This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document 32006D0214
2006/214/EC: Commission Decision of 7 March 2006 amending Annexes I and II to Decision 2002/308/EC establishing lists of approved zones and approved farms with regard to one or more of the fish diseases viral haemorrhagic septicaemia (VHS) and infectious haematopoietic necrosis (IHN) (notified under document number C(2006) 683) (Text with EEA relevance)
2006/214/ES: Odločba Komisije z dne 7. marca 2006 o spremembi prilog I in II k Odločbi 2002/308/ES s seznami con in ribogojnic, odobrenih glede ene ali več bolezni rib – virusna hemoragična septikemija (VHS) in nalezljiva hematopoetska nekroza (IHN) (notificirano pod dokumentarno številko C(2006) 683) (Besedilo velja za EGP)
2006/214/ES: Odločba Komisije z dne 7. marca 2006 o spremembi prilog I in II k Odločbi 2002/308/ES s seznami con in ribogojnic, odobrenih glede ene ali več bolezni rib – virusna hemoragična septikemija (VHS) in nalezljiva hematopoetska nekroza (IHN) (notificirano pod dokumentarno številko C(2006) 683) (Besedilo velja za EGP)
UL L 80, 17.3.2006, p. 46–73
(ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
UL L 118M, 8.5.2007, p. 450–477
(MT)
No longer in force, Date of end of validity: 31/07/2009; implicitno zavrnjeno 32009D0177
17.3.2006 |
SL |
Uradni list Evropske unije |
L 80/46 |
ODLOČBA KOMISIJE
z dne 7. marca 2006
o spremembi prilog I in II k Odločbi 2002/308/ES s seznami con in ribogojnic, odobrenih glede ene ali več bolezni rib – virusna hemoragična septikemija (VHS) in nalezljiva hematopoetska nekroza (IHN)
(notificirano pod dokumentarno številko C(2006) 683)
(Besedilo velja za EGP)
(2006/214/ES)
KOMISIJA EVROPSKIH SKUPNOSTI JE –
ob upoštevanju Pogodbe o ustanovitvi Evropske skupnosti,
ob upoštevanju Direktive Sveta 91/67/EGS z dne 28. januarja 1991 o pogojih v zvezi z zdravjem živali, ki urejajo dajanje živali in proizvodov iz ribogojstva na trg (1), in zlasti členov 5 in 6 Direktive,
ob upoštevanju naslednjega:
(1) |
Odločba Komisije 2002/308/ES (2) določa sezname odobrenih con in odobrenih ribogojnic, ki se nahajajo v neodobrenih conah, glede na nekatere bolezni rib |
(2) |
Italija je za nekatere cone na svojem ozemlju predložila utemeljitve za pridobitev statusa odobrenih con v zvezi z virusno hemoragično septikemijo (VHS) in nalezljivo hematopoetsko nekrozo (IHN). V nekaterih od teh con je vzorčenje v skladu z Odločbo 2001/183/ES z dne 22. februarja 2001 o določitvi načrtov vzorčenja in diagnostičnih metod za odkrivanje in potrjevanje nekaterih bolezni rib ter o razveljavitvi Odločbe 92/532/EGS (3) nemogoče zaradi posebnega proizvodnega ciklusa ribogojnic v teh conah. |
(3) |
Taka proizvodnja ni bila predvidena, ko je bila Odločba 2001/183/ES sestavljena. Vendar je iz predložene dokumentacije razvidno, da navedene cone izkazujejo enako zdravstveno stanje živali, kakor cone, v katerih je bilo narejeno vzorčenje v skladu z Odločbo 2001/183/ES. Zato te cone izpolnjujejo zahteve člena 5 Direktive 91/67/EGS. Te cone torej izpolnjujejo pogoje za pridobitev statusa odobrenih con in jih je treba dodati na seznam odobrenih con. |
(4) |
Francija je za nekatere cone na svojem ozemlju predložila obrazložitve za pridobitev statusa odobrenih con glede na virusno hemoragično septikemijo (VHS) in nalezljivo hematopoetsko nekrozo (IHN). Iz predložene dokumentacije je razvidno, da te cone izpolnjujejo zahteve člena 5 Direktive 91/67/EGS. Te cone torej izpolnjujejo pogoje za pridobitev statusa odobrenih con in jih je treba dodati na seznam odobrenih con. |
(5) |
Avstrija, Nemčija in Italija so za določene ribogojnice na svojem ozemlju predložile utemeljitve za pridobitev statusa odobrenih ribogojnic v neodobrenih conah glede na bolezni VHS in IHN. Iz predložene dokumentacije je razvidno, da te ribogojnice izpolnjujejo zahteve člena 6 Direktive 91/67/EGS. Te ribogojnice torej izpolnjujejo pogoje za pridobitev statusa odobrenih ribogojnic v neodobreni coni in jih je treba dodati na seznam odobrenih ribogojnic. |
(6) |
Nemčija je uradno sporočila prisotnost bolezni IHN v dveh ribogojnicah, ki sta prej veljali za ribogojnici brez navedene bolezni. Vendar sta to še vedno ribogojnici brez bolezni VHS. Zato ti ribogojnici ne bi več smeli biti navedeni v Odločbi 2002/308/ES kot ribogojnici brez bolezni IHN. |
(7) |
Odločbo 2002/308/ES je zato treba ustrezno spremeniti. |
(8) |
Ukrepi iz te odločbe so v skladu z mnenjem Stalnega odbora za prehranjevalno verigo in zdravje živali – |
SPREJELA NASLEDNJO ODLOČBO:
Člen 1
Odločba 2002/308/ES se spremeni:
1. |
Priloga I se nadomesti z besedilom iz Priloge I k tej odločbi. |
2. |
Priloga II se nadomesti z besedilom iz Priloge II k tej odločbi. |
Člen 2
Ta odločba je naslovljena na države članice.
V Bruslju, 7. marca 2006
Za Komisijo
Markos KYPRIANOU
Član Komisije
(1) UL L 46, 19.2.1991, str. 1. Direktiva, kakor je bila nazadnje spremenjena z Uredbo (ES) št. 806/2003 (UL L 122, 16.5.2003, str. 1).
(2) UL L 106, 23.4.2002, str. 28. Odločba, kakor je bila nazadnje spremenjena z Odločbo 2005/813/ES (UL L 304, 23.11.2005, str. 19).
(3) UL L 67, 9.3.2001, str. 65.
PRILOGA
„PRILOGA I
CONE, ODOBRENE GLEDE NA RIBJI BOLEZNI VIRUSNO HEMORAGIČNO SEPTIKEMIJO (VHS) IN NALEZLJIVO HEMATOPOETSKO NEKROZO (IHN)
1.A. CONE (1) NA DANSKEM, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN VHS
— |
Hansted Å |
— |
Hovmølle Å |
— |
Grenå |
— |
Treå |
— |
Alling Å |
— |
Kastbjerg |
— |
Villestrup Å |
— |
Korup Å |
— |
Sæby Å |
— |
Elling Å |
— |
Uggerby Å |
— |
Lindenborg Å |
— |
Øster Å |
— |
Hasseris Å |
— |
Binderup Å |
— |
Vidkær Å |
— |
Dybvad Å |
— |
Bjørnsholm Å |
— |
Trend Å |
— |
Lerkenfeld Å |
— |
Vester Å |
— |
Lønnerup med tilløb |
— |
Slette Å |
— |
Bredkær Bæk |
— |
Vandløb til Kilen |
— |
Resenkær Å |
— |
Klostermølle Å |
— |
Hvidbjerg Å |
— |
Knidals Å |
— |
Spang Å |
— |
Simested Å |
— |
Skals Å |
— |
Jordbro Å |
— |
Fåremølle Å |
— |
Flynder Å |
— |
Damhus Å |
— |
Karup Å |
— |
Gudenåen |
— |
Halkær Å |
— |
Storåen |
— |
Århus Å |
— |
Bygholm Å |
— |
Grejs Å |
— |
Ørum Å |
1.B. CONE NA DANSKEM, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN IHN
— |
Danska (2). |
2.A. CONE V NEMČIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
2.A.1. BADEN WÜRTTEMBERG (3)
— |
Isenburger Tal od izvira do izliva vode iz ribogojnice Falkenstein, |
— |
Eyach in njeni pritoki od izvirov do prve pregrade nizvodno, ki leži v bližini mesta Haigerloch, |
— |
Lauchert in njeni pritoki od izvirov do ovire, ki jo predstavlja turbina blizu mesta Sigmaringendorf, |
— |
Grosse Lauter in njeni pritoki od izvirov do ovire, ki jo predstavlja slap blizu mesta Lauterach, |
— |
Wolfegger Ach in njeni pritoki od izvirov do ovire, ki jo predstavlja slap blizu mesta Baienfurth, |
— |
Povodje ENZ, ki ga sestavljajo reke Grosse Enz, Kleine Enz in Eyach od izvirov do ovire v središču mesta Neuenbürg, |
— |
Erms od izvira do ovire 200 m nizvodno, ki jo predstavlja ribogojnica Strobel, Anlage Seeburg, |
— |
Nagold od izvira do pregrade blizu mesta Neumühle. |
2.B. CONE V NEMČIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN VHS
2.B.1. BADEN WÜRTTEMBERG
— |
Andelsbach in njeni pritoki od izvirov do ovire, ki jo predstavlja turbina blizu mesta Krauchenwies. |
3. CONE V ŠPANIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
3.1. REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST ASTURIJA
Celinske cone
— |
vsa povodja Asturije. |
Obalne cone
— |
celotna obala Asturije. |
3.2. REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST GALICIJA
Celinske cone
— |
povodja Galicije:
|
Obalne cone
— |
obalno območje v Galiciji od ustja reke Eo (Isla Pancha) do Punta Picos (ustje reke Miño). |
3.3. REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST ARAGONIJA
Celinske cone
— |
povodje reke Ebro od izvira do jeza Mequinenza v skupnosti Aragonija, |
— |
reka Isuela od izvira do pregrade Arguis, |
— |
reka Flúmen od izvira do pregrade Santa María de Belsue, |
— |
reka Guatizalema od izvira do pregrade Vadiello, |
— |
reka Cinca od izvira do pregrade Grado, |
— |
reka Esera od izvira do pregrade Barasona, |
— |
reka Noguera-Ribagorzana od izvira do pregrade Santa Ana, |
— |
reka Matarraña od izvira do pregrade Aguas de Pena, |
— |
reka Pena od izvira do pregrade Pena, |
— |
reka Guadalaviar-Turia od izvira do pregrade Generalísimo v provinci Valencija, |
— |
reka Mijares od izvira do pregrade Arenós v provinci Castellón. |
Drugi vodotoki skupnosti Aragonija veljajo za varovalni pas.
3.4. REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST NAVARRA
Celinske cone
— |
povodje reke Ebro od izvira do jezu Mequinenza v skupnosti Aragonija, |
— |
reka Bidasoa od izvira do ustja, |
— |
reka Leizarán od izvira do pregrade Leizarán (Muga). |
Drugi vodotoki skupnosti Navarra veljajo za varovalni pas.
3.5. REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST KASTILIJA-LEON
Celinske cone
— |
povodje reke Ebro od izvira do jezu Mequinenza v skupnosti Aragonija, |
— |
reka Duero od izvira do pregrade Aldeávila, |
— |
reka Sil, |
— |
reka Tiétar od izvira do pregrade Rosarito, |
— |
reka Alberche od izvira do pregrade Burguillo. |
Ostali vodotoki avtonomne skupnosti Kastilija-Leon veljajo za varovalni pas.
3.6. REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST KANTABRIJA
Celinske cone
— |
povodje reke Ebro od izvira do jezu Mequinenza v skupnosti Aragonija, |
— |
povodja naslednjih rek od izvira do morja:
|
Povodja rek Gandarillas, Escudo, Miera y Campiazo veljajo za varovalni pas.
Obalne cone
— |
celotna obala Kantabrije od ustja reke Deva do zaliva Ontón. |
3.7. REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST LA RIOJA
Celinske cone
Povodje reke Ebro od izvirov do jezu Mequinenza v skupnosti Aragonija.
3.8. REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST CASTILLA-LA-MANCHA
Celinske cone
— |
povodje reke Río Tajo od izvirov do jezu Estremera, |
— |
povodje reke Río Tajuńa od izvirov do jezu La Tajera, |
— |
povodje reke Río Júcar od izvirov do jezu La Toba, |
— |
povodje reke Río Cabriel od izvirov do jezu Bujioso. |
4.A. CONE V FRANCIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
4.A.1. ADOUR-GARONNE
Povodja
— |
porečje Charente, |
— |
porečje Seudre, |
— |
porečja obalnih rek v estuariju reke Gironde v departmaju Charente-Maritime, |
— |
povodja Nive in Nivelles (Pyrénées Atlantiques), |
— |
porečje Forges (Landes), |
— |
povodje Dronne (Dordogne) od izvira do jezu Eglisottes pri Monfouratu, |
— |
povodje Beauronne (Dordogne) od izvira do jezu Faye, |
— |
povodje Valouse (Dordogne) od izvira do jezu Etang des Roches Noires, |
— |
povodje Paillasse (Gironde) od izvira do jezu Grand Forge, |
— |
povodje Ciron (Lot et Garonne, Gironde) od izvira do jezu Moulin de Castaing, |
— |
povodje Petite Leyre (Landes) od izvira do jezu Pont de l'Espine pri Argelousu, |
— |
povodje Pave (Landes) od izvira do jezu Pave, |
— |
povodje Escource (Landes) od izvira do jezu Moulin de Barbe, |
— |
povodje Geloux (Landes) od izvira do jezu D38 pri kraju Saint-Martin d'Oney, |
— |
povodje Estrigon (Landes) od izvira do jezu Campet et Lamolère, |
— |
povodje Estampon (Landes) od izvira do jezu Ancienne Minoterie pri kraju Roquefort, |
— |
povodje Gélise (Landes, Lot et Garonne) od izvira do jezu nizvodno od sotočja rek Gélise in Osse, |
— |
povodje Magescq (Landes) od izvira do ustja, |
— |
povodje Luys (Pyrénées-Atlantiques) od izvira do jezu Moulin d'Oro, |
— |
povodje Neez (Pyrénées Atlantiques) od izvira do jezu Jurançon, |
— |
povodje Beez (Pyrénées Atlantiques) od izvira do jezu Nay, |
— |
povodje Gave de Cauterets (Hautes Pyrénées) od izvira do jezu Calypso pri elektrarni Soulom. |
Obalna območja
— |
celotna atlantska obala med severno mejo departmaja Vendée in južno mejo departmaja Charente-Maritime. |
4.A.2. LOIRE-BRETAGNE
Celinske cone
— |
vsa povodja v bretonski regiji, razen naslednjih:
|
— |
porečje Sèvre-Niortaise, |
— |
porečje reke Lay, |
— |
naslednja povodja porečja Vienne:
|
Obalna območja
— |
celotna bretonska obala, razen naslednjih delov:
|
4.A.3. SEINE-NORMANDIE
Celinske cone
— |
porečje reke Sélune. |
4.A.4. REGION AQUITAINE
Povodja
— |
povodje reke Vignac od izvira do pregrade ‚la Forge‘, |
— |
povodje reke Gouaneyre od izvira do pregrade ‚Maillières dam‘, |
— |
povodje reke Susselgue od izvira do pregrade ‚de Susselgue‘, |
— |
povodje reke Luzou od izvira do ribogojnice ‚de Laluque‘, |
— |
povodje reke Gouadas od izvira do pregrade ‚l'Etang de la Glacière à Saint Vincent de Paul‘, |
— |
povodje reke Bayse od izvirov do pregrade ‚Moulin de Lartia et de Manobre‘, |
— |
povodje reke Rancez od izvirov do pregrade pri kraju Rancez, |
— |
povodje reke Eyre od izvirov do estuarija Arcachon, |
— |
povodje reke L'Onesse od izvirov do estuarija Courant de Contis. |
4.A.5. MIDI-PYRENEES
Povodja
— |
povodje reke Cernon od izvira do pregrade pri kraju Saint George de Luzençon, |
— |
povodje reke Dourdou od izvirov rek Dourdou in Grauzon do pregrade pri kraju Vabres-l'Abbaye. |
4.A.6. L'AIN
— |
celinska cona ribnikov Dombes. |
4.A.7. ARTOIS-PICARDIE
— |
celinska cona povodja reke Selle, od izvira reke Poix do sotočja z reko Evoissons. |
4.A.8. AUVERGNE
— |
celinska cona la Couze Pavin od izvirov do pregrade pri Besse en-Chandesse. |
4.B. CONE V FRANCIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN VHS
4.B.1. LOIRE-BRETAGNE
Celinske cone
— |
del porečja reke Loare, ki zajema zgornji del povodja reke Huisne od izvira vodotokov do jezu Ferté-Bernard. |
4.C. CONE V FRANCIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN IHN
4.C.1. LOIRE-BRETAGNE
Celinske cone
— |
naslednja povodja porečja Vienne:
|
5.A. CONE NA IRSKEM, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN VHS
— |
Irska (2), razen otoka Cape Clear. |
5.B. CONE NA IRSKEM, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN IHN
— |
Irska (2). |
6.A. CONE V ITALIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
6.A.1. REGIJA TRENTINO – ZGORNJE POADIŽJE, AVTONOMNA POKRAJINA TRENTO
Celinske cone
— |
cona Val di Fiemme, Fassa e Cembra: povodje reke Avisio od izvira do pregrade Serra San Giorgio, ki se nahaja v občini Giovo, |
— |
cona Val delle Sorne: povodje reke Sorna od izvira do pregrade, ki jo predstavlja hidroelektrarna v kraju Chizzola (Ala), pred izlivom v reko Adižo, |
— |
cona Torrente Adanà: povodje reke Adanà od izvira do pregrad, ki se nahajajo nizvodno od ribogojnice Armani Cornelio-Lardaro, |
— |
cona Rio Manes: cona, v kateri se zbirajo vode reke Rio Manes, do pregrade, ki je 200 metrov nizvodno od ribogojnice ‚Troticoltura Giovanelli‘ v kraju ‚La Zinquantina‘, |
— |
Cona Val di Ledro: povodji rek Massangla in Ponale od izvirov do hidroelektrarne pri kraju ‚Centrale‘ v občini Molina di Ledro, |
— |
Cona Valsugana: povodje reke Brenta od izvirov do jezu Marzotto pri kraju Mantincelli v občini Grigno, |
— |
cona Val delle Fersina: povodje reke Fersina od izvirov do slapu Ponte Alto. |
6.A.2. REGIJA LOMBARDIJA, POKRAJINA BRESCIA
Celinske cone
— |
Cona Ogliolo: povodje od izvira potoka Ogliolo do pregrade, ki je nizvodno od ribogojnice Adamello, kjer se potok Ogliolo steka v reko Oglio, |
— |
Cona Fiume Caffaro: povodje od izvira potoka Cafarro do pregrade, ki je 1 km nizvodno od ribogojnice, |
— |
Cona Val Brembana: povodje reke Brembo od izvirov do pregrade v občini Ponte S. Pietro. |
6.A.3. REGIJA UMBRIJA
Celinske cone
— |
Fosso di Terrìa: povodje reke Terrìa od izvirov do pregrade pod ribogojnico Ditta Mountain Fish, kjer se reka Terrìa steka v reko Nera. |
6.A.4. REGIJA BENEČIJA
Celinske cone
— |
Cona Belluno: Povodje v provinci Belluno od izvira potoka Ardo do nizvodne pregrade (pred izlivom potoka Ardo v reko Piave) od ribogojnice Centro Sperimentale di Acquacoltura, Valli di Bolzano Bellunese, Belluno. |
— |
Bacino del torrente Tegorzo: povodje reke Tegorzo od izvirov do pregrade pri mostu reke Tegorzo v vasi Faveri. |
6.A.5. REGIJA TOSKANA
Celinske cone
— |
cona Valle del fiume Serchio: povodje reke Serchio od izvirov do jezu Piaggione, |
— |
Bacino del torrente Lucido: povodje reke Lucido od izvirov do jezu Ponte del Bertoli, |
— |
Bacino del torrente Osca: povodje reke Osca od izvirov do pregrade nizvodno od ribogojnice ‚Il Giardino‘, |
— |
Bacino del fiume Staggia: povodje reke Staggia od izvirov do pregrade Calcinaia. |
6.A.6. REGIJA PIEMONT
Celinske cone
— |
Sorgenti della Gerbola: del povodja reke Grana od izvirov ‚Cavo C‘ in ‚Canale del Molino della Gerbala‘ do ovire pod ribogojnico ‚Azienda Agricola Canali Cavour S.S.‘, |
— |
Bacino del Besante: povodje reke Besante od izvirov do pregrade 500 m nizvodno od ribogojnice ‚Pastorino Giovanni‘, |
— |
Valle di Duggia: reka Duggia od izvirov do pregrade 100 m nad krajem, kjer cestni most med krajema Varallo in Locarno prečka reko, |
— |
cona Rio Valdigoia: potok Vardigoia od izvirov do kraja, kjer se potok izliva v reko Duggia, nad pregrado odobrene cone ‚Valle di Duggia‘, |
— |
cona Sorgente dei Paschi: povodje reke Pesio od izvirov do pregrade, ki se nahaja nizvodno od ribogojnice ‚Azienda dei Paschi‘, |
— |
cona Stura Valgrande: povodje reke Stura Valgrande od izvirov do pregrade, ki se nahaja nizvodno od ribogojnice ‚Troticoltura delle Sorgenti‘. |
— |
Valle Elvo: povodje reke Elvo od izvirov do jezu ‚Tintoria Europa‘ v občini Occhieppo Inferiore, |
— |
Valle Strona: povodje reke Strona od izvirov v občini Camandona do pregrade blizu Vallemosso v kraju Rovella, |
— |
Valle Cervo: povodje reke Cervo od izvirov v občini Sagliano Micca do pregrade blizu mostu pokrajinske ceste SS n. 142 v občini Biella, |
— |
Cona Lanca del Boschetto: del reke Toce od izvirov znotraj zemljišča ribogojnice Mittage Feerico do pregrade nizvodno od ribogojnice Moretti Renzo. |
6.A.7. REGIJA EMILIA ROMAGNA
Celinske cone
— |
Bacino Fontanacce-Valdarno: povodje rek Fontanacce in Valdarno od izvirov do pregrade, ki se nahaja 100 m nizvodno od ribogojnice ‚S.V.A. s.r.l. fish farm‘. |
6.A.8. REGIJA LIGURIJA
Celinske cone
— |
povodje reke Penna od izvirov do pregrade ob sotočju rek Penna in Borzone. |
6.B. CONE V ITALIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN VHS
6.B.1. REGIJA TRENTINO – ZGORNJE POADIŽJE, AVTONOMNA POKRAJINA TRENTO
Celinske cone
— |
Cona Valle dei Laghi: povodje jezer San Massenza, Toblino in Cavedine do pregrade nizvodno v južnem delu jezera Cavedine, ki vodi do hidroelektrarne v občini Torbole. |
6.C. CONE V ITALIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN IHN
6.C.1. REGIJA UMBRIJA, POKRAJINA PERUGIA
— |
cona Lago Trasimeno: jezero Trasimeno. |
6.C.2. REGIJA TRENTINO – ZGORNJE POADIŽJE, AVTONOMNA POKRAJINA TRENTO
— |
Cona Val Rendena: povodje od izvira reke Sarca do jezu Oltresarca v občini Villa Rendena. |
7.A. CONE NA ŠVEDSKEM, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN VHS
— |
Švedska (2):
|
7.B. CONE NA ŠVEDSKEM, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN IHN
— |
Švedska (2). |
8. CONE V ZDRUŽENEM KRALJESTVU, NA KANALSKIH OTOKIH IN OTOKU MAN, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
— |
Velika Britanija (2), |
— |
Severna Irska (2), |
— |
Guernsey (2), |
— |
Otok Man (2). |
9.A. CONE NA FINSKEM, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN VHS
— |
Finska (4). |
9.B. CONE NA FINSKEM, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN IHN
— |
Finska (2). |
(1) Sem spadajo povodja in obalna območja.
(2) Vključno z vsemi celinskimi in obalnimi območji na njenem ozemlju.
(3) Predeli povodij.
(4) Vsa celinska območja na njenem ozemlju.“
PRILOGA II
„PRILOGA II
RIBOGOJNICE, ODOBRENE GLEDE NA RIBJI BOLEZNI VIRUSNO HEMORAGIČNO SEPTIKEMIJO (VHS) IN NALEZLJIVO HEMATOPOETSKO NEKROZO (IHN)
1. RIBOGOJNICE V BELGIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
1. |
La Fontaine aux truites |
B-6769 Gérouville |
2. RIBOGOJNICE NA DANSKEM, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
1. |
Vork Dambrug |
DK-6040 Egtved |
2. |
Egebæk Dambrug |
DK-6880 Tarm |
3. |
Bækkelund Dambrug |
DK-6950 Ringkøbing |
4. |
Borups Geddeopdræt |
DK-6950 Ringkøbing |
5. |
Bornholms Lakseklækkeri |
DK-3730 Nexø |
6. |
Langes Dambrug |
DK-6940 Lem St. |
7. |
Brænderigaardens Dambrug |
DK-6971 Spjald |
8. |
Siglund Fiskeopdræt |
DK-4780 Stege |
9. |
Ravning Fiskeri |
DK-7182 Bredsten |
10. |
Ravnkaer Dambrug |
DK-7182 Bredsten |
11. |
Hulsig Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
12. |
Ligård Fiskeri |
DK-7183 Randbøl |
13. |
Grønbjerglund Dambrug |
DK-7183 Randbøl |
14. |
Danish Aquaculture |
DK-6040 Egtved |
3.A RIBOGOJNICE V NEMČIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
3.A.1 SPODNJA SAŠKA
1. |
Jochen Moeller |
|
|||
2. |
Versuchsgut Relliehausen der Universität Göttingen |
(samo valilnica) D-37586 Dassel |
|||
3. |
Dr. R. Rosengarten |
|
|||
4. |
Klaus Kröger |
|
|||
5. |
Ingeborg Riggert-Schlumbohm |
|
|||
6. |
Volker Buchtmann |
|
|||
7. |
Sven Kramer |
|
|||
8. |
Hans-Peter Klusak |
|
|||
9. |
F. Feuerhake |
|
|||
10. |
Horst Pöpke |
|
3.A.2 TURINGIJA
1. |
Firma Tautenhahn |
D-98646 Trostadt |
||
2. |
Fischzucht Salza GmbH |
D-99734 Nordhausen-Salza |
||
3. |
Fischzucht Kindelbrück GmbH |
D-99638 Kindelbrück |
||
4. |
Reinhardt Strecker |
|
3.A.3 BADEN-WÜRTTEMBERG
1. |
Walter Dietmayer |
|
||||||
2. |
Heiner Feldmann |
|
||||||
3. |
Oliver Fricke |
|
||||||
4. |
Peter Schmaus |
|
||||||
5. |
Josef Schnetz |
|
||||||
6. |
Falko Steinhart |
|
||||||
7. |
Hugo Strobel |
|
||||||
8. |
Reinhard Lenz |
|
||||||
9. |
Stephan Hofer |
|
||||||
10. |
Stephan Hofer |
|
||||||
11. |
Stephan Hofer |
|
||||||
12. |
Stephan Hofer |
|
||||||
13. |
Stephan Schuppert |
|
||||||
14. |
Anton Jung |
|
||||||
15. |
Peter Störk |
|
||||||
16. |
Erwin Steinhart |
|
||||||
17. |
Joachim Schindler |
|
||||||
18. |
Georg Sohnius |
|
||||||
19. |
Claus Lehr |
|
||||||
20. |
Hugo Hager |
|
||||||
21. |
Hugo Hager |
|
||||||
22. |
Gumpper und Stoll GmbH |
|
||||||
23. |
Hans Schmutz |
|
||||||
24. |
Wilhelm Drafehn |
|
||||||
25. |
Wilhelm Drafehn |
|
||||||
26. |
Franz Schwarz |
|
||||||
27. |
Meinrad Nuber |
|
||||||
28. |
Walter Dietmayer |
|
||||||
29. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Württemberg |
|
||||||
30. |
Kreissportfischereiverein Biberach |
|
||||||
31. |
Hans Schmutz |
|
||||||
32. |
Reinhard Rösch |
|
||||||
33. |
Rainer Tress |
|
||||||
34. |
Andreas Tröndle |
|
||||||
35. |
Andreas Tröndle |
|
||||||
36. |
Stephan Hofer |
|
||||||
37. |
Heiner Feldmann |
|
||||||
38. |
Andreas Zordel |
|
||||||
39. |
Thomas Fischböck |
|
||||||
40. |
Reinhold Bihler |
|
||||||
41. |
Josef Dürr |
|
||||||
42. |
Andreas Zordel |
|
||||||
43. |
Fischzucht Anton Jung |
|
||||||
44. |
Staatliches Forstamt Ravensburg |
|
||||||
45. |
Simon Phillipson |
|
||||||
46. |
Hans Klaiber |
|
||||||
47. |
Josef Hönig |
|
||||||
48. |
Werner Baur |
|
||||||
49. |
Gerhard Weihmann |
|
||||||
50. |
Hubert Belser GBR |
|
||||||
51. |
Staatliche Forstämter Ravensburg und Wangen |
|
||||||
52. |
Anton Jung |
|
||||||
53. |
Hildegart Litke |
|
||||||
54. |
Werner Wägele |
|
||||||
55. |
Ernst Graf |
|
||||||
56. |
Fischbrutanstalt des Landes Baden-Württemberg |
|
||||||
57. |
Forellenzucht Kunzmann |
|
||||||
58. |
Meinrad Nuber |
|
||||||
59. |
Bezirksfischereiverein Nagoldtal e.V. |
|
||||||
60. |
Bernd und Volker Fähnrich |
|
||||||
61. |
Klaiber ‚An der Tierwiese‘ |
|
||||||
62. |
Parey, Bittigkoffer — Unterreichenbach |
|
||||||
63. |
Farm Sauter Anlage Pflegelberg |
|
||||||
64. |
Krattenmacher Anlage Osterhofen |
|
||||||
65. |
|
|
||||||
66. |
Gumpper und Stoll Anlage Unterhausen |
|
||||||
67. |
Durach Anlage Altann |
|
||||||
68. |
Städler Anlage Raunsmühle |
|
||||||
69. |
König Anlage Erisdorf |
|
||||||
70. |
Forellenzucht Drafehn Anlage Wittelbach |
|
||||||
71. |
Wirth Anlage Dengelshofen |
|
||||||
72. |
Krämer, Bad Teinach |
|
||||||
73. |
Muffler Anlage Eigeltingen |
|
||||||
74. |
Karpfenteichwirtschaft Mönchsroth |
|
||||||
75. |
Krattenmacher Anlage Dietmans |
|
||||||
76. |
Bruthaus Fischzucht Anselm-Schneider |
|
||||||
77. |
Matthias Grassmann |
|
3.A.4 SEVERNO PORENJE-VESTFALIJA
1. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
|
|||
2. |
Wolfgang Lindhorst-Emme |
|
|||
3. |
Hugo Rameil und Söhne |
|
|||
4. |
Peter Horres |
|
|||
5. |
Wolfgang Middendorf |
|
|||
6. |
Michael und Guido Kamp |
|
|||
7. |
Thomas Rameil |
|
|||
8. |
Ignaz Brands |
|
3.A.5 BAVARSKA
1. |
Gerstner Peter |
|
|||||
2. |
Werner Ruf |
|
|||||
3. |
Rogg |
|
|||||
4. |
|
|
|||||
5. |
|
|
|||||
6. |
|
|
|||||
7. |
|
|
|||||
8. |
|
|
|||||
9. |
|
|
|||||
10. |
|
|
3.A.6 SAŠKA
1. |
Anglerverband Südsachsen ‚Mulde/Elster‘ e.V. |
|
|||
2. |
H. und G. Ermisch GbR |
|
|||
3. |
Teichwirtschaft Weissig |
|
|||
4. |
Teichwirtschaft Zeisholz |
|
3.A.7 HESSEN
1. |
Hermann Rameil |
|
3.A.8 SCHLESWIG-HOLSTEIN
1. |
Hubert Mertin |
|
3.B RIBOGOJNICE V NEMČIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN IHN
3.B.1 TURINGIJA
1. |
Thüringer Forstamt Leinefelde |
|
3.C RIBOGOJNICE V NEMČIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN VHS
3.C.1 BADEN-WÜRTTEMBERG
1. |
Heiner Feldmann |
|
||
2. |
Heiner Feldmann |
|
4. RIBOGOJNICE V ŠPANIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
4.1 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST ARAGONIJA
1. |
Truchas del Prado |
locirana v Alcali de Ebro, pokrajini Zaragoza (Aragón). |
4.2 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST ANDALUZIJA
1. |
Piscifactoria de Riodulce |
|
|||
2. |
Piscifactoria Manzanil |
|
4.3 REGIJA: AVTONOMNA SKUPNOST CASTILLA-LA-MANCHA
1. |
Piscifactoria Rincón de Uña |
|
5.A RIBOGOJNICE V FRANCIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
5.A.1 ADOUR-GARONNE
1. |
Pisciculture de Sarrance |
F-64490 Sarrance (Pyrénées-Atlantiques) |
2. |
Pisciculture des Sources |
F-12540 Cornus (Aveyron) |
3. |
Pisciculture de Pissos |
F-40410 Pissos (Landes) |
4. |
Pisciculture de Tambareau |
F-40000 Mont-de-Marsan (Landes) |
5. |
Pisciculture ‚Les Fontaines d’Escot‘ |
F-64490 Escot (Pyrénées-Atlantiques) |
6. |
Pisciculture de la Forge |
F-47700 Casteljaloux (Lot-et-Garonne) |
5.A.2 ARTOIS-PICARDIE
1. |
Pisciculture du Moulin du Roy |
F-62156 Rémy (Pas-de-Calais) |
|||
2. |
Pisciculture du Bléquin |
F-62380 Seninghem (Pas-de-Calais) |
|||
3. |
|
F-80580 Bray-Lès-Mareuil |
|||
4. |
Pisciculture Bonnelle, à Ponthoile |
Bonnelle 80133 Ponthoile
|
|||
5. |
Pisciculture Bretel, à Gézaincourt |
Bretel 80600 Gézaincourt-Doullens
|
|||
6. |
Pisciculture de Moulin Est |
|
5.A.3 AQUITAINE
1. |
SARL Salmoniculture de la Ponte — Station d’Alevinage du Ruisseau Blanc |
|
||||||
2. |
L’EPST-INRA Pisciculture, à Lées-Athas |
|
||||||
3. |
reg 64040154 |
|
5.A.4 DRÔME
1. |
Pisciculture ‚Sources de la Fabrique‘ |
|
|||||
2. |
|
|
5.A.5 HAUTE-NORMANDIE
1. |
Pisciculture des Godeliers |
F-27210 Le Torpt |
||||
2. |
|
|
5.A.6 LOIRE-BRETAGNE
1. |
SCEA ‚Truites du lac de Cartravers‘ |
|
||||||
2. |
Pisciculture du Thélohier |
F-35190 Cardroc (Ille-et-Vilaine) |
||||||
3. |
Pisciculture de Plainville |
F-28400 Marolles-les-Buis (Eure-et-Loir) |
||||||
4. |
Pisciculture Rémon à Parné-sur-Roc |
|
||||||
5. |
|
|
5.A.7 RHIN-MEUSE
1. |
Pisciculture du ruisseau de Dompierre |
F-55300 Lacroix-sur-Meuse (Meuse) |
2. |
Pisciculture de la source de la Deüe |
F-55500 Cousances-aux-Bois (Meuse) |
5.A.8 RHONE-MEDITERRANEE-CORSE
1. |
Pisciculture Charles Murgat |
|
5.A.9 SEINE-NORMANDIE
1. |
Pisciculture du Vaucheron |
F-55130 Gondrecourt-le-Château (Meuse) |
5.A.10 LANGUEDOC ROUSSILLON
1. |
|
|
5.A.11 MIDI-PYRENEES
1. |
Pisciculture de la source du Durzon |
|
5.A.12 ALPES MARITIME
1. |
|
|
5.A.13 HAUTES ALPES
1. |
Pisciculture fédérale de La-Roche-de-Rame |
|
5.A.14 RHONE-ALPES
1. |
Pisciculture Petit Ronjon |
|
|||
2. |
Gaec Piscicole de Teppe |
|
5.A.15 LOZERE
1. |
|
Lycée d’enseignement général et technologique agricole — ministère de l’agriculture, de la pêche et de l’alimentation |
5.A.16 ARDECHE
1. |
|
|
5.B RIBOGOJNICE V FRANCIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN VHS
5.B.1 ARTOIS-PICARDIE
1. |
Pisciculture de Sangheen |
F-62102 Calais (Pas-de-Calais) |
6.A RIBOGOJNICE V ITALIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
6.A.1 REGIJA: FRIULI VENEZIA GIULIA
1. |
Azienda ittica agricola Collavini Mario N. I096UD005 |
|
|||
2. |
Impianto ittiogenico di Flambro de Talmassons |
|
|||
3. |
Impianto ittiogenico di Forni di Sotto |
|
|||
4. |
Impianto di Grauzaria di Moggio Udinese |
|
|||
5. |
Impianto ittiogenico di Amaro |
|
|||
6. |
Impianto ittiogenico di Somplago — Mena di Cavazzo Carnico |
|
|||
7. |
S.A.I.S. srl Loc Blasis Codropio (UD) Cod. I027UD001 |
|
|||
8. |
S.A.I.S. srl Poffabro-Frisanco (PN) |
|
|||
9. |
Avanotteria Valbruna loc. Valbruna I022PN002 |
|
6.A.2 PROVINCIA: AUTONOMA DI TRENTO
1. |
Ass. Pescatori Solandri (Loc. Fucine) |
Cavizzana |
|||
2. |
Troticoltura di Grossi Roberto N. 121TN010 |
|
|||
3. |
Campestrin Giovanni |
Telve Valsugana (Fontane) |
|||
4. |
Ittica Resenzola Serafini |
Grigno |
|||
5. |
Ittica Resenzola Selva |
Grigno |
|||
6. |
Leonardi F.lli |
Levico Terme (S. Giuliana) |
|||
7. |
Dellai Giuseppe-Trot. Valsugana |
Grigno (Fontana Secca, Maso Puele) |
|||
8. |
Cappello Paolo |
|
|||
9. |
Celva Remo |
Pomarolo |
|||
10. |
Margonar Domenico |
Ala (Pilcante) |
|||
11. |
Degiuli Pasquale |
Mattarello (Regole) |
|||
12. |
Tamanini Livio |
Vigolo Vattaro |
|||
13. |
Troticultura Istituto Agrario di S. Michele a/A. |
S. Michele all’Adige |
|||
14. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Ragoli (Pez) |
|||
15. |
Stab. Giudicariese La Mola |
Tione (Delizia d’Ombra) |
|||
16. |
Azienda Agricola La Sorgente s.s. |
Tione (Saone) |
|||
17. |
Fonti del Dal s.s. |
Lomaso (Dasindo) |
|||
18. |
Comfish srl (ex. Paletti) |
Preore (Molina) |
|||
19. |
Ass. Pescatori Basso Sarca |
Tenno (Pranzo) |
|||
20. |
Troticultura La Fiana |
Di Valenti Claudio (Bondo) |
6.A.3 REGIJA: UMBRIA
1. |
Impianto Ittogenico provinciale |
Loc. Ponte di Cerreto di Spoleto (PG) — Impianto pubblico (provincia di Perugia) |
6.A.4 REGIJA: VENETO
1. |
Centro Ittico Valdastico |
Valdastico (Veneto, provincia di Vicenza) |
|||||||
2. |
Azienda Agricola Lietta srl N. 052TV074 |
|
|||||||
3. |
Azienda Agricola Troticoltura Grosselle Massimo N. 091VI831 |
|
|||||||
4. |
Biasia Luigi N. 013VI831 |
|
|||||||
5. |
|
|
|||||||
6. |
Piscicoltura Menozzi di Franco e Davide Menozzi s.s. |
|
|||||||
7. |
Stanzial Eneide Loc Casotto |
|
|||||||
8. |
Vincheto di Celarda 021 BL 282 |
|
|||||||
9. |
Azienda Agricola Troticoltura Rio Molini |
|
6.A.5 REGIJA: VALLE D’AOSTA
1. |
Stabilimento ittiogenico regionale |
Rue Mont Blanc 14, Morgex (AO) |
6.A.6 REGIJA: LOMBARDIA
1. |
Azienda Troticoltura Foglio A. s.s. |
|
|||
2. |
Azienda Agricola Pisani Dossi Cascina Oldani, Cisliano (MI) |
|
|||
3. |
Centro ittiogenico Unione Pesca Sportiva della Provincia di Sondrio |
|
|||
4. |
Ittica Acquasarga Allevamento Piscicoltura Valsassinese IT070LC087 |
|
|||
5. |
Incubatoio Ittico U.P.S.L.I 010BS070/l |
|
|||
6. |
Azienda agricola allevamento e commercio pesci 113PV03 |
|
6.A.7 REGIJA: TOSCANA
1. |
Allevamento trote di Petrolini Marcello |
|
|||
2. |
Azienda agricola Fratelli Mascalchi Loc. Carda, Castel Focognano (AR) Cod. IT008AR003 |
|
6.A.8 REGIJA: LIGURIA
1. |
Incubatoio Ittico provinciale — Masone. Loc. Rio Freddo |
|
6.A.9 REGIJA: PIEMONTE
1. |
Incubatoio Ittico della valle di Peleussieres Oulx (TO) Cod. 175 TO 802 |
|
|||||||
2. |
Azienda agricola Canali Cavour di Lucio Fariano |
|
|||||||
3. |
Troticoltura Marco Borroni Loc. Gerb Veldieri (CN) Cod. 233 CN 800 |
|
|||||||
4. |
Incubatoio ittico di valle — Loc. Cascina Prelle — Traversella (TO) 278 TO 802 |
|
|||||||
5. |
Cod. 130 CN 801 |
|
|||||||
6. |
Azienda Agricola Ossolana Acque I-051-VB-801 |
|
|||||||
7. |
A.A. San Biagio s.s. di Revelli Delia via S. Stefano IT144CN802 |
|
6.A.10 REGIJA: ABRUZZO
1. |
Impianti ittiogenici di Popoli (PE) — Loc. S. Callisto |
|
6.A.11 REGIJA: EMILIA-ROMAGNA
1. |
Troticoltura Alta Val Secchia srl (RE) Cod. 019RE050 |
|
6.A.12 REGIJA: BASILICATA
1. |
Assunta Brancati Cod. IT089PZ185/I |
|
6.A.13 REGIJA: CAMPANIA
1. |
Ittica Fasanella Sant’Angelo a Fasanella Loc. Fiume (SA) Cod. 128SA077 |
|
||||
2. |
Ittico Tammaro s.a.s. di Silvana Di Mella ISTAT 044BN001 |
Ittico Tammaro s.a.s. di Silvana Di Mella — Contrada Piana 63 Morcone (BN) |
6.A.14 REGIJA: MARCHE
1. |
Troticoltura Cherubini snc IT010MC019 |
|
6.B RIBOGOJNICE V ITALIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZEN VHS
6.B.1 REGIJA: FRIULI VENEZIA GIULIA
1. |
SGM srl |
|
6.B.2 REGIJA: VENETO
1. |
Azienda Troticoltura S. Cristina Cod. 064TV015 |
|
7. RIBOGOJNICE V AVSTRIJI, ODOBRENE GLEDE NA BOLEZNI VHS IN IHN
1. |
Alois Köttl |
|
|||
2. |
Herbert Böck |
|
|||
3. |
Forellenzucht Glück |
|
|||
4. |
Forellenzuchtbetrieb St. Florian |
|
|||
5. |
Forellenzucht Jobst |
|
|||
6. |
Fischzuchtbetrieb Kölbl |
|
|||
7. |
Forellenzucht Hartl Teichanlage Nöfing |
|