Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32011D0137

    Sklep Sveta 2011/137/SZVP z dne 28. februarja 2011 o omejevalnih ukrepih zaradi razmer v Libiji

    UL L 58, 3.3.2011, p. 53–62 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Dokument je bil objavljen v posebni izdaji. (HR)

    Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 01/08/2015; razveljavil 32015D1333

    ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2011/137(1)/oj

    3.3.2011   

    SL

    Uradni list Evropske unije

    L 58/53


    SKLEP SVETA 2011/137/SZVP

    z dne 28. februarja 2011

    o omejevalnih ukrepih zaradi razmer v Libiji

    SVET EVROPSKE UNIJE JE –

    ob upoštevanju Pogodbe o Evropski uniji, zlasti člena 29 Pogodbe,

    ob upoštevanju naslednjega:

    (1)

    Evropska unija je 23. februarja 2011 izrazila globoko skrb zaradi razmer v Libiji. Odločno je obsodila nasilje in uporabo sile proti civilistom ter obžalovala prisilne ukrepe zoper miroljubne protestnike.

    (2)

    EU je ponovno pozvala, da se nemudoma ustavi uporaba sile in sprejmejo ukrepi v odgovor na legitimne zahteve prebivalcev.

    (3)

    Varnostni svet Združenih narodov (v nadaljnjem besedilu: "Varnostni svet") je 26. februarja 2011 sprejel Resolucijo 1970 (v nadaljnjem besedilu: "RVSZN 1970 (2011)"), s katero so bili uvedeni omejevalni ukrepi proti Libiji ter osebam in subjektom, ki so povezani s hudimi kršitvami človekovih pravic prebivalcev Libije, med drugim zato, ker so se v nasprotju z mednarodnim pravom udeleževali napadov na civilno prebivalstvo in objekte.

    (4)

    EU meni, da je zaradi resnosti razmer v Libiji nujno, da se uvedejo dodatni omejevalni ukrepi.

    (5)

    Zaradi izvajanja nekaterih ukrepov je dodatno potrebno nadaljnje ukrepanje Unije –

    SPREJEL NASLEDNJI SKLEP:

    Člen 1

    1.   Državljanom držav članic je prepovedano neposredno ali posredno dobavljati, prodajati ali prenašati orožje in sorodne materiale vseh vrst, vključno z orožjem in strelivom, vojaškimi vozili in opremo, paravojaško opremo in rezervnimi deli za prej navedeno, ter opremo, ki bi se lahko uporabila za notranjo represijo, z ozemelj držav članic ali preko njih ali z uporabo plovil ali letal pod njihovo zastavo v Libijo, ne glede na to, ali ima navedeno izvor na omenjenih ozemljih ali ne.

    2.   Prepovedano je:

    (a)

    neposredno ali posredno zagotavljati tehnično pomoč, usposabljanje ali drugo pomoč, vključno z zagotavljanjem oboroženega najemniškega vojaškega osebja, povezano z vojaškimi dejavnostmi ali z zagotavljanjem, vzdrževanjem in uporabo predmetov iz odstavka 1, kateri koli fizični ali pravni osebi, subjektu ali organu v Libiji ali za uporabo v Libiji;

    (b)

    neposredno ali posredno zagotavljati finančno pomoč, povezano z vojaškimi dejavnostmi ali z zagotavljanjem, vzdrževanjem in uporabo predmetov iz odstavka 1, kateri koli fizični ali pravni osebi, subjektu ali organu v Libiji ali za uporabo v Libiji;

    (c)

    zavestno in namerno sodelovati pri dejavnostih, katerih namen ali učinek je izogibanje prepovedim, navedenim v točkah (a) ali (b).

    Člen 2

    1.   Člen 1 se ne uporablja za:

    (a)

    dobavo, prodajo ali prenos vojaške opreme, ki ni smrtonosna ali opreme, ki bi lahko bila uporabljena za notranjo represijo, če je namenjena zgolj za humanitarno ali zaščitno uporabo;

    (b)

    drugo dobavo, prodajo ali prenos orožja in sorodnega materiala;

    (c)

    zagotavljanje tehnične pomoči, usposabljanja ali druge pomoči, vključno z osebjem, povezane s takšno opremo;

    (d)

    zagotavljanje finančne pomoči, povezane s takšno opremo;

    kot je, če je to potrebno, vnaprej odobril odbor, ustanovljen na podlagi odstavka 24 RVSZN 1970 (2011) (v nadaljnjem besedilu: "odbor").

    2.   Člen 1 se ne uporablja za dobavo, prodajo ali prenos zaščitnih oblačil, vključno z zaščitnimi jopiči in vojaškimi čeladami, ki jih zgolj za osebno uporabo v Libijo začasno izvozi osebje ZN, osebje Evropske unije ali njenih držav članic, predstavniki medijev, humanitarni in razvojni delavci ter povezano osebje.

    Člen 3

    Državljanom držav članic je prepovedano nabavljanje predmetov iz člena 1(1) iz Libije, ali z uporabo plovil ali zračnih plovil pod njihovo zastavo, ne glede na to, ali ti predmeti izvirajo z libijskega ozemlja ali ne.

    Člen 4

    1.   Države članice v skladu z nacionalnimi pristojnostmi in zakonodajo ter ob upoštevanju mednarodnega prava, zlasti pomorskega prava in ustreznih mednarodnih sporazumov o civilnem letalstvu, na svojem ozemlju, tudi na letališčih in v pristaniščih, pregledajo vsak tovor, ki odhaja v Libijo ali od tam prihaja, če imajo informacije, na podlagi katerih utemeljeno sumijo, da tovor vsebuje predmete, katerih dobava, prodaja, prenos ali izvoz je v skladu s tem sklepom prepovedan.

    2.   Če države članice odkrijejo predmete, katerih dobava, prodaja, prenos ali izvoz je v skladu s tem sklepom prepovedan, jih zasežejo in odstranijo (tako da jih uničijo, naredijo neuporabne, jih shranijo ali pa pošljejo v uničenje v državo, ki ni država izvora ali namembna država).

    3.   Države članice v skladu z nacionalno zakonodajo sodelujejo pri pregledih in odstranjevanju na podlagi odstavkov 1 in 2.

    4.   Od plovil in zračnih plovil, ki prevažajo tovor v Libijo in iz nje, se za vse blago, ki se prinese v državo članico ali iz nje, zahtevajo dodatne informacije pred prihodom ali pred odhodom.

    Člen 5

    1.   Države članice sprejmejo potrebne ukrepe, da preprečijo vstop na svoje ozemlje ali tranzit prek njega:

    (a)

    osebam s seznama v Prilogi I k RVSZN 1970 (2011) in drugim osebam, ki sta jih določila Varnostni svet ali odbor v skladu z odstavkom 22 RVSZN 1970 (2011) in so navedene na seznamu v Prilogi I;

    (b)

    osebam, ki niso navedene v Prilogi I, so pa udeležene ali vpletene pri naročanju, nadzorovanju ali drugačnemu usmerjanju izvajanja hudih kršitev človekovih pravic prebivalstva Libije, tudi tako, da v nasprotju z mednarodnim pravom sodelujejo ali so udeležene pri načrtovanju, poveljevanju, ukazovanju ali izvajanju napadov, vključno z zračnimi napadi, na civilno prebivalstvo in objekte ali delujejo za osebe iz Priloge II ali v njihovem imenu ali po njihovih navodilih.

    2.   Odstavek 1 ne zavezuje nobene države članice k temu, da bi lastnim državljanom odklonila vstop na svoje ozemlje.

    3.   Odstavek 1(a) se ne uporablja, kadar odbor odloči, da:

    (a)

    je potovanje upravičeno zaradi nujnih humanitarnih potreb, vključno z verskimi obveznostmi; ali

    (b)

    bi z izjemo prispevali k izpolnitvi cilja vzpostavitve miru in nacionalne sprave v Libiji ter stabilnosti v regiji.

    4.   Odstavek 1(a) se ne uporablja, če:

    (a)

    je vstop ali tranzit potreben zaradi sodnega postopka; ali

    (b)

    se država članica v posameznem primeru odloči, da je tak vstop ali tranzit potreben zaradi doseganja miru in stabilnosti v Libiji ter nato o tem uradno obvesti odbor v oseminštiridesetih urah po taki odločitvi.

    5.   Odstavek 1(b) ne posega v primere, v katerih posamezno državo članico zavezuje mednarodnopravna obveznost, in sicer:

    (a)

    kot državo gostiteljico mednarodne medvladne organizacije;

    (b)

    kot državo gostiteljico mednarodne konference, ki jo skličejo ZN ali pa je pod njihovim okriljem;

    (c)

    v skladu z večstranskim sporazumom o dodeljenih privilegijih in imunitetah; ali

    (d)

    v okviru Lateranske pogodbe, ki sta jo leta 1929 sklenila Sveti sedež (Vatikanska mestna država) in Italija.

    6.   Odstavek 5 se uporablja tudi v primerih, ko je država članica država gostiteljica Organizacije za varnost in sodelovanje v Evropi (OVSE).

    7.   Svet je ustrezno obveščen o vseh primerih, v katerih posamezna država članica odobri izjemo v skladu z odstavkoma 5 ali 6.

    8.   Države članice lahko odobrijo izvzetje iz ukrepov na podlagi odstavka 1(b), kadar je potovanje utemeljeno z nujnimi humanitarnimi potrebami ali udeležbo na medvladnih srečanjih, vključno s tistimi, ki jih podpira Unija ali jih gosti država članica, ki predseduje OVSE, in na katerih poteka politični dialog za neposredno podporo demokraciji, človekovim pravicam in pravni državi v Libiji.

    9.   Država članica, ki želi odobriti izvzetje iz odstavka 8, o tem pisno uradno obvesti Svet. Izvzetje se šteje za odobreno, če eden ali več članov Sveta ne pošlje pisnega ugovora v dveh delovnih dneh po prejemu uradnega obvestila o predlaganem izvzetju. Če eden ali več članov Sveta vloži ugovor, lahko Svet s kvalificirano večino odloči, da bo predlagano izvzetje odobril.

    10.   V primerih, ko posamezna država članica na podlagi odstavkov 5, 6 in 8 dovoli vstop na svoje ozemlje ali tranzit prek njega osebam, navedenim v Prilogi, se dovoljenje omeji na namen, za katerega je bilo odobreno, in na osebe, na katere se nanaša.

    Člen 6

    1.   Zamrznejo se vsa sredstva, drugo finančno premoženje in gospodarski viri, ki so v lasti ali jih neposredno ali posredno nadzorujejo:

    (a)

    osebe in subjekti iz Priloge II k RVSZN 1970 (2011) ter druge osebe in subjekti, ki jih je določil Varnostni svet ali odbor v skladu z odstavkom 22 RVSZN 1970 (2011) ali posamezniki ali subjekti, ki delujejo v njihovem imenu ali po njihovih navodilih, ali subjekti, ki so v lasti ali pod nadzorom teh oseb ali subjektov, kot so navedeni v Prilogi III;

    (b)

    osebe in subjekti, ki niso navedeni v Prilogi III, so pa udeleženi ali sodelujejo pri naročanju, nadzorovanju ali drugačnemu usmerjanju izvajanja hudih kršitev človekovih pravic prebivalstva v Libiji, tudi tako, da v nasprotju z mednarodnim pravom sodelujejo ali so udeleženi pri načrtovanju, poveljevanju, ukazovanju ali izvajanju napadov, vključno z zračnimi napadi, na civilno prebivalstvo in objekte, ali posamezniki ali subjekti, ki delujejo v njihovem imenu ali po njihovih navodilih, ali subjekti, ki so v lasti ali pod nadzorom teh oseb ali subjektov, kot so navedeni v Prilogi IV.

    2.   Fizičnim ali pravnim osebam ali subjektom iz odstavka 1 se niti posredno niti neposredno ne smejo dati na razpolago sredstva, drugo finančno premoženje ali gospodarski viri, niti ti ne smejo od njih imeti koristi.

    3.   Izjeme so dopustne za sredstva, drugo finančno premoženje ali gospodarske vire, ki so:

    (a)

    potrebni za osnovne izdatke, vključno s plačili za živila, najemnine ali hipoteke, zdravila in zdravstveno oskrbo, davke, zavarovalne premije in pristojbine za storitve javnih gospodarskih služb;

    (b)

    namenjeni izključno za plačilo zmernih honorarjev in nadomestil za stroške, povezane z zagotavljanjem pravnih storitev, v skladu z nacionalno zakonodajo;

    (c)

    namenjeni izključno za plačilo pristojbin ali stroškov storitev v skladu z nacionalno zakonodajo, stroškov hranjenja ali vzdrževanja zamrznjenih sredstev, drugega finančnega premoženja in gospodarskih virov;

    potem ko zadevna država članica uradno obvesti odbor, da namerava dovoliti dostop do teh sredstev, drugega finančnega premoženja in gospodarskih virov, in če odbor v petih delovnih dneh od tega uradnega obvestila o tem ni sprejel negativne odločitve.

    4.   Izjeme so dopustne tudi za sredstva in gospodarske vire, ki so:

    (a)

    potrebni za izredne izdatke, potem ko zadevna država članica po potrebi uradno obvesti odbor, ki to odobri; ali

    (b)

    predmet sodne, upravne ali arbitražne pravice do zadržanja ali razsodbe; v tem primeru se lahko sredstva, drugo finančno premoženje in gospodarski viri uporabijo za izvršitev te pravice do zadržanja ali razsodbe pod pogojem, da je pravica do zadržanja ali razsodba nastala pred datumom RVSZN 1970 (2011) in da ni v korist osebe ali subjekta iz odstavka 1, ter potem ko zadevna država članica po potrebi uradno obvesti odbor.

    5.   Odstavek 1 ne preprečuje določeni osebi ali subjektu, da nakaže plačilo po pogodbi, sklenjeni preden je bila ta oseba ali subjekt uvrščena na seznam, pod pogojem, da je zadevna država članica ugotovila, da plačila neposredno ali posredno ne prejme oseba ali subjekt iz odstavka 1, potem ko zadevna država članica uradno obvesti odbor o nameri, da nakaže ali prejme taka plačila ali v ta namen odobri, če je ustrezno, odmrznitev sredstev, drugega finančnega premoženja ali gospodarskih virov, in sicer deset delovnih dni pred takšno odobritvijo.

    6.   Odstavek 2 se ne uporablja za dobropise na zamrznjenih računih, in sicer:

    (a)

    obresti ali drugih dohodkov na te račune; ali

    (b)

    zapadlih plačil po pogodbah, sporazumih ali obveznostih, ki so nastale pred datumom, ko so za te račune začeli veljati omejevalni ukrepi,

    pod pogojem, da se za vse take obresti, druge dohodke in plačila še vedno uporablja odstavek 1.

    Člen 7

    V zvezi s pogodbami ali drugimi transakcijami, katerih izvedba je bila posredno ali neposredno, v celoti ali deloma ovirana zaradi ukrepov, uvedenih v skladu z RVSZN 1970 (2011), vključno z ukrepi, ki so jih Unija ali države članice sprejele v skladu z ustreznimi sklepi Varnostnega sveta, za njihovo izvajanje ali v zvezi s tem, ali ukrepi, zajetimi v tem sklepu, se ne odobri nobena terjatev, vključno z zahtevki za odškodnino ali podobnimi terjatvami, kot so zahtevki za terjatev ali uveljavljanje garancije, ki bi jo zahtevale osebe ali subjekti, uvrščeni na seznam iz Priloge I, II, III ali IV, ali druge osebe ali subjekti v Libiji, vključno z vlado Libije, ali druge osebe ali subjekti, ki zahtevke vlagajo prek take osebe ali subjekta ali v njeno oziroma njegovo korist.

    Člen 8

    1.   Svet spremeni prilogi I in III na podlagi ugotovitev Varnostnega sveta ali odbora.

    2.   Svet na predlog držav članic ali visoke predstavnice Unije za zunanje zadeve in varnostno politiko sestavi seznama iz prilog II in IV ter ju spremeni.

    Člen 9

    1.   Če Varnostni svet ali odbor uvrsti osebo ali subjekt na seznam, Svet to osebo ali subjekt vključi v Prilogo I ali III.

    2.   Če Svet odloči, da bodo za osebo ali subjekt veljali ukrepi iz členov 5(1)(b) in 6(1)(b), ustrezno spremeni prilogi II in IV.

    3.   Svet obvesti osebo ali subjekt iz odstavkov 1 in 2, bodisi neposredno, če je naslov znan, bodisi z objavo obvestila, o svoji odločitvi in razlogih za uvrstitev na seznam, s tem pa tej osebi ali subjektu da možnost, da predloži pripombe.

    4.   Če so podane pripombe ali predloženi novi tehtni dokazi, Svet ponovno pregleda svoj sklep in o tem ustrezno obvesti zadevno osebo ali subjekt.

    Člen 10

    1.   V prilogah I, II, III in IV so navedeni razlogi za uvrstitev zadevnih oseb in subjektov na seznam, kot jih je za prilogi I in III dal Varnostni svet ali odbor.

    2.   Priloge I, II, III in IV vključujejo tudi podatke, potrebne za identifikacijo zadevnih oseb ali subjektov, če so podatki na voljo, kot jih je za prilogi I in III dal Varnostni svet ali odbor. Pri osebah lahko ti podatki vključujejo imena, kakor tudi vzdevke, datum in kraj rojstva, državljanstvo, številko potnega lista in osebne izkaznice, spol, naslov, če je znan, ter funkcijo ali poklic. Pri subjektih lahko ti podatki vključujejo imena, kraj in datum vpisa, številko vpisa in sedež podjetja. V prilogi I in III se vključi tudi datum, ko je Varnostni svet ali odbor osebo ali subjekt uvrstil na seznam.

    Člen 11

    Da bi čim bolj povečali učinek ukrepov iz tega sklepa, Unija spodbuja tretje države k sprejetju podobnih omejevalnih ukrepov.

    Člen 12

    1.   Ta sklep se revidira, spremeni ali razveljavi, kot je ustrezno, predvsem v skladu z ustreznimi odločitvami Varnostnega sveta.

    2.   Ukrepi iz členov 5(1)(b) in 6(1)(b) se revidirajo v rednih časovnih presledkih in vsaj vsakih 12 mesecev. Za zadevne osebe in subjekte se bodo prenehali uporabljati, če Svet v skladu s postopkom iz člena 8(2) ugotovi, da ni več pogojev za njihovo uporabo.

    Člen 13

    Ta sklep začne veljati na dan sprejetja.

    V Bruslju, 28. februarja 2011

    Za Svet

    Predsednik

    MARTONYI J.


    PRILOGA I

    Seznam oseb iz člena 5(1)(a)

    1.

    AL-BAGHDADI, dr. Abdulqader Mohammed

    Številka potnega lista: B010574. Datum rojstva: 1.7.1950.

    Vodja urada za zvezo revolucionarnih odborov. Revolucionarni odbori vpleteni v nasilje nad protestniki.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    2.

    DIBRI, Abdulqader Yusef

    Letnica rojstva: 1946. Kraj rojstva: Houn, Libija.

    Vodja osebnih varnostnikov Moamerja GADAFIJA. Odgovoren za varnost režima. V preteklosti je usmerjal nasilje nad nasprotniki režima.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    3.

    DORDA, Abu Zayd Umar

    Direktor službe za zunanjo varnost. Zvest privrženec režima. Vodja zunanje obveščevalne službe.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    4.

    JABIR, major general Abu Bakr Yunis

    Letnica rojstva: 1952. Kraj rojstva: Jalo, Libija.

    Minister za obrambo. Odgovoren za delovanje oboroženih sil.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    5.

    MATUQ, Matuq Mohammed

    Letnica rojstva: 1956. Kraj rojstva: Khoms.

    Sekretar za javno infrastrukturo. Visoki član režima. Sodeloval je z revolucionarnimi odbori. V preteklosti je bil udeležen pri zatiranju nasprotnikov režima in nasilju.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    6.

    QADHAF AL-DAM, Sayyid Mohammed

    Letnica rojstva: 1948. Kraj rojstva: Sirte, Libija.

    Bratranec Moamerja GADAFIJA. V osemdesetih letih je bil udeležen pri akciji atentatov nasprotnikov režima, domnevno pa je odgovoren tudi za številne smrtne žrtve v Evropi. Domnevno naj bi sodeloval tudi pri nabavi orožja.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    7.

    QADHAFI, Aisha Muammar

    Letnica rojstva: 1978. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Hčerka Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    8.

    QADHAFI, Hannibal Muammar

    Številka potnega lista: B/002210. Datum rojstva: 20.9.1975. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    9.

    QADHAFI, Khamis Muammar

    Letnica rojstva: 1978. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom. Poveljnik vojaških enot, udeleženih pri nasilju nad protestniki.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    10.

    QADHAFI, Mohammed Muammar

    Letnica rojstva: 1970. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    11.

    QADHAFI, Muammar Mohammed Abu Minyar

    Letnica rojstva: 1942. Kraj rojstva: Sirte, Libija.

    Vodja revolucije, vrhovni poveljnik oboroženih sil. Odgovoren za izdajanje povelj za nasilje nad protestniki in za kršenje človekovih pravic.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    12.

    QADHAFI, Mutassim

    Letnica rojstva: 1976. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Svetovalec za nacionalno varnost. Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    13.

    QADHAFI, Saadi

    Številka potnega lista: 014797. Datum rojstva: 25.5.1973. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Poveljnik posebnih sil. Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom. Poveljnik vojaških enot, udeleženih pri nasilju nad protestniki.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    14.

    QADHAFI, Saif al-Arab

    Letnica rojstva: 1982. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    15.

    QADHAFI, Saif al-Islam

    Številka potnega lista: B014995. Datum rojstva: 25. 6. 1972. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Direktor fundacije Gadafi. Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom. Javne izjave, ki so še podžigale nasilje nad protestniki.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    16.

    AL-SENUSSI, poveljnik Abdullah

    Letnica rojstva: 1949. Kraj rojstva: Sudan.

    Direktor vojaške obveščevalne službe. Odgovoren za vpletenost vojaške obveščevalne službe pri zatiranju protestov. V preteklosti naj bi bil med drugim vpleten v pokol v zaporu Abu Selim. Obsojen v odsotnosti za bombni napad na letalo družbe UTA. Svak Moamerja GADAFIJA.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.


    PRILOGA II

    Seznam oseb iz člena 5(1)(b)

     

    Ime

    Podatki za ugotavljanje identitete

    Razlogi

    Datum uvrstitve na seznam

    1.

    ABDULHAFIZ, polkovnik Mas’ud

    Funkcija: poveljnik oboroženih sil

    Tretji v liniji poveljevanja oboroženih sil. Pomembna vloga v vojaški obveščevalni službi.

    28.2.2011

    2.

    ABDUSSALAM, Abdussalam Mohammed

    Funkcija: vodja dejavnosti za boj proti terorizmu v službi za zunanjo varnost

    Letnica rojstva: 1952

    Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Pomemben član revolucionarnega odbora. Tesen sodelavec Moamerja GADAFIJA.

    28.2.2011

    3.

    ABU SHAARIYA

    Funkcija: namestnik vodje službe za zunanjo varnost

    Pomemben član režima. Svak Moamerja GADAFIJA.

    28.2.2011

    4.

    ASHKAL, Al-Barrani

    Funkcija: namestnik direktorja vojaške obveščevalne službe

    Visoki član režima.

    28.2.2011

    5.

    ASHKAL, Omar

    Funkcija: vodja gibanja revolucionarnih odborov

    Kraj rojstva: Sirte, Libija

    Revolucionarni odbori vpleteni v nasilje nad protestniki.

    28.2.2011

    6.

    QADHAF AL-DAM, Ahmed Mohammed

    Letnica rojstva: 1952

    Kraj rojstva: Egipt

    Bratranec Moamerja GADAFIJA. Od leta 1995 naj bi poveljeval elitnemu vojaškemu bataljonu za Gadafijevo osebno varnost in imel ključno vlogo v službi za zunanjo varnost. Sodeloval je pri načrtovanju operacij proti libijskim nasprotnikom režima v tujini in bil neposredno udeležen v terorističnih dejavnostih.

    28.2.2011

    7.

    AL-BARASSI, Safia Farkash

    Letnica rojstva: 1952

    Kraj rojstva: Al Baida, Libija

    Žena Moamerja GADAFIJA.

    Tesna povezanost z režimom.

    28.2.2011

    8.

    SALEH, Bachir

    Letnica rojstva: 1946

    Kraj rojstva: Traghen

    Vodja Gadafijevega kabineta.

    Tesna povezanost z režimom.

    28.2.2011

    9.

    General TOHAMI, Khaled

    Letnica rojstva: 1946

    Kraj rojstva: Genzur

    Direktor službe za notranjo varnost.

    Tesna povezanost z režimom.

    28.2.2011

    10.

    FARKASH, Mohammed Boucharaya

    Datum rojstva: 1. julij 1949

    Kraj rojstva: Al-Baida

    Direktor obveščevalne dejavnosti v službi za zunanjo varnost.

    Tesna povezanost z režimom.

    28.2.2011


    PRILOGA III

    Seznam oseb in subjektov iz člena 6(1)(a)

    1.

    QADHAFI, Aisha Muammar

    Letnica rojstva: 1978. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Hčerka Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    2.

    QADHAFI, Hannibal Muammar

    Številka potnega lista: B/002210. Datum rojstva: 20.9.1975. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    3.

    QADHAFI, Khamis Muammar

    Letnica rojstva: 1978. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom. Poveljnik vojaških enot, ki so izvajale nasilje nad protestniki.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    4.

    QADHAFI, Muammar Mohammed Abu Minyar

    Letnica rojstva: 1942. Kraj rojstva: Sirte, Libija.

    Vodja revolucije, vrhovni poveljnik oboroženih sil. Odgovoren za izdajanje povelj za nasilje nad protestniki in za kršenje človekovih pravic.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    5.

    QADHAFI, Mutassim

    Letnica rojstva: 1976. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Svetovalec za nacionalno varnost. Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.

    6.

    QADHAFI, Saif al-Islam

    Direktor fundacije Gadafi. Številka potnega lista: B014995. Datum rojstva: 25.6.1972. Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom. Javne izjave, ki so še podžigale nasilje nad protestniki.

    Datum uvrstitve na seznam ZN: 26.2.2011.


    PRILOGA IV

    Seznam oseb in subjektov iz člena 6(1)(b)

     

    Ime

    Podatki za ugotavljanje identitete

    Razlogi

    Datum uvrstitve na seznam

    1.

    ABDULHAFIZ, polkovnik Mas’ud

    Funkcija: poveljnik oboroženih sil

    Tretji v liniji poveljevanja oboroženih sil. Pomembna vloga v vojaški obveščevalni službi.

    28.2.2011

    2.

    ABDUSSALAM, Abdussalam Mohammed

    Funkcija: vodja dejavnosti za boj proti terorizmu v službi za zunanjo varnost

    Letnica rojstva: 1952

    Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Pomemben član revolucionarnega odbora. Tesen sodelavec Moamerja GADAFIJA.

    28.2.2011

    3.

    ABU SHAARIYA

    Funkcija: namestnik vodje službe za zunanjo varnost

    Pomemben član režima. Svak Moamerja GADAFIJA.

    28.2.2011

    4.

    ASHKAL, Al-Barrani

    Funkcija: namestnik direktorja vojaške obveščevalne službe

    Visoki član režima.

    28.2.2011

    5.

    ASHKAL, Omar

    Funkcija: vodja gibanja revolucionarnih odborov

    Kraj rojstva: Sirte, Libija.

    Revolucionarni odbori vpleteni v nasilje nad protestniki.

    28.2.2011

    6.

    AL-BAGHDADI, dr. Abdulqader Mohammed

    Funkcija: vodja urada za zvezo revolucionarnih odborov. Št. potnega lista: B010574

    Datum rojstva:

    1.7.1950

    Revolucionarni odbori vpleteni v nasilje nad protestniki.

    28.2.2011

    7.

    DIBRI, Abdulqader Yusef

    Funkcija: vodja osebnih varnostnikov Moamerja GADAFIJA

    Letnica rojstva: 1946

    Kraj rojstva: Houn, Libija.

    Odgovoren za varnost režima. V preteklosti je usmerjal nasilje nad nasprotniki režima.

    28.2.2011

    8.

    DORDA, Abu Zayd Umar

    Funkcija: direktor službe za zunanjo varnost

    Zvest privrženec režima. Vodja zunanje obveščevalne službe.

    28.2.2011

    9.

    JABIR, major general Abu Bakr Yunis

    Funkcija: minister za obrambo

    Letnica rojstva: 1952

    Kraj rojstva: Jalo, Libija.

    Odgovoren za delovanje oboroženih sil.

    28.2.2011

    10.

    MATUQ, Matuq Mohammed

    Funkcija: sekretar za javno infrastrukturo

    Letnica rojstva: 1956

    Kraj rojstva: Khoms

    Visoki član režima. Sodelovanje z revolucionarnimi odbori. V preteklosti je bil udeležen pri zatiranju nasprotnikov režima in nasilju.

    28.2.2011

    11.

    QADHAF AL-DAM, Ahmed Mohammed

    Letnica rojstva: 1952

    Kraj rojstva: Egipt

    Bratranec Moamerja GADAFIJA. Od leta 1995 naj bi poveljeval elitnemu vojaškemu bataljonu za Gadafijevo osebno varnost in imel ključno vlogo v službi za zunanjo varnost. Sodeloval je pri načrtovanju operacij proti libijskim nasprotnikom režima v tujini in bil neposredno udeležen v terorističnih dejavnostih.

    28.2.2011

    12.

    QADHAF AL-DAM, Sayyid Mohammed

    Letnica rojstva: 1948

    Kraj rojstva: Sirte, Libija.

    Bratranec Moamerja GADAFIJA. V osemdesetih letih je bil udeležen pri akciji atentatov na nasprotnike režima, domnevno pa je odgovoren tudi za številne smrtne žrtve v Evropi. Domnevno naj bi sodeloval tudi pri nabavi orožja.

    28.2.2011

    13.

    QADHAFI, Mohammed Muammar

    Funkcija: direktor libijskega podjetja za pošto in telekomunikacije

    Letnica rojstva: 1970

    Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom.

    28.2.2011

    14.

    QADHAFI, Saadi

    Funkcija: poveljnik posebnih sil

    Št. potnega lista: 014797

    Datum rojstva: 25.5.1973

    Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom. Poveljevanje vojaškim enotam, udeleženim v nasilju nad protestniki.

    28.2.2011

    15.

    QADHAFI, Saif al-Arab

    Letnica rojstva: 1982

    Kraj rojstva: Tripoli, Libija.

    Sin Moamerja GADAFIJA. Tesna povezanost z režimom.

    28.2.2011

    16.

    AL-SENUSSI, polkovnik Abdullah (Al-Megrahi)

    Funkcija: direktor vojaške obveščevalne službe

    Letnica rojstva: 1949

    Kraj rojstva: Sudan

    Vpletenost vojaške obveščevalne službe pri zatiranju protestov. V preteklosti naj bi bil med drugim vpleten v pokol v zaporu Abu Selim. Obsojen v odsotnosti za bombni napad na letalo družbe UTA. Svak Moamerja GADAFIJA.

    28.2.2011

    17.

    AL-BARASSI, Safia Farkash

    Letnica rojstva: 1952

    Kraj rojstva: Al Baida, Libija

    Žena Moamerja GADAFIJA.

    Tesna povezanost z režimom.

    28.2.2011

    18.

    SALEH, Bachir

    Letnica rojstva: 1946

    Kraj rojstva: Traghen

    Vodja Gadafijevega kabineta.

    Tesna povezanost z režimom.

    28.2.2011

    19.

    General TOHAMI, Khaled

    Letnica rojstva: 1946

    Kraj rojstva: Genzur

    Direktor službe za notranjo varnost.

    Tesna povezanost z režimom.

    28.2.2011

    20.

    FARKASH, Mohammed Boucharaya

    Datum rojstva: 1. julij 1949

    Kraj rojstva: Al-Baida

    Direktor obveščevalne dejavnosti v službi za zunanjo varnost.

    Tesna povezanost z režimom.

    28.2.2011


    Top