Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52019M9382

Predhodna priglasitev koncentracije (Zadeva M.9382 – Toyota Financial Services Corporation/Mazda Motor Corporation/SMM Auto Finance JV) – Zadeva, primerna za obravnavo po poenostavljenem postopku (Besedilo velja za EGP.)

UL C 209, 20.6.2019, p. 42–42 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

20.6.2019   

SL

Uradni list Evropske unije

C 209/42


Predhodna priglasitev koncentracije

(Zadeva M.9382 – Toyota Financial Services Corporation/Mazda Motor Corporation/SMM Auto Finance JV)

Zadeva, primerna za obravnavo po poenostavljenem postopku

(Besedilo velja za EGP)

(2019/C 209/09)

1.   

Komisija je 13. junija 2019 prejela priglasitev predlagane koncentracije v skladu s členom 4 Uredbe Sveta (ES) št. 139/2004 (1).

Ta priglasitev zadeva naslednja podjetja:

Toyota Financial Services Corporation („TFS“, Japonska), ki ga obvladuje podjetje Toyota Motor Corporation („TMC“, Japonska),

Mazda Motor Corporation („MMC“, Japonska),

SMM Auto Finance, Inc. („SMMAF“, Japonska).

Podjetji TFS in MMC pridobita v smislu člena 3(1)(b) uredbe o združitvah skupni nadzor nad celotnim podjetjem SMMAF.

Koncentracija se izvede z nakupom delnic.

2.   

Poslovne dejavnosti zadevnih podjetij so:

TFS ponuja po vsem svetu raznovrstne finančne storitve, vključno s financiranje nakupa avtomobilov, kreditnimi karticami in zavarovalnimi storitvami,

MMC deluje po vsem svetu na področju razvoja, proizvodnje in trženja motornih vozil ter njihovih rezervnih delov in dodatkov,

SMMAF ponuja storitve financiranja motornih vozil japonskim strankam za motorna vozila znamke Mazda, kupljena na Japonskem. SMMAF deluje le na Japonskem.

3.   

Po predhodnem pregledu Komisija ugotavlja, da bi se za priglašeno koncentracijo lahko uporabljala uredba o združitvah. Vendar končna odločitev o tem še ni sprejeta.

V skladu z Obvestilom Komisije o poenostavljenem postopku obravnave določenih koncentracij na podlagi Uredbe Sveta (ES) št. 139/2004 (2) je treba opozoriti, da je ta zadeva primerna za obravnavo po postopku iz Obvestila.

4.   

Komisija zainteresirane tretje osebe poziva, naj ji predložijo morebitne pripombe glede predlagane transakcije.

Komisija mora pripombe prejeti najpozneje v 10 dneh po datumu te objave. Pri tem vedno navedite sklicno številko:

M.9382 – Toyota Financial Services Corporation/Mazda Motor Corporation/SMM Auto Finance JV

Pripombe se lahko Komisiji pošljejo po elektronski pošti, po telefaksu ali po pošti. Pri tem uporabite spodnje kontaktne podatke:

E-naslov: COMP-MERGER-REGISTRY@ec.europa.eu

Faks +32 22964301

Poštni naslov:

European Commission

Directorate-General for Competition

Merger Registry

1049 Bruxelles/Brussel

BELGIQUE/BELGIË


(1)  UL L 24, 29.1.2004, str. 1 (uredba o združitvah).

(2)  UL C 366, 14.12.2013, str. 5.


Top