52010DC0221

poročilo Komisije Evropskemu parlamentu in Svetu o razvoju druge generacije Schengenskega informacijskega sistema (SIS II) - Poročilo o napredku Julij 2009 – december 2009 /* KOM/2010/0221 končno */


[pic] | EVROPSKA KOMISIJA |

Bruselj, 6.5.2010

COM(2010)221 konč.

POROČILO KOMISIJE EVROPSKEMU PARLAMENTU IN SVETU

O RAZVOJU DRUGE GENERACIJE SCHENGENSKEGA INFORMACIJSKEGA SISTEMA (SIS II)

Poročilo o napredku

Julij 2009 – december 2009

KAZALO

1. Uvod 3

2. Stanje projekta 3

2.1. Napredek v obdobju pregleda 3

2.1.1. Pregled 3

2.2. Priprave na preskus v zvezi z doseganjem mejnika 3

2.3. Priprave na nadomestno tehnično rešitev 4

2.4. Priprave na začetek delovanja 4

2.5. Priprave na migracijo 5

2.5.1. Pravna instrumenta za migracijo 5

2.6. Omrežje SIS II 6

2.7. Operativno upravljanje 6

2.8. Varnost in varstvo podatkov 6

3. Upravljanje 6

3.1. Finančne posledice 6

3.2. Upravljanje projekta 7

3.2.1. Odbor za globalno upravljanje programa 7

3.2.2. Odbor za SISVIS (SIS II) 8

3.2.3. Načrtovanje in usklajevanje na nacionalni ravni 8

3.2.4. Svet 8

3.2.5. Evropski parlament 8

4. Prednostne naloge za naslednje obdobje poročanja 9

5. Sklepne ugotovitve 9

1. UVOD

V tem poročilu o napredku so opisane dejavnosti, ki jih je v drugi polovici leta 2009 Komisija izvedla na področju razvoja druge generacije schengenskega informacijskega sistema (SIS II) in migracije s SIS 1+ na SIS II. Poročilo je predloženo Svetu in Evropskemu parlamentu v skladu s členom 18 Uredbe (ES) št. 1104/2008 in Sklepom Sveta 2008/839/PNZ o migraciji s schengenskega informacijskega sistema (SIS 1+) na drugo generacijo schengenskega informacijskega sistema (SIS II). To poročilo je tudi poročilo o statusu preskusov.

2. Stanje projekta

2.1. Napredek v obdobju pregleda

2.1.1. Pregled

V tem obdobju so se izvajale predvsem usmeritve iz sklepov Sveta za pravosodje in notranje zadeve z dne 4. in 5. junija ter 30. novembra 2009.

Svet je 4. in 5. junija sklenil, da bo glavni pogodbeni izvajalec za razvoj nadaljeval razvoj SIS II na podlagi sedanjega projekta SIS II in da se bo nadomestna tehnična rešitev za dosego SIS II (SIS 1+RE) ohranila kot krizni načrt za obdobje, ko bo potreben za podporo projektu. Svet je potrdil tudi dva mejnika projekta, ki določata tehnične vidike pogojev, in izhodna merila, ki jih je treba izpolniti za nadaljnje izvajanje sedanjega projekta SIS II. Namen teh mejnikov je po končanih obsežnih in pomembnih fazah razvoja projekta SIS II potrditi stabilnost, zanesljivost in uspešnost centralnega SIS II ter ustrezno delovanje ključnih temeljnih funkcij, kot sta skladnost podatkov in zanesljiv prenos sporočil. S tem povezani preskusi se bodo začeli takoj, ko bodo Komisija in države članice sporočile, da so nanje pripravljene, in bo tehnični podporni del v Strasbourgu (C.SIS) potrdil, da so preskusna orodja SIS 1+ usposobljena in pripravljena.

Prvi mejnik naj bi se dosegel po preskusih uspešnosti sistema, ki so bili predvideni za zadnjo četrtino leta 2009. Vendar je Svet 30. novembra sklenil, da bo končni rok glede na opravljeni preskus v zvezi z doseganjem prvega mejnika najpozneje 29. januar 2010. Glede na izid preskusa v zvezi z doseganjem prvega mejnika se bo dvomesečno obdobje razmisleka za Svet, v katerem mora oceniti rezultate preskusa, začelo 30. januarja 2010.

Komisija mora v tesnem sodelovanju z državami članicami sprejeti ukrepe, ki so potrebni za spremljanje usmeritve iz sklepov Sveta. V zvezi s tem so bile dejavnosti usmerjene k trem glavnim ciljem:

- priprave na preskus v zvezi z doseganjem mejnika;

- priprave na nadomestni tehnični scenarij;

- priprave na začetek delovanja.

2.2. Priprave na preskus v zvezi z doseganjem mejnika

Začele so se tehnične priprave na prvega od dveh preskusov v zvezi z doseganjem mejnika, da bi se preverilo, ali ima sistem trdne temelje. Cilj tehničnih priprav je bil zlasti zagotoviti, da so izpolnjeni vsi glavni pogoji za izvedbo tega preskusa (usklajenost nacionalnih sistemov, ki sodelujejo v preskusu, zbiranje preskusnih podatkov, preverjanje preskusnih orodij, prilagoditve nastavitev centralnega sistema in oblikovanje podrobnih opisov preskusa). Do konca leta 2009 je te pogoje izpolnilo enajst držav članic, pri čemer so usposobile in pripravile tudi preskusna orodja SIS 1+.

Svet je junija prav tako pozval Komisijo, naj zagotovi, da bodo mejniki del končnih izsledkov na podlagi pogodbe za sedanji projekt SIS II, in sklene dogovor s svojimi pogodbenimi izvajalci, v skladu s katerim se bo neizpolnjevanje teh pogojev za doseganje mejnikov štelo za pogoj, na podlagi katerega je mogoče veljavne pogodbe razveljaviti. Pogodbenice so ustrezno spremembo pogodbe v zvezi s prvim mejnikom podpisale 13. oktobra. Sprememba je vključevala zlasti določbo, da lahko Komisija takoj prekine pogodbo, če Svet meni, da preskus v zvezi z doseganjem prvega mejnika ni bil uspešno opravljen.

2.3. Priprave na nadomestno tehnično rešitev

Da se pripravijo temelji za morebitni prehod na nadomestni tehnični scenarij za izvajanje funkcij SIS II, če se oceni, da eden od mejnikov ni bil dosežen, so se začela raziskovalna pogajanja s francoskimi organi.

Ključni element vsake delegacije v Francijo je povezan s sprejetjem zakonodajnih predlogov za spremembo instrumentov za migracijo (predlog uredbe[1] in prihodnji predlog za vključitev vidikov, ki so bili prej zajeti v odločbi tretjega stebra – glej oddelek 2.5.1.).

2.4. Priprave na začetek delovanja

Rezultat celovitega pregleda strukture, ki ga je izvedel specializirani svetovalec za IT med marcem in aprilom 2009, je bilo splošno soglasje strokovnjakov za SIS II o neobstoju večjih napak v strukturi SIS II. Vendar so bila predložena številna priporočila v zvezi z zasnovo in izvajanjem za izboljšanje nekaterih vidikov sistema, kot so učinkovitost, razširljivost programske opreme in preprostost vzdrževanja. Struktura poslovnih sporočil se zdi tehnično preveč zapletena in bi jo bilo mogoče poenostaviti. V obdobju analize in odpravljanja težav, ki je bilo izpostavljeno v prejšnjem poročilu, je bilo opredeljenih več področij sistema, ki bi jih bilo mogoče izboljšati.

Hkrati s pripravami na preskus v zvezi z doseganjem prvega mejnika so Komisija, strokovnjaki držav članic in pogodbeniki sodelovali pri oceni tehničnih zahtev, da bi na koncu zagotovili različico programske opreme, ki bi se uporabila v dejanskem sistemu. Te dejavnosti so bile izvedene prek raziskav, delavnic, prototipov („potrditev koncepta“) in razprave v Odboru za globalno upravljanje programa[2]. Ta odbor je ustanovila Komisija, da bi zagotovila boljše upravljanje in usklajevanje projekta SIS II ter z njim povezanih dejavnosti, vključno z zagotavljanjem skladnega razvoja centralnega sistema in nacionalnih sistemov.

Komisija je skupaj z državami članicami in glavnim pogodbenim izvajalcem za razvoj sprožila več pobud za pripravo izboljšanih specifikacij sistema. Temeljito so bila preučena zlasti naslednja področja:

- poenostavitev načina arhiviranja velikih količin podatkov (kadar mora na primer država članica ponovno ustvariti kopijo centralne podatkovne zbirke na nacionalni ravni);

- poenostavitev postopkov za skladnost podatkov;

- ponovno oblikovanje zapisa sporočila;

- racionalizacija funkcij za ustvarjanje, posodabljanje in izbris zapisov na točki vnosa v centralni sistem, da postopki potekajo hkrati in zato časovno bolj učinkovito;

- uskladitev procesov in postopkov za obravnavanje različnih različic sistema.

Decembra 2009 je glavni pogodbeni izvajalec za razvoj predložil štiri osnutke belih knjig o zadnjih štirih postavkah zgoraj navedenega seznama. Za konec te dejavnosti so potrebne dodatne razprave z državami članicami o nekaterih nefunkcionalnih zahtevah.

Poleg tega so rezultat dogodkov v zvezi z uporabo SIS s strani držav članic razmere, v katerih se je število opozoril v sistemu znatno povečalo. Od prvotno predvidenih 22 milijonov opozoril predvidevajo zadnje napovedi v bližnji prihodnosti 73 milijonov opozoril. Ob upoštevanju dodatne raziskave o obsegu, ki je bila izvedena med junijem in septembrom, bi morala Komisija skupaj s strokovnjaki držav članic še naprej izvajati dejavnosti v zvezi s tem pomembnim razvojem zahtev, ki jih je treba upoštevati v kateri koli tehnični rešitvi.

2.5. Priprave na migracijo

2.5.1. Pravna instrumenta za migracijo

Uredba Sveta[3] in Sklep Sveta[4], ki urejata migracijo s SIS 1+ na SIS II (v nadaljnjem besedilu: instrumenta za migracijo), določata naloge in pristojnosti Komisije in držav članic v zvezi s pripravo te migracije, vključno z nadaljnjim razvojem in preskušanjem SIS II. Ker zdaj veljavna instrumenta prenehata veljati 30. junija 2010, je Komisija pripravila predloge za njuno spremembo, zlasti da bi podaljšala rok za prenos podatkov iz SIS 1+ v SIS II.

Čeprav so se pogajanja v zvezi z zakonodajnim predlogom uredbe[5] nadaljevala, je predlog za spremembo Sklepa Sveta na podlagi nekdanjega tretjega stebra zaradi začetka veljavnosti Lizbonske pogodbe postal neveljaven. Komisija namerava leta 2010 pripraviti predlog v ustrezni postopkovni obliki.

Skupni cilj teh predlogov je tudi formalna ustanovitev usklajevalnega organa tehničnih strokovnjakov za nadaljnje upravljanje celotnega razvoja SIS II, kot je 4. in 5. junija 2009 določil Svet PNZ, ter zagotovitev pravne prožnosti nadomestnega tehničnega scenarija v skladu s pristopom Sveta k ohranitvi kriznega načrta za projekt.

2.6. Omrežje SIS II

Projekt SIS II vključuje zagotavljanje prostranega komunikacijskega omrežja, ki izpolnjuje zahteve po razpoložljivosti, varnosti, geografski pokritosti in ravni storitev ter tako omogoča komunikacijo med centralnim sistemom in nacionalnimi sistemi.

Osebje urada Evropskega nadzornika za varstvo podatkov je izvedlo inšpekcijski pregled v centru za delovanje omrežja SOC v Bratislavi. Inšpekcijski pregled je pokazal, da so razmere na splošno zadovoljive. Urad Evropskega nadzornika za varstvo podatkov bo verjetno predložil nekatera priporočila za dodatno izboljšanje varnosti v centru SOC in zagotovitev večje skladnosti z določbami o varstvu podatkov, na primer s predpisom o obvezni uporabi sistemov video nadzora.

Države članice so sodelovale na delavnici o dodatnih varnostnih zaščitnih ukrepih v zvezi s sistemom. Z državami članicami bodo potekala nadaljnja posvetovanja glede tega vprašanja v obliki ankete, da se opredelijo vsi ključni ukrepi, ki jih je treba obravnavati.

2.7. Operativno upravljanje

Usposabljanje osebja, zaposlenega v Strasbourgu, za upravljanje sistema je skoraj končano. Začelo se je izvajanje načrta za prehod sistema za ujemanje biometričnih podatkov v delovanje, osebje v Strasbourgu pa je zdaj dejansko že pripravljeno za njegovo upravljanje.

V pripravljalnih telesih Sveta in Parlamentu potekajo pogajanja o pravnih predlogih za ustanovitev agencije za dolgoročno operativno upravljanje obsežnih sistemov IT na področju svobode, varnosti in pravice, vključno s SIS II.

2.8. Varnost in varstvo podatkov

Poleg obravnavanja vprašanja v zvezi z varnostjo omrežja, obravnavanega v oddelku 2.6 zgoraj, so še naprej redno potekali dvostranski sestanki osebja urada Evropskega nadzornika za varstvo podatkov in služb Komisije, na katerih so se obravnavala vprašanja varnosti in varstva podatkov, povezana s SIS II. Osebje urada Evropskega nadzornika za varstvo podatkov je 1. decembra 2009 obiskalo centralne prostore SIS II v Strasbourgu z namenom ugotavljanja dejstev. Osebje se je usmerilo na pregled fizične varnosti.

3. UPRAVLJANJE

3.1. Finančne posledice

Na koncu obdobja poročanja so skupne proračunske obveznosti, ki jih je sprejela Komisija v zvezi s projektom SIS II, znašale približno 81,6 milijona EUR. Med ustreznimi pogodbami so študije izvedljivosti, razvoj samega centralnega sistema SIS II, podpora in zagotavljanje kakovosti, omrežje SIS II, priprava za operativno upravljanje v Strasbourgu, varnost, priprave v zvezi z uvedbo biometričnih podatkov in komunikacije.

Konec decembra 2009 je bilo od tega zneska dejansko plačanih približno 50,2 milijona EUR. Glavne odhodkovne postavke so bile razvoj (24,3 milijona EUR), omrežje (14,6 milijona EUR) ter podpora in zagotavljanje kakovosti (6,3 milijona EUR).

Izvrševanje proračuna |

Od leta 2002 do decembra 2009 | Od julija do decembra 2009 |

OPO | Plačila | OPO | Plačila |

Razvoj | 37 458 059 | 24 260 603 | 1 530 908 | 1 812 342 |

Podpora in zagotavljanje kakovosti | 8 500 034 | 6 291 933 | 839 586 | 1 636 532 |

Omrežje | 26 954 673 | 14 599 264 | 5 652 772 | 4 230 655 |

Priprave na operativno upravljanje | 6 083 613 | 3 818 929 | 1 136 768 | 1 336 466 |

Varnost | 869 275 | 143 909 | 0 | 24 889 |

Študije | 919 831 | 895 095 | 0 | 0 |

Drugo | 834 483 | 160 778 | 0 | 64 253 |

SKUPAJ: | 81 619 969 | 50 170 511 | 9 160 034 | 9 105 137 |

V obdobju, ki ga zajema to poročilo, je bilo:

- plačanih približno 9,1 milijona EUR, predvsem za omrežje (4,2 milijona EUR) in tekoče mesečne stroške;

- prevzetih obveznosti za približno 9,2 milijona EUR (tj. konec leta so prevzete obveznosti zajemale 34 % skupnih odobritev za dejavnosti v zvezi s SIS II iz splošnega proračuna za leto 2009). Razloga za ta znesek, ki je nižji od pričakovanega, sta dejstvo, da je bilo naročanje novih storitev in proizvodov preloženo do razrešitve tehničnih težav, ki so se pojavile med razvojem, ter nove usmeritve Sveta glede projekta;

- plačanih za 390 000 EUR kazni, ki so bile določene zaradi neuspešno opravljenih preskusov operativnega sistema (OST) decembra 2008.

3.2. Upravljanje projekta

3.2.1. Odbor za globalno upravljanje programa

Za zagotovitev optimalne vključenosti držav članic v novo fazo projekta je bil januarja 2009 predstavljen pristop h globalnemu upravljanju programa SIS II, kot ga je potrdil Svet 26. in 27. februarja. Svet je 4. in 5. junija pozval Komisijo, naj njene dejavnosti temeljijo na izkušnjah in znanju, ki jih je pridobila v okviru te strukture upravljanja, ter naj to strukturo dodatno razvije. Te spremembe upravljanja so bile utrjene v zakonodajnem predlogu uredbe o spremembi instrumentov za migracijo.

Odbor za globalno upravljanje programa se je v obdobju, ki ga zajema to poročilo, sestal dvaindvajsetkrat. Ta odbor je pozitivno prispeval k upravljanju programa in zagotovil večjo vključenost držav članic.

3.2.2. Odbor za SISVIS (SIS II)

Komisiji pri razvoju SIS II pomaga odbor za SISVIS. Med julijem in decembrom 2009 se je odbor za SISVIS petkrat sestal v zvezi z vprašanji glede SIS II.

Poleg rednih sestankov odbora za SISVIS so organizirane delovne skupine odbora in delavnice, na katerih sodelujejo strokovnjaki držav članic in na katerih se podrobno obravnavajo tehnična vprašanja. Ti sestanki so običajno osredotočeni na vprašanja, ki temeljijo na določenih končnih izsledkih v zvezi s projektom:

- „svetovalna skupina za testiranje“ (TAG) izdaja odboru za SISVIS mnenja glede vprašanj, povezanih z organizacijo, izvajanjem in razlago preskusov. Ta skupina se je v tem obdobju poročanja sestala triindvajsetkrat;

- „upravni odbor za spremembe“ (CMB) svetuje glede razvrščanja, opredelitve in možnega vpliva rešitev v zvezi s težavami, ki so bile sporočene. Ta delovna skupina, ki prav tako poroča odboru za SISVIS, se je v obdobju poročanja sestala petkrat;

- po predložitvi sklepnih ugotovitev skupine za migracijo so bile organizirane tri delavnice v zvezi z migracijo na SIS II z namenom svetovanja odboru za SISVIS in izvajanja dejavnosti v zvezi s to pomembno temo.

3.2.3. Načrtovanje in usklajevanje na nacionalni ravni

V okviru odbora za SISVIS je bila organizirana delovna skupina, ki jo sestavljajo vodje nacionalnih projektov držav članic in uporabnikov. Namen sestankov te skupine vodij nacionalnih projektov je obravnavati natančna vprašanja v zvezi z načrtovanjem, tveganja ter dejavnosti na centralni in nacionalnih ravneh projekta. V tem obdobju poročanja so bili štirje sestanki vodij nacionalnih projektov.

3.2.4. Svet

Komisija sodeluje na srečanjih pripravljalnih teles Sveta, ki so pristojna za schengenski informacijski sistem, in vseh svetov ministrov, ki obravnavajo SIS II. V takih primerih Komisija ustno poroča o stanju v zvezi s projektom SIS II, z njim povezanih tveganjih in predvidenih naslednjih korakih.

3.2.5. Evropski parlament

Podpredsednik Barrot o vseh pomembnih dogodkih v zvezi s SIS II z dopisom poroča predsedniku odbora LIBE in ključnim poročevalcem. V obdobju, ki ga zajema to poročilo, so bili poslani štirje takšni dopisi.

Podpredsednik Barrot je poslance Evropskega parlamenta osebno obvestil o vsaki razpravi v zvezi s SIS II na sejah Sveta. V tem obdobju je bil SIS II obravnavan na dveh sejah Sveta PNZ.

Poleg tega se je Komisija udeležila vseh plenarnih zasedanj in sestankov odbora, da bi neposredno obravnavala vprašanja, povezana s SIS II: skupno se je udeležila štirih sestankov in sestanka podpredsednika z usklajevalci političnih skupin odbora LIBE.

Komisija se je udeležila tudi parlamentarnega zasedanja ter ustrezno opozorila na resolucijo Evropskega parlamenta z dne 22. oktobra 2009 o napredku v zvezi s schengenskim informacijskim sistemom II in vizumskim informacijskim sistemom. Podpredsednik je to dopolnil z dopisom predsedniku odbora LIBE.

Komisija se je odzvala tudi na štiri parlamentarna vprašanja v zvezi s SIS II.

4. Prednostne naloge za naslednje obdobje poročanja

- Preskusi v zvezi z doseganjem mejnika;

- zagotavljanje ustreznih sredstev Svetu, da se omogoči dvomesečno obdobje razmisleka v primeru neuspešnih rezultatov preskusov v zvezi z doseganjem mejnika;

- priprave na nadomestno tehnično rešitev, če Svet pozove Komisijo, naj ustavi sedanji projekt SIS II;

- priprave na začetek delovanja.

5. Sklepne ugotovitve

V tem obdobju je bilo delo osredotočeno na dejavnosti za spremljanje usmeritev iz sklepov Sveta za pravosodje in notranje zadeve iz junija in novembra 2009.

Komisija se je strinjala z drugimi zainteresiranimi stranmi, da preskusi v zvezi z doseganjem mejnika, ki jih je Svet zahteval junija, zagotavljajo prikaz stabilnosti, zanesljivosti in uspešnosti centralnega sistema. Rezultati teh preskusov se pomembno upoštevajo v razpravah o prihodnji usmerjenosti SIS II.

Komisija je tesno sodelovala z državami članicami pri izvajanju zgoraj navedenih sklepov in Evropski parlament obveščala o dogodkih. Komisija je zagotovila zlasti, da so se pravni, tehnični, organizacijski in pogodbeni elementi v celoti upoštevali, s čimer je glavnemu pogodbenemu izvajalcu za razvoj omogočila izvedbo preskusa v zvezi z doseganjem prvega mejnika pod pozitivnimi pogoji. V skladu z junijskimi usmeritvami Sveta je Komisija v glavno pogodbo o izvajanju v zvezi z razvojem vključila prvi mejnik.

Svet je 30. novembra na svoji seji določil skrajni rok za uspešno opravljanje preskusa v zvezi z doseganjem prvega mejnika, tj. 29. januar 2010. Zadostno število držav članic je dokazalo, da izpolnjuje pogoje za sodelovanje v tem preskusu.

Komisija se je strinjala, da bo v primeru neuspešno opravljenega preskusa v zvezi z doseganjem prvega mejnika podprla Svet v zvezi z razmislekom o nadaljnji usmerjenosti SIS II, tako da bo zagotovila potrebne finančne in proračunske informacije v pisni obliki.

Začela so se raziskovalna pogajanja s francoskimi organi, ki bi zagotovila rešitev, če bi Svet ocenil, da eden od mejnikov ni bil dosežen, ter bi se Komisija morda odločila, da prekine sedanji projekt SIS II in nadaljuje na podlagi nadomestnega tehničnega scenarija za izvajanje funkcij SIS II.

Poleg tega je Komisija skupaj s strokovnjaki držav članic v obdobju, ki ga zajema to poročilo, organizirala potrebne dejavnosti, ki omogočajo obsežno analizo tehničnih specifikacij SIS II, da bi lahko imela vodilno vlogo pri sprejemanju prihodnjih odločitev.

Priloga I

Sestanki odbora za SISVIS (SIS II) in delovne skupine

a) Sestanki, ki so potekali v obdobju poročanja

JULIJ 2009 |

8, 13, 29 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

15 | Upravni odbor za spremembe / delavnica v zvezi z migracijo |

14 | Sestanek „vodij nacionalnih projektov“ |

14 | Odbor za SISVIS (tehnični vidiki SIS II) |

2, 9, 16, 31 | Svetovalna skupina za testiranje |

AVGUST 2009 |

12, 19, 26 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

6, 20, 28 | Svetovalna skupina za testiranje |

26 | Upravni odbor za spremembe / delavnica v zvezi z migracijo |

SEPTEMBER 2009 |

2, 9, 16, 22 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

15 | Odbor za SISVIS (tehnični vidiki SIS II) |

3, 10, 17, 24 | Svetovalna skupina za testiranje |

OKTOBER 2009 |

1 | Upravni odbor za spremembe |

20 | Sestanek „vodij nacionalnih projektov“ |

20 | Odbor za SISVIS (tehnični vidiki SIS II) |

27 | Odbor za SISVIS (SIRENE) |

1, 8, 15, 22, 29 | Svetovalna skupina za testiranje |

6, 13, 21, 28 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

NOVEMBER 2009 |

3, 11, 18, 24 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

25 | Sestanek „vodij nacionalnih projektov“ |

25 | Odbor za SISVIS (tehnični vidiki SIS II) |

3 | Upravni odbor za spremembe / delavnica v zvezi z migracijo |

5, 12, 19, 26 | Svetovalna skupina za testiranje |

DECEMBER 2009 |

1, 9, 15 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

16 | Sestanek „vodij nacionalnih projektov“ |

16 | Odbor za SISVIS (tehnični vidiki SIS II) |

10 | Delavnica v zvezi z migracijo / upravni odbor za spremembe |

3, 10, 17 | Svetovalna skupina za testiranje |

b) Sestanki, ki so načrtovani za prihodnje obdobje poročanja

JANUAR 2010 |

20 | Sestanek „vodij nacionalnih projektov“ |

20 | Odbor za SISVIS (tehnični vidiki SIS II) |

14 | Upravni odbor za spremembe / delavnica v zvezi z migracijo |

6, 13, 20, 27 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

7, 14, 21, 28 | Svetovalna skupina za testiranje |

FEBRUAR 2010 |

3, 10, 17, 24 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

24 | Sestanek „vodij nacionalnih projektov“ |

18 | Upravni odbor za spremembe / delavnica v zvezi z migracijo |

24 | Odbor za SISVIS (tehnični vidiki SIS II) |

20 | Odbor za SISVIS (SIRENE) |

4, 11, 18, 25 | Svetovalna skupina za testiranje |

MAREC 2010 |

3, 10, 17, 24, 31 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

24 | Sestanek „vodij nacionalnih projektov“ |

24 | Odbor za SISVIS (tehnični vidiki SIS II) |

18 | Delavnica v zvezi z migracijo / upravni odbor za spremembe |

4, 11, 18, 25 | Svetovalna skupina za testiranje |

APRIL 2010 |

7, 14, 21, 28 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

24 | Sestanek „vodij nacionalnih projektov“ / odbor za SISVIS (tehnični vidiki SIS II) |

15 | Upravni odbor za spremembe / delavnica v zvezi z migracijo |

8, 15, 22, 29 | Svetovalna skupina za testiranje |

MAJ 2010 |

5, 12, 19, 26 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

26 | Odbor za SISVIS (tehnični vidiki SIS II) |

26 | Sestanek „vodij nacionalnih projektov“ |

7, 21, 28 | Svetovalna skupina za testiranje |

20 | Delavnica v zvezi z migracijo / upravni odbor za spremembe |

JUNIJ 2010 |

2, 9, 16, 30 | Odbor za globalno upravljanje programa SIS II |

17 | Upravni odbor za spremembe / delavnica v zvezi z migracijo |

23 | Sestanek „vodij nacionalnih projektov“ |

4, 11, 18, 25 | Svetovalna skupina za testiranje |

[1] Predlog Uredbe Sveta o spremembi Uredbe (ES) št. 1104/2008 o migraciji s schengenskega informacijskega sistema (SIS 1+) na drugo generacijo schengenskega informacijskega sistema (SIS II), (prvi steber, COM/2009/508 konč.).

[2] Glej oddelek 3.2.1.

[3] Uredba Sveta (ES) št. 1104/2008 z dne 24. oktobra 2008 o migraciji s schengenskega informacijskega sistema (SIS 1+) na drugo generacijo schengenskega informacijskega sistema (SIS II), UL L 299, 8.11.2008, str. 1.

[4] Sklep Sveta 2008/839/PNZ z dne 24. oktobra 2008 o migraciji s schengenskega informacijskega sistema (SIS 1+) na drugo generacijo schengenskega informacijskega sistema (SIS II), UL L 299, 8.11.2008, str. 43.

[5] Predlog Uredbe Sveta o spremembi Uredbe (ES) št. 1104/2008 o migraciji s schengenskega informacijskega sistema (SIS 1+) na drugo generacijo schengenskega informacijskega sistema (SIS II), (prvi steber, COM/2009/508 konč.).