02005D0270 — SL — 26.04.2019 — 002.001


To besedilo je zgolj informativne narave in nima pravnega učinka. Institucije Unije za njegovo vsebino ne prevzemajo nobene odgovornosti. Verodostojne različice zadevnih aktov, vključno z uvodnimi izjavami, so objavljene v Uradnem listu Evropske unije. Na voljo so na portalu EUR-Lex. Uradna besedila so neposredno dostopna prek povezav v tem dokumentu

►B

ODLOČBA KOMISIJE

z dne 22. marca 2005

o določitvi preglednic za sistem zbirke podatkov na podlagi Direktive Evropskega parlamenta in Sveta 94/62/ES o embalaži in odpadni embalaži

(notificirano pod dokumentarno številko K(2005) 854)

(Besedilo velja za EGP)

(2005/270/ES)

(UL L 086 5.4.2005, str. 6)

spremenjen z:

 

 

Uradni list

  št.

stran

datum

►M1

IZVEDBENI SKLEP KOMISIJE (EU) 2018/896 Besedilo velja za EGP z dne 19. junija 2018

  L 160

6

25.6.2018

►M2

IZVEDBENI SKLEP KOMISIJE (EU) 2019/665 Besedilo velja za EGP z dne 17. aprila 2019

  L 112

26

26.4.2019




▼B

ODLOČBA KOMISIJE

z dne 22. marca 2005

o določitvi preglednic za sistem zbirke podatkov na podlagi Direktive Evropskega parlamenta in Sveta 94/62/ES o embalaži in odpadni embalaži

(notificirano pod dokumentarno številko K(2005) 854)

(Besedilo velja za EGP)

(2005/270/ES)



▼M2

Člen 1

Ta sklep določa preglednice za sporočanje podatkov v skladu s členom 12 Direktive 94/62/ES ter pravila za izračun, preverjanje in sporočanje podatkov v skladu z navedeno direktivo glede:

(a) doseganja prilagojene ravni ciljev recikliranja iz točk (f) do (i) člena 6(1) Direktive 94/62/ES z upoštevanjem vračljive embalaže v skladu s členom 5(2) navedene direktive;

(b) upoštevanja popravila lesene embalaže zaradi ponovne uporabe v skladu s členom 5(3) Direktive 94/62/ES;

(c) skladnosti s cilji iz točk (f) do (i) člena 6(1) Direktive 94/62/ES;

(d) preverjanja kakovosti in ukrepov, sprejetih v skladu s členom 6a(3) in (8) Direktive 94/62/ES.

▼B

Člen 2

▼M2

1.  Za namene tega sklepa se poleg ustreznih opredelitev, določenih v členu 3 Direktive 94/62/ES, uporabljajo naslednje opredelitve:

(a) „ciljni materiali“ pomeni odpadne embalažne materiale, ki se v danem postopku recikliranja znova predelajo v proizvode, materiale ali snovi, ki niso odpadki;

(b) „neciljni materiali“ za namene izračuna ciljev recikliranja, določenih v točkah (f) do (i) člena 6(1) Direktive 94/62/ES, pomeni odpadne materiale, ki se v danem postopku recikliranja ne predelajo znova v proizvode, materiale ali snovi, ki niso odpadki;

(c) „predhodna obdelava“ pomeni vsak postopek obdelave, ki se v zvezi z odpadnimi embalažnimi materiali izvede pred postopkom recikliranja, v katerem se navedeni materiali znova predelajo v proizvode, materiale ali snovi, ki niso odpadki. To vključuje preverjanje, sortiranje in druge pripravljalne postopke za odstranitev neciljnih materialov in zagotovitev visokokakovostnega recikliranja;

(d) „točka izračuna“ pomeni točko, na kateri odpadni embalažni materiali vstopijo v postopek recikliranja, v katerem se odpadki znova predelajo v proizvode, materiale ali snovi, ki niso odpadki, ali točko, na kateri odpadni materiali niso več odpadki zaradi pripravljalnega postopka pred ponovno predelavo;

(e) „točka tehtanja“ pomeni točko, na kateri se masa odpadnih materialov stehta zaradi določitve količine odpadkov na točki izračuna;

(f) „kroženje“ pomeni pot, ki jo vračljiva embalaža opravi od trenutka, ko je dana v promet skupaj z blagom, katerega shranjevanju, zaščiti, ravnanju z njim, dostavi ali predstavitvi je namenjena, do trenutka, ko je poslana nazaj v ponovno uporabo v okviru sistema za ponovno uporabo embalaže, da bi bila znova dana v promet skupaj z blagom;

(g) „sistem za ponovno uporabo embalaže“ pomeni organizacijske, tehnične ali finančne ureditve, ki zagotavljajo, da vračljiva embalaža opravi več kroženj.

▼B

2.   ►M2  ————— ◄

Za namene te odločbe se lahko šteje, da je nastala odpadna embalaža v državi članici enaka količini embalaže, dani v promet v istem letu v navedeni državi članici.

Člen 3

1.  Podatki o skupni količini embalaže obsegajo vso embalažo, kakor je opredeljena v členu 2(1) in 3(1) Direktive 94/62/ES.

Zlasti za materiale, ki se pojavljajo v manjših količinah in tiste, ki niso navedeni v tej odločbi, se lahko uporabijo ocene. Te ocene temeljijo na najboljših razpoložljivih podatkih in se opišejo v skladu s členom 7.

2.  Šteje se, da je embalaža za večkratno uporabo dana v promet, kadar se da prvič na voljo skupaj z blagom, kateremu je namenjena za shranjevanje, zaščito, ravnanje z njim, njegovo dostavo ali predstavitev.

Embalaža za večkratno uporabo se ne šteje kot odpadna embalaža, kadar se pošilja v ponovno uporabo. Embalaža za večkratno uporabo se ne šteje, da je bila dana v promet kot embalaža, kadar je bila ponovno uporabljena z blagom in je dana nazaj na voljo.

Embalaža za večkratno uporabo, zavržena ob koncu svoje življenjske dobe, se šteje kot odpadna embalaža.

Za namene te odločbe se lahko šteje, da je nastala odpadna embalaža iz embalaže za večkratno uporabo v določeni državi članici enaka količini embalaže za večkratno uporabo, dane v promet v istem letu v navedeni državi članici.

▼M2

3.  Za namene izračuna in preverjanja doseganja ciljev iz točk (a) do (e) člena 6(1) Direktive 94/62/ES se embalaža iz različnih materialov, ki jih ni mogoče ločiti ročno, v poročilu navede pod prevladujočim materialom po teži.

▼B

Poleg tega se lahko prostovoljno navedejo še ločeni podatki o predelavi in reciklaži sestavljenih materialov.

▼M2

4.  Za namene izračuna in preverjanja doseganja ciljev iz točk (a) do (e) člena 6(1) Direktive 94/62/ES je teža predelane ali reciklirane odpadne embalaže vhodni material odpadne embalaže v postopek dejanske predelave ali reciklaže. Če se proizvodnja iz sortirnice pošilja v postopke dejanske reciklaže ali predelave brez večjih izgub, je sprejemljivo, da se ta ob izhodu obravnava kot teža predelane ali reciklirane odpadne embalaže.

▼B

Člen 4

▼M2

1.  Za namene izračuna in preverjanja doseganja ciljev iz točk (a) do (e) člena 6(1) Direktive 94/62/ES se odpadna embalaža, ki se izvozi iz Unije, šteje kot predelana ali reciklirana le, če obstajajo trdni dokazi, da je predelava in/ali reciklaža potekala v pogojih, na splošno podobnim tistim, ki so predpisani v zadevni zakonodaji Unije.

▼B

2.  Čezmejni promet odpadne embalaže je skladen z Uredbama Sveta (EGS) št. 259/93 ( 1 ) in (ES) št. 1420/1999 ( 2 ) ter Uredbo Komisije (ES) št. 1547/1999 ( 3 ).

▼M2

3.  Za namene izračuna in preverjanja doseganja ciljev iz točk (a) do (e) člena 6(1) Direktive 94/62/ES se odpadna embalaža, nastala v drugi državi članici ali izven Skupnosti, ki se pošilja v predelavo ali reciklažo v državo članico, ne šteje kot predelana ali reciklirana v državi članici, v katero je bila taka odpadna embalaža poslana.

▼B

Člen 5

▼M2

1.  Za namene izračuna in preverjanja doseganja ciljev iz točk (a) do (e) člena 6(1) Direktive 94/62/ES se teža predelane ali reciklirane odpadne embalaže meri z uporabo naravne stopnje vlažnosti odpadne embalaže, ki je primerljiva s stopnjo vlažnosti enakovredne embalaže, ki se daje v promet.

▼B

Popravki izmerjenih podatkov o teži predelane ali reciklirane odpadne embalaže se izvedejo, če se stopnja vlažnosti odpadne embalaže redno in znatno razlikuje od stopnje vlažnosti embalaže, ki se daje v promet, in če bi to lahko povzročilo znatna odstopanja pri stopnjah predelave ali reciklaže odpadne embalaže.

Navedeni popravki so omejeni na izjemne primere, ki jih povzročijo posebne podnebne ali druge razmere.

▼M2

Znatni popravki se navedejo v opisih zbiranja podatkov v poročilu o preverjanju kakovosti podatkov.

2.  Za namene izračuna in preverjanja doseganja ciljev iz točk (a) do (e) člena 6(1) Direktive 94/62/ES teža predelane embalaže, kolikor je izvedljivo, izključuje materiale, ki niso embalaža in se zbirajo skupaj z odpadno embalažo.

▼B

Popravki podatkov o teži predelane ali reciklirane odpadne embalaže se izvedejo, če zaradi materialov, ki niso embalaža in se nahajajo med odpadno embalažo, poslano v postopek dejanske predelave ali reciklaže, pride do znatnih odstopanj pri stopnjah predelave ali reciklaže odpadne embalaže.

Popravkov se ne izvede za majhne količine materialov, ki niso embalaža, in kontaminacije, ki se redno nahajajo med odpadno embalažo.

▼M2

Znatni popravki se navedejo v opisih zbiranja podatkov v poročilu o preverjanju kakovosti podatkov.

Člen 6

Za namene izračuna in preverjanja doseganja ciljev iz točk (a) do (e) člena 6(1) Direktive 94/62/ES se ustrezne določbe o predelavi v členih 3, 4 in 5 tega sklepa smiselno uporabljajo tudi za odpadno embalažo, sežgano v sežigalnicah z energetsko predelavo.

▼M2

Člen 6a

1.  Za namene doseganja prilagojene ravni ciljev recikliranja iz točk (f) do (i) člena 6(1) Direktive 94/62/ES se ob upoštevanju povprečnega deleža vračljive prodajne embalaže, ki je bila v predhodnih treh letih prvič dana v promet in znova uporabljena v okviru sistema za ponovno uporabo embalaže, kot določa člen 5(2) Direktive 94/62/ES, količina vračljive prodajne embalaže, ki se zavrže po njenem prvem kroženju, odšteje od skupne količine vračljive prodajne embalaže, prvič dane v promet v danem letu.

2.  Odstotne točke, ki jih je mogoče odšteti od ciljev recikliranja za določitev prilagojene ravni iz člena 5(2) Direktive 94/62/ES, se izračunajo kot enostavno povprečje odstotnih točk, ki predstavljajo delež vračljive prodajne embalaže v vsakem od predhodnih treh let. Navedeni delež se izračuna tako, da se količina vračljive prodajne embalaže, določena v skladu s tem členom, ki je sestavljena iz embalažnega materiala, za katerega velja cilj recikliranja, deli s količino vse prodajne embalaže, sestavljene iz navedenega embalažnega materiala in prvič dane v promet v danem letu.

Člen 6b

1.  Kadar država članica pri izračunu ciljev iz točke (f), točke (g)(ii), točke (h) in točke (i)(ii) člena 6(1) Direktive 94/62/ES upošteva količine lesene embalaže, ki se popravi zaradi ponovne uporabe, se količina lesene embalaže, ki se popravi zaradi ponovne uporabe, doda tako nastali odpadni embalaži kot reciklirani odpadni embalaži.

2.  Količina lesene embalaže, ki se popravi zaradi ponovne uporabe, se določi na podlagi mase enot popravljene lesene embalaže, ki se nato ponovno uporabi, in ne vključuje lesene embalaže ali sestavnih delov lesene embalaže, ki se usmerijo v postopke obdelave odpadkov.

Člen 6c

1.  Za namene izračuna in preverjanja skladnosti s cilji recikliranja iz točk (f) do (i) člena 6(1) Direktive 94/62/ES velja naslednje:

(a) Količina reciklirane odpadne embalaže je količina odpadkov na točki izračuna. Količina odpadne embalaže, ki vstopa v postopek recikliranja, vključuje ciljne materiale. Neciljne materiale lahko vključuje le, če je njihova prisotnost dopustna za določen postopek recikliranja.

Točke izračuna, ki se uporabljajo za nekatere odpadne embalažne materiale in nekatere postopke recikliranja, so opredeljene v Prilogi II.

(b) Kadar se točka tehtanja nanaša na proizvodnjo naprave, ki pošilja odpadno embalažo za recikliranje brez dodatne predhodne obdelave, ali na vhodne materiale naprave, kjer odpadna embalaža vstopa v postopek recikliranja brez dodatne predhodne obdelave, se količina sortirane odpadne embalaže, ki jo naprava za recikliranje zavrne, ne vključi v količino reciklirane odpadne embalaže.

(c) Kadar naprava izvaja predhodno obdelavo pred točko izračuna v navedeni napravi, se odpadki, odstranjeni med predhodno obdelavo, ne vključijo v količino reciklirane odpadne embalaže, ki jo sporoči navedena naprava.

(d) Kadar je v reciklirano količino zadevnega embalažnega materiala vključena biorazgradljiva embalaža, ki se aerobno ali anaerobno obdela, se količina biorazgradljive embalaže v biorazgradljivih odpadkih določi z izvajanjem rednih analiz sestave biorazgradljivih odpadkov, ki vstopajo v navedene procese. Biorazgradljiva odpadna embalaža, ki se odstrani pred postopkom recikliranja, med njim ali po njem, ni vključena v reciklirane količine.

(e) Kadar se stopnja vlažnosti odpadne embalaže na točki tehtanja razlikuje od stopnje vlažnosti embalaže, dane v promet, se količina embalaže na točki tehtanja popravi, da bi se upoštevala naravna stopnja vlažnosti odpadne embalaže, ki je primerljiva z vlažnostjo enakovredne embalaže, dane v promet.

(f) Količina reciklirane odpadne embalaže ne vključuje materialov, ki niso embalaža in se zbirajo skupaj z odpadno embalažo, kot so odpadki istega materiala, ki ne izvirajo iz embalaže, in ostanki proizvodov, ki jih je vsebovala embalaža.

(g) Kadar je bila odpadna embalaža, nastala v določeni državi članici, pred točko tehtanja ali točko izračuna pomešana z drugimi odpadki ali odpadki iz druge države, se delež odpadne embalaže, ki izvira iz določene države članice, ugotovi z ustreznimi metodami, kot so elektronski registri in vzorčne raziskave. Kjer se taki odpadki dodatno predhodno obdelujejo, se količina neciljnih materialov, odstranjenih z navedeno obdelavo, odšteje ob upoštevanju deleža, in kjer je ustrezno, kakovosti odpadnih materialov, izhajajočih iz odpadne embalaže, ki izvira iz določene države članice.

(h) Kadar odpadni embalažni materiali vstopajo v postopke predelave, v katerih se ti materiali uporabljajo predvsem kot gorivo ali drugo sredstvo za pridobivanje energije, se izhodni produkti takih postopkov, v katerih poteka snovna predelava, kot je mineralna frakcija pepela od sežiganja ali klinker, ki nastane zaradi sosežiganja, ne vključijo v količino reciklirane odpadne embalaže, razen kovin, ločenih in recikliranih po sežiganju odpadne embalaže. Kovine, ki sestavljajo proizvodnjo mineralnih snovi v postopku sosežiganja odpadne embalaže, se ne sporočajo kot reciklirane.

(i) Kadar odpadni embalažni materiali vstopajo v postopke predelave, v katerih se ti materiali ne uporabljajo predvsem kot gorivo ali drugo sredstvo za pridobivanje energije ali za snovno predelavo, temveč iz njih nastanejo izhodni produkti, ki vključujejo pomembne deleže recikliranih materialov, goriv ali materialov za zasipanje, se količina recikliranih odpadkov določi s pristopom masne bilance, v katerem se upoštevajo samo odpadni materiali, ki se reciklirajo.

2.  Za namene izračuna in preverjanja doseganja ciljev recikliranja iz točk (f) do (i) člena 6(1) Direktive 94/62/ES se sestavljena embalaža in druga embalaža, sestavljena iz več kot enega materiala, izračuna in poroča po posameznih materialih, vsebovanih v embalaži. Države članice lahko odstopajo od te zahteve, kadar dani material predstavlja nepomemben del embalažne enote in v nobenem primeru ne predstavlja več kot 5 % skupne mase embalažne enote.

Člen 6d

1.  Za namene izračuna in preverjanja doseganja ciljev iz točk (f) do (i) člena 6(1) Direktive 94/62/ES je količina recikliranih kovin, ločena iz pepela od sežiganja, masa kovin v koncentratu kovin, ločenem iz surovega pepela od sežiganja, ki izvira iz odpadne embalaže in ne vključuje drugih materialov, vsebovanih v koncentratu kovin, kot so adhezije mineralov ali kovin, ki ne izvirajo iz odpadne embalaže.

2.  Države članice za izračun mase recikliranih kovin, ločenih iz pepela od sežiganja, uporabijo metodologijo iz Priloge III.

Člen 6e

Za namene izračuna in preverjanja doseganja ciljev iz točk (a) do (e) člena 6(1) Direktive 94/62/ES lahko države članice uporabijo pravila za izračun iz členov 6a do 6d.

Člen 6f

1.  Države članice sprejmejo ustrezne ukrepe za zagotovitev zanesljivosti in točnosti podatkov, sporočenih na podlagi tega sklepa. Zlasti se količina nastale odpadne embalaže preverja in navzkrižno kontrolira, vključno s podatki o količini embalaže, dane v promet, ustreznimi podatki o odpadkih in analizami sestave mešanih komunalnih odpadkov. Države članice Komisijo obvestijo o takih opravljenih preverjanjih, in, če je ustrezno, o morebitnih pomembnih ugotovljenih neskladnostih ter načrtovanih ali sprejetih ukrepih.

2.  Države članice pridobijo podatke neposredno od ustanov ali podjetij, ki ravnajo z odpadki, kakor je ustrezno.

3.  Države članice preučijo uporabo elektronskih registrov.

4.  Če zbiranje podatkov temelji na raziskavah, vključno s tistimi, ki so podlaga za metodologije vzorčenja, se navedene raziskave izvedejo po minimalnih standardih, ki vključujejo naslednje minimalne zahteve:

(a) raziskave se izvajajo v rednih in določenih presledkih, da se ustrezno upoštevajo spremembe v podatkih za raziskavo;

(b) raziskave temeljijo na reprezentativnem vzorcu populacije, za katero se uporabljajo njihovi rezultati.

5.  Za embalažne materiale, ki se pojavljajo v manjših količinah, in tiste, ki niso navedeni v tem sklepu, se lahko uporabijo ocene. Navedene ocene temeljijo na najboljših razpoložljivih podatkih in se opišejo v poročilih o preverjanju kakovosti, priloženih podatkom o nastajanju in recikliranju odpadne embalaže.

▼M2 —————

▼M1

Člen 9

▼M2

1.  Države članice sporočajo podatke o nastajanju in obdelavi odpadne embalaže ter o vračljivi embalaži z uporabo oblik v preglednicah 1, 2 in 3 Priloge I.

2.  Države članice zagotovijo podatke o potrošnji lahkih plastičnih nosilnih vrečk za poročanje na podlagi števila z uporabo oblike, določene v preglednici 4 ali 5 Priloge I, kot je ustrezno, za poročanje na podlagi teže pa z uporabo oblike, določene v preglednici 6 ali 7 Priloge I, kot je ustrezno.

▼M2

3.  Države članice vsako leto izpolnijo preglednice za poročanje iz Priloge I in jih v 18 mesecih od izteka referenčnega leta predložijo Komisiji v elektronski obliki po standardu izmenjave, ki ga določi Komisija. Poročanje zajema celotno koledarsko leto.

4.  Države članice predložijo poročilo o preverjanju kakovosti z uporabo preglednice iz Priloge IV.

5.  Če za namene preverjanja skladnosti s cilji iz točk (a) do (e) člena 6(1) Direktive 94/62/ES država članica ne uporabi pravil za izračun iz členov 6a do 6d, navedena država članica predloži podatke za preverjanje skladnosti s cilji iz točk (a) do (e) člena 6(1) Direktive 94/62/ES ločeno z uporabo preglednice iz tabele 1 Priloge.

6.  Države članice, ki se za dano leto odločijo doseči prilagojeno raven cilja v skladu s členom 5(2) Direktive 94/62/ES, za navedeno leto izpolnijo preglednico za poročanje iz tabele 2 Priloge I k temu sklepu za ustrezni embalažni material in jo v 18 mesecih od izteka referenčnega leta predložijo Komisiji v elektronski obliki po standardu izmenjave, ki ga določi Komisija.

7.  Komisija objavi podatke, sporočene na podlagi prilog k temu sklepu, razen če v zvezi z informacijami, vključenimi v poročila o preverjanju kakovosti, pripravljena na podlagi Priloge IV, država članica predloži utemeljeno zahtevo za zadržanje objave nekaterih podatkov.

▼B

Člen 10

Odločba 97/138/ES se razveljavi.

Člen 11

Ta odločba je naslovljena na države članice.




▼M2

PRILOGA I



PREGLEDNICA 1

Poročanje o ciljih recikliranja iz člena 6 Direktive 94/62/ES

(v tonah)

Odpadni embalažni material

Nastajanje odpadkov

Recikliranje

Popravilo lesene embalaže

Energetska predelava (1)

Druga predelava (2)

Recikliranje v državi članici

Recikliranje v drugih državah članicah

Recikliranje zunaj EU

Vse

 

 

 

 

 

 

 

Plastika

 

 

 

 

 

 

 

Les

 

 

 

 

 

 

 

Kovine (skupaj)

 

 

 

 

 

 

 

Železne kovine

 

 

 

 

 

 

 

Železne kovine iz pepela od sežiganja (3)

 

 

 

 

 

 

 

Aluminij

 

 

 

 

 

 

 

Aluminij iz pepela od sežiganja (4)

 

 

 

 

 

 

 

Steklo

 

 

 

 

 

 

 

Papir in karton

 

 

 

 

 

 

 

Drugo

 

 

 

 

 

 

 

Opombe:

1.  Temno senčena polja: poročanje ni potrebno.

2.  Svetlo senčena polja: poročanje je obvezno samo za države članice, ki navedene količine vključijo v stopnje recikliranja. Kadar države članice poročajo o kovinah iz pepela od sežiganja (POS), izpolnijo tako polja o recikliranju v državi članici kot o recikliranju zunaj nje.

(1)   To vključuje sežiganje z energetsko predelavo in ponovno predelavo odpadkov, ki se bodo uporabljali kot gorivo ali druga sredstva za pridobivanje energije.

(2)   To ne vključuje popravila lesene embalaže, recikliranja in energetske predelave, vključuje pa zasipanje.

(3)   Železne kovine, reciklirane po ločitvi od pepela od sežiganja, se sporočajo ločeno in niso vključene v vrstico za poročanje o železnih kovinah.

(4)   Aluminij, recikliran po ločitvi od pepela od sežiganja, se sporoči ločeno in ni vključen v vrstico za poročanje o aluminiju.



PREGLEDNICA 2

Preglednica za poročanje za namene prilagoditve stopenj recikliranja v skladu s členom 5(2) Direktive 94/62/ES

(v %)

1

2

3

4

5

Odpadni embalažni material

Delež prodajne embalaže za večkratno uporabo v vsej prodajni embalaži, leto n – 3

Delež prodajne embalaže za večkratno uporabo v vsej prodajni embalaži, leto n – 2

Delež prodajne embalaže za večkratno uporabo v vsej prodajni embalaži, leto n – 1

Povprečni delež prodajne embalaže za večkratno uporabo v treh letih pred letom n

Plastika

 

 

 

 

Les

 

 

 

 

Železne kovine

 

 

 

 

Aluminij

 

 

 

 

Steklo

 

 

 

 

Papir in karton

 

 

 

 

Vse

 

 

 

 

Opombe:

1.  Svetlo senčena polja: podatki so obvezni samo za material, za katerega se je država članica odločila doseči prilagojeni cilj.

2.  Temno senčena polja: izračun podatkov je samodejen in predstavlja enostavno povprečje stolpcev 2, 3 in 4.



PREGLEDNICA 3

Preglednica za poročanje o embalaži za večkratno uporabo

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Embalažni material

Embalaža, prvič dana na trg

Embalaža za večkratno uporabo, prvič dana v promet

Kroženja (3)

Vsa embalaža (1)

Prodajna embalaža (2)

Vsa embalaža za večkratno uporabo

(t)

Prodajna embalaža za večkratno uporabo

(t)

Vsa embalaža za večkratno uporabo

Prodajna embalaža za večkratno uporabo

(t)

(enote)

(t)

(enote)

(t) (4)

(število)

(t) (4)

(število)

Plastika

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Les

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Železne kovine

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aluminij

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Steklo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Papir in karton

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugo

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vse

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opomba: Svetlo senčena polja: podatki so neobvezni.

(1)   To pomeni vso embalažo za večkratno uporabo in embalažo za enkratno uporabo, ki zajema prodajno, transportno in skupinsko embalažo.

(2)   To pomeni prodajno embalažo za večkratno uporabo in prodajno embalažo za enkratno uporabo.

(3)   To pomeni število kroženj, ki jih embalaža za večkratno uporabo opravi v danem letu.

(4)   To pomeni število kroženj, ki jih embalaža za večkratno uporabo opravi v danem letu, pomnoženo z njihovo maso.

▼M1



TABELA 4

Letna potrošnja lahkih plastičnih nosilnih vrečk, izračunana v skladu z metodologijo iz člena 2(1)(a) Izvedbenega sklepa Komisije (EU) 2018/896 (1)

Število lahkih plastičnih nosilnih vrečk, danih na trg

 

pri tem je debelina stene vrečk

< 15 mikronov

15 < 50 mikronov

 

 

(1)   Izvedbeni sklep Komisije (EU) 2018/896 z dne 19. junija 2018 o določitvi metodologije za izračun letne potrošnje lahkih plastičnih nosilnih vrečk in spremembi Odločbe 2005/270/ES (UL L 160, 25.6.2018, str. 6).

Opombe:

1. Belo okence: podatki so obvezni.

2. Osenčena okenca: podatki so neobvezni.



TABELA 5

Letna potrošnja lahkih plastičnih nosilnih vrečk, izračunana v skladu z metodologijo iz člena 2(1)(b) Izvedbenega sklepa (EU) 2018/896

Število lahkih plastičnih nosilnih vrečk, izračunano iz obveznih davkov, bremenitev ali dajatev

Število lahkih plastičnih nosilnih vrečk, ki je izračunano iz obveznih davkov, bremenitev ali dajatev, kot ga prijavijo ali sporočijo gospodarski subjekti

Število lahkih plastičnih nosilnih vrečk, ki so izvzete iz obveznih davkov, bremenitev ali dajatev, kot ga sporočijo gospodarski subjekti

(a)

(b)

(a) + (b)

pri tem je debelina stene vrečk

< 15 mikronov

15 < 50 mikronov

< 15 mikronov

15 < 50 mikronov

 

 

 

 

Opombe:

1. Belo okence: podatki so obvezni.

2. Osenčena okenca: podatki so neobvezni.

3. Kadar ni izjem, je vrednost (b) enaka 0.



TABELA 6

Letna potrošnja lahkih plastičnih nosilnih vrečk, izračunana v skladu z metodologijo iz člena 3(1)(a) Izvedbenega sklepa (EU) 2018/896

Masa lahkih plastičnih nosilnih vrečk, danih na trg

Masa lahkih plastičnih nosilnih vrečk, danih na trg

Povprečna masa na lahko plastično nosilno vrečko, kot so jo sporočili gospodarski subjekti

 

 

pri tem je debelina stene vrečk

pri tem je debelina stene vrečk

 

< 15 mikronov

15 < 50 mikronov

< 15 mikronov

15 < 50 mikronov

 

 

 

 

Opombe:

1. Belo okence: podatki so obvezni.

2. Osenčena okenca: podatki so neobvezni.



TABELA 7

Letna potrošnja lahkih plastičnih nosilnih vrečk, izračunana v skladu z metodologijo iz člena 3(1)(b) Izvedbenega sklepa (EU) 2018/896

Masa lahkih plastičnih nosilnih vrečk, izračunana iz obveznih davkov, bremenitev ali dajatev

Masa lahkih plastičnih nosilnih vrečk, ki je izračunana iz obveznih davkov, bremenitev ali dajatev, kot jo prijavijo ali sporočijo gospodarski subjekti

Masa lahkih plastičnih nosilnih vrečk, ki so izvzete iz obveznih davkov, bremenitev ali dajatev, kot jo sporočijo gospodarski subjekti

Povprečna masa na lahko plastično nosilno vrečko, kot jo sporočijo gospodarski subjekti

(a)

(b)

 

(a) + (b)

pri tem je debelina stene vrečk

< 15 mikronov

15 < 50 mikronov

< 15 mikronov

15 < 50 mikronov

(a)

15 < 50 mikronov

(b)

15 < 50 mikronov

 

 

 

 

 

 

Opombe:

1. Belo okence: podatki so obvezni.

2. Osenčena okenca: podatki so neobvezni.

3. Kadar ni izjem, je vrednost (b) enaka 0.

▼M2




PRILOGA II

Točke izračuna iz člena 6c(1)(a)



Embalažni material

Točka izračuna

Steklo

Sortirano steklo, ki se pred vstopom v steklarsko peč ali proizvodnjo filtracijskega medija, abrazivnih materialov, izolacije iz steklenih vlaken in gradbenih materialov dodatno ne predela.

Kovine

Sortirana kovina, ki se pred vstopom v talilnico kovin ali peč dodatno ne predela.

Papir/karton

Sortirani papir, ki se pred vstopom v postopek predelave celuloze dodatno ne predela.

Plastika

Plastika, ločena po polimerih, ki se pred vstopom v postopke peletiranja, vbrizgavanja ali oblikovanja dodatno ne predela.

Plastični kosmiči, ki se pred uporabo v končnem proizvodu dodatno ne predelajo.

Les

Sortirani les, ki se pred uporabo v izdelavi ivernih plošč ali drugih proizvodov dodatno ne predela.

Sortirani les, ki vstopa v postopek kompostiranja.

Tekstil

Sortirani tekstil, ki se pred uporabo za proizvodnjo tekstilnih vlaken, krp ali granulatov dodatno ne predela.

Sestavljena embalaža in embalaža, sestavljena iz več materialov

Plastika, steklo, kovina, les, papir in karton ter drugi materiali, ki nastanejo pri obdelavi sestavljene embalaže ali embalaže iz več materialov, ki se, preden dosežejo točko izračuna, določeno za posamezni material, dodatno ne predelajo.




PRILOGA III

Metodologija za izračun recikliranih kovin, ločenih po sežiganju odpadne embalaže

1. V zvezi s formulami, določenimi v tej prilogi, se uporabljajo naslednji pojmi:

m skupno Fe/Al v POS

skupna masa železnih kovin ali aluminija v pepelu od sežiganja v danem letu;

m koncentrati Fe/nFe v POS

masa koncentrata železnih kovin ali koncentrata neželeznih kovin, ločenega od pepela od sežiganja surovih odpadkov v danem letu;

c Fe/Al v POS

koncentracija železnih kovin ali aluminija v zadevnem koncentratu kovin;

m Fe/Al v POS

masa železnih kovin ali aluminija v koncentratu železnih kovin ali koncentratu neželeznih kovin, ločenem od pepela od sežiganja v danem letu;

m nekovinski

masa nekovinskega materiala, vsebovanega v koncentratu določenih železnih kovin ali koncentratu aluminija;

r Al

delež aluminija v neželeznih kovinah, vsebovanih v koncentratu neželeznih kovin, ločenem od pepela od sežiganja;

m Fe/Al odp. emb.

masa železnih kovin ali aluminija iz odpadne embalaže, ki je v danem letu vstopila v postopek sežiganja;

m Fe/Al odp.

masa vseh železnih kovin ali aluminija, ki so v danem letu vstopili v postopek sežiganja, in

m Fe/Al v POS odp. emb.

masa recikliranih železnih kovin ali aluminija, ki v danem letu izvira iz odpadne embalaže.

2. Po ločitvi koncentrata železnih/neželeznih kovin od surovega pepela od sežiganja se vsebnost železnih kovin/aluminija v koncentratu kovin izračuna z naslednjo formulo:

m skupno Fe/Al v POS = m koncentrati Fe/nFe v POS · c Fe/Al v POS

3. Podatki o masi koncentratov železnih/neželeznih kovin se pridobijo pri napravah, ki ločujejo koncentrate kovin od surovega pepela od sežiganja.

4. Koncentracija železnih kovin in aluminija iz predelave surovega pepela od sežiganja se izračuna z uporabo podatkov, zbranih z rednimi raziskavami iz naprav, ki obdelujejo koncentrate kovin, in naprav, ki uporabljajo kovine, ločene od pepela od sežiganja, za proizvodnjo kovinskih proizvodov, z naslednjimi formulami:

(a) za železne kovine

image

in

(b) za aluminij

image

5. Masa recikliranih železnih kovin/aluminija iz odpadne embalaže v vseh recikliranih železnih kovinah/aluminiju, ločenih od pepela od sežiganja, se določi z vzorčnimi raziskavami odpadkov, ki vstopajo v postopek sežiganja. Te raziskave se izvedejo najmanj vsakih pet let in kadar je upravičeno pričakovati, da se je sestava sežganih odpadkov znatno spremenila. Masa železnih kovin/aluminija iz odpadne embalaže se izračuna z naslednjimi formulami:

image

.




PRILOGA IV

Preglednica za preverjanje kakovosti

I.    Cilji poročila

Cilji poročila o preverjanju kakovosti so:

1. oceniti metodologijo poročanja o letni porabi lahkih plastičnih nosilnih vrečk:

2. oceniti kakovost podatkov o embalaži za večkratno uporabo;

3. preveriti, kako celovito države članice uporabljajo opredelitev odpadne embalaže, zlasti glede podatkov o nastajanju odpadne embalaže;

4. oceniti kakovost postopkov zbiranja podatkov, vključno z obsegom in potrjevanjem upravnih virov podatkov ter statistične veljavnosti pristopov na podlagi raziskav;

5. razumeti razloge za pomembne spremembe v sporočenih podatkih med referenčnimi leti in zagotoviti zaupanje v točnost navedenih podatkov;

6. zagotoviti uporabo pravil in skupnih metodologij za tehtanje kovin, ločenih po sežiganju odpadne embalaže, in

7. preveriti skladnost s posebnimi zahtevami, določenimi v pravilih za izračun ciljev recikliranja za odpadno embalažo.

II.    Splošne informacije

1. Država članica:

2. Organizacija, ki predloži podatke in opis:

3. Kontaktna oseba/kontaktni podatki:

4. Referenčno leto:

5. Datum priprave/različica:

6. Povezava do podatkov, ki jih je objavila država članica (če jih je objavila):

III.    Letna poraba lahkih plastičnih nosilnih vrečk

1.   Opis strank, vključenih v zbiranje podatkov



Naziv institucije

Opis glavnih pristojnosti

 

 

Če je ustrezno, dodajte vrstice.

2.   Opis uporabljenih metod

3.   Točnost podatkov

3.1.   Opis glavnih težav, ki vplivajo na točnost podatkov o letni porabi lahkih plastičnih nosilnih vrečk, vključno z napakami v zvezi z vzorčenjem, pokritostjo, merjenjem, obdelavo in neodzivi

3.2.   Razlaga obsega in veljavnosti raziskav za zbiranje podatkov o letni porabi lahkih plastičnih nosilnih vrečk

3.3.   Uporabljene statistične raziskave o letni porabi lahkih plastičnih nosilnih vrečk



Obseg raziskave

Leto

Statistične enote

Delež populacije, vključene v raziskavo

Podatki

(t)

Stopnja zaupanja

Toleranca

Prilagoditve od leta raziskave do tekočega leta

Druge podrobnosti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za vsako uporabljeno raziskavo dodajte vrstice.

3.4.   Razlike glede na podatke iz predhodnega leta

Morebitne pomembne metodološke spremembe v metodi izračuna za tekoče referenčno leto (vključite zlasti retrospektivne revizije, njihovo naravo in ali je za določeno leto potrebna oznaka za prekinitev).

IV.    Embalaža za večkratno uporabo

1.   Stranke, vključene v zbiranje podatkov



Naziv institucije

Opis glavnih pristojnosti

 

 

Če je ustrezno, dodajte vrstice.

2.   Opis uporabe opredelitve embalaže za večkratno uporabo v nacionalnem sistemu zbiranja podatkov, vključno z zagotavljanjem, da se embalaža za večkratno uporabo, ki se prvič daje v promet, znova uporabi v okviru sistema za ponovno uporabo embalaže in da so zajeta vsa kroženja embalaže za večkratno uporabo

3.   Metode za zbiranje in združevanje podatkov za različne kategorije, vrste embalaže in sisteme za ponovno uporabo embalaže



Embalažni material

Zajeta kategorija embalaže (prodajna, skupinska ali transportna embalaža)

Vrsta embalaže (npr. steklenice, gajbe, posode)

Opis sistema ponovne uporabe (sistem odprte ali zaprte zanke)

Podroben opis metod za zbiranje in združevanje podatkov, vključno z viri informacij, pokritostjo in morebitnimi uporabljenimi ocenami, po možnosti ločeno za vsako kombinacijo embalažnega materiala, kategorijo, vrsto embalaže in sistem za ponovno uporabo embalaže

Plastika

 

 

 

 

Les

 

 

 

 

Železne kovine

 

 

 

 

Aluminij

 

 

 

 

Steklo

 

 

 

 

Papir in karton

 

 

 

 

Drugo

 

 

 

 

Po potrebi po vsakem materialu dodajte vrstice.

4.   Preverjanje podatkov



Embalažni material

Podroben opis metod za preverjanje podatkov o embalaži za večkratno uporabo, po možnosti ločeno za vsako kombinacijo embalažnega materiala, kategorijo, vrsto embalaže in sistem za ponovno uporabo embalaže

Plastika

 

Les

 

Železne kovine

 

Aluminij

 

Steklo

 

Papir in karton

 

Drugo

 

5.   Točnost podatkov

5.1.   Opis glavnih težav, ki vplivajo na točnost podatkov o embalaži za večkratno uporabo, vključno z napakami v zvezi z vzorčenjem, pokritostjo, merjenjem, obdelavo in neodzivi

5.2.   Razlaga obsega in veljavnosti raziskav za zbiranje podatkov o embalaži za večkratno uporabo

5.3.   Uporabljene statistične raziskave o embalaži za večkratno uporabo



Embalažni material

Leto

Statistične enote

Delež populacije, vključene v raziskavo

Podatki (tone)

Stopnja zaupanja

Toleranca

Podrobnosti o prilagoditvah od leta raziskave do tekočega leta

Druge podrobnosti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za vsako uporabljeno raziskavo dodajte vrstice.

5.4.   Razlike glede na podatke iz predhodnega leta

Morebitne pomembne metodološke spremembe v metodi izračuna za tekoče referenčno leto (vključite zlasti retrospektivne revizije, njihovo naravo in ali je za določeno leto potrebna oznaka za prekinitev)

V.    Odpadna embalaža

1.   Opis strank, vključenih v zbiranje podatkov



Naziv institucije

Opis glavnih pristojnosti

 

 

Če je ustrezno, dodajte vrstice.

2.   Opis uporabljenih metod

2.1.   Nastajanje odpadne embalaže

2.1.1.   Metode za določanje nastajanja odpadne embalaže (s križcem označite vse ustrezne celice)



Odpadni embalažni material/metode zbiranja podatkov

Skupaj

Plastika

Les

Železne kovine

Aluminij

Steklo

Papir in karton

Drugo

Uporaba podatkov o embalaži, dani v promet

 

 

 

 

 

 

 

 

Upravno poročanje

 

 

 

 

 

 

 

 

Raziskave

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektronski register

 

 

 

 

 

 

 

 

Analiza odpadkov

 

 

 

 

 

 

 

 

Podatki od izvajalcev ravnanja z odpadki

 

 

 

 

 

 

 

 

Podatki od občin

 

 

 

 

 

 

 

 

Podatki iz shem razširjene odgovornosti proizvajalca

 

 

 

 

 

 

 

 

Statistika o proizvodnji in zunanji trgovini

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugo (navedite)

 

 

 

 

 

 

 

 

Opis metod preverjanja v zvezi s podatki o nastali odpadni embalaži, če se uporabijo podatki o embalaži, dani v promet

2.1.2.   Razlaga uporabe ocen v primerih uporabe podatkov o embalaži, dani v promet (če na primer zbiranje podatkov ne zajema celotnega trga ali da bi se upoštevali subjekti, ki ne predložijo podatkov, zasebne pošiljke v državo ali iz nje ter spletna prodaja)

2.1.3.   Navedba, ali je bila ocena izračunana in dodana (Da/Ne), in v primeru pritrdilnega odgovora dodana prostornina v deležu skupne količine (%)



Odpadni embalažni material/potrjevanje

Skupaj

Plastika

Les

Železne kovine

Aluminij

Steklo

Papir in karton

Drugo

Splošne ocene (npr. na podlagi raziskav)

 

 

 

 

 

 

 

 

Subjekti, ki ne predložijo podatkov

 

 

 

 

 

 

 

 

Zasebne pošiljke

 

 

 

 

 

 

 

 

Spletna prodaja

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugo

 

 

 

 

 

 

 

 

2.1.4.   Opis metodologije in preverjanja podatkov o nastali odpadni embalaži, če se uporabijo podatki o odpadni embalaži, vključno s tem, kako se upoštevajo (a) odpadki, ki niso embalaža in se zbirajo skupaj z odpadno embalažo, in (b) embalažni materiali v drugih odpadkih (mešani tokovi odpadkov).

2.1.5.   Opis metodologije za poročanje o sestavljeni embalaži, vključno kadar se materiali, ki so vsebovani v sestavljeni embalaži in predstavljajo manj kot 5 % mase embalažne enote, ne poročajo ločeno.

2.1.6.   Preverjanje podatkov o nastali odpadni embalaži



Odpadni embalažni material

Navzkrižno preverjanje

(da/ne)

Preverjanje časovnih vrst

(da/ne)

Revizija

(da/ne)

Postopek preverjanja

Plastika

 

 

 

 

Les

 

 

 

 

Železne kovine

 

 

 

 

Aluminij

 

 

 

 

Steklo

 

 

 

 

Papir in karton

 

 

 

 

Drugo

 

 

 

 

Dodatne podrobnosti o preverjanju podatkov o nastali odpadni embalaži

2.2.   Ravnanje z odpadno embalažo

2.2.1.   Razvrstitve postopkov obdelave

Podatki o uporabljeni razvrstitvi postopkov obdelave (če se uporabi standardna razvrstitev, kot so oznake postopka odstranjevanja ali postopka predelave, določene v prilogah I in II k Direktivi 2008/98/ES, se sklicujte na njeno ime ali navedite in opišite vse ustrezne uporabljene kategorije).

2.2.2.   Opis metod za določanje obdelave odpadne embalaže (označite s križcem)



Odpadni embalažni material/metode zbiranja podatkov

Skupaj

Plastika

Les

Železne kovine

Aluminij

Steklo

Papir in karton

Drugo

Upravno poročanje

 

 

 

 

 

 

 

 

Raziskave

 

 

 

 

 

 

 

 

Elektronski register

 

 

 

 

 

 

 

 

Analiza odpadkov

 

 

 

 

 

 

 

 

Podatki od izvajalcev ravnanja z odpadki

 

 

 

 

 

 

 

 

Podatki od občin

 

 

 

 

 

 

 

 

Podatki iz shem razširjene odgovornosti proizvajalca

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugo (navedite)

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodatne informacije o metodah, vključno s kombinacijo uporabljenih metod

2.2.3.   Točke tehtanja za recikliranje, ki jih uporabljajo države članice



Odpadni embalažni material

Opis uporabljenih točk tehtanja (na točki izračuna ali izhodu iz postopka sortiranja z odštetjem neciljnih materialov, če je to primerno, merila za prenehanje statusa odpadka itd.), vključno s spremembami na regionalni in lokalni ravni

Plastika

 

Les

 

Železne kovine

 

Aluminij

 

Steklo

 

Papir in karton

 

Drugo

 

Podroben opis metodologije za izračun količine neciljnih materialov, odstranjenih med točkama tehtanja in izračuna, kjer je primerno

2.2.4.   Opis metodologije, da se po materialih določi količina recikliranih materialov, vsebovanih v sestavljeni embalaži, ali embalaže, sestavljene iz več materialov, in informacije o morebitnih izjemah za materiale, ki predstavljajo manj kot 5 % skupne mase embalažne enote.

2.2.5.   Uporaba povprečnih stopenj izgube (PSI)

Opis sortirane odpadne embalaže, za katero se uporabijo PSI, vrste sortirnic, za katere veljajo različne PSI, metodološki pristop k izračunu PSI na takih točkah, vključno s statistično točnostjo morebitnih uporabljenih raziskav ali naravo morebitnih tehničnih specifikacij.



Sortiran odpadni material in vrsta sortirnice

Uporabljena PSI (v %)

Opis

 

 

 

Če je ustrezno, dodajte vrstice.

2.2.6.   Pripisovanje odpadkov vrstam materialov, ki so ali niso embalaža, in popravek za vlažnost

Opis metodologije za izključitev odpadkov, ki niso embalaža, iz sporočene količine reciklirane odpadne embalaže in metodologije za popravek količine odpadne embalaže na točki tehtanja, da bi se upoštevala naravna stopnja vlažnosti embalaže (vključno z uporabo ustreznih evropskih standardov), kjer je primerno. Združevanje podatkov za naprave podobne vrste je sprejemljivo.



Odpadni embalažni material

Vrsta naprave

Delež odpadne embalaže (%)

Opis uporabljenih metodologij za pridobitev deleža

 

 

 

 

Če je ustrezno, dodajte vrstice.

2.2.7.   Pripisovanje odpadkov različnim državam članicam

Opis metodologije za izključitev odpadkov, ki izvirajo iz drugih držav, kjer je primerno. Združevanje podatkov za naprave podobne vrste je sprejemljivo.



Odpadni embalažni material

Vrsta naprave

Delež odpadkov iz države članice (%)

Opis uporabljenih metodologij za pridobitev deleža

 

 

 

 

Če je ustrezno, dodajte vrstice.

2.2.8.   Druga predelava odpadkov

Opis obdelave odpadkov, sporočenih v okviru kategorije druge predelave, in delež tako obdelanih odpadkov (%)

2.2.9.   Informacije o pomembnosti začasnega skladiščenja odpadne embalaže za količine obdelanih odpadkov v danem letu ter morebitne ocene odpadkov, recikliranih v tekočem referenčnem letu po začasnem skladiščenju v prejšnjem referenčnem letu, in odpadkov, ki se bodo začasno skladiščili v tekočem referenčnem letu

2.2.10.   Preverjanje podatkov o recikliranju odpadne embalaže



Odpadni embalažni material

Navzkrižno preverjanje

(da/ne)

Preverjanje časovnih vrst

(da/ne)

Revizija

(da/ne)

Postopek preverjanja

Plastika

 

 

 

 

Les

 

 

 

 

Železne kovine

 

 

 

 

Aluminij

 

 

 

 

Mešani odpadki

 

 

 

 

Drugo

 

 

 

 

2.2.11.   Izračun recikliranja kovin iz pepela od sežiganja

Podroben opis metode za zbiranje podatkov za izračun količine kovin, ločenih od pepela od sežiganja, v skladu z izvedbenim aktom Komisije, sprejetim v skladu s členom 37(7) Direktive 2008/98/ES



Podatki

Opis metode merjenja za pridobitev podatkov

Skupna količina koncentrata kovin, ekstrahiranega iz pepela od sežiganja

 

Povprečna raven vsebnosti kovin v skupni količini koncentrata kovin, vključno z zanesljivostjo morebitnih opravljenih raziskav

 

Delež odpadkov, ki vstopajo v sežigalnico in so odpadna embalaža, vključno z zanesljivostjo morebitnih opravljenih raziskav

 

2.3.   Točnost podatkov

2.3.1.   Opis glavnih vprašanj, ki vplivajo na točnost podatkov o nastajanju in obdelavi odpadne embalaže, vključno z napakami v zvezi z vzorčenjem, pokritostjo, tehtanjem, obdelavo in neodzivi

2.3.2.   Razlaga obsega in veljavnosti raziskav za zbiranje podatkov o nastajanju in obdelavi odpadne embalaže

2.3.3.   Uporabljene statistične raziskave o nastajanju in obdelavi odpadne embalaže



Sestavina odpadne embalaže

Leto

Statistične enote

Delež populacije, vključene v raziskavo

Podatki (tone)

Stopnja zaupanja

Toleranca

Podrobnosti o prilagoditvah od leta raziskave do tekočega leta

Druge podrobnosti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za vsako uporabljeno raziskavo dodajte vrstice.

2.3.4.   Razlike glede na podatke iz predhodnega leta

Morebitne pomembne metodološke spremembe v metodi izračuna za tekoče referenčno leto (vključite zlasti retrospektivne revizije, njihovo naravo in ali je za določeno leto potrebna oznaka za prekinitev)

2.3.5.   Podrobna razlaga vzrokov za razliko v tonaži (v zvezi s tem, kateri tokovi odpadkov, sektorji ali ocene so povzročili razliko in kaj je osnovni vzrok) za katero koli sestavino nastale in reciklirane odpadne embalaže, ki kaže več kot 10-odstotno spremembo v primerjavi s podatki, predloženimi za prejšnje leto podatkov



Material

Sprememba (%)

Glavni razlog za spremembo

 

 

 

Če je ustrezno, dodajte vrstice.

VI.    Sledljivost odpadkov in zagotavljanje njihove obdelave v pogojih, ki so v splošnem enakovredni zahtevam, določenim v ustreznem okoljskem pravu Unije

1.   Podroben opis sistema za nadzor kakovosti in sledljivost odpadne embalaže v skladu s členom 6a(3) in (8) Direktive 94/62/ES

2.   Odpadki, obdelani zunaj države članice



Odpadni embalažni material

Končna obdelava se izvede v državi članici

(da/ne)

Odpremljen v drugo državo članico EU

(da/ne)

Izvožen iz EU

(da/ne)

Opis posebnih ukrepov za nadzor kakovosti in sledljivost odpadne embalaže, zlasti kar zadeva spremljanje in potrjevanje podatkov

Plastika

 

 

 

 

Les

 

 

 

 

Železne kovine

 

 

 

 

Aluminij

 

 

 

 

Steklo

 

 

 

 

Papir in karton

 

 

 

 

Drugo

 

 

 

 

3.   Opis ukrepov za zagotovitev, da lahko izvoznik v skladu s členom 6a(8) Direktive 94/62/ES dokaže, da pošiljka odpadkov izpolnjuje zahteve iz Uredbe (ES) št. 1013/2006 Evropskega parlamenta in Sveta ( 4 ) in da je bila obdelava odpadkov zunaj Unije izvedena v pogojih, ki so v splošnem enakovredni zahtevam, določenim v ustreznem okoljskem pravu Unije.

VII.    Zaupnost

Utemeljitev za zadržanje objave določenih delov tega poročila:

VIII.    Glavna nacionalna spletišča, referenčni dokumenti in objave



( 1 ) UL L 30, 6.2.1993, str. 1.

( 2 ) UL L 166, 1.7.1999, str. 6.

( 3 ) UL L 185, 17.7.1999, str. 1.

( 4 ) Uredba (ES) št. 1013/2006 Evropskega parlamenta in Sveta z dne 14. junija 2006 o pošiljkah odpadkov (UL L 190, 12.7.2006, str. 1).