EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 22013D0803

2013/803/EU: Sklep št. 2/2013 Sveta za sodelovanje EU-Irak z dne 8. oktobra 2013 o ustanovitvi treh posebnih pododborov in sprejetju njihovega mandata

OJ L 352, 24.12.2013, p. 74–77 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2013/803/oj

24.12.2013   

SL

Uradni list Evropske unije

L 352/74


SKLEP št. 2/2013 SVETA ZA SODELOVANJE EU-IRAK

z dne 8. oktobra 2013

o ustanovitvi treh posebnih pododborov in sprejetju njihovega mandata

(2013/803/EU)

SVET ZA SODELOVANJE EU-IRAK JE –

ob upoštevanju Sporazuma o partnerstvu in sodelovanju med Evropsko unijo in njenimi državami članicami na eni strani ter Republiko Irak na drugi strani (1) (v nadaljnjem besedilu: Sporazum) in zlasti člena 112 Sporazuma,

ob upoštevanju naslednjega:

(1)

V skladu s členom 117 Sporazuma se nekatere določbe Sporazuma uporabljajo začasno od 1. avgusta 2012.

(2)

Za učinkovito izvajanje Sporazuma bi bilo treba čim prej vzpostaviti njegov institucionalni okvir.

(3)

Člen 112 Sporazuma določa, da Odbor za sodelovanje pomaga Svetu za sodelovanje pri izvrševanju njegovih nalog; Svet za sodelovanje se lahko odloči za ustanovitev kakršnega koli drugega posebnega pododbora ali telesa, ki mu lahko pomaga pri izvrševanju njegovih nalog, določi pa tudi sestavo, naloge in način delovanja tega odbora ali telesa.

(4)

Da se omogočijo razprave na strokovni ravni o ključnih področjih, za katera se Sporazum začasno uporablja, je treba ustanoviti tri pododbore. S soglasjem pogodbenic je mogoče spremeniti tako seznam pododborov kot tudi področje delovanja vsakega od njih.

(5)

V skladu s členom 10 pravilnika Sveta za sodelovanje lahko Svet za sodelovanje sprejema sklepe po pisnem postopku.

(6)

Da lahko začnejo pododbori pravočasno delovati, je treba ta sklep sprejeti po pisnem postopku –

SKLENIL:

Edini člen

Ustanovijo se pododbori iz Priloge I.

Sprejme se mandat pododborov, kot je določen v Prilogi II.

V Bruslju, 8. oktobra 2013

Za Svet za sodelovanje EU-Irak

Predsednica

C. ASHTON


(1)  UL L 204, 31.7.2012, str. 20.


PRILOGA I

SVET ZA SODELOVANJE EU-IRAK

Ustanovljeni pododbori

1.

Pododbor za človekove pravice in demokracijo

2.

Pododbor za trgovino in povezana vprašanja

3.

Pododbor za energijo in povezana vprašanja


PRILOGA II

Mandat pododborov, ustanovljenih s Prilogo I v okviru Sporazuma o partnerstvu in sodelovanju med Evropsko unijo in njenimi državami članicami na eni strani ter Republiko Irak na drugi strani

Člen 1

Vsak od pododborov lahko na svojih sestankih obravnava izvajanje Sporazuma o partnerstvu in sodelovanju na enem ali vseh področjih, ki jih zajema.

Pododbori lahko obravnavajo tudi zadeve ali posebne projekte, povezane z ustreznim področjem dvostranskega sodelovanja.

Obravnavajo se lahko tudi posamezne zadeve, če to zahteva katera od pogodbenic.

Člen 2

Pododbori delujejo v okviru pooblastil Odbora za sodelovanje. Po vsakem sestanku poročajo Odboru za sodelovanje in mu pošljejo svoje sklepe.

Člen 3

Pododbore sestavljajo predstavniki pogodbenic.

S soglasjem obeh pogodbenic lahko pododbori na svoje sestanke po potrebi povabijo strokovnjake in se posvetujejo z njimi glede določenih točk dnevnega reda svojih sestankov.

Člen 4

Pododborom izmenično predsedujeta pogodbenici v skladu z določbo, da Odboru za sodelovanje izmenično predsedujeta predstavnik Evropske unije na eni strani in predstavnik vlade Iraka na drugi.

Člen 5

Predstavnik Evropske službe za zunanje delovanje in predstavnik vlade Republike Irak skupaj opravljata funkcijo stalnih sekretarjev Odbora za sodelovanje. Vsa sporočila v zvezi z določenim pododborom se pošljejo obema stalnima sekretarjema.

Člen 6

Pododbori se sestanejo po dogovoru pogodbenic, ko to zahtevajo okoliščine, in sicer na podlagi pisne zahteve ene od pogodbenic ter najmanj enkrat letno. O času in kraju vsakega sestanka se dogovorita obe pogodbenici.

Na zahtevo ene od pogodbenic za sestanek pododbora stalni sekretar druge pogodbenice odgovori v 15 delovnih dneh od njenega prejema.

V posebej nujnih primerih se lahko sestanki pododborov skličejo v krajšem času, če se s tem strinjata obe pogodbenici.

Predsednik je pred vsakim sestankom obveščen o predvideni sestavi delegacij obeh pogodbenic.

Sestanke pododbora skupaj skličeta stalna sekretarja, in sicer s soglasjem obeh sekretarjev Odbora za sodelovanje.

Člen 7

Predloge točk za uvrstitev na dnevni red je treba predložiti stalnima sekretarjema najpozneje 15 delovnih dni pred zadevnim sestankom pododbora. Vso dokumentacijo v zvezi s tem je treba stalnima sekretarjema predložiti najpozneje 10 delovnih dni pred sestankom.

Na podlagi teh predlogov bo sestavljen začasen dnevni red, ki se najpozneje pet delovnih dni pred sestankom pododbora skupaj z razpoložljivo spremljajočo dokumentacijo pošlje sekretarjema Odbora za sodelovanje in stalnim predstavništvom držav članic. V izjemnih okoliščinah se lahko s pisno privolitvijo obeh stalnih sekretarjev točke dodajo na dnevni red v krajšem roku.

Člen 8

Če ni določeno drugače, sestanki pododbora niso javni.

Člen 9

Za vsak sestanek se pripravi zapisnik. Izvod zapisnika in sklepi vsakega sestanka pododbora se pošljejo sekretarjema Odbora za sodelovanje. Izvodi se pošljejo tudi stalnim predstavništvom držav članic.


Top