EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2022/338/02

Skupni katalog sort zelenjadnic Dodatek 2022/8 (Besedilo velja za EGP) 2022/C 338/02

C/2022/5730

OJ C 338, 2.9.2022, p. 18–45 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

2.9.2022   

SL EN

Uradni list Evropske unije

C 338/18


SKUPNI KATALOG SORT ZELENJADNIC

Dodatek 2022/8

(Besedilo velja za EGP)

(2022/C 338/02)

VSEBINA

Legenda 21
Seznam vrst zelenjadnic 22

1.

Allium cepa L. 22

1.1.

Allium cepa L. Skupina aggregatum - Šalotka 22

1.2.

Allium cepa L. Skupina cepa - Čebula 22

2.

Allium fistulosum L. Zimski luk 22

3.

Allium porrum L. Por 22

4.

Allium sativum L. Česen 23

7.

Apium graveolens L. Listna in gomoljna zelena 23

7.1.

Apium graveolens L. Skupina Listna in belušna zelena 23

7.2.

Apium graveolens L. Skupina Gomoljna zelena 23

9.

Beta vulgaris L. 23

9.1.

Beta vulgaris L. Skupina Rdeča pesa, vključno s cheltenhamsko peso 23

9.2.

Beta vulgaris L. Skupina listna blitva (mangold) 23

10.

Brassica oleracea L. 23

10.1.

Brassica oleracea L. Skupina Kodrolistni ohrovt 23

10.2.

Brassica oleracea L. Skupina Cvetača 24

10.3.

Brassica oleracea L. Skupina brokoli (kalabrijski brokoli in brokoli) 24

10.4.

Brassica oleracea L. Skupina Brstični ohrovt 24

10.5.

Brassica oleracea L. Skupina Ohrovt 24

10.6.

Brassica oleracea L. Skupina Capitata (Belo zelje) 24

10.7.

Brassica oleracea L. Skupina Capitata (Rdeče zelje) 25

10.8.

Brassica oleracea L. Skupina Kolerabica 25

10.9.

Brassica oleracea L. Skupina toskanski črni ohrovt 25

10.10.

Brassica oleracea L. Skupina portugalski listni ohrovt (portugalsko zelje) 25

11.

Brassica rapa L. 27

11.1.

Brassica rapa L. Skupina Kitajski kapus 27

11.2.

Brassica rapa L. Skupina Strniščna repa 27

12.

Capsicum annuum L. Pekoča paprika ali paprika 27

13.

Cichorium endivia L. Endivija 28

13.1.

Cichorium endivia L. Kodrolistna endivija 28

13.2.

Cichorium endivia L. Endivija eskariol 28

14.

Cichorium intybus L. Radič 28

14.1.

Cichorium intybus L. Skupina Korenasti radič 28

14.2.

Cichorium intybus L. Skupina Listnati ali glavnati radič 28

14.3.

Cichorium intybus L. Skupina Industrijska cikorija 28

15.

Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et Nakai Lubenica 29

16.

Cucumis melo L. Melona 30

17.

Cucumis sativus L. Kumara 32

17.1.

Cucumis sativus L. Skupina Kumara 32

17.2.

Cucumis sativus L. Skupina Kumarice za vlaganje 32

18.

Cucurbita Maxima Duchesne Navadna buča 32

19.

Cucurbita pepo L. Vrtna buča ali bučka 33

20.

Cynara cardunculus L. 34

20.1.

Cynara cardunculus L. Skupina Artičoka 34

20.2.

Cynara cardunculus L. Skupina Kardij 34

21.

Daucus carota L. Navadno korenje 34

21.1.

Daucus carota L. Korenje 34

21.2.

Daucus carota L. Krmno korenje 34

22.

Foeniculum vulgare Mill. Navadni komarček - Skupina Azoricum 34

23.

Lactuca sativa L. Solata 35

24.

Solanum lycopersicum L. Paradižnik 37

25.

Petroselinum crispum (Mill.) Nyman ex A. W. Hill Pravi peteršilj 40

27.

Phaseolus vulgaris L. Navadni fižol 40

27.1.

Phaseolus vulgaris L. Skupina Nizki fižol 40

27.2.

Phaseolus vulgaris L. Skupina Visoki fižol 40

28.

Pisum sativum L. (partim) Navadni grah 41

28.1.

Pisum sativum L. (partim) Skupina Oglatozrnati grah 41

28.2.

Pisum sativum L. (partim) Skupina Okroglozrnati grah 41

28.3.

Pisum sativum L. (partim) Skupina Sladkorni grah 41

29.

Raphanus sativus L. 41

29.1.

Raphanus sativus L. Skupina Črna redkev 41

29.2.

Raphanus sativus L. Skupina Vrtna redkev/Redkvica 42

32.

Solanum melongena L. Jajčevec 42

33.

Spinacia oleracea L. Špinača 42

34.

Valerianella locusta (L.) Laterr. Navadni motovilec 42

36.

Zea mays L. (partim) 43

36.1.

Zea mays L. Skupina Sladka koruza 43

36.2.

Zea mays L. Skupina Pokovka 43

37.

Vrste in medvrstni križanci, ki se uporabljajo kot podlaga 43

37.1.

Cucurbita ficifolia Bouché 43

37.2.

Cucurbita maxima Duch. x C. moschata Duch. 43

37.3.

Lagenaria siceraria (Mol.) Standl. 43

37.4.

Lycopersicon esculentum L. x S. habrochaites 43

37.5.

Solanum lycopersicum L. x S. pimpinellifolium 43

37.6.

Sicyos angulatus 43

37.7.

Cucurbita moschata 43

37.8.

Solanum torvum Sw. 43

37.9.

Solanum melongena x Solanum torvum 44

37.10.

Solanum lycopersicum L. x S. peruvianum 44

37.11.

Solanum lycopersicum L. 44

37.12.

Solanum aethiopicum 44

37.13.

Capsicum annuum 44

37.14.

Citrullus lanatus 44

37.15.

Cucumis melo flexuosus x Cucumis melo melo 44

37.16.

Solanum melongena x Solanum aethiopicum 44

37.17.

Solanum lycopersicum L. x S. cheesmaniae 44

LEGENDA

1.

Ta dodatek k prečiščenemu besedilu skupnega kataloga sort zelenjadnic iz leta 2021 (1) zajema spremembe, ki jih je bilo treba dodati zaradi upoštevanja informacij, ki jih je Komisija prejela od držav članic.

2.

V tem dodatku se uporablja členitev iz prečiščenega besedila iz leta 2021. Mogoče je sklicevanje na legendo te izdaje.

3.

Ta dodatek zajema uradna obvestila, prejeta od 1. do 30. junij 2022.

4.

Spremembe prečiščenega besedila iz leta 2021 so navedene v stolpcu 4 na naslednji način:

(add.)

:

pomeni nov vnos v skupnem katalogu;

(mod.)

:

pomeni spremembo obstoječega vnosa. Navedbe v tem dodatku, ki se nanašajo na ta vnos, nadomeščajo tiste v prečiščenem besedilu iz leta 2021;

(del.)

:

pomeni, da se vnos in vse navedbe, ki se nanj nanašajo, črtajo iz skupnega kataloga.

5.

Ta dodatek zadeva sporočene sorte, za katere se uporabljajo določbe iz člena 16(1) Direktive Sveta 2002/55/ES (2).

6.

Če oznaka vzdrževalca ni navedena v prečiščenem besedilu iz leta 2021, se lahko ime in naslov vzdrževalca pridobita pri organu s seznama za zadevno državo članico ali državo Efte.

(1)  Prečiščeno besedilo z dne 13. decembra 2021:

https://ec.europa.eu/food/plant/plant_propagation_material/plant_variety_catalogues_databases_en

(2)  UL L 193, 20.7.2002, str. 33.


1.   Allium cepa L. -

1

2

3

4

Allium cepa L. - Aggregatum Group - Shallot

 

 

 

 

 

 

Allium cepa L. - Cepa Group - Onion, Echalion

 

 

Bello Blanco

a FR S15350

 

(mod.)

Mikado

b CY 14

 

H (mod.)

Printanier parisien

 

 

f: 30.6.2024

Talismo

 

 

f: 30.6.2024

1.   Allium cepa L. - - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Allium cepa L. - Aggregatum Group - Shallot

 

 

 

 

 

 

Allium cepa L. - Cepa Group - Onion, Echalion

 

 

Fiola

b DE 4676

 

(add.)

2.   Allium fistulosum L. - Japanese bunching onion / Welsh onion

1

2

3

4

Eristar

a FR S11516

 

(add.)

Katana

a FR S15350

 

H (mod.)

Kincho 3

a FR S14549

 

(add.)

Yoda

a FR S15350

 

H (mod.)

3.   Allium porrum L. - Leek

1

2

3

4

 

 

 

 

3.   Allium porrum L. - Leek - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Prelat

b DE 4676

 

(add.)

4.   Allium sativum L. - Garlic

1

2

3

4

 

 

 

 

4.   Allium sativum L. - Garlic - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Křimický

a CZ 1666

 

(add.) V

7.   Apium graveolens L. - Celery

1

2

3

4

Apium graveolens L. - Celery Group

 

 

Antares

a FR S15050

 

H (add.)

Centauri

a FR S15050

 

H (add.)

Apium graveolens L. - Celeriac Group

 

 

Fargo

 

 

(del.)

Zeta

 

 

(del.)

9.   Beta vulgaris L. -

1

2

3

4

Beta vulgaris L. - Garden Beet Group (Beetroot, including Cheltenham beet)

 

 

Cardeal

a FR S15350

 

H (mod.)

Cylindra

a CZ x, b ES 31, b NL x

 

(mod.)

Golden eye

a FR S15350

 

(mod.)

Red Hawk

a FR S15350

 

H (mod.)

Beta vulgaris L. - Leaf Beet Group (Spinach beet or Chard)

 

 

Destiny

a FR S15350

 

H (mod.)

Seren

a FR S15350

 

H (mod.)

10.   Brassica oleracea L. -

1

2

3

4

Brassica oleracea L. - Kale Group

 

 

Flash

a FR S15350

 

H (mod.)

Lerchenzungen

 

 

(del.)

Brassica oleracea L. - Cauliflower Group

 

 

Alston

a FR S15350

 

(mod.)

Aquilon

 

 

f: 30.6.2024

Arzel

a FR S14502

 

(add.)

CFLT 3218

 

 

f: 30.6.2024

Denton

a FR S15350

 

(mod.)

Dinard

a NL 8

 

H (add.)

Jericho

a FR S15350

 

H (mod.)

Karneval

a FR S15350

 

H (mod.)

Kastor

a FR S15350

 

H (mod.)

Locarno

a NL 8

 

(add.)

Merton

a FR S15350

 

H (mod.)

Thabor

 

 

f: 30.6.2025

White Jack

a FR S15350

 

H (mod.)

Whiton

a FR S15350

 

(mod.)

Brassica oleracea L. - Broccoli Group (Calabrese type and sprouting type)

 

 

Ares

a FR S15350

 

H (mod.)

Chouia

 

 

f: 30.6.2024

Eos

a FR S15350

 

H (mod.)

Gea

a FR S15350

 

H (mod.)

Leonidas

a FR S15350

 

H (add.)

Mykonos

a FR S15350

 

H (mod.)

Perseus

a FR S15350

 

H (mod.)

Rubens

a FR S15350

 

H (mod.)

Thassos

a FR S15350

 

H (mod.)

Triton

a FR S15350

 

H (mod.)

Brassica oleracea L. - Brussels Sprouts Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Savoy Cabbage Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Capitata Group - White cabbage

 

 

Annelisa

a FR S15350

 

H (mod.)

Cape Verde

a FR S15350

 

H (add.)

Conquistador

a FR S15350

 

H (mod.)

Felicity

a FR S15350

 

(mod.)

Fighter

a FR S15350

 

H (mod.)

Goldenslam

a FR S15350

 

(mod.)

Hypoo

a FR S15350

 

H (mod.)

Kajak

a FR S15350

 

H (mod.)

Marloo

a FR S15350

 

H (mod.)

Monroo

a FR S15350

 

H (mod.)

Shani

a FR S15350

 

H (mod.)

Splash Ball

a FR S14549

 

H (add.)

Viscount

a FR S15050

 

H (add.)

Zyklop

a FR S15350

 

H (mod.)

Brassica oleracea L. - Capitata Group - Red cabbage

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Kohlrabi Group

 

 

Cavoro

 

 

(del.)

Nalon

 

 

(del.)

Soton

 

 

(del.)

Brassica oleracea L. - Palm Kale Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Tronchuda Group (Portuguese cabbage)

 

 

 

 

 

 

10.   Brassica oleracea L. - - Conservation varieties

1

2

3

4

Brassica oleracea L. - Kale Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Cauliflower Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Broccoli Group (Calabrese type and sprouting type)

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Brussels Sprouts Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Savoy Cabbage Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Capitata Group - White cabbage

 

 

Nadanjeselsko

b SI x

 

(add.) Region of origin: Slovenia

Brassica oleracea L. - Capitata Group - Red cabbage

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Kohlrabi Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Palm Kale Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Tronchuda Group (Portuguese cabbage)

 

 

 

 

 

 

10.   Brassica oleracea L. - - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Brassica oleracea L. - Kale Group

 

 

Theodor

b DE 9646

 

(add.)

Brassica oleracea L. - Cauliflower Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Broccoli Group (Calabrese type and sprouting type)

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Brussels Sprouts Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Savoy Cabbage Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Capitata Group - White cabbage

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Capitata Group - Red cabbage

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Kohlrabi Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Palm Kale Group

 

 

 

 

 

 

Brassica oleracea L. - Tronchuda Group (Portuguese cabbage)

 

 

 

 

 

 

11.   Brassica rapa L. -

1

2

3

4

Brassica rapa L. - Chinese Cabbage Group

 

 

Kiseki

a FR S15350

 

H (mod.)

Natsuki

a FR S15350

 

H (mod.)

Spectrum

b ES 6381

 

H (add.)

Brassica rapa L. - Vegetable Turnip Group

 

 

Graceland

a DE 9777

 

(add.)

Sully

a FR S15050

 

H (add.)

Sweetbell

a FR S15350

 

H (mod.)

12.   Capsicum annuum L. - Chili, Pepper

1

2

3

4

Antinema

a FR S15350

 

H (mod.)

Awakino

a FR S15050

 

H (add.)

Bambino

a FR S15350

 

H (mod.)

Belfagor

a FR S15050

 

H (add.)

Bellyr

 

 

f: 30.6.2025

Bernini

 

 

f: 30.6.2024

Black Bullet

a FR S15350

 

H (mod.)(4)

Bondarmon

a FR S15350

 

H (mod.)

Calibello

a FR S15350

 

H (mod.)

Canario Real

a FR 45213

 

H (add.)

Deliver

 

 

f: 30.6.2025

Espartano

a FR S15350

 

H (mod.)

Felipe

 

 

f: 30.6.2025

Fision

a FR S15050

 

H (add.)

Fudji

a FR S15350

 

H (mod.)(4)

Iriarte

a FR S15200

 

H (add.)

Kawazaki

 

 

f: 30.6.2025

Lambda

a FR S15350

 

H (mod.)

Liragold

a FR S15350

 

H (mod.)

PA15 178

b NL 50

 

H (add.)(1)

Polo

a FR S15350

 

H (mod.)

Quijano

b ES 63

 

H (add.)

Rap

a FR S15350

 

H (mod.)

Ribatejo

a FR S15350

 

H (mod.)

Rio Cuatro

b ES 10

 

H (add.)

Rumbada

 

 

(del.)

Sibelius

 

 

(del.)

Tabaluga

 

 

(del.)

Tamesis

 

 

f: 30.6.2024

Tequileno

a NL 8

 

H (add.)

Topgear

a NL 108

 

H (add.)

TP2206

b NL 730

 

(add.)(1)

Tractor

a FR S15350

 

H (mod.)

Trionfo

a FR S15200

 

H (add.)

Varela

a FR S15200

 

H (add.)

Yate

 

 

(del.)

Zierto

b ES 6283

 

H (add.)

13.   Cichorium endivia L. - Endive

1

2

3

4

Cichorium endivia L. - Curled-leaved endive

 

 

 

 

 

 

Cichorium endivia L. - Plain-leaved endive

 

 

Astenal

a FR S9759

 

(add.)

Lizzy

a FR S15050

 

(add.)

Makeba

a FR S15050

 

(add.)

Willy

a FR S15050

 

(add.)

14.   Cichorium intybus L. - Chicory

1

2

3

4

Cichorium intybus L. - Witloof Chicory Group

 

 

Prestance

 

 

f: 30.6.2025

Zoom

 

 

f: 30.6.2025

Cichorium intybus L. - Leaf Chicory Group (Large-leaved chicory / Italian chicory)

 

 

 

 

 

 

Cichorium intybus L. - Industrial (Root) Chicory Group

 

 

Abia

a NL 650

 

(add.)

Adamantine

b FR S8444, a NL 241

 

(mod.)

Cabira

a NL 650

 

(add.)

Orenda

a NL 650

 

(add.)

14.   Cichorium intybus L. - Chicory - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Cichorium intybus L. - Witloof Chicory Group

 

 

 

 

 

 

Cichorium intybus L. - Leaf Chicory Group (Large-leaved chicory / Italian chicory)

 

 

Rossa Italia

 

 

(del.)

Cichorium intybus L. - Industrial (Root) Chicory Group

 

 

 

 

 

 

15.   Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et Nakai - Watermelon

1

2

3

4

Atena

b CY 33

 

H (add.)

Bomb

b CY 33

 

H (add.)

Capitol

a FR S15350

 

H (mod.)

Celest

a FR S15350

 

H (add.)

Crescendo

a FR S15050

 

H (add.)

El Wafi

a FR S15350

 

H (mod.)

Fire Ball

a FR S15350

 

H (mod.)

Leonardo

a FR S15350

 

H (mod.)

Leptis

a FR S15350

 

H (mod.)

Nimbus

b CY 33

 

H (add.)

Podium

a FR S15350

 

H (mod.)

Sensei

a FR S15350

 

H (mod.)

Songhai

a FR S15350

 

H (mod.)

Splendor

a FR S15350

 

H (mod.)

Sunlove

a FR S15050

 

H (add.)

Yellow Buttercup

a FR S15350

 

H (add.)

16.   Cucumis melo L. - Melon

1

2

3

4

Adagio

a FR S14063

 

H (add.)

Amadeo

a FR S15350

 

H (mod.)

Arago

a FR S15050

 

H (mod.)

Arlequin

a FR S12567

 

H (add.)

ASL 20 01

a FR 45349

 

H (add.)(1)

ASL 20 02

a FR 45349

 

H (add.)(1)

ASL 20 03

a FR 45349

 

H (add.)(1)

Asturia

a FR S15350

 

H (mod.)

Atero

 

 

f: 30.6.2024

Atos

a FR S15050

 

H (add.)

Aztec

a FR S15350

 

H (mod.)

Banzai

 

 

f: 30.6.2024

Barriol

 

 

f: 30.6.2024

Belcanto

a FR S14063

 

H (add.)

Cadence

a FR S14063

 

H (add.)

Calima

a FR S15050

 

H (add.)

Carpa

a FR 45377

 

H (add.)

Cordial

a FR S15350

 

H (mod.)

Dibango

a FR S9759

 

H (add.)

Djazzeo

a FR S9759

 

H (add.)

Don Quixote

a FR S15350

 

H (mod.)

Eliodoro

a FR S15050

 

H (add.)

Enduro

a FR S15350

 

H (mod.)

Etchabi

a FR S9759

 

H (add.)

Etrusko

a FR S9759

 

H (add.)

Exelor

a FR S15350

 

H (mod.)

Faraon

a FR S12821

 

H (add.)

Festival

a FR S15350

 

H (mod.)

Genio

 

 

f: 30.6.2024

Gibson

a FR S9759

 

H (add.)

Gili

b CY 33

 

H (add.)

Graffio

a FR S15050

 

H (add.)

Granato

a FR S15050

 

H (add.)

Grand calero

a FR S15350

 

H (mod.)

Grand Cortes

a FR S15350

 

H (mod.)

Grand Infinity

a FR S15350

 

H (mod.)

Grand Riado

a FR S15350

 

H (mod.)

Grand Rivero

a FR S15350

 

H (mod.)

HMC464851

a FR S15050

 

H (add.)(1)

Jasper Ors

b CY 33

 

H (add.)

Jemadar

 

 

f: 30.6.2024

Jokari

a FR S15050

 

H (add.)

Jubilo

a FR S12821

 

H (add.)

Karakal

a FR S15050

 

H (add.)

Korrigan

a FR S15050

 

H (add.)

Kyriel

a FR S15050

 

H (add.)

Lelika

a FR S9759

 

H (add.)

Luz

b CY 33

 

H (add.)

MEL02092

a FR S15350

 

H (mod.)(1)

Melgic

a FR S15350

 

H (mod.)

Meliance

a FR S15350

 

H (add.)

Melixis

a FR S15350

 

H (mod.)

Melzano

a FR S15350

 

H (add.)

Menphis

a FR S15050

 

H (add.)

Mexel

a FR S15350

 

H (add.)

Miguelito

a FR S15350

 

H (mod.)

Mirlo

a FR S15050

 

H (add.)

Norko

a FR S12567

 

H (add.)

Nubian

a FR S9759

 

H (add.)

Orange Beauty

 

 

f: 30.6.2024

Pearlgem

a FR S9759

 

H (add.)

Pistolero

a FR S15350

 

H (mod.)

Porthos

a FR S15050

 

H (add.)

Quijano

a FR S15350

 

H (mod.)

Ronaldo

a FR S15050

 

H (add.)

Rotary

 

 

f: 30.6.2024

Sainz

a FR S15050

 

H (add.)

San Jose

a FR S15350

 

H (add.)

Signol

 

 

f: 30.6.2024

Sugarmoon

a FR S14063

 

H (add.)

Talisman

a FR S15350

 

H (mod.)

Tenor

a FR S15350

 

H (mod.)

Tezac

 

 

f: 30.6.2024

Tilouka

a FR S9759

 

H (add.)

Tripudio

a FR S15050

 

H (add.)

Urkan

a FR S15050

 

H (add.)

Valdemar

a FR S15050

 

H (add.)

Valdeoro

a FR S15050

 

H (add.)

Xian

 

 

f: 30.6.2025

Zinasol

a FR S9759

 

H (add.)

16.   Cucumis melo L. - Melon - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Prity

 

 

H (mod.)

17.   Cucumis sativus L. - Cucumber/Gherkin

1

2

3

4

Cucumis sativus L. - Cucumber Group

 

 

Dacu

a FR S15350

 

H (mod.)

Dundee

 

 

(del.)

Gabri

a FR S15350

 

H (mod.)

Inga

b CY 33

 

H (add.)

Marvi

a FR S15350

 

H (mod.)

Oribarkan

b CY 33

 

H (add.)

Pharo

a FR S15350

 

H (mod.)

Roxanna

 

 

(del.)

Triunfo

a FR S15350

 

H (mod.)

Cucumis sativus L. - Gherkin Group

 

 

 

 

 

 

18.   Cucurbita Maxima Duchesne - Gourd

1

2

3

4

Colinky

a FR S15350

 

H (add.)

Marmito

a FR S11516

 

H (add.)

18.   Cucurbita Maxima Duchesne - Gourd - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Cally

None FR S11516

 

(add.)

Chestnut Bush

 

 

(del.)

Delicious golden

 

 

(del.)

Niçaise

 

 

(del.)

19.   Cucurbita pepo L. - Marrow or Courgette

1

2

3

4

Alessio

a FR S15350

 

H (mod.)

Ascona

a FR S15350

 

H (mod.)

Boomer

a FR S15350

 

H (mod.)

Camelia

a FR S15050

 

H (add.)

Corinto

a FR S15350

 

H (mod.)

Devon

a NL 108

 

H (add.)

Flynn

a FR S15350

 

H (mod.)

Graffiti

a FR S15350

 

H (mod.)

Grimsey

a NL 108

 

H (add.)

Hiba

a FR S15350

 

H (mod.)

Imperator

a FR S15350

 

H (mod.)

Jupiter

a FR S12821

 

H (add.)

Kiwi

a FR S15350

 

H (mod.)

Lemona

a FR S15350

 

H (mod.)

Marsili

a FR S15350

 

H (add.)

Noah

a FR S15350

 

H (mod.)

Ofeq

b CY 33

 

H (add.)

Pietra

a FR S15050

 

H (add.)

Pleiades

a FR S15350

 

H (mod.)

Primavera

a FR S15350

 

H (mod.)

Spyro

a FR S15350

 

H (mod.)

SQ11009

a FR S15350

 

H (mod.)(1)

Terrafin

a FR S15350

 

H (mod.)

Trilogy

a FR S15350

 

H (mod.)

Verdi

 

 

f: 30.6.2024

Zagora

 

 

f: 30.6.2025

20.   Cynara cardunculus L. -

1

2

3

4

Cynara cardunculus L. - Globe Artichoke Group

 

 

 

 

 

 

Cynara cardunculus L. - Cardoon Group

 

 

 

 

 

 

20.   Cynara cardunculus L. - - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Cynara cardunculus L. - Globe Artichoke Group

 

 

 

 

 

 

Cynara cardunculus L. - Cardoon Group

 

 

Epineux Argenté de Plainpalais

 

 

(del.)

21.   Daucus carota L. - Carrot

1

2

3

4

Daucus carota L. - Carrot

 

 

Berlicum 2

 

 

= Berlikumer 2

Berlikumer 2

a CZ x, a PL x

 

(mod.) Lunga rossa ottusa 2 IT Venus 2 IT

- Berlicum 2

b IT x, a HU x

 

 

Jacinto

b NL 95a

 

H (add.)

Lange rote stumpfe ohne Herz 2

 

 

(del.) = Berlikumer 2

Lunga rossa ottusa 2

 

 

= Berlikumer 2

Olancha

b NL 95a

 

H (add.)

Sirkana

a NL 60

 

H (mod.)

Venus 2

 

 

= Berlikumer 2

Daucus carota L. - Fodder carrot

 

 

 

 

 

 

22.   Foeniculum vulgare Mill. - Fennel - Azoricum Group

1

2

3

4

Bramante

a FR S15050

 

H (add.)

23.   Lactuca sativa L. - Lettuce

1

2

3

4

Abbice

 

 

f: 30.6.2024

Accordi

 

 

f: 30.6.2024

Adantia

 

 

(del.)

Adaption

a FR S9759

 

(add.)

Ainoha

a NL 108

 

(add.)

Antaine

a FR S9759

 

(add.)

Arusha

 

 

(del.)

Attirai

 

 

f: 30.6.2024

Azohia

a FR S15200

 

(add.)

Bambera

a FR S15200

 

(add.)

Beltran

 

 

(del.)

Cannelina

 

 

f: 30.6.2024

Caracola

a FR S14063

 

(add.)

Carousel

a FR S12821

 

(add.)

Chicago

 

 

(del.)

Choupac

a FR 45305

 

(add.)

Concretion

a FR S9759

 

(add.)

Contention

a FR S9759

 

(add.)

Definie

 

 

f: 30.6.2024

Donertie

 

 

f: 30.6.2024

Fortessa

a FR S15200

 

(add.)

Frillasti

a FR 45305

 

(add.)

Funsong

 

 

f: 30.6.2025

Gaudenti

a FR S15200

 

(add.)

Gibbard

a NL 108

 

(add.)

Gonzaga

a FR S12821

 

(add.)

Haluvion

a FR S9759

 

(add.)

Ice Chic

 

 

(del.)

Jamaï

 

 

f: 30.6.2024

Jamie

a FR S9759

 

(add.)

Judita

 

 

f: 30.6.2024

Kenzie

a FR S9759

 

(add.)

Kiber

 

 

f: 30.6.2024

Kiesel

a FR S9759

 

(add.)

Kilervi

 

 

f: 30.6.2024

Kimky

a FR S9759

 

(add.)

Kineta

a FR S9759

 

(add.)

Kistro

 

 

f: 30.6.2024

Kuduro

a FR S15200

 

(add.)

Lasydo

 

 

f: 30.6.2025

Lovanice

a FR S12821

 

(add.)

Marilac

a FR 45305

 

(add.)

Marmarina

 

 

f: 30.6.2024

Micole

a FR S15200

 

(add.)

Myamar

a FR S15200

 

(add.)

Nicolina

a FR S9759

 

(add.)

Norala

a FR 45305

 

(add.)

Nuria

 

 

(del.)

Paratie

 

 

f: 30.6.2024

Patati

a FR S15200

 

(add.)

Patrobas

a FR S15200

 

(add.)

Pianti

a NL 79

 

(add.)

Pitice

 

 

f: 30.6.2024

Printinas

 

 

(del.)

Quelio

 

 

f: 30.6.2024

Quione

a FR S15200

 

(add.)

Ray

 

 

(del.)

Redigo 2

a FR S12821

 

(add.)

Rocambole

a FR S15200

 

(add.)

Rubygo 2

a FR S12821

 

(add.)

Sparta

 

 

f: 30.6.2024

SV2820LA

 

 

f: 30.6.2024

SV2858LK

 

 

f: 30.6.2024

Torimbia

a FR S15200

 

(add.)

Uppercut

 

 

f: 30.6.2024

Vespac

a FR 45305

 

(add.)

Vestia

a NL 108

 

(add.)

Vestigio

 

 

(del.)

Vicary

a FR S12821

 

(add.)

Wapitti

 

 

f: 30.6.2024

Whisper

a FR S12821

 

(add.)

Wismar

 

 

f: 30.6.2024

23.   Lactuca sativa L. - Lettuce - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Bruine Trotskop

 

 

(del.)

24.   Solanum lycopersicum L. - Tomato

1

2

3

4

Adelade

a FR S12821

 

H (add.)

Amantyno

a FR S12821

 

H (add.)

Amerigo

a FR S15350

 

H (mod.)

Anfora

b ES 538

 

H (add.)

Anissia

a FR S15050

 

H (add.)

Araldino

a NL 108

 

H (add.)

Ascari

 

 

(del.)

Bellastar

a FR S15350

 

H (mod.)

Bellemar

a FR S12821

 

H (add.)

Bellogia

a FR S15050

 

H (add.)

Belmandia

a FR S15050

 

H (add.)

Betania

a FR S15350

 

H (mod.)

Bronzy

a NL 10a

 

(add.)

BS802

b BG 30

 

H (add.)

Buckers

 

 

(del.)

Buffalopink

a FR S15050

 

H (add.)

Camelot

b ES 6313

 

H (add.)

Canova

a FR S15050

 

H (add.)

Cartujano

a FR S15350

 

H (mod.)

Cherrystar

a FR S15350

 

H (mod.)

Chocostar

a FR S15350

 

H (mod.)

Chromis

a NL 108

 

H (add.)

Cladostar

a FR S15350

 

H (mod.)

Delybeef

a FR S15350

 

H (mod.)

Destina

a FR S15350

 

H (mod.)

Diletto

a FR S15050

 

H (add.)

Dormaplum

b ES 6229

 

H (add.)

Dossimo

a FR S15050

 

H (add.)

Dovizio

a FR S15050

 

H (add.)

Dutchman

 

 

(del.)

Feytor

b NL 26a

 

H (add.)

Flavortom

b ES 6229

 

H (add.)

Fulvio

b ES 538

 

H (add.)

Gourami

a NL 108

 

H (add.)

Gourmansun

a FR S15050

 

H (add.)

Gourmelito

a FR S15350

 

H (mod.)

Gyongyi

a FR S15350

 

H (mod.)

Hayet

a FR S15350

 

H (mod.)

HMC37961

a FR S15050

 

H (add.)(1)

Jampakt

a FR S15350

 

H (mod.)

Kaito

 

 

(del.)

Kandys

a FR S15350

 

H (mod.)

Kinkanstar

a FR S15350

 

H (add.)

Klymon

a FR S15350

 

H (mod.)

Laureade

a FR S12821

 

H (add.)

Leamioso

 

 

(del.)

Lemonstar

a FR S15350

 

H (mod.)

Leon

 

 

f: 30.6.2024

Leslie

a FR S15350

 

H (mod.)

Licorna

a FR S12821

 

H (add.)

Loara

a FR S15050

 

H (add.)

Luciestar

a FR S15350

 

H (add.)

Macxize

a NL 99

 

H (add.)

Marcador

 

 

f: 30.6.2024

Marsunny

a FR S12821

 

H (add.)

Medina

 

 

f: 30.6.2024

Oceano

a FR S15350

 

H (mod.)

Olmedo

a FR S15200

 

H (add.)

Olympiada

a FR S15350

 

H (mod.)

Orange Drop

b ES 6229

 

H (add.)

Oranjestar

a FR S15350

 

H (mod.)

Oribustar

a FR S15350

 

H (mod.)

Oriental Dream

a FR S15350

 

H (mod.)

Oriental Kiss

a FR S15350

 

H (mod.)

Oriental Magic

a FR S15350

 

H (mod.)

Oriental Rise

a FR S15350

 

H (mod.)

Oxid

a FR S15200

 

H (add.)

Paoline

a FR S15050

 

H (add.)

Pink Bomb

a FR S15350

 

H (mod.)

Pink Dream

a FR S15350

 

H (mod.)

Pink Impression

a FR S15350

 

H (mod.)

Pink Magic

a FR S15350

 

H (mod.)

Pink Moon

a FR S15350

 

H (mod.)

Pink Pioneer

a FR S15350

 

H (mod.)

Pink Wand

a FR S15350

 

H (mod.)

Rafoly

a FR S12821

 

H (add.)

Rasbora

a NL 108

 

H (add.)

Roman Striped

a FR S15016

 

(add.)

Rosalin

a FR S15350

 

H (mod.)

Rotando

 

 

f: 30.6.2024

Royalstar

a FR S15350

 

H (mod.)

Rozestar

a FR S15350

 

H (mod.)

Saada

a FR S15350

 

H (mod.)

Saneh

 

 

f: 30.6.2024

Santa Victoria

a FR S15350

 

H (mod.)

Sargento

a FR S15050

 

H (add.)

Savoryna

 

 

(del.)

Silvine

a FR S15350

 

H (mod.)

Starlor

a FR S12821

 

H (add.)

Sweet ball

a FR S15350

 

H (mod.)

Sweet Star

a FR S15350

 

H (mod.)

TM 10552

a FR S15350

 

H (mod.)(1)

TM10857

a FR S15350

 

H (mod.)(1)

TOM02133

a FR S15350

 

H (add.)(1)

TOM02406

a FR S15350

 

H (mod.)(1)

TOM02407

a FR S15350

 

H (mod.)(1)

Tomatina

a FR S15350

 

H (mod.)

Unidarkwin

b ES 538

 

H (add.)

V 610

a FR S15350

 

H (mod.)(1)

V 611

a FR S15350

 

H (mod.)(1)

V 622

a FR S15350

 

H (mod.)(1)

V 623

a FR S15350

 

H (mod.)(1)

Vertion

a NL 60

 

H (add.)

Xito

a FR S15350

 

H (mod.)

Yety

a FR S15350

 

H (mod.)

24.   Solanum lycopersicum L. - Tomato - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Amana Orange

 

 

(del.)

Delice

None FR S13332

 

(add.)

Fline

None FR S13332

 

(add.)

Great White Beefsteack

 

 

(del.)

Moon Glow

 

 

(del.)

Romitel

None FR S13332

 

(add.)

Watermelon Beefsteack

 

 

(del.)

White Beefsteak

 

 

(del.)

25.   Petroselinum crispum (Mill.) Nyman ex A. W. Hill - Parsley

1

2

3

4

Cabrera de Mar

b ES 10

 

(add.)

27.   Phaseolus vulgaris L. - French bean

1

2

3

4

Phaseolus vulgaris L. - Dwarf French Bean Group

 

 

Caruso

 

 

f: 30.6.2025

Chicago

a FR S15200

 

(add.)

Comper

 

 

f: 30.6.2024

Massira

 

 

f: 30.6.2024

Olympus

 

 

f: 30.6.2024

Serin

 

 

f: 30.6.2024

Phaseolus vulgaris L. - Climbing French Bean Group

 

 

Fasili

 

 

(del.)

Mantra

 

 

(del.)

27.   Phaseolus vulgaris L. - French bean - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Phaseolus vulgaris L. - Dwarf French Bean Group

 

 

Jacob's Cattle

 

 

(del.)

Phaseolus vulgaris L. - Climbing French Bean Group

 

 

Kiflček Milan

b SI 489

 

(add.)

28.   Pisum sativum L. - Pea

1

2

3

4

Pisum sativum L. (partim) - Wrinkled Pea Group

 

 

Atasiska

a FR S8415

 

(add.)

Bering

a FR S8415

 

(add.)

Cash

a FR S15050

 

(mod.)

Digit

a FR S8415

 

(add.)

Ganga

 

 

f: 30.6.2024

Kotzebue

a FR S8415

 

(add.)

Lakeshore

a FR S8415

 

(add.)

Logic

a FR S8415

 

(add.)

Marabout

a FR 12925

 

(add.)

Namrata

a FR S8415

 

(add.)

Nandou

 

 

f: 30.6.2024

Roitelet

a FR 12925

 

(add.)

Valdivia

 

 

f: 30.6.2024

Pisum sativum L. (partim) - Round Pea Group

 

 

Splenda

 

 

f: 30.6.2024

Pisum sativum L. (partim) - Sugar Pea Group

 

 

 

 

 

 

29.   Raphanus sativus L. -

1

2

3

4

Raphanus sativus L. - Radish Group

 

 

Crunchy king

a FR S15350

 

(mod.)

Crunchy Royale

a FR S15350

 

(mod.)

Ellis

a DE 8863

 

H (mod.)

Irene

 

 

(del.)

Norham

 

 

(del.)

Rapid Red 2

 

 

= Saxa 2

Rosso tondo precocissimo 2

 

 

= Saxa 2

Saxa 2

a CZ x, b IT 1412, b NL 79, a PL 1040

 

(mod.) Rapid Red 2 IT Rosso tondo precocissimo 2 IT Saxa da forzare 2 IT

Saxa da forzare 2

 

 

= Saxa 2

Raphanus sativus L. - Black Radish Group

 

 

GV 54082

a FR 96122

 

(add.)(1)

Misato Rose Flesh

a FR S15350

 

(mod.)

Snowbird

a FR S15350

 

H (add.)

Tambo

a FR S9875

 

(add.)

32.   Solanum melongena L. - Aubergine / Egg plant

1

2

3

4

Romanov

a FR S15350

 

H (mod.)

33.   Spinacia oleracea L. - Spinach

1

2

3

4

Brolga

b NL 108

 

H (add.)

Efsun

a FR S15200

 

(add.)

Helios

a FR S15350

 

H (mod.)

Parrot

 

 

(del.)

Soyuz

a FR S15350

 

H (mod.)

Sputnik

a FR S15350

 

H (mod.)

34.   Valerianella locusta (L.) Laterr. - Corn salad / Lamb's lettuce

1

2

3

4

Dali

a FR S15141

 

(add.)

Matisse

a FR S15141

 

(add.)

Olympia

a FR S15050

 

(add.)

36.   Zea mays L. -

1

2

3

4

Zea mays L. - Sweet Corn Group

 

 

Azlan

a FR S15050

 

(add.)

Kelly

a FR S15050

 

(add.)

Ketama

a FR S15050

 

(add.)

Zea mays L. - Popcorn Group

 

 

MZX1

a FR S13540

 

(add.)(1)

R283

a SK 832

 

H (add.)(1)

W2017

a FR S15110, a RO 2211

 

(mod.)(1)

W3020

a FR S15110, a RO 2211

 

(mod.)(1)

W7026

a FR S15110, a RO 2211

 

(mod.)(1)

37.   Species and interspecific crossings for use as rootstocks

1

2

3

4

Cucurbita ficifolia Bouché -

 

 

 

 

 

 

Cucurbita maxima Duch. x C. moschata Duch. -

 

 

 

 

 

 

Lagenaria siceraria (Mol.) Standl. -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. habrochaites

 

 

Araucaria

a FR S15350

 

H (add.)

Auroch

a FR S15350

 

H (mod.)

Ficus

a FR S15350

 

H (add.)

Giant Sequoia

a FR S15350

 

H (add.)

Sequoia

a FR S15350

 

H (mod.)

Sponsor

a FR S15050

 

H (add.)

Solanum lycopersicum L. x S. pimpinellifolium -

 

 

Sycamore

a FR S15350

 

H (add.)

Sicyos angulatus -

 

 

 

 

 

 

Cucurbita moschata -

 

 

 

 

 

 

Solanum torvum Sw. -

 

 

 

 

 

 

Solanum melongena x Solanum torvum -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. peruvianum -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. -

 

 

 

 

 

 

Solanum aethiopicum -

 

 

 

 

 

 

Capsicum annuum -

 

 

 

 

 

 

Citrullus lanatus -

 

 

 

 

 

 

Cucumis melo flexuosus x Cucumis melo melo -

 

 

 

 

 

 

Solanum melongena x Solanum aethiopicum -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. cheesmaniae

 

 

 

 

 

 

37.   Species and interspecific crossings for use as rootstocks - Varieties developed for growing under particular conditions

1

2

3

4

Cucurbita ficifolia Bouché -

 

 

 

 

 

 

Cucurbita maxima Duch. x C. moschata Duch. -

 

 

 

 

 

 

Lagenaria siceraria (Mol.) Standl. -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. habrochaites

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. pimpinellifolium -

 

 

 

 

 

 

Sicyos angulatus -

 

 

 

 

 

 

Cucurbita moschata -

 

 

 

 

 

 

Solanum torvum Sw. -

 

 

 

 

 

 

Solanum melongena x Solanum torvum -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. peruvianum -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. -

 

 

Clarita

b DE 7480

 

(add.)

Zebranelle

b DE 8847

 

(add.)

Solanum aethiopicum -

 

 

 

 

 

 

Capsicum annuum -

 

 

 

 

 

 

Citrullus lanatus -

 

 

 

 

 

 

Cucumis melo flexuosus x Cucumis melo melo -

 

 

 

 

 

 

Solanum melongena x Solanum aethiopicum -

 

 

 

 

 

 

Solanum lycopersicum L. x S. cheesmaniae

 

 

 

 

 

 


Top