|
20.7.2020 |
SK |
Úradný vestník Európskej únie |
C 239/1 |
SPRÁVA O ROZPOČTOVOM A FINANČNOM RIADENÍ
ODDIEL I: EURÓPSKY PARLAMENT
ROZPOČTOVÝ ROK 2019
(2020/C 239/01)
OBSAH
| ÚVOD | 2 |
|
I. |
PREHĽAD ČINNOSTÍ PARLAMENTU V ROKU 2019 | 2 |
|
II. |
VÝVOJ ODDIELU 1 ROZPOČTU EÚ V RÁMCI OKRUHU 5 (ROZPOČET PARLAMENTU) ZA POSLEDNÝCH PÄŤ ROKOV VFR NA ROKY 2014 – 2020 | 3 |
|
III. |
PLNENIE ROZPOČTU V ROKU 2019 | 4 |
|
A. |
Pôvodný rozpočet a opravné rozpočty | 6 |
|
B. |
Záväzky a platby | 6 |
|
C. |
Prenosy rozpočtových prostriedkov z roku 2019 do roku 2020 | 6 |
|
D. |
Použitie prenosov z roku 2018 do roku 2019 | 6 |
|
E. |
Príjmy | 7 |
|
F. |
Rozpočtové prostriedky z pripísaných príjmov | 7 |
|
G. |
Zrušené rozpočtové prostriedky za rok | 8 |
|
H. |
Presuny | 8 |
|
I. |
Plnenie rozpočtu podľa kapitol | 9 |
| ZOZNAM TABULIEK A GRAFOV | 11 |
| PRÍLOHY | 11 |
|
PRÍLOHA I |
– Prehľad presunov typu C počas rozpočtového roka 2019 | 12 |
|
PRÍLOHA II |
– Prehľad presunov typu P počas rozpočtového roka 2019 | 20 |
|
PRÍLOHA III |
– Plnenie rozpočtových prostriedkov v roku 2019 | 24 |
|
PRÍLOHA IV |
– Plnenie rozpočtových prostriedkov prenesených z predchádzajúceho roka | 32 |
|
PRÍLOHA V |
– Plnenie rozpočtových prostriedkov z vnútorných pripísaných príjmov | 39 |
|
PRÍLOHA VI |
– Príjmy v roku 2019 | 47 |
|
PRÍLOHA VII |
– Projekt ADENAUER II – dôležité údaje | 50 |
ÚVOD
|
1. |
Táto správa analyzuje rozpočtové a finančné riadenie Európskeho parlamentu v rozpočtovom roku 2019. Opisuje využitie finančných zdrojov a udalosti, ktoré mali zásadný vplyv na činnosti počas roka. |
|
2. |
Táto správa bola vypracovaná v súlade s článkom 249 nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ, Euratom) 2018/1046 (1) (ďalej len „nariadenie o rozpočtových pravidlách“). Analýza vychádza z predbežných účtov, ktoré zostavil účtovník. |
I. PREHĽAD ČINNOSTÍ PARLAMENTU V ROKU 2019
|
3. |
Voľby do Európskeho parlamentu v máji 2019 spôsobili rozdelenie roka na dve polovice: v prvej sa Parlament zameriaval na prijímanie právnych predpisov, v druhej na začiatok nového volebného obdobia. |
|
4. |
Na voľbách sa zúčastnilo viac ako 50 % oprávnených voličov, čo bola najvyššia účasť za posledných 20 rokov a prvýkrát od prvých priamych volieb v roku 1979, čo sa účasť zvýšila. K tomuto pozitívnemu vývoju prispela volebná a informačná kampaň Parlamentu. |
|
5. |
Pred koncom legislatívneho obdobia sa zintenzívnila legislatívna činnosť Parlamentu, pričom veľký počet legislatívnych spisov bol predložený na konci roka 2018 a začiatkom roka 2019. Kľúčové právne predpisy zahŕňali celú škálu otázok vrátane plastov, bezpečnosti cestnej premávky a autorských práv. |
|
6. |
Ustanovujúca schôdza deviateho legislatívneho obdobia Európskeho parlamentu sa konala 2. júla 2019. Podiel nových poslancov na úrovni 61 % je výrazne vyšší ako v minulých volebných obdobiach a ako predpokladaný 50 % podiel, ktorý bol použitý ako základ rozpočtu Parlamentu na rok 2019. |
|
7. |
V Parlamente je teraz sedem politických skupín, o jednu menej ako v minulom volebnom období. |
|
8. |
Príprava na vystúpenie Spojeného kráľovstva z EÚ (brexit) mala aj naďalej značný vplyv na sekretariáty výborov, výskumné oddelenia a horizontálne služby politických generálnych riaditeľstiev Parlamentu. |
|
9. |
Posunutie termínu brexitu niekoľkokrát počas roka 2019 malo výrazný vplyv na rozpočet Parlamentu na rok 2019. Pôvodný rozpočet bol zostavený na základe predpokladu, že brexit sa uskutoční k 30. marcu 2019. Európska rada 22. marca 2019 prijala rozhodnutie o predĺžení termínu podľa článku 50 ods. 3 ZFEÚ do 22. mája 2019. Na osobitnom samite 10. apríla 2019 súhlasili vedúci predstavitelia EÚ s jeho predĺžením do konca októbra 2019. Európska rada 29. októbra prijala rozhodnutie o predĺžení termínu brexitu do 31. januára 2020. |
|
10. |
Európske voľby sa museli konať aj v Spojenom kráľovstve a Parlament rozšíril komunikačnú kampaň aj na Spojené kráľovstvo. Platy a príspevky britských poslancov a ich asistentov sa vyplácali dlhšie, ako sa pôvodne predpokladalo. Boli navrhnuté dva za sebou nasledujúce opravné návrhy rozpočtu na riešenie, okrem iného, okamžitých finančných dôsledkov zmeny termínu brexitu, avšak rozpočtový orgán ich nemohol prijať z dôvodu námietok v iných oblastiach. |
|
11. |
Uvedené udalosti viedli k vyššiemu počtu a vyššej celkovej sume potrebných presunov rozpočtových prostriedkov v rámci rozpočtu Parlamentu. Podrobnosti sú uvedené v časti H tejto správy. |
|
12. |
Pokračovalo sa v racionalizácii a modernizácii kľúčových oblastí administratívy Parlamentu (politika v oblasti nehnuteľností; politika modernizácie IT; environmentálna politika a personálna politika). V štruktúre strategického vykonávacieho rámca – riadiaceho nástroja, ktorým sa riadi činnosť Európskeho parlamentu v tomto procese modernizácie – došlo k prechodu z projektov na obdobie 2017 – 2019 na budúci súbor strategických úloh na obdobie 2019 – 2021. |
|
13. |
Predsedníctvo 11. marca 2019 schválilo nový prístup k budúcemu prieskumu trhu s nehnuteľnosťami pre styčné kancelárie a priestory Europa Experience. Parlament by mal mať vedúcu úlohu v medziinštitucionálnej spolupráci v tejto oblasti. |
|
14. |
Počas roka 2019 pokračovalo plánovanie v oblasti nehnuteľností v Paríži a v Ríme a začalo sa vo Varšave, Prahe, Štokholme a v Helsinkách. V prípade Dublinu sa v auguste 2019 začalo rokovacie obstarávacie konanie. Nový priestor Europa Experience bol otvorený v Kodani. Práce na infraštruktúre sa realizovali v Talline. |
|
15. |
V októbri 2019 sa začal prieskum miestneho trhu na kúpu pozemku s domom v susedstve domu Jeana Monneta v Bazoches (Francúzsko). Bolo vypracované zadanie architektonického riešenia ubytovacieho zariadenia a získalo sa stavebné povolenie. Súťaž na stavebné práce bola vyhlásená v decembri 2019. |
|
16. |
Dokončovacie práce v budove MONTOYER 63 v Bruseli boli ukončené v roku 2019 a budova bola uvedená do užívania. |
|
17. |
Projekt budovy ADENAUER II predstavuje hlavnú os politiky Parlamentu v oblasti nehnuteľností v Luxemburgu. Novou budovou ADENAUER II sa skonsoliduje činnosť v Luxemburgu do jedného komplexu budov s cieľom racionalizovať náklady. Celkové dokončenie stavby je naplánované na koniec júna 2023. V roku 2019 boli uvedené do užívania prvé časti budovy. V nadväznosti na rozhodnutie Predsedníctva zo 6. júla 2015 bolo rozhodnutie o budúcnosti starej budovy ADENAUER ponechané na začiatok ďalšieho volebného obdobia, ktoré sa začalo v júli 2019. Tak ako v predchádzajúcich rokoch, Výbor pre rozpočet schválil v roku 2019 zberný presun na predbežné financovanie projektu. Tento presun predstavoval približne 31 mil. EUR (pozri časť III. H o presunoch). V nadväznosti na odporúčanie č. 3 z osobitnej správy Dvora audítorov č. 34/2019 o kancelárskych priestoroch inštitúcií EÚ je podrobný prehľad financovania projektu budovy ADENAUER II pripojený k tejto správe (príloha VII). |
|
18. |
Systém finančného riadenia Parlamentu (FMS) bol úspešne dokončený v roku 2019 a začal sa riadne používať v roku 2020. Modernizácia IT pokračovala obnovou zastaraného hardvéru a viacerými strategickými projektami v oblasti e-Parlamentu, mobilného prostredia pre poslancov a zamestnancov. |
|
19. |
Európsky parlament uplatňuje schému pre environmentálne manažérstvo a audit (EMAS), ktorá je nástrojom riadenia Európskej únie pre súkromné a verejné organizácie, aby mohli vyhodnocovať a zlepšiť svoje environmentálne správanie v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady č. 1221/2009 (2) o EMAS. Európsky parlament je zaregistrovaný v systéme EMAS na všetkých troch pracoviskách od decembra 2007. |
|
20. |
Pri revízii služobného poriadku úradníkov a prijatí viacročného finančného rámca (VFR) na roky 2014 – 2020 bola uzavretá medziinštitucionálna dohoda, v ktorej sa stanovilo zníženie počtu pracovných miest v rámci plánu pracovných miest každej inštitúcie o 1 % ročne v priebehu piatich rokov. V dôsledku osobitných nových potrieb, ktoré vznikli v rámci Parlamentu, boli opatrenia na zníženie počtu pracovných miest predĺžené o ďalší rok do roku 2020. V roku 2019 bolo v pláne pracovných miest zrušených 50 miest. Počet dočasných pracovných miest v politických skupinách sa zvýšil o 32 a iných dočasných pracovných miest o 5, pričom počet stálych pracovných miest sa znížil o 87. |
|
21. |
Počas roka 2019 pokračovala práca na viacročnom finančnom rámci (VFR) na roky 2021 – 2027. Európsky parlament 10. októbra 2019 prijal uznesenie, v ktorom potvrdil a aktualizoval svoj mandát na rokovania o príjmovej a výdavkovej stránke VFR a vyzval na okamžité začatie medziinštitucionálnych rokovaní. Dohoda nebola v roku 2019 dosiahnutá. |
II. VÝVOJ ODDIELU 1 ROZPOČTU EÚ V RÁMCI OKRUHU 5 (ROZPOČET PARLAMENTU) ZA POSLEDNÝCH PÄŤ ROKOV VFR NA ROKY 2014 – 2020
|
Zvýšenie rozpočtu v porovnaní s viacročným finančným rámcom |
|||||
|
Rok |
2015 |
2016 |
2017 |
2018 |
2019 |
|
Rozpočet EP (mil. EUR) |
1 795 |
1 838 |
1 910 |
1 951 |
1 997 |
|
Δ % |
2,2 % |
2,4 % |
3,9 % |
2,2 % |
2,4 % |
|
Okruh 5 VFR (mil. EUR) |
9 076 |
9 483 |
9 918 |
10 346 |
10 786 |
|
Δ % |
4,1 % |
4,5 % |
4,6 % |
4,3 % |
4,2 % |
|
Podiel EP na okruhu 5 |
19,8 % |
19,4 % |
19,3 % |
18,9 % |
18,5 % |
III. PLNENIE ROZPOČTU V ROKU 2019
|
22. |
Konečné rozpočtové prostriedky Parlamentu na rok 2019 predstavovali sumu 1 996 978 262 EUR, čo znamenalo 18,5 % okruhu 5 viacročného finančného rámca (3). V tabuľke č. 1 je zhrnuté plnenie rozpočtu Parlamentu v rozpočtovom roku 2019.
Tabuľka 1 Použitie rozpočtových prostriedkov
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
A. Pôvodný rozpočet a opravné rozpočty
|
23. |
Pôvodná a konečná suma rozpočtových prostriedkov v rozpočte Parlamentu na rok 2019 predstavovala 1 996 978 262 EUR. To zodpovedá zvýšeniu o 2,4 % oproti konečnému rozpočtu na rok 2018 (1 950 687 373 EUR). |
B. Záväzky a platby
|
24. |
Záväzky predstavovali celkom 1 973 232 524 EUR, t. j. 98,8 % konečných rozpočtových prostriedkov (v roku 2018: 99,2 %). Platby dosiahli celkom 1 698 971 864 EUR, t. j. 86,1 % prijatých záväzkov (v roku 2018: 84,6 %). |
C. Prenosy rozpočtových prostriedkov z roku 2019 do roku 2020
|
25. |
Automatické prenosy do rozpočtového roka 2020 predstavovali 274 260 660 EUR, teda 13,9 % celkových viazaných rozpočtových prostriedkov (v roku 2018: 15,4 %). Z roku 2019 do roku 2020 sa neuskutočnili iné ako automatické prenosy rozpočtových prostriedkov. |
D. Použitie prenosov z roku 2018 do roku 2019
|
26. |
Automatické prenosy rozpočtových prostriedkov do roku 2019 predstavovali 299 095 028 EUR (v roku 2018: 289 785 291 EUR). Platby v rámci týchto prenosov predstavovali 284 096 642 EUR, t. j. 95,0 % (v roku 2018: 92,1 %). Zrušené rozpočtové prostriedky teda predstavovali celkom 14 998 386 EUR, čo je v porovnaní s rokom 2018 zníženie o 34,7 % (22 951 093 EUR). Väčšina zrušených prostriedkov sa týkala článku 2 0 0 „Budovy“, článku 3 2 4 „Produkcia a šírenie“, článku 2 0 2 „Výdavky na budovy“, článku 1 0 0 „Platy a príspevky“, článku 2 1 0 „Výpočtová technika a telekomunikácie“, článku 4 0 0 „Bežné administratívne výdavky a výdavky spojené s politickou a informačnou činnosťou politických skupín a nezaradených poslancov“ a článku 2 1 4 „Technické zariadenie a vybavenie“. Zrušenia týkajúce sa týchto siedmich článkov predstavovali 76 % celkovej zrušenej sumy. |
E. Príjmy
|
27. |
Celkové príjmy zapísané v účtovnej závierke k 31. decembru 2019 boli 207 521 070 EUR (v roku 2018: 193 998 EUR). |
|
28. |
Tabuľka č. 2 poskytuje prehľad o vývoji príjmov v roku 2019 oproti roku 2018 podľa kapitol.
Tabuľka 2 Vývoj príjmov medzi rokmi 2018 a 2019
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
F. Rozpočtové prostriedky z pripísaných príjmov
|
29. |
Dostupné pripísané príjmy v roku 2019 predstavovali spolu 36 566 236 EUR (v roku 2018: 30 783 590 EUR). Záväzky predstavovali spolu 13 438 997 EUR, čo znamená mieru prijatých záväzkov vo výške 36,8 % (v roku 2018: 46,2 %). Platby predstavovali spolu 9 775 076 EUR, teda 72,7 % prijatých záväzkov (v roku 2018: 67,6 %). |
G. Zrušené rozpočtové prostriedky za rok
|
30. |
Zrušila sa suma 23 745 738 EUR (v roku 2018: 16 209 746 EUR), čo predstavuje 1,2 % konečnej sumy rozpočtových prostriedkov (v roku 2018: 0,8 %). |
H. Presuny
|
31. |
Počas rozpočtového roka bolo schválených 18 presunov typu C (vrátane tzv. zberného presunu) v súlade s článkami 31 a 49 nariadenia o rozpočtových pravidlách. Predstavovali spolu 76 028 316 EUR, teda 3,8 % konečných rozpočtových prostriedkov (v roku 2018: jedenásť presunov typu C predstavovalo 2,7 % konečných rozpočtových prostriedkov). Tri z týchto 18 presunov typu C sú spojené s brexitom a predstavujú spolu 19 230 000 EUR.
Tabuľka 3 Analýza presunov typu C podľa kategórií výdavkov a účelu
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
32. |
Zberný presun v prospech projektu ADENAUER II predstavoval 30 990 016 EUR, čo je o 6,9 % viac ako v roku 2018 (29 000 000 EUR). |
|
33. |
Predseda schválil 12 presunov typu P v rámci rozpočtových prostriedkov na daný rok podľa článku 29 ods. 1 nariadenia o rozpočtových pravidlách (9) v celkovej výške 23 734 116 EUR alebo 1,2 % konečných rozpočtových prostriedkov na daný rok (v roku 2018: sedem presunov typu P predstavujúcich 0,5 % konečných rozpočtových prostriedkov za rok). |
I. Plnenie rozpočtu podľa kapitol
|
34. |
V tomto oddiele je opísané využitie rozpočtových prostriedkov podľa rozpočtových kapitol, ich podiel na celkovom rozpočte a zmeny v ich využívaní oproti predchádzajúcemu rozpočtovému roku. Štyri kapitoly predstavovali 67,8 % celkových záväzkov. Ide o kapitolu 1 0 (Členovia inštitúcie), kapitolu 1 2 (Úradníci a dočasní zamestnanci), kapitolu 2 0 (Budovy a súvisiace náklady) a kapitolu 4 2 (Výdavky, ktoré sa vzťahujú na asistentskú výpomoc). |
|
35. |
Tabuľka č. 4 poskytuje prehľad o vývoji rozpočtových prostriedkov zaviazaných v roku 2019 oproti rozpočtovým prostriedkom zaviazaným v roku 2018 podľa kapitol.
Tabuľka 4 Rozpočtové prostriedky zaviazané v roku 2019 oproti rozpočtovým prostriedkom zaviazaným v roku 2018
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
36. |
Zvýšenie výdavkov na členov inštitúcie (poslancov) (kapitola 1 0) je spôsobené najmä zložením Európskeho parlamentu v 9. volebnom období v roku 2019. Za júl 2019 mali odchádzajúci aj novozvolení poslanci nárok na plný mesačný plat. Podľa článku 10 štatútu poslancov sa výška platu rovná 38,5 % základného platu sudcu Súdneho dvora Európskej únie. K zvýšeniu výdavkov prispela aj indexácia platov (pozri odsek nižšie). Záväzky v položke 1 0 0 0 „Platy“ predstavovali v roku 2019 sumu 82 538 000 EUR (v roku 2018: 77 082 000 EUR). Všetci odchádzajúci poslanci majú v prípade, že boli vo funkcii minimálne jeden rok, nárok na dočasný príspevok. Obdobie, za ktoré sa vypláca dočasný príspevok, sa určuje podľa celkovej dĺžky funkčného obdobia poslanca v Parlamente. Mesačný príspevok je na rovnakej úrovni ako mesačný plat. Záväzky v položke 1 0 2 0 „Dočasné príspevky“ predstavovali v roku 2019 sumu 19 270 000 EUR (v roku 2018: 768 000 EUR). Prechodné predpisy pre odchádzajúcich poslancov sa uplatňujú aj v položke 1 0 0 6 „Príspevok na všeobecné výdavky“, čo znamenalo zvýšenie záväzkov v tejto položke z 39 451 000 EUR v roku 2018 na 45 469 000 EUR v roku 2019. |
|
37. |
Výdavky na úradníkov a dočasných zamestnancov (kapitola 1 2) v roku 2019 dosiahli 661 640 519 EUR a predstavovali najobjemnejšiu kategóriu výdavkov (34 % z celkových záväzkov v roku 2019). Rast vyplýva najmä zo zvýšenia platov a príspevkov, ktoré súvisí s indexáciou platov. V decembri 2019 sa platy úradníkov a ostatných zamestnancov Európskej únie zvýšili o 2,0 % so spätnou účinnosťou od 1. júla 2019. |
|
38. |
Hlavným dôvodom zníženia viazaných rozpočtových prostriedkov v rámci kapitoly 1 4 je celkovo znížená činnosť Parlamentu vo volebnom roku 2019 a tým aj nižšia potreba externých prekladateľských služieb (položka 1 4 2 0) (2019: 3 400 000 EUR; 2018: 11 658 000 EUR) a výdavkov na tlmočenie (položka 1 4 0 5) (2019: 43 870 000 EUR; 2018: 50 802 000 EUR). |
|
39. |
Celkové zvýšenie záväzkov na Budovy a súvisiace náklady (kapitola 2 0) o 4 % je spojené s projektovou povahou výdavkov v tejto kategórii. Záväzky v položke 2 0 0 7 „Úprava priestorov“ sa zvýšili zo 49,9 mil. EUR na 90,5 mil. EUR. Budova ADENAUER II v Luxemburgu je najdôležitejším stavebným projektom Parlamentu. |
|
40. |
Zvýšenie výdavkov niektorých inštitúcií a orgánov (kapitola 4 0) spôsobilo najmä zvýšenie v položke 4 0 2 0 „Financovanie európskych politických strán“ z dôvodu európskych volieb (2019: 47 455 000 EUR; 2018: 30 244 000 EUR). |
|
41. |
Zníženie výdavkov týkajúcich sa asistentskej výpomoci (kapitola 4 2) súvisí najmä s nižším využívaním miestnych asistentov (2019: 59 855 000 EUR; 2018: 73 000 000 EUR). |
ZOZNAM TABULIEK A GRAFOV
|
Tabuľka 1 |
– Použitie rozpočtových prostriedkov | 4 |
|
Tabuľka 2 |
– Vývoj príjmov medzi rokmi 2018 a 2019 | 7 |
|
Tabuľka 3 |
– Analýza presunov typu C podľa kategórií výdavkov a účelu | 8 |
|
Tabuľka 4 |
– Rozpočtové prostriedky zaviazané v roku 2019 oproti rozpočtovým prostriedkom zaviazaným v roku 2018 | 9 |
PRÍLOHY
|
Príloha I |
– Prehľad presunov typu C počas rozpočtového roka 2019 |
|
Príloha II |
– Prehľad presunov typu P počas rozpočtového roka 2019 |
|
Príloha III |
– Plnenie rozpočtových prostriedkov v roku 2019 |
|
Príloha IV |
– Plnenie rozpočtových prostriedkov prenesených z predchádzajúceho roka |
|
Príloha V |
– Plnenie rozpočtových prostriedkov z vnútorných pripísaných príjmov |
|
Príloha VI |
– Príjmy v roku 2019 |
|
Príloha VII |
– Projekt ADENAUER II – dôležité údaje |
(1) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ, Euratom) 2018/1046 z 18. júla 2018 o rozpočtových pravidlách, ktoré sa vzťahujú na všeobecný rozpočet Únie, o zmene nariadení (EÚ) č. 1296/2013, (EÚ) č. 1301/2013, (EÚ) č. 1303/2013, (EÚ) č. 1304/2013, (EÚ) č. 1309/2013, (EÚ) č. 1316/2013, (EÚ) č. 223/2014, (EÚ) č. 283/2014 a rozhodnutia č. 541/2014/EÚ a o zrušení nariadenia (EÚ, Euratom) č. 966/2012 (Ú. v. EÚ L 193, 30.7.2018, s. 1).
(2) Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1221/2009 z 25. novembra 2009 o dobrovoľnej účasti organizácií v schéme Spoločenstva pre environmentálne manažérstvo a audit (EMAS), ktorým sa zrušuje nariadenie (ES) č. 761/2001 a rozhodnutia Komisie 2001/681/ES a 2006/193/ES (Ú. v. EÚ L 342, 22.12.2009, s. 1).
(3) Nariadenie Rady (EÚ, Euratom) č. 1311/2013 z 2. decembra 2013, ktorým sa ustanovuje viacročný finančný rámec na roky 2014 – 2020 (Ú. v. EÚ L 347, 20.12.2013, s. 884).
(4) Článok 12 ods. 1 a článok 12 ods. 7 nariadenia o rozpočtových pravidlách.
(5) Článok 12 ods. 1, článok 12 ods. 2 písm. a) a článok 12 ods. 3 nariadenia o rozpočtových pravidlách.
(6) S výnimkou vnútorných pripísaných príjmov z prenájmu a predaja budov a pozemkov, ktoré môžu byť prenesené, kým sa v plnej miere nepoužijú (článok 4 ods. 4 písm. b) nariadenia o rozpočtových pravidlách).
(7) Článok 12 ods. 4 písm. b) nariadenia o rozpočtových pravidlách.
(8) Pripísané príjmy
(9) Rozhodnutie inštitúcie o presune rozpočtových prostriedkov v rámci daného článku.
PRÍLOHA I
PREHĽAD PRESUNOV TYPU C POČAS ROZPOČTOVÉHO ROKA 2019
|
(v EUR) |
||||||
|
Č. |
do/z kapitoly/článku/položky |
Názov |
Opis presunu/poznámka |
Položka, do ktorej sa prostriedky presúvajú |
Položka, z ktorej sa prostriedky presúvajú |
|
|
C1 |
z položky |
2 0 2 6 |
Bezpečnosť a stráženie budov |
Zvýšenie rozpočtových prostriedkov na zmluvných zamestnancov (konsolidácia mediálnej siete v členských štátoch a štrukturálne zvýšenie rozpočtu pre potreby zmluvných zamestnancov v ústredných útvaroch (GR COMM); kontinuita všetkých služieb pre poslancov na optimálnej úrovni (GR FINS); prevádzka nového európskeho vedeckého mediálneho centra (GR EPRS) |
|
-3 700 000 |
|
z položky |
3 2 1 1 |
Výdavky na európske vedecké mediálne centrum |
|
- 300 000 |
||
|
z položky |
10 1 |
REZERVA NA NEPREDVÍDANÉ VÝDAVKY |
|
- 212 000 |
||
|
do položky |
1 4 0 0 |
Ostatní zamestnanci — Generálny sekretariát a politické skupiny |
4 212 000 |
|
||
|
C2 |
z položky |
2 3 7 0 |
Sťahovanie |
Pokrytie nákladov na odoslanie osobných vecí poslancov odchádzajúcich z Parlamentu na konci ich mandátu a na návrat do krajiny pôvodu |
|
-64 000 |
|
do položky |
2 3 6 0 |
Poštové poplatky a iné poplatky za doručovanie |
64 000 |
|
||
|
C3 |
z položky |
3 2 0 0 |
Získavanie odborného poradenstva |
Úprava rozpočtových prostriedkov plánovaných na projekt FMS (systém finančného riadenia) na pokrytie nákladov na odbornú prípravu |
|
- 100 000 |
|
do položky |
1 6 1 2 |
Vzdelávanie a rozvoj |
100 000 |
|
||
|
C4 |
z položky |
3 0 4 2 |
Schôdze, kongresy, konferencie a delegácie |
Usporiadanie piatich regionálnych seminárov zameraných na budovanie kapacít v oblasti medzinárodného obchodu, najmä pre poslancov parlamentov rozvojových krajín |
|
- 400 000 |
|
do položky |
3 2 0 0 |
Získavanie odborného poradenstva |
150 000 |
|
||
|
do položky |
3 2 3 0 |
Podpora demokracie a posilnenie kapacít parlamentov tretích krajín |
250 000 |
|
||
|
C5 |
z položky |
1 0 2 0 |
Dočasné príspevky |
Prostriedky na platy a príspevky poslancov zvolených v Spojenom kráľovstve a ich asistentov, ako aj náklady spojené so skupinovými návštevami zo Spojeného kráľovstva za obdobie od konca marca do konca mája |
|
- 570 000 |
|
z položky |
10 1 |
REZERVA NA NEPREDVÍDANÉ VÝDAVKY |
|
-6 990 000 |
||
|
do položky |
1 0 0 0 |
Platy |
1 717 000 |
|
||
|
do položky |
1 0 0 4 |
Bežné cestovné výdavky |
900 000 |
|
||
|
do položky |
1 0 0 5 |
Ostatné cestovné výdavky |
130 000 |
|
||
|
do položky |
1 0 0 6 |
Príspevok na všeobecné výdavky |
900 000 |
|
||
|
do položky |
3 2 4 4 |
Organizovanie a prijímanie skupín návštevníkov, program Euroscola a pozývanie mienkotvorcov z tretích krajín |
90 000 |
|
||
|
do položky |
4 2 2 0 |
Výdavky, ktoré sa vzťahujú na asistentskú výpomoc |
3 823 000 |
|
||
|
C6 |
z položky |
1 2 0 0 |
Platy a príspevky |
Vyplácanie príspevku podľa článku 50 služobného poriadku |
|
- 100 000 |
|
do položky |
1 2 2 0 |
Príspevky v prípade prepustenia a voľna zo služobných dôvodov |
100 000 |
|
||
|
C7 |
z položky |
1 2 0 0 |
Platy a príspevky |
Zvýšenie rozpočtových prostriedkov na zmluvných zamestnancov |
|
- 901 300 |
|
z položky |
2 1 0 3 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Správa aplikácií IKT |
|
-34 000 |
||
|
z položky |
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — investície do projektov |
|
-34 000 |
||
|
z položky |
3 0 2 0 |
Výdavky na pohostenie a reprezentáciu |
|
-35 000 |
||
|
z položky |
3 2 4 5 |
Organizovanie seminárov a sympózií |
|
- 100 000 |
||
|
do položky |
1 4 0 0 |
Ostatní zamestnanci — Generálny sekretariát a politické skupiny |
1 104 300 |
|
||
|
C8 |
z položky |
4 0 2 0 |
Financovanie európskych politických strán |
Dostatočné prostriedky na platy a príspevky poslancov so zreteľom na relatívne nízku mieru znovuzvolenia v európskych voľbách |
|
-2 544 000 |
|
z položky |
10 1 |
REZERVA NA NEPREDVÍDANÉ VÝDAVKY |
|
-2 538 000 |
||
|
do položky |
1 0 0 0 |
Platy |
780 000 |
|
||
|
do položky |
1 0 0 6 |
Príspevok na všeobecné výdavky |
762 000 |
|
||
|
do položky |
1 0 2 0 |
Dočasné príspevky |
3 540 000 |
|
||
|
C9 |
z položky |
1 6 3 1 |
Mobilita |
Prostriedky na výdavky, ktoré sú vyššie ako sa očakávalo, v súvislosti s údržbou v Bruseli |
|
- 550 000 |
|
z položky |
2 0 2 8 |
Poistenie |
|
-1 600 000 |
||
|
z položky |
2 1 4 0 |
Technické zariadenie a vybavenie |
|
- 327 000 |
||
|
z položky |
2 1 6 0 |
Preprava poslancov, iných osôb a tovaru |
|
- 495 000 |
||
|
z položky |
2 3 7 0 |
Sťahovanie |
|
- 445 000 |
||
|
z položky |
2 3 8 0 |
Iné administratívne výdavky |
|
-54 000 |
||
|
do položky |
2 0 2 2 |
Údržba, prevádzka a upratovanie budov |
3 471 000 |
|
||
|
C10 |
z položky |
4 2 2 0 |
Výdavky súvisiace s asistentskou výpomocou |
Pokrytie očakávaného deficitu v položkách súvisiacich s IT infraštruktúrou a projektmi (nadobudnutie licencií SAP, individuálneho vybavenia a tlačiarní pre poslancov Európskeho parlamentu, pokračovanie troch kľúčových projektov rozvoja IT: IPEX, Pericles a e-Portal-eForms) |
|
-1 975 000 |
|
do položky |
2 1 0 4 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do infraštruktúry |
1 055 000 |
|
||
|
do položky |
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — investície do projektov |
920 000 |
|
||
|
C11 |
z položky |
4 2 2 0 |
Výdavky súvisiace s asistentskou výpomocou |
Zabezpečenie tlmočníckych zariadení a pokrytie súvisiacich nákladov na externé tlmočenie |
|
-1 800 000 |
|
do položky |
1 4 0 5 |
Výdavky na tlmočenie |
1 800 000 |
|
||
|
C12 |
z položky |
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — investície do projektov |
Prostriedky na výdavky, ktoré sú vyššie ako sa očakávalo, v súvislosti s organizáciou schôdzí politických skupín |
|
- 300 000 |
|
do položky |
3 0 4 2 |
Schôdze, kongresy, konferencie a delegácie |
300 000 |
|
||
|
C13 |
Zrušený a nahradený presunom C15 |
|||||
|
C14 |
z položky |
2 1 4 0 |
Technické zariadenie a vybavenie |
Prostriedky na zvýšenie úrovne podpory IT pre poslancov EP v nadväznosti na voľby v roku 2019, vývoj aplikácie ePetition a správu webového sídla riadiacich orgánov EP a bezpapierové aplikácie |
|
-80 000 |
|
z položky |
3 2 0 0 |
Získavanie odborného poradenstva |
|
- 200 000 |
||
|
do položky |
2 1 0 2 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Všeobecná podpora používateľom |
30 000 |
|
||
|
do položky |
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — investície do projektov |
200 000 |
|
||
|
do položky |
3 2 4 1 |
Digitálne a tradičné publikácie |
50 000 |
|
||
|
C15 |
z položky |
1 0 2 0 |
Dočasné príspevky |
Vplyv odkladu brexitu (náklady vyplývajúce zo skutočnosti, že Spojené kráľovstvo je členským štátom o deväť mesiacov dlhšie, ako sa pôvodne predpokladalo) |
|
- 740 000 |
|
z položky |
1 0 3 0 |
Starobné dôchodky (PÚVPP) |
|
-1 800 000 |
||
|
z položky |
4 2 2 0 |
Výdavky súvisiace s asistentskou výpomocou |
|
-6 180 000 |
||
|
do položky |
1 0 0 0 |
Platy |
3 220 000 |
|
||
|
do položky |
1 0 0 4 |
Bežné cestovné výdavky |
4 100 000 |
|
||
|
do položky |
1 0 0 5 |
Ostatné cestovné výdavky |
1 400 000 |
|
||
|
C16 |
z položky |
1 4 0 4 |
Stáže, vyslaní národní experti, výmeny úradníkov a študijné návštevy |
Vplyv odkladu brexitu: (volebná informačná kampaň EÚ a ďalšie náklady, napríklad na styčnú kanceláriu, monitorovanie médií) |
|
- 176 000 |
|
z položky |
1 6 1 2 |
Vzdelávanie a rozvoj |
|
- 150 000 |
||
|
z položky |
2 0 2 6 |
Bezpečnosť a stráženie budov |
|
-1 330 000 |
||
|
z položky |
2 1 0 3 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Správa aplikácií IKT |
|
- 305 000 |
||
|
z položky |
2 3 2 0 |
Náklady na právne zastupovanie a poradenstvo a náhrada škody |
|
- 350 000 |
||
|
z položky |
3 2 0 0 |
Získavanie odborného poradenstva |
|
- 624 000 |
||
|
z položky |
3 2 1 1 |
Výdavky na európske vedecké mediálne centrum |
|
- 650 000 |
||
|
do položky |
3 2 2 0 |
Výdavky na dokumentáciu |
635 000 |
|
||
|
do položky |
3 2 4 2 |
Výdavky na publikovanie, informovanie verejnosti a účasť na verejných podujatiach |
1 130 000 |
|
||
|
do položky |
3 2 4 4 |
Organizovanie a prijímanie skupín návštevníkov, program Euroscola a pozývanie mienkotvorcov z tretích krajín |
300 000 |
|
||
|
do položky |
3 2 4 8 |
Výdavky na audiovizuálne informácie |
1 200 000 |
|
||
|
do položky |
3 2 5 0 |
Výdavky súvisiace so styčnými kanceláriami |
320 000 |
|
||
|
C17 |
z položky |
3 0 0 0 |
Náklady na služobné cesty zamestnancov medzi tromi pracoviskami |
Finančné prostriedky na tretiu (a poslednú) fázu obnovy audiovizuálneho vybavenia v Štrasburgu |
|
-1 400 000 |
|
do položky |
3 2 4 8 |
Výdavky na audiovizuálne informácie |
1 400 000 |
|
||
|
C18 |
z položky |
4 2 2 0 |
Výdavky súvisiace s asistentskou výpomocou |
Finančné prostriedky na investície súvisiace s dátovým centrom a IT vybavením a na doplnenie financovania zvýšenej úrovne podpory IT pre poslancov EP po voľbách v roku 2019 |
|
-4 885 000 |
|
do položky |
2 1 0 2 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Všeobecná podpora používateľom |
223 500 |
|
||
|
do položky |
2 1 0 4 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do infraštruktúry |
4 661 500 |
|
||
|
C19 (zberný presun) |
z kapitoly |
1 0 |
ČLENOVIA INŠTITÚCIE |
Zodpovedá 0,6 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
-1 454 000 |
|
z kapitoly |
1 2 |
ÚRADNÍCI A DOČASNÍ ZAMESTNANCI |
Zodpovedá 2,3 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
-15 500 000 |
|
|
z kapitoly |
1 4 |
OSTATNÍ ZAMESTNANCI A EXTERNÉ SLUŽBY |
Zodpovedá 0,6 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
- 876 000 |
|
|
z kapitoly |
1 6 |
OSTATNÉ VÝDAVKY TÝKAJÚCE SA OSÔB PRACUJÚCICH V INŠTITÚCII |
Zodpovedá 4,7 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
- 828 833 |
|
|
z kapitoly |
2 0 |
BUDOVY A SÚVISIACE NÁKLADY |
Zodpovedá 0,2 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
- 409 700 |
|
|
z kapitoly |
2 1 |
VÝPOČTOVÁ TECHNIKA, VYBAVENIE A HNUTEĽNÝ MAJETOK |
Zodpovedá 1,7 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
-3 030 039 |
|
|
z kapitoly |
2 3 |
BEŽNÉ ADMINISTRATÍVNE VÝDAVKY |
Zodpovedá 11,7 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
- 729 575 |
|
|
z kapitoly |
3 0 |
ZASADNUTIA A KONFERENCIE |
Zodpovedá 6,0 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
-1 765 419 |
|
|
z kapitoly |
3 2 |
ODBORNÉ PORADENSTVO A INFORMÁCIE: ZÍSKAVANIE, ARCHIVOVANIE, PRODUKCIA A ŠÍRENIE |
Zodpovedá 1,8 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
-2 161 450 |
|
|
z kapitoly |
4 2 |
VÝDAVKY, KTORÉ SA VZŤAHUJÚ NA ASISTENTSKÚ VÝPOMOC |
Zodpovedá 0,1 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
-3 191 000 |
|
|
z kapitoly |
5 0 |
VÝDAVKY ÚRADU PRE EURÓPSKE POLITICKÉ STRANY A EURÓPSKE POLITICKÉ NADÁCIE A VÝBORU NEZÁVISLÝCH VÝZNAMNÝCH OSOBNOSTÍ |
Zodpovedá 100 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
- 280 000 |
|
|
z kapitoly |
10 1 |
REZERVA NA NEPREDVÍDANÉ VÝDAVKY |
Zodpovedá 7,3 % pôvodných rozpočtových prostriedkov kapitoly. |
|
- 764 000 |
|
|
do položky |
2 0 0 1 |
Ročné splátky nájomného |
Výstavba novej budovy KAD v Luxemburgu. |
30 990 016 |
|
|
|
Presuny typu C celkom |
|
76 028 316 |
-76 028 316 |
|||
PRÍLOHA II
PREHĽAD PRESUNOV TYPU P POČAS ROZPOČTOVÉHO ROKA 2019
|
(v EUR) |
||||||
|
Č. |
Kapitola/článok/položka |
Opis presunu |
Položka, do ktorej sa prostriedky presúvajú |
Položka, z ktorej sa prostriedky presúvajú |
||
|
P1 |
V rámci článku 2 0 0 |
|
|
|
||
|
z položky |
2 0 0 0 |
Nájomné |
Prispôsobenie kancelárií poslancov Európskeho parlamentu (poslancov EP) modernejšiemu prostrediu v súlade so stratégiou Parlamentu v oblasti nehnuteľného majetku |
|
-4 500 000 |
|
|
do položky |
2 0 0 7 |
Výstavba budov a úprava priestorov |
4 500 000 |
|
||
|
P2 |
V rámci článku 2 1 0 |
|
|
|
||
|
z položky |
2 1 0 2 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Všeobecná podpora používateľom |
Poskytnutie ďalších prostriedkov na určité prebiehajúce činnosti v oblasti informačných technológií, pri ktorých budú výdavky vyššie, než sa očakávalo, v dôsledku nových zmluvných podmienok |
|
-75 000 |
|
|
z položky |
2 1 0 4 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do infraštruktúry |
|
- 910 000 |
||
|
do položky |
2 1 0 0 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Prevádzkové činnosti |
100 000 |
|
||
|
do položky |
2 1 0 1 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Infraštruktúra |
810 000 |
|
||
|
do položky |
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do projektov |
75 000 |
|
||
|
P3 |
V rámci článku 3 2 4 |
|
|
|
||
|
z položky |
3 2 4 3 |
Návštevnícke centrá Európskeho parlamentu |
Použitie disponibilného prebytku Domu európskej histórie |
|
-3 000 000 |
|
|
do položky |
3 2 4 2 |
Výdavky na publikovanie, informovanie verejnosti a účasť na verejných podujatiach |
3 000 000 |
|
||
|
P4 |
V rámci článku 3 2 4 |
|
|
|
||
|
z položky |
3 2 4 4 |
Organizovanie a prijímanie skupín návštevníkov, program Euroscola a pozývanie mienkotvorcov z tretích krajín |
Rozšírenie európskej volebnej kampane aj na Spojené kráľovstvo |
|
-2 000 000 |
|
|
do položky |
3 2 4 2 |
Výdavky na publikovanie, informovanie verejnosti a účasť na verejných podujatiach |
2 000 000 |
|
||
|
P5 |
V rámci článku 2 0 0 |
|
|
|
||
|
z položky |
2 0 0 0 |
Nájomné |
Poskytnutie prostriedkov na vykonávanie renovácií, ako aj opatrení údržby v budovách Parlamentu v Bruseli a Štrasburgu |
|
-5 036 000 |
|
|
do položky |
2 0 0 7 |
Výstavba budov a úprava priestorov |
5 036 000 |
|
||
|
P6 |
V rámci článku 2 1 0 |
|
|
|
||
|
z položky |
2 1 0 0 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Prevádzkové činnosti |
Poskytnutie ďalších prostriedkov na určité prebiehajúce činnosti v oblasti informačných technológií, pri ktorých budú výdavky vyššie, než sa očakávalo, na financovanie konkrétnych projektov a zabezpečenie kontinuity podporných IT služieb |
|
- 859 000 |
|
|
z položky |
2 1 0 3 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa činnosti — Správa aplikácií IKT |
|
- 211 697,65 |
||
|
do položky |
2 1 0 2 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Všeobecná podpora používateľom |
117 290 |
|
||
|
do položky |
2 1 0 4 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do infraštruktúry |
859 000 |
|
||
|
do položky |
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do projektov |
94 407,65 |
|
||
|
P7 |
V rámci článku 2 1 0 |
|
|
|
||
|
z položky |
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do projektov |
Nadobudnutie Single Metric licencie SAP |
|
-1 825 000 |
|
|
do položky |
2 1 0 4 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do infraštruktúry |
1 825 000 |
|
||
|
P8 |
V rámci článku 2 1 0 |
|
|
|
||
|
z položky |
2 1 0 0 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Prevádzkové činnosti |
Prostriedky na zvýšenie úrovne podpory IT pre poslancov EP v nadväznosti na voľby v roku 2019 |
|
- 109 500 |
|
|
z položky |
2 1 0 1 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Infraštruktúra |
|
- 621 258 |
||
|
z položky |
2 1 0 3 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa činnosti — Správa aplikácií IKT |
|
-38 660 |
||
|
do položky |
2 1 0 2 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Všeobecná podpora používateľom |
38 660 |
|
||
|
do položky |
2 1 0 4 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do infraštruktúry |
730 758 |
|
||
|
V rámci článku 3 2 4 |
||||||
|
z položky |
3 2 4 0 |
Úradný vestník |
Prostriedky na správu webového sídla riadiacich orgánov EP a bezpapierové aplikácie |
|
- 100 000 |
|
|
z položky |
3 2 4 5 |
Organizovanie seminárov a sympózií |
|
-30 000 |
||
|
do položky |
3 2 4 1 |
Digitálne a tradičné publikácie |
130 000 |
|
||
|
P9 |
V rámci článku 2 1 0 |
|
|
|
||
|
z položky |
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do projektov |
Zrýchlenie zavádzania hybridov v Európskom parlamente |
|
- 418 000 |
|
|
do položky |
2 1 0 4 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do infraštruktúry |
418 000 |
|
||
|
P10 |
V rámci článku 1 0 0 |
|
|
|
||
|
z položky |
1 0 0 5 |
Ostatné cestovné výdavky |
Vplyv odkladu brexitu |
|
-1 300 000 |
|
|
do položky |
1 0 0 6 |
Príspevok na všeobecné výdavky |
1 300 000 |
|
||
|
P11 |
V rámci článku 3 2 4 |
|
|
|
||
|
z položky |
3 2 4 3 |
Návštevnícke centrá Európskeho parlamentu |
Vytvorenie nového multimediálneho obsahu s cieľom zlepšiť prezentáciu služieb pre poslancov a akreditovaných asistentov poslancov (AAP) |
|
- 300 000 |
|
|
do položky |
3 2 4 1 |
Digitálne a tradičné publikácie |
300 000 |
|
||
|
P12 |
V rámci článku 1 4 0 |
|
|
|
||
|
z položky |
1 4 0 0 |
Ostatní zamestnanci — Generálny sekretariát a politické skupiny |
Mzdy zmluvných zamestnancov (bezpečnosť, vodiči) v decembri |
|
-2 400 000 |
|
|
do položky |
1 4 0 1 |
Ostatní zamestnanci — Bezpečnosť |
2 100 000 |
|
||
|
do položky |
1 4 0 2 |
Ostatní zamestnanci — Vodiči na generálnom sekretariáte |
300 000 |
|
||
|
Presuny typu P celkom |
23 734 115,65 |
-23 734 115,65 |
||||
PRÍLOHA III
PLNENIE ROZPOČTOVÝCH PROSTRIEDKOV V ROKU 2019
|
(v EUR) |
|||||||||
|
Položka |
Názov |
Pôvodná suma rozpočtových prostriedkov |
Presuny / Opravný rozpočet |
Konečné rozpočtové prostriedky |
Suma viazaných rozpočtových prostriedkov |
Zaplatená suma |
Záväzky prenesené do nasledujúceho roka |
Suma zrušených rozpočtových prostriedkov |
Použité |
|
(1) |
(2) |
(3) = (1) + (2) |
(4) |
(5) |
(6) = (4) - (5) |
(7) = (3) - (4) |
(8) = (4) / (3) |
||
|
1 0 0 0 |
Platy |
77 793 051,00 |
5 717 000,00 |
83 510 051,00 |
82 537 681,69 |
82 537 681,69 |
0,00 |
972 369,31 |
98,84 % |
|
1 0 0 4 |
Bežné cestovné výdavky |
60 106 000,00 |
5 000 000,00 |
65 106 000,00 |
65 106 000,00 |
52 735 240,35 |
12 370 759,65 |
0,00 |
100,00 % |
|
1 0 0 5 |
Ostatné cestovné výdavky |
5 670 000,00 |
230 000,00 |
5 900 000,00 |
5 900 000,00 |
3 041 456,28 |
2 858 543,72 |
0,00 |
100,00 % |
|
1 0 0 6 |
Príspevok na všeobecné výdavky |
42 900 000,00 |
2 962 000,00 |
45 862 000,00 |
45 468 945,16 |
45 468 945,16 |
0,00 |
393 054,84 |
99,14 % |
|
1 0 0 7 |
Príspevky na výkon funkcie |
187 000,00 |
0,00 |
187 000,00 |
176 226,28 |
176 226,28 |
0,00 |
10 773,72 |
94,24 % |
|
1 0 1 0 |
Úrazové a zdravotné poistenie a iné náklady na sociálne zabezpečenie |
2 930 000,00 |
0,00 |
2 930 000,00 |
2 669 905,55 |
2 531 222,68 |
138 682,87 |
260 094,45 |
91,12 % |
|
1 0 1 2 |
Osobitné opatrenia na pomoc poslancom so zdravotným postihnutím |
876 000,00 |
0,00 |
876 000,00 |
430 321,22 |
345 513,39 |
84 807,83 |
445 678,78 |
49,12 % |
|
1 0 2 0 |
Dočasné príspevky |
20 690 000,00 |
1 280 000,00 |
21 970 000,00 |
19 270 101,89 |
19 270 101,89 |
0,00 |
2 699 898,11 |
87,71 % |
|
1 0 3 0 |
Starobné dôchodky (PÚVPP) |
11 410 000,00 |
-1 800 000,00 |
9 610 000,00 |
8 962 229,00 |
8 962 229,00 |
0,00 |
647 771,00 |
93,26 % |
|
1 0 3 1 |
Invalidné dôchodky (PÚVPP) |
274 000,00 |
- 104 000,00 |
170 000,00 |
161 509,45 |
161 509,45 |
0,00 |
8 490,55 |
95,01 % |
|
1 0 3 2 |
Pozostalostné dôchodky (PÚVPP) |
1 918 000,00 |
0,00 |
1 918 000,00 |
1 869 010,87 |
1 869 010,87 |
0,00 |
48 989,13 |
97,45 % |
|
1 0 3 3 |
Dobrovoľné dôchodkové zabezpečenie pre poslancov |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
1 0 5 0 |
Jazykové kurzy a kurzy výpočtovej techniky |
800 000,00 |
- 400 000,00 |
400 000,00 |
400 000,00 |
167 077,05 |
232 922,95 |
0,00 |
100,00 % |
|
1 2 0 0 |
Odmeňovanie a príspevky |
676 670 381,00 |
-16 001 300,00 |
660 669 081,00 |
657 194 111,45 |
657 194 111,45 |
0,00 |
3 474 969,55 |
99,47 % |
|
1 2 0 2 |
Platené nadčasy |
110 000,00 |
0,00 |
110 000,00 |
46 000,00 |
14 090,40 |
31 909,60 |
64 000,00 |
41,82 % |
|
1 2 0 4 |
Nároky spojené s nástupom do služby, s preložením a s odchodom zo služby |
3 060 000,00 |
- 500 000,00 |
2 560 000,00 |
2 560 000,00 |
2 529 437,96 |
30 562,04 |
0,00 |
100,00 % |
|
1 2 2 0 |
Príspevky v prípade prepustenia a voľna zo služobných dôvodov |
1 985 000,00 |
100 000,00 |
2 085 000,00 |
1 840 407,81 |
1 840 407,81 |
0,00 |
244 592,19 |
88,27 % |
|
1 2 2 2 |
Príspevky pri ukončení výkonu služby a osobitný systém odchodu do dôchodku pre úradníkov a dočasných zamestnancov |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
1 4 0 0 |
Ostatní zamestnanci — Generálny sekretariát a politické skupiny |
54 054 199,00 |
2 916 300,00 |
56 970 499,00 |
56 672 946,01 |
56 672 946,01 |
0,00 |
297 552,99 |
99,48 % |
|
1 4 0 1 |
Ostatní zamestnanci — Bezpečnosť |
27 634 012,00 |
2 100 000,00 |
29 734 012,00 |
29 319 030,17 |
29 319 030,17 |
0,00 |
414 981,83 |
98,60 % |
|
1 4 0 2 |
Ostatní zamestnanci — Vodiči na generálnom sekretariáte |
6 372 506,00 |
300 000,00 |
6 672 506,00 |
6 173 530,08 |
6 173 530,08 |
0,00 |
498 975,92 |
92,52 % |
|
1 4 0 4 |
Stáže, vyslaní národní experti, výmeny úradníkov a študijné návštevy |
9 442 000,00 |
- 202 000,00 |
9 240 000,00 |
9 084 770,31 |
7 948 414,15 |
1 136 356,16 |
155 229,69 |
98,32 % |
|
1 4 0 5 |
Výdavky na tlmočenie |
42 120 170,00 |
1 800 000,00 |
43 920 170,00 |
43 870 170,00 |
43 536 897,07 |
333 272,93 |
50 000,00 |
99,89 % |
|
1 4 0 6 |
Pozorovatelia |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
1 4 2 0 |
Služby externého prekladu |
5 000 000,00 |
- 850 000,00 |
4 150 000,00 |
3 400 342,56 |
2 997 542,20 |
402 800,36 |
749 657,44 |
81,94 % |
|
1 6 1 0 |
Výdavky na prijímanie zamestnancov do služobného pomeru |
163 000,00 |
-15 000,00 |
148 000,00 |
88 822,39 |
51 822,39 |
37 000,00 |
59 177,61 |
60,02 % |
|
1 6 1 2 |
Vzdelávanie a rozvoj |
7 085 000,00 |
-69 513,00 |
7 015 487,00 |
6 158 112,47 |
3 535 788,89 |
2 622 323,58 |
857 374,53 |
87,78 % |
|
1 6 3 0 |
Sociálna starostlivosť |
749 000,00 |
- 220 000,00 |
529 000,00 |
493 000,00 |
309 357,90 |
183 642,10 |
36 000,00 |
93,19 % |
|
1 6 3 1 |
Mobilita |
1 500 000,00 |
- 647 000,00 |
853 000,00 |
837 005,32 |
699 247,02 |
137 758,30 |
15 994,68 |
98,12 % |
|
1 6 3 2 |
Spoločenské vzťahy medzi zamestnancami a ostatné spoločenské podujatia |
240 000,00 |
0,00 |
240 000,00 |
240 000,00 |
215 911,19 |
24 088,81 |
0,00 |
100,00 % |
|
1 6 5 0 |
Lekárska služba |
1 555 000,00 |
-10 000,00 |
1 545 000,00 |
1 159 480,00 |
779 236,14 |
380 243,86 |
385 520,00 |
75,05 % |
|
1 6 5 2 |
Výdavky na reštauračné služby |
1 080 000,00 |
- 100 000,00 |
980 000,00 |
892 867,53 |
645 136,42 |
247 731,11 |
87 132,47 |
91,11 % |
|
1 6 5 4 |
Zariadenia starostlivosti o deti |
7 675 000,00 |
- 367 320,00 |
7 307 680,00 |
7 307 680,00 |
6 917 888,32 |
389 791,68 |
0,00 |
100,00 % |
|
1 6 5 5 |
Príspevok Európskeho parlamentu pre akreditované európske školy typu II |
615 000,00 |
0,00 |
615 000,00 |
615 000,00 |
615 000,00 |
0,00 |
0,00 |
100,00 % |
|
2 0 0 0 |
Nájomné |
38 620 000,00 |
-9 536 000,00 |
29 084 000,00 |
29 006 950,47 |
28 255 932,67 |
751 017,80 |
77 049,53 |
99,74 % |
|
2 0 0 1 |
Splátky nájomného |
0,00 |
30 990 016,00 |
30 990 016,00 |
30 990 016,00 |
0,00 |
30 990 016,00 |
0,00 |
100,00 % |
|
2 0 0 3 |
Nadobúdanie nehnuteľného majetku |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
2 0 0 7 |
Výstavba budov a úprava priestorov |
81 330 000,00 |
9 536 000,00 |
90 866 000,00 |
90 508 522,14 |
48 307 692,87 |
42 200 829,27 |
357 477,86 |
99,61 % |
|
2 0 0 8 |
Ostatné osobitné opatrenia v oblasti správy nehnuteľného majetku |
4 971 000,00 |
-61 000,00 |
4 910 000,00 |
4 638 553,38 |
2 516 370,31 |
2 122 183,07 |
271 446,62 |
94,47 % |
|
2 0 2 2 |
Údržba, prevádzka a upratovanie budov |
59 820 000,00 |
3 471 000,00 |
63 291 000,00 |
62 863 456,11 |
40 395 340,29 |
22 468 115,82 |
427 543,89 |
99,32 % |
|
2 0 2 4 |
Spotreba energie |
15 820 000,00 |
0,00 |
15 820 000,00 |
15 726 721,16 |
12 552 668,10 |
3 174 053,06 |
93 278,84 |
99,41 % |
|
2 0 2 6 |
Bezpečnosť a stráženie budov |
22 350 000,00 |
-5 378 700,00 |
16 971 300,00 |
16 705 207,36 |
15 028 332,33 |
1 676 875,03 |
266 092,64 |
98,43 % |
|
2 0 2 8 |
Poistenie |
2 500 000,00 |
-1 600 000,00 |
900 000,00 |
754 019,05 |
736 210,40 |
17 808,65 |
145 980,95 |
83,78 % |
|
2 1 0 0 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Prevádzkové činnosti |
29 915 200,00 |
- 868 500,00 |
29 046 700,00 |
28 764 464,69 |
17 602 757,70 |
11 161 706,99 |
282 235,31 |
99,03 % |
|
2 1 0 1 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Infraštruktúra |
23 546 000,00 |
188 742,00 |
23 734 742,00 |
23 534 285,34 |
15 693 185,50 |
7 841 099,84 |
200 456,66 |
99,16 % |
|
2 1 0 2 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Všeobecná podpora používateľom |
12 301 000,00 |
334 450,00 |
12 635 450,00 |
12 568 037,99 |
9 338 126,40 |
3 229 911,59 |
67 412,01 |
99,47 % |
|
2 1 0 3 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Správa aplikácií IKT |
20 594 500,00 |
- 596 857,65 |
19 997 642,35 |
19 849 119,48 |
13 355 405,03 |
6 493 714,45 |
148 522,87 |
99,26 % |
|
2 1 0 4 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — investície do infraštruktúry |
17 702 000,00 |
8 639 258,00 |
26 341 258,00 |
26 278 868,38 |
8 348 736,74 |
17 930 131,64 |
62 389,62 |
99,76 % |
|
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — investície do projektov |
34 792 000,00 |
-1 322 592,35 |
33 469 407,65 |
33 176 490,40 |
20 165 596,72 |
13 010 893,68 |
292 917,25 |
99,12 % |
|
2 1 2 0 |
Nábytok |
7 600 000,00 |
0,00 |
7 600 000,00 |
7 571 521,18 |
1 805 993,31 |
5 765 527,87 |
28 478,82 |
99,63 % |
|
2 1 4 0 |
Technické zariadenie a vybavenie |
28 033 500,00 |
-3 292 500,00 |
24 741 000,00 |
23 376 896,50 |
12 368 094,35 |
11 008 802,15 |
1 364 103,50 |
94,49 % |
|
2 1 6 0 |
Preprava poslancov, iných osôb a tovaru |
4 101 000,00 |
- 597 039,00 |
3 503 961,00 |
3 364 683,72 |
2 557 002,66 |
807 681,06 |
139 277,28 |
96,03 % |
|
2 3 0 0 |
Písacie, kancelárske a iné potreby |
1 440 000,00 |
- 177 000,00 |
1 263 000,00 |
1 253 104,27 |
1 006 388,99 |
246 715,28 |
9 895,73 |
99,22 % |
|
2 3 1 0 |
Poplatky za finančné služby |
60 000,00 |
-25 000,00 |
35 000,00 |
35 000,00 |
26 021,77 |
8 978,23 |
0,00 |
100,00 % |
|
2 3 2 0 |
Náklady na právne zastupovanie a poradenstvo a náhrada škody |
1 740 000,00 |
- 550 000,00 |
1 190 000,00 |
544 637,00 |
258 943,99 |
285 693,01 |
645 363,00 |
45,77 % |
|
2 3 6 0 |
Poštové poplatky a iné poplatky za doručovanie |
337 000,00 |
21 000,00 |
358 000,00 |
286 650,45 |
159 807,19 |
126 843,26 |
71 349,55 |
80,07 % |
|
2 3 7 0 |
Sťahovanie |
3 180 000,00 |
- 509 000,00 |
2 671 000,00 |
2 655 810,27 |
2 396 171,87 |
259 638,40 |
15 189,73 |
99,43 % |
|
2 3 8 0 |
Iné administratívne výdavky |
1 591 000,00 |
- 316 000,00 |
1 275 000,00 |
1 207 564,72 |
849 050,60 |
358 514,12 |
67 435,28 |
94,71 % |
|
2 3 9 0 |
Činnosti EMAS vrátane podpory a kompenzácie emisií CO2 Európskeho parlamentu |
262 500,00 |
-22 575,00 |
239 925,00 |
239 752,37 |
5 859,27 |
233 893,10 |
172,63 |
99,93 % |
|
3 0 0 0 |
Náklady na služobné cesty zamestnancov medzi tromi pracoviskami |
27 010 000,00 |
-1 550 000,00 |
25 460 000,00 |
25 023 507,64 |
20 234 429,16 |
4 789 078,48 |
436 492,36 |
98,29 % |
|
3 0 2 0 |
Výdavky na pohostenie a reprezentáciu |
1 000 000,00 |
- 174 000,00 |
826 000,00 |
693 976,40 |
455 811,38 |
238 165,02 |
132 023,60 |
84,02 % |
|
3 0 4 0 |
Rôzne výdavky na interné zasadnutia |
600 000,00 |
0,00 |
600 000,00 |
479 862,62 |
409 867,47 |
69 995,15 |
120 137,38 |
79,98 % |
|
3 0 4 2 |
Schôdze, kongresy, konferencie a delegácie |
3 000 000,00 |
- 802 419,00 |
2 197 581,00 |
1 582 736,43 |
983 887,82 |
598 848,61 |
614 844,57 |
72,02 % |
|
3 0 4 9 |
Výdavky na služby cestovnej kancelárie |
2 510 000,00 |
- 774 000,00 |
1 736 000,00 |
1 735 582,00 |
1 370 888,46 |
364 693,54 |
418,00 |
99,98 % |
|
3 2 0 0 |
Získavanie odborného poradenstva |
6 171 000,00 |
-1 480 950,00 |
4 690 050,00 |
3 270 718,85 |
1 016 612,49 |
2 254 106,36 |
1 419 331,15 |
69,74 % |
|
3 2 1 0 |
Výdavky na parlamentné výskumné služby vrátane knižnice, historických archívov, a vyhodnocovania vedeckých a technologických alternatív (STOA) |
7 460 000,00 |
- 783 000,00 |
6 677 000,00 |
6 301 507,66 |
3 920 835,24 |
2 380 672,42 |
375 492,34 |
94,38 % |
|
3 2 1 1 |
Výdavky na európske vedecké mediálne centrum |
1 600 000,00 |
- 950 000,00 |
650 000,00 |
643 554,36 |
280 817,82 |
362 736,54 |
6 445,64 |
99,01 % |
|
3 2 2 0 |
Výdavky na dokumentáciu |
2 592 000,00 |
628 000,00 |
3 220 000,00 |
3 178 622,53 |
1 794 700,28 |
1 383 922,25 |
41 377,47 |
98,71 % |
|
3 2 3 0 |
Podpora demokracie a posilnenie kapacít parlamentov tretích krajín |
1 120 000,00 |
- 170 000,00 |
950 000,00 |
596 105,90 |
437 955,48 |
158 150,42 |
353 894,10 |
62,75 % |
|
3 2 4 0 |
Úradný vestník |
800 000,00 |
- 100 000,00 |
700 000,00 |
638 250,69 |
638 250,69 |
0,00 |
61 749,31 |
91,18 % |
|
3 2 4 1 |
Digitálne a tradičné publikácie |
4 225 300,00 |
480 000,00 |
4 705 300,00 |
4 681 880,16 |
2 572 729,17 |
2 109 150,99 |
23 419,84 |
99,50 % |
|
3 2 4 2 |
Výdavky na publikovanie, informovanie verejnosti a účasť na verejných podujatiach |
27 210 000,00 |
6 103 000,00 |
33 313 000,00 |
33 132 241,09 |
21 733 221,72 |
11 399 019,37 |
180 758,91 |
99,46 % |
|
3 2 4 3 |
Návštevnícke centrá Európskeho parlamentu |
15 667 000,00 |
-3 400 000,00 |
12 267 000,00 |
12 050 023,02 |
4 340 847,42 |
7 709 175,60 |
216 976,98 |
98,23 % |
|
3 2 4 4 |
Organizovanie a prijímanie skupín návštevníkov, program Euroscola a pozývanie mienkotvorcov z tretích krajín |
29 820 000,00 |
-1 661 500,00 |
28 158 500,00 |
28 153 356,64 |
18 411 955,64 |
9 741 401,00 |
5 143,36 |
99,98 % |
|
3 2 4 5 |
Organizovanie seminárov a sympózií |
2 608 000,00 |
- 168 000,00 |
2 440 000,00 |
2 401 279,82 |
1 765 380,77 |
635 899,05 |
38 720,18 |
98,41 % |
|
3 2 4 7 |
Dom európskej histórie |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
3 2 4 8 |
Výdavky na audiovizuálne informácie |
16 615 000,00 |
2 600 000,00 |
19 215 000,00 |
19 203 325,75 |
13 096 158,47 |
6 107 167,28 |
11 674,25 |
99,94 % |
|
3 2 4 9 |
Výmena informácií s národnými parlamentmi |
165 000,00 |
-28 000,00 |
137 000,00 |
95 378,09 |
93 378,09 |
2 000,00 |
41 621,91 |
69,62 % |
|
3 2 5 0 |
Výdavky súvisiace so styčnými kanceláriami |
7 770 000,00 |
320 000,00 |
8 090 000,00 |
8 080 000,00 |
4 662 337,36 |
3 417 662,64 |
10 000,00 |
99,88 % |
|
4 0 0 0 |
Bežné administratívne výdavky a výdavky spojené s politickou a informačnou činnosťou politických skupín a nezaradených poslancov |
64 000 000,00 |
0,00 |
64 000 000,00 |
64 000 000,00 |
61 631 411,23 |
2 368 588,77 |
0,00 |
100,00 % |
|
4 0 2 0 |
Financovanie európskych politických strán |
50 000 000,00 |
-2 544 000,00 |
47 456 000,00 |
47 455 223,22 |
47 455 223,22 |
0,00 |
776,78 |
100,00 % |
|
4 0 3 0 |
Financovanie európskych politických nadácií |
19 700 000,00 |
0,00 |
19 700 000,00 |
19 700 000,00 |
19 700 000,00 |
0,00 |
0,00 |
100,00 % |
|
4 2 2 0 |
Výdavky, ktoré sa vzťahujú na asistentskú výpomoc |
208 819 943,00 |
-14 208 000,00 |
194 611 943,00 |
192 869 851,15 |
178 513 466,01 |
14 356 385,14 |
1 742 091,85 |
99,10 % |
|
4 4 0 0 |
Náklady na zasadnutia a iné činnosti bývalých poslancov |
230 000,00 |
0,00 |
230 000,00 |
230 000,00 |
230 000,00 |
0,00 |
0,00 |
100,00 % |
|
4 4 2 0 |
Náklady na zasadnutia a iné činnosti Európskeho parlamentného združenia |
230 000,00 |
0,00 |
230 000,00 |
230 000,00 |
230 000,00 |
0,00 |
0,00 |
100,00 % |
|
5 0 0 0 |
Operačné výdavky Úradu pre európske politické strany a európske politické nadácie |
280 000,00 |
- 280 000,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
5 0 1 0 |
Výdavky spojené s výborom nezávislých významných osobností |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
10 1 |
REZERVA NA NEPREDVÍDANÉ VÝDAVKY |
10 504 000,00 |
-10 504 000,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
|
Spolu |
1 996 978 262,00 |
0,00 |
1 996 978 262,00 |
1 973 232 523,66 |
1 698 971 864,11 |
274 260 659,55 |
23 745 738,34 |
98,81 % |
PRÍLOHA IV
PLNENIE ROZPOČTOVÝCH PROSTRIEDKOV PRENESENÝCH AUTOMATICKY Z PREDCHÁDZAJÚCEHO ROKA
|
Položka |
Názov |
Rozpočtové prostriedky prenesené automaticky z roku N-1 |
Platby z automatických prenosov |
Suma zrušených rozpočtových prostriedkov |
Rozpočtové prostriedky prenesené neautomaticky z roku N-1 |
Platby z neautomatických prenosov |
Automatické prenosy do nasledujúceho roka |
Využité |
|
(1) |
(2) |
(3) = (1) - (2) |
(4) |
(5) |
(6) |
(7) = ((2)+(5)) / ((1)+(4)) |
||
|
1 0 0 4 |
Bežné cestovné výdavky |
10 573 003,19 |
9 912 263,47 |
660 739,72 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
93,75 % |
|
1 0 0 5 |
Ostatné cestovné výdavky |
2 862 500,58 |
1 677 015,87 |
1 185 484,71 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
58,59 % |
|
1 0 1 0 |
Úrazové a zdravotné poistenie a iné náklady na sociálne zabezpečenie |
77 150,34 |
75 883,99 |
1 266,35 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
98,36 % |
|
1 0 1 2 |
Osobitné opatrenia na pomoc poslancom so zdravotným postihnutím |
41 000,00 |
35 763,26 |
5 236,74 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
87,23 % |
|
1 0 5 0 |
Jazykové kurzy a kurzy výpočtovej techniky |
623 011,75 |
231 826,40 |
391 185,35 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
37,21 % |
|
1 2 0 2 |
Platené nadčasy |
22 326,18 |
17 601,89 |
4 724,29 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
78,84 % |
|
1 2 0 4 |
Nároky spojené s nástupom do služby, s preložením a s odchodom zo služby |
316 534,82 |
316 534,82 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
100,00 % |
|
1 4 0 4 |
Stáže, granty a výmeny úradníkov |
109 302,01 |
82 348,16 |
26 953,85 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
75,34 % |
|
1 4 0 5 |
Výdavky na tlmočenie |
2 480 274,24 |
2 463 088,13 |
17 186,11 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
99,31 % |
|
1 4 2 0 |
Služby externého prekladu |
1 472 165,98 |
1 465 729,75 |
6 436,23 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
99,56 % |
|
1 6 1 0 |
Výdavky na prijímanie zamestnancov do služobného pomeru |
33 222,58 |
30 932,94 |
2 289,64 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
93,11 % |
|
1 6 1 2 |
Ďalšie vzdelávanie |
2 363 072,88 |
1 825 123,59 |
537 949,29 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
77,24 % |
|
1 6 3 0 |
Sociálna starostlivosť |
225 140,40 |
174 228,92 |
50 911,48 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
77,39 % |
|
1 6 3 1 |
Mobilita |
214 869,77 |
192 013,03 |
22 856,74 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
89,36 % |
|
1 6 3 2 |
Spoločenské vzťahy medzi zamestnancami a ostatné spoločenské podujatia |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
1 6 5 0 |
Lekárska služba |
311 189,37 |
189 420,28 |
121 769,09 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
60,87 % |
|
1 6 5 2 |
Prevádzkové výdavky na reštaurácie a jedálne |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
1 6 5 4 |
Zariadenia starostlivosti o deti |
355 682,44 |
248 491,13 |
107 191,31 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
69,86 % |
|
2 0 0 0 |
Nájomné |
1 168 005,95 |
1 155 211,22 |
12 794,73 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
98,90 % |
|
2 0 0 1 |
Splátky nájomného |
42 000 000,00 |
42 000 000,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
100,00 % |
|
2 0 0 5 |
Výstavba budov |
7 243 390,28 |
6 718 225,82 |
525 164,46 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
92,75 % |
|
2 0 07 |
Úprava priestorov |
35 875 903,18 |
34 077 521,91 |
1 798 381,27 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
94,99 % |
|
2 0 0 8 |
Ostatné osobitné opatrenia v oblasti správy nehnuteľného majetku |
2 068 357,04 |
1 892 584,58 |
175 772,46 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
91,50 % |
|
2 0 2 2 |
Údržba, prevádzka a upratovanie budov |
19 767 306,75 |
18 483 094,33 |
1 284 212,42 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
93,50 % |
|
2 0 2 4 |
Spotreba energie |
3 112 951,04 |
2 761 143,68 |
351 807,36 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
88,70 % |
|
2 0 2 6 |
Bezpečnosť a stráženie budov |
2 371 364,46 |
2 030 028,58 |
341 335,88 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
85,61 % |
|
2 0 2 8 |
Poistenie |
385 214,80 |
360 654,75 |
24 560,05 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
93,62 % |
|
2 1 0 0 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Prevádzkové činnosti |
3 202 329,23 |
3 002 726,01 |
199 603,22 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
93,77 % |
|
2 1 0 1 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Infraštruktúra |
6 658 847,68 |
6 524 850,17 |
133 997,51 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
97,99 % |
|
2 1 0 2 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Všeobecná podpora používateľom |
4 023 212,12 |
3 878 239,65 |
144 972,47 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
96,40 % |
|
2 1 0 3 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa činnosti — Správa aplikácií IKT |
8 351 858,61 |
8 180 843,61 |
171 015,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
97,95 % |
|
2 1 0 4 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do infraštruktúry |
19 668 795,91 |
19 519 222,29 |
149 573,62 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
99,24 % |
|
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do projektov |
16 086 533,83 |
15 843 123,20 |
243 410,63 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
98,49 % |
|
2 1 2 0 |
Nábytok |
3 939 832,52 |
3 927 265,57 |
12 566,95 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
99,68 % |
|
2 1 4 0 |
Technické zariadenie a vybavenie |
17 884 886,05 |
16 958 039,60 |
926 846,45 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
94,82 % |
|
2 1 6 0 |
Preprava poslancov, iných osôb a tovaru |
621 912,18 |
612 794,24 |
9 117,94 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
98,53 % |
|
2 3 0 0 |
Písacie a kancelárske potreby a rôzny spotrebný tovar |
332 012,64 |
305 563,58 |
26 449,06 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
92,03 % |
|
2 3 1 0 |
Poplatky za finančné služby |
11 329,84 |
5 094,86 |
6 234,98 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
44,97 % |
|
2 3 2 0 |
Náklady na právne zastupovanie a poradenstvo a náhrada škody |
210 511,35 |
147 225,87 |
63 285,48 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
69,94 % |
|
2 3 6 0 |
Poštové poplatky a iné poplatky za doručovanie |
25 544,67 |
16 404,43 |
9 140,24 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
64,22 % |
|
2 3 7 0 |
Sťahovanie |
446 596,60 |
408 424,58 |
38 172,02 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
91,45 % |
|
2 3 8 0 |
Ostatné administratívne výdavky |
418 185,91 |
313 532,66 |
104 653,25 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
74,97 % |
|
2 3 9 0 |
Činnosti EMAS vrátane podpory a kompenzácie emisií CO2 Európskeho parlamentu |
1 237,50 |
1 237,50 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
100,00 % |
|
3 0 0 0 |
Náklady na služobné cesty zamestnancov medzi tromi pracoviskami |
4 363 172,90 |
3 822 603,47 |
540 569,43 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
87,61 % |
|
3 0 2 0 |
Výdavky na pohostenie a reprezentáciu |
208 964,01 |
96 256,05 |
112 707,96 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
46,06 % |
|
3 0 4 0 |
Rôzne výdavky na interné zasadnutia |
247 148,15 |
247 148,15 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
100,00 % |
|
3 0 4 2 |
Schôdze, kongresy, konferencie a delegácie |
569 367,40 |
332 752,81 |
236 614,59 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
58,44 % |
|
3 0 4 3 |
Rôzne výdavky na organizovanie schôdzí parlamentných zhromaždení, medziparlamentných delegácií a iných delegácií |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
3 0 4 9 |
Výdavky na služby cestovnej kancelárie |
408 715,94 |
368 715,26 |
40 000,68 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
90,21 % |
|
3 2 0 0 |
Získavanie odborného poradenstva |
3 662 450,40 |
3 487 493,16 |
174 957,24 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
95,22 % |
|
3 2 1 0 |
Výdavky na parlamentné výskumné služby vrátane knižnice a historických archívov |
2 102 698,69 |
1 953 595,94 |
149 102,75 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
92,91 % |
|
3 2 2 0 |
Výdavky na dokumentáciu |
603 230,94 |
573 330,53 |
29 900,41 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
95,04 % |
|
3 2 3 0 |
Podpora demokracie a posilnenie kapacít parlamentov tretích krajín |
248 476,66 |
133 689,06 |
114 787,60 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
53,80 % |
|
3 2 4 1 |
Digitálne a tradičné publikácie |
1 556 566,23 |
1 458 935,51 |
97 630,72 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
93,73 % |
|
3 2 4 2 |
Výdavky na publikovanie, informovanie verejnosti a účasť na verejných podujatiach |
17 075 348,84 |
16 492 427,04 |
582 921,80 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
96,59 % |
|
3 2 4 3 |
Parlamentárium — Návštevnícke centrum Európskeho parlamentu |
5 409 758,28 |
4 944 953,54 |
464 804,74 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
91,41 % |
|
3 2 4 4 |
Organizovanie a prijímanie skupín návštevníkov, program Euroscola a pozývanie mienkotvorcov z tretích krajín |
11 181 465,37 |
11 053 522,63 |
127 942,74 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
98,86 % |
|
3 2 4 5 |
Organizovanie seminárov, sympózií a kultúrnych podujatí |
1 768 424,80 |
1 621 145,40 |
147 279,40 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
91,67 % |
|
3 2 4 6 |
Videokomunikácia a multimediálna komunikácia Európskeho parlamentu |
2 519 112,63 |
2 415 161,62 |
103 951,01 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
95,87 % |
|
3 2 4 7 |
Dom európskej histórie |
3 384 496,54 |
3 160 397,77 |
224 098,77 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
93,38 % |
|
3 2 4 8 |
Výdavky na audiovizuálne informácie |
8 006 107,21 |
7 675 190,47 |
330 916,74 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
95,87 % |
|
3 2 4 9 |
Výmena informácií s národnými parlamentmi |
4 000,00 |
2 751,00 |
1 249,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
68,78 % |
|
3 2 5 0 |
Výdavky súvisiace s kontaktnými kanceláriami |
3 603 087,63 |
3 252 863,66 |
350 223,97 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
90,28 % |
|
3 2 6 1 |
Európske vedecké mediálne centrum |
258 645,60 |
212 548,01 |
46 097,59 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
82,18 % |
|
4 0 0 0 |
Bežné administratívne výdavky a výdavky spojené s politickou a informačnou činnosťou politických skupín a nezaradených poslancov |
1 619 588,21 |
651 527,47 |
968 060,74 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
40,23 % |
|
4 0 2 0 |
Financovanie európskych politických strán |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
4 0 3 0 |
Financovanie európskych politických nadácií |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
— |
|
4 2 2 0 |
Výdavky, ktoré sa vzťahujú na asistentskú výpomoc |
12 337 634,57 |
12 078 314,70 |
259 319,87 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
97,90 % |
|
|
Súčet |
299 095 027,67 |
284 096 641,57 |
14 998 386,10 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
94,99 % |
PRÍLOHA V
PLNENIE ROZPOČTOVÝCH PROSTRIEDKOV Z VNÚTORNÝCH PRIPÍSANÝCH PRÍJMOV
|
Položka |
Názov |
Pôvodné rozpočtové prostriedky z pripísaných príjmov prenesené z roku 2018 |
Presuny |
Konečné rozpočtové prostriedky z pripísaných príjmov prenesené z roku 2018 |
Záväzky 2019 z dostupných rozpočtových prostriedkov z pripísaných príjmov prenesených z roku 2018 |
Platby 2019 z dostupných rozpočtových prostriedkov z pripísaných príjmov prenesených z roku 2018 |
Rozpočtové prostriedky z pripísaných príjmov z roku 2018, ktoré neboli viazané v roku 2019 |
Rozpočtové prostriedky z pripísaných príjmov z roku 2019 |
Záväzky z rozpočtových prostriedkov z pripísaných príjmov z roku 2019 |
Platby 2019 z rozpočtových prostriedkov z pripísaných príjmov z roku 2019 |
Prenos rozpočtových prostriedkov z pripísaných príjmov z roku 2019 do roku 2020 |
|
(1) |
(2) |
(3) |
(4) |
(5) |
(6)=(3)-(4) |
(7) |
(8) |
(9) |
(10) = (7) - (8) |
||
|
1 0 0 0 |
Platy |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
3 386,74 |
0,00 |
0,00 |
3 386,74 |
|
1 0 0 4 |
Bežné cestovné výdavky |
123 604,82 |
0,00 |
123 604,82 |
123 604,82 |
123 604,82 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
1 0 0 5 |
Ostatné cestovné výdavky |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
1 0 0 6 |
Príspevok na všeobecné výdavky |
187 109,84 |
0,00 |
187 109,84 |
187 109,84 |
187 109,84 |
0,00 |
166 240,75 |
0,00 |
0,00 |
166 240,75 |
|
1 0 1 0 |
Úrazové a zdravotné poistenie a iné náklady na sociálne zabezpečenie |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
179 964,45 |
179 964,45 |
179 964,45 |
0,00 |
|
1 0 1 2 |
Osobitné opatrenia na pomoc poslancom so zdravotným postihnutím |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
1 0 2 0 |
Dočasné príspevky |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
10 973,03 |
0,00 |
0,00 |
10 973,03 |
|
1 0 3 0 |
Starobné dôchodky (PÚVPP) |
3 363,72 |
0,00 |
3 363,72 |
3 363,72 |
3 363,72 |
0,00 |
389 024,47 |
0,00 |
0,00 |
389 024,47 |
|
1 0 3 1 |
Invalidné dôchodky (PÚVPP) |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
1 0 3 2 |
Pozostalostné dôchodky (PÚVPP) |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
69 310,79 |
0,00 |
0,00 |
69 310,79 |
|
1 2 0 0 |
Platy a príspevky |
207 152,60 |
0,00 |
207 152,60 |
207 152,60 |
207 152,60 |
0,00 |
193 386,31 |
131 039,19 |
101 423,02 |
62 347,12 |
|
1 4 0 0 |
Ostatní zamestnanci — Generálny sekretariát a politické skupiny |
252 218,06 |
0,00 |
252 218,06 |
252 218,06 |
252 218,06 |
0,00 |
5 541 241,69 |
3 335 870,86 |
3 335 870,86 |
2 205 370,83 |
|
1 4 0 1 |
Ostatní zamestnanci — Bezpečnosť |
2 679,77 |
0,00 |
2 679,77 |
2 679,77 |
2 679,77 |
0,00 |
410 348,94 |
410 348,94 |
410 348,94 |
0,00 |
|
1 4 0 2 |
Ostatní zamestnanci — Vodiči na generálnom sekretariáte |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
1 4 0 4 |
Stáže, vyslaní národní experti, výmeny úradníkov a študijné návštevy |
175,34 |
0,00 |
175,34 |
175,34 |
175,34 |
0,00 |
3 350,94 |
2 178,10 |
2 178,10 |
1 172,84 |
|
1 4 0 5 |
Výdavky na tlmočenie |
445 021,77 |
0,00 |
445 021,77 |
445 021,77 |
445 021,77 |
0,00 |
2 838 820,77 |
2 599 780,77 |
2 500 000,00 |
239 040,00 |
|
1 4 2 0 |
Služby externého prekladu |
12 900,82 |
0,00 |
12 900,82 |
9 845,43 |
4 978,59 |
3 055,39 |
43 652,08 |
25 133,91 |
21 427,87 |
18 518,17 |
|
1 6 3 0 |
Sociálna starostlivosť |
99 432,32 |
0,00 |
99 432,32 |
99 432,32 |
50 493,67 |
0,00 |
55 695,73 |
15 732,45 |
0,00 |
39 963,28 |
|
1 6 3 1 |
Mobilita |
22 000,00 |
0,00 |
22 000,00 |
21 012,50 |
19 418,44 |
987,50 |
44 876,60 |
0,00 |
0,00 |
44 876,60 |
|
1 6 3 2 |
Spoločenské vzťahy medzi zamestnancami a ostatné spoločenské podujatia |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
1 6 5 0 |
Lekárska služba |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
532,02 |
532,02 |
532,02 |
0,00 |
|
1 6 5 2 |
Výdavky na reštauračné služby |
396 266,09 |
0,00 |
396 266,09 |
363 886,86 |
363 886,86 |
32 379,23 |
327 144,15 |
0,00 |
0,00 |
327 144,15 |
|
1 6 5 4 |
Zariadenia starostlivosti o deti |
1 382 712,03 |
0,00 |
1 382 712,03 |
1 382 712,03 |
1 382 712,03 |
0,00 |
4 077 284,44 |
2 349 511,02 |
1 800 881,63 |
1 727 773,42 |
|
1 6 5 5 |
Príspevok Európskeho parlamentu pre akreditované európske školy typu II |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
2 0 0 0 |
Nájomné |
9 370 363,57 |
0,00 |
9 370 363,57 |
7 123 683,21 |
7 041 933,37 |
2 246 680,36 |
3 355 858,15 |
36 672,34 |
4 640,99 |
3 319 185,81 |
|
2 0 0 1 |
Ročné splátky nájomného |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
2 0 0 3 |
Nadobúdanie nehnuteľného majetku |
302 447,18 |
0,00 |
302 447,18 |
260 000,00 |
260 000,00 |
42 447,18 |
1 052 346,50 |
0,00 |
0,00 |
1 052 346,50 |
|
2 0 0 7 |
Výstavba budov a úprava priestorov |
533 545,58 |
0,00 |
533 545,58 |
527 399,72 |
296 152,49 |
6 145,86 |
2 902 708,07 |
2 352 749,56 |
754 619,38 |
549 958,51 |
|
2 0 0 8 |
Ostatné osobitné opatrenia v oblasti správy nehnuteľného majetku |
164 547,18 |
0,00 |
164 547,18 |
153 746,03 |
67 783,07 |
10 801,15 |
152 221,29 |
2 336,19 |
0,00 |
149 885,10 |
|
2 0 2 2 |
Údržba, prevádzka a upratovanie budov |
670 529,24 |
0,00 |
670 529,24 |
669 356,44 |
208 197,30 |
1 172,80 |
377 133,53 |
135 404,34 |
3 146,33 |
241 729,19 |
|
2 0 2 4 |
Spotreba energie |
215 589,95 |
0,00 |
215 589,95 |
206 111,67 |
187 545,67 |
9 478,28 |
202 462,68 |
0,00 |
0,00 |
202 462,68 |
|
2 0 2 6 |
Bezpečnosť a stráženie budov |
115 004,79 |
0,00 |
115 004,79 |
115 004,79 |
115 004,79 |
0,00 |
207 793,84 |
117 480,90 |
0,00 |
90 312,94 |
|
2 0 2 8 |
Poistenie |
5 475,35 |
0,00 |
5 475,35 |
5 475,35 |
5 475,35 |
0,00 |
5 101,16 |
0,00 |
0,00 |
5 101,16 |
|
2 1 0 0 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Prevádzkové činnosti |
363 851,82 |
0,00 |
363 851,82 |
363 745,07 |
262 684,82 |
106,75 |
123 221,86 |
42 139,73 |
2 378,52 |
81 082,13 |
|
2 1 0 1 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Infraštruktúra |
99 539,40 |
0,00 |
99 539,40 |
99 539,40 |
3 539,40 |
0,00 |
214 052,54 |
213 767,54 |
0,00 |
285,00 |
|
2 1 0 2 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa prevádzkové činnosti — Všeobecná podpora používateľom |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
7 575,00 |
7 575,00 |
0,00 |
0,00 |
|
2 1 0 3 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Opakujúce sa činnosti — Správa aplikácií IKT |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
2 1 0 4 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do infraštruktúry |
52 313,23 |
0,00 |
52 313,23 |
52 225,30 |
43 212,18 |
87,93 |
1 106 920,85 |
106 920,85 |
56 479,25 |
1 000 000,00 |
|
2 1 0 5 |
Výpočtová technika a telekomunikácie — Investície do projektov |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
1 035,39 |
1 035,39 |
0,00 |
0,00 |
|
2 1 2 0 |
Nábytok |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
2 1 4 0 |
Technické zariadenie a vybavenie |
24 589,96 |
0,00 |
24 589,96 |
23 398,24 |
22 062,00 |
1 191,72 |
4 000,00 |
0,00 |
0,00 |
4 000,00 |
|
2 1 6 0 |
Preprava poslancov, iných osôb a tovaru |
97 204,03 |
0,00 |
97 204,03 |
96 119,02 |
65 677,72 |
1 085,01 |
116 226,18 |
52 457,61 |
0,00 |
63 768,57 |
|
2 3 0 0 |
Písacie a kancelárske potreby a rôzny spotrebný tovar |
6 328,91 |
0,00 |
6 328,91 |
6 328,91 |
6 328,91 |
0,00 |
84 830,62 |
45 132,33 |
15 818,08 |
39 698,29 |
|
2 3 2 0 |
Náklady na právne zastupovanie a poradenstvo a náhrada škody |
20 089,35 |
0,00 |
20 089,35 |
20 000,00 |
8 726,18 |
89,35 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
2 3 6 0 |
Poštové poplatky a iné poplatky za doručovanie |
8 088,73 |
0,00 |
8 088,73 |
8 088,73 |
6 237,19 |
0,00 |
12 018,55 |
1 358,55 |
1 358,55 |
10 660,00 |
|
2 3 7 0 |
Sťahovanie |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
2 3 8 0 |
Ostatné administratívne výdavky |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
2 3 9 0 |
Činnosti EMAS vrátane podpory a kompenzácie emisií CO2 Európskeho parlamentu |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
21 965,71 |
0,00 |
0,00 |
21 965,71 |
|
3 0 0 0 |
Náklady na služobné cesty zamestnancov medzi tromi pracoviskami |
62 103,98 |
0,00 |
62 103,98 |
62 103,98 |
62 103,98 |
0,00 |
401 460,04 |
226 610,65 |
226 107,84 |
174 849,39 |
|
3 0 4 0 |
Rôzne výdavky na interné zasadnutia |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
5 231,80 |
0,00 |
0,00 |
5 231,80 |
|
3 0 4 2 |
Schôdze, kongresy, konferencie a delegácie |
11 998,63 |
0,00 |
11 998,63 |
11 998,63 |
11 998,63 |
0,00 |
6 732,00 |
0,00 |
0,00 |
6 732,00 |
|
3 0 4 9 |
Výdavky na služby cestovnej kancelárie |
195 902,72 |
0,00 |
195 902,72 |
195 902,72 |
195 902,72 |
0,00 |
102 523,88 |
0,00 |
0,00 |
102 523,88 |
|
3 2 0 0 |
Získavanie odborného poradenstva |
47 621,63 |
0,00 |
47 621,63 |
47 621,63 |
44 232,63 |
0,00 |
54 640,00 |
9 361,76 |
0,00 |
45 278,24 |
|
3 2 1 0 |
Výdavky na parlamentné výskumné služby vrátane knižnice, historických archívov, a vyhodnocovania vedeckých a technologických alternatív (STOA) |
7 500,00 |
0,00 |
7 500,00 |
7 500,00 |
7 500,00 |
0,00 |
297,03 |
0,00 |
0,00 |
297,03 |
|
3 2 4 1 |
Digitálne a tradičné publikácie |
50 407,07 |
0,00 |
50 407,07 |
50 000,00 |
37 046,40 |
407,07 |
68 907,63 |
0,00 |
0,00 |
68 907,63 |
|
3 2 4 2 |
Výdavky na publikovanie, informovanie verejnosti a účasť na verejných podujatiach |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
17 106,72 |
17 106,72 |
17 106,72 |
0,00 |
|
3 2 4 3 |
Návštevnícke centrá Európskeho parlamentu |
9 274,83 |
0,00 |
9 274,83 |
0,00 |
0,00 |
9 274,83 |
3 306 904,84 |
787 657,71 |
197 648,26 |
2 519 247,13 |
|
3 2 4 4 |
Organizovanie a prijímanie skupín návštevníkov, program Euroscola a pozývanie mienkotvorcov z tretích krajín |
731 724,60 |
0,00 |
731 724,60 |
731 605,88 |
727 446,88 |
118,72 |
895 345,09 |
182 915,03 |
118 330,33 |
712 430,06 |
|
3 2 4 5 |
Organizovanie seminárov a sympózií |
51 762,75 |
0,00 |
51 762,75 |
51 547,75 |
0,00 |
215,00 |
10 716,06 |
9 357,00 |
7 599,14 |
1 359,06 |
|
3 2 4 7 |
Dom európskej histórie |
3 010 980,00 |
0,00 |
3 010 980,00 |
3 010 980,00 |
934 928,56 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
3 2 4 8 |
Výdavky na audiovizuálne informácie |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
|
3 2 5 0 |
Výdavky súvisiace s kontaktnými kanceláriami |
30 000,00 |
0,00 |
30 000,00 |
30 000,00 |
30 000,00 |
0,00 |
20 000,00 |
20 000,00 |
7 101,88 |
0,00 |
|
4 0 0 0 |
Bežné administratívne výdavky a výdavky spojené s politickou a informačnou činnosťou politických skupín a nezaradených poslancov |
1 197 162,62 |
0,00 |
1 197 162,62 |
1 197 162,62 |
1 197 162,62 |
0,00 |
4 750 417,68 |
0,00 |
0,00 |
4 750 417,68 |
|
4 0 2 0 |
Financovanie európskych politických strán |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
0,00 |
1 367 641,98 |
0,00 |
0,00 |
1 367 641,98 |
|
4 2 2 0 |
Výdavky, ktoré sa vzťahujú na asistentskú výpomoc |
1 216 209,22 |
0,00 |
1 216 209,22 |
1 216 209,22 |
1 216 209,22 |
0,00 |
1 255 605,27 |
20 865,70 |
10 113,93 |
1 234 739,57 |
|
|
Súčet |
21 806 793,50 |
0,00 |
21 806 793,50 |
19 441 069,37 |
16 107 907,59 |
2 365 724,13 |
36 566 235,84 |
13 438 996,61 |
9 775 076,09 |
23 127 239,23 |
PRÍLOHA VI
PRÍJMY V ROKU 2019
|
(v EUR) |
||||||||||
|
Článok/položka |
Názov |
Odhadované príjmy v roku 2019 |
Stanovené nároky v roku 2019 |
Nároky prenesené z roku 2018 |
Nároky prenesené z roku 2018 a zrušené v roku 2019 |
Celkové nároky |
Príjmy vybrané na základe nárokov v roku 2019 |
Príjmy vybrané na základe nárokov prenesených z roku 2018 |
Celkové vybrané príjmy |
Ostáva vybrať |
|
(prenesené do roku 2019) |
||||||||||
|
(1) |
(2) |
(3) |
(4) |
(5) = (2) + (3) + (4) |
(6) |
(7) |
(8) = (6) + (7) |
(9) = (5) – (8) |
||
|
4 0 0 |
Výnosy zo zdanenia platov, miezd a príspevkov členov inštitúcie, úradníkov, ostatných zamestnancov a poberateľov dôchodkov |
81 667 700 |
82 599 719 |
0 |
0 |
82 599 719 |
82 599 719 |
0 |
82 599 719 |
0 |
|
4 0 3 |
Výnosy z dočasného príspevku z platov členov inštitúcie, úradníkov a ostatných zamestnancov v aktívnom služobnom pomere |
0 |
30 623 |
0 |
0 |
30 623 |
30 623 |
0 |
30 623 |
0 |
|
4 0 4 |
Výnosy z mimoriadneho odvodu a zo solidárnej dane z platov členov inštitúcie, úradníkov a ostatných zamestnancov v aktívnom služobnom pomere |
11 657 200 |
11 738 427 |
0 |
0 |
11 738 427 |
11 738 427 |
0 |
11 738 427 |
0 |
|
4 1 0 |
Príspevky zamestnancov do systému dôchodkového zabezpečenia |
68 453 000 |
68 024 102 |
0 |
0 |
68 024 102 |
67 799 457 |
0 |
67 799 457 |
224 645 |
|
4 1 1 |
Prevod alebo odkúpenie dôchodkových práv zamestnancami |
9 200 000 |
7 409 567 |
4 492 |
0 |
7 414 059 |
7 409 567 |
0 |
7 409 567 |
4 492 |
|
4 1 2 |
Príspevky úradníkov a dočasných zamestnancov do systému dôchodkového zabezpečenia v prípade voľna z osobných dôvodov |
10 000 |
50 624 |
0 |
0 |
50 624 |
47 173 |
0 |
47 173 |
3 451 |
|
5 0 0 0 |
Výnosy z predaja dopravných prostriedkov |
0 |
14 600 |
0 |
0 |
14 600 |
14 600 |
0 |
14 600 |
0 |
|
5 1 1 0 |
Výnosy z nájmu a podnájmu nehnuteľného majetku – Pripísané príjmy |
0 |
3 315 567 |
301 350 |
-8 919 |
3 607 998 |
3 209 946 |
281 670 |
3 491 616 |
116 382 |
|
5 1 1 1 |
Náhrada nákladov spojených s nájmom – Pripísané príjmy |
0 |
317 306 |
3 284 |
0 |
320 590 |
223 525 |
0 |
223 525 |
97 064 |
|
5 2 0 |
Príjmy z investícií alebo poskytnutých úverov a z bankových a iných úrokov z prostriedkov na účtoch inštitúcie |
50 000 |
1 887 |
0 |
0 |
1 887 |
1 887 |
0 |
1 887 |
0 |
|
5 5 0 |
Príjmy za služby a práce poskytnuté iným inštitúciám alebo orgánom vrátane náhrad iných inštitúcií alebo orgánov za diéty na služobné cesty zaplatené v ich mene – Pripísané príjmy |
0 |
9 899 663 |
239 439 |
-30 851 |
10 108 251 |
9 748 083 |
208 588 |
9 956 672 |
151 579 |
|
5 5 1 |
Príjmy od tretích strán zo služieb alebo prác poskytnutých na ich žiadosť – Pripísané príjmy |
0 |
4 256 510 |
319 726 |
-3 247 |
4 572 990 |
3 705 270 |
316 480 |
4 021 749 |
551 241 |
|
5 7 0 |
Príjmy plynúce z vrátenia nesprávne vyplatených súm – Pripísané príjmy |
0 |
7 779 841 |
2 004 296 |
- 319 865 |
9 464 272 |
6 849 244 |
543 287 |
7 392 531 |
2 071 741 |
|
5 7 1 |
Účelovo viazané príjmy, ako sú príjmy z nadácií, dotácie, dary a odkazy v závetoch, vrátane účelovo viazaných príjmov osobitných pre každú inštitúciu – Pripísané príjmy |
0 |
3 032 407 |
1 912 353 |
0 |
4 944 760 |
0 |
1 367 642 |
1 367 642 |
3 577 119 |
|
5 7 3 |
Ostatné príspevky a náhrady spojené s administratívnou činnosťou inštitúcie – Pripísané príjmy |
0 |
289 984 |
83 468 |
0 |
373 452 |
289 984 |
0 |
289 984 |
83 468 |
|
5 8 1 |
Príjmy z prijatých platieb poistného – Pripísané príjmy |
0 |
1 067 302 |
0 |
0 |
1 067 302 |
1 062 266 |
0 |
1 062 266 |
5 036 |
|
6 6 0 0 |
Ostatné pripísané príspevky a náhrady – Pripísané príjmy |
0 |
5 660 799 |
14 713 857 |
-37 053 |
20 337 602 |
5 093 163 |
3 666 932 |
8 760 095 |
11 577 507 |
|
9 0 0 |
Rôzne príjmy |
1 000 |
1 353 712 |
3 270 794 |
- 950 604 |
3 673 902 |
1 252 553 |
60 986 |
1 313 538 |
2 360 364 |
|
|
Spolu |
171 038 900 |
206 842 638 |
22 853 060 |
-1 350 538 |
228 345 159 |
201 075 486 |
6 445 584 |
207 521 070 |
20 824 089 |
PRÍLOHA VII
PROJEKT ADENAUER II – HLAVNÉ ÚDAJE
|
|
Odhadované náklady |
Náklady |
Nevyčerpané/prečerpané prostriedky |
||
|
2009 – 2012 |
k 31. 12. 2019 |
||||
|
|
v mil. EUR, v cenách z októbra 2012 |
||||
|
|
|
|
|
||
|
432,8 |
420 (*1) |
-12,8 |
||
|
(v júli 2013) |
|||||
|
|
|
|
||
|
Riadenie projektu |
57,7 |
121 |
63,3 |
||
|
Náklady na financovanie |
119 |
5,4 |
- 113,6 |
||
|
Pozemky a poistenie |
2,4 |
4,4 |
2 |
||
|
Prípravné a geotermálne práce |
|
16,8 |
16,8 |
||
|
Platby náhrad za omeškanie |
|
28,9 |
28,9 |
||
|
Súčet |
611,9 |
596,5 |
-15,4 |
||
|
nevyčerpané |
|||||
(*1) Zdroj: výkonná správa č. 27, február 2020.