|
4.3.2019 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
C 82/29 |
Rozsudok Všeobecného súdu z 12. decembra 2018 – Niche Generics/Komisia
(Vec T-701/14) (1)
((„Hospodárska súťaž - Kartely - Trh s perindoprilom, liekom určeným na liečenie kardiovaskulárnych chorôb, v jeho pôvodných a generických verziách - Rozhodnutie, ktorým sa konštatuje porušenie článku 101 ZFEÚ - Dohoda o urovnaní patentových sporov - Správne konanie - Ochrana dôvernosti komunikácie medzi advokátmi a klientmi - Potenciálna hospodárska súťaž - Obmedzenie hospodárskej súťaže z hľadiska jej predmetu - Objektívna nevyhnutnosť obmedzenia - Rovnováha medzi právom hospodárskej súťaže a patentovým právom - Podmienky výnimky stanovenej v článku 101 ods. 3 ZFEÚ - Pokuty - Horná hranica 10 % - Pripísanie protiprávneho správania“))
(2019/C 82/32)
Jazyk konania: angličtina
Účastníci konania
Žalobkyňa: Niche Generics Ltd (Hitchin, Spojené kráľovstvo) (v zastúpení: E. Batchelor, M. Healy, K. Cousins, solicitors, a F. Carlin, barrister)
Žalovaná: Európska komisia (v zastúpení: pôvodne F. Castilla Contreras, T. Vecchi a B. Mongin, neskôr F. Castilla Contreras, B. Mongin a C. Vollrath, splnomocnení zástupcovia, za právnej pomoci S. Kingston, barrister)
Predmet veci
Návrh založený na článku 263 ZFEÚ na zrušenie rozhodnutia Komisie C(2014) 4955 final z 9. júla 2014 týkajúceho sa konania podľa článku 101 a 102 ZFEÚ [vec AT.39612 – Perindopril (Servier)], v rozsahu, v akom sa týka žalobkyne, a subsidiárne na zrušenie alebo zníženie výšky pokuty, ktorá jej bola uložená uvedeným rozhodnutím
Výrok rozsudku
|
1. |
Žaloba sa zamieta. |
|
2. |
Niche Generics Ltd je povinná nahradiť trovy konania. |