EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32009D0040

2009/40/ES: Sklep Sveta z dne 19. januarja 2009 o imenovanju danskega člana in dveh danskih nadomestnih članov Odbora regij

OJ L 16, 21.1.2009, p. 11–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

No longer in force, Date of end of validity: 25/01/2012

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2009/40(1)/oj

21.1.2009   

SL

Uradni list Evropske unije

L 16/11


SKLEP SVETA

z dne 19. januarja 2009

o imenovanju danskega člana in dveh danskih nadomestnih članov Odbora regij

(2009/40/ES)

SVET EVROPSKE UNIJE JE –

ob upoštevanju Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti in zlasti člena 263 Pogodbe,

ob upoštevanju predloga danske vlade,

ob upoštevanju naslednjega:

(1)

Svet je 24. januarja 2006 sprejel Sklep 2006/116/ES o imenovanju članov in nadomestnih članov Odbora regij za obdobje od 26. januarja 2006 do 25. januarja 2010 (1).

(2)

Zaradi odstopa ge. Eve NEJSTGAARD se je sprostilo mesto člana Odbora regij. Zaradi odstopa g. Bjørna DAHLA in izteka mandata ge. Anne Margrethe KAALUND sta se sprostili dve mesti nadomestnih članov Odbora regij –

SKLENIL:

Člen 1

Za preostanek mandata, ki se izteče 25. januarja 2010, se v Odbor regij imenujejo:

(a)

za člana:

g. Jens Jørgen NYGAARD, 1. Viceborgmester, Egedal Kommune;

(b)

za nadomestna člana:

ga. Anna Margrethe KAALUND, Byrådsmedlem, Viborg Kommune (sprememba mandata)

g. Jens STENBÆK, Viceborgmester, Holbæk Kommune.

Člen 2

Ta sklep začne učinkovati na dan sprejetja.

V Bruslju, 19. januarja 2009

Za Svet

Predsednik

P. GANDALOVIČ


(1)  UL L 56, 25.2.2006, str. 75.


Top