1

 

Neto zunanji dolg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po rezidenčnem sektorju (Sek 2d)

 

 

 

Geo 1

 

 

 

 

Geo 1

 

Neposredne naložbe (razširjeno načelo smeri naložbe)

Geo 1

 

 

Geo 1

 

 

 

Geo 1

Geo 1

 

(d)

tabela 4A se črta;

(e)

tabela 7 se nadomesti z naslednjim:

Tabela 7

Geografske razčlenitve

Geo 0

Geo 1

Geo 2

Geo 3

Geo 4

Geo 4d

Domači + tujina

Tujina

Tujina

Tujina

Tujina

Tujina

Znotraj euroobmočja

Znotraj euroobmočja

Znotraj euroobmočja

Znotraj euroobmočja

Zunaj euroobmočja

Zunaj euroobmočja

Zunaj euroobmočja

Zunaj euroobmočja

 

Znotraj Unije

Znotraj Unije

Znotraj Unije

 

Zunaj Unije

Zunaj Unije

Zunaj Unije

 

 

Posamezne države članice Unije, ECB in Evropski mehanizem za stabilnost (EMS)

Države G-20 (zunaj euroobmočja)

 

 

Eksteritorialna finančna središča

Od tega: Združeno kraljestvo

 

 

Od tega: Hongkong

Od tega: Združene države Amerike“

 

 

Institucije Unije (razen ECB in EMS)

 

 

 

Od tega: Evropska investicijska banka

 

 

 

Mednarodne organizacije (razen institucij Unije)

 

 

 

Od tega: MDS

 

 

 

Države G-20 (zunaj euroobmočja)

 

 

 

Argentina

 

 

 

Avstralija

 

 

 

Brazilija

 

 

 

Kanada

 

 

 

Kitajska

 

 

 

Indija

 

 

 

Indonezija

 

 

 

Japonska

 

 

 

Mehika

 

 

 

Rusija

 

 

 

Saudova Arabija

 

 

 

Južna Afrika

 

 

 

Južna Koreja

 

 

 

Turčija

 

 

 

Združeno kraljestvo

 

 

 

Združene države Amerike

 

 

 

Norveška

 

 

 

Švica

 

(f)

tabela 8 se nadomesti z naslednjim:

Tabela 8

Razčlenitve po sektorjih

Sek 1

Sek 2

Sek 2d

Sek 2r

Celotno gospodarstvo

 

Centralna banka

 

Druge MFI

 

Družbe, ki sprejemajo vloge, razen centralne banke

 

SDT

 

Država

 

Drugi sektorji

Celotno gospodarstvo

 

Centralna banka

 

Druge MFI

 

Družbe, ki sprejemajo vloge, razen centralne banke

 

SDT

 

Država

 

Drugi sektorji

 

Investicijski skladi razen SDT

 

Zavarovalne družbe in pokojninski skladi

 

Druge finančne institucije

 

Nefinančne družbe

 

Gospodinjstva in NPISG

Celotno gospodarstvo

 

Centralna banka

 

Druge MFI

 

Država

 

Drugi sektorji

Od tega:

 

Investicijski skladi razen SDT

 

Zavarovalne družbe in pokojninski skladi

 

Druge finančne institucije

 

Nefinančne družbe

Celotno gospodarstvo

 

Centralna banka

 

Druge MFI

 

Država

 

Drugi sektorji“

(g)

doda se naslednja tabela 9:

Tabela 9

Razčlenitev po valuti denominacije

Val 1

Euro

Ameriški dolar

Japonski jen

Druge valute“


(1)  Koncepti in opredelitve izbranih postavk so določeni v Prilogi III.

(2)  Podrobnosti o zahtevanih geografskih razčlenitvah so določene v tabeli 7.

(3)  Podrobnosti o zahtevanih razčlenitvah po institucionalnih sektorjih so določene v tabeli 8.

(4)  Podrobnosti o zahtevanih razčlenitvah po valuti denominacije so določene v tabeli 9.

(5)  Podrobnost je tudi del polne zahteve.“


Popravki

20.8.2018   

SL

Uradni list Evropske unije

L 209/29


Popravek Sporazuma o sodelovanju Republike Hrvaške v Evropskem gospodarskem prostoru in trije z njim povezani sporazumi

podpisan v Bruslju 11. aprila 2014

( Uradni list Evropske unije L 170 z dne 11. junija 2014 )

Sporazum o sodelovanju Republike Hrvaške v Evropskem gospodarskem prostoru:

1.

člen 2, točka 2, podtočka (a)(ii)(aa):

 

(stran EEA/HR/sl 11)

 

(UL L 170, 11.6.2014, stran 20):

besedilo:

„‚Hrvaška različica

Izvoznik proizvoda obuhvaćenih ovom ispravom (carinsko ovlaštenje br … (1)) izjavljuje da su, osim ako je drukčije izričito navedeno, ovi proizvodi … (2) preferencijalnog podrijetla.

uporaba kumulacije z …… (ime države/imena držav),

kumulacija se ne uporablja (3)‘.“

se glasi:

„‚Hrvaška različica

Izvoznik proizvoda obuhvaćenih ovom ispravom (carinsko ovlaštenje br … (1)) izjavljuje da su, osim ako je drukčije izričito navedeno, ovi proizvodi … (2) preferencijalnog podrijetla.

cumulation applied with …… (ime države/imena držav),

no cumulation applied (3)‘.“;

2.

člen 2, točka 2, podtočka (b):

 

(stran EEA/HR/sl 11)

 

(UL L 170, 11.6.2014, stran 20):

besedilo:

DODATEK K PROTOKOLU 38A O FINANČNEM MEHANIZMU EGP ZA REPUBLIKO HRVAŠKO

se glasi:

DODATEK K PROTOKOLU 38B O FINANČNEM MEHANIZMU EGP ZA REPUBLIKO HRVAŠKO“.