EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52016XC0504(01)

Seznam osrednjih organov, ki so jih države članice imenovale za vračanje predmetov kulturne dediščine, ki so bili protipravno odstranjeni z ozemlja države članice, v skladu s členom 4 Direktive 2014/60/EU

OJ C 160, 4.5.2016, p. 2–12 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

4.5.2016   

SL

Uradni list Evropske unije

C 160/2


Seznam osrednjih organov, ki so jih države članice imenovale za vračanje predmetov kulturne dediščine, ki so bili protipravno odstranjeni z ozemlja države članice, v skladu s členom 4 Direktive 2014/60/EU (1)

(2016/C 160/02)

Država članica

Osrednji organ

Belgija

Service Public Fédéral Justice/Federale Overheidsdienst Justitie

Service de droit de la postopek civile et droit Patrimonial/Burgerlijk Procesrecht en vermogensrecht Dienst

Boulevard de Waterloo/Waterloolaan 115

1000 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË

Kontaktna oseba: Mr Jean-Christophe Boulet

Tel. +32 25426597

Faks +32 25427006

E-naslov: jean-christophe.boulet@just.fgov.be

Bolgarija

Ministry of Culture

DG Inspectorate for Protection of Cultural Heritage

17 Al. Stamboliyski Blvd.

1040 Sofia

BULGARIA

Kontaktna oseba: Ms Petya Ganchovska

Tel. +359 29400879

Faks +359 29871434

E-naslov: p.ganchovska@mc.government.bg

Ms Mariya Todorova-Simova

Tel. +359 29400972

E-naslov: m.todorova@mc.government.bg

Češka

Ministerstvo kultury

Maltézské nám. 1

118 11 Praha 1

ČESKÁ REPUBLIKA

Kontaktna oseba: Mrs Magda Němcová

Tel. +420 257085454

Faks +420 602623699

E-naslov: Magda.Nemcova@mkcr.cz

Ministerstvo vnitra (odgovorno za arhive)

Milady Horákové 133

166 21 Praha 6

ČESKÁ REPUBLIKA

Kontaktna oseba: PhDr. Pavel Šimůnek

Odbor archivní správy a spisové službe

Tel. +420 974847606

Faks +420 974835032

E-naslov: pavel.simunek@mvcr.cz

Danska

Kulturværdiudvalget

Nationalmuseet

Frederiksholms Kanal 12

1220 København K

DANMARK

Tel. +45 33745185

Faks +45 33745101

E-naslov: kulturvaerdier@natmus.dk

Kontaktna oseba: Mr Jan B. Jans

Tel. +45 33744500 / 33744514

Faks +45 40786818

Nemčija

ZA ZVEZNO VLADO

Die Beauftragte der Bundesregierung für Kultur und Medien

Referat B 42

Graurheindorfer Str. 198

53117 Bonn

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Ministerialrat Frithjof BERGER

Tel. +49 228996813657

Faks +49 2289968153657

E-naslov: K42@bkm.bund.de

Internet: www.kulturstaatsministerin.de

ZA DEŽELE

Ministerium für Wissenschaft, Forschung und Kunst Baden-Württemberg

Königstraβe 46

70173 Stuttgart

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Leitender Ministerialrat Joachim Uhlmann

Tel. +49 7112792980

Faks +49 7112793213

E-naslov: joachim.uhlmann@mwk.bwl.de

Internet: www.mwk.baden-wuerttemberg.de

Bayerisches Staatsministerium für Bildung und Kultus, Wissenschaft und Kunst

Abteilung B Referat B 3

Salvatorstraβe 2

80333 München

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Ministerialrat Dr. Burkhard von Urff

Tel. +49 8921862369

Faks +49 8921862842

E-naslov: burkhard.urff@stmbkwk.bayern.de

Internet: www.stmbkwk.bayern.de

Der Regierende Bürgermeister von Berlin Senatskanzlei – Kulturelle Angelegenheiten

Brunnenstraβe 188-190

10119 Berlin

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Regierungsdirektorin Liane Rybczyk

Tel. +49 3090228410

Faks +49 3090228456

E-naslov: liane.rybczyk@kultur.berlin.de

Internet: www.berlin.de/senatskanzlei

Ministerium für Wissenschaft, Forschung und Kultur des Landes Brandenburg

Dortustraβe 36

14467 Potsdam

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Ministerialrat Dr. Philipp Riecken

Tel. +49 3318664910

Faks +49 3318664998

E-naslov: Philipp.Riecken@mwfk.brandenburg.de

Internet: www.mwfk.brandenburg.de

Der Senator für Kultur

Altenwall 15/16

28195 Bremen

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Referatsleiter Dr. Andreas Mackeben

Tel. +49 42136119541 / 4213612749

Faks +49 4213616025

E-naslov

:

Andreas.Mackeben@Kultur.Bremen.de

Kirsten.Paffhausen@Kultur.Bremen.de

Internet: www.kultur.bremen.de

Freie und Hansestadt Hamburg

Kulturbehörde – Staatsarchiv

Kattunbleiche 19

22041 Hamburg

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Frau Dr. Christine Axer

Tel. +49 40428313132

Faks +49 40427916001

E-naslov: christine.axer@staatsarchiv.hamburg.de

Hessisches Ministerium für Wissenschaft und Kunst

Rheinstraβe 23–25

65185 Wiesbaden

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Dr. Reinhard Dietrich

Tel. +49 611323463

Faks +49 611323499

E-naslov: Reinhard.Dietrich@HMWK.Hessen.de

Internet: www.HMWK.Hessen.de

Ministerium für Bildung, Wissenschaft und Kultur Mecklenburg-Vorpommern

Werderstraβe 124

19055 Schwerin

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Ministerialrat Ulf Tielking

Tel. +49 3855887420

Faks +49 3855887087

E-naslov: U.Tielking@bm.mv-regierung.de

Niedersächsisches Ministerium für Wissenschaft und Kultur

Leibnizufer 9

30169 Hannover

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Herr Lars Augath

Tel. +49 5111202596

Faks +49 511120992596

E-naslov: lars.augath@mwk.niedersachsen.de

Internet: www.mwk.niedersachsen.de

Ministerium für Familie, Kinder, Jugend, Kultur und Sport des Landes Nordrhein-Westfalen

Abteilung IV – Kultur

Haroldstr. 4

40213 Düsseldorf

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Ministerialrat Johannes Lierenfeld

Tel. +49 2118374391

Faks +49 211837664391

E-naslov: Johannes.Lierenfeld@mfkjks.nrw.de

Internet: www.mfkjks.nrw.de

Ministerium für Bildung, Wissenschaft, Weiterbildung und Kultur des Landes Rheinland-Pfalz

Mittlere Bleiche 61

55116 Mainz

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Frau Hedda Frank

Tel. +49 6131165451

Faks +49 6131164151

E-naslov: Hedda.Frank@mbwwk.rlp.de

Internet: www.mbwwk.rlp.de

Der Minister für Bildung und Kultur

Trierer Straβe 33

66111 Saarbrücken

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Herr Jörg Sämann

Tel. +49 6815017458

Faks +49 6815017227

E-naslov: J.saemann@kultur.saarland.de

Internet: www.saarland.de

Sächsisches Staatsministerium für Wissenschaft und Kunst

Wigardstraβe 17

01097 Dresden

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Frau Uta Volkmann

Tel. +49 3515646211

Faks +49 3515646099

E-naslov: uta.volkmann@smwk.sachsen.de

Internet: www.smwk.sachsen.de

Kultusministerium des Landes Sachsen-Anhalt

Turmschanzenstraβe 32

39114 Magdeburg

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Herr Ingo Mundt

Tel. +49 3915673635

Faks +49 3915673695

E-naslov: ingo.mundt@mk.sachsen-anhalt.de

Zuständiger Referent

Kontaktna oseba: Felix Meister

E-naslov: felix.meister@mk.sachsen.anhalt.de

Internet: www.mk.sachsen-anhalt.de

Ministerium für Justiz Kultur und Europa des Landes Schleswig-Holstein

Kulturabteilung, Referat II 42

Reventlouallee 2-4

24105 Kiel

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Frau Anne Nilges

Tel. +49 4319885845

Faks +49 4319886125845

E-naslov: anne.nilges@jumi.landsh.de

Thüringer StaatskanzleiReferat 43

Werner-Seelenbinder-Straβe 7

99096 Erfurt

DEUTSCHLAND

Kontaktna oseba: Ministerialrat Stefan Biermann

Tel. +49 3613794120

Faks +49 3613794008

E-naslov: stefan.biermann@tsk.thueringen.de

Internet: www.thueringen.de

Estonija

Kultuuriministeerium

Muinsuskaitseamet

Uus 18

10111 Tallinn

EESTI/ESTONIA

Kontaktna oseba: Linda Lainvoo

Tel. +372 6403018

Faks +372 6403060

E-naslov: linda.lainvoo@muinas.ee

Irska

Department of Arts, Heritage and the Gaeltacht

Cultural Institutions Unit

New Road

Killarney

Co. Kerry

IRELAND

Kontaktna oseba: Ms Orlaith Gleeson

Tel. +353 646627337

E-naslov: Orlaith.gleeson@ahg.gov.ie

Kontaktna oseba: Ms. Angela Byrne

Tel. +353 646627355

E-naslov: angela.byrne@ahg.gov.ie

Grčija

Hellenic Ministry of Culture & General Directorate of Antiquities and Culture Property

Directorate for the Documentation & Protection of Cultural Goods

Ag. Assomaton 33 str.

105 53 Αθήνα/Athens

ΕΛΛΑΔΑ/GREECE

Kontaktna oseba: Ms Katerina Voutsa

Mr Kosta Nikolentzos

Tel.

+30 2103238877

+30 2103238870

Faks +30 2103238874

E-naslov: dtppa@culture.gr

Španija

Ministerio de Educación, Cultura y Deporte

Dirección General de bellas ARTES culturales y de Bienes y bibliotecas archivos y

Plaza del Rey, 1

28004 Madrid

ESPAÑA

Kontaktna oseba: Sr. Carlos González-Barandiarán y de Muller, Consejero Tecnico

E-naslov: carlos.gonzalez@mecd.es

Kontaktna oseba: Sra Elisa de Cabo de la Vega, Subdirectora General de Protección del Patrimonio Histórico

E-naslov: elisa.decabo@mecd.es

Kontaktna oseba: Sr. Miguel Angel Recio Crespo, Director General de Bellas Artes y Bienes Culturales y de Archivos y Bibliotecas

E-naslov: secretaria.bellasartes@mecd.es

Tel. +34 917017040 / 917017035

Faks +34 917017381

Francija

Office Central de lutte contre le trafic illicite de biens culturels (OCBC)

101 rue des trois Fontanot

92000 Nanterre

FRANCE

Tel. +33 147449863

Faks +33 147449866

E-naslov: ocbc-doc.dcpjac@interieur.gouv.fr

Hrvaška

Ministarstvo kulture

Runjaninova 2

HR-10000 Zagreb

HRVATSKA

Kontaktna oseba: Nives Milinković

Tel. +385 14866255

Faks +385 14866280

E-naslov: nives.milinkovic@min-kulture.hr

Italija

Ministero dei beni e delle attività culturali e del turismo

Segretario Generale

Via del Collegio Romano, 27

00186 Roma

ITALIA

Central authority: Segretario Generale

Arch. Antonia Pasqua Recchia

Tel. +39 0667232002 – 2433

Faks +39 0667232705

E-naslov: sg@beniculturali.it

Kontaktna točka

Ministero dei beni e delle attività culturali e del turismo

Segretario Generale – Servizio I, Coordinamento e studi

Via del Collegio Romano, 27

00186 Roma

ITALIA

Kontaktna oseba: Dott. Vitantonio Bruno

Tel. +39 0667232098

Faks +39 0667232547

E-naslov: vitantonio.bruno@beniculturali.it

Drugi kontaktni osebi:

Dott.ssa Loredana Rossigno

Ufficio legislativo

Via del Collegio Romano, 27

00186 Roma

ITALIA

Tel. +39 0667232699

Faks +39 0667232290

E-naslov: loredana.rossigno@beniculturali.it

Dott.ssa Jeannette Papadopoulos

Direzione generale Archeologia – Servizio III

Via di San Michele, 22

00153 Roma

ITALIA

Tel. +39 0658434689

Faks +39 0658434721

E-naslov: jeannette.papadopoulos@beniculturali.it

Ciper

Ministry of Transport, Communications and Works

Department of Antiquities

1 Museum Street

1516 Nicosia

CYPRUS

Kontaktna oseba: Dr. Despo Pilides (Curator of Antiquities)

Tel. +357 22865800 / 22865806

Faks +357 22303148

E-naslov: antiquitiesdept@da.mcw.gov.cy

Latvija

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija

Mazā Pils iela 19

Riga, LV-1050

LATVIJA

Kontaktna oseba: Ms Liāna Liepa

Tel. +371 67229272

Faks +371 67228808

E-naslov

:

Liana.Liepa@mantojums.lv

vkpai@mantojums.lv

Litva

Kultūros ministerija

J. Basanavičiaus st. 5

LT-01118 Vilnius

LIETUVA/LITHUANIA

Saugomų teritorijų ir paveldo apsaugos skyrius

Kontaktna oseba: Mr Mindaugas Žolynas

Tel. +370 52193460

Faks +370 52623120

E-naslov: m.zolynas@lrkm.lt

Luksemburg

Ministère de la Justice

Direction des affaires pénales et judiciaires

Centre administratif Pierre Werner

13, rue Erasme

1468 Luxembourg

LUXEMBOURG

Kontaktna oseba: Mme Catherine Trierweiler

Tel. +352 24788534

Faks +352 24784026

E-naslov: Catherine.trierweiler@mj.etat.lu

Madžarska

Forster Gyula Nemzeti Örökséggazdálkodási és Szolgáltatási Központ – Műtárgyfelügyeleti Iroda

Szentháromság tér 6. III. emelet

Budapest

Táncsics M.u.1.

1014

MAGYARORSZÁG/HUNGARY

Kontaktna oseba: Dr. Péter Buzinkay

Tel. +36 12254980

Faks +36 12254985

E-naslov

:

mutargy@forsterkozpont.hu

peter.buzinkay@forsterkozpont.hu

Μalta

Superintendence of Cultural Heritage

173, St. Christopher Street

Valletta VLT 2000

MALTA

Kontaktna oseba: Mr Nathaniel Cutajar

Τel.: +356 23950503 / 23950100

Faks +356 23950444

E-naslov: nathaniel.cutajar@gov.mt

Nizozemska

Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Erfgoedinspectie

Rijnstraat 50

Postbus 16478

2500 BL Den Haag

NEDERLAND

Kontaktna oseba: Ms M.M.C. van Heese

Tel. +31 652367793

Faks +31 704124014

E-naslov: vanheese@erfgoedinspectie.nl

Internet: www.erfgoedinspectie.nl

Avstrija

Bundesdenkmalamt

Hofburg, Säulenstiege

1010 Wien

ÖSTERREICH

Kontaktna oseba: Dr. Brigitte Faszbinder-Brückler

Tel. +43 153415105

Faks +43 1534155107

Kontaktna oseba: Dr. Ulrike Emberger

Tel. +43 153415108

Faks +43 1534155107

E-naslov

:

ausfuhr@bda.at

recht@bda.at

Österreichisches Staatsarchiv

Nottendorfergasse 2

1030 Wien

ÖSTERREICH

Kontaktna oseba: Mag. Erwin Wolfslehner

Tel. +43 79540150

E-naslov: Erwin.wolfslehner@oesta.gv.at

Minoritenplatz 1

1010 Wien

ÖSTERREICH

Kontaktna oseba: Mag. Thomas Just

Tel. +43 79540800

E-naslov: thomas.just@oesta.gv.at

Poljska

Ministry of Culture and National Heritage

National Institute for Museums and Public Collections

ul. Goraszewska 7

02-910 Warszawa

POLSKA/POLAND

Kontaktna oseba: Ms Maria Romanowska-Zadrożna

Tel. +48 222569613

Faks +48 222569650

E-naslov: mromanowska@nimoz.pl

Mr Olgierd Jakubowski

Tel. +48 222569619

Faks +48 222569650

E-naslov: ojakubowski@nimoz.pl

Portugalska

Direção-Geral do Património Cultural

Palácio Nacional da Ajuda

1349-021 Lisboa

PORTUGAL

Kontaktne osebe: Dra. Maria Ramalho, Dra. Deolinda Folgado, Dra. Maria João Zagalo

Tel. +351 213614200

Faks +351 213637047

E-naslov

:

dgpc@dgpc.pt

mramalho@dgpc.pt

dfolgado@dgpc.pt

mzagalo@dgpc.pt

Direção-Geral do Livro, Arquivos e Bibliotecas

Edifício da Torre do Tombo

Alameda da Universidade

1649-010 Lisboa

PORTUGAL

Kontaktna oseba: Dr. José Cortês

Tel. +351 217811500

Faks +351 217937230

E-naslov: secretariado@dglab.gov.pt

Biblioteca Nacional de Portugal

Campo Grande, no 83

1749-081 Lisboa

PORTUGAL

Kontaktna oseba: Dra. Maria Inês Cordeiro

Tel. +351 217982000

Faks +351 217982140

E-naslov: bn@bnportugal.pt

Cinemateca Portuguesa-Museu do Cinema

Rua Barata Salgueiro, no 39

1269-059 Lisboa

PORTUGAL

Kontaktna oseba: Dr. José Manuel Costa

Tel. +351 213596200

Faks +351 213523180

E-naslov: cinemateca@cinemateca.pt

Romunija

Ministerul Culturii

Bulevardul Unirii, nr. 22

O.P. 4, C.P. 15, Sector 3

030833 București

ROMÂNIA

Kontaktna oseba: Dl. Daniel-Lucian Ene

Direcția Patrimoniu Cultural

Tel. +40 212244421

Faks +40 212233157

E-naslov: daniel.ene@cultura.ro

Slovenija

Ministry of Culture

Maistrova 10

SI-1000 Ljubljana

SLOVENIJA

Kontaktna oseba: Ms Marija Brus

Tel. +386 13695917

Faks +386 13695902

E-naslov: marija.brus@gov.si

Slovaška

Ministerstvo vnútra

Odbor archívov a registratúr

Križkova 7

811 04 Bratislava 1

SLOVENSKO/SLOVAKIA

Kontaktna oseba: Ms Mária Španková

Tel. +421 257283226

Faks +421 252494530

E-naslov: maria.spankova@mvsr.vs.sk

Ministerstvo kultúry SR

sekcia kultúrneho dedičstva

Nám. SNP 33

813 33 Bratislava 1

SLOVENSKO/SLOVAKIA

Kontaktna oseba: Ing. Iveta Kodoňová

Tel. +421 220482414

Faks +421 220482476

E-naslov: skd@culture.gov.sk

Finska

Ministry of Education and Culture

P.O. Box 29

FI-00023 Government

SUOMI/FINLAND

Kontaktna oseba: Ms Merja Leinonen

Tel. +358 295330269

E-naslov: merja.leinonen@minedu.fi

Druga kontaktna oseba: Ms Mirva Mattila

Tel. +358 295330269

E-mail: mirva.mattila@minedu.fi

National Board of Antiquities

P.O. Box 913

FI-00101 Helsinki

SUOMI/FINLAND

Kontaktna oseba: Ms Tiina Tähtinen

Tel. +358 295336033

E-naslov: tiina.tahtinen@museovirasto.fi

Druga kontaktna oseba: Ms Raila Kataja

Tel. +358 295336388

E-naslov: raila.kataja@kansallismuseo.fi

Švedska

Swedish National Heritage Board

Riksantikvarieämbetet

Box 5405

SE-114 84 Stockholm

SVERIGE

Kontaktna oseba: Ms Maria Adolfsson

Tel. +46 851918179

E-naslov: maria.adolfsson@raa.se

Združeno kraljestvo

Department for Culture, Media and Sport

4th Floor, 100 Parliament Street

London

SW1A 2BQ

UNITED KINGDOM

Kontaktna oseba: Mr James Pender

Tel. +44 2072116491

E-naslov: james.pender@culture.gsi.gov.uk

Kontaktna oseba: Mr Dominic Lake

Tel. +44 2072116957

E-naslov: dominic.lake@culture.gsi.gov.uk


(1)  UL L 159, 28.5.2014, str. 1, in popravek v UL L 147, 12.6.2015, str. 24.


Top