EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2011/165E/04
Minutes of the sitting of 10 March 2011
Zapisnik s seje 10. marec 2011
Zapisnik s seje 10. marec 2011
UL C 165E, 7.6.2011, p. 191–219
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
7.6.2011 |
SL |
Uradni list Evropske unije |
CE 165/191 |
Četrtek, 10. marec 2011
ZAPISNIK S SEJE 10. MAREC 2011
2011/C 165 E/04
Vsebina
1. |
Otvoritev seje |
2. |
Madžarski zakon o medijih (vloženi predlogi resolucij) |
3. |
Spoštovanje nacionalnih mehanizmov za plače in določanje pokojnin (razprava) |
4. |
Preprečevanje naravnih nesreč in nesreč, ki jih povzroči človek (razprava) |
5. |
Krizne razmere zaradi vulkanskega pepela (razprava) |
6. |
Izjava predsedujočega |
7. |
Priprava evropskega statuta za vzajemne družbe, združenja in fundacije (pisna izjava) |
8. |
Trki težkih tovornih vozil (pisna izjava) |
9. |
Čas glasovanja |
9.1. |
Madžarski zakon o medijih (glasovanje) |
9.2. |
Južno sosedstvo, zlasti Libija, vključno s humanitarnimi vidiki (glasovanje) |
9.3. |
Pristop EU v odnosih z Iranom (glasovanje) |
9.4. |
16. zasedanje Sveta Združenih narodov za človekove pravice (Ženeva, od 28. februarja do 25. marca 2011) (glasovanje) |
10. |
Obrazložitve glasovanja |
11. |
Popravki in namere glasovanja |
12. |
Sprejetje zapisnika predhodne seje |
13. |
Sestava odborov |
14. |
Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (razprava) |
14.1. |
Pakistan - umor ministra za manjšine Šabaza Batija |
14.2. |
Belorusija, zlasti primera Aleša Mihaljeviča in Natalije Radine |
14.3. |
Razmere in kulturna dediščina v Kašgarju (Ujgurska avtonomna pokrajina Xinjiang, Kitajska) |
15. |
Čas glasovanja |
15.1. |
Pakistan - umor ministra za manjšine Šabaza Batija (glasovanje) |
15.2. |
Belorusija, zlasti primera Aleša Mihaljeviča in Natalije Radine (glasovanje) |
15.3. |
Razmere in kulturna dediščina v Kašgarju (Ujgurska avtonomna pokrajina Xinjiang, Kitajska) (glasovanje) |
16. |
Popravki in namere glasovanja |
17. |
Stališče Sveta v prvi obravnavi |
18. |
Predložitev dokumentov |
19. |
Sklepi o določenih dokumentih |
20. |
Pisne izjave, zabeležene v registru (člen 123 poslovnika) |
21. |
Posredovanje besedil, sprejetih na tej seji |
22. |
Datum naslednjih sej |
23. |
Prekinitev zasedanja |
SEZNAM NAVZOČIH
Priloga 1 — |
Priprava evropskega statuta za vzajemne družbe, združenja in fundacije (pisna izjava) |
Priloga 2 — |
Trki težkih tovornih vozil (pisna izjava) |
PRILOGA I
IZIDI GLASOVANJ
1. |
Madžarski zakon o medijih |
2. |
Južno sosedstvo, zlasti Libija, vključno s humanitarnimi vidiki |
3. |
Pristop EU v odnosih z Iranom |
4. |
16_ zasedanje Sveta Združenih narodov za človekove pravice (Ženeva, od 28_ februarja do 25. marca 2011) |
5. |
Pakistan - umor ministra za manjšine Šabaza Batija |
6. |
Belorusija, zlasti primera Aleša Mihaljeviča in Natalije Radine |
7. |
Razmere in kulturna dediščina v Kašgarju (Ujgurska avtonomna pokrajina Xinjiang, Kitajska) |
PRILOGA II
IZID POIMENSKEGA GLASOVANJA
1. |
RC-B7-0169/2011 - § 10 |
2. |
RC-B7-0169/2011 - resolucija |
3. |
RC-B7-0158/2011 - § 8 |
4. |
RC-B7-0168/2011 - resolucija |
ZAPISNIK S SEJE 10. MAREC 2011
PREDSEDSTVO: Miguel Angel MARTÍNEZ MARTÍNEZ
podpredsednik
1. Otvoritev seje
Seja se je začela ob 09.00.
2. Madžarski zakon o medijih (vloženi predlogi resolucij)
Izjava Komisije: Madžarski zakon o medijih
Razprava je potekala 16. februarja 2011 (točka 13 zapisnika z dne 16.2.2011).
Vloženi predlogi resolucij, s katerimi se v skladu s členom 110(2) poslovnika zaključi razprava:
— |
József Szájer, Manfred Weber, Simon Busuttil, Marco Scurria, Kinga Gál in Salvatore Iacolino v imenu skupine PPE, o madžarskem zakonu o medijih (B7-0190/2011); |
— |
Martin Schulz, Hannes Swoboda, Maria Badia i Cutchet, Claude Moraes, Juan Fernando López Aguilar in Csaba Sándor Tabajdi v imenu skupine S&D, Renate Weber, Sophia in 't Veld, Sonia Alfano, Alexander Alvaro, Louis Michel, Cecilia Wikström, Jens Rohde, Norica Nicolai, Sarah Ludford, Marielle De Sarnez, Alexander Graf Lambsdorff, Ramon Tremosa i Balcells, Charles Goerens, Marietje Schaake, Frédérique Ries in Gianni Vattimo v imenu skupine ALDE, Daniel Cohn-Bendit, Rebecca Harms, Judith Sargentini, Helga Trüpel, Christian Engström, Hélène Flautre, Raül Romeva i Rueda in Eva Lichtenberger v imenu skupine Verts/ALE, Lothar Bisky, Rui Tavares, Eva-Britt Svensson, Patrick Le Hyaric, Willy Meyer, Jürgen Klute, Marie-Christine Vergiat in Cornelia Ernst v imenu skupine GUE/NGL, o madžarskem zakonu o medijih (B7-0191/2011). |
Glasovanje: točka 9.1 zapisnika z dne 10.3.2011.
3. Spoštovanje nacionalnih mehanizmov za plače in določanje pokojnin (razprava)
Izjava Komisije: Spoštovanje nacionalnih mehanizmov za plače in določanje pokojnin
Johannes Hahn (član Komisije) je podal izjavo.
Govorili so Gay Mitchell v imenu skupine PPE, Stephen Hughes v imenu skupine S&D, Marian Harkin v imenu skupine ALDE, Marije Cornelissen v imenu skupine Verts/ALE, Thomas Händel v imenu skupine GUE/NGL, Derek Roland Clark v imenu skupine EFD, Hans-Peter Martin samostojni poslanec, Philippe Boulland, Proinsias De Rossa, Ilda Figueiredo, ki je odgovoril tudi na vprašanje, ki ga je z dvigom modrega kartončka postavil Hans-Peter Martin, Marita Ulvskog, Cornelis de Jong, Sylvana Rapti, Jutta Steinruck, Vilija Blinkevičiūtė in Evelyn Regner.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Elena Băsescu, George Sabin Cutaș, Marisa Matias, Liisa Jaakonsaari, Alfreds Rubiks in Frédéric Daerden.
Govoril je Johannes Hahn.
Govoril je Proinsias De Rossa.
Razprava se je zaključila.
4. Preprečevanje naravnih nesreč in nesreč, ki jih povzroči človek (razprava)
Vprašanje za ustni odgovor (O-000044/2011), ki ga je postavil João Ferreira, v imenu odbora ENVI, Komisiji: Preprečevanje naravnih nesreč in nesreč, ki jih povzroči človek (B7-0201/2011)
João Ferreira je predstavil vprašanje za ustni odgovor.
Johannes Hahn (član Komisije) je odgovoril na vprašanje za ustni odgovor
Govorili so Richard Seeber v imenu skupine PPE, Edite Estrela v imenu skupine S&D, Catherine Bearder v imenu skupine ALDE, Marisa Matias v imenu skupine GUE/NGL, Jaroslav Paška v imenu skupine EFD, Ville Itälä, Mario Pirillo in Daciana Octavia Sârbu.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Rareș-Lucian Niculescu, Csaba Sándor Tabajdi, Franz Obermayr, Iosif Matula, Luís Paulo Alves, Andreas Mölzer, Seán Kelly in Georgios Koumoutsakos.
Govoril je Johannes Hahn.
Razprava se je zaključila.
PREDSEDSTVO: Libor ROUČEK
podpredsednik
5. Krizne razmere zaradi vulkanskega pepela (razprava)
Vprašanje za ustni odgovor (O-0198/2010), ki sta ga postavila Marian-Jean Marinescu in Mathieu Grosch v imenu skupine PPE, Komisiji: Krizne razmere zaradi vulkanskega pepela (B7-0015/2011);
Vprašanje za ustni odgovor (O-000052/2011), ki ga je postavil Saïd El Khadraoui v imenu skupine S&D, Komisiji: Krizne razmere zaradi vulkanskega pepela (B7-0204/2011);
Vprašanje za ustni odgovor (O-000049/2011), ki ga je postavila Gesine Meissner v imenu skupine ALDE, Komisiji: Krizne razmere zaradi vulkanskega pepela (B7-0202/2011);
Vprašanje za ustni odgovor (O-000051/2011), ki ga je postavil Roberts Zīle v imenu skupine ECR, Komisiji: Krizne razmere zaradi vulkanskega pepela (B7-0203/2011).
Marian-Jean Marinescu, Brian Simpson, Gesine Meissner in Roberts Zīle so predstavili vprašanja za ustni odgovor.
Johannes Hahn (član Komisije) je odgovoril na vprašanja za ustni odgovor.
Govorili so Mathieu Grosch v imenu skupine PPE, Edit Herczog v imenu skupine S&D, Nathalie Griesbeck v imenu skupine ALDE, Eva Lichtenberger v imenu skupine Verts/ALE, Jacqueline Foster v imenu skupine ECR, Juozas Imbrasas v imenu skupine EFD, Diane Dodds samostojna poslanka, Ville Itälä, Silvia-Adriana Țicău, Liam Aylward, Michael Cramer, Ryszard Czarnecki, Béla Kovács, Christine De Veyrac, James Nicholson, Artur Zasada, Ismail Ertug, Carlo Fidanza in Dominique Riquet.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Karin Kadenbach, Pat the Cope Gallagher in Ádám Kósa.
Govoril je Johannes Hahn.
Razprava se je zaključila.
(Seja, ki je bila prekinjena ob 11.35 v pričakovanju začetka časa glasovanja, se je nadaljevala ob 12.00)
PREDSEDSTVO: Jerzy BUZEK
predsednik
6. Izjava predsedujočega
Predsednik je podal izjavo ob sedmem evropskem dnevu žrtev terorizma, ki bo obhajan v petek, 11. marca 2011.
Sledila je minuta molka v Parlamentu.
7. Priprava evropskega statuta za vzajemne družbe, združenja in fundacije (pisna izjava)
Pisno izjavo 0084/2010 o pripravi evropskega statuta za vzajemne družbe, združenja in fundacije, ki so jo vložili poslanci Marc Tarabella, Regina Bastos, Pascal Canfin, Marie-Christine Vergiat in Renate Weber, je do 9. marca 2011 podpisala večina poslancev Parlamenta in bo zato v skladu s členom 123(3) in (4) poslovnika posredovana naslovnikom in objavljena v Sprejetih besedilih te seje (P7_TA(2011)0101), imena podpisnikov pa navedena v zapisniku (glej prilogo 1).
8. Trki težkih tovornih vozil (pisna izjava)
Pisno izjavo 0081/2010 o trkih težkih tovornih vozil, ki so jo vložili poslanci Fiona Hall, Inés Ayala Sender, Isabelle Durant, Dieter-Lebrecht Koch, Sabine Wils, je do 9. marca 2011 podpisala večina poslancev Parlamenta in bo zato v skladu s členom 123(3) in (4) poslovnika posredovana naslovnikom in objavljena v Sprejetih besedilih te seje (P7_TA(2011)0102), imena podpisnikov pa navedena v zapisniku (glej prilogo 2).
*
* *
Govoril je Mike Nattrass o varnosti v prostorih Parlamenta v Bruslju in Strasbourgu (predsednik mu je odgovoril, da poteka preiskava).
*
* *
Govoril je Marc Tarabella, ki se je zahvalil podpisnikom pisne izjave 0084/2010.
9. Čas glasovanja
Podrobni izidi glasovanj (spremembe, ločeno glasovanje, glasovanje po delih …) so v prilogi zapisnika z naslovom „Izid glasovanj“.
Izidi poimenskih glasovanj, ki so priloženi zapisniku, so na voljo le v elektronski obliki in so dosegljivi na spletišču Europarl.
9.1. Madžarski zakon o medijih (glasovanje)
Razprava je potekala 16. februarja 2011 (točka 13 zapisnika z dne 16.2.2011).
Glasovanje je bilo preloženo na 17. februar 2011 (točka 6 zapisnika z dne 17.2.2011).
Predlogi resolucij, objavljeni 16. februarja 2011(točka 13 zapisnika z dne 16.2.2011), so bili nadomeščeni s predlogi resolucij, objavljenimi 10. marca 2011 (točka 2 zapisnika z dne 10.3.2011).
Predlogi resolucij B7-0190/2011 in B7-0191/2011
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 1)
Govorili so, pred glasovanjem, Joseph Daul v imenu skupine PPE, ki je umaknil predlog resolucije B7-0190/2011, Hannes Swoboda v imenu skupine S&D, in Alexander Graf Lambsdorff v imenu skupine ALDE.
PREDLOG RESOLUCIJE B7-0190/2011
Umaknjen
PREDLOG RESOLUCIJE B7-0191/2011
Sprejeto (P7_TA(2011)0094)
9.2. Južno sosedstvo, zlasti Libija, vključno s humanitarnimi vidiki (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0169/2011, B7-0170/2011, B7-0171/2011, B7-0172/2011, B7-0173/2011 in B7-0174/2011
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 2)
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0169/2011
(ki nadomešča B7-0169/2011, B7-0170/2011, B7-0171/2011, B7-0172/2011 in B7-0173/2011):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Ioannis Kasoulides, Cristian Dan Preda, Mario Mauro, Marietta Giannakou, Hans-Gert Pöttering, Gabriele Albertini, Tunne Kelam, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Lena Kolarska-Bobińska, Elena Băsescu, Michael Gahler, Alf Svensson, Laima Liucija Andrikienė, Inese Vaidere, Vito Bonsignore, Simon Busuttil, Joachim Zeller, Tokia Saïfi, Michèle Striffler, Andrzej Grzyb, Krzysztof Lisek, Vytautas Landsbergis, Salvatore Iacolino, Dominique Vlasto, Alfredo Pallone, Philippe Juvin, Traian Ungureanu, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Roberta Angelilli, Ernst Strasser, Véronique Mathieu, Nadezhda Neynsky in Dominique Baudis v imenu skupine PPE, |
|
Ana Gomes, Véronique De Keyser, Kristian Vigenin, Pier Antonio Panzeri, David-Maria Sassoli, Richard Howitt, Roberto Gualtieri, Thijs Berman, Kader Arif, Juan Fernando López Aguilar, Sylvie Guillaume, María Muñiz De Urquiza, Pino Arlacchi, Vincent Peillon in Harlem Désir v imenu skupine S&D, |
|
Kristiina Ojuland, Marielle De Sarnez, Marietje Schaake, Sonia Alfano, Leonidas Donskis, Edward McMillan-Scott, Alexandra Thein, Ramon Tremosa i Balcells, Louis Michel in Jelko Kacin v imenu skupine ALDE, |
|
Franziska Katharina Brantner, Hélène Flautre, Margrete Auken, Raül Romeva i Rueda, Judith Sargentini, Ulrike Lunacek, Catherine Grèze, Yannick Jadot, Nicole Kiil-Nielsen, Bart Staes, Emilie Turunen, Karima Delli, José Bové, Indrek Tarand, Jean-Paul Besset, François Alfonsi, Heidi Hautala, Isabelle Durant, Rebecca Harms in Daniel Cohn-Bendit v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Charles Tannock in Timothy Kirkhope v imenu skupine ECR, |
|
Lothar Bisky, Miguel Portas in Marie-Christine Vergiat. |
Sprejeto (P7_TA(2011)0095)
(Predlog resolucije B7-0174/2011 je brezpredmeten.)
Govorili so
|
Pred glasovanjem: Ana Gomes, ki je izrazila željo, da naj sprejeto besedilo odraža najnovejši razvoj dogodkov v Libiji, Michał Tomasz Kamiński in József Szájer. |
|
Guy Verhofstadt je podal ustni predlog spremembe k odstavku 11, ki je bil upoštevan. |
9.3. Pristop EU v odnosih z Iranom (glasovanje)
Poročilo o pristopu EU v odnosih z Iranom [2010/2050(INI)] - Odbor za zunanje zadeve. Poročevalec: Bastiaan Belder (A7-0037/2011)
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 3)
PREDLOG RESOLUCIJE
Sprejeto (P7_TA(2011)0096)
Govorili so
|
Bastiaan Belder je podal ustni predlog spremembe za vključitev novega odstavka po odstavku 6. Predlog spremembe je bil upoštevan. |
|
Anna Ibrisagic je podala ustni predlog spremembe k uvodni izjavi N, ki je bil upoštevan. |
9.4. 16. zasedanje Sveta Združenih narodov za človekove pravice (Ženeva, od 28. februarja do 25. marca 2011) (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0158/2011, B7-0160/2011, B7-0161/2011, B7-0162/2011, B7-0163/2011 in B7-0164/2011
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 4)
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0158/2011
(ki nadomešča B7-0158/2011, B7-0160/2011, B7-0161/2011, B7-0162/2011 in B7-0163/2011):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Elmar Brok, Laima Liucija Andrikienė, László Tőkés, Mario Mauro, Marietta Giannakou, Kinga Gál, Artur Zasada, Joanna Katarzyna Skrzydlewska in Elżbieta Katarzyna Łukacijewska v imenu skupine PPE, |
|
Richard Howitt, Véronique De Keyser, Jörg Leichtfried, Maria Eleni Koppa, Ana Gomes in Raimon Obiols v imenu skupine S&D, |
|
Marietje Schaake, Leonidas Donskis, Marielle De Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells in Alexandra Thein v imenu skupine ALDE, |
|
Barbara Lochbihler, Heidi Hautala, Nicole Kiil-Nielsen, Raül Romeva i Rueda, Malika Benarab-Attou in François Alfonsi v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Charles Tannock v imenu skupine ECR. |
Sprejeto (P7_TA(2011)0097)
(Predlog resolucije B7-0164/2011 je brezpredmeten.)
Govorili so
|
Heidi Hautala, predsednica Pododbora za človekove pravice, pred glasovanjem. |
|
Jean-Pierre Audy o tolmačenju med glasovanjem o odstavku 8. |
PREDSEDSTVO: Diana WALLIS
podpredsednica
Govorila je Fiona Hall, ki se je zahvalila podpisnikom pisne izjave 81/2011.
10. Obrazložitve glasovanja
Pisne obrazložitve glasovanja:
Pisne obrazložitve glasovanja v skladu s členom 170 poslovnika so vsebovane v dobesednem zapisu seje.
Ustne obrazložitve glasovanja:
|
Madžarski zakon o medijih - B7-0191/2011 Monika Flašíková Beňová, Hannu Takkula in Daniel Hannan |
|
Južno sosedstvo, zlasti Libija, vključno s humanitarnimi vidiki - RC-B7-0169/2011 Lara Comi, Tunne Kelam, Pino Arlacchi, Mitro Repo, Adam Bielan, Anneli Jäätteenmäki, Daniel Hannan in Anna Záborská |
|
Poročilo: Bastiaan Belder - A7-0037/2011 Pino Arlacchi, Tunne Kelam, Adam Bielan, Daniel Hannan in Gianni Vattimo |
|
16. zasedanje Sveta Združenih narodov za človekove pravice (Ženeva, od 28. februarja do 25. marca 2011) - RC-B7-0158/2011 Hannu Takkula in Seán Kelly |
11. Popravki in namere glasovanja
Popravki in namere glasovanj so na spletni strani „Séance en direct“ na povezavi „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)“ in v tiskani prilogi „Izidi poimenskih glasovanj“.
Elektronsko različico na spletišču Europarl se bo redno posodabljalo najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.
Seznam popravkov in namer glasovanj bo nato zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.
(Seja, ki je bila prekinjena ob 12.55, se je nadaljevala ob 15.00.)
PREDSEDSTVO: Rainer WIELAND
podpredsednik
12. Sprejetje zapisnika predhodne seje
Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.
13. Sestava odborov
Predsedujoči je na zahtevo skupine PPE obvestil Parlament, da Philippe Juvin ni več član odbora FEMM.
14. Razprava o primerih kršitev človekovih pravic, demokracije in načela pravne države (razprava)
(Za naslove in avtorje predlogov resolucij glej točko 5 zapisnika z dne 8.3.2011)
14.1. Pakistan - umor ministra za manjšine Šabaza Batija
Predlogi resolucij B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011 in B7-0179/2011
Jean Lambert, Marietje Schaake, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Eija-Riitta Korhola, Peter van Dalen in Rui Tavares so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Mario Mauro v imenu skupine PPE, Catherine Stihler v imenu skupine S&D, Anneli Jäätteenmäki v imenu skupine ALDE, Nicole Kiil-Nielsen v imenu skupine Verts/ALE, Charles Tannock v imenu skupine ECR, Jaroslav Paška v imenu skupine EFD, in Ryszard Czarnecki.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Michael Gahler, George Sabin Cutaș, Constance Le Grip in Joanna Katarzyna Skrzydlewska.
Govoril je Johannes Hahn (član Komisije).
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 15.1 zapisnika z dne 10.3.2011.
14.2. Belorusija, zlasti primera Aleša Mihaljeviča in Natalije Radine
Predlogi resolucij B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011, B7-0188/2011 in B7-0189/2011
Raül Romeva i Rueda, Marietje Schaake, Kristian Vigenin, Jacek Protasiewicz, Ryszard Czarnecki in Rui Tavares so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Eduard Kukan v imenu skupine PPE, Justas Vincas Paleckis v imenu skupine S&D, Kristiina Ojuland v imenu skupine ALDE, Marek Henryk Migalski v imenu skupine ECR, Sari Essayah, Mitro Repo, Cristian Dan Preda in Elena Băsescu.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Krzysztof Lisek, Corina Crețu, Charles Tannock in Eija-Riitta Korhola.
Govoril je Johannes Hahn (član Komisije).
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 15.2 zapisnika z dne 10.3.2011.
14.3. Razmere in kulturna dediščina v Kašgarju (Ujgurska avtonomna pokrajina Xinjiang, Kitajska)
Predlogi resolucij B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011, B7-0186/2011 in B7-0187/2011
Tunne Kelam, Marietje Schaake, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Frieda Brepoels, Charles Tannock in Rui Tavares so predstavili predloge resolucij.
Govorili so Bernd Posselt v imenu skupine PPE, Corina Crețu v imenu skupine S&D, Kristiina Ojuland v imenu skupine ALDE, Jaroslav Paška v imenu skupine EFD, Seán Kelly in Mitro Repo.
Po postopku „catch the eye“ so govorili Monica Luisa Macovei, Raül Romeva i Rueda, Paul Rübig, Sari Essayah, Elena Băsescu, Eija-Riitta Korhola in Ryszard Czarnecki.
Govoril je Johannes Hahn (član Komisije).
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 15.3 zapisnika z dne 10.3.2011.
15. Čas glasovanja
Podrobni izidi glasovanj (spremembe, ločeno glasovanje, glasovanje po delih …) so v prilogi zapisnika z naslovom „Izid glasovanj“.
Izidi poimenskih glasovanj, ki so priloženi zapisniku, so na voljo le v elektronski obliki in so dosegljivi na spletišču Europarl.
15.1. Pakistan - umor ministra za manjšine Šabaza Batija (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011 in B7-0179/2011
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka 5)
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0166/2011
(ki nadomešča B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011 in B7-0179/2011):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
Elmar Brok, Eija-Riitta Korhola, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Michael Gahler, Lena Kolarska-Bobińska, Filip Kaczmarek, Csaba Sógor, Bogusław Sonik, Laima Liucija Andrikienė, Elena Băsescu, Tunne Kelam, Monica Luisa Macovei, Sari Essayah, Krzysztof Lisek, Tadeusz Zwiefka in Constance Le Grip v imenu skupine PPE, |
|
Véronique De Keyser in Lidia Joanna Geringer de Oedenberg v imenu skupine S&D, |
|
Sarah Ludford, Norica Nicolai, Alexandra Thein, Ramon Tremosa i Balcells, Marielle De Sarnez, Vincenzo Iovine, Marietje Schaake, Kristiina Ojuland in Sonia Alfano v imenu skupine ALDE, |
|
Charles Tannock, Peter van Dalen, Konrad Szymański, Emma McClarkin, Michał Tomasz Kamiński, Marek Henryk Migalski, Ryszard Czarnecki, Tadeusz Cymański, Geoffrey Van Orden, Ryszard Antoni Legutko, Adam Bielan, Jacek Olgierd Kurski in Tomasz Piotr Poręba v imenu skupine ECR, |
|
Jean Lambert, Barbara Lochbihler, Raül Romeva i Rueda in Heidi Hautala v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Marie-Christine Vergiat v imenu skupine GUE/NGL. |
Sprejeto (P7_TA(2011)0098)
15.2. Belorusija, zlasti primera Aleša Mihaljeviča in Natalije Radine (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011, B7-0188/2011 in B7-0189/2011
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka )
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0167/2011
(ki nadomešča B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011 in B7-0188/2011):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
Elmar Brok, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Jacek Protasiewicz, Laima Liucija Andrikienė, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Tunne Kelam, Bogusław Sonik, Jarosław Leszek Wałęsa, Filip Kaczmarek, Lena Kolarska-Bobińska, Eija-Riitta Korhola, Elena Băsescu, Sari Essayah, Monica Luisa Macovei, Krzysztof Lisek in Eduard Kukan v imenu skupine PPE, |
|
Véronique De Keyser, Kristian Vigenin, Justas Vincas Paleckis in Marek Siwiec v imenu skupine S&D, |
|
Marietje Schaake, Leonidas Donskis, Kristiina Ojuland, Ramon Tremosa i Balcells, Sonia Alfano in Gerben-Jan Gerbrandy v imenu skupine ALDE, |
|
Charles Tannock, Michał Tomasz Kamiński, Adam Bielan, Ryszard Antoni Legutko, Marek Henryk Migalski, Tomasz Piotr Poręba, Jacek Olgierd Kurski, Konrad Szymański, Paweł Robert Kowal, Ryszard Czarnecki, Geoffrey Van Orden, Tadeusz Cymański in Mirosław Piotrowski v imenu skupine ECR, |
|
Werner Schulz, Elisabeth Schroedter, Heidi Hautala, Rebecca Harms in Indrek Tarand v imenu skupine Verts/ALE. |
Sprejeto (P7_TA(2011)0099)
(Predlog resolucije B7-0189/2011 je brezpredmeten.)
15.3. Razmere in kulturna dediščina v Kašgarju (Ujgurska avtonomna pokrajina Xinjiang, Kitajska) (glasovanje)
Predlogi resolucij B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011, B7-0186/2011 in B7-0187/2011
(potrebna navadna večina)
(Podrobnosti o glasovanju: Priloga „Izid glasovanj“, točka )
SKUPNI PREDLOG RESOLUCIJE RC-B7-0168/2011
(ki nadomešča B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011 in B7-0186/2011):
ki so ga predložili naslednji poslanci:
|
Tunne Kelam, László Tőkés, Mario Mauro, Cristian Dan Preda, Bernd Posselt, Bogusław Sonik, Filip Kaczmarek, Csaba Sógor, Eija-Riitta Korhola, Elena Băsescu, Sari Essayah, Monica Luisa Macovei in Kinga Gál v imenu skupine PPE, |
|
Véronique De Keyser in Lidia Joanna Geringer de Oedenberg v imenu skupine S&D, |
|
Marietje Schaake, Niccolò Rinaldi, Marielle De Sarnez, Ramon Tremosa i Balcells, Edward McMillan-Scott in Kristiina Ojuland v imenu skupine ALDE, |
|
Charles Tannock, Ryszard Antoni Legutko in Tomasz Piotr Poręba v imenu skupine ECR, |
|
Frieda Brepoels, Helga Trüpel, Heidi Hautala, Barbara Lochbihler, Raül Romeva i Rueda, Judith Sargentini in Nicole Kiil-Nielsen v imenu skupine Verts/ALE, |
|
Fiorello Provera. |
Sprejeto (P7_TA(2011)0100)
(Predlog resolucije B7-0187/2011 je brezpredmeten.)
16. Popravki in namere glasovanja
Popravki in namere glasovanj so na spletni strani „Séance en direct“ na povezavi „Résultats des votes (appels nominaux) / Results of votes (roll-call votes)“ in v tiskani prilogi „Izidi poimenskih glasovanj“.
Elektronsko različico na spletišču Europarl se bo redno posodabljalo najdlje dva tedna po dnevu glasovanja.
Seznam popravkov in namer glasovanj bo nato zaključen zaradi prevajanja in objave v UL.
17. Stališče Sveta v prvi obravnavi
Predsedujoči je v skladu s členom 61(1) poslovnika sporočil, da je od Sveta prejel naslednje stališče, skupaj z obrazložitvijo za njegovo sprejetje, in stališče Komisije o:
— |
Stališče Sveta v prvi obravnavi z namenom sprejetja uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom, spremembah uredb (ES) št. 1924/2006 in (ES) št. 1925/2006 ter razveljavitvi direktiv 87/250/EGS, 90/496/EGS, 1999/10/ES, 2000/13/ES, 2002/67/ES, 2008/5/ES in Uredbe (ES) št. 608/2004 (17602/1/2010 - C7-0060/2011 - 2008/0028(COD))
|
Trimesečni rok, ki ga ima Parlament na razpolago, torej začne teči z jutrišnjim dnem, 11. marca 2011.
18. Predložitev dokumentov
Svet in Komisija sta posredovala naslednje dokumente:
— |
Sklep Sveta o sklenitvi Sporazuma o nekaterih vidikih zračnih prevozov med Evropsko unijo in Združenimi mehiškimi državami (05735/2011 - C7-0067/2011 - 2008/0161(NLE))
|
— |
Predlog sklepa Sveta o odobritvi Sporazuma o ukrepih države pristanišča za preprečevanje nezakonitega, neprijavljenega in nereguliranega ribolova, za odvračanje od njega ter za njegovo odpravljanje v imenu Evropske unije (05571/2011 - C7-0068/2011 - 2010/0389(NLE))
|
— |
Predlog uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o spremembi nekaterih uredb o skupni trgovinski politiki v zvezi s postopki za sprejetje nekaterih ukrepov (COM(2011)0082 - C7-0069/2011 - 2011/0039(COD))
|
19. Sklepi o določenih dokumentih
Sklep o pripravi samoiniciativnega poročila(člen 42 poslovnika)
odbor JURI
— |
14. direktiva o pravu družb o čezmejnih prenosih sedežev podjetij (2011/2046(INI)) (mnenje: EMPL) |
Sklep o pripravi samoiniciativnega poročila(člen 48 poslovnika)
odbor DEVE
— |
Povečevanje učinka razvojne politike EU (2011/2047(INI)) (mnenje: AFET, AGRI, ENVI, ITRE, INTA) |
odbor FEMM
— |
Položaj mater samohranilk (2011/2049(INI)) |
odbor IMCO
— |
Modernizacija področja javnih naročil (2011/2048(INI)) (mnenje: ENVI, EMPL, ITRE, JURI, ECON, CONT, INTA, REGI) |
odbor ITRE
— |
Vmesni pregled 7. okvirnega programa za raziskave (2011/2043(INI)) (mnenje: BUDG, LIBE, REGI) |
Sklep o pripravi samoiniciativnega poročila(člen 90 poslovnika)
odbor AFET
— |
Ta naslov trenutno ni na razpolago v vseh jezikih. Recommendation to the Council and Commission on the new EU-Russia agreement (2011/2050(INI)) (mnenje: INTA) |
Pridruženi odbori
odbor TRAN
— |
Program za podporo nadaljnjemu oblikovanju celostne pomorske politike (COM(2010)0494 - C7-0292/2010 - 2010/0257(COD)) (mnenje: ENVI, BUDG, ITRE, REGI) Pridruženi odbori TRAN, PECH (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 3. marca 2011) |
Postopek s skupnimi sejami odborov (člen 51 poslovnika)
— |
predlog uredbe Evropskega parlamenta in Sveta o finančnih pravilih, ki se uporabljajo za letni proračun Unije COM(2010) 0815 konč. - 2010/0395 (COD) (Odbori: BUDG, CONT). (V skladu s sklepom konference predsednikov z dne 3. marca 2011) |
20. Pisne izjave, zabeležene v registru (člen 123 poslovnika)
Število podpisov, ki so jih pridobile v registru zabeležene pisne izjave (člen 123(3) poslovnika):
Št. dokumenta |
Vlagatelji |
Podpisi |
90/2010 |
Mario Mauro, Hannes Swoboda, Konrad Szymański, Hannu Takkula |
199 |
91/2010 |
Franz Obermayr |
49 |
92/2010 |
Zigmantas Balčytis, Vilija Blinkevičiūtė, Ivars Godmanis, Bogusław Liberadzki, Justas Vincas Paleckis |
46 |
93/2010 |
Iosif Matula, Marian-Jean Marinescu |
59 |
94/2010 |
Cornelis de Jong, Georges Bach, Isabelle Durant, Saïd El Khadraoui, Marian Harkin |
151 |
95/2010 |
Inese Vaidere, Ana Gomes, Arturs Krišjānis Kariņš, Tunne Kelam, Vytautas Landsbergis |
73 |
96/2010 |
Cornelia Ernst, Sonia Alfano, Sylvie Guillaume, Franziska Keller |
104 |
97/2010 |
Mariya Nedelcheva, José Bové, Rareș-Lucian Niculescu, Dimitar Stoyanov, Janusz Wojciechowski |
136 |
98/2010 |
Patrizia Toia, Paolo De Castro |
49 |
99/2010 |
Andreas Mölzer |
42 |
100/2010 |
Daciana Octavia Sârbu, János Áder, José Bové, Chris Davies, Csaba Sándor Tabajdi |
95 |
101/2010 |
Burkhard Balz, Udo Bullmann, Jean-Paul Gauzès, Sven Giegold, Sylvie Goulard |
70 |
1/2011 |
Jean Lambert, Marian Harkin, Olle Ludvigsson, Peter Skinner, Gabriele Zimmer |
139 |
2/2011 |
Mara Bizzotto |
20 |
3/2011 |
Romana Jordan Cizelj, Corinne Lepage, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Indrek Tarand, Zoran Thaler |
174 |
4/2011 |
Angelika Werthmann, Evelyn Regner, Ulrike Lunacek |
41 |
5/2011 |
Dieter-Lebrecht Koch |
38 |
6/2011 |
Françoise Castex, Jan Philipp Albrecht, Carlos Coelho, Stavros Lambrinidis, Diana Wallis |
86 |
7/2011 |
Georgios Papastamkos, Jean-Luc Bennahmias, Gay Mitchell, Gianluca Susta, Tadeusz Zwiefka |
127 |
8/2011 |
Ioan Enciu, Lena Kolarska-Bobińska, Antonyia Parvanova, Zuzana Roithová, Kyriacos Triantaphyllides |
21 |
9/2011 |
Ramon Tremosa i Balcells, Marta Andreasen, Santiago Fisas Ayxela, Oriol Junqueras Vies |
50 |
10/2011 |
Marina Yannakoudakis, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Françoise Grossetête, Charles Tannock, Cecilia Wikström |
133 |
21. Posredovanje besedil, sprejetih na tej seji
V skladu s členom 179(2) poslovnika bo zapisnik te seje predložen v sprejetje Parlamentu na začetku naslednje seje.
Sprejeta besedila bodo s privolitvijo Parlamenta nemudoma posredovana naslovnikom.
22. Datum naslednjih sej
Naslednji seji bosta 23. in 24. marca 2011.
23. Prekinitev zasedanja
Zasedanje Parlamenta je prekinjeno.
Seja se je zaključila ob 16.30.
Klaus Welle
generalni sekretar
Jerzy Buzek
predsednik
Četrtek, 10. marec 2011
SEZNAM NAVZOČIH
Podpisali so se:
Abad, Áder, Agnew, Albertini, Albrecht, Alfonsi, Allam, Alvaro, Alves, Andreasen, Andrés Barea, Angelilli, Angourakis, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Arif, Arlacchi, Arsenis, Ashworth, Atkins, Attard-Montalto, Auconie, Audy, Auken, Ayala Sender, Aylward, Ayuso, van Baalen, Bach, Badia i Cutchet, Bagó, Balčytis, Baldassarre, Balz, Balzani, Băsescu, Bastos, Batten, Baudis, Bauer, Bearder, Belder, Belet, Bélier, Benarab-Attou, Bendtsen, Bennahmias, Berès, Berlato, Berman, Besset, Bielan, Bilbao Barandica, Bisky, Bizzotto, Blinkevičiūtė, Bloom, Bodu, Böge, Bokros, Borghezio, Borys, Boștinaru, Boulland, Bové, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Brantner, Brepoels, Březina, Brons, Brzobohatá, Bullmann, Busuttil, Bütikofer, Buzek, Cabrnoch, Cadec, Callanan, van de Camp, Campbell Bannerman, Cancian, Canfin, Caronna, Carvalho, Casa, Cashman, Casini, Caspary, Castex, del Castillo Vera, Cavada, Cercas, Češková, Chatzimarkakis, Chichester, Childers, Christensen, Clark, Coelho, Cofferati, Collino, Comi, Cornelissen, Cortés Lastra, Silvia Costa, Cozzolino, Cramer, Crețu, Creutzmann, Crocetta, Crowley, Cutaș, Cymański, Czarnecki, Frédéric Daerden, van Dalen, Danellis, Danjean, Dati, David, Davies, De Angelis, De Castro, De Keyser, Delli, Delvaux, De Rossa, De Sarnez, Désir, Deß, Deutsch, Deva, De Veyrac, Díaz de Mera García Consuegra, Dodds, Domenici, Donskis, Dorfmann, Duff, Durant, Dušek, Ehrenhauser, Eickhout, Ek, Elles, Enciu, Engel, Engström, Ernst, Ertug, Essayah, Estaràs Ferragut, Estrela, Evans, Fajmon, Fajon, Falbr, Färm, Feio, Ferber, Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Fidanza, Figueiredo, Fjellner, Flašíková Beňová, Flautre, Fleckenstein, Florenz, Fontana, Ford, Foster, Fox, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gál, Gallagher, Gallo, Gáll-Pelcz, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Gebhardt, Geier, Gerbrandy, Geringer de Oedenberg, Giannakou, Giegold, Gierek, Girling, Glante, Glattfelder, Godmanis, Goebbels, Goerens, Gollnisch, Gomes, Göncz, Goulard, Grech, Grelier, Griesbeck, Griffin, Gróbarczyk, Groote, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Gutiérrez Prieto, Gyürk, Hadjigeorgiou, Häfner, Haglund, Hall, Händel, Handzlik, Hankiss, Harbour, Harkin, Hassi, Haug, Häusling, Hautala, Helmer, Herczog, Herranz García, Hibner, Jim Higgins, Hoang Ngoc, Hohlmeier, Hökmark, Honeyball, Howitt, Danuta Maria Hübner, Hughes, Hyusmenova, Iacolino, Ibrisagic, Ilchev, Imbrasas, in 't Veld, Iotova, Iovine, Irigoyen Pérez, Itälä, Ivanova, Jaakonsaari, Jäätteenmäki, Jadot, Jahr, Járóka, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Jeggle, Jensen, Jiménez-Becerril Barrio, Joly, de Jong, Jordan Cizelj, Jørgensen, Junqueras Vies, Juvin, Kacin, Kaczmarek, Kadenbach, Kalinowski, Kalniete, Kamiński, Kammerevert, Karim, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kazak, Tunne Kelam, Keller, Seán Kelly, Kiil-Nielsen, Kirilov, Klaß, Klute, Koch, Koch-Mehrin, Kohlíček, Kolarska-Bobińska, Koppa, Korhola, Kósa, Köstinger, Koumoutsakos, Béla Kovács, Kovatchev, Kowal, Kozłowski, Kožušník, Krahmer, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kukan, Kurski, Lamassoure, Lambert, Lamberts, Lambrinidis, Lambsdorff, Landsbergis, Lange, de Lange, Langen, La Via, Le Brun, Lechner, Le Foll, Le Grip, Lehne, Leichtfried, Leinen, Lepage, Marine Le Pen, Liberadzki, Lichtenberger, Liese, Liotard, Lisek, Lochbihler, Løkkegaard, Lope Fontagné, López Aguilar, López-Istúriz White, Lösing, Lövin, Ludford, Ludvigsson, Luhan, Łukacijewska, Lulling, Lunacek, Lynne, Lyon, McAvan, McClarkin, McGuinness, McMillan-Scott, Macovei, Madlener, Manders, Maňka, Mann, Manner, Marcinkiewicz, Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Maštálka, Mastella, Matera, Mathieu, Matias, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mavronikolas, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Meissner, Mélenchon, Melo, Menéndez del Valle, Merkies, Messerschmidt, Mészáros, Meyer, Louis Michel, Migalski, Mikolášik, Milana, Millán Mon, Mirsky, Mitchell, Mölzer, Moraes, Moreira, Morganti, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Nattrass, Nedelcheva, Neuser, Newton Dunn, Neynsky, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicolai, Niculescu, van Nistelrooij, Nitras, Obermayr, Obiols, Ojuland, Oomen-Ruijten, Őry, Oviir, Pack, Padar, Paksas, Paleckis, Paliadeli, Pallone, Panayotov, Panzeri, Papadopoulou, Papanikolaou, Papastamkos, Pargneaux, Parvanova, Pașcu, Paška, Paulsen, Peillon, Perello Rodriguez, Pieper, Pietikäinen, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Poręba, Portas, Posselt, Pöttering, Poupakis, Preda, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Provera, Rangel, Ranner, Ransdorf, Rapkay, Rapti, Regner, Reimers, Remek, Repo, Reul, Riera Madurell, Rinaldi, Riquet, Rivasi, Rodust, Rohde, Roithová, Romero López, Romeva i Rueda, Ronzulli, Rosbach, Rossi, Roth-Behrendt, Rouček, Rübig, Rubiks, Rühle, Saïfi, Salafranca Sánchez-Neyra, Salavrakos, Sánchez Presedo, Sanchez-Schmid, Sârbu, Sargentini, Sartori, Saryusz-Wolski, Sassoli, Saudargas, Savisaar-Toomast, Schaake, Schaldemose, Schlyter, Olle Schmidt, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Scholz, Schöpflin, Schroedter, Martin Schulz, Schwab, Scicluna, Scottà, Scurria, Seeber, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Siekierski, Silvestris, Simon, Simpson, Sinclaire, Sippel, Siwiec, Skinner, Skrzydlewska, Skylakakis, Smolková, Sógor, Soini, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sosa Wagner, Soullie, Speroni, Staes, Šťastný, Stavrakakis, Steinruck, Stevenson, Stihler, van der Stoep, Stolojan, Emil Stoyanov, Strasser, Striffler, Sturdy, Surján, Susta, Alf Svensson, Eva-Britt Svensson, Swoboda, Szájer, Szymański, Tabajdi, Takkula, Tănăsescu, Tannock, Tarabella, Tarand, Tatarella, Tavares, Taylor, Teixeira, Thein, Theocharous, Thomsen, Thun und Hohenstein, Thyssen, Țicău, Tirolien, Toia, Tomaševski, Tošenovský, Toussas, Trautmann, Tremopoulos, Tremosa i Balcells, Triantaphyllides, Trüpel, Trzaskowski, Tsoukalas, Turmes, Turunen, Tzavela, Uggias, Ulmer, Ulvskog, Ungureanu, Urutchev, Vadim Tudor, Vaidere, Vajgl, Vălean, Van Brempt, Van Orden, Vattimo, Vaughan, Vergiat, Vergnaud, Verheyen, Vidal-Quadras, Vigenin, de Villiers, Vlasák, Voss, Jarosław Leszek Wałęsa, Wallis, Watson, Henri Weber, Renate Weber, Weiler, Werthmann, Westlund, Wieland, Willmott, Wils, Iuliu Winkler, Włosowicz, Wojciechowski, Wortmann-Kool, Yáñez-Barnuevo García, Yannakoudakis, Záborská, Zahradil, Zalba Bidegain, Zalewski, Zasada, Ždanoka, Zeller, Zemke, Zīle, Zimmer, Ziobro, Zver, Zwiefka
Četrtek, 10. marec 2011
PRILOGA 1
Priprava evropskega statuta za vzajemne družbe, združenja in fundacije (pisna izjava)
Pisna izjava 0084/2010 o pripravi evropskega statuta za vzajemne družbe, združenja in fundacije, ki so jo vložili poslanci Marc Tarabella, Regina Bastos, Pascal Canfin, Marie-Christine Vergiat, Renate Weber (točka 7 zapisnika z dne 10.3.2011) in (P7_TA(2011)0101) in jo je podpisalo 386 poslancev:
Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Josefa Andrés Barea, Elena Oana Antonescu, Alfredo Antoniozzi, Kader Arif, Pino Arlacchi, Kriton Arsenis, John Attard-Montalto, Sophie Auconie, Jean-Pierre Audy, Inés Ayala Sender, Liam Aylward, Pilar Ayuso, Georges Bach, Maria Badia i Cutchet, Zoltán Bagó, Zigmantas Balčytis, Raffaele Baldassarre, Burkhard Balz, Francesca Balzani, Paolo Bartolozzi, Elena Băsescu, Regina Bastos, Catherine Bearder, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Jean-Luc Bennahmias, Luigi Berlinguer, Jean-Paul Besset, Adam Bielan, Izaskun Bilbao Barandica, Slavi Binev, Lothar Bisky, Mara Bizzotto, Vilija Blinkevičiūtė, Rita Borsellino, Piotr Borys, Victor Boștinaru, Philippe Boulland, José Bové, Franziska Katharina Brantner, Frieda Brepoels, Zuzana Brzobohatá, Cristian Silviu Bușoi, Reinhard Bütikofer, Milan Cabrnoch, Wim van de Camp, Pascal Canfin, Luis Manuel Capoulas Santos, Salvatore Caronna, David Casa, Michael Cashman, Carlo Casini, Françoise Castex, Jean-Marie Cavada, Alejandro Cercas, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Ole Christensen, Carlos Coelho, Sergio Gaetano Cofferati, Lara Comi, António Fernando Correia De Campos, Ricardo Cortés Lastra, Silvia Costa, Andrea Cozzolino, Michael Cramer, Corina Crețu, Jürgen Creutzmann, Rosario Crocetta, George Sabin Cutaș, Tadeusz Cymański, Frédéric Daerden, Vasilica Viorica Dăncilă, Spyros Danellis, Michel Dantin, Francesco De Angelis, Bairbre de Brún, Paolo De Castro, Véronique De Keyser, Karima Delli, Anne Delvaux, Luigi de Magistris, Proinsias De Rossa, Marielle De Sarnez, Harlem Désir, Leonardo Domenici, Leonidas Donskis, Andrew Duff, Isabelle Durant, Saïd El Khadraoui, Ioan Enciu, Cornelia Ernst, Rosa Estaràs Ferragut, Edite Estrela, Tanja Fajon, Richard Falbr, Göran Färm, Diogo Feio, José Manuel Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Ilda Figueiredo, Santiago Fisas Ayxela, Monika Flašíková Beňová, Hélène Flautre, Knut Fleckenstein, Lorenzo Fontana, Gaston Franco, Michael Gahler, Iratxe García Pérez, Eider Gardiazábal Rubial, Salvador Garriga Polledo, Jean-Paul Gauzès, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Marietta Giannakou, Sven Giegold, Adam Gierek, Robert Goebbels, Ana Gomes, Kinga Göncz, Sylvie Goulard, Luis de Grandes Pascual, Louis Grech, Estelle Grelier, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Pascale Gruny, Andrzej Grzyb, Sylvie Guillaume, Zita Gurmai, Cristina Gutiérrez-Cortines, Sergio Gutiérrez Prieto, Takis Hadjigeorgiou, Gerald Häfner, Fiona Hall, Thomas Händel, Małgorzata Handzlik, Marian Harkin, Martin Häusling, Heidi Hautala, Jacky Hénin, Edit Herczog, Esther Herranz García, Joe Higgins, Nadja Hirsch, Liem Hoang Ngoc, Elie Hoarau, Richard Howitt, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Stephen Hughes, Sophia in 't Veld, Iliana Malinova Iotova, Vincenzo Iovine, María Irigoyen Pérez, Carlos José Iturgaiz Angulo, Cătălin Sorin Ivan, Anneli Jäätteenmäki, Yannick Jadot, Lívia Járóka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Teresa Jiménez-Becerril Barrio, Eva Joly, Cornelis de Jong, Dan Jørgensen, Oriol Junqueras Vies, Philippe Juvin, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Karin Kadenbach, Ivailo Kalfin, Jarosław Kalinowski, Sandra Kalniete, Arturs Krišjānis Kariņš, Ioannis Kasoulides, Tunne Kelam, Franziska Keller, Seán Kelly, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Jürgen Klute, Jaromír Kohlíček, Lena Kolarska-Bobińska, Maria Eleni Koppa, Ádám Kósa, Georgios Koumoutsakos, Andrey Kovatchev, Jan Kozłowski, Rodi Kratsa-Tsagaropoulou, Wolfgang Kreissl-Dörfler, Eduard Kukan, Alain Lamassoure, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Stavros Lambrinidis, Alexander Graf Lambsdorff, Giovanni La Via, Stéphane Le Foll, Constance Le Grip, Klaus-Heiner Lehne, Patrick Le Hyaric, Jo Leinen, Corinne Lepage, Bogusław Liberadzki, Eva Lichtenberger, Kartika Tamara Liotard, Barbara Lochbihler, Veronica Lope Fontagné, Petru Constantin Luhan, Ulrike Lunacek, Elizabeth Lynne, Linda McAvan, Arlene McCarthy, Ramona Nicole Mănescu, Vladimír Maňka, Riikka Manner, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Jiří Maštálka, Clemente Mastella, Barbara Matera, Marisa Matias, Gabriel Mato Adrover, Iosif Matula, Mario Mauro, Kyriakos Mavronikolas, Jaime Mayor Oreja, Erminia Mazzoni, Gesine Meissner, Jean-Luc Mélenchon, Íñigo Méndez de Vigo, Emilio Menéndez del Valle, Willy Meyer, Louis Michel, Guido Milana, Francisco José Millán Mon, Claude Moraes, Vital Moreira, Claudio Morganti, Elisabeth Morin-Chartier, María Muñiz De Urquiza, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Nadezhda Neynsky, Norica Nicolai, Raimon Obiols, Wojciech Michał Olejniczak, Ria Oomen-Ruijten, Siiri Oviir, Ivari Padar, Justas Vincas Paleckis, Chrysoula Paliadeli, Pier Antonio Panzeri, Antigoni Papadopoulou, Georgios Papanikolaou, Georgios Papastamkos, Gilles Pargneaux, Antonyia Parvanova, Ioan Mircea Pașcu, Maria do Céu Patrão Neves, Vincent Peillon, Andres Perello Rodriguez, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Mario Pirillo, Rovana Plumb, Pavel Poc, Anni Podimata, Miguel Portas, Hans-Gert Pöttering, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Vittorio Prodi, Fiorello Provera, Miloslav Ransdorf, Sylvana Rapti, Evelyn Regner, Vladimír Remek, Mitro Repo, Teresa Riera Madurell, Niccolò Rinaldi, Michèle Rivasi, Robert Rochefort, Ulrike Rodust, Zuzana Roithová, Carmen Romero López, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Heide Rühle, Tokia Saïfi, Nikolaos Salavrakos, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Vilja Savisaar-Toomast, Marietje Schaake, Christel Schaldemose, Helmut Scholz, Giancarlo Scottà, Marco Scurria, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Adrian Severin, Sergio Paolo Francesco Silvestris, Peter Simon, Brian Simpson, Marek Siwiec, Peter Skinner, Theodoros Skylakakis, Monika Smolková, Csaba Sógor, Søren Bo Søndergaard, Francisco Sosa Wagner, Bart Staes, Georgios Stavrakakis, Jutta Steinruck, Dirk Sterckx, Catherine Stihler, Michèle Striffler, László Surján, Gianluca Susta, Hannes Swoboda, Konrad Szymański, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Rui Tavares, Keith Taylor, Nuno Teixeira, Zoran Thaler, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Britta Thomsen, Róża Gräfin von Thun und Hohenstein, Silvia-Adriana Țicău, Patrice Tirolien, Patrizia Toia, László Tőkés, Valdemar Tomaševski, Catherine Trautmann, Michail Tremopoulos, Ramon Tremosa i Balcells, Kyriacos Triantaphyllides, Claude Turmes, Emilie Turunen, Niki Tzavela, Giommaria Uggias, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Kathleen Van Brempt, Gianni Vattimo, Derek Vaughan, Marie-Christine Vergiat, Bernadette Vergnaud, Alejo Vidal-Quadras, Kristian Vigenin, Diana Wallis, Henri Weber, Renate Weber, Angelika Werthmann, Glenis Willmott, Sabine Wils, Iuliu Winkler, Janusz Wojciechowski, Anna Záborská, Boris Zala, Pablo Zalba Bidegain, Tatjana Ždanoka, Janusz Władysław Zemke, Roberts Zīle, Gabriele Zimmer, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.
Četrtek, 10. marec 2011
PRILOGA 2
Trki težkih tovornih vozil (pisna izjava)
Pisna izjava 0081/2010 o trkih težkih tovornih vozil, ki so jo vložili poslanci Fiona Hall, Inés Ayala Sender, Isabelle Durant, Dieter-Lebrecht Koch, Sabine Wils (točka 8 zapisnika z dne 10.3.2011) in (P7_TA(2011)0102) in jo je podpisalo 415 poslancev:
Jan Philipp Albrecht, Sonia Alfano, François Alfonsi, Alexander Alvaro, Luís Paulo Alves, Laima Liucija Andrikienė, Charalampos Angourakis, Alfredo Antoniozzi, Pino Arlacchi, Kriton Arsenis, Richard Ashworth, Robert Atkins, John Attard-Montalto, Jean-Pierre Audy, Margrete Auken, Inés Ayala Sender, Liam Aylward, Georges Bach, Zoltán Bagó, Zigmantas Balčytis, Francesca Balzani, Paolo Bartolozzi, Elena Băsescu, Regina Bastos, Catherine Bearder, Bastiaan Belder, Ivo Belet, Sandrine Bélier, Malika Benarab-Attou, Jean-Luc Bennahmias, Thijs Berman, Jean-Paul Besset, Izaskun Bilbao Barandica, Slavi Binev, Lothar Bisky, Vilija Blinkevičiūtė, Sebastian Valentin Bodu, Piotr Borys, Victor Boștinaru, Sharon Bowles, Franziska Katharina Brantner, Frieda Brepoels, Andrew Henry William Brons, Zuzana Brzobohatá, Cristian Silviu Bușoi, Simon Busuttil, Reinhard Bütikofer, Alain Cadec, Martin Callanan, Wim van de Camp, Antonio Cancian, Pascal Canfin, Luis Manuel Capoulas Santos, Maria Da Graça Carvalho, David Casa, Michael Cashman, Pilar del Castillo Vera, Alejandro Cercas, Jorgo Chatzimarkakis, Nessa Childers, Nikolaos Chountis, Ole Christensen, Philip Claeys, Carlos Coelho, Giovanni Collino, Lara Comi, Marije Cornelissen, Ricardo Cortés Lastra, Andrea Cozzolino, Michael Cramer, Jürgen Creutzmann, Brian Crowley, George Sabin Cutaș, Ryszard Czarnecki, Frédéric Daerden, Spyros Danellis, Chris Davies, Francesco De Angelis, Bairbre de Brún, Véronique De Keyser, Karima Delli, Anne Delvaux, Proinsias De Rossa, Marielle De Sarnez, Albert Deß, Tamás Deutsch, Christine De Veyrac, Diane Dodds, Leonardo Domenici, Leonidas Donskis, Andrew Duff, Isabelle Durant, Bas Eickhout, Saïd El Khadraoui, James Elles, Ioan Enciu, Derk Jan Eppink, Cornelia Ernst, Edite Estrela, Jill Evans, Tanja Fajon, Richard Falbr, Diogo Feio, Markus Ferber, José Manuel Fernandes, Elisa Ferreira, João Ferreira, Carlo Fidanza, Ilda Figueiredo, Santiago Fisas Ayxela, Hélène Flautre, Vicky Ford, Ashley Fox, Gaston Franco, Michael Gahler, Pat the Cope Gallagher, Ildikó Gáll-Pelcz, Iratxe García Pérez, Salvador Garriga Polledo, Jean-Paul Gauzès, Gerben-Jan Gerbrandy, Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Sven Giegold, Adam Gierek, Julie Girling, Ana Gomes, Sylvie Goulard, Luis de Grandes Pascual, Louis Grech, Catherine Grèze, Nathalie Griesbeck, Nick Griffin, Matthias Groote, Pascale Gruny, Roberto Gualtieri, Zita Gurmai, Takis Hadjigeorgiou, Gerald Häfner, Fiona Hall, Małgorzata Handzlik, Malcolm Harbour, Marian Harkin, Rebecca Harms, Lucas Hartong, Satu Hassi, Martin Häusling, Heidi Hautala, Roger Helmer, Edit Herczog, Jolanta Emilia Hibner, Jim Higgins, Elie Hoarau, Mary Honeyball, Richard Howitt, Danuta Maria Hübner, Ian Hudghton, Stephen Hughes, Salvatore Iacolino, Stanimir Ilchev, Juozas Imbrasas, Sophia in 't Veld, Vincenzo Iovine, María Irigoyen Pérez, Cătălin Sorin Ivan, Yannick Jadot, Peter Jahr, Lívia Járóka, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Eva Joly, Cornelis de Jong, Romana Jordan Cizelj, Dan Jørgensen, Oriol Junqueras Vies, Jelko Kacin, Filip Kaczmarek, Ivailo Kalfin, Sandra Kalniete, Syed Kamall, Sajjad Karim, Ioannis Kasoulides, Franziska Keller, Seán Kelly, Nicole Kiil-Nielsen, Evgeni Kirilov, Timothy Kirkhope, Wolf Klinz, Jürgen Klute, Dieter-Lebrecht Koch, Jaromír Kohlíček, Lena Kolarska-Bobińska, Ádám Kósa, Sergej Kozlík, Jan Kozłowski, Eduard Kukan, Jean Lambert, Philippe Lamberts, Alexander Graf Lambsdorff, Vytautas Landsbergis, Agnès Le Brun, Constance Le Grip, Ryszard Antoni Legutko, Jörg Leichtfried, Corinne Lepage, Jean-Marie Le Pen, Marine Le Pen, Eva Lichtenberger, Kartika Tamara Liotard, Krzysztof Lisek, Barbara Lochbihler, Morten Løkkegaard, Sabine Lösing, Isabella Lövin, Sarah Ludford, Petru Constantin Luhan, Elżbieta Katarzyna Łukacijewska, Astrid Lulling, Ulrike Lunacek, Elizabeth Lynne, George Lyon, Linda McAvan, Arlene McCarthy, Emma McClarkin, Mairead McGuinness, Edward McMillan-Scott, Monica Luisa Macovei, Barry Madlener, Vladimír Maňka, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Marian-Jean Marinescu, David Martin, Hans-Peter Martin, Miguel Angel Martínez Martínez, Antonio Masip Hidalgo, Jiří Maštálka, Marisa Matias, Gabriel Mato Adrover, Iosif Matula, Kyriakos Mavronikolas, Jaime Mayor Oreja, Erminia Mazzoni, Gesine Meissner, Íñigo Méndez de Vigo, Emilio Menéndez del Valle, Judith A. Merkies, Willy Meyer, Louis Michel, Miroslav Mikolášik, Guido Milana, Alexander Mirsky, Gay Mitchell, Claude Moraes, Claudio Morganti, Elisabeth Morin-Chartier, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Krisztina Morvai, Jan Mulder, Cristiana Muscardini, Mariya Nedelcheva, Katarína Neveďalová, Bill Newton Dunn, James Nicholson, Norica Nicolai, Kristiina Ojuland, Ria Oomen-Ruijten, Siiri Oviir, Ivari Padar, Rolandas Paksas, Justas Vincas Paleckis, Chrysoula Paliadeli, Vladko Todorov Panayotov, Pier Antonio Panzeri, Antigoni Papadopoulou, Antonyia Parvanova, Jaroslav Paška, Maria do Céu Patrão Neves, Aldo Patriciello, Vincent Peillon, Alojz Peterle, Sirpa Pietikäinen, Mario Pirillo, Pavel Poc, Anni Podimata, Miguel Portas, Konstantinos Poupakis, Cristian Dan Preda, Vittorio Prodi, Miloslav Ransdorf, Sylvana Rapti, Evelyn Regner, Vladimír Remek, Mitro Repo, Herbert Reul, Teresa Riera Madurell, Niccolò Rinaldi, Dominique Riquet, Michèle Rivasi, Zuzana Roithová, Raül Romeva i Rueda, Licia Ronzulli, Oreste Rossi, Libor Rouček, Alfreds Rubiks, Heide Rühle, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Potito Salatto, Antolín Sánchez Presedo, Marie-Thérèse Sanchez-Schmid, Daciana Octavia Sârbu, Judith Sargentini, Amalia Sartori, Jacek Saryusz-Wolski, Algirdas Saudargas, Vilja Savisaar-Toomast, Marietje Schaake, Christel Schaldemose, Carl Schlyter, Olle Schmidt, Helmut Scholz, György Schöpflin, Elisabeth Schroedter, Giancarlo Scottà, Olga Sehnalová, Joanna Senyszyn, Debora Serracchiani, Czesław Adam Siekierski, Brian Simpson, Nicole Sinclaire, Peter Skinner, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Alyn Smith, Monika Smolková, Csaba Sógor, Renate Sommer, Søren Bo Søndergaard, Bogusław Sonik, Francisco Sosa Wagner, Catherine Soullie, Bart Staes, Laurence J.A.J. Stassen, Peter Šťastný, Georgios Stavrakakis, Dirk Sterckx, Struan Stevenson, Catherine Stihler, Daniël van der Stoep, Theodor Dumitru Stolojan, Dimitar Stoyanov, Michèle Striffler, Robert Sturdy, László Surján, Eva-Britt Svensson, Csanád Szegedi, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Claudiu Ciprian Tănăsescu, Charles Tannock, Marc Tarabella, Indrek Tarand, Rui Tavares, Keith Taylor, Nuno Teixeira, Zoran Thaler, Alexandra Thein, Eleni Theocharous, Michael Theurer, Britta Thomsen, Silvia-Adriana Țicău, Patrice Tirolien, László Tőkés, Valdemar Tomaševski, Georgios Toussas, Catherine Trautmann, Michail Tremopoulos, Ramon Tremosa i Balcells, Kyriacos Triantaphyllides, Helga Trüpel, Rafał Trzaskowski, Ioannis A. Tsoukalas, Claude Turmes, Emilie Turunen, Niki Tzavela, Giommaria Uggias, Thomas Ulmer, Vladimir Urutchev, Corneliu Vadim Tudor, Inese Vaidere, Ivo Vajgl, Kathleen Van Brempt, Geoffrey Van Orden, Gianni Vattimo, Derek Vaughan, Alejo Vidal-Quadras, Kristian Vigenin, Jarosław Leszek Wałęsa, Diana Wallis, Graham Watson, Henri Weber, Renate Weber, Angelika Werthmann, Glenis Willmott, Sabine Wils, Hermann Winkler, Iuliu Winkler, Jacek Włosowicz, Marina Yannakoudakis, Anna Záborská, Iva Zanicchi, Artur Zasada, Tatjana Ždanoka, Janusz Władysław Zemke, Roberts Zīle, Gabriele Zimmer, Milan Zver, Tadeusz Zwiefka.
Četrtek, 10. marec 2011
PRILOGA I
IZIDI GLASOVANJ
Pomen kratic in znakov
+ |
sprejeto |
- |
zavrnjeno |
↓ |
brezpredmetno |
U |
umaknjeno |
PG (…, …, …) |
poimensko glasovanje (za, proti, vzdržani) |
EG (…, …, …) |
elektronsko glasovanje (za, proti, vzdržani) |
po delih |
glasovanje po delih |
loč. |
ločeno glasovanje |
p.s. |
predlog spremembe |
SPS |
sporazumni predlog spremembe |
UD |
ustrezni del |
D |
predlog spremembe, s katerim se predlaga črtanje |
= |
identični predlogi sprememb |
§ |
odstavek |
čl. |
člen |
u. i. |
uvodna izjava |
PR |
predlog resolucije |
SPR |
skupni predlog resolucije |
TG |
tajno glasovanje |
1. Madžarski zakon o medijih
Predlogi resolucij: B7-0190/2011, B7-0191/2011
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Predlogi resolucij političnih skupin |
|||||
B7-0190/2011 |
|
PPE |
|
U |
|
B7-0191/2011 |
|
S&D, ALDE, Verts/ALE, GUE/NGL |
EG |
+ |
316, 264, 33 |
2. Južno sosedstvo, zlasti Libija, vključno s humanitarnimi vidiki
Predlogi resolucij: B7-0169/2011, B7-0170/2011, B7-0171/2011, B7-0172/2011, B7-0173/2011, B7-0174/2011
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Skupni predlog resolucije RC-B7-0169/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR, drugi) |
|||||
§ 10 |
§ |
originalno besedilo |
PG |
+ |
573, 24, 25 |
§ 11 |
§ |
originalno besedilo |
|
+ |
spremenjeno z ustnim p.s. |
§ 23 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
glasovanje: resolucija (besedilo v celoti) |
PG |
+ |
584, 18, 18 |
||
Predlogi resolucij političnih skupin |
|||||
B7-0169/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0170/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0171/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0172/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0173/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0174/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Zahteve za poimensko glasovanje
GUE/NGL: § 10, končno glasovanje (RC-B7-0169/2011)
Zahteve za ločeno glasovanje
ALDE: § 23
Razno
Louis Grech je prav tako podpisnik skupnega predloga resolucije RC-B7-0169/2011.
Guy Verhofstadt je v imenu predsednikov skupin podal sledeči ustni predlog spremembe:
„11. |
poziva podpredsednico Komisije/ visoko predstavnico Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko, naj vzpostavi odnose z začasnim prehodnim nacionalnim svetom in prične postopek, s katerim bi ti odnosi postali uradni, da bi se spodbudil prehod k demokraciji, zagotovila udeležbo širokega obsega predstavnikov libijske družbe in vključevanje žensk in manjšin v tranzicijski proces, ter naj začasnemu prehodnemu nacionalnemu svetu ponudi podporo v osvobojenem območju, da bi priskočili na pomoč prebivalstvu in potešili njihove osnovne humanitarne potrebe, vključno z zdravniško pomočjo;“ |
3. Pristop EU v odnosih z Iranom
Poročilo: Bastiaan Belder (A7-0037/2011)
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Nadomestni predlog resolucije |
4 |
GUE/NGL |
|
- |
|
§ 2 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
po § 6 |
|
poročevalec |
|
+ |
ustni predlog spremembe |
po § 9 |
2 |
poročevalec |
loč. |
- |
|
§ 37 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
§ 39 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
§ 40 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
po § 52 |
3 |
poročevalec |
loč./EG |
- |
281, 315, 8 |
§ 53 |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
po u.i. C |
1 |
poročevalec |
loč./EG |
+ |
353, 220, 23 |
u. i. K |
§ |
originalno besedilo |
po delih |
|
|
1 |
+ |
|
|||
2 |
+ |
|
|||
3 |
+ |
|
|||
u.i. L |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
u. i. N |
§ |
originalno besedilo |
- |
+ |
spremenjeno z ustnim p.s. |
u. i. O |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
glasovanje: Odbor AFET, resolucija (besedilo v celoti) |
|
+ |
|
Zahteve za ločeno glasovanje
EFD: § 39, u.i. L, O
PPE: predlogi sprememb 1, 2, 3
Zahteve za glasovanje po delih
EFD:
§ 2
1. del |
: |
„poudarja, da demokratičnih sprememb … z mirnim demokratičnim procesom“ |
2. del |
: |
„izraža občudovanje … svoj poklic in življenje“ |
§ 37
1. del |
: |
besedilo v celoti brez besed „ne glede na pravico Irana … neširjenja jedrskega orožja“ |
2. del |
: |
te besede |
§ 40
1. del |
: |
„podpira dvosmerni pristop … ti pogovori niso uspeli;“ |
2. del |
: |
„kljub temu ostaja … Irana v regiji;“ |
§ 53
1. del |
: |
celotno besedilo z izjemo besed „pozdravlja konstruktivno … z drogami iz te države“ |
2. del |
: |
te besede |
u. i. K
1. del |
: |
„ker nekatere politike … in območje Zaliva“ brez besede „nekatere“ |
2. del |
: |
„nekatere“ |
3. del |
: |
ker bi lahko Iran po drugi strani s ponovno pridobljenim pozitivnim vplivom na stabilizacijo koristil celotni regiji, če bi uredil svoje mednarodne odnose, zlasti s sosednjimi državami, dokončno odpravil vse dvome o dejanskem namenu jedrskega programa in zagotovil spoštovanje človekovih pravic in demokracije, |
Razno
Bastiaan Belder, poročevalec, je podal sledeči ustni predlog spremembe, ki uvaja nov odstavek po odstavku 6:
„6 a |
(novo) ostro obsoja nezakoniti pripor voditeljev iranske opozicije Hosseina Mousavija in Mehdija Karroubija in njunih žena, ki so ga izvedle iranske varnostne sile, ter poziva k njihovemu takojšnjemu in brezpogojnemu izpustu; poudarja, da je bilo s priporom kršeno iransko pravo; obsoja odnos iranskih oblasti do opozicije, ki izvaja svojo legitimno pravico do protesta in izraža solidarnost z demokratičnimi težnjami iranskega ljudstva; obžaluje sprenevedanje iranske vlade, ki je ob siceršnjem zatrjevanju podpore svobodi v Egiptu uporabila pretirano silo, ustrahovala in samovoljno priprla miroljubne protestnike, ki so 14. februarja 2011 izražali solidarnost z egiptovskim ljudstvom;“ |
Anna Ibrisagic je podala ustni predlog spremembe po uvodni izjavi N:
„N. |
ker so se odnosi med Iranom in Turčijo močno okrepili; ker Iran svoje državne in nedržavne zaveznice, kot so Sirija, Hezbolah in Hamas, ter tudi muslimansko bratovščino izrablja za destabilizacijo regije,“ |
4. 16_ zasedanje Sveta Združenih narodov za človekove pravice (Ženeva, od 28_ februarja do 25. marca 2011)
Predlogi resolucij: B7-0158/2011, B7-0160/2011, B7-0161/2011, B7-0162/2011, B7-0163/2011, B7-0164/2011
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Skupni predlog resolucije RC-B7-0158/2011 (PPE, S&D, ALDE, Verts/ALE, ECR) |
|||||
§ 6 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
§ 8 |
2 |
PPE |
EG |
- |
284, 318, 3 |
§ |
originalno besedilo |
PG |
+ |
342, 239, 14 |
|
§ 19 |
§ |
originalno besedilo |
loč. |
+ |
|
§ 20 |
1 |
S&D, Verts/ALE |
|
- |
|
3 |
PPE |
|
+ |
|
|
§ 39 |
§ |
originalno besedilo |
loč./EG |
+ |
336, 226, 3 |
glasovanje: resolucija (besedilo v celoti) |
|
+ |
|
||
Predlogi resolucij političnih skupin |
|||||
B7-0158/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0160/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0161/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0162/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0163/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0164/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Zahteve za poimensko glasovanje
S&D: § 8
Zahteve za ločeno glasovanje
ECR: § 6, 19, 39
Razno
Inese Vaidere (skupina PPE) je prav tako podpisnica skupnega predloga resolucije RC-B7-0158/2011.
5. Pakistan - umor ministra za manjšine Šabaza Batija
Predlogi resolucij: B7-0166/2011, B7-0175/2011, B7-0176/2011, B7-0177/2011, B7-0178/2011, B7-0179/2011
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Skupni predlog resolucije RC-B7-0166/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE, GUE/NGL) |
|||||
glasovanje: resolucija (besedilo v celoti) |
|
+ |
|
||
Predlogi resolucij političnih skupin |
|||||
B7-0166/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0175/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0176/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0177/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0178/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0179/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
6. Belorusija, zlasti primera Aleša Mihaljeviča in Natalije Radine
Predlogi resolucij: B7-0167/2011, B7-0180/2011, B7-0184/2011, B7-0185/2011, B7-0188/2011, B7-0189/2011
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Skupni predlog resolucije RC-B7-0167/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE) |
|||||
glasovanje: resolucija (besedilo v celoti) |
|
+ |
|
||
Predlogi resolucij političnih skupin |
|||||
B7-0167/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0180/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0184/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0185/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0188/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0189/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
7. Razmere in kulturna dediščina v Kašgarju (Ujgurska avtonomna pokrajina Xinjiang, Kitajska)
Predlogi resolucij: B7-0168/2011, B7-0181/2011, B7-0182/2011, B7-0183/2011, B7-0186/2011, B7-0187/2011
Predmet |
Št. p.s. |
Predlagatelj |
PG, itd. |
Glasovanje |
PG/EG - pripombe |
Skupni predlog resolucije RC-B7-0168/2011 (PPE, S&D, ALDE, ECR, Verts/ALE) |
|||||
u. i. G |
1 |
ECR |
|
- |
|
glasovanje: resolucija (besedilo v celoti) |
PG |
+ |
46, 1, 5 |
||
Predlogi resolucij političnih skupin |
|||||
B7-0168/2011 |
|
Verts/ALE |
|
↓ |
|
B7-0181/2011 |
|
ALDE |
|
↓ |
|
B7-0182/2011 |
|
S&D |
|
↓ |
|
B7-0183/2011 |
|
PPE |
|
↓ |
|
B7-0186/2011 |
|
ECR |
|
↓ |
|
B7-0187/2011 |
|
GUE/NGL |
|
↓ |
|
Zahteve za poimensko glasovanje
PPE: končno glasovanje
Četrtek, 10. marec 2011
PRILOGA II
IZID POIMENSKEGA GLASOVANJA
1. RC-B7-0169/2011 - § 10
Za: 573
ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Takkula, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Cymański, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Kurski, McClarkin, Migalski, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Ziobro, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Scottà, Soini, Speroni, Tzavela
GUE/NGL: Kohlíček, Maštálka, Mélenchon, Ransdorf, Remek, Tavares
NI: Kovács, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Baudis, Bauer, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Nitras, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Pieper, Pietikäinen, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sommer, Sonik, Soullie, Stolojan, Stoyanov Emil, Strasser, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cortés Lastra, Cozzolino, Crețu, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Dušek, Désir, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Jaakonsaari, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Alfonsi, Auken, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Hautala, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Staes, Tarand, Taylor, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 24
ALDE: Jäätteenmäki, Thein
ECR: Czarnecki
EFD: de Villiers
GUE/NGL: Angourakis, Bisky, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Lösing, Matias, Meyer, Portas, Rubiks, Scholz, Toussas, Wils, de Jong
S&D: Cofferati, Crocetta
Verts/ALE: Benarab-Attou
Vzdržan: 25
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark
GUE/NGL: Liotard, Søndergaard, Triantaphyllides, Vergiat
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Madlener, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, van der Stoep
S&D: Costa, Martin David, Susta
Verts/ALE: Albrecht, Keller, Lochbihler, Tremopoulos
2. RC-B7-0169/2011 - resolucija
Za: 584
ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Lepage, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Michel, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Rohde, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Takkula, Thein, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Callanan, Chichester, Cymański, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, Kurski, McClarkin, Migalski, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Szymański, Tannock, Tomaševski, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Ziobro, Zīle, van Dalen, Češková
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Paška, Provera, Rossi, Salavrakos, Scottà, Soini, Speroni, Tzavela
GUE/NGL: Bisky, Kohlíček, Liotard, Matias, Maštálka, Mélenchon, Portas, Remek, Søndergaard, Tavares, Vergiat
NI: Kovács, Mölzer, Obermayr, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Albertini, Allam, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Audy, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Baudis, Bauer, Belet, Bendtsen, Berlato, Bodu, Borys, Boulland, Busuttil, Böge, Băsescu, Březina, Cadec, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Cavada, Coelho, Collino, Comi, Danjean, Dati, Daul, David, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Engel, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Fraga Estévez, Franco, Gahler, Gallo, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grossetête, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Higgins, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Juvin, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Kelly, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Korhola, Koumoutsakos, Kovatchev, Kozłowski, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, Köstinger, La Via, Lamassoure, Langen, Le Brun, Le Grip, Lechner, Lehne, Liese, Lisek, Lope Fontagné, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mathieu, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, McGuinness, Melo, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Mészáros, Nedelcheva, Neynsky, Niculescu, Nitras, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Pieper, Pietikäinen, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Rübig, Salafranca Sánchez-Neyra, Sanchez-Schmid, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Seeber, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sommer, Sonik, Soullie, Stolojan, Stoyanov Emil, Strasser, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Őry, Šťastný
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crețu, Cutaș, Daerden, Danellis, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Dušek, Désir, Enciu, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Fleckenstein, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Hughes, Iotova, Irigoyen Pérez, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Severin, Simon, Simpson, Sippel, Siwiec, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke, Țicău
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Hautala, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lichtenberger, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Staes, Tarand, Taylor, Tremopoulos, Trüpel, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 18
ECR: Czarnecki
EFD: de Villiers
GUE/NGL: Angourakis, Ernst, Ferreira João, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Lösing, Meyer, Ransdorf, Scholz, Toussas, Wils, de Jong
S&D: Cofferati, Crocetta
Vzdržan: 18
EFD: Agnew, Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark
GUE/NGL: Rubiks, Triantaphyllides
NI: Brons, Dodds, Ehrenhauser, Griffin, Le Pen Marine, Madlener, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, van der Stoep
S&D: Martin
3. RC-B7-0158/2011 - § 8
Za: 342
ALDE: Alvaro, Aylward, Bearder, Bennahmias, Bilbao Barandica, Bowles, Chatzimarkakis, Creutzmann, Crowley, Davies, De Sarnez, Donskis, Duff, Ek, Gallagher, Gerbrandy, Godmanis, Goerens, Goulard, Griesbeck, Haglund, Hall, Harkin, Hyusmenova, Ilchev, Jensen, Jäätteenmäki, Kacin, Kazak, Koch-Mehrin, Krahmer, Lambsdorff, Ludford, Lynne, Lyon, Løkkegaard, Manders, Manner, McMillan-Scott, Meissner, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicolai, Ojuland, Oviir, Panayotov, Parvanova, Paulsen, Reimers, Rinaldi, Savisaar-Toomast, Schaake, Schmidt, Thein, Tremosa i Balcells, Uggias, Vajgl, Vattimo, Verhofstadt, Vălean, Wallis, Watson, Weber Renate, in 't Veld, van Baalen
ECR: Cymański
EFD: Belder, Bizzotto, Borghezio, Fontana, Imbrasas, Messerschmidt, Morganti, Paksas, Provera, Rossi, Scottà, Soini, Speroni
GUE/NGL: Bisky, Ernst, Figueiredo, Hadjigeorgiou, Händel, Klute, Kohlíček, Liotard, Lösing, Maštálka, Meyer, Ransdorf, Remek, Rubiks, Scholz, Tavares, Triantaphyllides, Vergiat, Wils, de Jong
NI: Ehrenhauser, Kovács, Martin Hans-Peter, Nattrass, Sinclaire, Sosa Wagner, Vadim Tudor, Werthmann
PPE: Abad, Audy, Boulland, Cadec, Cavada, Coelho, Dati, De Veyrac, Delvaux, Deutsch, Franco, Gallo, Grossetête, Higgins, Juvin, Kelly, Koumoutsakos, Köstinger, Le Brun, Liese, McGuinness, Mitchell, Pietikäinen, Rübig, Sanchez-Schmid, Seeber
S&D: Alves, Andrés Barea, Arif, Arlacchi, Arsenis, Attard-Montalto, Ayala Sender, Badia i Cutchet, Balzani, Balčytis, Berman, Berès, Blinkevičiūtė, Bozkurt, Boștinaru, Brzobohatá, Bullmann, Caronna, Cashman, Castex, Cercas, Childers, Christensen, Cofferati, Cortés Lastra, Costa, Cozzolino, Crețu, Crocetta, Cutaș, Daerden, De Angelis, De Castro, De Keyser, De Rossa, Domenici, Dušek, Désir, Ertug, Estrela, Fajon, Falbr, Ferreira Elisa, Flašíková Beňová, Färm, García Pérez, Gardiazábal Rubial, Gebhardt, Geier, Geringer de Oedenberg, Gierek, Glante, Goebbels, Gomes, Grech, Grelier, Groote, Gualtieri, Guerrero Salom, Guillaume, Gurmai, Gutiérrez Prieto, Göncz, Haug, Herczog, Hoang Ngoc, Honeyball, Howitt, Iotova, Irigoyen Pérez, Jørgensen, Kadenbach, Kammerevert, Kirilov, Koppa, Krehl, Kreissl-Dörfler, Lambrinidis, Lange, Le Foll, Leichtfried, Leinen, Liberadzki, Ludvigsson, López Aguilar, Martin David, Martínez Martínez, Masip Hidalgo, Mavronikolas, Maňka, McAvan, Menéndez del Valle, Merkies, Milana, Mirsky, Moraes, Moreira, Muñiz De Urquiza, Neuser, Obiols, Padar, Paleckis, Paliadeli, Panzeri, Papadopoulou, Pargneaux, Pașcu, Peillon, Perello Rodriguez, Pirillo, Pittella, Plumb, Poc, Podimata, Prodi, Rapkay, Rapti, Regner, Repo, Riera Madurell, Rodust, Romero López, Rouček, Sassoli, Schaldemose, Schulz Martin, Scicluna, Sehnalová, Senyszyn, Serracchiani, Simon, Simpson, Sippel, Skinner, Smolková, Stavrakakis, Steinruck, Stihler, Susta, Swoboda, Sánchez Presedo, Sârbu, Tabajdi, Tarabella, Thomsen, Tirolien, Toia, Trautmann, Tănăsescu, Ulvskog, Van Brempt, Vaughan, Vergnaud, Vigenin, Weber Henri, Weiler, Westlund, Willmott, Yáñez-Barnuevo García, Zemke
Verts/ALE: Albrecht, Alfonsi, Auken, Benarab-Attou, Besset, Bové, Brantner, Brepoels, Bélier, Bütikofer, Canfin, Cohn-Bendit, Cornelissen, Cramer, Delli, Durant, Eickhout, Engström, Evans, Flautre, Giegold, Harms, Hassi, Hautala, Häfner, Häusling, Jadot, Joly, Junqueras Vies, Keller, Kiil-Nielsen, Lambert, Lamberts, Lochbihler, Lunacek, Lövin, Rivasi, Romeva i Rueda, Rühle, Sargentini, Schlyter, Schroedter, Staes, Tarand, Taylor, Tremopoulos, Turmes, Turunen, Ždanoka
Proti: 239
ALDE: Lepage, Takkula
ECR: Ashworth, Atkins, Bielan, Cabrnoch, Chichester, Czarnecki, Deva, Elles, Fajmon, Ford, Foster, Fox, Girling, Gróbarczyk, Hannan, Harbour, Helmer, Kamiński, Karim, Kowal, Kožušník, McClarkin, Migalski, Nicholson, Poręba, Rosbach, Stevenson, Sturdy, Szymański, Tannock, Tošenovský, Van Orden, Vlasák, Wojciechowski, Yannakoudakis, Zahradil, Zīle, Češková
EFD: Agnew, Salavrakos, Tzavela, de Villiers
NI: Brons, Griffin, Madlener, van der Stoep
PPE: Albertini, Allam, Angelilli, Antinoro, Antonescu, Arias Echeverría, Auconie, Ayuso, Bach, Bagó, Baldassarre, Balz, Bastos, Bauer, Belet, Bendtsen, Borys, Busuttil, Băsescu, Březina, Cancian, Carvalho, Casa, Casini, Caspary, Comi, Danjean, David, Deß, Dorfmann, Díaz de Mera García Consuegra, Essayah, Estaràs Ferragut, Feio, Ferber, Fernandes, Fidanza, Fjellner, Florenz, Fraga Estévez, Gahler, García-Margallo y Marfil, Gardini, Garriga Polledo, Gauzès, Giannakou, Glattfelder, Grosch, Grzyb, Gutiérrez-Cortines, Gyürk, Gál, Gáll-Pelcz, Handzlik, Hankiss, Herranz García, Hibner, Hohlmeier, Hökmark, Hübner, Iacolino, Ibrisagic, Itälä, Ivanova, Jahr, Jazłowiecka, Jeggle, Jordan Cizelj, Járóka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kalinowski, Kalniete, Kariņš, Kasoulides, Kastler, Kelam, Klaß, Koch, Kolarska-Bobińska, Kovatchev, Kratsa-Tsagaropoulou, Kukan, Kósa, La Via, Lamassoure, Landsbergis, Langen, Le Grip, Lechner, Lehne, Lisek, Luhan, Lulling, López-Istúriz White, Macovei, Mann, Marcinkiewicz, Marinescu, Mastella, Matera, Mato Adrover, Matula, Mauro, Mayer, Mayor Oreja, Mazzoni, Mikolášik, Millán Mon, Morin-Chartier, Motti, Muscardini, Mészáros, Neynsky, Niculescu, Nitras, Oomen-Ruijten, Pack, Papanikolaou, Papastamkos, Pieper, Posselt, Poupakis, Preda, Protasiewicz, Rangel, Ranner, Reul, Riquet, Roithová, Ronzulli, Salafranca Sánchez-Neyra, Sartori, Saryusz-Wolski, Saudargas, Saïfi, Schnellhardt, Schnieber-Jastram, Schwab, Schöpflin, Scurria, Siekierski, Silvestris, Skrzydlewska, Skylakakis, Sommer, Sonik, Soullie, Stolojan, Stoyanov Emil, Strasser, Striffler, Surján, Svensson Alf, Szájer, Sógor, Tatarella, Teixeira, Theocharous, Thun und Hohenstein, Thyssen, Trzaskowski, Tsoukalas, Ulmer, Ungureanu, Urutchev, Vaidere, Verheyen, Vidal-Quadras, Voss, Wałęsa, Wieland, Winkler Iuliu, Wortmann-Kool, Zalba Bidegain, Zalewski, Zanicchi, Zasada, Zeller, Zver, Zwiefka, Záborská, de Lange, del Castillo Vera, van Nistelrooij, van de Camp, Áder, Łukacijewska, Őry, Šťastný
S&D: Enciu
Vzdržan: 14
ECR: Kurski, Ziobro, van Dalen
EFD: Andreasen, Batten, Campbell Bannerman, Clark
GUE/NGL: Mélenchon
NI: Dodds, Le Pen Marine, Obermayr
PPE: Baudis, Korhola
S&D: Țicău
Popravki in namere glasovanja
Za : Charalampos Angourakis, João Ferreira, Hella Ranner
Proti : Giovanni Collino, Françoise Grossetête
4. RC-B7-0168/2011 - resolucija
Za: 46
ALDE: Schaake, Schmidt
ECR: Callanan, Chichester, Czarnecki, Tannock
EFD: Paška
GUE/NGL: Tavares
PPE: Băsescu, Březina, Caspary, Essayah, Gahler, Grossetête, Hohlmeier, Kaczmarek, Kastler, Kelly, Korhola, Kukan, Le Grip, Lisek, Macovei, Matula, Posselt, Preda, Protasiewicz, Rübig, Soullie, Thun und Hohenstein, Thyssen, Verheyen, Wieland, Zeller, Zwiefka, Záborská
S&D: Berman, Bullmann, Gebhardt, Geringer de Oedenberg, Repo, Tarabella
Verts/ALE: Brepoels, Cornelissen, Keller, Romeva i Rueda
Proti: 1
GUE/NGL: Kohlíček
Vzdržan: 5
GUE/NGL: Scholz
S&D: Crețu, Cutaș, Enciu, Sârbu