ISSN 1977-1045

Uradni list

Evropske unije

C 191A

European flag  

Slovenska izdaja

Informacije in objave

Letnik 60
16. junij 2017


Obvestilo št.

Vsebina

Stran

 

V   Objave

 

UPRAVNI POSTOPKI

 

Računsko sodišče

2017/C 191 A/01

Razpis prostega delovnega mesta ECA/2017/13 – 1 delovno mesto pomočnika uradnika, odgovornega za varnost – Generalni sekretariat – Direktorat za kadrovske, finančne in splošne zadeve (SG1) (Razredi od AD 7 do AD 9)

1


SL

 


V Objave

UPRAVNI POSTOPKI

Računsko sodišče

16.6.2017   

SL

Uradni list Evropske unije

CA 191/1


RAZPIS PROSTEGA DELOVNEGA MESTA ECA/2017/13

1 delovno mesto pomočnika uradnika, odgovornega za varnost

Generalni sekretariat – Direktorat za kadrovske, finančne in splošne zadeve (SG1)

(Razredi od AD 7 do AD 9)

(2017/C 191 A/01)

 

KDO SMO

Evropsko računsko sodišče (v nadaljnjem besedilu: Sodišče) s sedežem v Luxembourgu je institucija Evropske unije, ki je bila s Pogodbo ustanovljena za revidiranje financ Unije. Kot zunanji revizor EU prispeva k izboljševanju njenega finančnega poslovodenja in deluje kot neodvisni varuh finančnih interesov njenih državljanov.

Sodišče z revidiranjem ocenjuje zbiranje in porabo finančnih sredstev EU. Preverja, ali so finančne transakcije pravilno evidentirane in razkrite, zakonito in pravilno izvršene ter upravljane tako, da so zagotovljene gospodarnost, učinkovitost in uspešnost.

Rezultate svojih revizij objavlja v jasnih, relevantnih in objektivnih poročilih. Pripravlja tudi mnenja o vprašanjih finančnega poslovodenja.

Sodišče spodbuja večjo odgovornost in preglednost ter Evropskemu parlamentu in Svetu pomaga pri nadziranju izvrševanja proračuna EU, zlasti v postopku razrešnice. Prizadeva si biti učinkovita organizacija na čelu razvoja na področju revidiranja javnih financ in javne uprave.

Sedež Evropskega računskega sodišča je v Luxembourgu.

Skupina varnostnikov je odgovorna za varnost institucije, sklop varnostnih ukrepov ter varnost zgradb in službenih potovanj svojih zaposlenih kot tudi za organizacijska vprašanja v zvezi z varnostjo in zaščito.

KAJ PONUJAMO

Računsko sodišče je sklenilo, da začne postopek za zaposlitev na delovnem mestu pomočnika uradnika, odgovornega za varnost (v razredu od AD 7 do AD 9), v Direktoratu za kadrovske, finančne in splošne zadeve in da na podlagi člena 29(2) Kadrovskih predpisov za uradnike Evropske unije (v nadaljnjem besedilu: Kadrovski predpisi) sestavi rezervni seznam kandidatov za zaposlitev na delovnem mestu, ki bi se sprostilo do konca veljavnosti rezervnega seznama. Ta izredni postopek, namenjen zaposlitvi kandidatov, ki morajo imeti posebne kvalifikacije, bo potekal hkrati z internim in medinstitucionalnim postopkom zaposlovanja na podlagi člena 29(1)(a) do (c) Kadrovskih predpisov, zato da bi imel organ za imenovanje večjo izbiro.

Asistent uradnika, odgovornega za varnost, bo podrejen direktorju za kadrovske, finančne in splošne zadeve, nadzoroval pa ga bo uradnik, odgovoren za varnost. Njegova naloga bo, da:

obravnava vse zadeve v zvezi z načrtovanjem službe in usklajuje vsakodnevne dejavnosti,

pomaga uradniku, odgovornemu za varnost, pri zasnovi in pripravi varnostnih postopkov in organizacijskih pravil službe,

strokovno prispeva k mnenjem v zvezi z varnostno infrastrukturo in opremo,

nadzoruje dobro opravljanje dela varnostnikov,

zagotovi spremljanje in načrtovanje izobraževanja zaposlenih (strokovno usposabljanje, prekvalifikacija …),

sodeluje pri pripravi in/ali vodenju strelskih vaj,

prevzame odgovornost za kontrolo materialov v okviru službe,

pomaga uradniku, odgovornemu za varnost, pri vseh zadevah v zvezi s požarno varnostjo,

na splošno prevzame odgovornosti, ki jih nanj prenese uradnik, odgovoren za varnost,

nadomešča uradnika, odgovornega za varnost, med njegovo odsotnostjo.

Cilj zaposlovanja z rezervnega seznama bo najprej zapolniti prosto delovno mesto, nato pa bo zaposlovanje potekalo v skladu s potrebami službe in glede na razpoložljiva delovna mesta.

Osnovna mesečna plača za razrede AD 7, AD 8 oz. AD 9 (stopnja 1) znaša 5 937,01 EUR, 6 717,35 EUR oz. 7 600,25 EUR. V skladu s pogoji iz Kadrovskih predpisov se lahko ta osnovna mesečna plača, obdavčena z davkom EU in oproščena nacionalnega davka, poveča za nekatera nadomestila, ki so odvisna od osebne situacije in družinskih razmer.

Za zaposlitev v razredu AD 7 se zahteva osem let delovnih izkušenj, v razredu AD 8 deset let delovnih izkušenj in v razredu AD 9 dvanajst let delovnih izkušenj.

Institucije EU imajo svoj pokojninski sistem in sistem socialnega zavarovanja, ki temeljita na prispevkih, odbitih od osebnih dohodkov. Otroci zaposlenih lahko brezplačno obiskujejo Evropsko šolo.

KAJ IŠČEMO

Iščemo pomočnika uradnika, odgovornega za varnost.

I.   Pogoji za zaposlitev

V tem izbirnem postopku lahko sodelujejo kandidati, ki ob roku za oddajo vlog izpolnjujejo naslednje pogoje:

v skladu s členom 28 Kadrovskih predpisov morajo

biti državljani ene od držav članic Evropske unije,

uživati vse državljanske pravice,

imeti izpolnjene vse zakonske obveznosti glede služenja vojaškega roka,

predložiti dokazila o osebnostni primernosti za opravljanje dela,

imajo v skladu s členom 5 Kadrovskih predpisov

raven izobrazbe, pridobljene po zaključku univerzitetnega študijskega programa, ki traja najmanj štiri leta, ki se dokazuje z diplomo, ali

raven izobrazbe, pridobljene po zaključku univerzitetnega študijskega programa, ki traja najmanj tri leta, ki se dokazuje z diplomo, in vsaj eno leto ustreznih delovnih izkušenj ali

opravljeno strokovno usposabljanje enakovredne ravni, če je to v interesu službe,

najmanj osem let delovnih izkušenj, pridobljenih v eni od držav članic EU po pridobitvi zgoraj omenjene diplome,

najmanj šest let delovnih izkušenj na operativnih delovnih mestih v notranjih varnostnih silah ali vojski (kot oficir/komisar), od tega najmanj dve leti na poveljniškem ali vodstvenem mestu. Čas usposabljanja ali na „podpornih“ funkcijah (logistika, človeški viri …) se pri tem ne upošteva,

praktične operativne izkušnje vodenja ekip na enem od naslednjih področij: zaščita oseb, krizno upravljanje, varovanje občutljivih območij,

dokazana sposobnost za opravljanje dela v stresnih in težkih razmerah,

iz delovnih razlogov je potrebno dobro znanje francoščine in angleščine; pisno in ustno razumevanje izražanje v enem od teh jezikov mora dosegati vsaj stopnjo C1, drugega pa vsaj stopnjo B2. Znanje drugih jezikov pomeni prednost.

Za ugotavljanje ravni znanja jezika poglejte spletno stran:

http://europass.cedefop.europa.eu/sl/resources/european-language-levels-cefr

Kandidati morajo biti sposobni dokazati kakovost izvajanja zgoraj omenjenih nalog na prejšnjih položajih z uradnimi dokumenti, ki so jih izdali njihovi delodajalci (poročila o ocenjevanju ali ocene za zadnjih pet let službe, priporočila …).

II.   Posebne kvalifikacije

Izbirna komisija bo kandidate, ki se bodo uvrstili na rezervni seznam, izbrala med kandidati, ki izpolnjujejo pogoje za prijavo in ki bodo s svojo vlogo in/ali na preizkusih najuspešneje dokazali:

izpričane izkušnje na območjih visokega tveganja (ambasade, konzulati, mednarodne organizacije …),

sposobnost prispevati k pripravi varnostnih strategij in postopkov,

specializirano strokovno usposobljenost na področju varnosti in/ali požarne varnosti,

izkušnje pri obravnavanju strogo zaupnih zadev,

dobre sposobnosti za analizo, sintezo in pisno izražanje,

osnovno usposobljenost za prvo pomoč (zdravstveno),

dobro znanje nemščine (po oceni ustno ali pisno vsaj na stopnji B2).

ZAPOSLOVALNA POLITIKA

POLITIKA ENAKIH MOŽNOSTI

Sodišče izvaja politiko enakih možnosti in zagotavlja uravnoteženo zaposlovanje moških in žensk v skladu z določbami člena 23 Listine Evropske unije o temeljnih pravicah in člena 1(d) Kadrovskih predpisov. Ima instrumente, ki so namenjeni usklajevanju poklicnega in zasebnega življenja.

IZBIRNI POSTOPEK

Izbirna komisija bo med kandidati, ki izpolnjujejo pogoje, izvedla predizbirni postopek na podlagi posebnih kvalifikacij (omenjenih v točki II zgoraj). Po tem predizbirnem postopku bo (največ) 10 najboljših kandidatov (*1) povabljenih, naj predložijo pisno študijo primera in se udeležijo razgovora, med katerim bodo predvsem predstavili svojo študijo. Študijo in razgovor bo ocenila izbirna komisija glede na posebne kvalifikacije (omenjene v točki II zgoraj).

Po koncu tega postopka bo izbirna komisija pripravila rezervni seznam za zaposlovanje, na katerega bodo uvrščeni (največ) trije kandidati, ki bodo najboljši glede na posebne kvalifikacije, navedene v razpisu (omenjene v točki II zgoraj). Kandidati, uvrščeni na rezervni seznam, bodo na seznamu navedeni po abecednem vrstnem redu.

Uvrstitev na rezervni seznam ne pomeni pravice do zaposlitve. Za morebitne zaposlitve je pristojen organ za imenovanje Računskega sodišča. Seznam bo veljaven do 31. decembra 2018. Njegova veljavnost se lahko podaljša.

ODDAJA VLOG

Vloge, ki morajo biti v angleščini ali francoščini, je treba poslati po elektronskem obrazcu, ki ga je mogoče najti v razpisu prostega delovnega mesta, objavljenem na spletni strani Evropskega računskega sodišča:

http://www.eca.europa.eu/sl/Pages/JobOpportunities.aspx

V vlogi je treba v zadevi navesti referenčno številko razpisa. Vlogi je treba obvezno priložiti naslednje dokumente:

motivacijsko pismo ( največ 1 stran ),

najnovejši življenjepis ( največ 3 strani ), ki mora biti napisan v formatu Europass in v katerem morajo biti natančni datumi

(format Europass najdete na spletni strani http://europass.cedefop.europa.eu),

datirano in podpisano formalno izjavo (ki je v prilogi),

zadnjih pet ocen, ki jih kandidatom, ki so bili vključeni v letno ocenjevanje, izda delodajalec.

Vse vloge, ki ne bodo popolnoma v skladu s temi navodili, bodo izločene.

Rok za oddajo vlog je 14. julij 2017 ob 12. uri .

Če se tako zahteva, morajo kandidati predložiti dokazila o svojem študiju in delovnih izkušnjah ter delu, ki ga trenutno opravljajo.

VARSTVO PODATKOV

V skladu s členom 7(3) Uredbe (ES) št. 45/2001 z dne 18. decembra 2000 o varstvu posameznikov pri obdelavi osebnih podatkov v institucijah in organih Skupnosti in o prostem pretoku takih podatkov (1) Sodišče obdeluje osebne podatke samo za namene, za katere je bil opravljen njihov prenos.

ZAHTEVA ZA PRESOJO – PRITOŽBA IN TOŽBA – PRITOŽBA EVROPSKEMU VARUHU ČLOVEKOVIH PRAVIC

Če menite, da ste bili zaradi odločitve v katerem koli delu izbirnega postopka oškodovani, ste upravičeni do:

I.   Zahteve za presojo odločitev izbirne komisije

V desetih dneh po obvestilu o odločitvi izbirne komisije lahko vložite pisno zahtevo za presojo te odločitve. V zahtevi navedite razloge zanjo in jo pošljite na naslov:

ECA-Recours@eca.europa.eu.

II.   Postopka pritožbe in tožbe

V skladu s členom 90(2) Kadrovskih predpisov lahko v treh mesecih po obvestilu o sklepu organa za imenovanje o zavrnitvi vaše vloge vložite pritožbo na ta sklep, ki jo pošljete na naslov:

Evropsko računsko sodišče

Generalni sekretar

12, rue Alcide de Gasperi

L-1615 Luxembourg

Če je vaša pritožba zavrnjena in menite, da ste bili zaradi tega oškodovani, imate nato možnost, da v skladu s členom 91 Kadrovskih predpisov vložite tožbo na Splošno sodišče Evropske unije. Tožbo mora vložiti advokat v treh mesecih po obvestilu o zavrnitvi pritožbe.

III.   Pritožbe Evropskemu varuhu človekovih pravic

Če menite, da je Evropsko računsko sodišče pri vodenju vaše zadeve zakrivilo nepravilnosti, lahko vložite pritožbo Evropskemu varuhu človekovih pravic, potem ko ste spor najprej poskusili rešiti z Evropskim računskim sodiščem. Evropskemu varuhu človekovih pravic je treba poslati pisno pritožbo v dveh letih po tem, ko ste zvedeli za dejstva v zvezi v vašo pritožbo. Spletni obrazec za pritožbe je na voljo na spletišču Evropskega varuha človekovih pravic. Predložitev zadeve Evropskemu varuhu človekovih pravic nima odložilnega učinka na roke za prej omenjene postopke.


(*1)  Če je kandidatov dovolj.

(1)  UL L 8, 12.1.2001, str. 1.


Image

Image