31.3.2009 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
L 87/1 |
NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 216/2009
z 11. marca 2009
o predkladaní štatistík nominálneho úlovku členských štátov vykonávajúcich rybolov v určitých oblastiach s výnimkou severného Atlantiku (prepracované znenie)
(Text s významom pre EHP)
EURÓPSKY PARLAMENT A RADA EURÓPSKEJ ÚNIE,
so zreteľom na Zmluvu o založení Európskeho spoločenstva, a najmä na jej článok 285 ods. 1,
so zreteľom na návrh Komisie,
konajúc v súlade s postupom ustanoveným v článku 251 zmluvy (1),
keďže:
(1) |
Nariadenie Rady (ES) č. 2597/95 z 23. októbra 1995 o predkladaní štatistík nominálneho výlovku členskými štátmi, ktoré lovia v určitých oblastiach s výnimkou severného Atlantického oceánu, (2) bolo niekoľkokrát (3) podstatným spôsobom zmenené a doplnené. Pri príležitosti ďalších zmien a doplnení je z dôvodu prehľadnosti vhodné toto nariadenie prepracovať. |
(2) |
Európske spoločenstvo je členom Organizácie OSN pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO). |
(3) |
Protokol vypracovaný medzi Radou Európskej únie a Komisiou Európskych spoločenstiev stanovuje, aby Komisia poskytovala FAO požadované štatistiky. |
(4) |
V súlade so zásadou subsidiarity sa môžu ciele navrhovaných opatrení dosiahnuť len na základe právneho aktu Spoločenstva, pretože jedine Komisia môže koordinovať potrebnú harmonizáciu štatistických údajov na úrovni Spoločenstva, zatiaľ čo za zhromažďovanie štatistík rybolovu a potrebnú infraštruktúru pre spracovanie údajov a kontrolu spoľahlivosti týchto štatistík sú zodpovedné predovšetkým členské štáty. |
(5) |
Niektoré členské štáty požadovali predkladanie údajov vo formulároch alebo prostredníctvom nosičov odlišujúcich sa od tých, ktoré boli stanovené v prílohe V (ekvivalent k dotazníkom Statlant). |
(6) |
Opatrenia potrebné na vykonávanie tohto nariadenia by sa mali prijať v súlade s rozhodnutím Rady 1999/468/ES z 28. júna 1999, ktorým sa ustanovujú postupy pre výkon vykonávacích právomocí prenesených na Komisiu (4). |
(7) |
Komisia by predovšetkým mala byť splnomocnená na prispôsobenie zoznamov štatistických oblastí rybolovu alebo ich podčastí a druhov. Keďže tieto opatrenia majú všeobecnú pôsobnosť a ich cieľom je zmeniť nepodstatné prvky tohto nariadenia, musia sa prijať v súlade s regulačným postupom s kontrolou, ustanoveným v článku 5a rozhodnutia 1999/468/ES, |
PRIJALI TOTO NARIADENIE:
Článok 1
Každý členský štát predkladá Komisii údaje o nominálnych úlovkoch plavidiel, ktoré lovia v určitých oblastiach s výnimkou severného Atlantiku a sú registrované alebo plávajú pod vlajkou príslušného členského štátu s náležitým zreteľom na nariadenie Rady (Euratom, EHS) č. 1588/90 z 11. júna 1990 o prenose dôverných štatistických údajov Štatistickému úradu Európskych spoločenstiev (5).
Údaje o nominálnych úlovkoch zahŕňajú všetky produkty rybolovu, ktoré boli akoukoľvek formou vyložené alebo preložené na mori, ale nezahŕňajú množstvo, ktoré sa po ulovení vypustí späť do mora, spotrebuje na palube alebo sa použije ako návnada. Údaje sa poskytnú ako ekvivalent živej hmotnosti pri vykládke alebo preložení zaokrúhlených na najbližšiu tonu.
Článok 2
1. Predkladané údaje sú nominálne úlovky pre každú z hlavných oblastí rybolovu a ich podčastí, ktoré sú uvedené v prílohe I, opísané v prílohe II a vyobrazené v prílohe III. Príloha IV obsahuje pre každú hlavnú oblasť rybolovu druhy, pre ktoré sa vyžadujú údaje.
2. Údaje za každý kalendárny rok sa predkladajú do šiestich mesiacov od konca roku.
3. V prípade, že plavidlá členského štátu podľa článku 1 nelovili v kalendárnom roku v hlavných oblastiach rybolovu, členský štát to oboznámi Komisii. V prípade, že sa však v hlavných oblastiach rybolovu uskutočnil rybolov, predkladajú sa iba údaje pre kombináciu druhov/podčastí rybolovu, kde boli zaznamenané úlovky za príslušný referenčný rok.
4. Údaje týkajúce sa menej významných druhov rýb, ktoré ulovili plavidlá členského štátu, nie je nutné oznamovať samostatne, ale sa môžu zlúčiť do jednej položky za predpokladu, že hmotnosť produktov nepresiahne 5 % celkového ročného úlovku v hlavnej oblasti rybolovu.
5. Komisia môže zmeniť a doplniť zoznamy štatistických oblastí rybolovu alebo ich podčastí a druhov.
Tieto opatrenia zamerané na zmenu nepodstatných prvkov tohto nariadenia sa prijmú v súlade s regulačným postupom s kontrolou uvedeným v článku 5 ods. 2.
Článok 3
Ak nie je v ustanoveniach prijatých na základe spoločnej politiky rybného hospodárstva inak predpísané, povoľuje sa členským štátom používať na odvodenie údajov o úlovkoch metódu zberu vzoriek pre tie časti rybárskej flotily, pre ktoré by kompletný rozsah údajov vyžadoval použitie nadmerných administratívnych postupov. Podrobné informácie o metódach zberu vzoriek spolu s informáciami o podiele všetkých údajov odvodených týmito metódami musí príslušný členský štát zahrnúť do správy, ktorú predloží podľa článku 6 ods. 1.
Článok 4
Členské štáty splnia svoje záväzky vyplývajúce z článkov 1 a 2 tak, že dodajú údaje na magnetických nosičoch vo formáte, ktorý je uvedený v prílohe V.
Členské štáty môžu predkladať údaje vo formáte bližšie opísanom v prílohe VI.
Na základe predchádzajúceho súhlasu Komisie môžu členské štáty predložiť údaje v inom formáte alebo na inom nosiči.
Článok 5
1. Komisii pomáha Stály výbor pre poľnohospodársku štatistiku zriadený rozhodnutím Rady 72/279/EHS (6) (ďalej len „výbor“).
2. Ak sa odkazuje na tento odsek, uplatňuje sa článok 5a ods. 1 až 4 a článok 7 rozhodnutia 1999/468/ES so zreteľom na jeho článok 8.
Článok 6
1. Do 14. novembra 1996 členské štáty predložia Komisii podrobnú správu, v ktorej sa uvedie, ako sa získali údaje o úlovkoch a do akej miery sú tieto údaje reprezentatívne a spoľahlivé. Komisia pripraví súhrn týchto správ na prerokovanie v rámci príslušnej pracovnej skupiny výboru.
2. Členské štáty oznámia Komisii všetky zmeny v údajoch, ktoré poskytli podľa odseku 1, do troch mesiacov po ich predložení.
3. Metodologické správy, dostupnosť a spoľahlivosť údajov uvedených v odseku 1 a ďalšie dôležité otázky súvisiace s uplatňovaním tohto nariadenia sa raz ročne preskúmajú v rámci príslušnej pracovnej skupiny výboru.
Článok 7
1. Nariadenie (ES) č. 2597/95 sa zrušuje.
2. Odkazy na zrušené nariadenie sa považujú za odkazy na toto nariadenie a znejú v súlade s tabuľkou zhody uvedenou v prílohe VIII.
Článok 8
Toto nariadenie nadobúda účinnosť dvadsiatym dňom po jeho uverejnení v Úradnom vestníku Európskej únie.
Toto nariadenie je záväzné v celom rozsahu a priamo uplatniteľné vo všetkých členských štátoch.
V Štrasburgu 11. marca 2009
Za Európsky parlament
predseda
H.-G. PÖTTERING
Za Radu
predseda
A. VONDRA
(1) Stanovisko Európskeho parlamentu zo 17. júna 2008 (zatiaľ neuverejnené v úradnom vestníku) a rozhodnutie Rady z 26. februára 2009.
(2) Ú. v. ES L 270, 13.11.1995, s. 1.
(3) Pozri prílohu VII.
(4) Ú. v. ES L 184, 17.7.1999, s. 23.
(5) Ú. v. ES L 151, 15.6.1990, s. 1.
(6) Ú. v. ES L 179, 7.8.1972, s. 1.
PRÍLOHA I
ZOZNAM FAO HLAVNÝCH OBLASTÍ RYBOLOVU A ICH PODČASTÍ, PRE KTORÉ SA PREDKLADAJÚ ÚDAJE
(Opis týchto oblastí a podčastí sa nachádza v prílohe II)
STREDOVÝCHODNÝ ATLANTIK (hlavná oblasť rybolovu 34)
34.1.1. |
Časť Marocké pobrežie |
34.1.2. |
Časť Kanárske ostrovy a Madeira |
34.1.3. |
Časť Pobrežie Sahary |
34.2. |
Podoblasť severná časť oceánu |
34.3.1. |
Časť Kapverdské pobrežie |
34.3.2. |
Časť Kapverdské ostrovy |
34.3.3. |
Časť Sherbro |
34.3.4. |
Západná časť Guinejského zálivu |
34.3.5. |
Centrálna časť Guinejského zálivu |
34.3.6. |
Južná časť Guinejského zálivu |
34.4.1. |
Juhozápadná časť Guinejského zálivu |
34.4.2. |
Juhozápadná časť oceánu |
STREDOZEMNÉ MORE A ČIERNE MORE (hlavná oblasť rybolovu 37)
37.1.1. |
Časť Baleáry |
37.1.2. |
Časť Leví záliv |
37.1.3. |
Časť Sardínia |
37.2.1. |
Časť Jadranské more |
37.2.2. |
Časť Jónske more |
37.3.1. |
Časť Egejské more |
37.3.2. |
Časť Levantské more |
37.4.1. |
Časť Marmarské more |
37.4.2. |
Časť Čierne more |
37.4.3. |
Časť Azovské more |
JUHOZÁPADNÝ ATLANTIK (hlavná oblasť rybolovu 41)
41.1.1. |
Časť Amazonka |
41.1.2. |
Časť Natal |
41.1.3. |
Časť Salvador |
41.1.4. |
Severná časť oceánu |
41.2.1. |
Časť Santos |
41.2.2. |
Časť Rio Grande |
41.2.3. |
Časť Platense |
41.2.4. |
Stredná časť oceánu |
41.3.1. |
Časť severná Patagónia |
41.3.2. |
Časť južná Patagónia |
41.3.3. |
Južná časť oceánu |
JUHOVÝCHODNÝ ATLANTIK (hlavná oblasť rybolovu 47)
47.1.1. |
Časť Mys Palmeirinhas |
47.1.2. |
Časť Mys Salinas |
47.1.3. |
Časť Cunene |
47.1.4. |
Časť Mys Cross |
47.1.5. |
Časť rieka Orange |
47.1.6. |
Časť Mys dobrej nádeje |
47.2.1. |
Časť stredný Agulhas |
47.2.2. |
Časť východný Agulhas |
47.3. |
Podoblasť južná časť oceánu |
47.4. |
Podoblasť Tristan da Cunha |
47.5. |
Podoblasť Svätá Helena a Ascension |
ZÁPADNÝ INDICKÝ OCEÁN (hlavná oblasť rybolovu 51)
51.1. |
Podoblasť Červené more |
51.2. |
Podoblasť Perský záliv |
51.3. |
Podoblasť západné Arabské more |
51.4. |
Podoblasť východné Arabské more, Lakadivy a Srí Lanka |
51.5. |
Podoblasť Somálsko, Keňa a Tanzánia |
51.6. |
Podoblasť Madagaskar a Mozambický prieliv |
51.7. |
Podoblasť oceán |
51.8.1. |
Časť Marion-Edward |
51.8.2. |
Časť Zambezi |
PRÍLOHA II
STREDOVÝCHODNÝ ATLANTIK (hlavná oblasť rybolovu 34)
V prílohe III A sú uvedené hranice a podoblasti, časti a podčasti stredovýchodného Atlantiku [hlavná oblasť rybolovu 34 (stredovýchodný Atlantik)]. Nasleduje opis oblastí a ich podoblastí, častí a podčastí. Stredovýchodný Atlantik obsahuje vody Atlantiku, ktoré sú ohraničené čiarou takto:
Od bodu na najvyššej úrovni hladiny severnej Afriky 5o 36′ z. z. d. smerom na juhozápad pozdĺž najvyššej úrovne hladiny tohto pobrežia až k bodu Ponta do Padrão (6o 04′ 36″ j. z. š. a 12o 19′ 48″ v. z. d.); odtiaľ pozdĺž loxodrómy smerom na severozápad až k bodu na 6o 00′ j. z. š. a 12o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na západ pozdĺž 6o 00′ j. z. š. k 20o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na sever k rovníku; odtiaľ priamo na západ k 30o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na sever k 5o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na západ k 40o 00′ z. z. d, odtiaľ priamo na sever k 36o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na východ k Punta Marroqui at 5o 36′ z. z. d; odtiaľ priamo na juh k východiskovému bodu na pobreží Afriky.
Stredovýchodný Atlantik sa člení takto:
Podoblasť Severné pobrežie (podoblasť 34.1)
a) Časť Marocké pobrežie (časť 34.1.1)
Vody ležiace medzi 36o 00′ s. z. š. a 26o 00′ s. z. š. a východne od čiary vedenej priamo na juh od 36o 00′ s. z. š. pozdĺž 13o 00′ z. z. d. k 29o 00′ s. z. š. a odtiaľ smerom na juhozápad pozdĺž loxodrómy k bodu na 26o 00′ s. z. š. a 16o 00′ z. z. d.
b) Časť Kanárske ostrovy/Madeira (časť 34.1.2)
Vody ležiace medzi 36o 00′ s. z. š. a 26o 00′ s. z. š. a medzi 20o 00′ s. z. d. a čiarou vedenou od 36o 00′ s. z. š. pozdĺž 13o 00′ z. z. d. k 29o 00′ s. z. š. a odtiaľ pozdĺž loxodrómy k bodu na 26o 00′ s. z. š. a 16o 00′ z. z. d.
c) Časť Pobrežie Sahary (časť 34.1.3)
Vody ležiace medzi 26o 00′ s. z. š. a 19o 00′ s. z. š. a východne od 20o 00′ z. z. d.
Podoblasť severná časť oceánu (podoblasť 34.2)
Vody ležiace medzi 36o 00′ s. z. š. a 20o 00′ s. z. š. a medzi 40o 00′ z. z. d. a 20o 00′ z. z. d.
Podoblasť Južné pobrežie (podoblasť 34.3)
a) Časť Kapverdské pobrežie (časť 34.3.1)
Vody ležiace medzi 19o 00′ a 9o 00′ s. z. š. a východne od 20o 00′ z. z. d.
b) Časť Kapverdské ostrovy (časť 34.3.2)
Vody ležiace medzi 20o 00′ s. z. š. a 10o 00′ s. z. š. a medzi 30o 00′ z. z. d. a 20o 00′ z. z. d.
c) Časť Sherbro (časť 34.3.3)
Vody ležiace medzi 9o 00′ s. z. š. a rovníkom a medzi 20o 00′ z. z. d. a 8o 00′ z. z. d.
d) Západná časť Guinejského zálivu (časť 34.3.4)
Vody ležiace severne od rovníka a medzi 8o 00′ z. z. d. a 3o 00′ v. z. d.
e) Stredná časť Guinejského zálivu (časť 34.3.5)
Vody ležiace severne od rovníka a východne od 3o 00′ v. z. d.
f) Južná časť Guinejského zálivu (časť 34.3.6)
Vody ležiace medzi rovníkom a 6o 00′ j. z. š. a východne od 3o 00′ v. z. d. Táto oblasť zahŕňa aj vody ústia rieky Kongo ležiace južne od 6o 00′ j. z. š. ohraničenej čiarou vedenou od bodu pri Ponta do Padrão (6o 04′ 36″ j. z. š. a 12o 19′ 48″ v. z. d.) pozdĺž loxodrómy smerom na severozápad k bodu na 6o 00′ j. z. š. a 12o 00′ v. z. d. a odtiaľ priamo na východ pozdĺž 6o 00′ j. z. š. k africkému pobrežiu a odtiaľ pozdĺž afrického pobrežia k východiskovému bodu pri Ponta do Padrão.
Podoblasť južná časť oceánu (podoblasť 34.4)
a) Juhozápadná časť Guinejského zálivu (časť 34.4.1)
Vody ležiace medzi rovníkom a 6o 00′ j. z. š. a medzi 20o 00′ z. z. d. a 3o 00′ v. z. d.
b) Juhozápadná časť oceánu (oblasť 34.4.2)
Vody ležiace medzi 20o 00′ s. z. š. a 5o 00′ s. z. š. a medzi 40o 00′ z. z. d. a 30o 00′ z. z. d.; vody ležiace medzi 10o 00′ s. z. š. a rovníkom a medzi 30o 00′ z. z. d. a 20o 00′ z. z. d.
STREDOZEMNÉ MORE A ČIERNE MORE (hlavná oblasť rybolovu 37)
V prílohe III B sú uvedené hranice a podoblasti a časti Stredozemného a Čierneho mora (hlavná oblasť rybolovu 37). Nasleduje opis tejto oblasti a jej podčastí.
Štatistická oblasť Stredozemné a Čierne more obsahuje všetky morské vody a) Stredozemného mora; b) Marmarského mora; c) Čierneho mora a d) Azovského mora. Morské vody zahŕňajú brakické lagúny a všetky ostatné oblasti, kde prevažujú ryby a iné živočíchy pochádzajúce z mora. Západná a juhovýchodná hranica je vymedzená takto:
a) |
západná hranica: čiara vedená priamo na juh pozdĺž 5o 36′ z. z. d. od Punta Marroqui k pobrežiu Afriky; |
b) |
juhovýchodná hranica: severný vstup (od Stredozemného mora) do Suezského kanála. |
PODOBLASTI A ČASTI ŠTATISTICKEJ OBLASTI STREDOZEMNÉHO MORA
Západná časť Stredozemného mora (podoblasť 37.1) obsahuje tieto časti:
a) Baleáry (časť 37.1.1)
Vody západnej časti Stredozemného mora ohraničené čiarou vedenou od pobrežia Afriky na hranici medzi Alžírskom a Tuniskom priamo na sever k 38o 00′ s. z. š; odtiaľ priamo na západ k 8o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na sever k 41o 20′ s. z. š.; odtiaľ smerom na západ pozdĺž loxodrómy k pobrežiu pevniny na východnom konci hranice medzi Francúzskom a Španielskom; odtiaľ pozdĺž pobrežia Španielska k Punta Marroqui; odtiaľ priamo na juh pozdĺž 5o 36′ z. z. d. k pobrežiu Afriky; odtiaľ pozdĺž afrického pobrežia smerom na východ k východiskovému bodu.
b) Leví záliv (časť 37.1.2)
Vody severozápadnej časti Stredozemného mora ohraničené čiarou vedenou od pobrežia pevniny na východnom konci hranice medzi Francúzskom a Španielskom smerom na východ pozdĺž loxodrómy k 8o 00′ v. z. d. a 41o 20′ s. z. š.; odtiaľ smerom na sever pozdĺž loxodrómy k pobrežiu pevniny na hranici medzi Francúzskom a Talianskom; odtiaľ smerom na juhozápad pozdĺž pobrežia Francúzska k východiskovému bodu.
c) Sardínia (časť 37.1.3)
Vody Tyrhenského mora a susediacich vôd ohraničené čiarou vedenou od pobrežia Afriky na hranici medzi Alžírskom a Tuniskom priamo na sever k 38o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na západ k 8o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na sever 41o20′ s. z. š.; odtiaľ smerom na sever pozdĺž loxodrómy k pobrežiu pevniny na hranici medzi Francúzskom a Talianskom; odtiaľ pozdĺž pobrežia Talianska k 38o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na západ pozdĺž 38o 00′ s. z. š. k pobrežiu Sicílie; odtiaľ pozdĺž severného pobrežia Sicílie k Trapani; odtiaľ pozdĺž loxodrómy k mysu Bon; odtiaľ smerom na západ pozdĺž pobrežia Tuniska k východiskovému bodu.
Stredná časť Stredozemného mora (podoblasť 37.2) obsahuje tieto časti:
a) Jadranské more (časť 37.2.1)
Vody Jadranského mora severne od čiary vedenej od hranice medzi Albánskom a Čiernou Horou na východnom pobreží Jadranského mora priamo na západ k mysu Gargano na pobreží Talianska.
b) Jónske more (časť 37.2.2)
Vody strednej časti Stredozemného mora a susediacich vôd ohraničené čiarou vedenou od 25o 00′ v. z. d. na pobreží Afriky priamo na sever k 34o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na západ k 23o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na sever k pobrežiu Grécka; odtiaľ pozdĺž západného pobrežia Grécka a pobrežia Albánska k hranici medzi Albánskom a Čiernou Horou; odtiaľ priamo na západ k mysu Gargano na pobreží Talianska; odtiaľ pozdĺž pobrežia Talianska k 38o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na západ pozdĺž 38o 00′ s. z. š. k pobrežiu Sicílie; odtiaľ pozdĺž severného pobrežia Sicílie k Trapani; odtiaľ pozdĺž loxodrómy od Trapani k mysu Bon; odtiaľ smerom na východ k východiskovému bodu na pobreží severnej Afriky.
Východná časť Stredozemného mora (podoblasť 37.3) obsahuje tieto časti:
a) Egejské more (časť 37.3.1)
Vody Egejského mora a susediacich vôd ohraničené čiarou vedenou od 23o 00′ v. z. d. na južnom pobreží Grécka priamo na juh k 34o 00′ s. z. š; odtiaľ priamo na východ k 29o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na sever k pobrežiu Turecka; odtiaľ pozdĺž západného pobrežia Turecka ku Kum Kale; odtiaľ pozdĺž loxodrómy vedenej od Kum Kale k mysu Hellas; odtiaľ pozdĺž pobrežia Turecka a Grécka k východiskovému bodu.
b) Levantské more (časť 37.3.2)
Vody Stredozemného mora východne od čiary vedenej od 25o 00′ v. z. d. na pobreží severnej Afriky priamo na sever k 34o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na východ k 29o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na sever k pobrežiu Turecka; odtiaľ pozdĺž pobrežia Turecka a iných štátov východnej časti Stredozemného mora k východiskovému bodu.
Čierne more (podoblasť 37.4) obsahuje tieto časti:
a) Marmarské more (časť 37.4.1)
Vody Marmarského mora sú na západe ohraničené čiarou vedenou od mysu Hellas ku Kum Kale na vstupe do Dardanel a na východe čiarou vedenou od Kumdere cez Bospor.
b) Čierne more (časť 37.4.2)
Vody Čierneho mora a susediacich vôd ohraničené na juhozápade čiarou vedenou od Kumdere cez Bospor a na severovýchode čiarou vedenou od výbežku Takil na Kerčskom polostrove k výbežku Panagija na polostrove Taman.
c) Azovské more (časť 37.4.3)
Vody Azovského mora ležiace severne od čiary vedenej pozdĺž južného vstupu Kerčského prielivu od výbežku Takil na 45o 06′ s. z. š. a 36o 27′ v. z. d. na Kerčskom polostrove cez výbežok Panagija na 45o 08′ s. z. š. a 36o 38′ v. z. d. na Tamanskom polostrove.
JUHOZÁPADNÝ ATLANTIK (hlavná oblasť rybolovu 41)
V prílohe III C sú uvedené hranice a podčasti juhozápadného Atlantiku (hlavná oblasť rybolovu 41).
Nasleduje opis týchto oblastí.
Juhozápadný Atlantik (hlavná oblasť rybolovu 41) je vymedzený vodami ohraničenými čiarou vedenou od pobrežia Južnej Ameriky pozdĺž rovnobežky 5o 00′ s. z. š. k poludníku na 30o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovníku; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 20o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 50o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ k poludníku na 50o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 60o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ k poludníku na 67o 16′ z. z. d; odtiaľ priamo na sever k bodu na 56o 22′ j. z. š. a 67o 16′ z. z. d; odtiaľ priamo na východ pozdĺž čiary na 56o 22′ j. z. š. k bodu na 65o 43′ z. z. d.; odtiaľ pozdĺž spojnice bodov 55o 22′ j. z. š. a 65o 43′ z. z. d., 55o 11′ j. z. š. a 66o 04′ z. z. d., 55o 07′ j. z. š. a 66o 25′ z. z. d.; odtiaľ smerom na sever pozdĺž pobrežia Južnej Ameriky k východiskovému bodu.
Juhozápadný Atlantik sa delí na tieto časti:
Časť Amazonka (časť 41.1.1)
Všetky vody ohraničené čiarou vedenou od pobrežia Južnej Ameriky na 5o 00′ s. z. š. pozdĺž tejto rovnobežky k priesečníku s poludníkom na 40o 00′ z. z. d; odtiaľ priamo na juh k bodu, kde tento poludník pretína pobrežie Brazílie; odtiaľ smerom na severozápad pozdĺž pobrežia Južnej Ameriky k východiskovému bodu.
Časť Natal (časť 41.1.2)
Vody ohraničené čiarou vedenou priamo na sever od pobrežia Brazílie pozdĺž poludníka na 40o 00′ z. z. d. k bodu, kde pretína rovník; odtiaľ priamo na východ pozdĺž rovníka k poludníku na 32o 00′ z. z. d; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 10o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ k bodu, kde sa rovnobežka na 10o 00′ j. z. š. dotýka pobrežia Južnej Ameriky; odtiaľ smerom na sever pozdĺž pobrežia Južnej Ameriky k východiskovému bodu.
Časť Salvador (časť 41.1.3)
Vody ohraničené čiarou vedenou priamo na východ od pobrežia Južnej Ameriky na 10o 00′ j. z. š. k priesečníku s poludníkom na 35o 00′ z. z. d; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 20o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ pozdĺž tejto rovnobežky k pobrežiu Južnej Ameriky; odtiaľ smerom na sever pozdĺž Južnej Ameriky k východiskovému bodu.
Severná časť oceánu (časť 41.1.4)
Vody ohraničené čiarou vedenou priamo na východ od 5o 00′ s. z. š. a 40o 00′ z. z. d. k poludníku na 30o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovníku; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 20o 00′ z. z. d; odtiaľ priamo k rovnobežke na 20o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ k poludníku na 35o 00′ z. z. d; odtiaľ priamo na sever k rovnobežke na 10o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 32o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na sever k rovníku; odtiaľ priamo na západ k poludníku na 40o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo ma sever k východiskovému bodu.
Časť Santos (časť 41.2.1)
Vody ohraničené čiarou vedenou priamo na východ od pobrežia Južnej Ameriky na 20o 00′ j. z. š. k priesečníku s poludníkom na 39o 00′ z. z. d; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 29o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ pozdĺž tejto rovnobežky k pobrežiu Južnej Ameriky; odtiaľ smerom na sever pozdĺž Južnej Ameriky k východiskovému bodu.
Časť Rio Grande (časť 41.2.2)
Vody ohraničené čiarou vedenou priamo na východ od pobrežia Južnej Ameriky na 29o 00′ j. z. š. k priesečníku s poludníkom na 45o 00′ z. z. d; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 34o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ pozdĺž tejto rovnobežky k pobrežiu Južnej Ameriky; odtiaľ smerom na sever pozdĺž pobrežia Južnej Ameriky k východiskovému bodu.
Časť Platense (časť 41.2.3)
Vody ohraničené čiarou vedenou priamo na východ od pobrežia Južnej Ameriky na 34o 00′ j. z. š. k priesečníku s poludníkom na 50o 00′ z. z. d; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 40o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ pozdĺž tejto rovnobežky k pobrežiu Južnej Ameriky; odtiaľ smerom na sever pozdĺž pobrežia Južnej Ameriky k východiskovému bodu.
Stredná časť oceánu (časť 41.2.4)
Vody ohraničené čiarou vedenou priamo na východ od 20o 00′ j. z. š. a 39o 00′ z. z. d. k poludníku na 20o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 40o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ k poludníku na 50o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na sever k rovnobežke na 34o 00 j. z. š.; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 45o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na sever k rovnobežke na 29o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 39o00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na sever k východiskovému bodu.
Časť severná Patagónia (časť 41.3.1)
Vody ohraničené čiarou vedenou priamo na východ od pobrežia Južnej Ameriky na 40o 00′ j. z. š. k priesečníku s poludníkom na 50o 00′ z. z. d; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 48o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ pozdĺž tejto rovnobežky k pobrežiu Južnej Ameriky; odtiaľ smerom na sever pozdĺž pobrežia Južnej Ameriky k východiskovému bodu.
Časť južná Patagónia (časť 41.3.2)
Vody ohraničené čiarou vedenou priamo na východ od pobrežia Južnej Ameriky na 48o 00′ j. z. š. k priesečníku s poludníkom na 50o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 60o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ pozdĺž tejto rovnobežky k poludníku na 67o 16′ z. z. d.; odtiaľ priamo na sever k bodu na 56o 22′ j. z. š. a 67o 16′ z. z. d.; odtiaľ pozdĺž loxodrómy spájajúcej body na 56o 22′ j. z. š. a 65o 43′ z. z. d.; 55o 22′ j. z. š. a 65o 43′ z. z. d.; 55o 11′ j. z. š. a 66o 04′ z. z. d.; 55o 07′ j. z. š. a 66o 25′ z. z. d.; odtiaľ smerom na sever pozdĺž pobrežia Južnej Ameriky k východiskovému bodu.
Južná časť oceánu (časť 41.3.3)
Vody ohraničené čiarou vedenou priamo na východ od 40o 00′ j. z. š. a 50o 00′ z. z. d. k poludníku na 20o 00′ z. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 50o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na sever k východiskovému bodu.
JUHOVÝCHODNÝ ATLANTIK (hlavná oblasť rybolovu 47)
V prílohe III D sú uvedené hranice a podčasti juhovýchodného Atlantiku. Nasleduje opis zmluvnej oblasti ICSEAF.
Juhovýchodný Atlantik (hlavná oblasť rybolovu 47) obsahuje vody ohraničené čiarou začínajúcou v bode na 6o 04′ 36″ j. z. š. a 12o 19′ 48″ v. z. d.; odtiaľ smerom na severozápad pozdĺž loxodrómy k bodu, kde sa pretínajú s poludníkom na 12o v. z. d. s rovnobežkou na 6o j. z. š.; odtiaľ priamo na západ pozdĺž tejto rovnobežky k poludníku na 20o z. z. d; odtiaľ priamo na juh pozdĺž tohto poludníka k rovnobežke na 50o j. z. š., odtiaľ priamo na východ pozdĺž tejto rovnobežky k poludníku na 30o v. z. d.; odtiaľ priamo na sever pozdĺž tohto poludníka k pobrežiu afrického kontinentu; odtiaľ smerom na západ pozdĺž tohto pobrežia k východiskovému bodu.
Juhovýchodný Atlantik (hlavná oblasť rybolovu 47) sa člení takto:
Podoblasť Západné pobrežie (podoblasť 47.1)
a) Časť Mys Palmeirinhas (časť 47.1.1)
Vody ležiace medzi 6o 00′ j. z. š. a 10o 00′ j. z. š. a východne od 10o 00′ v. z. d. Z tejto časti sú vyňaté vody ústia rieky Kongo, t. j. vody ležiace severovýchodne od čiary vedenej od Punta do Padrão (6o 04′ 36″ j. z. š. a 12o 19 ′48″ v. z. d.) k bodu na 6o 00′ j. z. š. a 12o 00′ v. z. d.
b) Časť Mys Salinas (časť 47.1.2)
Vody ležiace medzi 10o 00′ j. z. š. a 15o 00′ j. z. š. a východne od 10o 00′ v. z. d.
c) Časť Cunene (časť 47.1.3)
Vody ležiace medzi 15o 00′ j. z. š. a 20o 00′ j. z. š. a východne od 10o 00′ v. z. d.
d) Časť Mys Cross (časť 47.1.4)
Vody ležiace medzi 20o 00′ j. z. š. a 25o 00′ j. z. š. a východne od 10o 00′ v. z. d.
e) Časť rieka Orange (časť 47.1.5)
Vody ležiace medzi 25o 00′ j. z. š. a 30o 00′ j. z. š. a východne od 10o 00′ v. z. d.
f) Časť Mys dobrej nádeje (časť 47.1.6)
Vody ležiace medzi 30o 00′ j. z. š. a 40o 00′ j. z. š. a medzi 10o 00′ v. z. d. a 20o 00′ v. z. d.
Podoblasť Pobrežie Agulhas (podoblasť 47.2)
a) Časť stredný Agulhas (časť 47.2.1)
Vody ležiace severne od 40o 00′ j. z. š. a medzi 20o 00′ v. z. d. a 25o 00′ v. z. d.
b) Časť východný Agulhas (časť 47.2.2)
Vody ležiace severne od 40o 00′ j. z. š. a medzi 25o 00′ v. z. d. a 30o 00′ v. z. d.
Podoblasť južná časť oceánu (podoblasť 47.3)
Vody ležiace medzi 40o 00′ j. z. š. a 50o 00′ j. z. š. a medzi 10o 00′ v. z. d. a 30o 00′ v. z. d.
Podoblasť Tristan da Cunha (podoblasť 47.4)
Vody ležiace medzi 20o 00′ j. z. š. a 50o 00′ j. z. š. a medzi 20o 00′ z. z. d. a 10o 00′ v. z. d.
Podoblasť Svätá Helena a Ascension (podoblasť 47.5)
Vody ležiace medzi 6o 00′ j. z. š. a 20o 00′ j. z. š. a medzi 20o 00′ z. z. d. a 10o 00′ v. z. d.
ZÁPADNÝ INDICKÝ OCEÁN (hlavná oblasť rybolovu 51)
Západná časť Indického oceánu vo všeobecnosti zahŕňa:
a) |
Červené more; |
b) |
Adenský záliv; |
c) |
záliv medzi pobrežím Iránu a Arabským polostrovom; |
d) |
Arabské more; |
e) |
časť Indického oceánu vrátane Mozambického prielivu ležiaca medzi poludníkmi 30o 00′ v. z. d. a 80o 00′ v. z. d. a severne od čiary Antarktickej konvergencie a vrátane vôd okolo Srí Lanky. |
V prílohe III E sú uvedené hranice a podčasti západného Indického oceánu (hlavná oblasť rybolovu 51).
Západný Indický oceán má určené tieto hranice:
— |
hranice so Stredozemným morom: severný vstup do Suezského kanála, |
— |
západná hranica na mori: čiara začínajúca na východnom pobreží Afriky na 30o00′ v. z. d. a vedená priamo na juh k 45o 00′ j. z. š., |
— |
východná hranica na mori: loxodróma začínajúca na južnom pobreží Indie (Point Calimere) a vedená smerom na severovýchod k bodu na 82o 00′ v. z. d. a 11o 00′ s. z. š., odtiaľ vedená priamo na východ k poludníku na 85o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 3o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na západ k poludníku na 80o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 45o 00′ j. z. š., |
— |
južná hranica: čiara vedená pozdĺž rovnobežky 45o 00′ j. z. š. od 30o 00′ v. z. d. do 80o 00′ v. z. d. |
Západný Indický oceán sa člení takto:
Podoblasť Červené more (podoblasť 51.1)
— |
Severná hranica: severný vstup do Suezského kanála. |
— |
Južná hranica: loxodróma od hranice medzi Etiópiou a Džibutskou republikou na pobreží Afriky cez ústie Červeného mora k hranici medzi bývalou Jemenskou arabskou republikou a bývalou Jemenskou ľudovodemokratickou republikou na Arabskom polostrove. |
Podoblasť Perzský záliv (podoblasť 51.2)
Ústie Perzského zálivu je ohraničené čiarou začínajúcou na severnej špičke polostrova Musandam a odtiaľ vedená priamo na východ k pobrežiu Iránu.
Podoblasť západné Arabské more (podoblasť 51.3)
Východná a južná hranica sú čiary vedené od hranice medzi Iránom a Pakistanom na pobreží Ázie priamo na juh k rovnobežke na 20o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 65o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 10o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na západ k pobrežiu Afriky; ostatné hranice na mori sú spoločné hranice s podoblasťami 51.1 a 51.2 (pozri vyššie).
Podoblasť východné Arabské more, Lakadivy a Srí Lanka (podoblasť 51.4)
Hranica na mori je čiara začínajúca na pobreží Ázie na hranici medzi Iránom a Pakistanom vedená priamo na juh k rovnobežke na 20o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 65o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke 10o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 80o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na sever k rovnobežke na 3o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 85o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na sever k rovnobežke 11o 00′ s. z. š.; odtiaľ priamo na západ k poludníku na 82o 00′ v. z. d.; odtiaľ pozdĺž loxodrómy smerom na juhozápad k juhovýchodnému pobrežiu Indie.
Podoblasť Somálsko, Keňa a Tanzánia (podoblasť 51.5)
Čiara začínajúca na pobreží Somálska na 10o 00′ s. z. š. vedená priamo na východ k poludníku na 65o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 10o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ k poludníku na 45o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 10o 28′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ k východnému pobrežiu Afriky medzi Ras Mwambo (na severe) a dedinou Mwambo (na juhu).
Podoblasť Madagaskar a Mozambický prieliv (podoblasť 51.6)
Čiara začínajúca na východnom pobreží Afriky medzi Ras Mwambo (na severe) a dedinou Mwambo (na juhu) na 10o 28′ j. z. š. vedená priamo na východ k poludníku na 45o 00′ v. z. d; odtiaľ priamo na sever k rovnobežke na 10o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 55o 00′ v. z. d; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 30o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ k poludníku na 40o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na sever k pobrežiu Mozambiku.
Podoblasť oceán (Západný Indický oceán) (podoblasť 51.7)
Čiara začínajúca na bode 10o 00′ j. z. š. a 55o 00′ v. z. d. vedená priamo na východ k poludníku na 80o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na juh k rovnobežke na 45o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na západ k poludníku na 40o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na sever k rovnobežke na 30o 00′ j. z. š.; odtiaľ priamo na východ k poludníku na 55o 00′ v. z. d.; odtiaľ priamo na sever k východiskovému bodu na rovnobežke 10o 00′ j. z. š.
Podoblasť Mozambik (podoblasť 51.8)
Podoblasť obsahuje vody ležiace severne od 45o 00′ j. z. š. a medzi poludníkmi 30o 00′ v. z. d. a 40o 00′ v. z. d. Ďalej sa delí na dve časti.
Časť Marion-Edward (časť 51.8.1)
Vody ležiace medzi rovnobežkami 40o 00′ j. z. š. a 50o 00′ j. z. š. a poludníkmi 30o 00′ v. z. d. a 40o 00′ v. z. d.
Časť Zambezi (časť 51.8.2)
Vody ležiace severne od rovnobežky 40o 00′ j. z. š. a medzi poludníkmi 30o 00′ v. z. d. a 40o 00′ v. z. d.
PRÍLOHA III
A: STREDOVÝCHODNÝ ATLANTICKÝ OCEÁN (hlavná oblasť rybolovu 34)
B: STREDOZEMNÉ MORE A ČIERNE MORE (hlavná oblasť rybolovu 37)
C: JUHOZÁPADNÝ ATLANTIK (hlavná oblasť rybolovu 41)
D: JUHOVÝCHODNÝ ATLANTIK (hlavná oblasť rybolovu 47)
E: ZÁPADNÁ ČASŤ INDICKÉHO OCEÁNU (hlavná oblasť rybolovu 51)
PRÍLOHA IV
ZOZNAM DRUHOV, PRI KTORÝCH SA PREDKLADAJÚ ÚDAJE PRE KAŽDÚ HLAVNÚ OBLASŤ RYBOLOVU
Úlovky druhov uvedených v nasledujúcom zozname sú zaznačované v oficiálnych štatistikách. Členské štáty by mali predkladať údaje pre každý z označených druhov, pokiaľ sú dostupné. Pokiaľ nemôžu byť jednotlivé druhy identifikované, údaje by mali byť zosumarizované a predložené v najvyššie možnej detailnej úrovni.
Poznámka:
„n.e.i“ |
je skratka pre: „nie inak identifikované“. |
STREDOVÝCHODNÝ ATLANTIK (hlavná rybolovná oblasť 34)
Slovenský názov |
3-písmenový identifikátor |
Latinský názov |
Anglický názov |
|
ELE |
Anguilla anguilla |
European eel |
|
SHZ |
Alosa spp. |
Shads n.e.i. |
|
ILI |
Ilisha africana |
West African ilisha |
Platýzovité ryby, n.e.i. |
FLX |
Pleuronactiformes |
Flatfishes n.e.i. |
|
LEF |
Bothidae |
Lefteye flounders |
Morský jazyk obecný |
SOL |
Solea solea |
Common sole |
|
CET |
Dicologlossa cuneata |
Wedge (= Senegal) sole |
|
SOX |
Soleidae |
Soles n.e.i. |
Jazykovité ryby, n.e.i. |
TOX |
Cynoglossidae |
Tonguefishes n.e.i. |
|
MEG |
Lepidorhombus whiffiagonis |
Megrim |
|
LEZ |
Lepidorhombus spp. |
Megrims n.e.i. |
|
GFB |
Phycis blennoides |
Greater forkbeard |
|
BIB |
Trisopterus luscus |
Pouting (= Bib) |
|
WHB |
Micromesistius poutassou |
Blue whiting (= Poutassou) |
|
HKE |
Merluccius merluccius |
European hake |
|
HKM |
Merlucsius senegalensis |
Senegalese hake |
Hejky n.e.i. |
HKX |
Merlucsius spp. |
Hakes n.e.i. |
Gadyformy, n.e.i. |
GAD |
Gadiformes |
Gadiformes n.e.i. |
Morské sumce, n.e.i. |
CAX |
Ariidae |
Sea catfishes n.e.i. |
|
COE |
Conger conger |
European conger |
Morské úhory, n.e.i. |
COX |
Congridae |
Congereels n.e.i. |
|
SNS |
Macroramphosus scolopax |
Slender snipefish |
|
ALF |
Beryx spp. |
Alfonsinos |
John Dory |
JOD |
Zeus faber |
John dory |
John Dory striebristý |
JOS |
Zenopsis conchifer |
Silvery John dory |
|
BOR |
Caproidae |
Boar fishes |
|
DPX |
Perciformes |
Demersal percomorphs n.e.i. |
|
GPD |
Epinephelus marginatus |
Dusky grouper |
|
GPW |
Epinephelus aeneus |
White grouper |
Kanice, n.e.i. |
GPX |
Epinephelus spp. |
Groupers n.e.i. |
|
WRF |
Polyprion americanus |
Wreckfish |
Kanice, n.e.i. |
BSX |
Serranidae |
Groupers, seabasses n.e.i. |
|
SPU |
Dicentrarchus punctatus |
Spotted seabass |
|
BSS |
Dicentrarchus labrax |
Seabass |
|
BIG |
Priacanthus spp. |
Bigeyes n.e.i. |
Kardinálky, n.e.i. |
APO |
Apogonidae |
Cardinal fishes n.e.i. |
|
TIS |
Branchiostegidae |
Tilefishes |
|
EMT |
Emmelichthyidae |
Bonnetmouths, rubyfishes, etc. |
|
SNA |
Lutjanus spp. |
Snappers n.e.i. |
|
SNX |
Lutjanidae |
Snappers, iobfishes, n.e.i. |
|
GBR |
Plectorhinchus mediterraneus |
Rubberlip grunt |
|
BGR |
Pomadasys incisus |
Bastard grunt |
|
BUR |
Pomadasys jubelini |
Sompat grunt |
|
GRB |
Brachydeuterus auritus |
Bigeye grunt |
|
GRX |
Haemulidae (= Pomedasyidae) |
Grunts, sweetlips, n.e.i. |
|
DRU |
Sciaena spp. |
Drums |
|
COB |
Umbrina cirrosa |
Shi drum (= Corb) |
|
MGR |
Argyrosomus regius |
Meagre |
|
DRS |
Pteroscion peli |
Boe drum |
|
CKL |
Pseudotolithus brachygnatus |
Law croaker |
|
PSS |
Pseudotolithus senegalensis |
Cassava croaker |
|
PSE |
Pseudotolithus elongatus |
Bobo croaker |
|
CKW |
Pseudotolithus spp. |
West African croakers |
n.e.i. |
CDX |
Sciaenidae |
Croakers, drums n.e.i. |
|
SBR |
Pagellus bogaraveo |
Red (=Blackspot) seabream |
|
PAC |
Pagellus erythrinus |
Common pandora |
|
SBA |
Pagellus acarne |
Axillary seabream |
|
PAR |
Pagellus bellottii |
Red pandora |
Pandory, n.e.i. |
PAX |
Pagellus spp. |
Pandoras n.e.i. |
Pražmy sargo, n.e.i. |
SRG |
Diplodus spp. |
Sargo breams, n.e.i. |
Dentex veľkooký |
DEL |
Dentex macrophthalmus |
Large-eye dentex |
Dentex |
DEC |
Dentex dentex |
Common dentex |
Dentex angolský |
DEA |
Dentex angolensis |
Angolan dentex |
Dentex konžský |
DNC |
Dentex congoensis |
Congo dentex |
Dentexovité, n.e.i. |
DEX |
Dentex spp. |
Dentex n.e.i. |
Pražma morská, čierna |
BRB |
Spondyliosoma cantharus |
Black seabream |
|
SBS |
Oblada melanura |
Saddled seabream |
|
BSC |
Pagrus caeruleostictus |
Bluespotted seabream |
|
RPG |
Pagrus pagrus |
Red porgy |
|
SBG |
Sparus aurata |
Gilthead seabream |
Pražmy pargové, n.e.i. |
SBP |
Pagrus spp. |
Pargo breams, n.e.i. |
|
BOG |
Boops boops |
Bogue |
Ružichy, pražmy morské, n.e.i. |
SBX |
Sparidae |
Porgies, seabreams, n.e.i. |
|
PIC |
Spicara spp. |
Picarels |
Parmice červené |
MUX |
Mullus spp. |
Surmullets (= Red mullets) |
Západoafrická kozia ryba |
GOA |
Pseudopeneus prayensis |
West African goatfish |
Parmice červené, n.e.i. |
MUM |
Mullidae |
Goatfishes, red mullets n.e.i. |
|
SIC |
Drepane africana |
African sicklefish |
|
SPA |
Ephippidae |
Spadefishes |
|
PRC |
Percoidei |
Percoids n.e.i. |
|
BRD |
Brotula barbata |
Bearded brotula |
|
SUR |
Acanthuridae |
Surgeonfishes |
Štítniky, morské kohúty, n.e.i. |
GUX |
Triglidae |
Gurnards, searobins n.e.i. |
|
TRI |
Balistidae |
Triggerfishes, durgons |
|
MON |
Lophius piscatorius |
Angler (= Monk) |
n.e.i. |
ANF |
Lophiidae |
Anglerfishes n.e.i. |
Ihlovité ryby, n.e.i. |
BEN |
Belonidae |
Needlefishes, n.e.i. |
|
FLY |
Exocoetidae |
Flying fishes n.e.i. |
Barrakudy |
BAR |
Sphyraena spp. |
Barracudas |
|
MUF |
Mugil cephalus |
Flathead grey mullet |
|
TGA |
Polydactylus quadrifilis |
Giant African threadfin |
|
GAL |
Galeoides decadactylus |
Lesser African threadfin |
|
PET |
Pentanemus quinquarius |
Royal threadfin |
|
THF |
Polynemidae |
Threadfins, tasselfishes n.e.i. |
|
PPX |
Perciformes |
Pelagic percomorphs n.e.i. |
Modrá ryba |
BLU |
Pomatomus saltatrix |
Bluefish |
|
CBA |
Rachycentron canadum |
Cobia |
|
HOM |
Trachurus trachurus |
Atlantic horse mackerel |
Makrely konské, n.e.i. |
JAX |
Trachurus spp. |
Jack and horse mackerels n.e.i. |
Kranasy |
SDX |
Decapterus spp. |
Scads |
|
CVJ |
Caranx hippos |
Crevalle jack |
Falošný kranas |
HMY |
Caranx rhonchus |
False scad |
n.e.i. |
TRE |
Caranx spp. |
Jacks, crevalles n.e.i. |
|
LUK |
Selene dorsalis |
Lookdown fish |
Pompanovité |
POX |
Trachinotus spp. |
Pompanos |
n.e.i. |
AMX |
Seriola spp. |
Amberjacks n.e.i. |
|
LEE |
Lichia amia |
Leerfish (= Garrick) |
|
BUA |
Chloroscombrus chrysurus |
Atlantic bumper |
Delfín obecný |
DOL |
Coryphaena hippurus |
Common dolphinfish |
|
BLB |
Stromateus fiatola |
Blue butterfish |
|
BUX |
Stromateidae |
Butterfishes, silver pomfrets |
|
BOF |
Albula vulpes |
Bonefish |
Sardinela okrúhla |
SAA |
Sardinella aurita |
Round sardinella |
Sardinela madeirská |
SAE |
Sardinella maderensis |
Madeiran sardinella |
|
SIX |
Sardinella spp. |
Sardinellas |
|
BOA |
Ethmalosa fimbriata |
Bonga shad |
|
PIL |
Sardina pilchardus |
European pilchard (sardine) |
|
ANE |
Engraulis encrasicolus |
European anchovy |
Sleďovité, n.e.i. |
CLU |
Clupeoidei |
Clupeoids n.e.i. |
Bonito atlantický |
BON |
Sarda sarda |
Atlantic bonito |
|
BOP |
Orcynopsis unicolor |
Plain bonito |
|
WAH |
Acanthocybium solandri |
Wahoo |
Španielska makrela západoafrická |
MAW |
Scomberomorus tritor |
West African Spanish mackerel |
Tuniaky fregatkové a guľaté |
FRZ |
Auxis thazard, Arochei |
Frigate and bullet tunas |
Severský tuniak modroplutvý |
BFT |
Thunnus thynnus |
Northern bluefin tuna |
Tuniak biely |
ALB |
Thunnus alalunga |
Albacore |
Tuniak žltoplutvý |
YFT |
Thunnus albacares |
Yellowfin tuna |
Tuniak veľkooký |
BET |
Thunnus obesus |
Bigeye tuna |
Tuniaky, n.e.i. |
TUN |
Thunnini |
Tunas n.e.i. |
Pilúni |
SAW |
Pristidae |
Sawfishes |
Atlantický žralok veľký |
SAI |
Istiophorus albicans |
Atlantic sailfish |
Atlantická plachetka modrá |
BUM |
Makaira nigricans |
Atlantic blue marlin |
Atlantická plachetka biela |
WHM |
Tetrapturus albidus |
Atlantic white marlin |
Plachetkovité, kopijníkovité |
BIL |
Istiophoridae |
Marlins, sailfishes, spearfishes |
Mečúň obyčajný |
SWO |
Xiphias gladius |
Swordfish |
Ryby tuniakovité, n.e.i. |
TUX |
Scombroidei |
Tuna-like fishes n.e.i. |
|
LHT |
Trichiurus lepturus |
Largehead hairtail |
|
SFS |
Lepidopus caudatus |
Silver scabbardfish |
|
BSF |
Aphanopus carbo |
Black scabbardfish |
n.e.i. |
CUT |
Trichiuridae |
Hairtails, cutlassfishes, n.e.i. |
Makrela jalcovitá |
MAS |
Scomber japonicus |
Chub mackerel |
Makrela atlantická |
MAC |
Scomber scombrus |
Atlantic mackerel |
Makrelovité, n.e.i. |
MAZ |
Scomber spp. |
„Scomber“ mackerels n.e.i. |
Ryby makrelovité, n.e.i. |
MKX |
Scombroidei |
Mackerel-like fishes n.e.i. |
Žralok líščí |
ALV |
Alopias vulpinus |
Thresher shark |
Žralok líščí veľkooký |
BTH |
Alopias superciliosus |
Bigeye thresher |
Žralok mako |
MAK |
Isurus spp. |
Mako sharks |
Žralok modrý |
BSH |
Prionace glauca |
Blue shark |
Žralok hodvábny |
FAL |
Carcharhinus falciformis |
Silky shark |
Kladivák hladký |
SPZ |
Sphyrna zygaena |
Smooth hammerhead |
Žralok kladivák zúbkovaný |
SPL |
Sphyrna lewini |
Scalloped hammerhead |
Žraloky kladiváky, n.e.i. |
SPY |
Sphyrnidae |
Hammerhead sharks, etc. n.e.i. |
|
SCK |
Dalatias licha |
Kitefin shark |
|
GTF |
Rhinobatidae |
Guitarfishes, etc. n.e.i. |
n.e.i. |
SDV |
Mustelus spp. |
Smoothhounds |
Raje, rajnoky, n.e.i. |
SRX |
Rajiformes |
Skates and rays n.e.i. |
Žraloky, raje, rejnoky atď. |
SKX |
Elasmobranchii |
Sharks, rays, skates, n.e.i. |
Morské ryby, n.e.i. |
MZZ |
Osteichthyes |
Marine fishes n.e.i. |
Morské kraby, n.e.i. |
CRA |
Brachyura |
Marine crabs n.e.i. |
Raky trnité, tropické, n.e.i. |
SLV |
Panulirus spp. |
Tropical spiny lobsters n.e.i. |
|
CRW |
Palinurus spp. |
Palinurid spiny lobsters n.e.i. |
Rak nórsky |
NEP |
Nephrops norvegicus |
Norway lobster |
Rak európsky |
LBE |
Homarus gammarus |
European lobster |
|
TGS |
Melicertus kerathurus |
Caramote prawn |
Kreveta ružová južná |
SOP |
Farfantepenaeus notialis |
Southern pink shrimp |
Krevety penaeus, n.e.i. |
PEN |
Penaeus spp. |
Penaeus shrimps n.e.i. |
Kreveta ružová hlbinná |
DPS |
Parapenaeus longirostris |
Deepwater rose shrimp |
Kreveta guinejská |
GUS |
Parapenaeopsis atlantica |
Guinea shrimp |
Kreveta šarlátová |
SSH |
Aristaeopsis edwardsianus |
Scarlet shrimp |
Kreveta palemonidná |
PAL |
Palaemonidae |
Palaemonid shrimps |
n.e.i. |
DCP |
Natantia |
Natantian decapods n.e.i. |
Morské kôrovce (korýši), n.e.i. |
CRU |
Crustacea |
Marine crustaceans n.e.i. |
Gasteropody, n.e.i. |
GAS |
Gastropoda |
Gastropods n.e.i. |
Ustrice miskovité, n.e.i. |
OYC |
Crassostrea spp. |
Cupped oysters n.e.i. |
Morské mušle, n.e.i. |
MSX |
Mytilidae |
Sea mussels n.e.i. |
|
CEP |
Cephalopoda |
Cephalopods n.e.i. |
|
CTC |
Sepia officinalis |
Common cuttlefish |
Oliheň patagónsky |
CTL |
Sepiidae, Sepiolidae |
Cuttlefishes, bobtail squids |
Olihne obecné |
SQC |
Loligo spp. |
Common squids |
Chobotnica obecná |
OCC |
Octopus vulgaris |
Common octopus |
Chobotnice |
OCT |
Octopodidae |
Octopuses |
Olihne, n.e.i. |
SQU |
Loliginidae, Ommastrephidae |
Squids n.e.i. |
Morské mäkkýše, n.e.i. |
MOL |
Mollusca |
Marine molluscs n.e.i. |
Morské korytnačky, n.e.i. |
TTX |
Testudinata |
Marine turtles n.e.i. |
STREDOZEMNÉ A ČIERNE MORE (Hlavná rybolovná oblasť 37)
Slovenský názov |
3-písmenový identifikátor |
Latinský názov |
Anglický názov |
|
STU |
Acipenseridae |
Sturgeons n.e.i. |
|
ELE |
Anguilla anguilla |
European eel |
|
SHC |
Alosa immaculata |
Pontic shad |
|
SHD |
Alosa spp. |
Shads n.e.i. |
|
CLA |
Clupeonella cultriventris |
Azov tyulka |
Platýzovité ryby, n.e.i. |
FLX |
Pleuronectiformes |
Flatfishes n.e.i. |
Platéza obyčajná |
PLE |
Pleuronectes platesa |
European plaice |
|
FLE |
Platichthys flesus |
European flounder |
Morský jazyk obecný |
SOL |
Solea solea |
Common sole |
Morské jazyky |
SOX |
Solea spp. |
Soles n.e.i. |
|
MEG |
Lepidorhombus whiffiagonis |
Megrim |
|
LEZ |
Lepidorhombus spp. |
Megrims n.e.i. |
|
TUR |
Psetta maxima |
Turbot |
|
TUB |
Psetta maeotica |
Black Sea turbot |
|
GFB |
Phycis blennoides |
Greater forkbeard |
|
POD |
Trisopterus minutus |
Poor cod |
|
BIB |
Trisopterus luscus |
Pouting (= Bib) |
|
WHB |
Micromesistius poutassou |
Blue whiting (= Poutassou) |
|
WHG |
Merlangius marlangus |
Whiting |
|
HKE |
Merluccius merluccius |
European hake |
Gadyformy, n.e.i. |
GAD |
Gadiformes |
Gadiformes n.e.i. |
|
ARG |
Argentina spp. |
Argentines |
|
LIB |
Saurida undosquamis |
Brushtooth lizardfish |
n.e.i. |
LIX |
Synodontidae |
Lizardfishes n.e.i. |
|
COE |
Conger conger |
European conger |
Morské úhory, n.e.i. |
COX |
Congridae |
Conger eels n.e.i. |
John Dory |
JOD |
Zeus faber |
John Dory |
|
DPX |
Perciformes |
Demersal percomorphs n.e.i. |
|
GPD |
Epinephelus marginatus |
Dusky grouper |
|
GPW |
Epinephelus aeneus |
White grouper |
Kanice, n.e.i. |
GPX |
Epinephelus spp. |
Groupers n.e.i. |
|
WRF |
Polyprion americanus |
Wreckfish |
|
CBR |
Serranus cabrilla |
Comber |
Kanice, n.e.i. |
BSX |
Serranidae |
Groupers, seabasses n.e.i. |
|
BSS |
Dicentrarchus labrax |
Seabass |
|
BSE |
Dicentrarchus spp. |
Seabasses |
|
GBR |
Plectorhinchus mediterraneus |
Rubberlip grunt |
|
DRU |
Sciaena spp. |
Drums |
|
COB |
Umbrina cirrosa |
Shi drum (= Corb) |
|
MGR |
Argyrosomus regius |
Meagre |
n.e.i. |
CDX |
Sciaenidae |
Croakers, drums n.e.i. |
|
SBR |
Pagellus bogaraveo |
Red (= Blackspot) seabream |
|
PAC |
Pagellus erythrinus |
Common pandora |
|
SBA |
Pagellus acarne |
Axillary seabream |
Pandory, n.e.i. |
PAX |
Pagellus spp. |
Pandoras n.e.i. |
|
SWA |
Diplodus sargus |
White seabream |
Pražmy sargo, n.e.i. |
SRG |
Diplodus spp. |
Sargo breams, n.e.i. |
Dentex veľkooký |
DEL |
Dentex macrophthalmus |
Large-eye dentex |
Dentex |
DEC |
Dentex dentex |
Common dentex |
Dentexovité, n.e.i. |
DEX |
Dentex spp. |
Dentex n.e.i. |
Pražma morská, čierna |
BRB |
Spondyliosoma cantharus |
Black seabream |
|
SBS |
Oblada melanura |
Saddled sea bream |
|
RPG |
Pagrus pagrus |
Red porgy |
|
SBG |
Sparus aurata |
Gilthead seabream |
Pražmy pargové, n.e.i. |
SBP |
Pagrus spp. |
Pargo breams, n.e.i. |
|
BOG |
Boops boops |
Bogue |
|
SSB |
Lithognathus mormyrus |
Sand steenbras |
|
SLM |
Sarpa salpa |
Salema (= Strepie) |
Ružichy, pražmy morské, n.e.i. |
SBX |
Sparidae |
Porgies, seabreams, n.e.i. |
|
BPI |
Spicara maena |
Blotched picarel |
|
PIC |
Spicara spp. |
Picarels |
|
MUR |
Mullus surmuletus |
Red mullet |
|
MUT |
Mullus barbatus |
Striped mullet |
Parmice červené |
MUX |
Mullus spp. |
Surmullets (= red mullets) |
|
WEG |
Trachinus draco |
Greater weever |
|
PRC |
Percoidei |
Percoids n.e.i. |
|
SAN |
Ammodytes spp. |
Sandeels (= Sandlances) |
|
SPI |
Siganus spp. |
Spinefeet (= Rabbitfishes) |
|
GOB |
Gobius spp. |
Atlantic gobies |
Hlaváčovité, n.e.i. |
GPA |
Gobiidae |
Gobies n.e.i. |
Škorpionovité ryby, n.e.i. |
SCO |
Scarpaenidae |
Scorpionfishes, n.e.i. |
Štítnik obecný |
GUN |
Trigla lyra |
Piper gurnard |
Štítniky, morské kohúty, n.e.i. |
GUX |
Triglidae |
Gurnards, searobins n.e.i. |
|
MON |
Lophius piscatorius |
Angler (= Monk) |
n.e.i. |
ANF |
Lophiidae |
Anglerfishes n.e.i. |
|
GAR |
Belone belone |
Garfish |
Barrakudy |
BAR |
Sphyraena spp. |
Barracudas |
|
MUF |
Mugil cephalus |
Flathead grey mullet |
|
SIL |
Atherinidae |
Silversides (Sandsmelts) |
|
PPX |
Perciformes |
Pelagic percomorphs n.e.i. |
Modrá ryba |
BLU |
Pomatomus saltatrix |
Bluefish |
|
HOM |
Trachurus trachurus |
Atlantic horse mackerel |
|
HMM |
Trachurus mediterraneus |
Mediterranean horse mackerel |
Makrely konské, n.e.i. |
JAX |
Trachurus spp. |
Jack and horse mackerels n.e.i. |
n.e.i. |
TRE |
Caranx spp. |
Jacks, crevalles n.e.i. |
|
AMB |
Seriola dumerili |
Greater amberjack |
n.e.i. |
AMX |
Seriola spp. |
Amberjacks n.e.i. |
|
LEE |
Lichia amia |
Leerfish (= Garrick) |
n.e.i. |
CGX |
Carangidae |
Carangids n.e.i. |
Pražma atlantická |
POA |
Brama brama |
Atlantic pomfret |
Delfín obecný |
DOL |
Coryphaena hippurus |
Common dolphinfish |
Sardinely, n.e.i. |
SIX |
Sardinella spp. |
Sardinellas n.e.i. |
|
PIL |
Sardina pilchardus |
European pilchard (= Sardine) |
|
SPR |
Sprattus sprattus |
European sprat |
|
ANE |
Engraulis encrasicolus |
European anchovy |
Sleďovité, n.e.i. |
CLU |
Clupeoidei |
Clupeoids n.e.i. |
Bonito atlantický |
BON |
Sarda sarda |
Atlantic bonito |
|
BOP |
Orcynopsis unicolor |
Plain bonito |
Tuniaky fregatkové a guľaté |
FRZ |
Auxis thazard A. rochei |
Frigate and bullet tunas |
Atlantický skipjack čierny |
LTA |
Euthynnus alletteratus |
Atlantic black skipjack |
Skipjack s pruhovaným bruchom |
SKJ |
Katsuwonus pelamis |
Skipjack tuna |
Severský tuniak modroplutvý |
BFT |
Thunnus thynnus |
Northern bluefin tuna |
Tuniak biely |
ALB |
Thunnus alalunga |
Albacore |
Tuniak veľkooký |
BET |
Thunnus obesus |
Bigeye tuna |
Tuniaky, n.e.i. |
TUN |
Thunnini |
Tunas n.e.i. |
Atlantický žralok veľký |
SAI |
Istiophorus albicans |
Atlantic sailfish |
Plachetkovité, kopijníkovité |
BIL |
Istiophoridae |
Marlins, sailfishes, spearfishes |
Mečúň obyčajný |
SWO |
Xiphias gladius |
Swordfishes |
Ryby tuniakovité, n.e.i. |
TUX |
Scombroidei |
Tuna-like fishes n.e.i. |
Šupinoplutvec strieborný |
SFS |
Lepidopus caudatus |
Silver scabbardfish |
Makrela jalcovitá |
MAS |
Scomber japonicus |
Chub mackerel |
Makrela atlantická |
MAC |
Scomber scombrus |
Atlantic mackerel |
Makrelovité, n.e.i. |
MAZ |
Scomber spp. |
Scomber mackerels n.e.i. |
Ryby makrelovité, n.e.i. |
MKX |
Scombroidei |
Mackerel-like fishes n.e.i. |
|
BSK |
Cetorhinus maximus |
Basking shark |
Žralok líščí |
ALV |
Alopias vulpinus |
Thresher |
Mako krátkoplutvý |
SMA |
Isurus oxyrinchus |
Shortfin mako |
|
SHO |
Galeus melastomus |
Blackmouth catshark |
Žralok modrý |
BSH |
Prionace glauca |
Blue shark |
|
CCP |
Carcharhinus plumbeus |
Sandbar shark |
Kladivák hladký |
SPZ |
Sphyrna zygaena |
Smooth hammerhead |
Žralok kladivák zúbkovaný |
SPL |
Sphyrna lewini |
Scalloped hammerhead |
|
QUB |
Squalus blainville |
Longnose spurdog |
|
GUP |
Centrophorus granulosus |
Gulper shark |
|
SCK |
Dalatias licha |
Kitefin shark |
|
ETX |
Etmopterus spinax |
Velvet belly |
|
RJC |
Raja clavata |
Thornback ray |
|
JDP |
Dasyatis pastinaca |
Common stingray |
|
POR |
Lamna nasus |
Porbeagle |
|
SCL |
Scyliorhinus spp. |
Catsharks, nursehound |
n.e.i. |
SDV |
Mustelus spp. |
Smoothhounds |
Žralok špicatý |
DGS |
Squalus acanthias |
Picked (= Spiny) dogfish |
Žraloky malé, mačkovité, n.e.i. |
DGX |
Squalidae |
Dogfish sharks n.e.i. |
|
AGN |
Squatina squatina |
Angelshark |
Žraloky anjelské, čertíky piesočné, n.e.i. |
ASK |
Squatinidae |
Angelsharks, sand devils |
Veľké žraloky, n.e.i. |
SHX |
Squaliformes |
Large sharks n.e.i. |
|
GTF |
Rhinobatidae |
Guitarfishes |
Raje, n.e.i. |
SKA |
Raja spp. |
Skates |
Raje, rajnoky, n.e.i. |
SRX |
Rajiformes |
Skates and rays n.e.i. |
Žraloky, raje, rejnoky atď. |
SKX |
Elasmobranchii |
Sharks, rays and skates etc. |
Morské ryby, n.e.i. |
MZZ |
Osteichthyes |
Marine fishes n.e.i. |
Krab jedlý |
CRE |
Cancer pagurus |
Edible crab |
Stredomorský krab pobrežný |
CMR |
Carcinus aestuarii |
Mediterranean shore crab |
|
SCR |
Maja squinado |
Spinous spider crab |
Morské kraby, n.e.i. |
CRA |
Brachyura |
Marine crabs n.e.i. |
Ružový rak trnitý |
PSL |
Palinurus mauritanicus |
Pink spiny lobster |
Rak trnitý obecný |
SLO |
Palinurus elephas |
Common spiny lobster |
|
CRW |
Palinurus spp. |
Palinurid spiny lobsters n.e.i. |
Rak nórsky |
NEP |
Nephrops norvegicus |
Norway lobster |
Rak európsky |
LBE |
Homarus gammarus |
European lobster |
|
TGS |
Melicertus kerathurus |
Caramote prawn |
Kreveta ružová hlbinná |
DPS |
Parapenaeus longirostris |
Deepwater rose shrimp |
Kreveta šarlátová |
SSH |
Aristaeopsis edwardsiana |
Scarlet shrimp |
Kreveta modrá a červená |
ARA |
Aristeus antennatus |
Blue and red shrimp |
Garnát obecný |
CPR |
Palaemon serratus |
Common prawn |
Kreveta obecná |
CSH |
Crangon crangon |
Common shrimp |
n.e.i. |
DCP |
Natantia |
Natantian decapods n.e.i. |
|
MTS |
Squilla mantis |
Mantis squillid |
Morské kôrovce (korýše), n.e.i. |
CRU |
Crustacea |
Marine crustaceans n.e.i. |
Gasteropody, n.e.i. |
GAS |
Gastropoda |
Gastropods n.e.i. |
|
PEE |
Littorina littorea |
Periwinkle |
Európska ustrica plochá |
OYF |
Ostrea edulis |
European flat oyster |
|
OYG |
Crassostrea gigas |
Pacific cupped oyster |
Mušľa stredomorská |
MSM |
Mytilus galloprovincialis |
Mediterranean mussel |
|
SJA |
Pecten jacobaeus |
Great scallop |
|
MUE |
Murex spp. |
Murex |
|
COC |
Cerastoderma edule |
Common cockle |
|
SVE |
Chamelea gallina |
Striped Venus |
|
CTG |
Ruditapes decussatus |
Grooved carpetshell |
|
CTS |
Venerupis pullastra |
Carpetshell |
|
TPS |
Tapes spp. |
Carpetshells n.e.i. |
Donax mlžovitý |
DON |
Donax spp. |
Donax clams |
|
RAZ |
Solen spp. |
Razor clams |
Mlže, n.e.i. |
CLX |
Bivalvia |
Clams n.e.i. |
|
CEP |
Cephalophoda |
Cephalopods n.e.i. |
|
CTC |
Sepia officinalis |
Common cuttlefish |
Sépie, olihne chvostnaté |
CTL |
Sepiidae, Sepiolidae |
Cuttlefishes, bobtail squids |
Olihne obecné |
SQC |
Loligo spp. |
Common squids |
|
SQE |
Todarodes sagittatus |
European flying squid |
Chobotnica obecná |
OCC |
Octopus vulgaris |
Common octopus |
|
OCM |
Eledone spp. |
Horned and musky octopuses |
Chobotnice |
OCT |
Octopodidae |
Octopuses n.e.i. |
Olihne, n.e.i. |
SQU |
Loliginidae, Ommastrephidae |
Squids n.e.i. |
Morské mäkkýše, n.e.i. |
MOL |
Mollusca |
Marine molluscs n.e.i. |
Morské korytnačky, n.e.i. |
TTX |
Testudinata |
Marine turtles n.e.i. |
|
SSG |
Microcosmus sulcatus |
Grooved sea-squirt |
|
URM |
Paracentrotus lividus |
Stony sea-urchin |
|
JEL |
Rhopilema spp. |
Jellyfishes |
JUHOZÁPADNÝ ATLANTIK (hlavná rybolovná oblasť 41)
Slovenský názov |
3-písmenový identifikátor |
Latinský názov |
Anglický názov |
|
SHZ |
Alosa spp. |
Shads n.e.i. |
Platýzovité ryby, n.e.i. |
FLX |
Pleuronectiformes |
Flatfishes n.e.i. |
|
BAX |
Paralichthys spp. |
Bastard halibuts |
Jazykovité ryby, n.e.i. |
TOX |
Cynoglossidae |
Tonguefishes n.e.i. |
|
SAO |
Salilota australis |
Tadpole codling |
|
MOR |
Moridae |
Moras |
|
HKU |
Urophycis brasiliensis |
Brazilian codling |
|
POS |
Micromesistius australis |
Southern blue whiting |
Hejk argentínsky |
HKP |
Merluccius hubbsi |
Argentine hake |
Hejk patagónsky |
HKN |
Merluccius australis |
Patagonian hake |
Hejky, n.e.i. |
HKX |
Merluccius spp. |
Hakes n.e.i. |
Granátnik patagónsky |
GRM |
Macruronus magellanicus |
Patagonian grenadier |
Granátniky modré |
GRS |
Macruronus spp. |
Blue grenadiers |
Granátniky |
GRV |
Macrourus spp. |
Grenadiers |
Gadyformy, n.e.i. |
GAD |
Gadiformes |
Gadiformes n.e.i. |
Morské sumce, n.e.i. |
CAX |
Ariidae |
Sea catfishes n.e.i. |
|
LIG |
Saurida tumbil |
Greater lizardfish |
|
COS |
Conger orbignyamus |
Argentine conger |
|
DPX |
Perciformes |
Demersal percomorphs n.e.i. |
|
ROB |
Centropomus spp. |
Snooks (= Robalos) n.e.i. |
|
GPB |
Mycteroperca spp. |
Brazilian groupers |
|
GPR |
Epinephelus mario |
Red grouper |
Kanice, n.e.i. |
GPX |
Epinephelus spp. |
Groupers n.e.i. |
|
BSZ |
Acanthistius brasilianus |
Argentine seabass |
|
BSX |
Serranidae |
Groupers, seabasses n.e.i. |
|
SNC |
Lutjanus purpureus |
Southern red snapper |
|
SNY |
Ocyurus chrysurus |
Yellowtail snapper |
|
SNX |
Lutjanidae |
Snappers, jobfishes, n.e.i. |
|
BRG |
Conodon nobilis |
Barred grunt |
|
GRX |
Haemulidae (= Pomadasyidae) |
Grunts, sweetlips, n.e.i. |
|
WKS |
Cynoscion striatus |
Striped weakfish |
n.e.i. |
WKX |
Cynoscion spp. |
Weakfishes n.e.i. |
|
CKA |
Micropogonias undulatus |
Atlantic croaker |
|
KGB |
Menticirrhus americanus |
Southern kingcroaker |
|
CKY |
Urnbrina canasai |
Argentine croaker |
|
WKK |
Macrodon ancylodon |
King weakfish |
|
BDM |
Pogonias cromis |
Black drum |
n.e.i. |
CDX |
Sciaenidae |
Croakers, drums n.e.i. |
Pražmy sargo, n.e.i. |
SRG |
Diplodus spp. |
Sargo breams n.e.i. |
Dentexovité, n.e.i. |
DEX |
Dentex spp. |
Dentex n.e.i. |
|
RPG |
Pagrus pagrus |
Red porgy |
Ružichy, pražmy morské, n.e.i. |
SBX |
Sparidae |
Porgies, seabreams, n.e.i. |
Parmice červené |
MUX |
Mullus spp. |
Surmullets (= Red mullets) |
|
CTA |
Nema bergi |
Castaneta |
|
SPB |
Pinguipes spp. |
Brazilian sandperches |
|
FLA |
Percophis brasiliensis |
Brazilian flathead |
|
BLP |
Eleginops maclovinus |
Patagonian blennie |
|
TOP |
Dissostichus eleginoides |
Patagonian toothfish |
|
NOG |
Gobiotothen gibberifrons |
Humped rockcod |
|
NOS |
Lepidonothoten squamifrons |
Grey rockcod |
|
NOT |
Patagonotothen brevicauda |
Patagonian rockcod |
|
PAT |
Patagonotothen ramsai |
Cod icefish |
|
NOX |
Nototheniidae |
Antarctic rockcods, noties n.e.i. |
|
SSI |
Chaenocephalus aceratus |
Blackfin icefish |
|
ANI |
Champsocephalus gunnari |
Mackerel icefish |
|
ICX |
Channichthyidae |
Icefishes n.e.i. |
|
PRC |
Percoidei |
Percoids n.e.i. |
|
CUS |
Genypterus blacodes |
Pink cusk-eel |
|
CEN |
Centrolophidae |
Ruffs, barrelfishes n.e.i. |
|
BRF |
Helicolenus dactylopterus |
Blackbelly rosefish |
|
SCO |
Scorpaenidae |
Scorpionfishes n.e.i. |
|
SRA |
Prianotus spp. |
Atlantic searobins |
|
BAL |
Hemiramphus brasiliensis |
Ballyhoo halfbeak |
|
FLY |
Exocoetidae |
Flying fishes n.e.i. |
Barrakudy |
BAR |
Sphyraena spp. |
Barracudas |
Parmice, n.e.i. |
MUL |
Mugilidae |
Mullets n.e.i. |
|
SIL |
Atherinidae |
Silversides (= Sandsmelts) |
|
PPX |
Perciformes |
Pelagic percomorphs n.e.i. |
Modrá ryba |
BLU |
Pometomus saltatrix |
Bluefish |
|
JAA |
Trachurus picturatus |
Blue jack mackerel |
Makrely konské, n.e.i. |
JAX |
Trachurus spp. |
Jack and horse mackerels n.e.i. |
n.e.i. |
TRE |
Caranx spp. |
Jacks, crevalles, n.e.i. |
n.e.i. |
AMX |
Seriola spp. |
Amberjacks n.e.i. |
|
PAO |
Parona signata |
Parona leatherjack |
n.e.i. |
CGX |
Carangidae |
Carangids n.e.i. |
Delfín obecný |
DOL |
Coryphanea hippurus |
Common dolphinfish |
|
BTG |
Peprilus spp. |
Gulf butterfish, harvestfishes |
|
BUX |
Stromateidae |
Butterfishes silver pomfrets |
|
LAD |
Elops saurus |
Ladyfish |
|
TAR |
Megalops atlanticus |
Tarpon |
|
BSR |
Sardinella janeiro |
Brazilian sardinella |
Sardinely, n.e.i. |
SLX |
Sardinella spp. |
Sardinellas n.e.i. |
|
MHS |
Brevoortia aurea |
Brazilian menhaden |
|
MHP |
Brevoortia pectinata |
Argentine menhaden |
|
SAS |
Harengula spp. |
Scaled sardines |
|
FAS |
Sprattus fuegensis |
Falkland sprat |
|
ANA |
Engraulis anchoita |
Argentine anchoita |
Ančovičky, n.e.i. |
ANX |
Engraulidae |
Anchovies n.e.i. |
Sleďovité, n.e.i. |
CLU |
Clupeoidei |
Clupeoids n.e.i. |
Bonito atlantický |
BON |
Sarda sarda |
Atlantic bonito |
|
WAH |
Acanthocybium solandri |
Wahoo |
|
KGM |
Scomberomorus cavalla |
King mackerel |
Makrela kráľovská |
SSM |
Scomberomorus maculatus |
Atlantic Spanish mackerel |
Makrelovité, n.e.i. |
KGX |
Scomberomorus spp. |
Seerfishes n.e.i. |
Tuniaky fregatkové a guľaté |
FRZ |
Auxis thazard, A. rochei |
Frigate and bullet tunas |
Atlantický skipjack čierny |
LTA |
Euthynnus alletteratus |
Atlantic black skipjack |
Skipjack s pruhovaným bruchom |
SKJ |
Katsuwonus pelamis |
Skipjack tuna |
Severský tuniak modroplutvý |
BFT |
Thunnus thynnus |
Northern bluefin tuna |
|
BLF |
Thunnus atlanticus |
Blackfin tuna |
Tuniak biely |
ALB |
Thunnus alalunga |
Albacore |
Južný tuniak modroplutvý |
SBF |
Thunnus maccoyii |
Southern bluefin tuna |
Tuniak žltoplutvý |
YFT |
Thunnus albacares |
Yellowfin tuna |
Tuniak veľkooký |
BET |
Thunnus obesus |
Bigeye tuna |
Tuniaky, n.e.i. |
TUN |
Thunnini |
Tunas n.e.i. |
Atlantický žralok veľký |
SAI |
Istiophorus albicans |
Atlantic sailfish |
Atlantická plachetka modrá |
BUM |
Makaira nigricans |
Atlantic blue marlin |
Atlantická plachetka biela |
WHM |
Tetrapturus albidus |
Atlantic white marlin |
Plachetkovité, kopijníkovité |
BIL |
Istiophoridae |
Marlins, sailfishes, spearfishes |
Mečúň obyčajný |
SWO |
Xiphias gladius |
Swordfish |
Ryby tuniakovité, n.e.i. |
TUX |
Scombroidei |
Tuna-like fishes n.e.i. |
|
WSM |
Thyrsitops lepidopoides |
White snake mackerel |
|
LHT |
Trichiurus lepturus |
Largehead hairtail |
Makrela jalcovitá |
MAS |
Scomber japonicus |
Chub mackerel |
Žralok líščí veľkooký |
BTH |
Alopias superciliosus |
Bigeye thresher |
Mako krátkoplutvý |
SMA |
Isurus oxyrinchus |
Shortfin mako |
Žralok modrý |
BSH |
Prionace glauca |
Blue shark |
Žralok hodvábny |
FAL |
Carcharhinus falciformis |
Silky shark |
Žralok medený |
BRO |
Carcharhinus brachyurus |
Copper shark |
Kladivák hladký |
SPZ |
Sphyrna zygaena |
Smooth hammerhead |
Žralok kladivák zúbkovaný |
SPL |
Sphyrna lewini |
Scalloped hammerhead |
Žralok tope |
GAG |
Galeorhinus galeus |
Tope shark |
Žralok špicatý |
DGS |
Squalus acanthias |
Picked dogfish |
Žraloky anjelské, čertíky piesočné, n.e.i. |
ASK |
Squatinidae |
Angel sharks, sand devils n.e.i. |
|
GUD |
Rhinobatos percellens |
Chola guitarfish |
Pilúni |
SAW |
Pristidae |
Sawfishes |
|
CAH |
Callorhinchidae |
Elephantfishes n.e.i. |
|
SDP |
Mustelus schmitti |
Patagonian smoothhound |
n.e.i. |
SDV |
Mustelus spp. |
Smoothhounds |
|
LSK |
Galeorhinus spp. |
Liveroil sharks |
Raje, rajnoky, n.e.i. |
SRX |
Rajiformes |
Skates and rays, n.e.i. |
Žraloky, raje, rajnoky atď. |
SKX |
Elasmobranchii |
Sharks, rays, skates, etc. |
Morské ryby, n.e.i. |
MZZ |
Osteichthyes |
Marine fishes n.e.i. |
|
CRZ |
Callinectes danae |
Dana swimcrab |
Kraby kráľovské, južné |
KCR |
Lithodes santolla |
Southern kingcrab |
Krab červený mäkkoulitný |
PAG |
Paralomis granulosa |
Softshell red crab |
Geryóny, n.e.i. |
GER |
Geryon spp. |
Geryons n.e.i. |
Morské kraby, n.e.i. |
CRA |
Brachyura |
Marine crabs n.e.i. |
Rak karibský trnitý |
SLC |
Panulirus argus |
Caribbean spiny lobster |
Raky trnité, tropické, n.e.i. |
SLV |
Panulirus spp. |
Tropical spiny lobsters n.e.i. |
Kreveta hnedá severská |
ABS |
Penaeus aztecus |
Northern brown shrimp |
Kreveta červenoškvrnitá |
PNB |
Penaeus brasiliensis |
Redspotted shrimp |
Krevety penaeus, n.e.i. |
PEN |
Penaeus spp. |
Penaeus shrimps n.e.i. |
|
BOB |
Xiphopenaeus kroyeri |
Atlantic seabob |
Kreveta dýkovitá argentínska |
ASH |
Artemesia longinaris |
Argentine stiletto shrimp |
Kreveta červená argentínska |
LAA |
Pleoticus muelleri |
Argentine red shrimp |
n.e.i. |
DCP |
Natantia |
Natantian decapods n.e.i. |
|
KRI |
Euphausia spp. |
Antarctic krill n.e.i. |
Morské kôrovce (korýše), n.e.i. |
CRU |
Crustacea |
Marine crustaceans n.e.i. |
Gasteropody, n.e.i. |
GAS |
Gastropoda |
Gastropods n.e.i. |
Ustrice miskovité, n.e.i. |
OYC |
Crassostrea spp. |
Cupped oysters n.e.i. |
Mušľa River Plata |
MSR |
Mytilus platensis |
River Plata mussel |
Mušľa magellanská |
MSC |
Aulacomya ater |
Magellan mussel |
Lastúrovité, n.e.i. |
SCX |
Pectinidae |
Scallops n.e.i. |
Donax mlžovitý |
DON |
Donax spp. |
Donax clams |
Mlže, n.e.i. |
CLX |
Bivalvia |
Clams n.e.i. |
Sépie, olihne chvostnaté |
CTL |
Sepiidae, Sepiolidae |
Cuttlefishes, bobtail squids |
Oliheň patagónsky |
SQP |
Loligo gahi |
Patagonian squid |
Olihne obecné |
SQC |
Loligo, spp. |
Common squids |
Oliheň argentínsky krátkoplutvový |
SQA |
Illex argentinus |
Argentine shortfin squid |
Oliheň sedemhviezdičkový lietajúci |
SQS |
Martialia hyadesii |
Sevenstar flying squid |
Chobotnice |
OCT |
Octopodidae |
Octopuses |
Olihne, n.e.i. |
SQU |
Loliginidae, Ommastrephidae |
Squids n.e.i. |
Morské mäkkýše, n.e.i. |
MOL |
Mollusca |
Marine molluscs n.e.i. |
Morské korytnačky, n.e.i. |
TTX |
Testudinata |
Marine turtles n.e.i. |
JUHOVÝCHODNÝ ATLANTIK (hlavná rybolovná oblasť 47)
Slovenský názov |
3-písmenový identifikátor |
Latinský názov |
Anglický názov |
Platýzovité ryby, n.e.i. |
FLX |
Pleuronectiformes |
Flatfishes n.e.i. |
Morský jazyk západopobrežný |
SOW |
Austroglossus microlepis |
West coast sole |
Morský jazyk bahenný |
SOE |
Austroglossus pectoralis |
Mud sole |
Morské jazyky atlantické juhovýchodné, n.e.i |
SOA |
Austroglassus, spp. |
Southeast Atlantic soles n.e.i. |
Jazykovité ryby, n.e.i. |
TOX |
Cynoglossidae |
Tonguefishes n.e.i. |
|
HKB |
Merluccius polli |
Benguela hake |
Hejk kapský plytčinný |
HKK |
Merluccius capensis |
Shallow-water Cape hake |
Hejk kapský hlbinný |
HKO |
Merluccius paradoxus |
Deepwater Cape hake |
Hejky kapské |
HKC |
Merluccius capensis, M. paradoxus |
Cape hakes |
Hejky merluccid |
HKZ |
Merlucciidae |
Merluccid hakes |
Gadyformy, n.e.i. |
GAD |
Gadiformes |
Gadiforms n.e.i. |
|
HAF |
Sternoptychidae |
Hatchetfishes |
Svetielkujúce ryby, n.e.i. |
MAU |
Maurolicus, spp. |
Lightfishes n.e.i. |
Svetielkujúca ryba strieborná |
MAV |
Maurolicus muelleri |
Silver lightfish |
Zelenooké |
GRE |
Chlorophthalmidae |
Greeneyes |
Parma biela |
GAT |
Galeichthyes feliceps |
White barbel |
Sumec morský hladkoústy |
SMC |
Arius heudelotii |
Smoothmouth sea catfish |
Morské sumce, n.e.i. |
CAX |
Ariidae |
Sea catfishes n.e.i. |
|
LIG |
Saurida tumbil |
Greater lizardfish |
n.e.i. |
LIX |
Synodontidae |
Lizardfishes n.e.i. |
Morské úhory, n.e.i. |
COX |
Congridae |
Conger eels n.e.i. |
|
SNS |
Macroramphasus scolopax |
Slender snipefish |
|
SNI |
Macroramphosidae |
Snipefishes |
|
ALF |
Beryx spp. |
Alfonsinos |
n.e.i. |
BRX |
Berycidae |
Alfonsinos n.e.i. |
John Dory |
JOD |
Zeus faber |
John Dory |
John Dory striebristý |
JOS |
Zenopsis conchifer |
Silvery John Dory |
Dories, n.e.i. |
ZEX |
Zeidae |
Dories n.e.i. |
|
BOR |
Caproidae |
Boarfishes |
|
BOC |
Capros aper |
Boarfish |
|
DPX |
Perciformes |
Demersal percomorphs n.e.i. |
Kanice, n.e.i. |
GPX |
Epinephelus spp. |
Groupers n.e.i. |
|
WRF |
Polyprion americanus |
Wreckfish |
Kanice, n.e.i. |
BSX |
Serranidae |
Groupers, seabasses n.e.i. |
Veľkooké, n.e.i. |
BIG |
Priacanthus spp. |
Bigeyes n.e.i. |
Veľkooké, sklenooké, býkooké |
PRI |
Priacanthidae |
Bigeyes, glasseyes, bulleyes |
Kardinálky, n.e.i. |
APO |
Apogonidae |
Cardinalfishes n.e.i. |
|
ACR |
Acropomatidae |
Glow-bellies, splitfins |
|
SYN |
Synagrops japonicus |
Blackmouth splitfin |
n.e.i. |
SYS |
Synagrops spp. |
Splitfins n.e.i. |
|
EMM |
Emmelichthys nitidus |
Cape bonnetmouth |
|
EMT |
Emmelichthyidae |
Bonnetmouths, rubyfishes, etc. |
|
SNX |
Lutjanidae |
Snappers, jobfishes, n.e.i. |
|
THB |
Nemipterus spp. |
Threadfin breams |
|
THD |
Nemipteridae |
Threadfin, monocle, dwarf breams |
|
GRB |
Brachydeuterus auritus |
Bigeye grunt |
|
GBR |
Plectorhinchus mediterraneus |
Rubberlip grunt |
|
BUR |
Pomadasys jubelini |
Sompat grunt |
|
GRX |
Haemulidae (= Pomadasyidae) |
Grunts, sweetlips, n.e.i. |
|
KOB |
Argyrosornus hololepidotus |
Southern meagre (= kob) |
|
AWE |
Atractoscion aequidens |
Geelbek croaker |
|
LKR |
Otolithes ruber |
Tigertooth croaker |
|
CKW |
Pseudotolithus spp. |
West African croakers |
n.e.i. |
CDX |
Sciaenidae |
Croakers, drums n.e.i. |
|
UCA |
Umbrina canariensis |
Canary drum (= baardman) |
n.e.i. |
WKX |
Cynoscion spp. |
Weakfishes n.e.i. |
Pantora natálska |
TJO |
Pagellus natalensis |
Natal pandora |
Ružichy, pražmy morské, n.e.i. |
SBX |
Sparidae |
Porgies, seabreams n.e.i. |
Pandory, n.e.i. |
PAX |
Pagellus spp. |
Pandoras n.e.i. |
|
SRG |
Diplodus spp. |
Sargo breams n.e.i. |
Dentex veľkooký |
DEL |
Dentex macrophthalmus |
Large-eye dentex |
Dentex angolský |
DEA |
Dentex angolensis |
Angolan dentex |
Dentex kanársky |
DEN |
Dentex canariensis |
Canary dentex |
Dentexovité, n.e.i. |
DEX |
Dentex spp. |
Dentex n.e.i. |
Pražma morská čierna |
BRB |
Spondyliosoma cantharus |
Black seabream |
Pražma morská carpenterová |
SLF |
Argyrozona argyrozona |
Carpenter seabream |
Pražma morská santerová |
SLD |
Cheimerius nufar |
Santer seabream |
|
RER |
Petrus rupestris |
Red steenbras |
Pražma morská mačetová |
PGA |
Pterogymnus laniarius |
Panga seabream |
|
WSN |
Rhabdosargus globiceps |
White stumpnose |
Pražmy pargové, n.e.i. |
SBP |
Pagrus spp. |
Pargo breams n.e.i. |
|
BOG |
Boops boops |
Bogue |
n.e.i. |
RSX |
Chrysoblephus spp. |
Stumpnose, dageraadbreams, n.e.i. |
|
SNW |
Lithognathus lithognathus |
Whitesteenbras |
n.e.i. |
STW |
Lithognathus spp. |
Steenbrasses, n.e.i. |
|
SSB |
Lithognathus mormyrus |
Sand steenbras |
Pražmy morské polysteganové, n.e.i. |
CPP |
Pachymetopon spp. |
Copper breams |
|
SLM |
Sarpa salpa |
Salema (= Strepie) |
Pražmy morské polysteganové, n.e.i. |
PLY |
Polysteganus spp. |
Polystegan seabreams n.e.i. |
|
SCM |
Polysteganus praeorbitalis |
Scotsman seabream |
Pražma sedemdesiataštvrtá |
SEV |
Polysteganus undulosus |
Seventyfour seabream |
Pražma modrokožia |
SBU |
Polysteganus coeruleopunctatus |
Blueskin seabream |
Ružichy, pražmy morské, n.e.i. |
SBX |
Sparidae |
Porgies, seabreams, n.e.i. |
|
PIC |
Spicara spp. |
Picarels |
Parmice červené, n.e.i. |
MUM |
Mullidae |
Goatfishes, red mullets n.e.i. |
Parmice červené |
MUX |
Mullus spp. |
Surmullets (= Red mullets) |
|
COT |
Dichistiidae |
Galjoens n.e.i. |
|
GAJ |
Dichistius capensis |
Galjoen |
|
SPA |
Ephippidae |
Spadefishes |
|
SIC |
Drepane africana |
African sicklefish |
|
OPH |
Ophidiidae |
Cuskeels, brotulas n.e.i. |
|
KCP |
Genypterus capensis |
Kingclip |
Hlaváčovité, n.e.i. |
GPA |
Gobiidae |
Gobies n.e.i. |
Losos kapský |
REC |
Sebastes capensis |
Cape redfish |
Ružové ryby, n.e.i. |
ROK |
Helicolenus spp. |
Rosefishes n.e.i. |
|
BRF |
Helicolenus dactylopterus |
Blackbelly rosefish |
Škorpionovité ryby, n.e.i. |
SCO |
Scorpaenidae |
Scorpionfishes, n.e.i. |
Štítnik obecný |
GUN |
Trigla lyra |
Piper gurnard |
Štítnik kapský |
GUC |
Chelidonichthys capensis |
Cape gurnard |
Štítniky, morské kohúty, n.e.i. |
GUX |
Triglidae |
Gurnards, searobins n.e.i. |
Štítniky |
GUY |
Trigla spp. |
Gurnards |
|
TRI |
Balistidae |
Triggerfishes, durgons |
|
MOK |
Lophius upsicephalus |
Cape monk |
n.e.i. |
ANF |
Lophiidae |
Anglerfishes n.e.i. |
|
LAN |
Lampanyctodes hectoris |
Lanternfish |
|
LXX |
Myctophidae |
Lanternfishes |
Ihlovité ryby, n.e.i. |
BEN |
Belonidae |
Needlefishes n.e.i. |
Ihlovité ryby |
NED |
Tylosuru spp. |
Needlefishes |
|
SAX |
Scomberesocidae |
Sauries n.e.i. |
Makrela atlantická |
SAU |
Scomberesox saurus |
Atlantic saury |
Barrakudy |
BAR |
Sphyraena spp. |
Barracudas |
Barrakudy |
BAZ |
Sphyraenidae |
Barracudas |
Parmice, n.e.i. |
MUL |
Mugilidae |
Mullets n.e.i. |
|
THF |
Polynemidae |
Threadfins, tasselfishes n.e.i. |
|
GAL |
Galeoides decadactylus |
Lesser African threadfin |
|
PPX |
Perciformes |
Pelagic percomorphs n.e.i. |
Modrá ryba |
BLU |
Pomatomus saltatrix |
Bluefish |
Modré ryby, n.e.i. |
POT |
Pomatomidae |
Bluefishes n.e.i. |
|
CBA |
Rachycentron canadum |
Cobia |
n.e.i. |
CBX |
Rachycentridae |
Cobias n.e.i. |
Makrela konská, kapská |
HMC |
Trachurus capensis |
Cape horse mackerel |
Makrela konská, klinovitá |
HMZ |
Trachurus trecae |
Cunene horse mackerel |
Makrely konské, n.e.i. |
JAX |
Trachurus spp. |
Jack and horse mackerels n.e.i. |
Kranasy |
SDX |
Decapterus spp. |
Scads |
|
CVJ |
Caranx hippos |
Crevalle jack |
Falošný kranas |
HMY |
Caranx rhonchus |
False scad |
n.e.i. |
TRE |
Caranx spp. |
Jacks, crevalles, n.e.i. |
|
LUK |
Selene dorsalis |
Lookdown fish |
Pompanovité |
POX |
Trachinotus spp. |
Pompanos |
|
YTC |
Seriola lalandi |
Yellowtail amberjack |
n.e.i. |
AMX |
Seriola spp. |
Amberjacks n.e.i. |
|
LEE |
Lichia amia |
Leerfish (= Garrick) |
|
BUA |
Chloroscombrus chrysurus |
Atlantic bumper |
n.e.i. |
CGX |
Carangidae |
Carangids n.e.i. |
Oceánske pražmy, n.e.i. |
BRZ |
Bramidae |
Pomfrets, ocean breams n.e.i. |
Pražma atlantická |
POA |
Brama brama |
Atlantic pomfret |
Delfín obecný |
DOL |
Coryphaena hippurus |
Common dolphinfish |
Delfínovité, n.e.i. |
DOX |
Coryphaenidae |
Dolphinfishes n.e.i. |
|
BLB |
Stromateus fiatola |
Blue butterfish |
|
BUX |
Stromateidae |
Butterfishes, silverpomfrets |
|
ALU |
Albulidae |
Bonefishes |
|
BNF |
Pterothrissus belloci |
Longfin bonefish |
Sardinela okrúhla |
SAA |
Sardinella aurita |
Round sardinella |
Sardinela madeirská |
SAE |
Sardinella maderensis |
Madeiran sardinella |
Sardinka juhoafrická |
PIA |
Sardinops ocellatus |
Southern African pilchard |
Sleď biely, okrúhly |
WRR |
Etrumeus whiteheadi |
Whitehead′s round herring |
Ančovička juhoafrická |
ANC |
Engraulis capensis |
Southern African anchovy |
Ančovičky, n.e.i. |
ANX |
Engraulidae |
Anchovies n.e.i. |
Slede, sardinky, n.e.i. |
CLP |
Clupeidae |
Herrings, sardines n.e.i. |
Sardinely, n.e.i. |
SIX |
Sardinella, spp. |
Sardinellas n.e.i. |
Sleďovité, n.e.i. |
CLU |
Clupeoidei |
Clupeoids n.e.i. |
Bonito atlantický |
BON |
Sarda sarda |
Atlantic bonito |
|
WAH |
Acanthocybium solandri |
Wahoo |
Tuniak fregatkový |
FRI |
Auxis thazard |
Frigate tuna |
Tuniaky fregatkové a guľaté |
FRZ |
Auxis thazard, A. rochei |
Frigate and bullet tunas |
Španielska makrela úzko pásikovaná |
COM |
Scomberomorus commerson |
Narrow-barred Spanish mackerel |
Makrela kráľovská |
SSM |
Scomberomorus maculatus |
King mackerel |
Španielska makrela západoafrická |
MAW |
Scomberomorus tritor |
West African Spanish mackerel |
Makrela kráľovská kanadská |
KAK |
Scomberomorus plurilineatus |
Kanadi kingfish |
Makrelovité, n.e.i. |
KGX |
Scomberomorus spp. |
Seerfishes n.e.i. |
Atlantický skipjack čierny |
LTA |
Euthynnus alletteratus |
Atlantic black skipjack |
Kawakawa |
KAW |
Euthynnus affinis |
Kawakawa |
Skipjack s pruhovaným bruchom |
SKJ |
Katsuwonus pelamis |
Skipjack tuna |
Severský tuniak modroplutvý |
BFT |
Thunnus thynnus |
Northern bluefin tuna |
Tuniak biely |
ALB |
Thunnus alalunga |
Albacore |
Južný tuniak modroplutvý |
SBF |
Thunnus maccoyji |
Southern bluefin tuna |
Tuniak žltoplutvý |
YFT |
Thunnus albacares |
Yellowfin tuna |
Tuniak veľkooký |
BET |
Thunnus obesus |
Bigeye tuna |
Atlantický žralok veľký |
SAI |
Istiophorus albicans |
Atlantic sailfish |
Atlantická plachetka modrá |
BUM |
Makaira nigricans |
Atlantic blue marlin |
Plachetka čierna |
BLM |
Macaira indica |
Black marlin |
Atlantická plachetka biela |
WHM |
Tetrapturus albidus |
Atlantic white marlin |
Plachetkovité, kopijníkovité |
BIL |
Istiophoridae |
Marlins, sailfishes, spearfishes |
Mečúň obyčajný |
SWO |
Xiphias gladius |
Swordfish |
Mečúňovité |
XIP |
Xiphiidae |
Swordfishes |
Ryby tuniakovité, n.e.i. |
TUX |
Scombroidei |
Tuna-like fishes n.e.i. |
|
GEP |
Gempylidae |
Snake mackerels, escolars n.e.i. |
|
SNK |
Thyrsites atun |
Snoek |
|
LHT |
Trichiurus lepturus |
Largehead hairtail |
n.e.i. |
CUT |
Trichiuridae |
Hairtails, cutlassfishes n.e.i. |
Šupinoplutvec strieborný |
SFS |
Lepidopus caudatus |
Silver scabbardfish |
Makrela jalcovitá |
MAS |
Scomber japonicus |
Chub mackerel |
Makrely, n.e.i. |
MAX |
Scombridae |
Mackerels n.e.i. |
Ryby makrelovité, n.e.i. |
MKX |
Scombroidei |
Mackerel-like fishes n.e.i. |
Mako krátkoplutvý |
SMA |
Isurus oxyrinchus |
Shortfin mako |
Žralok modrý |
BSH |
Prionace glauca |
Blue shark |
Kladivák hladký |
SPZ |
Sphyrna zygaena |
Smooth hammerhead |
n.e.i. |
SDV |
Mustelus spp. |
Smooth-hounds n.e.i. |
Žralok tope |
GAG |
Galeorhinus galeus |
Tope shark |
Žraloky anjelské, čertíky piesočné, n.e.i. |
ASK |
Squatinidae |
Angel sharks, sand devils n.e.i. |
Raje, n.e.i. |
SKA |
Raja spp. |
Raja rays n.e.i. |
Raje, rajnoky, n.e.i. |
SRX |
Rajiformes |
Rays, stingrays, mantas n.e.i. |
|
CHM |
Callorhinchus capensis |
Cape elephantfish |
Žraloky, raje, rejnoky atď. |
SKX |
Elasmobranchii |
Sharks, rays, skates, etc. n.e.i. |
Žraloky makrelovité, žraloky sleďovité |
MSK |
Lamnidae |
Mackerel sharks, porbeagles |
|
SYX |
Scyliorhinidae |
Catsharks |
Žraloky requiem |
RSK |
Cercharhinidae |
Requiem sharks |
Žraloky kladiváky, n.e.i. |
SPY |
Sphyrnidae |
Bonnethead, hammerhead sharks |
|
SMD |
Mustelus mustelus |
Smoothhound |
Žraloky malé, mačkovité, n.e.i. |
DGX |
Squalidae |
Dogfish sharks n.e.i. |
Žralok špicatý |
DGS |
Squalus acanthias |
Picked (= Spiny) dogfish |
Žralok krátkonosý |
DOP |
Squalus megalops |
Shortnose dogfish |
|
GTF |
Rhinobatidae |
Guitarfishes |
Pilúni |
SAW |
Pristidae |
Sawfishes |
Rajnokovité |
RAJ |
Rajidae |
Skates n.e.i. |
|
SKA |
Raja spp. |
Skates |
Rajnoky, raje motýlkovité |
STT |
Dasyaididae (= Trygonidae) |
Stingrays, butterfly rays |
Raje orlie |
EAG |
Myliobatidae |
Eagle rays |
|
MAN |
Mobulidae |
Mantas |
Raje torpédové (= elektrické) |
TOD |
Torpedinidae |
Torpedo (= Electric) rays |
|
CAH |
Callorhinchidae |
Elephantfishes n.e.i. |
Raje, rejnoky, n.e.i. |
BAI |
Batoidimorpha (Hypotremata) |
Rays, skates, mantas n.e.i. |
Rôzne žraloky, n.e.i. |
SKH |
Selachimorpha (Pleurotremata) |
Various sharks n.e.i. |
Žraloky, raje, rejnoky atď. |
SKX |
Elasmobranchii |
Sharks, rays, skates etc. |
|
CAR |
Chondrichthyes |
Cartilaginous fishes n.e.i. |
Chiméry, n.e.i. |
HOL |
Chimaeriformes |
Chimaeras n.e.i. |
Morské ryby, n.e.i. |
MZZ |
Osteichthyes |
Marine fishes n.e.i. |
Krab jedlý |
CRE |
Cancer pagurus |
Edible crab |
Kraby jonášové, kraby skalné |
CAD |
Cancridae |
Jonah crabs, rock crabs |
Kraby plávajúce, n.e.i. |
SWM |
Portunidae |
Swimming crabs n.e.i. |
Kraby kráľovské, n.e.i. |
KCX |
Lithodidae |
King crabs n.e.i. |
Kraby kráľovské, južné |
KCR |
Lithodes santolla |
Southern king crabs |
Krab kráľovský |
KCA |
Lithodes ferox |
King crab |
Geryón západoafrický |
CGE |
Chaceon maritae |
West African geryon |
Geryóny, n.e.i. |
GER |
Geryon spp. |
Geryons n.e.i. |
Kraby hlbinné, geryóny |
GEY |
Geryonidae |
Deep-sea crabs, geryons |
Morské kraby, n.e.i. |
CRA |
Brachyura |
Marine crabs n.e.i. |
Raky trnité, tropické, n.e.i. |
SLV |
Panulirus spp. |
Tropical spiny lobsters n.e.i. |
Rak trnitý, kráľovský |
LOY |
Panulirus regius |
Royal spiny lobster |
Rak trnitý, pancierovitý |
LOK |
Panulirus homarus |
Scalloped spiny lobster |
Rak skalný Tristan de Cunha |
LBC |
Jasus lalandii |
Cape rock lobster |
Rak skalný Tristan de Cunha |
LBT |
Jasus tristani |
Tristan da Cunha rock lobster |
Rak trnitý natálsky |
SLN |
Palinurus delagoae |
Natal spiny lobster |
Rak trnitý pobrežný, južný |
SLS |
Palinurus gilchristi |
South coast spiny lobster |
Raky trnité, n.e.i. |
VLO |
Palinuridae |
Spiny lobsters n.e.i. |
Raky klzké |
LOS |
Scyllaridae |
Slipper lobsters |
|
NES |
Nephropsis stewarti |
Indian Ocean lobsterette |
|
NEX |
Nephropidae |
True lobsters, lobsterettes |
|
TGS |
Melicertus kerathurus |
Caramote prawn |
|
PNI |
Penaeus indicus |
Indian white prawn |
Kreveta ružová južná |
SOP |
Penaeus notiatis |
Southern pink shrimp |
Krevety penaeus, n.e.i. |
PEN |
Penaeus spp. |
Penaeus shrimps n.e.i. |
Kreveta ružová hlbinná |
DPS |
Parapenaeus longirostris |
Deepwater rose shrimp |
|
PEZ |
Penaeidae |
Penaeid shrimps |
|
ARV |
Aristeus varidens |
Striped red shrimp |
|
ARI |
Aristeidae |
Aristeid shrimps |
Garnát obecný |
CPR |
Palaemon serratus |
Common prawn |
|
SOZ |
Solenoceridae |
Solenocerid shrimps |
|
KNI |
Haliporoides spp. |
Knife shrimps |
|
KNS |
Haliporoides triarthrus |
Knife shrimp |
|
JAQ |
Haliporoides sibogae |
Jack-knife shrimp |
n.e.i. |
DCP |
Natantia |
Natantian decapods n.e.i. |
Morské kôrovce (korýše), n.e.i. |
CRU |
Crustacea |
Marine crustaceans n.e.i. |
|
ABP |
Haliotis midae |
Perlemoen abalone |
|
GIW |
Turbo sarmaticus |
Giant periwinkle |
|
OYX |
Ostrea spp. |
Flat oysters n.e.i. |
|
ODE |
Ostrea denticulata |
Denticulate rock oyster |
|
OYG |
Crassostrea gigas |
Pacific cupped oyster |
Ustrice miskovité, n.e.i. |
OYC |
Crassostrea spp. |
Cupped oysters n.e.i. |
|
MSL |
Perna perna |
Rock mussel |
Morské mušle n.e.i. |
MSX |
Mytilidae |
Sea mussels n.e.i. |
… |
PSU |
Pecten sulcicostatus |
… |
Lastúrovité, n.e.i. |
SCX |
Pectinidae |
Scallops n.e.i. |
|
MAG |
Mactra glabrata |
Smooth mactra |
|
MAT |
Mactridae |
Mactra surf clams |
|
CLV |
Veneridae |
Venus clams |
… |
DOR |
Dosinia orbignyi |
… |
Donax mlžovitý |
DON |
Donax spp. |
Donax clams |
|
RAC |
Solen capensis |
Cape razor clams |
|
SOI |
Solenidae |
Razor clams, knife clams |
Mlže, n.e.i. |
CLX |
Bivalvia |
Clams n.e.i. |
Sépie, olihne chvostnaté |
CTL |
Sepiidae, Sepiolidae |
Cuttlefishes, bobtail squids |
|
CHO |
Loligo reynaudi |
Chokker squid |
|
SQG |
Todarodes angolensis |
Angolan flying squid |
Olihne obecné |
SQC |
Loligo spp. |
Common squids |
Chobotnice |
OCT |
Octopodidae |
Octopuses |
Olihne, n.e.i. |
SQU |
Loliginidae, Ommastrephidae |
Squids n.e.i. |
Morské mäkkýše, n.e.i. |
MOL |
Mollusca |
Marine molluscs n.e.i. |
|
SEK |
Arctocephalus pusillus |
South African fur seal |
|
SSR |
Pyura stolonifera |
Red bait |
… |
URR |
Parechinus angulosus |
… |
|
CUX |
Holothuroidea |
Sea-cucumbers n.e.i. |
|
INV |
Invertebrata |
Aquatic invertebrates n.e.i. |
ZÁPADNÝ INDICKÝ OCEÁN (hlavná rybolovná oblasť 51)
Slovenský názov |
3-písmenový identifikátor |
Latinský názov |
Anglický názov |
|
HIX |
Hilsa kelee |
Kelee shad |
|
HIL |
Tenualosa ilisha |
Hilsa shad |
|
MIL |
Chanos chanos |
Milkfish |
|
GIP |
Lates calcarifer |
Giant seaperch (= Barramundi) |
Platýzovité ryby, n.e.i. |
FLX |
Pleuronectiformes |
Flatfishes n.e.i. |
|
HAI |
Psettodes erumei |
Indian halibut |
Jazykovité ryby, n.e.i. |
TOX |
Cynoglossidae |
Tonguefishes n.e.i. |
|
UNC |
Bregmaceros mcclellandi |
Unicorn cod |
Gadyformy, n.e.i. |
GAD |
Gadiformes |
Gadiformes n.e.i. |
|
BUC |
Harpadon nehereus |
Bombay duck |
Morské sumce, n.e.i. |
CAX |
Ariidae |
Seacatfishes n.e.i. |
|
LIG |
Saurida tumbil |
Greater lizardfish |
|
LIB |
Saurida undosquamis |
Brushtooth lizardfish |
n.e.i. |
LIX |
Synodontidae |
Lizardfishes n.e.i. |
|
PCX |
Muraenesox spp. |
Pike congers n.e.i. |
Morské úhory, n.e.i. |
COX |
Congridae |
Conger eels n.e.i. |
|
ALF |
Beryx spp. |
Alfonsinos |
|
JOD |
Zeus faber |
Japanese John Dory |
|
DPX |
Perciformes |
Demersal percomorphs n.e.i. |
Kanice, n.e.i. |
GPX |
Epinephelus spp. |
Groupers n.e.i. |
Kanice, n.e.i. |
BSX |
Serranidae |
Groupers, seabasses n.e.i. |
Veľkooké, n.e.i. |
BIG |
Priacanthus spp. |
Bigeyes n.e.i. |
|
WHS |
Sillaginidae |
Sillago whitings |
|
TRF |
Lactarius lactarius |
False trevally |
|
EMT |
Emmelichthyidae |
Bonnetmouths, rubyfishes, etc. |
|
RES |
Lutjanus argentimaculatus |
Mangrove red snapper |
|
SNA |
Lutjanus spp. |
Snappers n.e.i. |
|
SNX |
Lutjanidae |
Snappers, jobfishes, n.e.i. |
|
THB |
Nemipterus spp. |
Threadfin breams |
|
THD |
Nemipteridae |
Threadfin, monocle dwarf breams |
|
POY |
Leiognathus spp. |
Ponyfishes (= Slipmouths) n.e.i. |
|
GRX |
Haemulidae (= Pomadasyidae) |
Grunts, sweetlips, n.e.i. |
|
KOB |
Argyrosomus hololepidotus |
Southern meagre (= Kob) |
|
AWE |
Atractoscion aequidens |
Geelbek croaker |
n.e.i. |
CDX |
Sciaenidae |
Croakers, drums n.e.i. |
|
EMP |
Lethrinidae |
Emperors (Scavengers) |
Pandory, n.e.i. |
PAX |
Pagellus spp. |
Pandoras n.e.i. |
Dentexovité, n.e.i. |
DEX |
Dentex spp. |
Dentex n.e.i. |
|
KBR |
Argyrops spinifer |
King soldier bream |
Pražma morská santerová |
SLD |
Cheimerius nufar |
Santer seabream |
|
RER |
Petrus rupestris |
Red steenbras |
n.e.i. |
RSX |
Chrysoblephus spp. |
Stumpnose, dageraad breams, n.e.i. |
Ružichy, pražmy morské, n.e.i. |
SBX |
Sparidae |
Porgies, seabreams, n.e.i. |
Parmice červené |
MUX |
Mullus spp. |
Surmullets (= Red mullets) |
|
GOX |
Upeneus spp. |
Goatfishes |
Parmice červené, n.e.i. |
MUM |
Mullidae |
Goatfishes, red mullets n.e.i. |
|
SPS |
Drepane punctata |
Spotted sicklefish |
|
WRA |
Labridae |
Wrasses, hogfishes, etc. |
|
MOJ |
Gerres spp. |
Mojarras (= Silver-biddies) |
|
PRC |
Percoidei |
Percoids n.e.i. |
|
SPI |
Siganus spp. |
Spinefeet (= Rabbitfishes) |
Škorpionovité ryby, n.e.i. |
SCO |
Scorpaenidae |
Scorpionfishes, n.e.i. |
|
FLH |
Platycephalidae |
Flatheads |
|
TRI |
Balistidae |
Triggerfishes, durgons |
|
LXX |
Myctophidae |
Lanternfishes |
Ihlovité ryby |
NED |
Tylosurus spp. |
Needlefishes |
|
HAX |
Hemiramphus spp. |
Halfbeaks n.e.i. |
|
FLY |
Exocoetidae |
Flyingfishes n.e.i. |
Barrakudy |
BAR |
Sphyraena spp. |
Barracudas |
|
MUF |
Mugil cephalus |
Flathead grey mullet |
Parmice, n.e.i. |
MUL |
Mugilidae |
Mullets n.e.i. |
|
FOT |
Eleutheronema tetradactylum |
Fourfinger threadfin |
|
THF |
Polynemidae |
Threadfins, tasselfishes n.e.i. |
|
PPX |
Perciformes |
Pelagic percomorphs n.e.i. |
Modrá ryba |
BLU |
Pomatomus saltatrix |
Bluefish |
|
CBA |
Rachycentron canadum |
Cobia |
n.e.i. |
CBX |
Rachycentridae |
Cobias, n.e.i. |
Makrely konské, n.e.i. |
JAX |
Trachurus spp. |
Jack and horse mackerels n.e.i. |
|
RUS |
Decapterus russelli |
Indian scad |
Kranasy |
SDX |
Decapterus spp. |
Scads |
n.e.i. |
TRE |
Caranx spp. |
Jacks, crevalles, n.e.i. |
Pompanovité |
POX |
Trachinotus spp. |
Pompanos |
|
YTC |
Seriola lalandi |
Yellowtail amberjack |
n.e.i. |
AMX |
Seriola spp. |
Amberjacks n.e.i. |
|
RRU |
Elagatis bipinnulata |
Rainbow runner |
|
GLT |
Gnathanodon speciosus |
Golden trevally |
|
HAS |
Megalaspis cordyla |
Torpedo scad |
|
QUE |
Scomberoides (= Chorinemus) spp. |
Queenfishes |
|
BIS |
Selar crumenophthalmus |
Bigeye scad |
|
TRY |
Selaroides leptolepis |
Yellowstripe scad |
n.e.i. |
CGX |
Carangidae |
Carangids n.e.i. |
|
POB |
Parastromateus niger |
Black pomfret |
Delfín obecný |
DOL |
Coryphaena hippurus |
Common dolphinfish |
|
SIP |
Pampus argenteus |
Silver pomfret |
|
BUX |
Stromateidae |
Butterfishes, silver pomfrets |
|
SAG |
Sardinella gibbosa |
Goldstripe sardinella |
|
IOS |
Sardinella longiceps |
Indian oil sardine |
|
SIX |
Sardinella spp. |
Sardinellas n.e.i. |
Sardinka juhoafrická |
PIA |
Sardinops acellatus |
Southern African pilchard |
|
RRH |
Etrumeus teres |
Redeye round herring |
|
STO |
Stolephorus spp. |
Stolephorus anchovies |
Ančovičky, n.e.i. |
ANX |
Engraulidae |
Anchovies n.e.i. |
Sleďovité, n.e.i. |
CLU |
Clupeoidei |
Clupeoids n.e.i. |
|
DOB |
Chirocentrus dorab |
Dorab wolf-herring |
|
DOS |
Chirocentrus spp. |
Wolf-herrings |
|
WAH |
Acanthocybium solandri |
Wahoo |
Španielska makrela úzko pásikovaná |
COM |
Scomberomorus commerson |
Narrow-barred Spanish mackerel |
|
GUT |
Scomberomorus guttatus |
Indo-Pacific king mackerel |
|
STS |
Scomberomorus lineolatus |
Streaked seerfish |
Kraby kráľovské, n.e.i. |
KGX |
Scomberomorus spp. |
Seerfishes n.e.i. |
Tuniaky fregatkové a guľaté |
FRZ |
Auxis thazard, Arochei |
Frigate and bullet tunas |
Kawakawa |
KAW |
Euthynnus affinis |
Kawakawa |
Skipjack s pruhovaným bruchom |
SKJ |
Katsuwonus pelamis |
Skipjack tuna |
|
LOT |
Thunnus tonggol |
Longtail tuna |
Tuniak biely |
ALB |
Thunnus alalunga |
Albacore |
Južný tuniak modroplutvý |
SBF |
Thunnus maccoyii |
Southern bluefin tuna |
Tuniak žltoplutvý |
YFT |
Thunnus albacares |
Yellowfin tuna |
Tuniak veľkooký |
BET |
Thunnus obesus |
Bigeye tuna |
|
SFA |
Istiophorus platypterus |
Indo-Pacific sailfish |
|
BLZ |
Makaira mazara |
Indo-Pacific blue marlin |
Plachetka čierna |
BLM |
Makaira indica |
Black marlin |
|
MLS |
Tetrapturus audax |
Striped marlin |
Plachetkovité, kopijníkovité |
BIL |
Istiophoridae |
Marlins, sailfishes, spearfishes |
Ryby tuniakovité, n.e.i. |
TUX |
Scombroidei |
Tuna-like fishes n.e.i. |
|
SNK |
Thyrsites atun |
Snoek |
|
LHT |
Trichiurus lepturus |
Largehead hairtail |
Šupinoplutvec strieborný |
SFS |
Lepidopus caudatus |
Silver scabbardfish |
n.e.i. |
CUT |
Trichiuridae |
Hairtails, cutlassfishes, n.e.i. |
Makrela jalcovitá |
MAS |
Scomber japonicus |
Chub mackerel |
|
RAG |
Rastrelliger kanagurta |
Indian mackerel |
|
RAX |
Rastrelliger spp. |
Indian mackerels n.e.i. |
Ryby makrelovité, n.e.i. |
MKX |
Scombroidei |
Mackerel-like fishes n.e.i. |
Mečúň obyčajný |
SWO |
Xiphias gladius |
Swordfish |
Mako krátkoplutvý |
SMA |
Isurus oxyrinchus |
Shortfin mako |
Žralok modrý |
BSH |
Prionace glauca |
Blue shark |
|
OCS |
Carcharhinus longimanus |
Oceanic whitetip shark |
|
CCQ |
Carcharhinus sorrah |
Spot-tail shark |
|
DUS |
Carcharhinus obscurus |
Dusky shark |
Žralok hodvábny |
FAL |
Carcharhinus falciformis |
Silky shark |
|
RHA |
Rhizoprionodon acutus |
Milk shark |
Žraloky requiem |
RSK |
Carcharhinidae |
Requiem sharks n.e.i. |
Žraloky kladiváky, n.e.i. |
SPY |
Sphyrnidae |
Hammerhead sharks, etc. n.e.i. |
|
GTF |
Rhinobatidae |
Guitarfishes, etc. n.e.i. |
Pilúni |
SAW |
Pristidae |
Sawfishes |
Raje, rajnoky, n.e.i. |
SRX |
Rajiformes |
Rays, stingrays, mantas n.e.i. |
Žraloky, raje, rejnoky atď. |
SKX |
Elasmobranchii |
Sharks, rays, skates, etc. n.e.i. |
Morské ryby, n.e.i. |
MZZ |
Osteichthyes |
Marine fishes n.e.i. |
|
CRS |
Portunus spp. |
Swimcrabs |
|
MUD |
Scylla serrata |
Mud crab |
Geryóny, n.e.i. |
GER |
Geryon spp. |
Geryons n.e.i. |
Morské kraby, n.e.i. |
CRA |
Brachyura |
Marine crabs n.e.i. |
Raky trnité, tropické, n.e.i. |
SLV |
Panulirus spp. |
Tropical spiny lobsters n.e.i. |
Rak trnitý natálsky |
SLN |
Palinurus delagoae |
Natal spiny lobster |
Raky klzké |
LOS |
Scyllaridae |
Slipper lobsters |
|
NEA |
Metanephrops andamanicus |
Andaman lobster |
|
GIT |
Penaeus monodon |
Giant tiger prawn |
|
TIP |
Penaeus semisulcatus |
Green tiger prawn |
|
PNI |
Penaeus indicus |
Indian white prawn |
Krevety penaeus, n.e.i. |
PEN |
Penaeus spp. |
Penaeus shrimps n.e.i. |
|
KNS |
Haliporoides triarthrus |
Knife shrimp |
|
JAQ |
Haliporoides sibogae |
Jack-knife shrimp |
|
KNI |
Haliporoides spp. |
Knife shrimps |
n.e.i. |
DCP |
Natantia |
Natantian decapods n.e.i. |
Morské kôrovce (korýše), n.e.i. |
CRU |
Crustacea |
Marine crustaceans n.e.i. |
|
ABX |
Haliotis spp. |
Abalones n.e.i. |
|
CSC |
Saccostrea cucullata |
Rock-cupped oyster |
Ustrice miskovité, n.e.i. |
OYC |
Crassostrea spp. |
Cupped oysters n.e.i. |
|
CEP |
Cephalopoda |
Cephalopods n.e.i. |
Sépie, olihne chvostnaté |
CTL |
Sepiidae, Sepiolidae |
Cuttlefishes, bobtail squids |
Olihne obecné |
SQC |
Loligo spp. |
Common squids |
Chobotnice |
OCT |
Octopodidae |
Octopuses |
Olihne, n.e.i. |
SQU |
Loliginidae, Ommastrephidae |
Squids n.e.i. |
Morské mäkkýše, n.e.i. |
MOL |
Mollusca |
Marine molluscs n.e.i. |
|
TUG |
Chelonia midas |
Green turtle |
Morské korytnačky, n.e.i. |
TTX |
Testudinata |
Marine turtles n.e.i. |
|
CUX |
Holothuroidea |
Sea cucumbers n.e.i. |
|
INV |
Invertebrata |
Aquatic invertebrates n.e.i. |
PRÍLOHA V
FORMÁT PRE PREDKLADANIE ÚDAJOV O ÚLOVKOCH PRE INÉ REGIÓNY AKO SEVERNÝ ATLANTICKÝ OCEÁN
Magnetické nosiče
Počítačové pásky: Deväť stôp, hustota 1 600 alebo 6 250 BPI a kódovanie EBCDIC alebo ASCII, pokiaľ možno bez etikiet. Pri etiketovaní by sa malo vložiť označenie konca databázy.
Diskety: Formátované MS-DOS 3,5″ 720 K alebo 1,4 Mbyte alebo 5,25″ 360 K alebo 1,2 Mbyte.
Formát záznamu
Položka |
Označenie |
Poznámka |
1 až 4 |
štát (kód ISO, 3 písmená) |
napr. FRA = Francúzsko |
5 až 6 |
rok |
napr. 93 = 1993 |
7 až 8 |
hlavná oblasť rybolovu |
34 = stredovýchodný Atlantik |
9 až 15 |
časť |
3.3 = časť 3.3 |
16 až 18 |
druhy |
kľúč pozostávajúci z 3 písmen |
19 až 26 |
úlovky |
tony |
Poznámky:
a) |
Údaje v políčku úlovky (položky 19 až 26) sa vkladajú zarovnané na pravý okraj a začínajú sa nevyplnenými medzerami. Všetky ostatné políčka sa zarovnávajú na ľavý okraj končia nevyplnenými medzerami. |
b) |
Uvedené množstvá úlovkov sú ekvivalentom živej hmotnosti privezenej na breh, zaokrúhlenej na najbližšiu tonu. |
c) |
Množstvá (položky 19 až 26) menšie ako pol tony sa zaznamenávajú ako „– 1“. |
d) |
Neznáme množstvá (položky 19 až 26) sa zaznamenávajú ako „– 2“. |
PRÍLOHA VI
FORMÁT PRE ZASIELANIE ÚDAJOV NA MAGNETICKÝCH MÉDIACH O RYBOLOVE V OBLASTIACH INÝCH AKO SEVEROVÝCHODNÝ ATLANTIK
A. KÓDOVACÍ FORMÁT
Údaje by mali byť zasielané ako záznamy s premenlivou dĺžkou s dvojbodkou (:) medzi poliami záznamu. Každý záznam by mal obsahovať nasledovné polia:
Pole |
Poznámky |
štát |
3-písmenkový kód (napr.:FRA = Francúzsko) |
rok |
napríklad: 2001 alebo 01 |
hlavné rybolovné oblasti podľa FAO |
napríklad: 34 = stredovýchodný Atlantik |
oblasť |
napríklad: 3.3 = oblasť 3.3 |
druhy |
3-písmenový identifikátor |
úlovok |
v tonách |
a) |
Úlovok má byť zaznamenaný v živej hmotnosti zaokrúhlene v tonách v ekvivalente pri vyloďovaní. |
b) |
Množstvá menšie ako polovica jednotky by mali byť zaznamenané ako „– 1“. |
c) |
Kódy štátov
|
B. METÓDA PRENOSU ÚDAJOV DO EURÓPSKEJ KOMISIE
Pokiaľ je to možné, údaje by mali byť prenášané v elektronickej podobe (napríklad ako príloha k e-mailom). Inak bude akceptované aj doručenie súborov na diskete 3,5".
PRÍLOHA VII
Zrušené nariadenie so zoznamom neskorších zmien a doplnení
Nariadenie Rady (ES) č. 2597/95 |
|
Nariadenie Komisie (ES) č. 1638/2001 |
|
Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1882/2003 |
iba bod 57 prílohy III |
PRÍLOHA VIII
Tabuľka zhody
Nariadenie (ES) č. 2597/95 |
Toto nariadenie |
článok 1 |
článok 1 |
článok 2 |
článok 2 |
článok 3 |
článok 3 |
článok 4 prvý odsek |
článok 4 prvý odsek |
— |
článok 4 druhý odsek |
článok 4 druhý odsek |
článok 4 tretí odsek |
článok 5 ods. 1 a 2 |
článok 5 ods. 1 a 2 |
Článok 5 ods. 3 |
— |
článok 6 ods. 1 |
článok 6 ods. 1 |
článok 6 ods. 2 |
článok 6 ods. 2 |
článok 6 ods. 3 |
— |
článok 6 ods. 4 |
článok 6 ods. 3 |
— |
článok 7 |
článok 7 |
článok 8 |
príloha 1 |
príloha I |
príloha 2 |
príloha II |
príloha 3 |
príloha III |
príloha 4 |
príloha IV |
príloha 5 |
príloha V |
— |
príloha VI |
— |
príloha VII |
— |
príloha VIII |