EUR-Lex Access to European Union law
This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Document C2008/227E/01
MINUTES#Wednesday 10 October 2007
ZAPISNIK
Sreda, 10. oktober 2007
ZAPISNIK
Sreda, 10. oktober 2007
UL C 227E, 4.9.2008, p. 1–12
(BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
4.9.2008 |
SL |
Uradni list Evropske unije |
CE 227/1 |
ZAPISNIK
(2008/C 227 E/01)
POTEK SEJE
PREDSEDSTVO: Hans-Gert PÖTTERING
predsednik
1. Nadaljevanje zasedanja
Seja se je začela ob 15.05.
2. Počastitev spomina
Predsednik je v imenu Parlamenta počastil spomin na Fausta Correio, evropskega poslanca in nekdanjega člana portugalske vlade in parlamenta, ki je umrl 9. oktobra 2007, ter na Christiana de la Malèna, nekdanjega evropskega poslanca in nekdanjega člana francoske vlade in senata, ki je umrl 26. septembra 2007.
Sledila je minuta molka v Parlamentu.
3. Izjava predsednika
Predsednik je podal izjavo ob mednarodnem dnevu proti smrtni kazni, ki ga je tudi Svet Evrope razglasil za Evropski dan proti smrtni kazni. Pozdravil je bolgarske medicinske sestre ter palestinskega zdravnika, prisotne na tribuni, ki so bili pred kratkim izpuščeni na prostost, potem ko so bili v Libiji obsojeni na smrt. Ponovno je poudaril nasprotovanje Parlamenta in Evropske unije smrtni kazni v kakršni koli obliki, pozdravil je države, kot je Ruanda, ki so jo nedavno odpravile, ter spodbudil tiste, ki jo še izvršujejo, naj se po njih zgledujejo.
Parlament je z minuto molka počastil spomin na žrtve smrtne kazni.
*
* *
Govoril je Daniel Cohn-Bendit v imenu skupine Verts/ALE, ki se je pritožil zoper vedenje ruskih oblasti, ki so zavrnile izdanje viz za njegovo skupino ter pretekli teden za Pododbor za človekove pravice, potrebnih za sklicanje sestankov v Moskvi. Zahteval je, da predsednik pisno posreduje pri ruskem ambasadorju in vladi. (Predsednik je obljubil, da bo to storil).
4. Sprejetje zapisnika predhodne seje
Sprejet je bil zapisnik predhodne seje.
5. Sestava Parlamenta
Zaradi smrti Fausta Correie (točka 2, Zapisnik z dne 10.10.2007) je Parlament v skladu s členom 4(1) in (7) svojega Poslovnika ugotovil, da z 10. oktobrom 2007 obstaja prost sedež, ter je o tem obvestil zadevno državo.
Pristojni španski organi so Evropski parlament obvestili, da je Vicente Miguel Garcés Ramón imenovan za poslanca Evropskega parlamenta namesto Rose Díez González z začetkom veljavnosti dne 27.9.2007.
Pristojne grške oblasti so seznanile z imenovanji naslednjih poslancev Evropskega parlamenta:
— |
Margaritis Schinas namesto Konstantinosa Hatzidakisa, |
— |
Emmanouil Angelakas namesto Antonisa Samarasa, |
— |
Anni Podimata namesto Panagiotisa Beglitisa, |
— |
Costas Botopoulos namesto Marilise Xenogiannakopoulou, |
— |
Maria Eleni Koppa namesto Nikolaosa Sifunakisa, |
— |
Georgios Georgiou namesto Georgiosa Karatzaferisa |
Njihov mandat začne veljati 1. oktobra 2007.
V skladu s členom 3(2) Poslovnika, dokler Parlament ne preveri veljavnosti njihovega mandata oziroma ne odloči o morebitnem sporu, se novi poslanci polnopravno udeležujejo sej Parlamenta in njegovih teles, pod pogojem, da so predhodno podali izjavo, da ne opravljajo funkcije, ki ni združljiva s funkcijo poslanca Evropskega parlamenta.
6. Preverjanje veljavnosti mandatov poslancev
Parlament je na predlog Odbora JURI sklenil potrditi veljavnost mandata Francesca Ferrarija z začetkom veljavnosti 05.07.2007.
7. Sestava odborov in delegacij
Predsednik je od skupine PSE dobil predloge za naslednja imenovanja:
— |
Odbor AFET: Maria Eleni Koppa |
— |
Pododbor za varnost in obrambo: Maria Eleni Koppa |
— |
Odbor BUDG: Costas Botopoulos |
— |
Odbor CONT: Costas Botopoulos |
— |
Odbor IMCO: Vicente Miguel Garcés Ramón |
— |
Odbor AGRI: Anni Podimata namesto Katerine Batzeli |
— |
Odbor CULT: Katerina Batzeli |
— |
Odbor FEMM: Anni Podimata namesto Katerine Batzeli |
— |
Delegacija pri mešanem parlamentarnem odboru EU-Mehika: Vicente Miguel Garcés Ramón |
Imenovanja se bodo štela za potrjena, če do sprejetja tega zapisnika temu ne bo nihče nasprotoval.
8. Diskriminacija in socialna izključenost otrok s posebnimi potrebami (pisna izjava)
Pisna izjava 64/2007 o diskriminaciji in socialni izključenosti otrok s posebnimi potrebami, ki so jo vložili poslanci Marie Panayotopoulos-Cassiotou, Richard Howitt, Kathy Sinnott, Roberta Angelilli in Anna Záborská, je zbrala podpise več kot večine poslancev, ki sestavljajo Parlament, in bo zato v skladu s členom 116(4) Poslovnika posredovana naslovniku in objavljena skupaj z imeni podpisnikov v Sprejetih besedilih seje z dne 12.11.2007.
9. Dnevni red
Razpored dela je že bil določen (točka 14, Zapisnik z dne 24.09.2007). Razdeljen je bil popravek dnevnega reda (PE 395.008/OJ/COR).
S tem je bil določen dnevni red.
10. Predložitev dokumentov
Prejeli smo naslednje dokumente:
1) |
od Sveta in Komisije:
|
2) |
od odborov:
|
3) |
od poslancev Parlamenta:
|
11. Pisne izjave (predložitev)
Naslednji poslanci so vložili pisne izjave za zabeležbo v register (člen 116 Poslovnika):
— |
Jim Allister, Neil Parish, Mairead McGuinness, James Nicholson in Ville Itälä o pasjih bojih v EU (86/2007), |
— |
Adriana Poli Bortone o kršenju pravice do zasebnosti in telefonskem prisluškovanju (87/2007), |
— |
Caroline Lucas, Gyula Hegyi, Janusz Wojciechowski, Harlem Désir in Hélène Flautre o preiskavi in odpravi zlorabe moči velikih supermarketov, ki delujejo v Evropski uniji (88/2007), |
— |
Frank Vanhecke, Philip Claeys in Koenraad Dillen o izjavah članov Komisije v zvezi z razvojem notranjepolitičnih dogodkov v državi članici Belgiji (89/2007). |
12. Brezpredmetne pisne izjave
Pisne izjave št. 53, 55, 56/2007 niso pridobile zadostnega števila podpisov, zaradi česar so v skladu s členom 116(5) Poslovnika postale brezpredmetne.
13. Posredovanje besedil sporazumov s strani Sveta
Svet je posredoval overjene prepise naslednjih listin:
— |
Sporazum v obliki izmenjave pisem med Evropsko skupnostjo in Islandijo o začasni uporabi sporazuma o udeležbi Republike Bolgarije in Romunije v evropskem gospodarskem prostoru ter začasni uporabi štirih z njim povezanih sporazumov; |
— |
Sporazum v obliki izmenjave pisem med Evropsko skupnostjo in Kneževino Lihtenštajn o začasni uporabi sporazuma o udeležbi Republike Bolgarije in Romunije v evropskem gospodarskem prostoru ter začasni uporabi štirih z njim povezanih sporazumov; |
— |
Sporazum v obliki izmenjave pisem med Evropsko skupnostjo in Kraljevino Norveško o začasni uporabi sporazuma o udeležbi Republike Bolgarije in Romunije v evropskem gospodarskem prostoru ter začasni uporabi štirih z njim povezanih sporazumov; |
— |
Sporazum o udeležbi Republike Bolgarije in Romunije v evropskem gospodarskem prostoru. |
14. Prerazporeditev sredstev
Odbor za proračun je obravnaval predlog Evropske komisije DEC 33/2007 za prerazporeditev proračunskih sredstev (C6-0270/2007 — SEC(2007)1068).
Odbor je v skladu s členom 24(2) in (3) Finančne uredbe z dne 25. junija 2002, kakor je bila spremenjena 13. decembra 2006, prerazporeditev sredstev v celoti odobril.
*
* *
Odbor za proračun je obravnaval predlog Evropske komisije DEC 34/2007 za prerazporeditev proračunskih sredstev (C6-0271/2007 — SEC(2007)1069).
Po seznanitvi z mnenjem Sveta je odbor v skladu s členom 24(3) Finančne uredbe z dne 25. junija 2002, spremenjene 13. decembra 2006, prerazporeditev v celoti odobril.
*
* *
Odbor za proračun je obravnaval predlog Evropske komisije DEC 35/2007 za prerazporeditev proračunskih sredstev (C6-0272/2007 — SEC(2007)1070).
Po seznanitvi z mnenjem Sveta je odbor v skladu s členom 24(3) Finančne uredbe z dne 25. junija 2002, spremenjene 13. decembra 2006, prerazporeditev v celoti odobril.
15. Nadaljnje obravnavanje stališč in resolucij Parlamenta
Razdeljeno je bilo sporočilo Komisije o nadaljnjem obravnavanju stališč in resolucij, ki jih je Parlament sprejel med delnim zasedanjem julija 2007.
16. Priprave na neformalni vrh predsednikov držav in vlad (Lizbona, 18. in 19. oktober 2007) (razprava)
Izjavi Sveta in Komisije: Priprave na neformalni vrh predsednikov držav in vlad (Lizbona, 18. in 19. oktober 2007)
Manuel Lobo Antunes (predsedujoči Svetu) in Margot Wallström (podpredsednica Komisije) sta podala izjavi.
Govorili so Elmar Brok, Enrique Barón Crespo in Andrew Duff, predstavniki Parlamenta na medvladni konferenci, Joseph Daul v imenu skupine PPE-DE, Martin Schulz v imenu skupine PSE, Graham Watson v imenu skupine ALDE, Konrad Szymański v imenu skupine UEN, Monica Frassoni v imenu skupine Verts/ALE, Francis Wurtz v imenu skupine GUE/NGL, Jens-Peter Bonde v imenu skupine IND/DEM, Frank Vanhecke v imenu skupine ITS, Maciej Marian Giertych samostojni poslanec, João de Deus Pinheiro, Jo Leinen, Sophia in 't Veld, Mirosław Mariusz Piotrowski, Johannes Voggenhuber, Pedro Guerreiro, Patrick Louis, Jim Allister, Timothy Kirkhope, Edite Estrela in Alexander Lambsdorff.
PREDSEDSTVO: Alejo VIDAL-QUADRAS
podpredsednik
Govorili so Miguel Portas, Alessandro Battilocchio, Josef Zieleniec, Robert Goebbels, Roberta Alma Anastase, Hannes Swoboda, Zbigniew Zaleski, Richard Corbett, Othmar Karas, Bernard Poignant, Jerzy Buzek, Csaba Sándor Tabajdi, David Casa, Andrzej Jan Szejna, Maria da Assunção Esteves, Józef Pinior, Panayiotis Demetriou, Alexander Stubb, Manuel Lobo Antunes in Margot Wallström.
Razprava se je zaključila.
17. Sestava Evropskega parlamenta (razprava)
Poročilo: Sestava Evropskega parlamenta [2007/2169(INI)] - Odbor za ustavne zadeve.
Soporočevalca: Alain Lamassoure in Adrian Severin (A6-0351/2007)
Alain Lamassoure in Adrian Severin sta predstavila poročilo.
Govorila sta Ingo Friedrich v imenu skupine PPE-DE, in Richard Corbett v imenu skupine PSE.
PREDSEDSTVO: Mechtild ROTHE
podpredsednica
Govorili so Andrew Duff v imenu skupine ALDE, Brian Crowley v imenu skupine UEN, Johannes Voggenhuber v imenu skupine Verts/ALE, Sylvia-Yvonne Kaufmann v imenu skupine GUE/NGL, Bernard Wojciechowski v imenu skupine IND/DEM, Luca Romagnoli v imenu skupine ITS, Irena Belohorská samostojna poslanka, Gunnar Hökmark, Sérgio Sousa Pinto, Henrik Lax, Cristiana Muscardini, Roberto Musacchio, Jens-Peter Bonde, Philip Claeys, Sylwester Chruszcz, Alexander Stubb, Jo Leinen, Margarita Starkevičiūtė, Bogdan Pęk, Gerardo Galeote, Carlos Carnero González, Alexander Lambsdorff, Jean-Luc Dehaene, Genowefa Grabowska, Alfonso Andria, Riccardo Ventre, Libor Rouček, Jacek Protasiewicz, Stavros Lambrinidis in Reinhard Rack.
PREDSEDSTVO: Marek SIWIEC
podpredsednik
Govorili so Panayiotis Demetriou, Proinsias De Rossa, Simon Busuttil in Adrian Severin.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 6.6, Zapisnik z dne 11.10.2007.
18. Humanitarne razmere v Gazi (razprava)
Izjavi Sveta in Komisije: Humanitarne razmere v Gazi
Manuel Lobo Antunes (predsedujoči Svetu) in Benita Ferrero-Waldner (članica Komisije) sta podala izjavi.
Govorili so Jana Hybášková v imenu skupine PPE-DE, Thijs Berman v imenu skupine PSE, Chris Davies v imenu skupine ALDE, Ryszard Czarnecki v imenu skupine UEN, Margrete Auken v imenu skupine Verts/ALE, Luisa Morgantini v imenu skupine GUE/NGL, Bastiaan Belder v imenu skupine IND/DEM, Edward McMillan-Scott, Véronique De Keyser, Elizabeth Lynne, Hélène Flautre, Kyriacos Triantaphyllides, Charles Tannock, Richard Howitt, Miroslav Mikolášik, Proinsias De Rossa, Zbigniew Zaleski, Béatrice Patrie, Nickolay Mladenov, Jamila Madeira, Christopher Beazley, Eija-Riitta Korhola, Manuel Lobo Antunes in Benita Ferrero-Waldner.
Vloženi predlog resolucije, s katero se v skladu s členom 103(2) Poslovnika zaključi razprava:
— |
José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, João de Deus Pinheiro, Edward McMillan-Scott in Jana Hybášková v imenu skupine PPE-DE, Pasqualina Napoletano, Thijs Berman in Véronique De Keyser v imenu skupine PSE, Annemie Neyts-Uyttebroeck, Thierry Cornillet in Elizabeth Lynne v imenu skupine ALDE, Ryszard Czarnecki, Adam Bielan, Hanna Foltyn-Kubicka in Roberta Angelilli v imenu skupine UEN, Margrete Auken, Hélène Flautre, Caroline Lucas, David Hammerstein, Johannes Voggenhuber in Daniel Cohn-Bendit v imenu skupine Verts/ALE, in Luisa Morgantini v imenu skupine GUE/NGL, o humanitarnih razmerah v Gazi (B6-0375/2007). |
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 8.1, Zapisnik z dne 11.10.2007.
19. Evropska pomorska politika (sporočilo Komisije)
Sporočilo Komisije: Evropska pomorska politika
Joe Borg (član Komisije) je podal sporočilo.
Govoril je Matthias Groote, ki je postavil vprašanje.
PREDSEDSTVO: Rodi KRATSA-TSAGAROPOULOU
podpredsednica
Govorili so: Marios Matsakis, Struan Stevenson, Margie Sudre, Paulo Casaca, Philippe Morillon, Luís Queiró, Georgios Toussas, Gerard Batten, Avril Doyle, Silvia-Adriana Ţicău, Josu Ortuondo Larrea, ki je najprej izrazil kritiko glede organizacije razprave (predsednica je to vzela na znanje) in Eija-Riitta Korhola, ki so zastavili vprašanja, na katera je odgovoril Joe Borg.
Točka je bila zaključena.
20. Umori žensk v Mehiki in Srednji Ameriki (razprava)
Poročilo: Umori žensk v Mehiki in Srednji Ameriki ter vloga Evropske unije v boju proti temu pojavu [2007/2025(INI)] - Odbor za pravice žensk in enakost spolov.
Poročevalec: Raül Romeva i Rueda (A6-0338/2007)
Raül Romeva i Rueda je predstavil poročilo.
Govorila je Benita Ferrero-Waldner (članica Komisije).
Govorili so Anna Záborská v imenu skupine PPE-DE, Edite Estrela v imenu skupine PSE, Marios Matsakis v imenu skupine ALDE, Eva Lichtenberger v imenu skupine Verts/ALE, Eva-Britt Svensson v imenu skupine GUE/NGL, José Ignacio Salafranca Sánchez-Neyra, Zita Gurmai, Ilda Figueiredo, Maria Badia i Cutchet in Benita Ferrero-Waldner.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 8.2, Zapisnik z dne 11.10.2007.
21. Enominutni govori o zadevah političnega pomena
V skladu s členom 144 Poslovnika o enominutnih govorih so govorili naslednji poslanci, ki želijo Parlament opozoriti na zadeve političnega pomena:
— |
Tunne Kelam, Eduard Raul Hellvig in Andrzej Tomasz Zapałowski. |
PREDSEDSTVO: Luigi COCILOVO
podpredsednik
Govorili so Gerard Batten, Jim Allister, Monica Maria Iacob-Ridzi, Marian Harkin, Urszula Krupa, Sylwester Chruszcz, Mairead McGuinness, Pierre Pribetich, Marios Matsakis in Maria Petre.
22. Financiranje skupne kmetijske politike * (razprava)
Poročilo: Predlog Uredbe Sveta o spremembi Uredbe (ES) št. 1290/2005 o financiranju skupne kmetijske politike [COM(2007)0122 — C6-0116/2007 — 2007/0045(CNS)] - Odbor za kmetijstvo in razvoj podeželja.
Poročevalec: Jorgo Chatzimarkakis (A6-0321/2007)
Govoril je Siim Kallas (podpredsednik Komisije).
Jorgo Chatzimarkakis je predstavil poročilo.
Govorili so Albert Deß v imenu skupine PPE-DE, Bernadette Bourzai v imenu skupine PSE, Marian Harkin v imenu skupine ALDE, Janusz Wojciechowski v imenu skupine UEN, Friedrich-Wilhelm Graefe zu Baringdorf v imenu skupine Verts/ALE, Kartika Tamara Liotard v imenu skupine GUE/NGL, Hélène Goudin v imenu skupine IND/DEM, Jean-Claude Martinez v imenu skupine ITS, Jim Allister samostojni poslanec, Ioannis Gklavakis, Csaba Sándor Tabajdi, Hannu Takkula, Andrzej Tomasz Zapałowski, Esther De Lange, Gyula Hegyi, Zdzisław Zbigniew Podkański, Monica Maria Iacob-Ridzi, Zbigniew Krzysztof Kuźmiuk, Mairead McGuinness, Czesław Adam Siekierski in Siim Kallas.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 6.4, Zapisnik z dne 11.10.2007.
23. Boj proti tihotapljenju cigaret (sporazum ES-Philip Morris) (razprava)
Poročilo: Posledice sporazuma med Skupnostjo, državami članicami in podjetjem Philip Morris o stopnjevanju boja proti goljufijam in tihotapljenju cigaret ter napredku, ki je bil dosežen pri izvajanju priporočil parlamentarnega preiskovalnega odbora za tranzit [2005/2145(INI)] - Odbor za proračunski nadzor.
Poročevalec: Bart Staes (A6-0337/2007)
Bart Staes je predstavil poročilo.
Govoril je Siim Kallas (podpredsednik Komisije).
Govorili so Jean-Pierre Audy v imenu skupine PPE-DE, Herbert Bösch v imenu skupine PSE, Ingeborg Gräßle, Paulo Casaca, Monica Maria Iacob-Ridzi, Szabolcs Fazakas, Bogusław Liberadzki in Siim Kallas.
Razprava se je zaključila.
Glasovanje: točka 8.3, Zapisnik z dne 11.10.2007.
24. Dnevni red naslednje seje
Določen je bil dnevni red za jutrišnjo sejo (dokument „Dnevni red“ PE 395.008/OJJE).
25. Zaključek seje
Seja se je zaključila ob 23.40.
Harald Rømer
generalni sekretar
Diana Wallis
podpredsednica
SEZNAM NAVZOČIH
Podpisali so se:
Adamou, Aita, Allister, Anastase, Andersson, Andria, Andrikienė, Angelakas, Angelilli, Antoniozzi, Arnaoutakis, Ashworth, Assis, Atkins, Attard-Montalto, Attwooll, Aubert, Audy, Auken, Ayala Sender, Ayuso, Baco, Badia i Cutchet, Baeva, Barón Crespo, Barsi-Pataky, Batten, Battilocchio, Batzeli, Bauer, Beaupuy, Beazley, Becsey, Beer, Belder, Belet, Belohorská, Bennahmias, Beňová, Berend, Berlato, Berman, Birutis, Blokland, Bloom, Böge, Bösch, Bonde, Bono, Borrell Fontelles, Botopoulos, Bourlanges, Bourzai, Bowis, Bowles, Bozkurt, Bradbourn, Braghetto, Brejc, Breyer, Březina, Brie, Brok, Brunetta, Budreikaitė, Buitenweg, Bulfon, Bullmann, Burke, Bushill-Matthews, Busk, Busquin, Busuttil, Buzek, Calabuig Rull, Callanan, Camre, Capoulas Santos, Carlotti, Carlshamre, Carnero González, Carollo, Casa, Casaca, Cashman, Casini, Caspary, Castex, Castiglione, Catania, Cavada, Cederschiöld, Cercas, Chatzimarkakis, Chichester, Chiesa, Chmielewski, Christensen, Chruszcz, Claeys, Clark, Cocilovo, Coelho, Cohn-Bendit, Corbett, Corda, Coşea, Paolo Costa, Cottigny, Gabriela Creţu, Crowley, Marek Aleksander Czarnecki, Daul, Davies, De Blasio, de Brún, Degutis, Dehaene, De Keyser, Demetriou, Deprez, De Rossa, Descamps, Désir, Deß, Deva, De Veyrac, De Vits, Díaz de Mera García Consuegra, Dičkutė, Didžiokas, Dillen, Dimitrakopoulos, Dîncu, Dobolyi, Dombrovskis, Doorn, Douay, Dover, Doyle, Drčar Murko, Duchoň, Dührkop Dührkop, Duff, Duka-Zólyomi, Dumitrescu, Ebner, Ehler, El Khadraoui, Elles, Esteves, Estrela, Ettl, Robert Evans, Färm, Fajmon, Falbr, Fatuzzo, Fazakas, Ferber, Fernandes, Fernández Martín, Ferrari, Anne Ferreira, Elisa Ferreira, Figueiredo, Fjellner, Flasarová, Florenz, Foglietta, Fontaine, Ford, Fourtou, Fraga Estévez, Frassoni, Friedrich, Gahler, Gál, Gaľa, Galeote, Ganţ, Garcés Ramón, García-Margallo y Marfil, García Pérez, Gargani, Garriga Polledo, Gauzès, Gawronski, Gentvilas, Geremek, Geringer de Oedenberg, Gibault, Giertych, Gill, Gklavakis, Glante, Glattfelder, Goebbels, Gomes, Gomolka, Gottardi, Goudin, Grabowska, Grabowski, Graça Moura, Graefe zu Baringdorf, Gräßle, de Grandes Pascual, Griesbeck, Groote, Grosch, Grossetête, Gruber, Guardans Cambó, Guellec, Guerreiro, Guidoni, Gurmai, Gutiérrez-Cortines, Guy-Quint, Gyürk, Hänsch, Hammerstein, Handzlik, Hannan, Harangozó, Harbour, Harkin, Hasse Ferreira, Haug, Hegyi, Hellvig, Hénin, Hennicot-Schoepges, Herczog, Higgins, Hökmark, Holm, Honeyball, Hoppenstedt, Howitt, Hudacký, Hughes, Hutchinson, Hyusmenova, Iacob-Ridzi, in 't Veld, Iotova, Irujo Amezaga, Isler Béguin, Itälä, Iturgaiz Angulo, Jackson, Jäätteenmäki, Jałowiecki, Janowski, Járóka, Jarzembowski, Jeggle, Jeleva, Jöns, Jørgensen, Jonckheer, Jordan Cizelj, Juknevičienė, Kacin, Kaczmarek, Kallenbach, Karas, Kaufmann, Kauppi, Kazak, Tunne Kelam, Kelemen, Kilroy-Silk, Kindermann, Kinnock, Kirilov, Kirkhope, Klamt, Klaß, Klich, Klinz, Koch, Kohlíček, Konrad, Kónya-Hamar, Koppa, Korhola, Kósáné Kovács, Koterec, Krahmer, Krasts, Kratsa-Tsagaropoulou, Krehl, Kreissl-Dörfler, Kristovskis, Krupa, Kuc, Kułakowski, Kusstatscher, Kuźmiuk, Lagendijk, Laignel, Lamassoure, Lambert, Lambrinidis, Landsbergis, Lang, De Lange, Langen, Laperrouze, La Russa, Lauk, Lax, Le Foll, Lefrançois, Lehne, Lehtinen, Leichtfried, Leinen, Jean-Marie Le Pen, Le Rachinel, Lewandowski, Liberadzki, Libicki, Lichtenberger, Lienemann, Liese, Liotard, Locatelli, Lombardo, López-Istúriz White, Louis, Lucas, Ludford, Lulling, Lundgren, Lynne, Lyubcheva, Maaten, McAvan, McCarthy, McDonald, McGuinness, Madeira, Maldeikis, Manders, Maňka, Erika Mann, Thomas Mann, Manolakou, Mantovani, Marinescu, Markov, David Martin, Hans-Peter Martin, Martinez, Martínez Martínez, Maštálka, Mathieu, Matsakis, Matsouka, Mavrommatis, Mayer, Medina Ortega, Meijer, Menéndez del Valle, Meyer Pleite, Miguélez Ramos, Mihăescu, Mihalache, Mikko, Mikolášik, Millán Mon, Mitchell, Mladenov, Mölzer, Moisuc, Montoro Romero, Moraes, Moreno Sánchez, Morgan, Morgantini, Morillon, Morin, Mulder, Musacchio, Muscardini, Musotto, Musumeci, Myller, Napoletano, Nassauer, Nattrass, Neris, Newton Dunn, Neyts-Uyttebroeck, Nicholson, Nicholson of Winterbourne, Niebler, van Nistelrooij, Novak, Obiols i Germà, Occhetto, Olajos, Ó Neachtain, Onesta, Oomen-Ruijten, Ortuondo Larrea, Őry, Oviir, Paasilinna, Pack, Pafilis, Pahor, Paleckis, Panayotopoulos-Cassiotou, Pannella, Panzeri, Papadimoulis, Paparizov, Papastamkos, Parish, Paşcu, Patriciello, Patrie, Peillon, Pęk, Petre, Pflüger, Piecyk, Pieper, Pīks, Pinheiro, Pinior, Piotrowski, Pirilli, Pirker, Piskorski, Pittella, Pleštinská, Plumb, Podestà, Podgorean, Podimata, Podkański, Pöttering, Pohjamo, Poignant, Polfer, Popeangă, Portas, Posselt, Pribetich, Vittorio Prodi, Protasiewicz, Queiró, Quisthoudt-Rowohl, Rack, Radwan, Raeva, Ransdorf, Rapkay, Resetarits, Reul, Ribeiro e Castro, Riera Madurell, Ries, Riis-Jørgensen, Rivera, Rogalski, Romagnoli, Romeva i Rueda, Roszkowski, Roth-Behrendt, Rothe, Rouček, Roure, Rübig, Rutowicz, Sacconi, Sakalas, Salafranca Sánchez-Neyra, Sánchez Presedo, dos Santos, Sârbu, Sartori, Saryusz-Wolski, Savary, Savi, Sbarbati, Schaldemose, Schapira, Scheele, Schenardi, Schierhuber, Schinas, Schlyter, Frithjof Schmidt, Olle Schmidt, Schmitt, Schnellhardt, Schöpflin, Schroedter, Schulz, Seeber, Seeberg, Segelström, Seppänen, Şerbu, Severin, Siekierski, Simpson, Sinnott, Siwiec, Skinner, Škottová, Smith, Sommer, Søndergaard, Sonik, Sousa Pinto, Spautz, Speroni, Staes, Stănescu, Staniszewska, Starkevičiūtė, Stavreva, Sterckx, Stevenson, Stihler, Stockmann, Strejček, Strož, Stubb, Sudre, Sumberg, Surján, Svensson, Swoboda, Szabó, Szájer, Szejna, Szent-Iványi, Szymański, Tabajdi, Tajani, Takkula, Tannock, Tatarella, Thomsen, Thyssen, Ţicău, Ţîrle, Titford, Titley, Tomaszewska, Tomczak, Toussas, Trakatellis, Trautmann, Triantaphyllides, Trüpel, Tzampazi, Uca, Urutchev, Vaidere, Vakalis, Valenciano Martínez-Orozco, Vanhecke, Van Lancker, Van Orden, Varela Suanzes-Carpegna, Varvitsiotis, Vatanen, Vaugrenard, Ventre, Vergnaud, Vernola, Vigenin, Virrankoski, Vlasák, Vlasto, Wagenknecht, Wallis, Walter, Watson, Henri Weber, Weiler, Weisgerber, Wieland, Wiersma, Wijkman, Willmott, Wise, Bernard Wojciechowski, Janusz Wojciechowski, Wortmann-Kool, Wurtz, Yáñez-Barnuevo García, Záborská, Zaleski, Zapałowski, Zatloukal, Ždanoka, Zdravkova, Zieleniec, Zīle, Zimmer, Zvěřina, Zwiefka