EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32014D0445(01)

2014/445/EU: Sklep Sveta z dne 8. julija 2014 o imenovanju dveh danskih članov in šestih danskih nadomestnih članov Odbora regij

OJ L 201, 10.7.2014, p. 25–26 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

No longer in force, Date of end of validity: 25/01/2015

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2014/445(2)/oj

10.7.2014   

SL

Uradni list Evropske unije

L 201/25


SKLEP SVETA

z dne 8. julija 2014

o imenovanju dveh danskih članov in šestih danskih nadomestnih članov Odbora regij

(2014/445/EU)

SVET EVROPSKE UNIJE JE –

ob upoštevanju Pogodbe o delovanju Evropske unije in zlasti člena 305 Pogodbe,

ob upoštevanju predloga danske vlade,

ob upoštevanju naslednjega:

(1)

Svet je 22. decembra 2009 in 18. januarja 2010 sprejel sklepa 2009/1014/EU (1) in 2010/29/EU (2) o imenovanju članov in nadomestnih članov Odbora regij za obdobje od 26. januarja 2010 do 25. januarja 2015. S Sklepom Sveta 2010/590/EU (3) je bila 27. septembra 2010 Kirstine Helene BILLE imenovana za članico, Steen Ole DAHLSTRØM in Carsten KISSMEYER-NIELSEN pa za nadomestna člana do 25. januarja 2015. S Sklepom Sveta 2014/79/EU (4) je bil 11. februarja 2014 Simon Mønsted STRANGE imenovan za člana, Anker BOYE, Jane FINDAHL, Lars KRARUP in Michael ZIEGLER pa za nadomestne člane do 25. januarja 2015.

(2)

Zaradi konca mandatov Kirstine BILLE in Simona Mønsteda STRANGEA sta se sprostili dve mesti članov Odbora regij.

(3)

Zaradi konca mandatov Ankerja BOYEA, Steena Oleja DAHLSTRØMA, Jane FINDAHL, Carstena KISSMEYER-NIELSENA, Larsa KRARUPA in Michaela ZIEGLERJA se je sprostilo šest mest nadomestnih članov Odbora regij –

SPREJEL NASLEDNJI SKLEP:

Člen 1

Za preostanek mandata, ki se izteče 25. januarja 2015, se v Odbor regij imenujejo:

(a)

za člana:

Jens Bo IVE, Mayor of Rudersdal Municipality,

Thomas Strecker Lerbak ADELSKOV, Mayor of Odsherred City Council

in

(b)

za nadomestne člane:

Kirstine BILLE, Deputy Mayor of Syddjurs Municipality,

Henrik BRADE JOHANSEN, Member of Lyngby-Taarbaek City Council,

Lotte CEDERSKJOLD ENGSIG-KARUP, Member of Aarhus City Council in Member of the Aarhus Municipal Authority,

Per NØRHAVE, Member of Ringsted City Council,

Marc PERERA CHRISTENSEN, Deputy Mayor of Aarhus City Council, Member of Aarhus Municipal Corporation in Member of Aarhus City Council,

John SCHMIDT ANDERSEN, Mayor of Frederikssund Municipality.

Člen 2

Ta sklep začne veljati na dan sprejetja.

V Bruslju, 8. julija 2014

Za Svet

Predsednik

P. C. PADOAN


(1)  UL L 348, 29.12.2009, str. 22.

(2)  UL L 12, 19.1.2010, str. 11.

(3)  UL L 260, 2.10.2010, str. 20.

(4)  UL L 44, 14.2.2014, str. 48.


Top