|
29.9.2012 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
C 295/26 |
Žaloba podaná 19. júla 2012 — Knauf Insulation Technology/ÚHVT — Saint Gobain Cristaleria (ECOSE)
(Vec T-323/12)
2012/C 295/46
Jazyk, v ktorom bola podaná žaloba: angličtina
Účastníci konania
Žalobkyňa: Knauf Insulation Technology (Visé, Belgicko) (v zastúpení: K. Manhaeve, advokát)
Žalovaný: Úrad pre harmonizáciu vnútorného trhu (ochranné známky a vzory)
Ďalší účastník konania pred odvolacím senátom: Saint Gobain Cristaleria, SL (Madrid, Španielsko)
Návrhy
Žalobkyňa navrhuje, aby Všeobecný súd:
|
— |
zrušil rozhodnutie piateho odvolacieho senátu Úradu pre harmonizáciu vnútorného trhu (ochranné známky a vzory) zo 17. apríla 2012 vo veci R 259/2011-5 v rozsahu, v akom prijal námietku namietateľa proti prihláške ochrannej známky Spoločenstva pre časť prihlasovaných tovarov a služieb, |
|
— |
zaviazal žalovaného, a prípadne namietateľa, spoločne a nerozdielne na náhradu všetkých trov konania. |
Dôvody a hlavné tvrdenia
Prihlasovateľ ochrannej známky Spoločenstva: žalobkyňa.
Prihlasovaná ochranná známka Spoločenstva: slovná ochranná známka „ECOSE“ pre tovary a služby zaradené do tried 1, 2, 3, 16, 17, 19, 20 a 40 — prihláška ochrannej známky Spoločenstva č. W00993849.
Majiteľ ochrannej známky alebo označenia namietaných v námietkovom konaní: ďalší účastník konania pred odvolacím senátom.
Namietaná ochranná známka alebo označenie: prihláška španielskej slovnej ochrannej známky „ECOSEC FACHADAS“ č. 2556409 pre tovary zaradené do tried 17 a 19.
Rozhodnutie námietkového oddelenia: prijatie námietky pokiaľ ide o časť sporných tovarov.
Rozhodnutie odvolacieho senátu: čiastočné zrušenie napadnutého rozhodnutia a vo zvyšnej časti zamietnutie odvolania a potvrdenie napadnutého rozhodnutia.
Dôvody žaloby: porušenie článku 8 ods. 1 písm. b) nariadenia Rady č. 207/2009.