European flag

Uradni list
Evropske unije

SL

Serija C


C/2026/1851

25.3.2026

Predhodna priglasitev koncentracije

(Zadeva št. M.12378 – EFMS/GIC ACQUIRERS/Kelda GROUP)

Zadeva, primerna za obravnavo po poenostavljenem postopku

(Besedilo velja za EGP)

(C/2026/1851)

1.   

Komisija je 17. marca 2026 prejela priglasitev predlagane koncentracije v skladu s členom 4 Uredbe Sveta (ES) št. 139/2004 (1).

Ta priglasitev zadeva naslednja podjetja:

EQT Fund Management S.à.r.l („EFMS“, Luksemburg), ki ga obvladuje podjetje EQT AB (Švedska),

Epsom Investment Pte. Ltd (v nadaljnjem besedilu: Epsom) in Nubia Investment Pte. Ltd („Nubia“, skupaj z Epsom, „pridobitelji GIC“) (oba iz Singapurja), ki ju obvladuje skupina GIC Group (Singapur),

Kelda Holdings Limited (skupaj s svojimi hčerinskimi družbami, „Kelda Group“) (Jersey, Združeno kraljestvo).

Podjetji EFMS in GIC Acquireres pridobita v smislu člena 3(1)(b) uredbe o združitvah skupni nadzor nad celotnim podjetjem Kelda Group.

Koncentracija se izvede z nakupom delnic.

2.   

Poslovne dejavnosti zadevnih podjetij so naslednje:

podjetje EFMS je upravljavec sklada EQT Active Core Infrastructure, zasebnega investicijskega sklada, ki je del skupine investicijskih skladov EQT, EFMS je v izključni lasti podjetja EQT AB (publ.). Portfeljska podjetja skupine EQT so dejavna v različnih panogah in na različnih geografskih območjih,

Epsom in Nubia sta holdinški podjetji, ustanovljeni za naložbe v infrastrukturo, ki jih upravlja GIC Special Investments Pte. Ltd (v nadaljnjem besedilu: GICSI), del skupine GIC, ki se ukvarja z zasebnim kapitalom in infrastrukturo. GICSI upravlja raznolik globalni portfelj naložb v zasebni kapital, tvegani kapital in infrastrukturno ter neposrednih naložb v zasebne družbe.

Kelda Group je podjetje za oskrbo z vodo, ki zagotavlja oskrbo z vodo in kanalizacijo v pokrajini Yorkshire v severni Angliji v Združenem kraljestvu.

3.   

Po predhodnem pregledu Komisija ugotavlja, da bi se za priglašeno koncentracijo lahko uporabljala uredba o združitvah. Vendar končna odločitev o tem še ni sprejeta.

V skladu z Obvestilom Komisije o poenostavljeni obravnavi določenih koncentracij na podlagi Uredbe Sveta (ES) št. 139/2004 o nadzoru koncentracij podjetij (2) je treba opozoriti, da je ta zadeva primerna za obravnavo po postopku iz Obvestila.

4.   

Komisija zainteresirane tretje osebe poziva, naj ji predložijo morebitne pripombe glede predlagane transakcije.

Komisija mora pripombe prejeti najpozneje v 10 dneh po datumu te objave. Pri tem vedno navedite sklicno številko:

M.12378 – EFMS / GIC ACQUIRERS / KELDA GROUP

Pripombe se lahko Komisiji pošljejo po elektronski pošti ali po pošti. Pri tem uporabite spodnje kontaktne podatke:

e-naslov: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

poštni naslov:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)   UL L 24, 29.1.2004, str. 1 (uredba o združitvah).

(2)   UL C 160, 5.5.2023, str. 1.


ELI: http://data.europa.eu/eli/C/2026/1851/oj

ISSN 1977-1045 (electronic edition)