Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62009CN0306

    Zadeva C-306/09: Predlog za sprejetje predhodne odločbe, ki ga je vložilo Cour constitutionnelle (Belgija) 31. julija 2009 – I.B. proti Conseil des ministres

    UL C 233, 26.9.2009, p. 11–11 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    26.9.2009   

    SL

    Uradni list Evropske unije

    C 233/11


    Predlog za sprejetje predhodne odločbe, ki ga je vložilo Cour constitutionnelle (Belgija) 31. julija 2009 – I.B. proti Conseil des ministres

    (Zadeva C-306/09)

    2009/C 233/19

    Jezik postopka: francoščina

    Predložitveno sodišče

    Cour constitutionnelle

    Stranki v postopku v glavni stvari

    Tožeča stranka: I.B.

    Tožena stranka: Conseil des ministres

    Vprašanja za predhodno odločanje

    1.

    Ali je treba evropski nalog za prijetje, izdan zaradi izvršitve obsodbe, izrečene v odsotnosti, ne da bi bila obsojena oseba obveščena o kraju ali datumu obravnave, in zoper katero ima še možnost vložitve pritožbe, šteti ne kot nalog za prijetje, izdan zaradi izvršitve kazni ali ukrepa, vezanega na odvzem prostosti, v smislu člena 4(6) Okvirnega sklepa Sveta Evropske unije 2002/584/PNZ z dne 13. junija 2002 o evropskem nalogu za prijetje in postopkih predaje med državami članicami (1), temveč kot nalog za prijetje, izdan zaradi uvedbe kazenskega postopka, v smislu člena 5(3) tega okvirnega sklepa?

    2.

    Če je odgovor na prvo vprašanje nikalen, ali je treba člen 4(6) in člen 5(3) tega okvirnega sklepa razlagati tako, da državam članicam ne dovoljujeta, da za predajo osebe, ki prebiva na njihovem ozemlju in je v okoliščinah, opisanih v prvem vprašanju, predmet naloga za prijetje, izdanega zaradi izvršitve kazni ali ukrepa, vezanega na odvzem prostosti, pravosodnim organom odreditvene države določi pogoj, da se ta oseba vrne izvršitveni državi, da bi v njej prestajala kazen ali ukrep, vezan na odvzem prostosti, na katerega naj bi bila dokončno obsojena v odreditveni državi?

    3.

    Če je odgovor na drugo vprašanje pritrdilen, ali ta člena kršita člen 6(2) Pogodbe o Evropski uniji ter zlasti načeli enakosti in prepovedi diskriminacije?

    4.

    Če je odgovor na prvo vprašanje nikalen, ali je treba člena 3 in 4 navedenega okvirnega sklepa razlagati tako, da nasprotujeta temu, da pravosodni organi države članice zavrnejo izvršitev evropskega naloga za prijetje, če obstajajo resni razlogi za prepričanje, da bi njegova izvršitev povzročila kršitev temeljnih pravic zadevne osebe, kot so določene v členu 6(2) Pogodbe o Evropski uniji?


    (1)  UL L 190, str. 1.


    Top